Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 130 informacji. Wszystkie poniżej.

Płace minimalne w Europie »
Tekst opublikowany 2013-06-30, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą/Maciej Sibilak
Wysokość płacy minimalnej w większości państw UE ustalana jest przez rządy lub regulowana za pomocą ustawy. W pozostałych krajach jest ona przedmiotem negocjacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi.

Mieszkań przybywa, nas ubywa »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Emmerson S.A.
Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych dotyczących przyrostu naturalnego wynika, iż w pierwszych miesiącach br. liczba zgonów przewyższała liczbę urodzeń.

Notowania wrocławskich Maślic rosną »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie otomedia.pl
Maślice, mimo długiej historii, dopiero w ostatnich latach stały się symbolem przemian i rozwoju urbanistycznego na mapie Wrocławia.
Zdjęć: 2  

Politycy tracą zainteresowanie… oprócz Kaczyńskiego »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie PRESS-SERVICE
Aż o 15 procent spadła liczba materiałów prasowych na temat liderów partii politycznych w maju. Zainteresowanie tracą wszyscy poza prezesem PiS-u – Jarosławem Kaczyńskim.

Mietków jednak zrzuci więcej »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej przekazał wrocławskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego informację, że jednak zostanie zwiększony zrzut wody z zalewu w Mietkowie o 5m3/s.
Zdjęć: 1  

Jeżeli Mietków nie zwiększy zrzutu wody… »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Na wszystkich rzekach w granicach Wrocławia utrzymują się wysokie stany wód, jednak obecnie nie występuje realne zagrożenie powodziowe. W dalszym ciągu podtopione są rejony ul. Gałowskiej (tereny zalewowe Bystrzycy).

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie
Publikujemy meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego 27.06.2013 r. godz. 8.00
Zdjęć: 9  

Karta zbliżeniowa – wygoda na co dzień »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie MR

Zdjęć: 1  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija świat »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie oto
Podczas zakończonych właśnie, jubileuszowych 50. International Paris Air Show Le Bourget, odbyła się światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1.
Zdjęć: 2  

Ostrzeżenie hydrologiczne dla Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie imgw
Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje dzisiejsze ostrzeżenie hydrologiczne biura prognoz hydrologicznych BPH O/Wrocław IMGW PIB dla Dolnego Śląska.

Bankructwo budżetu? »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie niezalezna.pl
- Minister Rostowski nie wykazał się szczególną troską o nasze emerytury. Likwidacja OFE jest dowodem na katastrofalny stan finansów publicznych, na bankructwo budżetu. Dlatego tak naprawdę OFE ulegają likwidacji - mówi nam Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Alarm na Bystrzycy, Ślęzy i Oławie »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie um
Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy na rzekach Bystrzycy, Ślęzy i Oławie na terenie Wrocławia.

Sytuacja powodziowa – ostatnie dane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
W środę przed południem odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 15  

OFE nie zostaną zlikwidowane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie Krzysztof Kolany/Bankier.pl
Rządowy raport o OFE ujrzał wreszcie światło dzienne. Na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali go minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Uratowali kajakarzy na Odrze  »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci z komisariatu wodnego uratowali dwie osoby, które wpadły do wody, po tym jak ich kajak przewrócił się na rzece na skutek powstania wysokiej fali.
Zdjęć: 1  

Wyłudzili z banków 5 milionów złotych  »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 28 osobę w sprawie wyłudzeń kredytów. Sprawca działając w grupie wyłudził kredyty na kwotę blisko 70 tysięcy zł. a cała grupa na 5 milionów zł.

Samobójstwo po kontroli fiskusa »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie INTERIA.PL
Jan Gródek, rolnik spod Jeleniej Góry doprowadzony do rozpaczy po kontroli fiskusa, popełnił samobójstwo - donosi w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita".

Uwaga – jest coraz gorzej »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
Stany alarmowe przekroczone nawet o metr! Prezentujemy pełny meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego – stan na 26.06.2013 r. godz. 8.
Zdjęć: 1  

Wrocławskie lotnisko z budowlanym Oscarem »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie rtr
Nowy terminal pasażerski wrocławskiego lotniska nagrodzony tytułem ,,Budowa Roku 2012”. W konkursie na najlepszą inwestycję budowlaną minionego roku obiekt rywalizował z prawie 60 projektami z całej Polski. To już kolejna nagroda wręczona lotnisku w ostatnim czasie.
Zdjęć: 1  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie rtr/fot.Stanisław Cały
W związku z intensywnymi opadami deszczu o godz. 15 zakończyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele PSP, policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 13  

Fortum prześwietlił domki »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
Zaledwie jedna czwarta domów jednorodzinnych we Wrocławiu posiada poprawną izolację termiczną – to główny wniosek z badań przeprowadzonych kamerą termowizyjną przez specjalistów z firmy Fortum na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Badanie objęło 95 budynków.
Zdjęć: 9  

Wielka płyta tańsza o 30 proc. Czy warto? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
W ciągu ostatnich 5 lat ceny mieszkań spadły średnio o 10-15 proc. Najbardziej staniały lokale w budynkach z tzw. wielkiej płyty - nawet o 30 proc.

Koniec regionalnej tele-misji? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
„Duszona” przez lata polska publiczna telewizja regionalna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu najgorzej finansowanych w całej Europie!

Kudrycka przeprasza, Winnicki pyta »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
Rząd nie lekceważy tego typu wydarzeń - mówiła w poniedziałek o zajściach podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim minister nauki Barbara Kudrycka. Minister przesłała Baumanowi list, w którym ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji.

Przy Słowiańskim Wzgórzu nagrodzone »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
Osiedle Przy Słowiańskim Wzgórzu, zrealizowane przy ul. Jedności Narodowej przez spółkę Echo Investment, zdobyło III nagrodę w konkursie „Piękny Wrocław" organizowanym przez prezydenta Wrocławia i Towarzystwo Miłośników Wrocławia.
Zdjęć: 3  

Może mocno popadać »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.

Samochodem do pracy? To często bez sensu »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie MR
Dojeżdżanie do pracy własnym samochodem jest wygodne, a dodatkowo podbudowuje nasz prestiż, zwłaszcza jeśli samochód, który posiadamy, ma dobrą markę, a jego rocznik jeszcze nie zdążył „ostygnąć”. Choćby już z tych dwóch powodów wiele osób nie wyobraża sobie, że mogłoby docierać do miejsca zatrudnienia inaczej.

Gonili po nagrodę prezydenta »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie rtr
Główną gonitwę pierwszej części sezonu na Partynicach – Nagrodę Prezydenta Miasta Wrocławia – wygrał jeden z faworytów, ogier Invisible Dubai, którego trenuje Maciej Jodłowski, a dosiadał Andrzej Mazurkiewicz.
Zdjęć: 1  

Święto w Otmuchowie - kwiatowej stolicy Polski »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
W dniach od 5 do 7 lipca już po raz 41 Otmuchów gościł będzie miłośników kwiatów, muzyki oraz twórczości artystyczne i rzemieślniczej, stając się w tym czasie niekoronowaną kwiatową stolicą kraju.
Zdjęć: 9  

Nasza budowlanka pada »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Emmerson S.A.
Najnowszy odczyt danych Eurostatu wskazuje na nieznaczny wzrost produkcji budowlanej w Unii Europejskiej w kwietniu. Chwilowa poprawa nie zmienia tendencji spadkowej, jaka od roku charakteryzuje europejską wspólnotę. Wśród krajów Unii Polska należy do niechlubnych liderów w tym zakresie.

"Fakt": Tak się pije na szczytach władzy »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Fakt" sprawdził, ile wypija się na szczytach władzy. W Kancelarii Premiera wypito w zeszłym roku 645 butelek wina i 122 butelki whisky - za 75 tys. złotych. U prezydenta Bronisława Komorowskiego na alkohol wydano aż 141 tys. zł.

Polska zapłaci 10 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie Frankfurter Allgemeine Zeitung, niezalezna.pl, on
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" przedstawia dramatyczną sytuację zagranicznych przedsiębiorstw budowlanych, które rok po Euro 2012 mają nadal niezapłacone przez polskie władze rachunki.

Bauman wybuczany, narodowcy wyrzuceni »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie rtr/INTERIA.PL/wikipedia
Antyterroryści i policja z bronią gładkolufową usunęła z otwartego wykładu byłego komunisty prof. Zygmunta Baumana protestujących członków i sympatyków NOP i kibiców Śląska.

Ranking europosłów: Szymański i Jędrzejewska »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
W ogłoszonym ostatnio rankingu, stworzonym na podstawie ocen polskich dziennikarzy w Brukseli i ekspertów zajmujących się integracją europejską poseł PiS do Parlamentu Europejskiego Konrad Szymański zajął 1 miejsce (ex equo).

Legenda chorwackiego rocka we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
Parni Valjak (Walec Parowy) najpopularniejszy chorwacki zespół wystąpi 29 czerwca na koncercie w Parku Południowym.
Zdjęć: 1  

Rowerzyści na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i policjanci, którzy chętniej niż w ostatnich latach kontrolują właścicieli jednośladów. Jak jeździć i w co wyposażyć rower aby uniknąć mandatu?
Zdjęć: 4  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija Paryż »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1 (który powstał w zakładach w Podgórzynie pod Jelenią Górą), ma właśnie miejsce podczas 50. International Paris Air Show Le Bourget.
Zdjęć: 8  

Najpiękniejsze budynki Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto/wroclaw.pl
Port lotniczy zdobył GRAND PRIX w 23 konkursie PIĘKNY WROCŁAW na najlepszą realizację architektoniczną roku.
Zdjęć: 4  

Atrium bierze Galerię Dominikańską  »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie rtr
Atrium European Real Estate poinformowała o nabyciu Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu za kwotę 151,7 mln euro od spółki joint-venture składającej się z Otto Family i Deutsche EuroShop AG.
Zdjęć: 2  

Oświadczenie ws. referendum w Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie kmgmw
Koalicja Masz Głos, Masz Wybór z niepokojem przyjęła wypowiedź premiera Donalda Tuska, że jeśli dojdzie do referendum w Warszawie, to premier nie rekomenduje mieszkańcom udziału w tym politycznym przedsięwzięciu.

Gdy upał doskwiera »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie Emmerson S.A.
Dzisiaj mamy pierwszy dzień lata. Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?

Urząd kontra Polsat »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie Paweł Czuma/fot.TVN24
Poniżej publikujemy oświadczenie rzecznika prasowego prezydenta Wrocławia dotyczące sporu o grunt przy stadionie.

Wrocławscy deweloperzy silną grupą  »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie rtr
Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich wybrano w głosowaniu nowy zarząd Związku. Prezesem PZFD został Grzegorz Kiełpsz (Dom Development SA). Do składu Zarządu i Rady PZFD dołączyli członkowie wrocławskiego Oddziału Związku.
Zdjęć: 1  

Testuje najlepsze auto terenowe świata »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie
Martin Kaczmarski, jako pierwszy Polak po Krzysztofie Hołowczycu został zaproszony przez team fabryczny X-raid do testowania MINI All4 Racing. To najlepsze auto terenowe świata.
Zdjęć: 3  

Młode Nogi po raz trzynasty »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie rtr
Trzynastka wcale nie musi oznaczać pecha. Zapraszamy na trzynastą odsłonę Pucharu Młodych Nóg Wrocławia. Zgłoszenia do 24 czerwca.
Zdjęć: 1  

Świat młodych - bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie rtr
Według Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln tzw. „młodych bezrobotnych”.

Letnie przeboje wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie rtr
Malaga – to najpopularniejszy południowy, niskokosztowy kierunek z letniej oferty wrocławskiego lotniska. W kwietniu i maju poleciało tam ponad 6 tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 1  

Kup nieruchomość za granicą »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie Emmerson Realty Interntaional S.A.
Osoby dysponujące nadwyżką zasobów finansowych chętnie kierują swoje kroki na rynek nieruchomości. Poszukiwania rozpoczynają w naturalny sposób od najbardziej znanego im lokalnego rynku mieszkaniowego.

40-lecie rekordów - Kąty Wrocławskie/Kobierzyce  »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie oto/www.rekord73.pl
W czerwcu świętować będziemy 40-lecie światowych rekordów prędkości Polskiego Fiata 125p ustanowionych na podwrocławskiej autostradzie.
Zdjęć: 6  

Dzień Prezydencki na Partynicach »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie oto
W najbliższą niedzielę na Partynicach hit pierwszej części sezonu – międzynarodowa gonitwa o Nagrodę Prezydenta Miasta Wrocławia, w której ścigać się będą rumaki ze ścisłej krajowej czołówki.
Zdjęć: 1  

WrocLove Fest 2013  »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie oto
Podczas tradycyjnego już WrocLove Festu, który podsumowuje muzyczny sezon we Wrocławiu, zobaczyć można co roku światowej sławy wykonawców kreujących nowe trendy muzyczne.
Zdjęć: 2  

Ferma norek - decyzja wójta nieważna »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie rtr
Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło nieważność decyzji wójta Żórawiny stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko budowanej w gminie fermy norek.

Niższe ceny na rynku wtórnym »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie Emmerson S.A.
W ramach kwartalnych raportów NBP publikuje informację o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości. W najnowszej dostępnej analizie dotyczącej I kwartału 2013 r. można zapoznać się m.in. z poziomem cen transakcyjnych.

Bezpieczne pieniądze czy wysokie zyski? »
Tekst opublikowany 2013-06-15, opracowanie oto
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 25 punktów. Referencyjna stopa procentowa wynosić będzie 3,00 proc. w skali rocznej.

Dziś w nocy kulminacja fali »
Tekst opublikowany 2013-06-14, opracowanie um
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z 14 na 15 czerwca spodziewamy się we Wrocławiu kulminacji fali wezbraniowej na Odrze.

Muzułmańskie kraje w Europie: Strach przed islamistami »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie INTERIA.PL/ZS
Obywatele europejskich krajów w których islam jest religią dominującą, obawiają się ekstremistycznych grup religijnych - wynika z opublikowanego przez "The Pew Forum" raportu "The World’s Muslims: Religion, Politics and Society 2012". A wpływy takich grup w regionie rosną.

Festyn Ogrodowy »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie oto
Rodzinny Festyn Ogrodowy to ostatnie przed wakacjami spotkanie zorganizowanie w ramach realizowanego przez Muzeum Architektury projektu edukacyjnego dla dzieci i dorosłych "Magia Ogrodów".
Zdjęć: 1  

Cięcia w dopłatach dla rolników  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie rtr
Posłowie do PE głosowali dziś nad raportem, ustanawiającym współczynnik korygujący do płatności bezpośrednich przewidzianych w rozporządzeniu (WE) nr 73/2009 w odniesieniu do roku kalendarzowego 2013.

Piknik balonowy »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie oto
Loty balonowe, nauka zasad nordic walking i gry w boules, a dla najmłodszych warsztaty z budowania latawców – to tylko niektóre z atrakcji Pikniku Balonowego ToTu, który odbędzie się 16 czerwca na wrocławskim Ratyniu.
Zdjęć: 1  

Wroclove Fashion Wake  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie rtr
To jedno z największych wydarzeń modowo-kulturalnych odbywające się we Wrocławiu na WakeParku. I edycja miała miejsce we wrześniu 2012 roku i zgromadziła ponad 700 gości.
Zdjęć: 1  

Odra niebezpiecznie rośnie »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie imgw
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW ostrzega przed wezbraniem Odry z przekroczeniem stanów alarmowych.

Czy padnie nasz rynek nieruchomości? »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie Emmerson S.A.
Śledząc doniesienia z krajów, w których w ostatnich latach doszło do pęknięcia banki spekulacyjnej na nieruchomościach możemy dostrzec, iż najbardziej spektakularne spadki cen są w dużej mierze rezultatem wystawienia na rynek pokaźnej liczby domów i mieszkań przejętych przez banki od kredytobiorców mających kłopoty ze spłatą długu. W Polsce pomimo pogarszającej się jakości portfela kredytowego nie ma w tym momencie zagrożenia podobną sytuacją.

Woda spada – nie wszędzie »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
Na wodowskazie w Trestnie stan wody wynosi 393 cm, czyli o 33 cm mniej w stosunku do sobotniej (8 czerwca 2013 ) kulminacji.

HENPOL wybuduje luksusowe osiedle  »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie rtr
HENPOL, jako generalny wykonawca, rozpoczął prace budowlane na nowo powstającym osiedlu Nowa Papiernia położonym w samym centrum miasta przy ulicy Kościuszki we Wrocławiu.
Zdjęć: 3  

Zostań współwłaścicielem amerykańskiego hotelu »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie Emmerson Realty International S.A.
Dla Inwestora – luksusowe miejsce na wakacje i długoterminowa inwestycja. Dla dewelopera – alternatywne źródło finansowania budowy i transfer ryzyka inwestycyjnego. Dla operatora hotelowego – obiekt, w którym może prowadzić swoją działalność. Taka logika leży u podstaw instrumentu zwanego condohotelem.

Asy Zdrowia w Hali Stulecia  »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie rtr
17 czerwca w Hali Stulecia uczniowie wrocławskich gimnazjów rywalizować będą w 8 konkurencjach: minipiłka nożna, koszykówka, frisbee, ringo, bule, unihokej, tenis stołowy, badminton, a wszystko pod jednym hasłem: „Szukamy mistrzów na the World Games”.

Baśniowi Byś i Dyś w Auchan  »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie oto
Pełna przygód wyprawa braci bliźniaków czeka najmłodszych amatorów teatru, którzy już w najbliższą niedzielę odwiedzą Park Handlowy Auchan Bielany. Podczas bezpłatnego spektaklu pt. „Byś i Dyś” maluchy przekonają się, jak pasjonujący jest świat teatru lalek.
Zdjęć: 1  

Małe biura padną? »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Decyzja resortów finansów i turystyki o podniesieniu wysokości gwarancji dla biur podróży może doprowadzić do pozostania na rynku jedynie największych touroperatorów.

VI Dolnośląskie Onkoigrzyska za nami »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie oto
W sobotę Stadion Olimpijski opanowali młodzi amatorzy sportu z Polski i Czech, którzy rywalizowali w licznych dyscyplinach. Nie były to jednak zwykłe zawody. Wszyscy mali sportowcy doświadczeni zostali przez schorzenia onkologiczne.
Zdjęć: 8  

Alarm przeciwpowodziowy »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie um
O godz. 15.00 został ogłoszony alarm przeciwpowodziowy na rzece Bystrzycy, rzecze Ślęzy i rzece Widawie, w granicach Wrocławia.

Zagrożenie powodziowe – Wrocław i region »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie red
Stan wody na Odrze od wczoraj systematycznie opada. Na wodowskazie w Trestnie stan wody obecnie wynosi 397 cm – czyli 29 cm poniżej stanu wody podczas sobotniej kulminacji fali wezbraniowej (426 cm).
Zdjęć: 1  

Drawcore Wrocław 2013 »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie oto
W dniach 11-14 czerwca ponownie zagości we Wrocławiu amerykański artysta Ted Michalowski. Zaprosi publiczność do udziału w warsztatach, które odbędą się w CRZ Krzywy Komin (11-13.06) oraz Kinie Nowe Horyzonty (14.06).
Zdjęć: 17  

Lenistwo przy Hali Stulecia »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie rtr
W niedzielę wrocławianie zebrali się w centrum miasta na wspólne słodkie nicnierobienie. Odpoczynek gwarantowała niebieska strefa relaksu, zainscenizowana przez NIVEA.
Zdjęć: 5  

Niszczył biletomaty  »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie pol
Wywiadowcy KMP Wrocław zatrzymali młodego mężczyznę, który zniszczył dwa biletomaty. Sprawcy grozi kara do 10 lat więzienia.

Pożyczki na rozwój firmy »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie rtr
Jesteś dolnośląskim przedsiębiorcom i szukasz środków na rozwój firmy? Program JEREMIE realizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości ma ciekawą ofertę.
Zdjęć: 1  

Porażka Pudzianowskiego, bezkonkurencyjny Chalidow »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie DJ/INTERIA.PL
Gala KSW 23 za nami. W Ergo Arenie wielkich emocji nie zabrakło. Mamed Chalidow efektownie poddał gwiazdę K-1 Melvina Manhoefa, Sean McCorkle pokonał Mariusza Pudzianowskiego, a Michał Materla po zaciętym i krwawym pojedynku obronił mistrzowski pas w wadze średniej w konfrontacji z Kendallem Grove'em.

Oto młodzi wynalazcy »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Podczas gali finałowej programu edukacyjnego dla gimnazjalistów „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” ogłoszono wyniki wrocławskiego konkursu na wynalazek.
Zdjęć: 4  

Bezpłatne szkolenia dla rodziny – trwają zapisy »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie um
Na półmetku Miesiąca Rodziny nadal można zapisać się na bezpłatne szkolenia rodzinne i z pierwszej pomocy. Szkolenia przygotowane są nie tylko dla dorosłych, ale także dla ich pociech.

Uratuj lato! »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Już za tydzień, 15 czerwca Wrocławianie przywrócą słońcu jego moc! Od Loopy’s World, aż po Halę Stulecia - całe miasto zagra w rodzinną Grę Miejską „Uratuj Lato”!
Zdjęć: 1  

Reebok Fitness Heroes »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Ruszyła czteromiesięczna akcja Reebok Fitness Heroes, której celem jest promocja różnych dyscyplin fitness. W ramach projektu mobilny klub z wykwalifikowanymi trenerami odwiedzi 30 miast w całej Polsce.
Zdjęć: 2  

Rowerzyści biorą miasto »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Już jutro tysiące zwolenników dwóch kółek zawładną ulicami polskich miast, także we Wrocławiu. W programie imprezy Zlot Gwiaździsty, Wielka Parada Rowerowa, po nim Bajk-Piknik.
Zdjęć: 1  

Ruszyły loty do Dubrownika »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Dubrownika. To kolejna, po Cyprze Północnym, nowość czarterowa w letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sokoły wracają  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Młode sokoły wędrowne zamieszkały w sztucznych gniazdach na terenach nadleśnictw Milicz i Żmigród.
Zdjęć: 5  

Pasaż Grunwaldzki dla Fundacji Mam Marzenie »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Pasaż Grunwaldzki ponownie nawiązał współpracę z wrocławskim oddziałem Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi ich życiu. Wrocławskie centrum zaadoptowało marzenie jednego z podopiecznych.
Zdjęć: 1  

Piknik zdrowotny na Wyspie Słodowej »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Jak dbać o zdrowie swoje, swojej rodziny i swoich czworonożnych pupili? Jak aktywnie spędzać czas, by cieszyć się zdrowiem i być w dobrej formie? Na początek warto zajrzeć na Wyspę Słodową 9 czerwca.
Zdjęć: 1  

W przedszkolach są jeszcze wolne miejsca  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie um
Mogą o nie starać się rodzice dzieci, którym nie zostały przyznane miejsca w elektronicznej części rekrutacji.
Zdjęć: 1  

Co robić z pieniędzmi na lokatach? »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 0,25 punktu procentowego. Tym sposobem główna stopa referencyjna spadła do nowego, rekordowo niskiego poziomu 2,75 procent. I o ile klienci banków spłacający kredyty hipoteczne w złotych mogą się cieszyć z takiego rozwoju wydarzeń, to już posiadacze lokat - niekoniecznie. Wraz z cięciami stóp procentowych spadają bowiem ich zyski.

Wampiriada w komórce ratuje życie »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Powstała pierwsza w Polsce aplikacja na telefony komórkowe, dzięki której możemy uratować komuś życie. W razie pilnej potrzeby krwi dostaniemy sygnał z informacją, kto i jakiej grupy potrzebuje. Każdy może zostać bohaterem.

Tuningowisko XXL Night Racing w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Ubiegłoroczna edycja imprezy była dużym sukcesem. Odbyły się wszystkie zaplanowane konkurencje i atrakcje. Wszystkie spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Frekwencja dopisała. Przez trzy dni trwania Tuningowiska odwiedziło nas około 10 000 gości i uczestników.
Zdjęć: 3  

Nadchodzą burze z gradem »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie imgw
Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które zbliżają się do województwa dolnośląskiego.

Studiuj w MWSLiT we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rtr
• Nowy kierunek TRANSPORT • Studia magisterskie (3 SEMESTRY zamiast 4) - nowe specjalności

Straty po Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rmf24.pl/niezależna.pl
Do końca roku skarb państwa straci 44 miliony złotych na utrzymaniu stadionów wybudowanych na Euro. Straty przynoszą wszystkie obiekty z wyjątkiem poznańskiego. Biznesplany na 2013 roku stadionów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu przejrzeli dziennikarze RMF FM.

Gaz łupkowy dzieli »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Konrad Szymański
- Badania nie dają żadnej jasnej odpowiedzi. Dlatego będą podatne na polityczne interpretacje. Europejczycy są w równych częściach (ok. 30%) podzieleni na tych, którzy popierają wydobycie gazu niekonwencjonalnego, oczekują nowych unijnych regulacji w tym obszarze oraz tych, którzy sprzeciwiają się temu wydobyciu - komentuje poseł do PE Konrad Szymański przedstawione dziś w Brukseli wyniki badań.

A może nieruchomość w USA? »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
Rynek nieruchomości wspiera coraz mocniej amerykańską gospodarkę i konsekwentnie krok po kroku wychodzi z dołka.

Mokry problem »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
W ostatnich dniach za pośrednictwem mediów jesteśmy świadkami zmagań naszych sąsiadów z wodnym żywiołem. W Polsce sytuacja przynajmniej na ten moment nie jest tak katastrofalna, jednak wiele osób dobrze pamiętających ostatnie powodzie z niepokojem śledzi prognozy pogody.

Sezon na tunery DVB-T »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie MR
Tunery DVB-T to urządzenia, które w ostatnich miesiącach stały się popularne nie bez powodu. Postępująca cyfryzacja wymusiła na osobach posiadających telewizory starszego typu, ale z wejściem MPEG-4 zakup takiego sprzętu po to, by po prostu móc odbierać cyfrową telewizję naziemną. Bez tego ani rusz, jeśli nadal chcemy oglądać ulubione seriale.

Sytuacja hydrologiczna dla Wrocławia i okolic  »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie um
Aktualnie Odrą przepływa niewielka fala wezbraniowa. We Wrocławiu a wodowskazie Trestno przekroczony jest stan ostrzegawczy o 5 cm i obecnie wynosi 385 cm. Kulminacji przepływu spodziewamy się w nocy z 7/8 czerwca 2013 r.
Zdjęć: 1  

Jakie mieszkania kupujemy? »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie Emmerson S.A.
Sprawdziliśmy jakie mieszkania były w ostatnich miesiącach najczęściej przedmiotem transakcji kupna – sprzedaży. W tym celu przeanalizowano transakcje zawarte w pierwszych miesiącach 2013 r. za pośrednictwem firmy Emmerson w pięciu aglomeracjach.

Wiertło portu lotniczego »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie oto
Nowy terminal wrocławskiego lotniska został uznany najlepszym budynkiem użyteczności publicznej w konkursie ,,Platynowe Wiertło”. Do walki o nagrodę w XVII edycji konkursu przystąpiło ponad 30 projektów z całej Polski.
Zdjęć: 1  

Na wschodzie bez zmian »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Na wschodnim wodowskazie, w Trestenie, stan wody wynosi 363 cm – czyli 17 cm poniżej stanu ostrzegawczego (stan ostrzegawczy – 380 cm, stan alarmowy – 450 cm.)
Zdjęć: 1  

Wrocławski Węzeł Wodny - bezpieczny »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie duw
Odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z danymi przekazanymi przez poszczególne służby sytuacja na Dolnym Śląsku przedstawia się następująco:
Zdjęć: 1  

Kiedyś PKS – teraz nowoczesny hotel i biura  »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie oto
Kompleks biurowo-hotelowo-usługowy o powierzchni użytkowej ponad 25 tys. m kw. powstaje w miejscu starego dworca autobusowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP.
Zdjęć: 5  

Latające lisy we wrocławskim ZOO »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie zoo
Pod koniec maja do ogrodu przyjechały nietoperze z rodziny rudawkowatych. Trafiły one do Wrocławia w dwóch grupach z Danii i z Hiszpanii.
Zdjęć: 5  

W parku Taksim miał stanąć meczet »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Tureckim obywatelom była potrzebna tylko iskra i to jak się okazało „ekologiczna” - by wyjść tłumnie na ulice. Zaczęło się od skromnej manifestacji obrońców drzew w parku przy placu Taksim, po tym, gdy premier Recep Tayyip Erdogan zdecydował, że ma tam stanąć meczet...

Czym jest outsourcing i jak to działa? »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie MR
Outsourcing pracowników to najprościej mówiąc wykorzystanie zasobów zewnętrznych poprzez zlecenie firmie lub podmiotom zewnętrznym wykonywanie procesów niezbędnych dla funkcjonowania firmy.

Zaczynamy czytać? »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Niewielka w tym zasługa ebooków, bo Polacy nadal wierni są literaturze w wersji papierowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza książki używane, przekazywane bądź sprzedawane za symboliczną złotówkę.

Upadek biura podróży »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Dwa podmioty z Grupy GTI, tj. German Travel International i Sky Airlines, ogłosiły upadłość.

Dolny Śląsk z dostępem do morza  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Wystarczy niespełna trzygodzinny lot z Wrocławia, by znaleźć się na Krecie, niewiele więcej potrzeba, by rozpocząć wakacje na Malcie. Morze Śródziemne nigdy nie było bliżej Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Dolny Śląsk z dostępem do morza  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Wystarczy niespełna trzygodzinny lot z Wrocławia, by znaleźć się na Krecie, niewiele więcej potrzeba, by rozpocząć wakacje na Malcie. Morze Śródziemne nigdy nie było bliżej Dolnego Śląska.

50 przestępstw fałszywego montera  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci udowodnili 30-letniemu mężczyźnie podającemu się za montera telewizji cyfrowej ponad 50 przestępstw.
Zdjęć: 1  

Ile kosztują powodzie? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Andrzej Zwoliński i Tomasz Sąsiada, Money.pl
Tonąca Praga, południowe Niemcy i część Austrii. W Polsce w kilkunastu miejscach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe, głównie na Dolnym Śląsku w rejonie Kotliny Kłodzkiej i Jeleniogórskiej. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje, że poziomy wody w rzekach do jutra będą rosły. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w 14 miejscowościach, głównie na Bobrze, Kwisie, Nysie Kłodzkiej, Łużyckiej, a także Bystrzycy, Kaczawie i Ślęzy. Decydujące będą najbliższe dni. Na razie, jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na usuwanie skutków powodzi i podtopień rząd odłożył prawie 1,1 mld zł.

Sytuacja meteo i hydrologiczna na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne oraz pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe wprowadzone przez samorządy.

Aktywna niedziela z nordic walking »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
W najbliższą niedzielę Magnolia Park zaprasza na wspólny marsz Nordic Walking. Podczas imprezy będzie można skorzystać ze szkolenia pod okiem profesjonalnych trenerów oraz odwiedzić giełdę sprzętu Nordic Walking przed centrum handlowym.
Zdjęć: 1  

Czy skłamać w deklaracji śmieciowej? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Ustawa z dnia 1 lipca 2011 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw nałożyła nowe obowiązki na gminy.

ND: Rośnie fala niemieckich roszczeń »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Nasz Dziennik
Kolejni obywatele Niemiec domagają się odszkodowań za porzucone w Polsce mienie. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik" do Starostwa Powiatowego w Olsztynie wpłynęły cztery nowe wnioski o wypłatę odszkodowań tak zwanym późnym przesiedleńcom.

Dwa koła zawsze w modzie! »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Od najbliższego czwartku w Parku Handlowym Auchan Bielany stanie miasteczko rowerowe, w którym młodzi kolarze będą mogli poznać zasady ruchu drogowego i zdać egzamin na kartę rowerową.
Zdjęć: 4  

Dwa koła zawsze w modzie! »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Od najbliższego czwartku w Parku Handlowym Auchan Bielany stanie miasteczko rowerowe, w którym młodzi kolarze będą mogli poznać zasady ruchu drogowego i zdać egzamin na kartę rowerową.
Zdjęć: 4  

Sytuacja w województwie dolnośląskim »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne

Przyśpieszone wybory? – pół na pół »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie rzeczpospolita.pl, niezależna.pl
Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy są podzieleni w sprawie przyspieszonych wyborów. Zwolennicy rozwiązania parlamentu stanowią 43 proc. społeczeństwa.

Zmiana miejsca koncertu Sinead O’Connor we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Wrocławski koncert Sinead O’Connor odbędzie się w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej, a nie jak wcześniej zapowiadano - na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Kredyt we frankach już się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie Maciej Czujko i Łukasz Pałka, Money.pl
Upadł ostatni argument przemawiający za kredytami we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach - gdy waluta ta drastycznie drożała - dla osób spłacających w niej hipoteki pocieszeniem było to, że mimo wszystko płacą niższą ratę od Polaków, którzy oddają do banku raty zobowiązań w złotych. Teraz okazuje się, że w wielu przypadkach ta reguła przestała już funkcjonować.

Znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Gdzie ogłoszono stan zagrożenia? »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
Wykaz rejonów województwa dolnośląskiego, w których ogłoszone są stany zagrożenia przeciwpowodziowego (PP – pogotowie, AP – alarm przeciwpowodziowy).

Komunikat o sytuacji hydrologicznej »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
W niedzielę 2 czerwca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie zorganizowano w związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły min. minionej doby na terenie województwa.

Dzień Dziecka w Magnolia Park »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie oto
Z tej okazji na najbliższy weekend Magnolia Park przygotowała dla małych wrocławian mnóstwo atrakcji, dzięki którym przeżyją wspaniałą przygodę i będą się świetnie bawić.
Zdjęć: 1  

VI Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur  »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie rtr
Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur to projekt o charakterze edukacyjno-kulturalnym. W trakcie Festiwalu odbywają się pokazy prowadzone przez artystów z różnych zakątków świata (Czechy, Polska, Holandia, Ukraina i Japonia) oraz warsztaty zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Zdjęć: 4  

Dzień Dziecka z Barbie i Hot Wheels  »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie oto
Z okazji Dnia Dziecka Pasaż Grunwaldzki przygotował dla najmłodszych bajkowe atrakcje. 1 czerwca w centrum będzie można m.in. odwiedzić specjalny kącik piękności dla lalek i wziąć udział w szalonym wyścigu samochodowym.
Zdjęć: 1  

Dzień Dziecka w Domu Nadziei »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie rtr
Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” jak co roku organizuje Dzień Dziecka dla podopiecznych, znajdujących się w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Szukają najszybszych »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie rtr
Już dzisiaj na 37 torach w całej Polsce ruszy program Red Bull Kart Fight. Mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą spróbować swoich sił na lokalnym torze kartingowym WRC (ul. Buforowa 2). Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego amatorskiego kierowcy kartingowego.
Zdjęć: 3  

Poziom rzek niebezpiecznie rośnie »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie imgw
W związku z prognozowanymi opadami deszczu w okresie najbliższej doby w zlewniach dopływów środkowej Odry wystąpią wzrosty stanów wody.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl