Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Co ile lat trzeba malować wieżę Eiffla? - "Z czego zrobiony jest świat"

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Czy wiedziałeś, że większość pierwiastków z których składa się nasze ciało powstało miliardy lat temu? Zastanawiałeś się kiedyś skąd na Ziemi znalazło się złoto? Albo z czego właściwie złożone jest Morze Martwe? Jesteś ciekawy, które pierwiastki trafiły do nas z kosmosu oraz czy piasek na Ziemi może się kiedyś wyczerpać? Odpowiedzi znajdziesz w książce „Z czego zrobiony jest świat”. W księgarniach od 15 kwietnia.
 Co ile lat trzeba malować wieżę Eiffla? -

Anja Røyne, norweska fizyczka i popularyzatorka nauki zabiera nas w fascynującą podróż po świecie pierwiastków. W bardzo przystępny i dowcipny sposób opowiada jak złoto, żelazo, aluminium, węgiel czy wapń wpłynęły na naszą historię oraz rozwój cywilizacji. Nie musicie obawiać się nudnego wykładu. Fizyka nigdy nie była taka ciekawa!

Entuzjazm i pasja, z jaką Anja Røyne opisuje wszechświat udziela się czytelnikowi już po pierwszych stronach jej książki. W jej ujęciu nawet najbardziej skomplikowane fizyczne i chemiczne zjawiska stają się zrozumiałe.

„Z czego złożony jest świat” podzielona jest na 10 rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innemu pierwiastkowi. Po lekturze poznacie odpowiedzi na takie pytania jak:

-Ile ton złota znajduje się na świecie?

-Co ile lat trzeba malować wieżę Eiffla i dlaczego?

-Którego metalu rocznie produkuje się najwięcej?

-Z czego powstał jaki przedmiot?

-Czy jest możliwe, że pewnego dnia na naszej planecie zabraknie surowców?

Żyjemy na wyjątkowej planecie. Wszystko w naszym otoczeniu – nawet my sami! – jesteśmy złożeni z pierwiastków.

„To fantastyczne uczucie trafić na książkę, o której się nawet nie wiedziało, że jej się potrzebuje. Tymczasem wpada nam w ręce: mała, zgrabna, pewna siebie, wypełniona po brzegi użyteczną wiedzą – a jednocześnie przyjemna w odbiorze. To jest właśnie taka książka”.

⦁ Mari Grydeland, Aftenposten

Anja Røyne – jest naukowcem i wykładowcą w Instytucie Fizyki Uniwersytetu z Oslo. Jest fizykiem specjalizującym się w energii słonecznej. Przez ostatnich 15 lat badała procesy geologiczne i geo-chemiczne sprawdzając jak pierwiastki mogą przyczynić do rozwoju biotechnologii. Autorka prowadzi własnego bloga (https://anjaroyne.net/) i udziela się jako ekspertka w wielu audycjach radiowych i telewizyjnych. „Z czego zrobiony jest świat" otrzymała w 2018 roku prestiżową nagrodę Brageprisen (norweskiego odpowiednika Nike) w kategorii książek popularnonaukowych.

Tytuł „Z czego zrobiony jest świat”

Autor: Anja Røyne

Data premiery: 15.04.2020

Cena: 39.90 zł

Liczba stron:

Wydawnictwo Muza


redo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Sobota 4 lipca 2020
Imieniny
Aureli, Malwiny, Zygfryda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości