Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Pierwsze lektury Twojego malucha

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Może się wydawać, że kupowanie malutkiemu dziecku książek jest bezcelowe. Nic bardziej mylnego! Czytanie dziecku, nawet niemowlęciu, przyczynia się do prawidłowego rozwoju. Malec buduje dzięki temu więź z rodzicem - spędza z nim czas, słucha głosu, uczy się intonacji i osłuchuje się ze słowami (ma to później przełożenie na naukę mówienia).
Pierwsze lektury Twojego malucha

Najnowsze badania wykazują, że nie ma znaczenia, co się dziecku czyta, może być to nawet gazeta sportowa. Jednak o wiele przyjemniej (nawet rodzicom) będzie upływał czas na czytaniu dziecięcych książeczek - te zawierają historyjki pisane prostym językiem, ciekawe ilustracje, no i przede wszystkim wzmacniane strony, które przydadzą się, kiedy dziecko będzie chciało samodzielnie książkę obejrzeć lub "przeczytać".

Poniżej trzy propozycje, które świetnie sprawdzą się podczas pierwszych kroków z książką.

Oczami maluszka

Oczami maluszka to seria książeczek dla najmłodszych. Każda z nich zilustrowana została czarno-białymi obrazkami - zostały one wprowadzone z myślą o najmłodszych, ponieważ niemowlęta z początku widzą jedynie kontrastowe barwy. Na obrazkach przedstawione są przedmioty codziennego użytku, które można przeglądać z dzieckiem, lub o których rodzic może snuć barwne opowieści. W serii dostępne są książeczki Banan, Widelec, Ślimak i Harmonijka. Ostatnia różni się od reszty formą - jak sama nazwa mówi, jest harmonijką i właśnie w ten sposób się ją składa i rozkłada.

Bee, mee i kukuryku!

Naśladowanie dźwięków to jedna z ulubionych zabaw małych dzieci. Zabawa, ale i nauka, ponieważ dzięki temu uczą się prawidłowego układania ust (przyda się to do nauki mówienia). I właśnie do takich gier zachęca książeczka Bee, mee i kukuryku!. W niej znajdziemy wiele porad dla rodziców, np. jak wspólnie się bawić a zarazem uczyć, jak zacząć mówić, czyli, prosty język na miarę możliwości maluszka oraz na co zwrócić uwagę w rozwoju dziecka (o zapobieganiu wadom wymowy).

Pieluszka Maksa

„Maks ma pieluszkę. Na pupie. Ale nie ma to jak siusiać na podłogę! Za to piesek - bardzo chętnie posiusia w pieluszkę. Tylko co na to mama?”

Pieluszka Maksa to książeczka, która w zabawny sposób opowiada o życiu małego chłopca, Maksa. Maluch ma przyjaciela - pieska, który chętnie mu pomaga, ale częściej bywa wiernym towarzyszem psot. Chłopiec i jego piesek nie są pozostawieni sami sobie, nad wszystkim czuwa mama, która doskonale wie, kiedy wyratować dwóch łobuziaków, przytulić i skarcić.

Po więcej książeczek zapraszamy tu: http://bobomio.pl/


MRo © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Wtorek 27 września 2022
Imieniny
Damiana, Mirabeli, Wincentego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości