Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 109 informacji. Wszystkie poniżej.

Młodzi Demokraci w sprawie Rodziny Brueghlów »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Aleksandra Szkodzińska
Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" złożyło na ręce prezydenta Wrocławia list w sprawie wystawy „Rodzina Brueghlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego”.
Zdjęć: 1  

POWSTANIE 1944. BITWA O POLSKĘ. PAMIĘTAM  »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie IPN
1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.
Zdjęć: 2  

SE: Minister zapłacił 26 mln zł za wynajęcie stadionu »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
26,4 mln zł zapłaci ministerstwo środowiska za wynajęcie Stadionu Narodowego na szczyt klimatyczny ONZ, który odbędzie się w listopadzie. O spawie informuje "Super Express".

Informacja po przejściu frontu. Burzowego »
Tekst opublikowany 2013-07-30, opracowanie DUW/oto/fot.DUW
Prezentujemy poniżej informacje służb ratowniczych po wczorajszych i nocnych nawałnicach na dolnym Śląsku oraz aktualne prognozy pogody.
Zdjęć: 6  

Pisze Rafał do Rafała o MPK »
Tekst opublikowany 2013-07-30, opracowanie Rafał Czepil
Szanowni Państwo, przekazuję mój List Otwarty do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który dotyczy fatalnie działającej komunikacji miejskiej we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Kolejna wpadka ministra od zegarków »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie INTERIA.PL/Wprost/niezalezna.pl
Minister transportu Sławomir Nowak nie zdołał w ciągu półtora roku przygotować rozporządzenia umożliwiającego nadawanie marynarzom uprawnień do wykonywania zawodu po 25 lipca - ujawnia "Wprost".

Chciał uciec z trzema promilami  »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie pol
Wrocławski policjant po służbie zatrzymał sprawcę kolizji drogowej, usiłującego uciec z miejsca zdarzenia. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Uwaga na wezbrania rzek »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW PIB ostrzega przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.

Nastroje na wrocławskim rynku  »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie Emmerson
Dane z wrocławskiego rynku deweloperskiego za II kw. 2013 r. potwierdzają poprawę nastrojów w branży i podobnie jak przed trzema miesiącami napawają umiarkowanym optymizmem na przyszłość.
Zdjęć: 2  

Po upałach grad? »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed burzami z gradem.

Ranking ministrów »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie Krzysztof Janoś/Łukasz Pałka/Money.pl
W ubiegłym tygodniu Money.pl zapytał w ankiecie czytelników, kto był najlepszym, a kto najgorszym ministrem finansów w całej historii III RP.

Wzrosną podatki za grunty i mieszkania »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie INTERIA.pl
Właścicieli kolejny rok z rzędu czeka podwyżka opłat. Miasta i gminy mogłyby tego nie robić, ale są w potrzebie. Ratunkiem może się okazać polityka - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Duński ekspert: Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment skrzydła »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL
Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment, a nie tylko końcówkę skrzydła - uważa ekspert zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej Glenn Jorgensen z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego. Argumentował, że potwierdza to układ szczątków samolotu.

Wrocław liderem spadku cen mieszkań »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL/Domy.pl /Open Finance
Ceny ofertowe mieszkań w największych miastach Polski ciągle spadają. W czerwcu były średnio o 0,4 proc. niższe niż w maju, o 3,7 proc. niższe niż przed rokiem i ponad 7 proc. niższe niż przed dwoma laty.

Tysiące domów na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie (rtr) /fot.otodom.pl/gratka.pl
Wystarczy kilka chwil spędzonych na popularnych wyszukiwarkach nieruchomości, by zobaczyć jak bogata jest oferta sprzedaży domów na terenie powiatu wrocławskiego. Kupujący mają w czym wybierać, gorzej dla sprzedających…
Zdjęć: 11  

Samochodowa grupa przestępcza  »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie pol
Dolnośląscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Specjalizowała się w samochodach marki VW-Audi.
Zdjęć: 5  

Uratowali z Odry dwóch mężczyzn  »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie pol
Nie spodziewali się, że w miejscu, w którym się kąpali jest taki silny nurt. Mężczyźni uratowani przez funkcjonariuszy byli nietrzeźwi.
Zdjęć: 1  

Najlepsi na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Adrian Walczyk
Kapituła konkursu „Ranking samorządów” z prof. Jerzym Buzkiem na czele, wyłoniła najlepsze polskie samorządy. Gmina Długołęka zajęła 15 miejsce w Polsce w kategorii gmin wiejskich, co daje najwyższą lokatę w powiecie wrocławskim oraz na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

332 miejsca pod ziemią »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie rtr
Dzisiaj o godz. 12:00 nastąpi oficjalne otwarcie nowego, wielopoziomowego parkingu podziemnego w samym centrum Wrocławia, na pl. Nowy Targ, realizowanego w formule PPP.
Zdjęć: 4  

Wakacje na południu Europy - za ile? »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie otomedia.pl
Południe Europy zyskuje na popularności dzięki obniżkom cen. Nieufność wobec biur podróży, zawyżane ceny wczasów i jednoczesny wzrost liczby połączeń lotniczych, sprawia że co raz więcej Polaków swój wakacyjny urlop do śródziemnomorskich kurortów planuje samodzielnie.
Zdjęć: 2  

Dolnośląskie obchody Święta Policji  »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie pol
Rozpoczęły się 24 lipca we Wrocławiu od uroczystego złożenia wieńców pod pomnikami poległych i zamordowanych policjantów.
Zdjęć: 11  

Dolny Śląsk w miniaturze »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie otomedia.pl
Zbroja rycerska z Zamku Kliczków, Zamek Chojnik w miniaturze, armata ze zbiorów Twierdzy Kłodzko - to tylko wybrane z eksponatów przygotowanych na wystawę ,,Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”.
Zdjęć: 1  

GW: Policja na śmieci »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.PL
Inspektorzy ochrony środowiska kontrolują firmy śmieciowe, by znaleźć oszustów i przykładnie ich ukarać. Jeżeli będą nieskuteczni, może zastąpić ich nowa służba, policja śmieciowa - informuje "Gazeta Wyborcza".

Poseł PSL: Tusk i Rostowski powinni odejść »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, tokfm.pl
- Według mnie duet Tusk-Rostowski powinien odejść - powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w dzisiejszym Poranku Radia TOK FM.

ZUS: siedziba za 33 miliony »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, Super Express
Najnowszy pałac ZUS ma stanąć w Łodzi jego budowa ma pochłonąć 33 mln zł. W tym roku, aby móc wypłacić wszystkie świadczenia, ZUS wziął pożyczkę w wysokości 12 mld zł.

DGP: Sześciolatki są z gumy »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.pl
W przyszłym roku w szkołach podstawowych zrobi się tłok. Do pierwszych klas trafi ponad pół miliona dzieci. Rok później - o sto tysięcy więcej - wynika z wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej".

Sieci: Nieudany hak w Elblągu »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie INTERIA.PL
Tygodnik "Sieci" rozwikłał tajemnicę taśm wykorzystanych przeciw kandydatowi PiS w końcówce kampanii wyborczej w Elblągu.

Nowy Port z pozwoleniem na budowę  »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie oto
Inwestycja Nowy Port otrzymała od wrocławskiego magistratu pozwolenie na budowę. Realizacja projektu rozpocznie się w sierpniu.
Zdjęć: 3  

Nowa inwestycja na Krzykach »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie oto
We wrześniu na wrocławskich Krzykach rozpocznie się budowa nowej inwestycji - „Na Życzliwej” - realizowanej przez Grupę PROFIT Development.
Zdjęć: 2  

Przechwycili kilkaset porcji narkotyków  »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zabezpieczyli ilość marihuany, z której można by uzyskać blisko 900 porcji tego środka odurzającego.

Fałszywa bomba w Urzędzie Wojewódzkim »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci ustalili miejsce przebywania i zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o fałszywe zawiadomienie o ładunku wybuchowym podłożonym przed Urzędem Wojewódzkim.

Plan nadzoru w szkołach »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie MR
Dla wielu z nas poziom nauczania w polskich placówkach dydaktycznych jest o wiele za niski i co ciekawe większość uważa, że wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nic się pod tym względem na lepsze nie zmieni.

Ukradł 15 rowerów  »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież 15 rowerów. Sprawca wpadł przy Pasażu Grunwaldzkim.
Zdjęć: 1  

Zaatakował kobietę w taksówce »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Do zdarzenia doszło na terenie Psiego Pola. Agresywny mężczyzna zamówił kurs w okolice ulicy Kiełczowskiej. W pewnym momencie zaczął szarpać i ciągnąć za włosy kierującą.

Ostatni sondaż: PiS – 30,4, PO – 24,7 »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
30,4 proc. Polaków zdecydowanych pójść na wybory parlamentarne chce oddać swój głos na PiS; PO może liczyć na poparcie 24,7 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Nielegalne eko-zbiórki »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie rtr
W wielu miastach i miasteczkach pojawiają się ulotki i plakaty informujące o zbiórce elektrycznych śmieci. Jednak są to ogłoszenia anonimowe – kto stoi za takimi akcjami?

Martin Kaczmarski w pierwszej dziesiątce Baja Aragon »
Tekst opublikowany 2013-07-21, opracowanie rtr
Wrocławianin, Martin Kaczmarski po dwóch odcinkach specjalnych i prologu jest na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej Baja Aragon.
Zdjęć: 3  

Kradzież samochodu: jak się przed nią zabezpieczyć? »
Tekst opublikowany 2013-07-20, opracowanie MR
Mimo że statystyki ukradzionych w Polsce aut delikatnie spadają, nadal jest to dla właścicieli pojazdów powód do zmartwienia. Najczęściej kradzionymi markami były w 2012 roku Volkswageny Golfy i Passaty, Audi A4, Audi A6, Hondy Civic, Skody Octavia – głównie z myślą o wykorzystaniu części zamiennych. Nie ma idealnego sposobu na uniknięcie kradzieży, ale można zminimalizować jej ryzyko. Oto kilka rad, jak chronić się przed tą bardzo nieprzyjemną sytuacją.

Testowanie solarisa »
Tekst opublikowany 2013-07-20, opracowanie rtr
Od soboty wrocławscy pasażerowie MPK mogą testować solarisa Urbino 12. Na co dzień autobus ten jest użytkowany przez MPK w Poznaniu (stąd jego zielono-żółte barwy i koziołki na tapicerce siedzeń).
Zdjęć: 3  

Wrocławski epizod projektu Iriny Werning  »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie rtr
Fotografka Irina Werning przyjeżdża w najbliższą sobotę do Wrocławia, realizować sesję zdjęciową do swojego projektu „Back to the Future”.
Zdjęć: 6  

Poszukiwany i 5 walizek przemyconych papierosów »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie pol
Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali Polaka poszukiwanego listem gończym, który chciał wyjechać do Włoch z przemyconymi zza wschodniej granicy papierosami.
Zdjęć: 2  

Co warto studiować? »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie Tomasz Sąsiada i Przemysław Ławrowski, Money.pl
20 tysięcy chętnych na pedagogikę, po której pracy nie ma, dwa razy mniej na perspektywiczną logistykę. Młodzi ludzie szturmują nawet kierunki turystyczne, po których co trzeci nie znajduje zatrudnienia. Czy sami skazują się na bezrobocie?

Skatowali psa. Staną przed sądem »
Tekst opublikowany 2013-07-18, opracowanie MC/TOZ Wrocław
Sprawa brutalnie skatowanego psa Alka znalezionego w Bukowie znalazła swój finał w sądzie. Jutro przed Sądem Rejonowym w Świdnicy odbędzie się rozprawa przeciwko dwóm oskarżonym.
Zdjęć: 14  

Młoda moda w Magnolia Park  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie oto
Pokazy młodych projektantów, warsztaty ze stylistą, specjalne rabaty i konkursy - to tylko wybrane atrakcje przygotowane przez CH Magnolia Park na najbliższy weekend.
Zdjęć: 1  

65 lat zoo w polskim Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie oto
Dokładnie 65 lat temu, w niedzielę 18 lipca 1948 roku, dokonano uroczystego otwarcia ogrodu zoologicznego w polskim Wrocławiu. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele ówczesnych władz miasta, a przecięcia wstęgi dokonała obywatelka Koperówna.
Zdjęć: 1  

Stadion zamknięty »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie rtr
Do 21 lipca Stadion Wrocław jest zamknięty dla zwiedzających w związku z imprezami masowymi i przygotowaniami do nich.
Zdjęć: 2  

Kępa Mieszczańska już z planem! »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie amw
W Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego opublikowano uchwałę dotyczącą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części Kępy Mieszczańskiej.

II edycja Festiwalu Solidarności w Środzie Śląskiej  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie otomedia.pl
26-27 lipiec 2013 - Park Miejski. W samym środku lata - jedyny, darmowy i dwudniowy Rock'n'roll Open Air Festival. 2 dni, 16 zespołów, ponad 20 godzin muzyki na żywo!
Zdjęć: 20  

Oto nowe logo lotniska »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie otomedia.pl
Wrocławskie lotnisko przez następne lata będzie reprezentował znak autorstwa grafika - Krzysztofa Pilcha. Jego praca wygrała z ponad 350 zgłoszeniami z Polski i ze świata.
Zdjęć: 1  

PiS – 40 proc., PSL poza Sejmem  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL/ZS
PiS umacnia swoją przewagę nad PO. W najnowszym sondażu TNS Polska partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza Platformę o sześć punktów procentowych.

Rostowski ma nóż na gardle »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL
Wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski liczy na to, że nowa, stabilizująca reguła wydatkowa wejdzie w życie do połowy września tego roku.

Tyle kosztuje nas gen. Jaruzelski »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Utrzymanie prezydenckiego biura - 12 tys. zł. miesięcznie, generalska emerytura - 6 tys. zł miesięcznie, do tego ochrona agentów Biura Ochrony Rządu, która kosztuje nawet 150 tys. zł - "Fakt" wylicza wydatki na Wojciecha Jaruzelskiego.

Kolejny mural »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie rtr
Tym razem wielkogabarytowe dzieło powstało na ścianie jednej z kamienic przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu. Projekt nie zostałby zrealizowany bez wsparcia firmy Baumit, która dostarczyła farby potrzebne do wykonania muralu.
Zdjęć: 1  

Po Afrykanarium Forum Muzyki »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie rtr
15 lipca została podpisana umowa z wyłonionym w przetargu konsorcjum firm PB Inter-System i Elektromontaż Rzeszów na dokończenie budowy Narodowego Forum Muzyki.
Zdjęć: 3  

Zmierz ciśnienie  »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie rtr
16 lipca, na parkingu przed Urzędem Skarbowym Wrocław Stare Miasto, przy ulicy Inowrocławskiej 4, w specjalnie przystosowanym Tirze będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi.
Zdjęć: 2  

Złoty urośnie wobec franka »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie Money.pl
Analitycy zgodnie prognozują umocnienie złotego wobec franka szwajcarskiego w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nie mają również wątpliwości w sprawie wyraźnego wzrostu polskiej waluty w stosunku do euro. Poróżnił ich za to dolar.

Człowiek , który przemierza świat rowerem  »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie rtr
CH Borek we Wrocławiu, w minioną sobotę, 13 lipca gościło Jamesa Ketchella, sportowca - podróżnika, który samotnie przemierza świat rowerem, zbierając fundusze na cel charytatywny. Był gościem Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego, aby przywitać Jamesa w Polsce.
Zdjęć: 3  

Rzeź Wołyńska to nie ludobójstwo? »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie niezalezna.pl, INTERIA.PL
Głosami polityków PO i Ruchu Palikota Sejm nie zgodził się na dodanie do uchwały o zbrodni wołyńskiej zapisów mówiących wprost o dokonywanym na Polakach ludobójstwie.
Zdjęć: 6  

ZIT podpisany »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie MO
W Urzędzie Miejskim Wrocławia zostało podpisane porozumienie w sprawie zasad współpracy przy programowaniu, wdrażaniu, finansowaniu i uzgadnianiu wspólnych inwestycji, bieżącej obsłudze i rozliczeniach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT)
Zdjęć: 1  

Czapki z głów przed czapnikiem »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie zoo
Do wrocławskiego ZOO przyjechały gibony czapniki. Pierwsza przybyła samica MIYA z francuskiego ZOO Mulhouse, jakiś czas po niej z ogrodu w Zurychu samiec o imieniu FAJAR.
Zdjęć: 6  

Wrocławska policjantka mistrzynią kickboxingu  »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie pol
Post. Paulina Bieć z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zwyciężyła w I Mistrzostwach Służb Mundurowych w Kickboxingu w Rzeszowie.
Zdjęć: 6  

Blokady dla gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie rtr
- Dzisiejsze głosowania w Komisji Ochrony Środowiska nad dyrektywą o ocenie oddziaływania środowiskowego są bardzo złym sygnałem dla branży ropy i gazu ze złóż niekonwencjonalnych...

I Wakacyjny Turniej Squasha  »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie rtr
Sobota, 13 lipca - Klub SQUASHMANIA-WROCŁAW ul. Bolesława Krzywoustego 82.
Zdjęć: 1  

Wakacje – sezon na… porzucanie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie otomedia.pl
Latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wakacje, liczba porzuconych psów drastycznie wzrasta. W jednej chwili tysiące czworonogów z ciepłej kanapy trafia za kraty schroniska.
Zdjęć: 1  

Zlikwidowali plantację marihuany  »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie pol
Wrocławscy i miliccy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono ponad 80 krzewów tej rośliny.
Zdjęć: 6  

Wrocławskie policjantki górą. Na plaży »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie pol
Policjantki z Wrocławia zwyciężyły w Międzynarodowych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej kobiet - Turek 2013.
Zdjęć: 2  

Smerfy zawitają do Pasażu Grunwaldzkiego »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie otomedia.pl
W najbliższą niedzielę przed Pasażem Grunwaldzkim powstanie Wioska Smerfów. Odwiedzający będą mogli zwiedzić smerfne chatki i spotkać w nich ulubionych bohaterów: Papę Smerfa, Smerfetkę oraz Smerfusia.
Zdjęć: 1  

Komornik zajął restaurację Gessler »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie wprost/INTERIA.PL
Jak donosi tygodnik "Wprost", tonie w długach, bo jej restauracje wcale nie działają tak, jakby można się było tego spodziewać...

Człowiek, który przemierza świat rowerem  »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie otomedia.pl
Wrocław, a dokładnie Centrum Handlowe Borek, już w tę sobotę, 13 lipca przywitają Jamesa Ketchella, sportowca - podróżnika, który samotnie przemierza świat rowerem.
Zdjęć: 1  

Mamy najwięcej ministrów w Europie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie Fakt, niezalezna.pl
18 szefów resortów, 91 wiceministrów i 8 sekretarzy stanu w kancelarii premiera - czyli 117 osób w randze ministra. Jak podaje "Fakt", w żadnym europejskim kraju biurokracja na szczeblu ministerialnym nie jest tak rozrośnięta.

III edycja konkursu na blogi  »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Pasaż Grunwaldzki po raz trzeci ogłasza konkurs na najlepsze blogi z Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Kupujesz samochód – dobrze poznaj jego historię »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Wiele czynników wpływa na wartość rynkową auta. Jednym z nich jest jego bezwypadkowa historia.

Haracz za skuter »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież skutera. Żądał korzyści pieniędzy za jego zwrot.
Zdjęć: 1  

Zatrzymany za włamania  »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do aut.

Uratowali z Odry dwóch mężczyzn  »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci z komisariatu wodnego uratowali z Odry kolejne dwie osoby - znoszone przez silny nurt, wyraźnie nie były w stanie dopłynąć do brzegu.

Inwestowanie w beczki whisky  »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Whisky jako inwestycja zadomowiła się już na naszym rynku. Polacy zainwestowali w ten trunek już 15 mln zł.
Zdjęć: 1  

Angry Birds przylecą do Bielan »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie oto
Są małe, ale mocno rozzłoszczone. Zrobią wszystko, aby odzyskać skradzione przez zielone świnki jaja. Mowa o postaciach z najpopularniejszej dziś na świecie gry na smartfony i tablety – Angry Birds.
Zdjęć: 1  

1,5 min czekania na bagaż »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie oto
Tyle maksymalnie trwa oczekiwanie na bagaż w Porcie Lotniczym Wrocław. Dzięki wprowadzony rozwiązaniom pasażerowie nie stoją też w kolejkach do kontroli bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Poszukują studenta »
Tekst opublikowany 2013-07-07, opracowanie pol
Wydział Kryminalny Komisariatu Policji Śródmieście we Wrocław prowadzi poszukiwania Bogusława Wróbla. Mężczyzna 4 lipca 2013 roku wyszedł z akademika T-17 przy ul. Wittiga we Wrocławiu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie nawiązał również kontaktu z rodziną.
Zdjęć: 1  

Rodzina Brueghlów we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2013-07-06, opracowanie otomedia.pl
Wrocław gościł będzie największą jak dotąd wystawę w Polsce, poświęconą artystycznej dynastii Brueghel: Rodzina Brueghlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego.
Zdjęć: 1  

Dominikański przesunięty »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie zdium
Zamknięcie tunelu na placu Dominikańskim zostaje przesunięte o tydzień i odbędzie się w nocy z 12/13 lipca.

6 zł za litr benzyny? »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Nawet sześć złotych za litr benzyny mogą zapłacić polscy kierowcy, jeżeli konflikt polityczny w Egipcie będzie się nasilał.

Tonął przy Jazie Szczytnickim »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie pol
- Chciałem sobie popływać i przeliczyłem się... takie słowa usłyszeli wrocławscy policjanci od mężczyzny tonącego w Odrze. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zamiast Pobieraczka serwis Plikostrada.pl »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie PRK
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz powiatowi rzecznicy ostrzegają przed serwisem Plikostrada.pl. Ściągając z niego pliki narażamy się na wysokie opłaty.
Zdjęć: 1  

Lotnisko radzi jak parkować »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie oyo
Na podróżnych wylatujących z Wrocławia w sezonie letnim czekają rabaty na postój, specjalny parking długoterminowy, a także możliwość korzystania z parkingowej strefy VIP.
Zdjęć: 1  

Tragiczne wiadomości dla rządu Tuska »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie INTERIA.PL
Coraz większa przewaga PiS nad PO. W sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN partia Jarosława Kaczyńskiego ma 35 procent poparcia, a Platforma Obywatelska - 26 procent.

Na Wyspie Słodowej startują wakacyjne projekty  »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie um
W piątkowe i sobotnie wieczory zapraszamy na występy młodych, wrocławskich artystów, a niedzielne popołudnia upłyną pod znakiem zabawy przy grach planszowych.
Zdjęć: 3  

Przegląd Echa Wołynia - od lat 14 »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie ipn
W związku z 70. rocznicą zbrodni wołyńskiej Instytut Pamięci Narodowej organizuje przegląd filmowy „Echa Wołynia”.
Zdjęć: 1  

Znowu niepokojące prognozy »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie imgw
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, opadami deszczu i silnym wiatrem

Brakuje 25 mld złotych. Komu zabiorą? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Rząd szybko musi znaleźć 25 mld złotych. Zdaniem ekonomistów o tyle mniejsze - od zapisanych w ustawie będą w tym roku wpływy do budżetu.

Nieruchomości – Polska przed Szwecją »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Emmerson S.A.
Branżowy portal Global Property Guide informuje, że w ramach długoterminowych badań wybranych rynków zaobserwował największe wzrosty cen od czasów boomu przełomu 2006 i 2007 r. Wśród rynków wzrostowych znalazła się również… Polska.
Zdjęć: 1  

ZUS czy OFE? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Money.pl
Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej przyszłości drugiego filaru. Zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska, przedstawione w ubiegłym tygodniu trzy scenariusze dla OFE mają teraz trafić do konsultacji społecznych i dopiero po ich zakończeniu dowiemy się, co dalej będzie działo się z naszymi składkami.

Stopy w dół, co dalej z kredytami?  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej znów obcięła stopy procentowe, jest więc szansa, że raty kredytów hipotecznych w złotych dalej będą się obniżać.

Zamkną tunel pod Dominikańskim »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie rtr
Remont tunelu samochodowego południowego (po stronie PZU) na placu Dominikańskim rozpocznie się już podczas najbliższego weekendu.
Zdjęć: 1  

Ewakuacja portu lotniczego we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie sg
W Porcie Lotniczym zarządzono kolejną w tym roku ewakuację pasażerów i pracowników. Rano zauważono dwa niezidentyfikowane bagaże. Jeden na tarasie widokowym, drugi na terminalu ogólnodostępnym…
Zdjęć: 1  

Andrzej Przewoźnik. 1963–2010. Katyń »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie rtr
Europejska Sieć Pamięć i Solidarność oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość zapraszają na otwarcie we Wrocławiu wystawy: W naszej pamięci/Emlékeinkben „Andrzej Przewoźnik. 1963–2010. Katyń”
Zdjęć: 4  

Tysiące dzieci w Castoramie »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie rtr
Wraz z rokiem szkolnym kończy się kolejna edycja warsztatów Majsterkowo organizowanych w sklepach Castorama. Łącznie w tegorocznych zajęciach wzięło udział ponad 23 000 dzieci - w różnych częściach Polski.
Zdjęć: 6  

Wielbłąd dla Wrocławia  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie zoo
Aisha, samica dromadera zamieszkująca ZOO urodziła młode. Ojcem samczyka jest Ramzes, który przyjechał z Niemiec. Jest to pierwszy przychówek wielbłąda jednogarbnego, w ogrodzie od 17 lat.
Zdjęć: 1  

Sensacyjna Warszawa Ghia »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL
Była druga połowa lat 50., okres politycznej odwilży, dzięki której Polakom uchylono nieco okna na niedostępny wcześniej Zachód, kiedy na fali zmian Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu postanowiła zmodernizować produkowaną tam już od dłuższego czasu przestarzałą "Warszawę".
Zdjęć: 5  

Para gejów adoptowała, by wykorzystywać »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL/AFP
To przykład skrajnej deprawacji - tak australijska policja określiła sprawę 6-letniego chłopca adoptowanego przez parę homoseksualistów i wykorzystywanego seksualnie przez rodziców i inne osoby. O sprawie informuje agencja AFP.

Oświadczenie ws. finansowania partii »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie oto
W związku z zapowiedziami polityków Platformy Obywatelskiej wprowadzenia do Sejmu projektu dotyczącego likwidacji finansowania partii z budżetu, grupa organizacji pozarządowych...

Zabijają nas rachunki za media  »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie Emmerson S.A.
Rachunki za media są bardzo dużym obciążeniem dla polskich rodzin.
Zdjęć: 2  

Wystartowały letnie wyprzedaże »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie otomedia.pl
Początek lata to tradycyjnie sezon obniżek cen i atrakcyjnych promocji. W sklepach Pasażu Grunwaldzkiego wyprzedaże rozpoczęły się szybciej niż zwykle, a rabaty już sięgają nawet 70%.
Zdjęć: 3  

II etap osiedla Oaza  »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie oto
Dom Development SA przekazuje II etap inwestycji Oaza we Wrocławiu, usytuowanej przy ul. Pięknej. Inwestycja ma jedno z największych wewnętrznych dziedzińców we Wrocławiu.
Zdjęć: 4  

Na stadion można codziennie »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie rtr
Wraz z rozpoczęciem wakacji, bramy Stadionu Wrocław będą otwarte 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku (1 lipca 2013 r.) w godz. 10 – 18 można przespacerować się esplanadą wokół stadionu i wejść na trybuny za darmo.
Zdjęć: 2  

Firmy padają coraz częściej »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie
Euler Hermes Collections, spółka z Grupy Allianz, dostawca raportów handlowych, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego, zbadała sytuację polskich firm w czerwcu w kontekście bankructw.
Zdjęć: 1  

Co z tymi śmieciami? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Dominika Ziemkowska, Money.pl
1763 gminy podpisały umowy z firmami wywożącymi śmieci, 499 wybrało je w przetargach, ale jeszcze nie podpisały dokumentów, aż 195 jest w trakcie przetargów, a 22 nie podjęły nawet żadnych działań związanych z ich organizacją - tak wygląda stan wdrażania przez samorządy obowiązującej od dziś ustawy śmieciowej.

Turniej piłkarski na Hubach »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Rada Osiedla Huby
Rada Osiedla Huby we współpracy z trenerem osiedlowym Sebastianem Milą zorganizowała turniej piłki nożnej dla dzieci do lat 13-tu.
Zdjęć: 13  

Mieszkanie dla młodych - jednak rozczarowanie? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
W połowie maja Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych wprowadzającą tzw. program „Mieszkanie dla młodych”. Obecnie projekt ustawy trafił do Sejmu.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl