Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Polski akcent podczas karnawału w Rio de Janeiro

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Katarzyna Stocka, jako pierwsza Polka, została jedną z najważniejszych artystek podczas ognistego karnawału w Rio de Janeiro.
Polski akcent podczas karnawału w Rio de Janeiro

Polski akcent podczas karnawału w Rio de Janeiro
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Polski akcent podczas karnawału w Rio de Janeiro
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Miliony bawiących się Brazylijczyków, śpiewy, tańce oraz zabawa przez pięć dni i nocy– obecność tam była największym marzeniem olsztynianki. W programie Świat się kręci opowiedziała o swoich wrażeniach.

Rio de Janeiro co roku przyciąga tłumy turystów. Jest to najbardziej spektakularna kulminacja karnawału transmitowana na cały świat. Parada jest wielkim widowiskiem, w którym każdy element jest szczegółowo opracowany.

Największą pozycją na karnawale w Rio jest pozycja Królowej. By to osiągnąć trzeba być niesamowicie zdeterminowanym. Cały taniec podczas karnawału trwa 1,20h przez żadnej przerwy. Dodatkowo podczas tańca, przez całą trasę, śpiewamy piosenkę swojej szkoły – mówi Kasia Stocka.

Tańczy od 6. roku życia, dopiero od dwóch lat ćwiczy sambę brazylijską, jak mówi to bardzo wyczerpujący taniec. Jej wielkim marzeniem był wyjazd na karnawał w Rio, który jest największą imprezą tego typu na świecie – było to ogromne wyróżnienie zarówno dla mnie, jak i dla całego kraju. Kasia stała na pozycji Matki, prezentującej swoją szkołę tańca. Z uwagi na trudności w wypowiadaniu mojego imienia zdecydowaliśmy się na wprowadzenie pseudonimu artystycznego – Kashira i pod tym imieniem jestem w Brazylii znana.

Jak wyglądają przygotowania do karnawału? – pyta tancerkę Olaf Lubaszenko.

Treningi odbywają się zarówno w szkołach, jak i na ulicach. W jednej szkole samby jest od dwóch do aż pięciu tysięcy osób, więc są to ogromne instytucje. Dzielone są na dwie ligi, w lidze A idzie 14 szkół, a w „ekstraklasie” 12 szkół. Jest to wielka impreza – korowód, który wygląda dokładnie tak jak później na Sambodronie, ale bez specjalnych strojów – odpowiada Kasia Stocka.

Czy jest jakiś sposób by dostać się na ten karnawał, co trzeba zrobić? – pyta Olaf Lubaszenko.

Wystarczy zgłosić się do szkoły tańca, która prowadzi zajęcia z samby brazylijskiej i nauczyć się na początku kroków podstawowych. Na pewno za rok chciałabym znów pojawić się na Sambodronie, mam nadzieję, że większym składem. Zapraszam wszystkie tancerki z Polski do współpracy – odpowiada Kasia.


otomedia.plo © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Środa 4 października 2023
Imieniny
Edwina, Rosławy, Rozalii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl