Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 64 informacji. Wszystkie poniżej.

Naucz się ratować  »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie bom, www.wroclaw.pl
Cykl warsztatów "Ratuj skutecznie – Działaj bezpiecznie" organizuje wrocławski magistrat we współpracy z pogotowiem ratunkowym: - Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą wykorzystywali zdobytą podczas szkoleń wiedzę, a dzięki temu miasto będzie bardziej bezpieczne – tłumaczy Anna Szarycz, dyrektor wydziału zdrowia.

Tłumy zwiedziły nowy terminal  »
Tekst opublikowany 2012-02-27, opracowanie ML
„Poleć Wrocław” - takim hasłem witano tłumy Dolnoślązaków, które odwiedziły w sobotę nowy terminal lotniska. Takim też hasłem już wkrótce będziemy witać podróżnych przybywających drogą lotniczą do Wrocławia.

Urodzinowa gala Bartoszewskiego  »
Tekst opublikowany 2012-02-25, opracowanie Mariola Lewandowska
W czwartkowy wieczór w Sali Wielkiej Ratusza zorganizowano wielką galę z okazji 90. urodzin Honorowego Obywatela Wrocławia, którym Władysław Bartoszewski jest od 2007 roku.

Pajacki na wrocławskim Rynku  »
Tekst opublikowany 2012-02-25, opracowanie opr. as
Zdziwieni przechodnie nie wierzyli własnym oczom. Na wrocławskim rynku ponad 50 studentów wykonało jednocześnie pajacyki. W ten właśnie sposób rozgrzewali się przed majowymi Juwenaliami.

Mieszkaniowa wiosna we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie opr. as
Ustawa deweloperska, rekomendacja S, dynamiczna sytuacja makroekonomiczna oraz nowa, ciekawa i zdywersyfikowana oferta lokalnych deweloperów - to tematy, które zdominowały briefing mieszkaniowy organizowany przez wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

W sobotę dzień otwarty na lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie ML
Dyrekcja portu lotniczego zaprasza w sobotę 25 lutego wszystkich pasjonatów podróży, latania, czy też nowoczesnej architektury.

Jak uratować komuś życie »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie ML
Jeśli jesteś kobietą nieaktywną zawodowo (do 64 roku życia) i mieszkasz na terenie Dolnego Śląska, mamy dla ciebie bezpłatne i certyfikowane szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i BHP.

ENEMEF: Oscary 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie opr. as
ENEMEF: Oscary 2012 to wielkie tytuły, wielkie nazwiska i wielkie emocje - idealny repertuar na noc poprzedzającą rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Usługa Dolny Śląsk News już dostępna  »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie umwd.dolnyslask.pl
Sport, kultura, turystyka - teraz najświeższe newsy z regionu bezpośrednio w Twojej komórce. W jaki sposób być na bieżąco? To proste - wystarczy skorzystać z aplikacji Dolny Śląsk News, która błyskawicznie dostarczy na telefon komórkowy z systemem Android wszelkie niezbędne informacje o wydarzeniach organizowanych, współorganizowanych lub objętych patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Śmiecenie odpada »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie ML
Pod hasłem „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków” będzie przebiegała regionalna kampania informacyjno-edukacyjna.

Pobił i uprowadził byłą dziewczynę »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie opr. as
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o pozbawienia wolności kobiety, użycia wobec niej przemocy oraz uszkodzenia ciała. Sprawca uprowadził pokrzywdzoną z jednej z podwrocławskich miejscowości.

Reklamacje pod nowym adresem »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Biuro Obsługi Pasażera MPK zostało przeniesione z zajezdni przy ul. Powstańców Śląskich 209 na ul. Prusa 75-79!

Podwójne mistrzostwo ''sześćdziesiątki siódemki'' »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Szkoła Podstawowa nr 67 po raz kolejny zdobyła mistrzostwo Wrocławia w ramach Energa Basket Cup. Młodzi koszykarze zwyciężyli zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt, a teraz chcą powalczyć o tytuły mistrzów Polski.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Już dziś Impro Travel Night vol.4 »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Po raz czwarty wrocławscy free-jazzowcy zapraszają we wtorek na muzyczną jazdę bez trzymanki w ramach cyklu Impro Travel Night. Tym razem gościem imprezy będzie Wiktor Golc (Papadram, Gliniane Pieśni).

U nas też nieźle zarabiają »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie opr. red, money.pl
Prezesi i członkowie zarządów spółek odpowiedzialnych za przygotowania do Euro 2012 zarobili prawie 12 mln zł w trzy lata. W tym samym czasie kierowane przez nich spółki dysponowały budżetami o wartości 156,6 mln zł. Nieźle zarabiają też władze i pracownicy spółki Wrocław 2012.

Jak efektywnie sprzedawać  »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie opr. as
Często początkujący przedsiębiorcy nie pamiętają o tym, że najważniejsze dla ich firmy są kontakty z klientami i dobra strategia. Bez tego, nawet najlepszy produkt pozostanie zapomniany i niedoceniony. Jak uniknąć takiej sytuacji i zawojować rynek, dowiedzieć się będzie można podczas bezpłatnych warsztatów w ramach X edycji Wrocławskiego Dnia Coworkingu.

Projekt Cafe Rewitalizacja »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie ML
W Infopunkcie Nadodrze Łokietka 5 zainaugurowano działalność tzw. kawiarni społecznej, która działać będzie cyklicznie w wybrany dzień tygodnia.

Magnolia nie tylko dla kobiet »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie ML
Dzisiaj oficjalne otwarty został kolejny, czwarty już market budowlany sieci Castorama we Wrocławiu.

Jednokolorowe taksówki »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie DB
Władze Wrocławia chciałyby, żeby wszystkie wrocławskie taksówki były w jednym kolorze. - To standard w wielu europejskich miastach i będziemy do tego samego dążyć we Wrocławiu - mówi Rafał Dutkiewicz. Taksówkarze sceptycznie podchodzą do tego pomysłu.

Dworcowej odysei ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie ML
Od dwóch lat trwają spekulacje na temat przyszłości dworca PKS? Prywatyzacja została zawieszona, a teraz spółka Polbus chce sprzedać działkę przy ul. Suchej – z zastrzeżeniem, że dworzec nie będzie mógł zupełnie zniknąć.

Skarby z depozytów policji  »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Skarby i cenne przedmioty z Muzeum Miejskiego we Wrocławiu pojechały na wystawę do Środy Śląskiej. W przeszłości wiele zabytków policja zarekwirowała „archeologom – amatorom”.

Jacek Wójcicki dziś w Agorze »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie red.
Jacek Wójcicki - gwiazda Piwnicy Pod Baranami wystąpi podczas koncertu charytatywnego we Wrocławiu.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Prace na trasie już trwają  »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie AS
Niewiele ponad dwa miesiące pozostało do inauguracji najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce, Bike Maraton. Tradycyjnie już pierwszą edycję zaplanowano we Wrocławiu.

Spróbuj sił w rugby »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red, fot. Jakub Ryś - Rugby Wroclaw
Od 20 do 21 kwietnia drużyny Rugby Wrocław trenować będą z akademickim zespołem RC ENSAPVS Paris.

Camané, książę fado, w synagodze »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Pochodząca z Portugalii muzyka fado święci zasłużone tryumfy zarówno na całym świecie, jak i w Polsce. Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert najważniejszego męskiego głosu w muzyce fado – Camané.

Zagra Blady Koń o imieniu Death »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
A Pale Horse Named Death – amerykański zespół gothic - doom - metalowy założony w Brookhaven, zagra w Liverpoolu.

Ukraiński folk-punk-rock »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Zespół Flit od samego początku, jest autentyczną marką ukraińskiej muzyki i nie tylko na Ukrainie. Jest to grupa, z którą liczą się i muszą się liczyć, gdyż Flit na scenie jest wyrafinowany, a teksty piosenek i muzyka zawsze wywołują pozytywne emocje.

Czy Europa jest martwa? »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Martwa Europa to pierwsza książka tego australijskiego pisarza ukazująca się w Polsce.

Niewinni zagrają w Chopperze »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Zespół Niewinni to wrocławskie trio, w skład którego wchodzą doświadczeni muzycy grający na co dzień w takich zespołach jak: Twistersi, Blade Loki, Spacemen czy Sny. W najbliższą sobotę, 11 lutego, zapraszają na koncert od godziny 21 do Choppera.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

W filharmonii są w formie »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Wojciech Sitarz
- Dziś właściwie każdy nasz projekt mógłby zostać nagrany – przyznaje Agnieszka Franków - Żelazny w przerwie sesji nagraniowej nowej płyty Boba Chilcotta. Dyrektor artystyczna Chóru Filharmonii Wrocławskiej zdradza, że w najbliższych miesiącach możemy się spodziewać wysypu wydawnictw z udziałem wrocławskich śpiewaków.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Walentynkowy maraton »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie red
Już 10 lutego w Twoim kinie Helios zaserwujemy filmową ucztę dla dwojga. Daniem głównym będzie grany premierowo film „Big Love”!

''Zmotywowani'' do emerytury »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie DB
Emerytura wyższa nawet o 1000 złotych i większa odprawa. Na tyle mogą liczyć naczelnicy dolnośląskiej policji, którzy wkrótce mają odejść na emeryturę.

Centrum zarządzania za 22 mln »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie AS
Wkrótce rozpocznie się budowa Centrum Zarządzania Ruchem (CZR) i Obwodu Utrzymania Autostrady A8 (OUA). Centrum wraz z Obwodem będzie usytuowane na obszarze węzła Północ Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Taka lokalizacja zapewni sprawny i łatwy dostęp nie tylko do AOW, ale również do drogi ekspresowej S8 i przyszłej drogi ekspresowej S5.

Oszuści z tytułami »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Akademia Medyczna jest kolejną wrocławską uczelnią, która podpisała właśnie umowę z serwisem Plagiat.pl. Po zeszłorocznej aferze, kiedy byłemu rektorowi Akademii udowodniono, że popełnił plagiat pisząc swoją pracę habilitacyjną, to niewątpliwie słuszna decyzja uczelni. Czy jednak umowa z serwisem zlikwiduje coraz częstszy proceder przepisywania cudzych prac przez naukowców?

Od kładki do kolosa »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
To jedyny taki most na świecie. Pasma nośne z ułożonych na płasko blach sprawiają, że nie ma odpowiedników. To również największy most wiszący w Polsce, wzniesiony z 2400 ton granitu i 2300 ton stali. Dlatego, aż trudno uwierzyć, że pierwowzorem tego kolosa były… wiszące, drewniane kładki i niewielki mostek w Ozimku koło Opola.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Wpadli w samochodzie »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani, to mieszkańcy naszego miasta, w wieku od 22 – 35 lat. Dwaj z nich podejrzani są o posiadanie środków odurzających i handel nimi, natomiast trzeci, to mężczyzna, który kupił narkotyki.

Prezydent chce lunaparku »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Prezydent Wrocławia zapowiedział, że w naszym mieście powstanie lunapark. Wiadomo już gdzie miałby powstać ogromny park rozrywki - na Żernikach w okolicy Stadionu Miejskiego.

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Coma zagra w Eterze »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny rockowej wystąpi już 5 lutego we wrocławskim klubie Eter.

Cocotier, czyli ''palma'' w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Cocotier z języka francuskiego oznacza palma kokosowa czy też, jak w przypadku "mieć palmę na punkcie czegoś lub kogoś". Nazwa jest uniwersalna, bo któż z nas nie ma swojej "palmy".

Ludowe Buraky »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Grupa folkowa Buraky powstała w czerwcu 2001 roku. Muzycy tej formacji są bardzo otwarci na wszelkie eksperymenty łączące tradycyjną muzykę ludową z różnymi stylami czy brzmieniami.

LUX z przytupem TORPEDA »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Luxtorpeda to z jednej strony solowy projekt Litzy, z drugiej - nowy zespół czterech przyjaciół, grających ze sobą już wcześniej w wielu wspólnych projektach: Litzy, Krzyżaka, Kmiety i Drężmaka.

Udaj się w na krucjatę Wichmana »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red.
Zanim komes Wichman stanie na czele sprzymierzonych sił Wieletów i Wolinian... Zanim zmierzy się z siłami Mieszka I... Zanim nastanie pamiętny rok 967...

Seryjny morderca we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. aw
Śledztwo w sprawie serii zabójstw popełnianych na bezbronnych emerytach rozpoczyna komisarz Marek Przygodny z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

To otwarte i zdolne miasto »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. aw
TBSCG to dostawca rozwiązań IT , zajmująca się zarządzaniem treścią, hostingiem, wsparciem technologicznym, dostarczaniem treści i kreacjami graficznymi dla klientów w całej Europie. Otworzyli właśnie biuro we Wrocławiu. O szczegółach pracy rozmawiamy z Łukaszem Szostakiem, Service Delivery Director w firmie TBSCG.

Nowoczesne laboratorium GDDKiA »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. aw
W obrębie węzła Zachód (Mokronos) przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia na powierzchni ok. 20 tys. m2 powstaje nowoczesne Laboratorium Drogowe GDDKiA.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Miasto stawia SMG pod ścianą »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie AS
Negocjacje między miastem a firmą SMG, operatorem Stadionu Miejskiego, przybrały ostatnio ostry charakter. Magistrat chce, aby Amerykanie zajęli się tylko organizacją imprez, a resztę ich obowiązków przekazać spółce Wrocław 2012.

Jazda na gapę się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Red.
O tym, że jazda bez biletu nie opłaca się, przekonało się w ubiegłym roku ponad 70 tysięcy gapowiczów. Tyle wezwań do zapłaty za jazdę bez biletu wystawili w 2011 roku kontrolerzy MPK. To 20 procent więcej niż w roku poprzednim. Z tego tytułu do kasy miejskiej wpłynęło 4,5 mln złotych, czyli prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Nowe taryfy do poprawki? »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie DB
Część radnych rządzącego miastem klubu Rafała Dutkiewicza, wbrew stanowisku miasta, chce przywrócenia popularnego biletu za 80 zł zmniejszenia podwyżki biletu za 48 zł, który ma kosztować 60 zł. Większe szanse są na to pierwsze.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Żebraczy Wrocław »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red.
Na dworze przenikliwy ziąb. Spróbujcie podczas tej pogody rozsiąść się na chodniku i trwać tak przez kilka godzin. Mało tego, weźcie ze sobą roczne dziecko. Bulwersujące? Wcale nie. Wystarczy przejść się po centrum Wrocławia.

Karate po leśnicku  »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie RW
Centrum Kultury Zamek w Leśnicy po raz kolejny będzie obalało stereotypy. Tym razem tematem jest Japonia i to jak ją postrzegamy. Czy rzeczywiście w Kraju Kwitnącej Wiśni mieszkają grzeczne gejsze i wszyscy trenują karate? 2 lutego będzie się można o tym dowiedzieć podczas Leśnickiej Akademii Zamkowej.

Program 100 kamienic przestał istnieć »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie RW
Program 100 kamienic, czyli plan wyremontowania stu zabytkowych budynków w mieście właśnie przestał istnieć. Jest to dobra informacja, ponieważ plan został zrealizowany i to z naddatkiem. Problem w tym, że plan jest niewystarczający.

Koncert Frühstück już w sobotę »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red.
3 marca nakładem YoungSide Records ukaże się trzecia płyta wrocławskiego składu Frühstück – zatytułowana Quiet. W Polsce partnerem dystrybucyjnym płyty jest Slot Art Festival. Tego samego dnia zespół zagra promocyjny koncert.

Dzisiaj
Piątek 12 sierpnia 2022
Imieniny
Hilarii, Juliana, Lecha

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl