Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Dodatkowe przejścia graniczne, które rozładują ruch na granicy niemiecko-polskiej

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Uruchamiamy dodatkowe przejścia graniczne, które umożliwią rozłożenie ruchu na granicy niemiecko-polskiej - podkreślił w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zaznaczył, że tranzyt przez Polskę obywateli innych krajów jest monitorowany.
Dodatkowe przejścia graniczne, które rozładują ruch na granicy niemiecko-polskiej

Wicepremier przyznał w rozmowie z wp.pl, że sytuacja na granicach jest trudna. Zaznaczył, że jest uruchomiony tranzyt przez nasz kraj kierowców innych państw, by "obywatele innych krajów: bałtyckich, Ukrainy, Białorusi, mogli bezpiecznie przejechać przez Polskę".

Dodał, że ruch ten jest monitorowany. "Wysiłkiem również służb państwowych, policji, innych służb ten tranzyt pod nadzorem tych służb się odbywa" - podkreślił wicepremier.

Sasin zaznaczył, że granice zamknięto "nie dla fikcji", ale dlatego, że jest to niezbędne do ograniczenia liczby zachorowań na koronawirusa.

Kolejki na granicy niemiecko-polskiej, jak przyznał wicepremier, są niepokojące. "Uruchamiamy dodatkowe przejścia graniczne, które umożliwią rozłożenie tego ruchu na więcej punktów, kierujemy dodatkowych funkcjonariuszy, usprawniamy procedury" - zadeklarował. Dodał, że w najbliższych godzinach powinno to spowodować skrócenie kolejek.


(PAP)o © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Środa 8 lipca 2020
Imieniny
Arnolda, Edgara, Elżbiety

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości