Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 149 informacji. Wszystkie poniżej.

XVIII Turniej im. Marka Wielgusa »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
31 marca kończą się zapisy do XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, najstarszego turnieju piłkarskiego dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11.
Zdjęć: 1  

Dokąd polecimy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
Dla spragnionych słońca - Kreta, Malta, Malaga, dla wielbicieli szybkich city-breaków - Paryż, Wenecja, Rzym. Na wakacje Sycylia, Sardynia, Portugalia, Chorwacja. Od 31 marca nowy rozkład lotów.
Zdjęć: 1  

Oszust internetowy oszukał blisko 100 osób »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa internetowe. Na jednym z internetowych portali aukcyjnych oferował doładowania telefonów po atrakcyjnych cenach. Osoby, które je kupiły, kodów do usługi nie dostawały.

Obniżają detaliczne ceny energii. Węgrzy.  »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie Andrzej Sadecki /www.osw.waw.pl
Na Węgrzech narasta konflikt między rządem Viktora Orbána, a koncernami energetycznymi. Rząd wymusił na nich z początkiem 2013 roku obniżkę cen energii dla odbiorców indywidualnych.

Ojciec Joachim trafił do aresztu »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy na szkodę duchownych różnych parafii na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Rozbijali kościelne skarbonki »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o okradanie kościołów. Sprawcy działali na terenie województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Ich łupem padały kilkusetzłotowe kwoty z kościelnych skarbonek.
Zdjęć: 1  

Święte Jaja w ZOO »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie oto
Pomimo zimowej wiosny, Święto Jaja ponownie zagości we wrocławskim ZOO. Od środy zwiedzający mogą poczuć magię Wielkanocy, pośród dzikich zwierząt. Kulminacyjnym dniem będzie świąteczny poniedziałek (1 kwietnia).
Zdjęć: 12  

Pięć pań pobiło pana »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 5 kobiet, które obezwładniły mężczyznę i okradły go z pieniędzy. Funkcjonariusze odzyskali utraconą gotówkę. Za rozbój przedstawicielkom słabej płci grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi rodzice  »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie pol
Policjanci podczas interwencji w mieszkaniu zatrzymali nietrzeźwych rodziców opiekujących się niespełna 3-miesięcznym dzieckiem. Badanie wykazało u matki blisko 1,8, a u ojca 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Świąteczny rozkład jazdy MPK »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie um
W okresie Świąt Wielkanocnych zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:
Zdjęć: 1  

Emigrują już rodziny naszych polityków »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Politykom przestali wierzyć nawet ich bliscy. Rodzina Jacka Żalka, synowie Ryszarda Czarneckiego czy Tadeusza Cymańskiego nie uwierzyli, że Polska jest zieloną wyspą w morzu kryzysu, który trapi Europę. Nie czekali, aż ktoś zreformuje kraj. Wyjechali za chlebem za granicę i zarabiają tam lepiej niż w kraju" - donosi "Fakt".

Policyjny medal dla jubilerów »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie pol
Dwaj jubilerzy otrzymali z rąk komendanta miejskiego policji we Wrocławiu insp. Jacka Kaczmarka medal za ujęcie mężczyzny podejrzanego o rozbój.
Zdjęć: 2  

Zamożne, niezależne, dojrzałe i… zakażone »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie rtr
W Polsce rośnie odsetek osób, u których HIV wykrywany jest powyżej 50 roku życia. Wiele z nich to zamożne kobiety, które nigdy nie uważały się za potencjalnie zagrożone wirusem.

Guru branży eventowej uczył Studentów WSH »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie rtr
Studenci Wyższej Szkoły Handlowej uczestniczyli w 6-godzinnym seminarium prowadzonym dla nich w Berlinie przez jednego z największych ekspertów w dziedzinie eventów, Roba Davidsona z University of Greenwich.
Zdjęć: 4  

Marzysz o firmie? Jest kasa »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych.

Kiedy runie wielka płyta? »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Emmerson S.A.
Co jakiś czas w mediach przewija się temat budownictwa mieszkaniowego z okresu PRL. Eksperci przypominają, że nieuchronnie zbliża się teoretyczny okres żywotności budynków w technologii wielkiej płyty.

Tysiące mandatów nieważnych! »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie INTERIA.PL
Jak podało radio Tok FM, mandat wystawiony przez policjanta na podstawie wskazań z radaru Iskra-1 zakwestionował sąd w Sierpcu. W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że część radarów tego typu, zamontowanych w radiowozach Alfa Romeo 159, działa nielegalnie!

Zaatakował przy bankomacie »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie pol
Wrocław, Stare Miasto, Plac Jana Pawła II, godz. 8.40 przy jednym z bankomatów starszy mężczyzna wybiera pieniądze. Podbiega do niego napastnik i usiłuje wyrwać mężczyźnie pobraną gotówkę.

Wojszycka Enklawa gotowa na mieszkańców  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Wojszycka Enklawa III otrzymała z Urzędu Miejskiego zaświadczenia o samodzielności lokali. Pierwsze umowy notarialne z właścicielami mieszkań zostały już podpisane.
Zdjęć: 2  

Efektowna sesja sportów amerykańskich »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Wrocław staje się powoli stolicą sportów amerykańskich w Polsce. Cztery kluby spotkały się na wspólnej sesji zdjęciowej na Stadionie Miejskim.

Co zgaśnie we Wrocławiu? »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Stadion Wrocław podobnie jak Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, piramidy w Egipcie, czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, włączy się w tegoroczną akcję „Godzina dla Ziemi”.
Zdjęć: 1  

Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Do Nagrody Poetyckiej Silesius w tym roku zgłoszono rekordową liczbę niemal 150 tytułów. Wśród autorów zgłoszonych pozycji znalazło się także 4 cenionych laureatów poprzednich edycji Silesiusa.
Zdjęć: 1  

Będzie antyrządowo i… tolerancyjnie »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Na najbliższą sobotę planowane są dwa zgromadzenia publiczne połączone z przemarszami ulicami Miasta.
Zdjęć: 1  

Wielka Podróż Krudów  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
W najbliższą sobotę (23 marca) przy Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się impreza filmowa z okazji premiery komedii animowanej „Krudowie”. Wydarzenie połączone jest z zabawami i atrakcjami dla całych rodzin.
Zdjęć: 1  

Burzliwa dekada NZS we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
23 marca o godz. 11 w Hotelu Tumskim we Wrocławiu odbędzie się promocja dwóch książek Kamila Dworaczka
Zdjęć: 4  

Ostatnie 10 mieszkań w Impressio »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Ronson Development sprzedał już prawie wszystkie mieszkania na osiedlu Impressio we Wrocławiu, w ofercie pozostało 10 ostatnich lokali.
Zdjęć: 1  

Wielki finał biegów na orientację »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Kamila Lubak/fot. Marta Becmer
Wielki finał WNOF13 rozegrano na terenie ośrodka strzelectwa sportowego WKS „Śląsk”. Zmagania odbyły się w formie biegu pościgowego. Na starcie stawiło się ponad 120 śmiałków.
Zdjęć: 4  

Rząd sięgnie po OFE i podniesie podatki »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Łukasz Pałka, Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Przez pierwsze dwa miesiące tego roku rząd wydał już z kasy państwa 21,7 miliarda złotych więcej niż zarobił. Oznacza to, że wykorzystał już ponad 60 procent planowanego na cały rok deficytu budżetowego.

Dolnośląscy kierowcy zbyt często okradani »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie multiagencja CUK Ubezpieczenia
W 2012 r. złodzieje ukradli samochody o łącznej wartości aż 521 mln zł, czyli o 12 mln zł droższe niż rok wcześniej. Z policyjnych statystyk wynika, że w woj. dolnośląskim zagrożenie kradzieżą jest znacznie większe niż średnia krajowa i w tej niechlubnej kategorii ustępuje tylko woj. łódzkiemu! Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed utratą auta?
Zdjęć: 1  

Radny Jerzy Michalak odpowiada »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Jerzy Michalak
Szanowni Państwo, czując się odpowiedzialnym za projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2013 poniżej przesyłam odpowiedź na pomieszczone w mediach uwagi Panów Michała Jarosa, Sebastiana Lorenza oraz Mateusza Kokoszkiewicza.

Handlowali ludźmi  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie pol
Policjanci CBŚ i KWP we Wrocławiu zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi i wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii.

viaAUTO - totalna inwigilacja kierowców? »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz,Tomasz Sąsiada, Money.pl
Zamiast bramek do pobierania opłat za przejazd autostradą elektroniczny system automatycznie naliczający należność? Przejazd bez zatrzymywania się, stania w kolejce do zapłaty, ale za to w zamian za wykupienie specjalnego urządzenia za ponad sto złotych?

Czy Rosja uratuje Cypr? »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Ośrodek Studiów Wschodnich
19 marca cypryjski parlament odrzucił przedstawione trzy dni wcześniej warunki porozumienia Eurogrupy (organu zrzeszającego ministrów finansów krajów członkowskich strefy euro) z rządem Cypru o pomocy finansowej UE i MFW w wysokości 10 mld euro pod warunkiem zgody cypryjskich władz na jednorazowe opodatkowanie wkładów zdeponowanych w ich bankach.

Nałogowy, fałszywy powiadamiacz »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Kryminalnego KP Wrocław Krzyki zatrzymali 32 – letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, podejrzanego o fałszywe zawiadomienie, o podłożeniu bomby w centrum handlowym.

Jazz Time w Formatach »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie oto
JAZZ TIME, to muzyczna podróż w świat jazzu. To jednodniowy event muzyczny promujacy muzykę jazzową oraz młodych, polskich muzyków i twórców jazzowych.
Zdjęć: 1  

Nowy komendant dolnośląskiej policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę.
Zdjęć: 1  

Baby Wielkanocne w Magnolia Park »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie oto
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy Magnolia Park przygotowała na sobotę, 23 marca, oryginalną akcję świąteczną. Centrum handlowe zamówiło dla swoich klientów aż 500 tradycyjnych bab wielkanocnych.
Zdjęć: 1  

Nadodrze w kadrze »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie oto
Do niedawna jedno z bardziej zaniedbanych osiedli Wrocławia powoli staje się jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji. Zapomniane na niemal pół wieku Nadodrze powoli staje się jednym z najgorętszych miejsc w mieście.
Zdjęć: 1  

Pożegnanie zimy na Wyspie Słodowej »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie oto
Pogoda nie rozpieszcza, a wiosna gdzieś się zawieruszyła. Dlatego 21 marca na Wyspie Słodowej wszyscy chętni będą mogli przepędzić wciąż panoszącą się u nas zimę w najlepszy możliwy sposób.
Zdjęć: 1  

Stoły Wielkanocne w Pasażu Grunwaldzkim »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie oto
W najbliższą sobotę (23 marca) w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek. Od godziny 11.00 będzie można spróbować regionalnych produktów i świątecznych specjałów przygotowanych przez dolnośląskie Koła Gospodyń Wiejskich.
Zdjęć: 3  

Lewiatan przeciwko zmianom prawa pracy »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie rtr
Związki Zawodowe NSZZ Solidarność domagają się radykalnych zmian w ustawie prawo pracy. Podwyższenie płacy minimalnej, likwidacja umów śmieciowych, ograniczenie elastycznego czasu pracy czy obniżenie wieku emerytalnego – to postulaty, które według Związków pomogą zmniejszyć bezrobocie w Polsce.

W Galerii Dominikańskiej wyjątkowy pokaz  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie oto
23 i 24 marca w Galerii Dominikańskiej będzie można przyjrzeć się pracy Marcina Rusnarczyka – Mistrza Polski Baristów. Spotkanie odbędzie się w ramach akcji „Powiedz, jaką kawę lubisz, a powiem Ci, jak ją przygotować.”
Zdjęć: 1  

Za elektroOdpady - Kulturalne Wypady »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie oto
W sobotę 23 marca na placu przy Katedrze Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej w godz. 10-14 każdy będzie mógł wymienić swoje elektroodpady na bilet do wybranej instytucji kulturalnej lub sportowej, kina, teatru, muzeum, basen i do wielu innych miejsc.
Zdjęć: 1  

Polecimy z Wrocławia do Zadaru  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie oto
Linie Lotnicze Eurolot poszerzają ofertę połączeń z Wrocławia i uruchamiają kolejną międzynarodową trasę. Od 13 czerwca z wrocławskiego lotniska polecimy bezpośrednio do Zadaru w Chorwacji.
Zdjęć: 1  

Devils Wrocław rozpoczyna walkę o Mistrzostwo Polski »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie rtr
W sobotę swój pierwszy mecz w tym sezonie rozegra drużyna futbolu amerykańskiego, Devils Wrocław. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15 na Stadionie Olimpijskim. Ich rywalem będzie Zagłębie Steelers.
Zdjęć: 1  

Polska drugim Cyprem? Raczej nie »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Bankier.pl
Trwa zamieszanie wokół pomocy finansowej dla Cypru i związanego z nim opodatkowania depozytów. W świecie finansów to bez wątpienia wydarzenie roku.

Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie SON
Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2009 roku organizuje akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Przygotowujemy paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE.
Zdjęć: 2  

Rozliczanie przez Internet, za tym przemawiają miliony »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie MR
Polacy pokochali nowoczesne technologie. Te, jak nigdy do tej pory, ułatwiają nam życie i pozwalają skupić się na wielu innych czynnościach, kiedy obowiązki możemy wykonać o wiele łatwiej i szybciej. Podobnie jest w temacie rozliczania się z fiskusem, o czym mówią liczby.

Targi pracy dla studentów »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie AIESEC
21 marca wrocławscy studenci i absolwenci staną przed szansą zapoczątkowania swojej kariery zawodowej – znalezienia wymarzonej praktyki, stażu czy pracy. Wszystko za sprawą największych w Polsce targów pracy – Dni Kariery.
Zdjęć: 1  

Dni otwarte na osiedlu Dalia »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie rtr
DOM.developer zaprasza na dni otwarte osiedla Dalia, które odbędą się 23 marca między godziną 11.00 a 15.00, przy ulicy Daliowej 32-64 na wrocławskich Pawłowicach.
Zdjęć: 1  

Wylicytuj torebkę i pomóż dzieciom  »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie oto
Licytacja torebek znanych Polek to wspólna inicjatywa CHR Pasaż Grunwaldzki i Fundacji Mam Marzenie. Do akcji przyłączyły się m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Alicja Janosz, Ania Wyszkoni oraz prof. Alicja Chybicka. Torebki można licytować w serwisie Allegro do 26 marca.
Zdjęć: 4  

Sobota z jajem! »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie oto
23 marca wrocławskie Centrum Korona zaprasza na „Sobotę z jajem”! Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu Godziny dla Rodziny. Tym razem czeka nas wesoła zabawa nawiązująca do wielkanocnych zwyczajów.
Zdjęć: 1  

Świąteczne smaki w Bielanach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie oto
Niepowtarzalny zapach ciasta drożdżowego, mazurków wielkanocnych i czekolady wypełni Park Handlowy Auchan Bielany podczas świątecznego jarmarku, który rozpocznie się już 21 marca.
Zdjęć: 1  

Otwarcie sklepu Mega Abra  »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie oto
W sobotę 23 marca w Parku Handlowym w podwrocławskich Bielanach zostanie otwarty pierwszy w Polsce hipermarket wnętrzarski Mega Abra Wszystko dla Domu.
Zdjęć: 6  

Malowanie Pisanek w Arkadach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie oto
21 marca przedstawiciele mediów wraz z przedszkolakami będą ozdabiać olbrzymie, wielkanocne pisanki. Celem świątecznej akcji jest wsparcie wrocławskich przedszkoli.
Zdjęć: 1  

Strzelnica WKS Śląsk - poligon biegowy »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie Agata Majasow
We wtorek 19 marca odbędzie się wielki finał nocnych biegów na orientację Wrocław Night O-Fight. Organizatorzy nie oszczędzają emocji swoim uczestnikom i kolejną imprezę rozegrają na strzelnicy sekcji WKS Śląsk oraz terenie przylegającym do obiektu.
Zdjęć: 3  

Kurkowa 14 ruszyła »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie rtr
Francuska Firma Nacarat (Grupa Rabot Dutilleul) rozpoczęła realizację pierwszego w Polsce projektu. Ruszyła budowa na Nadodrzu, przy ulicy Kurkowej 14 – to budynek mieszkalny oraz biurowiec.
Zdjęć: 5  

Kurkowa 14 ruszyła »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie rtr
Francuska Firma Nacarat (Grupa Rabot Dutilleul) rozpoczęła realizację pierwszego w Polsce projektu. Ruszyła budowa na Nadodrzu, przy ulicy Kurkowej 14 – to budynek mieszkalny oraz biurowiec.
Zdjęć: 3  

W kurortach kryzysu nie widać »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie oto
Rynek apartamentów wakacyjnych ma się dobrze, a deweloperzy zapowiadają na ten rok rozpoczęcie lub kontynuację wielu nowych projektów.
Zdjęć: 3  

Nowe życie starej papierni »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie oto
- Zabytkowy budynek fabryki papieru, zapomniany na przeszło 100 lat, dziś tętni życiem - mówi Ewa Piechota, marketing manager RED Real Estate Development, inwestora odpowiedzialnego za projekt Nowej Papierni.
Zdjęć: 4  

Bieg z zapalonymi czołówkami »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie Robert Podsiadły
W wielu miastach kraju i za granicą odbędą się dzisiaj Biegi pamięci alpinistów Tomka Kowalskiego i Macieja Berbeki.
Zdjęć: 1  

Lebowski i „big” Rękopis na dworcu »
Tekst opublikowany 2013-03-16, opracowanie oto
Wielu z pewnością pamięta czasy, gdy działało kino "Dworcowe". W najbliższy weekend, 17 marca, na Dworcu Głównym PKP będzie można obejrzeć pokazy filmowe, koncert, wziąć udział w warsztatach i grze miejskiej.
Zdjęć: 1  

Wyłudzali telefony »
Tekst opublikowany 2013-03-16, opracowanie pol
Policjanci wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o wyłudzenie telefonów oraz usług telekomunikacyjnych. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu wrocławskiego.

Wyłudzili 2 miliony złotych  »
Tekst opublikowany 2013-03-16, opracowanie pol
Za wyłudzenia kredytów, odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez dolnośląskich policjantów. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali do chwili obecnej już 12 osób.

Krew wymiaru sprawiedliwości »
Tekst opublikowany 2013-03-16, opracowanie pol
Honorowi Dawcy Krwi przy KWP zorganizowali akcję zdawania krwi. Podczas pierwszej w tym roku akcji policjanci, pracownicy sądu i prokuratury oddali blisko 25 litrów tego najcenniejszego leku.
Zdjęć: 5  

Parking przy Hali – decyzja ostateczna »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie rtr
Spółka Hala Ludowa otrzymała zaświadczenie z Wydziału Architektury stwierdzające, że decyzja pozwolenia na budowę stała się decyzją ostateczną. Oznacza to, że można prowadzić zaplanowane roboty budowlane.
Zdjęć: 2  

Niedziela ze Śląskiem »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie rtr
W niedzielę (godz. 11.30) piłkarze ręczni Śląska podejmą w hali Orbita Olimpię Piekary Śl. Z Orbity kibice WKS-u mogą zdążyć na Stadion Miejski, gdzie o godz. 14.30 Śląsk zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Zdjęć: 1  

Uwaga. VAT do 24 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Money.pl
- To kolejna obietnica, która nie zostanie spełniona - tak zapowiedź rządu o obniżeniu stawek podatku VAT komentuje w rozmowie z Money.pl ekspert podatkowy, były wiceminister finansów, twórca ustawy o podatku VAT Witold Modzelewski.

Pozazdrościć Zazdrostce w DOMARZE »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie oto
W sobotę 16 marca w Galerii Wnętrz DOMAR w godz. 12:00-17:00 odbędzie się wielkanocny kiermasz rękodzieła, podczas którego swoje prace zaprezentują wyjątkowi artyści ze Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła.
Zdjęć: 1  

Nowy powiat na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie oto
Władze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz sąsiednich gmin i miast, planują zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski lub karkonosko-izerski.

Harcerze zaśpiewają »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie rtr
W sobotę o godzinie 15.30 w sali kinowej klubu 4 Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza we Wrocławiu odbędzie się koncert galowy III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.
Zdjęć: 1  

Kibice pojeżdżą za darmo »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
W związku z planowanym meczem ligowym pomiędzy drużynami Śląsk Wrocław i Podbeskidzie Bielsko Biała na Stadionie Wrocław 17 marca o godzinie 14:30, zostaną uruchomione specjalne linie tramwajowe i autobusowe.
Zdjęć: 1  

Stolica Apostolska na minusie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Benedykt XVI nie zostawił kardynałowi Jorge'owi Bergoglio kwitnącego gospodarstwa. W budżecie Stolicy Apostolskiej brakuje bowiem prawie 15 mln euro.

„Portrety Wiśniowego sadu” w Teatrze Pieśń Kozła »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie rtr
W piątek, 17 marca godz. 20.00 w Teatrze Pieśń Kozła dla wrocławskich widzów zagra Guy Pearson, brytyjski pianista i kompozytor, którego muzyka stanie się inspiracją do nowego projektu Teatru Pieśń Kozła.
Zdjęć: 1  

Uwaga - wypowiedz umowę na śmieci »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie um
Od dnia 1 lipca 2013 r. Miasto przejmie na siebie obowiązek odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w zamian za opłatę za gospodarowanie odpadami.

Tańsze parkowanie na lotnisku »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie rtr
Wiosną na parkingu przed wrocławskim terminalem zaczną obowiązywać nowe zasady. Dokonując rezerwacji z wyprzedzeniem, będzie można uzyskać nawet 20% zniżkę na postój.
Zdjęć: 1  

Przelała na własne konto ponad milion złotych  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę zajmującą się pośrednictwem ubezpieczeniowym, podejrzaną o fałszowanie dokumentacji. Zatrzymana to 38-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego.

Pięcioma deskami dookoła Morza Czarnego »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie oto
W Warszawie nastąpiło ogłoszenie wyników III edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego „Miej odwagę!". Wygrał projekt „Pięcioma deskami dookoła Morza Czarnego” Aleksandra i Macieja Lewandowskich z Gdyni oraz Małgorzaty Kołacz z Wrocławia.
Zdjęć: 5  

1,7 tony tytoniu bez akcyzy  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie pol
Dolnośląscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej i Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu blisko 1,7 tony tytoniu.
Zdjęć: 1  

Zwijali ulicę »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie pol
Wpadli, gdy rozbierali ułożoną kostkę, której wartość oszacowano na kwotę 2,3 tys. złotych. Odzyskane mienie wróciło do właściciela, którym jest jedna z wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych.

Ratunek z sieci »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie pol
O tym, że 39-latek poznany przez internet chce popełnić samobójstwo, dyżurnego policji powiadomiła mieszkanka naszego miasta.
Zdjęć: 1  

Czerwony Kapturek w Auchan Bielany »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie rtr
Bajka o Czerwonym Kapturku doczekała się wielu adaptacji. Jedną z nich zobaczą maluchy, które w niedzielę odwiedzą Auchan Bielany. Spektakl wystawią aktorzy Teatru Bajlandia. Wstęp jest bezpłatny.
Zdjęć: 4  

Amerykanie wystąpią w Puzzlach »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie oto
Klub Puzzle zaprasza na występ poruszającego się na pograniczu muzyki trip-hop, ambient i post-rocka amerykańskiego duetu Arms and Sleepers.
Zdjęć: 3  

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Szanowni Państwo. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla uczennicy klasy I naszej szkoły, Ani Piechaczyk oraz jej rodziny.

Czy opłaty za śmieci wyczyszczą nasze portfele? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie Emmerson S.A.
Po 1 lipca br. gminy przejmą odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. To kolejne zadanie spadające na ich barki. Nowe zasady mają sprawić, iż nielegalne wyrzucanie odpadów stanie się nieopłacalne, w przeciwieństwie do ich segregacji.

Kardynał Peter Turkson z Ghany faworytem  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Zakończono sondaż na stronie www.papa2103.it, w którym internauci mieli możliwość wskazać preferowanego kandydata na papieża oraz najważniejsze wyzwanie nadchodzącego pontyfikatu.

Weekend z modą w Pasażu Grunwaldzkim  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Już w najbliższy weekend (16-17 marca) w Pasażu Grunwaldzkim rozpoczną się przygotowania do wiosny. Podczas pokazów mody zaprezentowane zostaną najnowsze trendy na sezon wiosna-lato 2013.
Zdjęć: 1  

2,2 promila i 16 pasażerów »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kierowcę Mercedesa, któryi na stałej linii autobusowej przewoził 16 pasażerów. Podczas kontroli okazało się, że kierowca ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Zdjęć: 1  

Będziemy rajem dla złodziei »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie INTERIA.PL/Newseria
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu wykroczeń, które przewidują, że wykroczeniem będzie kradzież rzeczy o wartości do 1 tys. zł. Obecnie już kradzież 250 zł jest traktowana jako przestępstwo.

Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Centrum Kultury Wrocław – Zachód zaprasza na wystawę, która jest opowieścią o fenomenie komiksu stworzonego przez mistrza gatunku - Henryka Jerzego Chmielewskiego, znanego jako Papcio Chmiel.
Zdjęć: 1  

Największa IKEA w Polsce od środka »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Na 37 705 m2 będzie można znaleźć 9500 artykułów. W porównaniu z obecnie funkcjonującym sklepem to o 2000 więceji. Nowy sklep to 3 kondygnacje, ponad 600 miejsc w restauracji i 1450 miejsc parkingowych.
Zdjęć: 17  

Dzień Dawcy Szpiku  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Fundacja DKMS Polska wspólnie z Anną Starostą organizuje „Dzień Dawcy Szpiku we Wrocławiu”. 16 marca będziesz mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Po 1,3 mln premii. Dla kogo tym razem? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie INTERIA.PL/IAR
Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła, że szefowie rządowej spółki PL 2012 zainkasowali po... ponad milion trzysta tysięcy złotych premii wypłacone przez ministerstwo sportu za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012.

Z BGŻ do najlepszych ogólniaków »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Ruszyła rekrutacja do ogólnopolskiego programu stypendialnego dla utalentowanych i społecznie zaangażowanych absolwentów gimnazjów, potrzebujących wsparcia finansowego dla dalszego rozwoju.

Wzywasz karetkę, to płać »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska, która jest z zawodu lekarzem, chce, by chorzy płacili za karetkę pogotowia, gdy lekarz uzna, że został niepotrzebnie wezwany - donosi "Fakt".

Przezorny zawsze… nagrywa  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Jak wynika z najnowszych badań, zainteresowanie ukrytymi kamerami w Polsce podwoiło się w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku, w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Podobnie jest z rejestratorami trasy, które już od 2015 roku mogą stać się obowiązkowym wyposażeniem pojazdów w UE.
Zdjęć: 2  

Nieznana tragedia na Broad Peak  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie MenStream.pl/fot: archiwum prywatne Janusz Kuliś
Ślady krwi i włosów. Janusz Kuliś widząc je na ścianie podczas zejścia orientuje się, że Broad Peak zabrał kolejnego towarzysza. Tym razem wszystko rozgrywa się poniżej 15-metrowego ubezpieczenia z kawałka liny...
Zdjęć: 5  

II tom Encyklopedii Solidarności »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Jutro w ramach konferencji Oddziału IPN we Wrocławiu: „NSZZ »Solidarność« w zakładach pracy 1980-1989” – zaprezentowany zostanie drugi tom „Encyklopedii Solidarności”.
Zdjęć: 1  

Ceny mieszkań najniższe od 2006 »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Luty minął pod znakiem korzystnych zmian na rynku nieruchomości używanych. Zachęcają ceny transakcyjne – ich poziom wrócił do poziomu z 2006 roku. Warto więc targować się o mieszkanie, bo na metrze kwadratowym można zaoszczędzić nawet 1 236 zł.

Co wolno straży miejskiej? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Wśród zadań straży miejskiej na pierwszym miejscu wymieniona została ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Kierowcom jednak kojarzy się ona przede wszystkim z jej innym obowiązkiem: czuwaniem nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego.

Wrocławski terminal kończy rok  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie oto
365 dni, ponad 28 tysięcy zrealizowanych operacji lotniczych, 2 mln pasażerów, którzy przewieźli ponad 400 tysięcy walizek, wypili ponad 78 tysięcy kaw i zjedli ponad 47 tysięcy kanapek.
Zdjęć: 1  

Podniesie 37-tonową skodę »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie um
Wrocławskie MPK podpisało umowę z Konsorcjum Brzazgacz Effer na wyprodukowanie i dostawę wielozadaniowego specjalnego pojazdu pogotowia technicznego.
Zdjęć: 4  

Zatrzymali pirata »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zlikwidowali nielegalnie działające stoisko handlowe oferujące do sprzedaży płyty DVD z bezprawnie skopiowanymi programami, filmami oraz grami komputerowymi.
Zdjęć: 1  

"GPC": Skandaliczne działania prokuratury »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
"Po ogłoszeniu przez prokuratorów wojskowych, że zamierzają zbadać materiał genetyczny 22 ofiar katastrofy, poszukując śladów alkoholu, rodziny, ich pełnomocnicy oraz eksperci od prawa karnego są szczerze zdumieni i oburzeni działaniami śledczych. Zgodnie mówią o braku szacunku dla zmarłych i pozorowanych działaniach prokuratury" - czytamy na stronach "Gazety Polskiej Codziennie".

Medalista z Londynu idzie na wojnę z lekarzami  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie iWoman.pl
- Sam jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłem, że coś takiego w ogóle może się wydarzyć, że w jednej chwili nasze wszystkie plany i marzenia będziemy musieli odłożyć, być może na zawsze - przyznaje sztangista, olimpijczyk Bartłomiej Bonk, którego mała córeczka urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu i teraz walczy o życie w szpitalu.
Zdjęć: 2  

Sinead O’Connor jednak we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie rtr
Z rocznym opóźnieniem, po licznych kontrowersjach wokół wrocławskiego koncertu Sinead O’Connor wystąpi we Wrocławiu w ramach WrocLove Fest 2013. Koncert w czerwcu na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Od Cranacha do Picassa  »
Tekst opublikowany 2013-03-10, opracowanie oto
We Wrocławiu pokazanych zostanie ponad sześćdziesiąt dzieł z Kolekcji Santander z Madrytu. Wśród obrazów znajdą się prace Cranacha Starszego, El Greco, Zurbarána, Van Dycka, Rubensa, Tintoretta, Picassa i Miró.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj w Formatach - Wernisaż z Muzyką »
Tekst opublikowany 2013-03-10, opracowanie oto
Wernisaż z Muzyką: Lenka Kubica – wernisaż & koncert DeGENTELMEN odbędzie się we Wrocławskim Klubie Formaty przy ul. Samborskiej.
Zdjęć: 1  

Zaproszenie na Profesję »
Tekst opublikowany 2013-03-10, opracowanie rtr
Międzyuczelniane Biuro Karier UWr zaprasza wszystkich studentów i absolwentów uczelni wyższych na kolejną – XVI edycję Międzyuczelnianych Targów Pracy PROFESJA
Zdjęć: 1  

Pierwsza gimnazjalna klasa judo »
Tekst opublikowany 2013-03-10, opracowanie rtr
25 marca o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 37 przy ul. Młodych Techników 58 odbędzie się test kwalifikacyjny (sprawnościowy) do klasy o profilu JUDO.
Zdjęć: 1  

Zobacz szyte nerki »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie oto
Osiem punktów wystawienniczych, warsztaty rękodzieła oraz pokaz mody to atrakcje podczas pierwszej edycji mini festiwalu Ręki Dzieła Fest w kinie Nowe Horyzonty, organizowanego przez Fundację Paliwo Artystyczne.
Zdjęć: 9  

Kwiaty dolnośląskiej Policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie pol
Panie w dolnośląskiej Policji wykonują wiele ważnych zadań, na wszystkich szczeblach – od stanowisk wykonawczych do kierowniczych. Zobacz, jak piękne są to kobiety.

Internauci już wybrali… papieża »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Według większości osób, które wzięły udział w głosowaniu kandydatami na urząd papieża, których wskazało najwięcej osób są: włoski kardynał Gianfranco Ravasi, kardynał Peter Turkson z Ghany oraz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.

Z Najsztubem rozmowa o rozmawianiu  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie Menstream.pl /fot.Bartosz Krupa/East News
Czy Piotr Najsztub jest zatwardziałym cynikiem, czy dziennikarz idealista jeszcze się w nim tli?
Zdjęć: 1  

Janek Samołyk – koncertowy tytan  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie oto
Janek Samołyk bije rekordy liczby zagranych koncertów - w marcu jego zespół odwiedza aż 16 scen! Artysta nie zapomina o wrocławskiej publiczności, przed którą zaprezentuje się w niedzielę w Bezsenności.
Zdjęć: 2  

Port Lotniczy Wrocław – 107 tys. pasażerów »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie oto
W lutym wrocławskie lotnisko obsłużyło o 1,4% więcej pasażerów niż w ubiegłym roku o tej porze. Do Kopenhagi, Monachium, Dusseldorfu i Frankfurtu odprawiono o 13,4% podróżnych więcej niż rok temu.
Zdjęć: 1  

Leopoldinum w filharmonii »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Kwartet smyczkowy op. 95 Beethovena, napisany w okresie rozkwitu sił twórczych kompozytora, dedykowany został jednemu z najbliższych przyjaciół twórcy – wiolonczeliście Mikulášowi Zmeškalowi.
Zdjęć: 1  

Zdrowa Woda w Liverpoolu »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Zespół Zdrowa Woda to jedna z legend polskiej muzyki bluesowej. Wielokrotnie nagradzany na przeróżnych festiwalach już od 25 lat raduje uszy miłośników blues rocka.
Zdjęć: 1  

Zadbaj o serce w Dominkańskiej »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie oto
W niedzielę, 10 marca w godzinach 10.00 – 18.00 w Galerii Dominikańskiej odbędzie się akcja, w ramach której mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach serca.
Zdjęć: 5  

Gabinet Tuska – 12 proc. poparcia! »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie Money.pl.
Choć zdecydowana większość Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie z sytuacją w kraju, to jednak tylko 28 procent chciałaby wcześniejszych wyborów.

Baba za kierownicą – to brzmi dumnie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 2  

Kobiety wolniej podejmują decyzję »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Kobiety dłużej niż mężczyźni szukają domu do zakupu. Tak wynika z danych agencji Metrohouse, która przeanalizowała ponad 3 tysiące transakcji z ostatnich miesięcy.

Nocne bieganie przy Aquaparku »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie Gabriela Stec
Czwarty etap tegorocznej edycji nocnych biegów na orientację Wrocław Night O-Fight przeszedł do historii. Na starcie stawiło się około 160 zawodników.
Zdjęć: 4  

Marcowe atrakcje w Magnolia Park »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie oto
– W marcu na klientów Magnolia Park czekają wyjątkowe atrakcje. Już w najbliższą sobotę, 9 marca, centrum handlowe będzie obchodziło Dzień Kobiet wspólnie ze znanymi Polkami. Tego dnia do Magnolii zawita również mobilne centrum nauki, które mieszkańcy Wrocławia będą mogli odwiedzać przez kolejny tydzień, do 14 marca.
Zdjęć: 1  

Próba zniszczenia wystawy »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie Ilona Gosiewska
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. „TROPEM WILCZYM”, otwartej 28 lutego na placu przed Bazyliką Garnizonową p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Publikujemy oświadczenie Ilony Gosiewskiej, prezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen.
Zdjęć: 1  

Próba zniszczenia wystawy »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie Ilona Gosiewska
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. „TROPEM WILCZYM”, otwartej 28 lutego na placu przed Bazyliką Garnizonową p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Publikujemy oświadczenie Ilony Gosiewskiej, prezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen.
Zdjęć: 1  

Złamią monopol celebrytów? »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie puls
- Złamiemy monopol celebrytów i ekspertów, prezentując wiele tematów omijanych przez media głównego nurtu – mówi Dariusz Dąbski, prezes TV Puls. „Puls Polski” – wiosną rusza nowy talk show w Telewizji Puls.
Zdjęć: 1  

Uwaga: od piątku załamanie pogody  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie INTERIA.PL
Słonecznie, niemal bezchmurnie i bardzo ciepło - takie są prognozy na środę. Według synoptyków, taka wiosenna aura ma się utrzymać do czwartku. W weekend czeka nas załamanie pogody. Spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ma też wrócić mróz.
Zdjęć: 1  

Zaproszenie na Babskie Swap Party »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie rtr
W Dzień Kobiet każda z nas chce być doceniana i rozpieszczana, dlatego zazwyczaj wybieramy kolację, kino, kwiaty, może zakupy! A gdyby tak odwrócić kolej rzeczy i zrobić coś dla swojej szafy!? Przewrócić ją do góry nogami i odświeżyć przed wiosną?
Zdjęć: 1  

Na Orląt autobusy inaczej »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie rtr
W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z rozbudową jezdni na pl. Orląt Lwowskich, od godziny 22:00 dnia 8 marca do godziny 5:00 dnia 11 marca zostaną wprowadzone zmiany tras linii autobusowych 127, 149, 249, 406 i 409.
Zdjęć: 1  

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” w CH Borek  »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Z okazji Dnia Kobiet, "Oddział Wrocław Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland" organizuje w Centrum Handlowym Borek akcję edukacyjno-diagnostyczną „Zdrowie pod kontrolą”.
Zdjęć: 1  

Kobiecy weekend w Pasażu Grunwaldzkim  »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Festiwal Damskiej Torebki, bezpłatne porady specjalistów, liczne konkursy z nagrodami oraz oferty specjalne w sklepach – to tylko część atrakcji dla pań, które 8 i 9 marca odwiedzą Pasaż Grunwaldzki.
Zdjęć: 1  

Janikowski z Devils Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie rtr
W zeszłym tygodniu doszło do nawiązania współpracy pomiędzy jedną z najlepszych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce, Devils Wrocław, a zapaśnikiem Damianem Janikowskim, zdobywcą brązowego medalu na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
Zdjęć: 1  

Najlepsze czeskie ośrodki narciarskie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Znamy wyniki rankingu Karkonosze Regioncard. Wiadomo już, które z czeskich ośrodków narciarskich oferują najlepsze warunki i najwyższą jakość obiektów i usług. W pierwszej trójce uplasowały się Špindlerův Mlýn, Černa Hora - Janské Lázně i Rokytnice nad Jizerou.
Zdjęć: 3  

10 tys. porcji narkotyków  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanych zabezpieczyli blisko 10 tys. porcji heroiny, amfetaminy i marihuany.
Zdjęć: 2  

Produkowali suplementy diety »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie pol
Dolnośląscy policjanci wspólnie z innymi służbami zlikwidowali nielegalną wytwórnię suplementów diety i farmaceutyków.
Zdjęć: 3  

Kiedy rodzice biją dzieci? »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie dr Magdalena Śniegulska
Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!

Chłopcy radarowcy, czyli kto może cię ukarać mandatem »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Nastały ciężkie czasy dla kierowców lubiących szybką jazdę. Jeszcze kilka lat temu, kierowcy musieli wystrzegać się tylko niebieskich radiowozów drogówki. Teraz także inne służby zyskały uprawnienia, aby spowalniać tych ze zbyt ciężką nogą. NaviExpert – dostawca nawigacji mobilnej z ostrzeżeniami CB – przypomina kogo się wystrzegać, wybierając się w podróż.

Możemy pomóc Jurkowi »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rtr
Jurek jest uczniem III klasy XIV LO we Wrocławiu. Jego pasją zimą jest hokej, latem - kolarstwo. Lubi przedmioty ścisłe. Niestety, w wyniku wypadku 20 października 2012 roku, Jurek doznał urazu mózgu i zapadł w śpiączkę.
Zdjęć: 1  

Szósty sklep Marka Kondrata »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Marek Kondrat oficjalnie otworzył we Wrocławiu swój nowy sklep winiarski. Sobotnie spotkanie z aktorem było okazją do rozmowy o jego pasji, wiedzy, ulubionych smakach i planach, jakie wiąże z nowym biznesem.
Zdjęć: 3  

Ambasador USA w EIT+ »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rtr
Amerykanie śledzą innowacyjne projekty na całym świecie. Ich uwadze nie umknęła działalność Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W Kampusie Pracze we Wrocławiu gościł Stephen Mull, ambasador USA w Polsce.
Zdjęć: 2  

Elewi w gotowości... do śpiewu »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie kpt. Ewa NOWICKA-SZLUFIK
Na placu apelowym Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, do rywalizacji o miano najlepszego pododdziału w wykonaniu wojskowej piosenki marszowej, w gotowości do śpiewu, stanęły pododdziały Ośrodka Szkolenia Podstawowego.
Zdjęć: 4  

Wracają Podróże Po Strunach »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Jedno z najstarszych wrocławskich wydarzeń poświęconych muzyce gitarowej powraca. Już w sobotę, 9 marca, nową edycję Podróży Po Strunach im. Marka Długosza zainauguruje koncert Jakuba Kościuszki.
Zdjęć: 1  

Policzyli gacki. Mamy ich 2902 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rb
Akcja liczenia nietoperzy zakończona. Przyrodnicy ze stowarzyszenia „pro Natura" po kilku tygodniach prac w terenie oszacowali, że na Dolnym Śląsku w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach zimuje dokładnie 2902 gacki.
Zdjęć: 3  

Oto dobra architektura »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie ma
W najbliższy wtorek o godzinie 14.00 Muzeum Architektury zaprasza na kolejny z cyklu wykładów poświęconych życiu i twórczości Heinricha Lauterbacha - monograficzną wystawę można oglądać do 17 marca.
Zdjęć: 2  

Samochodowe dziuple wyczyszczone »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżą samochodów. Sprawcy kradli je włamując się na parkingi osiedlowe, podziemne na terenie Wrocławia i Niemiec.
Zdjęć: 3  

I po lodowisku »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie rtr
Przed nami ostatnie dni lodowiska przy Stadionie Wrocław. Od przyszłego tygodnia temperatury sięgną nawet 15 °C - ostatnim dniem lodowiska będzie wtorek 5 marca.
Zdjęć: 3  

Przemyt za ćwierć miliona złotych »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie sg
Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, Izby Celnej oraz Centralnego Biura Śledczego zatrzymali towar pochodzący z przemytu o łącznej wartości ponad 250 tys. zł.
Zdjęć: 2  

Cel biegaczy - aquapark  »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie Gabriela Stec, fot: Michał Michalski
Na wszystkich miłośników nocnych biegów na orientację czeka kolejne, nowe wyzwanie. Już 5 marca odbędzie się czwarty, a zarazem przedostatni etap tegorocznej edycji Wrocław Night O-Fight.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl