Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


134 – oto kto walczy o Silesiusa

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Przed nami kolejna, siódma edycja Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS, która jest wyróżnieniem i promocją najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji.

Laureatami Silesiusa w latach ubiegłych byli: m.in.:Tadeusz Różewicz, Stanisław Barańczak, Piotr Sommer, Urszula Kozioł, Marcin Świetlicki i Krystyna Miłobędzka.

Nagroda przyznawana jest corocznie w trzech kategoriach:

a) za całokształt twórczości /podstawą do przyznania nagrody jest publikacja utworów nominowanego autora w roku poprzedzającym daną edycję Nagrody/

b) książka roku /za książkę roku uznaje się premierową książkę polskiego autora, z wyjątkiem wyborów wierszy/

c) debiut roku /za książkę debiutancką uznaje się pierwszą, indywidualną publikację autora większą niż arkusz. Przyznawana jest w zależności od decyzji jury/

Do danej edycji Nagrody można zgłaszać pierwsze wydania książek, które ukazały się w roku poprzednim.

Nagrodę stanowią:

a) statuetka SILESIUS autorstwa Michała Staszczaka.

b) czek na kwotę:

• 100 000 PLN za całokształt

• 50 000 PLN za książkę roku

• 20 000 PLN za debiut roku

Nagrody zostaną wręczone 17 maja podczas uroczystej gali we Wrocławiu.

Prawo zgłaszania książek do Nagrody w kategoriach: książka roku i debiut roku mają wydawnictwa oraz członkowie jury, w kategorii za całokształt – jedynie jurorzy.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, jury zakwalifikowało listę pozycji, które zamieszczam poniżej:

Lista książek zakwalifikowanych do Silesiusa 2014

1. Janina Ataman, „Czysta kartka” /Wydawnictwo ABILION/

2. Edward Bańka, „Z wyobraźni i z życia” /Wydawnictwo Ad Rem/

3. Rafał Baron, „Film” /Teatr Mały w Tychach/

4. Kacper Bartczak, „Przenicacy” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

5. Miłosz Biedrzycki, „Porumb” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

6. Tamara Bołdak-Janowska, „Hop! Hop! Hop! Traktat o samotności” /Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza/

7. Wojciech Bonowicz, „Echa” /Biuro Literackie/

8. Kamil Brewiński, "clubbing” /Hub Wydawniczy Rozdzielczość Chleba/ DEBIUT

9. Rafał Brasse, „Spacer z Agnieszką” /Drukarnia Wydawnictwo Druk-Ar/

10. Bogusław Bujała, „Przemiany” /Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego/

11. Martyna Buliżańska, „moja jest ta ziemia” /Biuro Literackie/ DEBIUT

12. Agnes Camellis, „Dama czerwo” /Wydawnictwo Miniatura/ DEBIUT

13. Tadeusz Chabrowski, „Vermont” /Mamiko/

14. Przemysław Dakowicz, „Teoria wiersza polskiego” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

15. Tomasz Dalasiński, „Stosunki przegrywane” Zeszyty Poetyckie/

16. Tadeusz Dąbrowski, „Pomiędzy” /Wydawnictwo a5/

17. Jacek Dehnel, „Języki obce” /Biuro Literackie/

18. Szymon Domagała-Jakuć, „Hotel Jahwe” /Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/ DEBIUT

19. Dorota Drążczyk, „Nieumeblowane mieszkanie” /Wydawnictwo Miniatura/

20. Janusz Drzewucki, „Dwanaście dni” /Wydawnictwo Iskry/

21. Łucja Dudzińska, „z mandragory” /Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego/ DEBIUT

22. Mirosłw Dzień, „Linia” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

23. Dariusz Dziurzyński, „Epitafia. Remake” /Wydawnictwo ANAGRAM/

24. Gunnar Emmons, „Kamienne skrzydła” /SOWELLO/ DEBIUT

25. Leszek Engelking, „Komu kibicują umarli?” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

26. Zenon Fajfer, „Powieki” /Wydawnictwo FORMA/

27. Darek Foks, „Rozmowy z głuchym psem” /Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/

28. Anna Frajlich, „Łodzią jest i jest przystanią” /Wydawnictwo FORMA/

29. Edyta Maria Franczuk, „Schody do życia” /Wydawnictwo ASTRUM/ DEBIUT

30. Piotr Gajda, „Demoludy” /Instytut Mikołowski/

31. Jakub Głuszak, „Moje przesłanie do pokolenia współczesnych trzydziestolatków” /Staromiejski Dom Kultury w Warszawie/ DEBIUT

32. Monika Gorzelak, „Motyle nocy” /Mamiko/ DEBIUT

33. Seweryn Górczak, „Konstytucja” /Staromiejski Dom Kultury w Warszawie/ DEBIUT

34. Krzysztof Graboń, „Ucieczka od niepamięci” /Wydawnictwo „Armagraf”/

35. Mariusz Grzebalski, „W innych okolicznościach” /EMG/

36. Julia Hartwig, „Zapisane” /Wydawnictwo a5/

37. Tomasz Hrynacz, „Przedmowa do 5 smaków” /Wydawnictwo FORMA/

38. Artur Ilgner, „Pieśni triesteńskie” /Towarzystwo Słowaków w Polsce/

39. Bogdan Jaremin, „Tam i tu” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

40. Bożena Kaczorowska, „Punkt obserwacyjny” /Mamiko/ DEBIUT

41. Krzysztof Karasek, „Słoneczna balia dzieciństwa” /Instytut Mikołowski/

42. Przemysław Karpiński, „Po nazwisku” /Mamiko/ DEBIUT

43. Beata Kieras, „Lady Hiob otwiera drzwi” /Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego/ DEBIUT

44. Bogusław Kierc, „Manatki” /Biuro Literackie/

45. Marta Kijańska, „Okno życia” /Wydawnictwo MELANŻ/

46. Piotr Klimczak, „Ścieżka dźwiękowa” /Wydawnictwo Nowy Świat/

47. Bartosz Konstrat, „Dzika kość. Encyklopedia utraconych szans” /Starostwo Powiatowe w Olkuszu/

48. Urszula Kopeć-Zaborniak, „Data ważności” /Stowarzyszenie Salon Literacki/

49. Szczepan Kopyt, „Kir” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

50. Maciej Kowalewski, „Cztery litery: ZIMA” /Wydawnictwo Kwadratura/

51. Kalina Kowalski, „Łupki” Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku/

52. Piotr Kraska, „Rejterada oraz trzydzieści trzy inne utwory wierszem” /SOWELLO/ DEBIUT

53. Rafał Krause, „Pamiętnik z powstania” /Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/ DEBIUT

54. Inesa Kruszka, „Poskładać niebo” /Wydawnictwo Miniatura/ DEBIUT

55. Marta Kucharska, „Abisynia” /Zeszyty Poetyckie/ Debiut

56. Karolina Kułakowska, „Puste muzea” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ DEBIUT

57. Józef Kurylak, „Wyspa Monte Christo” /Wydawnictwo Lisia Góra/

58. Arkadiusz Kwaczek, „Arkadiament” Zeszyty Poetyckie/ Debiut

59. Grzegorz Kwiatkowski, „Radości” /Biuro Literackie/

60. Kamil Kwidziński, „Conan i Coco” Zeszyty Poetyckie/

61. Małgorzata Lebda, „Granica lasu” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

62. Krystyna Lenkowska, „Kry i wyspy” /Wydawnictwo Mitel/

63. Elżbieta Lipińska, „na końcu języka” /Mamiko/

64. Ewa Lipska, „Miłość, droga pani Schubert...” /Wydawnictwo a5/

65. Artur Daniel Liskowacki, „Elegijki” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

66. Krzysztof Lisowski, „Wiersze i poematy do czytania na głos” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

67. Mieczysław Machnicki, „Lawa się nasładza, skorupa ciemnieje” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

68. Piotr Macierzyński, „kwik” /Wydawnictwo Ha!art/

69. Irena Mackiewicz, „Odchodząc stąd” /SOWELLO/ DEBIUT

70. Agnieszka Marek, „Wypuść mnie, wypuść” /Miejski Dom Kultury w Radomsku/ DEBIUT

71. Maciej Melecki, „Pola toku” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

72. Piotr Mitzner, „I po kropce” /tCHu/

73. Leszek Aleksander Moczulski, „Kartki na wodzie” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

74. Elżbieta Musiał, „Ars Moriendi, czyli poradnik czynności nieużytecznych” Wydawnictwo SIGNO/

75. Krystyna Myszkiewicz, „głębiel” Zeszyty Poetyckie/

76. Andrzej Niewiadomski, „Kapsle i etykietki” /Instytut Mikołowski/

77. Klara Nowakowska, „Niska rozdzielczość” /Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza/

78. Grzegorz Olszański, „Starzy nieznajomi” /Stowarzyszenie Inicjatyw Wydawniczych w Katowicach/

79. Tadeusz Olszewski, „Owoc tarniny” /Mamiko/

80. Wiesława Oramus, „Konstrukcja” /volumina.pl/

81. Eda Ostrowska, „Ptak w tak-taku” /Stowarzyszenie Inicjatyw Wydawniczych w Katowicach/

82. Marcin Ostrychacz, „Zamiatając pod wiatr” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/ DEBIUT

83. Przemysław Owczarek, „Miasto do zjedzenia” /Instytut Mikołowski/

84. Ewa Parma, Anna Rusinek, „Kobiety i ważki” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/

85. Miroslawa Piaskowska-Majzel, „(Po)między” /Wydawnictwo FORMA/

86. Aleksander Pietraszunas, „Trzy” /Wydawnictwo Miniatura/

87. Kira Pietrek, „Statystyki” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

88. Marcin Pietrzak, „Śmierć w ciele” /Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego/ DEBIUT

89. Sławomir Płatek, „Wiersze dla Sophie Marceau i innych kobiet z którymi spałem” /Sławomir Płatek/`/

90. Joanna Pucis, „Znaki nieszczególne” /Stowarzyszenie Salon Literacki/

91. Janusz Radwański, „Chałwa zwyciężonym” /Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu/

92. Gabriela Rakoczy, „Uszczypnąć nieba” /SOWELLO/ DEBIUT

93. Maciej Raś, „Pasmo” /Strzeliński Ośrodek Kultury/ DEBIUT

94. Joanna Roszak, „Ladino” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

95. Teresa Rudowicz, „Korzeń werbeny” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/

96. Bartosz Sadliński, „Piosenki na zadany temat” /Wydawnictwo RB/

97. Karol Samsel, „Dusze jednodniowe” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/

98. Bartosz Sawicki, „Krucha wieczność” /Wydawnictwo FORMA/ DEBIUT

99. Eliza Segiet, „Romans z sobą” /SOWELLO/ DEBIUT

100. Jurata Bogna Serafińska, „Kryształy czasu” /Wydawnictwo „Armagraf”/

101. Marek Kazimierz Siwiec, „Kto” /Oficyna Wydawnicza Epigram/

102. Rafał Skonieczny, „Przeniesiony człowiek” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

103. Szymon Słomczyński, „Nadjedża” /Biuro Literackie/ DEBIUT

104. Aleksandra Słowik, „Sakwojaż Penelopy” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/

105. Michał Sokołowski, „ Asymptoty” / Wydawnictwo Miniatura/ DEBIUT

106. Piotr Stankiewicz. „Elementarz” /Mamiko/ DEBIUT

107. Marek Strzeszewski, „Zależności” /Wydawnictwo „Armagraf”/ DEBIUT

108. Bartosz Suwiński, „Odpust” Zeszyty Poetyckie/

109. Krzysztof Śliwka, „Budda show” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

110. Ewa Świąc, „Lekcja oddychania” /Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego/ DEBIUT

111. Grzegorz Świątoniowski, „Sód i potas. Wierzę w niespodziankę” /Mamiko/

112. Marek Świerad, „Abstract” /Wydawnictwo Bel-druk/

113. Marcin Świetlicki, „Jeden” /EMG/

114. Maciej Taranek, "repetytorium" / Hub Wydawniczy Rozdzielczość Chleba/ DEBIUT

115. Wacław Tkaczuk, „Na więcej, na przepadłe” /Wydawnictwo Iskry/

116. Paweł Tomanek, „Sam tu, piesku” /Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/ DEBIUT

117. Piotr Tomczak, „Miłość, miłość, zapałki, książka i ikra” /Mamiko/ DEBIUT

118. Tomasz Urbowicz, „Wielolustro” /Mamiko/

119. Mateusz Wabik, „Porażki poety z rynkiem pracy i kobietami” /Mamiko/

120. Mateusz Wabik, „Czarne msze za rzeczywistośc” /Mamiko/

121. Adam Waga, „Chromając” /Wydawnictwo Literackie/

122. Bartosz Waglewski, „Warszafka płonie” /Biuro Literackie/ DEBIUT

123. Małgorzata Wandasiewicz, „Czułość dozowania” /SOWELLO/ DEBIUT

124. Anna Wirowska, „Pokora i Pycha. Wiersze dla nas i o nas” /Warszawska Firma Wydawnicza/

125. Radosław Wiśniewski, „Abdykacja-wiersze zaangażowane i inne” /Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli/

126. Konrad Wojtyła, „Czarny wodewil” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

127. Henryk Wolniak-Zbożydarzyc, „Zakład poetycki Wolniak i spółka” /Wydawnictwo Miniatura/

128. Agnieszka Wolny-Hamkało, „Bordeline” /EMG/

129. Grzegorz Wróblewski, „Wanna Hansenów” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

130. Michał Wróblewski, „Pragnienie tropików” /Wydawnictwo Kwadratura/

131. Filip Zawada, „Świetne sowy” /Biuro Literackie/

132. Katarzyna Ewa Zdanowicz, „Ciemność resort SPA” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu/

133. Adam Zdrodowski, „47 lotów balonem” /Wydawnictwo FORMA/

134. Leszek Żuliński, „Totamea” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/


um



o © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Czwartek 29 września 2022
Imieniny
Michaliny, Michała, Rafała

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości