Gdzie wziąć kredyt gotówkowy?
Masz już upatrzony nowy samochód, ale brakuje ci jeszcze trochę gotówki, aby go kupić? A może szykuje się generalny remont mieszkania i dodatkowe pieniądze są na wagę złota?
W takim razie przyszedł czas, aby skorzystać z oferty produktów bankowych. Jest ona naprawdę szeroka, a sama liczba banków może przyprawiać o zawrót głowy. W Polsce największymi potentatami w sektorze bankowym są:
- PKO Bank Polski, Bank Pekao – to banki z polskim kapitałem;
- ING Bank Śląski, Santander Bank, mBank, BNP Paribas, Bank Millennium – mają one zagraniczny kapitał.
Jednak niezależnie od tego, czy bank jest duży, czy mały, dopiero wszedł na rynek, czy może pochwalić się długą historią, najważniejsze jest, aby miał ofertę skrojoną na miarę twoich potrzeb. Możesz się tego spodziewać, biorąc kredyt gotówkowy na finanse.rankomat.pl. W formularzu dostępnym na stronie wskazujesz, jaką kwotę chcesz pożyczyć, ile czasu masz zamiar spłacać swoje raty oraz ile zarabiasz. W ten sposób poznasz przynajmniej kilka ofert banków, będziesz móc porównać je ze sobą i wybrać najlepszą dla siebie opcję.
Dobry kredyt gotówkowy, czyli jaki?
Jeżeli liczy się dla ciebie czas i minimum formalności, pomyśl o tym, aby wziąć kredyt przez Internet. Banki do minimum ograniczają ilość dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy, a decyzja kredytowa zapada niekiedy już w ciągu jednego dnia. Pożyczone pieniądze są też bardzo szybko wypłacane na konto kredytobiorcy.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź dokładnie proponowane warunki umowy. Wszystkie banki w Polsce podlegają tym samym przepisom, także jeżeli chodzi kredyty konsumenckie. Jednak mogą mieć one dla ciebie różne oferty. Zwróć uwagę na proponowane:
- RRSO – jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli wyrażany w procentach koszt kredytu, jaki faktycznie ponosi kredytobiorca w ciągu roku;
- całkowity koszt kredytu – składają się na niego nie tylko odsetki i marża banku, ale też koszty ubezpieczeń i prowizji;
- warunki spłaty – sprawdź, czy możliwa jest wcześniejsza spłata zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Przemyśl też dobrze, jak wysokie raty możesz płacić i ile czasu będziesz zwracać pieniądze bankowi. Rozłożenie zobowiązania na mniejszą liczbę rat oznacza zwykle dla kredytobiorcy korzystniejsze warunki spłaty.
Jeżeli dobrze wybierzesz kredyt, to jego spłata nie powinna sprawić ci problemu. Możliwie niskie RRSO i dogodna wysokość rat to gwarancja tego, że nie będzie on powodem dziury w domowym budżecie. Jednocześnie kredyt może ułatwić życie kredytobiorcy. To w końcu środki, za które można wyremontować dom, zainwestować w siebie i wykupić kurs językowy czy wyjechać na wakacje.