Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Jak wyeliminować kreta w ogrodzie

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Zmora każdego ogrodnika i działkowicza. Zmora rolników, którzy dbają o swoje plony i zwykłych obywateli, którzy przez te szkodniki nie mogą cieszyć się równym, pięknym trawnikiem. Tak, chodzi o krety, które swoją naturą i pewnego rodzaju koniecznością kopania tuneli przeszkadzają zwykłym ludziom.
Jak wyeliminować kreta w ogrodzie

Na czym polega problem? Kret, jak wszem i wobec wiadomo, jest stworzeniem żyjącym pod ziemią. Drąży tunele, które tworzą swojego rodzaju sieć, po której krety się poruszają. Problem polega na tym, że kret musi pozbywać się nadmiaru ziemi. Tworzy w tym celu specjalne kopce, które są jednocześnie wejściem do tunelu. Kopiec wystaje ponad trawę.

Szkody to nie tylko problemy estetyczne - kopce kretów to zniszczenia upraw. Ziemia, pod którą stworzono sieć krecich tuneli nie tylko nie nadaje się do posiania trawy, ale przestaje być żyzną glebą dla upraw. W efekcie żadna z posadzonych roślin nie przetrwa.

Jak zwalczać krety?

Skoro wiemy, że krety są niepożądanymi gośćmi w naszym ogrodzie, przejdźmy do sposobów na walkę z tymi szkodnikami. Powstało już wiele mitów i legend o tym, jak walczyć z kretami. My jednak skupimy się na tych racjonalnych rozwiązaniach, które nie zniszczą gleby. Chodzi mianowicie o siatkę na krety, którą rozkłada się przed posianiem trawnika. Siatka nie pozwala kretom na przebicie się na powierzchnię, jednocześnie wymuszając na nich odejście (kret, który nie może wydostać się na powierzchnię zmienia teren). Nie polecamy natomiast różnego rodzaju petard i środków chemicznych, które potrafią niszczyć glebę. Niekonwencjonalne metody typu zalanie tunelu wodą lub petardy również się nie sprawdzą - na zalanie całej sieci tunelów potrzeba hektolitrów wody, natomiast petardą zrobimy krzywdę glebie (i sobie), a nie kretom.

Siatki na krety to jedyne rozsądne rozwiązanie. Dla tych, którzy aranżują ogród i właśnie są na etapie sadzenia trawy zaleca się profilaktyczne rozłożenie siatki. Dla tych, którzy nie chcą w środku sezonu niszczyć trawnika, zaleca się poczekanie z truciem gleby i jesienią przekopanie ogródka oraz rozłożenie siatki.

Rolmarket.pl - siatka przeciw kretom, szybko i skutecznie.


MRo © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Środa 4 października 2023
Imieniny
Edwina, Rosławy, Rozalii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl