Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 785 informacji. Wszystkie poniżej.

Jak wrócić z imprezy?  »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Warto sprawdzić jak będzie funkcjonowała miejska komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Z łyżwami na stadion »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie wroclaw.pl
Przy Stadionie Wrocław będzie można jeździć na łyżwach. Od 2 stycznia czynne ma być lodowisko o wymiarach 40/25 metrów.
Zdjęć: 1  

Mieszkańcy Sępolna: Wyręczyliśmy urzędników! »
Tekst opublikowany 2012-12-30, opracowanie rtr
- Czy miejscy urzędnicy nie rozumieją, że to my, mieszkańcy Sępolna, wykonaliśmy i wykonujemy za nich robotę? Za własne pieniądze robimy to, co miasto powinno na Sępolnie zrobić już dawno – własnoręcznie budujemy miejsca parkingowe.
Zdjęć: 12  

Sylwester na wrocławskim Rynku »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie wroclaw.pl
Telewizyjna Dwójka i miasto Wrocław po raz kolejny zapraszają na wyjątkową noc sylwestrową. Widzów Dwójki i wszystkich, którzy tego wieczoru odwiedzą wrocławski Rynek, czeka niezapomniana zabawa w rytmie 60 największych przebojów ostatnich 60 lat oraz niezwykła muzyczno-taneczna podróż w czasie.
Zdjęć: 1  

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Devils Wrocław w horrorze »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie oto
Jedna z czołowych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce, zespół Devils Wrocław, przygotował dla swoich sympatyków noworoczną niespodziankę.
Zdjęć: 2  

Uwaga: komunikacja i parkowanie w Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Warto sprawdzić, jak będą kursowały autobusy i tramwaje oraz jakie zmiany w organizacji ruchu samochodów przygotowano z okazji Sylwestrowej zabawy.

Pomóż wolnym kotom »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Projekt „Koty miejskie – akcja zima” ma na celu objęcie opieką kotów wolno żyjących na terenie Wrocławia. Zima jest szczególnie trudnym okresem dla tych zwierząt - chorują i giną z powodu braku ciepłego, bezpiecznego schronienia i jedzenia.
Zdjęć: 3  

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

3 dziewczyny z jednej rodziny »
Tekst opublikowany 2012-12-26, opracowanie rtr
Dwie siostry (Wrocław i Warszawa) i ich kuzynka z Londynu postanowiły połączyć swoje siły w przedsięwzięciu wizualno-akustycznym. Zaprezentują malarstwo różnymi technikami na kartonie, printy na tkaninach i muzykę akordeonową.
Zdjęć: 2  

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Zima w mieście »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie
"Przeszły dżdże wiosny, zbiegło skwarne lato / I przykre miastu jesienne potopy / Już bruk ziębiącą obleczony szatą, / Od stalnej Fryzów nie krzesany stopy." – pisał dwieście lat temu Mickiewicz.

Czy zdecydować się na telewizor LED? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie
Jeśli decydujemy się na zakup telewizora, zwykle albo nasz stary odbiornik się zepsuł, albo mamy już dość przestarzałego sprzętu. Jak wybrać model telewizora który będzie służył dobrze przez lata?

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

Wrocławianin na Dakarze  »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
W rozpoczynającym się 5 stycznia w stolicy Peru Rajdzie Dakar polscy kierowcy po raz pierwszy wystartują oficjalnie w narodowych barwach.
Zdjęć: 3  

Nowe stawki opłat za śmieci »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
85 groszy lub 19 zł - ustalono nowe stawki opłat za wywóz śmieci. Zapłacimy za metr kwadratowy lub „od głowy”, w zależności od tego, ile metrów kwadratowych przypada na mieszkańca lokalu.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

Nowi najemcy Ferio Gaj  »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie oto
Centrum Ferio Gaj we Wrocławiu rozszerza swoją ofertę handlowo – usługową. Do grona najemców wrocławskiej galerii dołączyli Wassyl Creative Fashion, Gigi Cafe oraz Pascal Fashion.

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Oto świąteczna komunikacja »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie um
W okresie świątecznym zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Rock dla Bohaterów »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie oto
Już po raz drugi Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” organizuje konkurs „Hard as a ROCK”, skierowany do młodych zespołów muzycznych, które stworzą utwór o ludziach „twardych jak skała” – Polskim Państwie Podziemnym i Żołnierzach Wyklętych.
Zdjęć: 1  

Ewakuacja na lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie sg
Wczoraj funkcjonariusze Placówki SG we Wrocławiu Strachowicach wzięli udział w ewakuacji Portu. Powodem podjętych działań okazała się torba podróżna pozostawiona przed terminalem w pobliżu parkingu VIP.
Zdjęć: 1  

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Włamywali się do altan  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie pol
Ich łupem za każdym razem stawały się metalowe elementy, które kradli po włamaniu się do altan na terenie ogrodów działkowych.

To-jest-projekt! rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie rtr
20 wrocławskich gimnazjów wzięło udział w pierwszej edycji projektu To-jest-projekt! organizowanego przez Instytut Edukacji Społecznej razem z Biurem Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego.
Zdjęć: 6  

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Ostatni dzwonek na świąteczne prezenty! »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Jeszcze tylko kilka dni pozostało do Wigilii. To oznacza, że w galeriach handlowych panuje istna zakupowa gorączka. Świąteczny sezon w pełni, dlatego sklepy w Parku Handlowym Auchan Bielany postanowiły zrobić klientom miły prezent i właśnie ruszyły z wyprzedażami.
Zdjęć: 1  

Oto nowa szkoła muzyczna »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie rtr
W ciągu 18 miesięcy, kosztem 52 mln złotych firma PB Inter-System S.A. wybuduje przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu gmachu filharmonii nowa siedzibę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego.
Zdjęć: 4  

Przedświąteczna kontrabanda »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali przy jednej z ulic Psiego Pola 40 - latka, który oferował do sprzedaży wyroby tytoniowe i alkohol bez wymaganych znaków akcyzy. Zabezpieczono ponad 17 tysięcy sztuk papierosów, 12,5 kg krajanki tytoniu i 20 litrów spirytusu.
Zdjęć: 1  

Prezenty rozdane »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie Justyna Libera
We Wrocławiu odbyło się spotkanie dla dzieci przygotowane przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) i Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.
Zdjęć: 1  

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Załoga jak z kalendarza »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie plw
Zdjęcia koordynatorów ruchu naziemnego lotniczego, strażaków, celników, strażników granicznych, obsługi pasażerskiej, a nawet uśmiechniętej sekcji sprzątającej będą promować wrocławskie lotnisko w zbliżającym się 2013 roku. Wrocławski Port Lotniczy wydał unikatowy kalendarz, którego bohaterami zostali jego pracownicy.
Zdjęć: 6  

Martyna Wojciechowska daje nadzieję »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie rtr
Martyna Wojciechowska ponownie zawitała do dzieci z fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Ambasadorka Budowy ,,Przylądka Nadziei” odwiedziła małych pacjentów i opowiedziała o tym, że niemożliwe nie istnieje.
Zdjęć: 8  

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Choinka za zakupy w Graficie! »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie oto
Od szóstego grudnia w Centrum Handlowych GRAFIT trwają świąteczne akcje promocyjne. Klienci GRAFITU przygotowywali własnoręcznie robione kartki świąteczne i badali serce przed Świętami. W najbliższą środę za zakupy będzie można otrzymać żywą choinkę!
Zdjęć: 2  

Budowali Wrocław marzeń »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie oto
Pod hasłem „Wrocław marzeń” w Kinie Nowe Horyzonty odbyła się świąteczna akcja dla dzieci z domów dziecka i rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Deweloperzy zrzeszeni w Oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich we Wrocławiu zaprosili najmłodszych na bajkę oraz warsztaty architektoniczne, w ramach których powstały makiety Wrocławia z dziecięcych marzeń.
Zdjęć: 4  

Wpadł pod lód »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który wpadł do wody, gdy załamał się pod nim lód. Funkcjonariusze przy użyciu linki holowniczej wyciągnęli poszkodowanego z wody.

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Gryfy odzyskały blask »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie oto/wroclaw.pl
Najokazalsza kamienica na wrocławskim Rynku odzyskała blask. Kamienica Pod Gryfami przeszła odnowę i znowu wyróżnia się nie tylko wielkością (dziesięć kondygnacji), ale i dekoracją.
Zdjęć: 6  

Odpowiedź na list otwarty »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie Paweł Czuma, rzecznik prasowy prezydenta Wrocław
Odpowiedź na list otwarty skierowany do prezydenta Wrocławia przez Mirosława Lacha przez przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław Południe.

Rok bez tożsamości »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie pol
Jego zwłoki znaleziono prawie rok temu. Po Sylwestrze. Na wrocławskim Sępolnie. Do dziś nie wiadomo kim był.

Kradli kabel energetyczny  »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn kradnących kabel energetyczny.

10 nowych radiowozów i łódź »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Nowe radiowozy trafią do policjantów z Bolesławca, Dzierżoniowa, Lubina oraz Wrocławia.

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Ćwiczebne eksplozje »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie rtr
Neutralizowanie materiałów niebezpiecznych – urządzeń i materiałów wybuchowych pochodzenia wojskowego było jednym z elementów dzisiejszych ćwiczeń poligonowych pirotechników Straży Granicznej.
Zdjęć: 3  

Można ozdobić lotniskową choinkę »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie rt
Port Lotniczy Wrocław wraz z liniami Wizz Air zaprasza do wspólnego ubierania choinki. Na autorów najpiękniejszych ozdób czekają specjalne nagrody – 50 bonów zniżkowych na loty po Europie z przewoźnikiem, a także upominki ufundowane przez wrocławskie lotnisko. Zabawa rusza 14 grudnia.
Zdjęć: 1  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Heinrich Lauterbach. Architekt wrocławskiego modernizmu »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Wystawa „Heinrich Lauterbach. Architekt wrocławskiego modernizmu” prezentuje dorobek jednego z najważniejszych twórców wrocławskiej architektury okresu międzywojennego, ucznia Hansa Poelziga i jednego z głównych pomysłodawców i organizatorów wystawy Werkbundu WuWA z 1929 roku.
Zdjęć: 4  

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Prestiż dla dworca »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie PKP
Renowacja dworca Wrocław Główny znalazła uznanie w gronie jury konkursu Eurobuild Awards 2012 w kategorii RICS Regeneration Award.
Zdjęć: 1  

Remonty kamienic w 2013 roku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie wroclaw.pl
W przyszłym roku we Wrocławiu będzie odnowionych kilka kamienic. Nie zabraknie także nowego zagospodarowania podwórek czy kilkudziesięciu remontów w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych.
Zdjęć: 1  

Zaatakowali akademik - straszyli policjantów »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci po pościgu zatrzymali trzech wandali, którzy wybili szyby w domu studenckim. Sprawcy to młodzi mężczyźni w wieku od 21 do 23 lat.

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Areszt za rowery »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie pol
Za kradzieże rowerów, odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze udowodnili mu co najmniej 15 kradzieży. Sprawca wybierał głównie droższe, markowe modele.
Zdjęć: 2  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Udana zbiórka żywności »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Justyna Libera
Wolontariusze ChSCh zebrali 1115 kg żywności, w tym mnóstwo słodyczy, a także olej, cukier, mąkę, makarony. W ostatni weekend miała miejsce 16 odsłona Świątecznej Zbiórki Żywności.
Zdjęć: 1  

Kolędowanie z gwiazdami w Magnolia Park »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie oto
W najbliższe dwa weekendy klientów centrum handlowego Magnolia Park czekają wyjątkowe muzyczne atrakcje. Będą oni mogli posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu Chóru Filharmonii Wrocławskiej oraz znanych polskich piosenkarzy, Zbigniewa Wodeckiego i Roberta Janowskiego.
Zdjęć: 2  

Fair Weather Friends w Browarze Mieszczańskim  »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie oto
Zespół Fair Weather Friends, uczestnicy Heineken Open’er oraz Coke Live Music Festival, zagrają 15 grudnia w Browarze Mieszczańskim podczas finału Moico Enjoy Music. Początek o godzinie 20:00. Wstęp wolny!
Zdjęć: 1  

Stoły Wigilijne i Kiermasz w Pasażu Grunwaldzkim  »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie oto
W przedświąteczny weekend (15 i 16 grudnia) klienci Pasażu Grunwaldzkiego poznają bożonarodzeniowe tradycje Dolnego Śląska. W sobotę odbędzie się prezentacja Tradycyjnych Stołów Wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, a w niedzielę Kiermasz produktów z certyfikatem.
Zdjęć: 1  

Przekaż potrzebującym »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Władze Wrocławia apelują do wszystkich mieszkańców, aby nie pozostawać obojętnym na osoby, które potrzebują pomocy, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy temperatura na dworze spada poniżej zera i istnieje realne zagrożenie wyziębienia organizmu. Uruchomiona została bezpłatna infolinia: 0-800-292-137

Handlował podróbkami odzieży sportowej  »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę handlującego rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 150 sztuk odzieży sportowej, a straty legalnych producentów to ponad 10 tysięcy złotych.

Świadkowie wypadku poszukiwani »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzi śledztwo w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło 28 listopada 2012 roku około godz. 11.00 na ulicy Powstańców Śląskich, w pobliżu ulicy Krzyckiej we Wrocławiu. Samochód osobowy uderzył w wiadukt kolejowy.

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Deweloperzy dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Blisko 270 dzieci do kina i na warsztaty plastyczne zaproszą deweloperzy zrzeszeni we wrocławskim Oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich. „Wrocław marzeń” - świąteczna akcja dla najmłodszych - odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Teatr w więzieniu na Kleczkowskiej  »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
„Ślepcy” i „Poławiacze deszczu” – to kolejne dwie sztuki teatralne, przygotowane przez osadzonych i osadzone we wrocławskim Zakładzie Karnym z ul. Kleczkowskiej.
Zdjęć: 2  

50-tonowy Feliks - w 20 sek. do setki »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie plw
Tworzące flotę lotniskowej straży pożarnej pojazdy ratowniczo-gaśnicze, FELIX 8X8, otrzymały prestiżową nagrodę Ministra Gospodarki ,,Wzór Roku 2012”.
Zdjęć: 2  

586 dni stanu wojennego  »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie ipn
Archiwum Państwowe we Wrocławiu oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu zapraszają na otwarcie wystawy 586 dni stanu wojennego (13 XII 1981 r. - 22 VII 1983 r.).
Zdjęć: 1  

Rabaty i warsztaty w Parku Handlowym Bielany »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Przedświąteczny czas przygotowań do Bożego Narodzenia w pełni – szukamy prezentów pod choinkę, świątecznych dekoracji, a także sezonowych promocji cenowych. Park Handlowy Bielany przygotował coś dla wszystkich: rabatową Szczęśliwą Trzynastkę, jarmark bożonarodzeniowy oraz świąteczne warsztaty scrapbookingu.
Zdjęć: 1  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Wolni jazzmani zapraszają »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie itn
Po kilkumiesięcznej przerwie freejazzowy duet Rybicki - Kozera zaprasza na wieczór pełen improwizowanych dźwięków. Wolni jazzmani zapraszają dzisiaj od godziny 21 do klubu Puzzle na kolejną odsłonę Impro Travel Night.
Zdjęć: 1  

Miś pod Szpitalną Choinkę »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie IFMSA
„Miś pod Szpitalną Choinkę” jest już po raz dziesiąty organizowaną ogólnopolską akcją, w ramach której studenci medycyny odwiedzają małych pacjentów wrocławskich szpitali, którzy tak niezwykły okres w roku jak Święta Bożego Narodzenia są zmuszeni spędzić poza domem.
Zdjęć: 1  

Oszukali 4,5 tysiąca osób  »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oferowali usługę sprawdzenia ilości wykroczeń drogowych. Sprawcy oszukali nie mniej niż 4,5 tysiąca osób oraz spowodowali straty na kwotę nie mniejszą niż 150 tysięcy złotych.

Drugi zatrzymany w sprawie kradzieży 5 milionów złotych  »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie pol
Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali drugiego z mężczyzn, podejrzanych o udział w oszustwie i kradzieży blisko 5,5 miliona złotych z jednej z sortowni.

Dom w Czechach, praca w Polsce? »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie

Jakie sekrety kryje płaszcz Świętego Mikołaja »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie oto
Wszystkie dzieci wiedzą, że w świątecznym worku Mikołaj chowa liczne niespodzianki. Ale czy ktoś wie, jakie tajemnice może kryć jego obszerny płaszcz? Przekonają się o tym wszystkie maluchy, które 16 grudnia odwiedzą Park Handlowy Auchan Bielany.
Zdjęć: 2  

Skrzynka do bookcrossingu w Pasażu Grunwaldzkim »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie oto
Pasaż Grunwaldzki dołączy do znanej na całym świecie akcji uwalniania książek. Skrzynka do bookcrossingu w Centrum zostanie uroczyście otwarta 12 grudnia (środa).

IKEA zbiera pluszaki dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie oto
Zasady są proste: od każdej pluszowej zabawki zakupionej w IKEA na całym świecie odprowadzane jest jedno euro na rzecz wsparcia programów edukacyjnych dla dzieci w krajach rozwijających się. Działanie wrocławskiej IKEA ma dodatkowo wymiar lokalny.
Zdjęć: 3  

Skradziono broń z Kwatery Głównej »
Tekst opublikowany 2012-12-08, opracowanie oto
W piątek około godziny 14-tej z Kwatery Głównej Centrum Laser Tag przy ulicy Sienkiewicza 8 we Wrocławiu skradziono wartościowy sprzęt w postaci 10 elektroniczncych karabinów Zoltar i kamizelek z czujnikami. Wartość skradzionych przedmiotów to 46 tys. zł.
Zdjęć: 3  

Św. Mikołaj zostawił 2 mln we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie oto
Wygląda na to, że Święty Mikołaj w tym tygodniu krąży gdzieś po Dolnym Śląsku. Podobno widziano go najpierw we wtorek w okolicach Jawora, gdzie ktoś trafił w Lotto „szóstkę” wartą 2 000 000 zł. Podobnie w czwartek. Tym razem sześć szczęśliwych liczb znalazło się na kuponie grającego przy ulicy Świeradowskiej 70 we Wrocławiu.

Urząd Miejski – jutro pracuje, w Wigilię nie »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Informujemy, że w najbliższą sobotę 8 grudnia 2012 r Urząd Miejski Wrocławia będzie otwarty.

Świąteczne Jasełka w Arkadach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie oto
Już 14 grudnia wielkie kolędowanie w Arkadach Wrocławskich – Świąteczne Jasełka. Swoje wokalne i aktorskie talenty zaprezentują na scenie dzieci z Wrocławia i okolic.
Zdjęć: 1  

Na Krzemienieckiej rośnie kolejna Stokrotka  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie rtr
Dobiega końca budowa obiektu handlowego we Wrocławiu przy ul. Krzemienieckiej 125. W obiekcie swoją działalność uruchomi supermarket spożywczy Stokrotka, będzie tu także funkcjonowała apteka.
Zdjęć: 1  

Atakowali lombardy i jubilerów »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie pol
Złote łańcuszki i pierścionki padały łupem dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże z włamaniem i napady rabunkowe z użyciem niebezpiecznego narzędzia na lombardy i zakłady złotnicze na terenie Wrocławia.

Ktoś kogoś wyślizgał? »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie rtr
Nie będzie w tym roku ślizgawki przy Hali Stulecia. Dlaczego? Bo się nie opłaca. Komu? Firmie dzierżawiącej nieckę Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Pewnie pokazy miejskiej fontanny są opłacalne, zimowe ślizgi wrocławian już nie.
Zdjęć: 1  

Pasaż Grunwaldzki bonami wspiera potrzebujących »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie oto
Pasaż Grunwaldzki oferuje swoim klientom Bony upominkowe o wartości 100 zł. 10% dochodów ze sprzedaży przekazane zostanie Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i wspomoże budowę „Przylądka Nadziei”.

Wrocławska ASP gotowa  »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie oto
Poznański Oddział HOCHTIEF Polska oddał do użytku nowy budynek dydaktyczno-warsztatowy Akademii Sztuk Pieknych. Otwarcie obiektu zplanowano na 10 grudnia.
Zdjęć: 2  

Świąteczna zbiórka żywności »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie rtr
Przeciętny Polak przed Świętami Bożego Narodzenia wyda średnio 1 132 zł na zakupy i prezenty. Warto w tym czasie pamiętać także o osobach potrzebujących pomocy.
Zdjęć: 4  

Z pasją przez życie »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie

Wrocławskie lotnisko w górę »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie oto
W listopadzie wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 7 proc. więcej podróżnych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Największy wzrost, o ponad 12 proc., odnotowano w ruchu niskokosztowym.
Zdjęć: 1  

Biegali w ciemnościach »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie Gabriela Stec
Pierwszy etap tegorocznej edycji Wrocław Night O-Fight, czyli cyklu nocnych biegów na orientację, przeszedł już do historii. W rywalizacji, której areną był Lasek Sołtysowicki, wzięło udział ponad 130 osób.
Zdjęć: 5  

Komponenty komputerowe i akcesoria komputerowe »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie

Zaczynają od nowego logo... »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie rtr
Ogłoszono konkurs na nowe logo Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Uczestnikiem może być każda osoba fizyczna bądź prawna, która do dnia 22 stycznia 2013 r. prześle swój projekt i wypełnioną kartę zgłoszeniową dostępną na stronie www.wro2016.pl. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 15 000 zł brutto.
Zdjęć: 1  

Kryzys jest szansą...  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie rtr
Wokół takiej idei debatowali przedstawiciele międzynarodowego stowarzyszenia Climate-KIC oraz przedstawiciele biznesu, nauki i władz lokalnych z całej Europy, podczas konferencji, która odbyła się w dniach 4 i 5 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia. Organizatorem tego wydarzenia było Wrocławskie Centrum Badań EIT+.
Zdjęć: 3  

Zatrzymano podejrzanego o oszustwo i kradzieży 5 milionów »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie pol
Po godzinie 6 rano policjanci weszli do jednego z domów na terenie powiatu średzkiego. Mężczyzna podejrzewany o udział w oszustwie i kradzież pieniędzy został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.

Mikołajkowy turniej dla młodych szachistów  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie oto
W Pasażu Grunwaldzkim już po raz drugi rozegrany zostanie Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci do lat 7 o Puchar Dyrektora Pasażu Grunwaldzkiego. Młodzi szachiści powalczą 9 grudnia (niedziela). Zapisy jeszcze trwają.
Zdjęć: 1  

Roztańczony Mikołaj w Magnolia Park »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie oto
Już jutro do centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu zawita Święty Mikołaj. Zamieszka w specjalnie zbudowanym domku, gdzie każdy będzie mógł go odwiedzić, by opowiedzieć mu o swoich marzeniach czy zrobić sobie z nim zdjęcie.
Zdjęć: 1  

Oto wrocławski Sylwester  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie rtr
Telewizyjna Dwójka i miasto Wrocław po raz kolejny zapraszają na wyjątkową noc sylwestrową. Widzów Dwójki i wszystkich, którzy tego wieczoru odwiedzą wrocławski rynek czeka niezapomniana zabawa w rytmie 60 największych przebojów ostatnich 60 lat oraz niezwykła muzyczno-taneczna podróż w czasie.

Michał Jaros: Standardy debaty trzymajmy z dala od poziomu śmieciowego »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie Michał Jaros
Urzędnicy przygotowując projekt uchwały dotyczącej opłat za wywóz i zagospodarowanie odpadów popełnili błąd.
Zdjęć: 1  

Mikołaj zapłaci mandat »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mpk
Jutro we wrocławskim MPK będzie można otrzymać prezent od Świętego Mikołaja.
Zdjęć: 1  

Policjanci uratowali mężczyznę »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie pol
Dzięki szybkim działaniom policjantów, którzy podjęli czynności resuscytacyjne, przeżył kierowca, który stracił przytomność w czasie jazdy.

Janek Samołyk pokazuje "Problem z wiernością" »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
„Ona zgubiła najlepszy sweter lecz nie wie w czyjej sypialni” – tymi słowami rozpoczyna się najnowszy singiel Janka Samołyka. Jest nim tytułowa piosenka z albumu „Problem z wiernością”, do której powstał teledysk nakręcony przez grupę filmową Endorfina.
Zdjęć: 2  

Kto kupi medal Śląska?  »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Od dwóch tygodni wpisując frazę „DŻ2012” w wyszukiwarce serwisu Allegro, można licytować przedmioty wystawione przez Fundację Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Jutro rozstrzygną się pierwsze aukcje, wśród nich mistrzowskiego medalu Śląska Wrocław, którego aktualna cena to zaledwie 1075 złotych.
Zdjęć: 3  

Mikołaj z Laponii rozda prezenty w Pasażu Grunwaldzkim  »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Prawdziwy Mikołaj z Laponii na saniach ciągniętych przez psy zaprzęgowe przybędzie 6 grudnia do Pasażu Grunwaldzkiego i rozda dzieciom kilkaset prezentów. Dodatkową atrakcją będą warsztaty plastyczne, konkursy oraz bezpłatne fotografie z Mikołajem.
Zdjęć: 1  

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Brąz dla Polonii Wrocław »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
We Wrocławiu zakończyły się zmagania o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Kobiet w Szachach. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o losach medali zdecydowała ostatnia runda. Po porażce z Drakonem Lublin broniące mistrzowskiego tytułu sprzed roku Polonistki wywalczyły brązowy medal. Wygrał zespół MCKiS Jaworzno.
Zdjęć: 1  

Nalot na wrocławską giełdę samochodową  »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie pol
Audi A6 z kradzionym silnikiem, zatrzymane dowody rejestracyjne oraz ujawnione wykroczenia, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów na wrocławskiej giełdzie samochodowej. Z dolnośląskimi funkcjonariuszami współpracowali także niemieccy policjanci z Saksonii.
Zdjęć: 9  

Wrocławscy studenci w ścisłej czołówce »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie rtr
Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR z Wrocławia walczy o 3000 zł w ogólnopolskim konkursie dla organizacji studenckich i kół naukowych organizowanym przez firmę Danone.

Mega Zabawki Mega Zabawa »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie oto
8 grudnia zapraszamy na ostatnią w tym roku rodzinną zabawę organizowaną przez Centrum Korona w ramach cyklu Godziny dla rodziny.
Zdjęć: 1  

Wielka, piernikowa chata powstanie w Bielanach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie oto
Piernikowe cegły, zaprawa z belgijskiej czekolady i cukrowe dodatki – takie materiały wykorzystuje się w bajkowej fabryce świętego Mikołaja. Już w najbliższą sobotę w Parku Handlowym Auchan Bielany najmłodsi będą mogli z nich wyczarować ogromną, ponad 2-metrową, piernikową chatę.
Zdjęć: 2  

Charytatywna Parada Mikołajów w Pasażu Grunwaldzkim  »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie oto
Od niezwykłej parady Mikołajów rozpocznie się sobotnia impreza charytatywna w Pasażu Grunwaldzkim. Każdy, kto dołączy do zabawy w stroju św. Mikołaja, wspomoże podopiecznych fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Na klientów czekają liczne atrakcje oraz występ Kabaretu Chyba.
Zdjęć: 1  

Ocalona z piekła we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie rtr
Była modelka, prezenterka telewizyjna mieszkająca we Włoszech, „ocalona z piekła” – Anna Golędzinowska – 6 grudnia spotka się we Wrocławiu m.in. z uczniami szkół, nauczycielami i studentami.
Zdjęć: 1  

Funclub przywitał latającego celebrytę »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie oto
Setki mieszkańców Wrocławia podziwiały przylot z Warszawy Boeinga 787, zwanego Dreamlinerem. Szkoleniowy rejs ze stolicy zajął pilotowi niespełna 35 minut. W sobotę ok. godz. 10:30 najnowocześniejsza w Europie maszyna pasażerska wylądowała na wrocławskim lotnisku.
Zdjęć: 4  

Policjanci pokonali dziennikarzy i urzędników  »
Tekst opublikowany 2012-12-02, opracowanie pol
Drużyna policjantów z komendy miejskiej we Wrocławiu przed zespołami wrocławskich dziennikarzy, urzędników i najaktywniejszych użytkowników roweru miejskiego, to ostateczna klasyfikacja rowerowej gry miejskiej - kończącej sezon 2012, zorganizowanej przez operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego.
Zdjęć: 3  

Wrocławscy Gwardziści - Drużynowymi Mistrzami Polski! »
Tekst opublikowany 2012-12-02, opracowanie oto
W sobotę w hali KS Gwardia Wrocław odbyły sie Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Wrocławscy Gwardziści walczyli w dwóch składach – pierwszy wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski, natomiast drugi znalazł się tuż za podium, kończąc rywalizację na piątym miejscu.
Zdjęć: 1  

Choinka? Ikea ma rady »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie oto
Żywa lub sztuczna, przystrojona bombkami, ozdobami z tekstyliów, słomy, pierniczkami, do tego rozświetlona lampkami – choinka to nieodłączny element Bożego Narodzenia.
Zdjęć: 6  

Niezwykły weekend w Magnolia Park »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie oto
Dzisiaj w CH Magnolia Park zostanie otwarty nowy sklep Centrum Wina. Z tej okazji na wszystkich tych, którzy w weekend 1-2 grudnia zawitają na Legnicką i odwiedzą Centrum Wina, czekają niepowtarzalne atrakcje!

160 kilogramów tytoniu w bagażniku  »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie pol
Za nielegalne posiadanie tytoniu odpowie przed sądem kobieta, zatrzymana przez wrocławskich policjantów. W samochodzie, którym się poruszała, funkcjonariusze znaleźli około 160 kilogramów pociętego tytoniu, bez polskich znaków akcyzy.

Zleciały się Andrzeje na stadion »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Pierwszy zlot Andrzejów na Stadionie Wrocław przeszedł do historii. Z okazji Andrzejek stadion zwiedziło dziś za darmo ponad 100 Andrzejów wraz z osobami towarzyszącymi.
Zdjęć: 7  

45 000 zł od Magnolia Park dla hospicjum »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Akcja charytatywna z okazji piątych urodzin Magnolia Park zakończyła się ogromnym sukcesem. W jej ramach Magnolia Park zobowiązała się przekazać 5 groszy na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci za każdego klienta, który odwiedzi centrum pomiędzy 1 a 31 października.
Zdjęć: 6  

Pasaż Grunwaldzki rozbłysnął na Święta »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Tysiące lampek, kilometr łańcucha z igliwia oraz 12-metrowa choinka ozdobiły Pasaż Grunwaldzki. Specjalną niespodziankę przygotowano również dla najmłodszych.
Zdjęć: 3  

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

Rusza realizacja West Gate »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Spółka Echo Investment rozpoczyna realizację West Gate - budynku biurowego klasy A zlokalizowanego przy ul. Lotniczej.
Zdjęć: 2  

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Z lotniska prosto do aresztu »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie sg
Kolejne trzy osoby poszukiwane listami gończymi zatrzymali funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. Cała trója trafiła już do aresztu.
Zdjęć: 1  

Wiecha na budynku laboratoryjnym EIT+ »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie rte
Dzisiaj zawieszono wiechę na budynku laboratoryjnym 9A Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Ten symboliczny akt oznacza, że kolejny z czterech powstających tutaj budynków laboratoryjnych pnie się do góry i jest już w stanie surowym zamkniętym.
Zdjęć: 4  

Weszli do... choinki »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 9 młodych osób, w tym dwóch obywateli Francji, które uszkodziły choinkę na wrocławskim Rynku.

Wrocław buduje Dreamlinery »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie rte
50 proc. materiałów kompozytowych, prędkość maksymalna 954 km/h, o 20 proc. mniejsze zużycie paliwa, pułap operacyjny 13 000 metrów, nawet 330 pasażerów na pokładzie, zasięg 15 000 kilometrów, system Head-Up Display, o 60 proc. niższy poziom hałasu. Dreamliner to spełnienie lotniczych marzeń, a część podzespołów samolotu powstaje we Wrocławiu…
Zdjęć: 1  

Wpadnij na judo »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie rt
W sobotę o godz. 15 w hali Gwardii Wrocław przy ul. Krupnicznej zostanie rozegrany finał Interligi 2012 w judo.

Powstanie Brzozowe Zacisze »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Projekt Brzozowego Zacisza, nowej inwestycji DOM.developer na wrocławskich Maślicach, zakłada stworzenie dobrego miejsca do życia dla ludzi młodych, zarówno żyjących w pojedynkę, jak i posiadających już rodziny.
Zdjęć: 2  

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

Święto Nadodrza - MASAKRYTYCZNIE »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Marta Mazgaj
Nadodrzu od 3 lat przygląda się cały Wrocław – jest najczęściej prezentowanym w mediach osiedlem Wrocławia. Zmienia się w oczach. Pięknieją czynszowe XIX-wieczne kamienice, parki stają się miejscami rekreacji, na podwórka wracają dzieci, powstają galerie, knajpki i miejsca aktywności społecznej.
Zdjęć: 4  

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Wrocławskie kolędowanie »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie rtr
Spacerując po Wrocławiu coraz wyraźniej dostrzegamy zbliżające się święta. W sklepach słychać “last Christmas I gave you my heart”, wśród wystaw sklepowych można dostrzec propozycje prezentów, trudno też nie skusić się na kawę pierniczkową czy kasztany sprzedawane podczas jarmarku świątecznego.
Zdjęć: 1  

Mikołajkowy spacer z prezesem ZOO »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie zoo
Osoby, które chcą zobaczyć jak podopieczni wrocławskiego ZOO spędzają Mikołajki, zapraszamy w sobotę 8 grudnia do ogrodu.
Zdjęć: 1  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Wytoczyli kilometr kabla »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w kradzieży przewodów o wartości ponad 130 tys. złotych. Złodzieje z terenu jednej z budów na terenie miasta wytoczyli skradzione szpule z kablami o długości prawie kilometra, a następnie wywieźli pożyczonym samochodem.

Trenerski tandem w Devils Wrocław »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie oto
Zarząd Klubu Sportowego Devils Wrocław ogłosił szkoleniowców zespołu na sezon 2013. Trenerem głównym i koordynatorem ofensywy został Val Gunn, a koordynatorem defensywy Richard Wade. Szkoleniowcy pojawią się we Wrocławiu z końcem stycznia.
Zdjęć: 2  

Młodzi naukowcy opowiedzą o piratach  »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie dsw
W ostatni dzień listopada w Dolnośląskiej Szkole Wyższej dwunasto - i dziewięciolatek poprowadzą dla swoich rówieśników wykład o piratach.
Zdjęć: 3  

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Biegnij w miasto nocą! »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie Gabriela Stec
Trzy lata temu kilkoro zawodników i trenerów wrocławskiego klubu WKS Śląsk zorganizowało pierwszą edycję Wrocław Night O-Fight.
Zdjęć: 3  

Największe miejsce spotkań »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie oto
Wrocławski stadion był już największą flagą, największym neonem – przyszła pora, żeby stał się miejscem spotkań. Największym miejscem spotkań Andrzejów.
Zdjęć: 1  

Czy Wrocławianie zarobią na Sylwestrze? »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie red

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

Choinka nadziei stanie w Rynku »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie oto
Dzisiaj o godz. 13 na Rynku we Wrocławiu Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje happening ekologiczno-społeczny, promujący przedświąteczną akcję „Choinki nadziei”.

Podpisz petycję do Łukaszenki »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie AI
Wrocławska Grupa Amnesty International zaprasza na akcję uliczną dotyczącą białoruskich więźniów sumienia oraz kary śmierci na Białorusi.

„America Is Not Ready For This” – Karola Radziszewskiego »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie KN
W piątek o godz. 18 w Muzeum Współczesnym Wrocław po raz pierwszy zostanie wyświetlony film Karola Radziszewskiego „America Is Not Ready For This”. Jest on częścią najnowszej wystawy, która opowiada o losach wrocławskiej artystki – Natalii LL, podczas jej pobytu w Nowym Jorku w 1977 roku.
Zdjęć: 9  

Nie będzie Bramy Trzeciego Tysiąclecia »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto/wroclaw.pl
Obwodnica Leśnicy, modernizacja ul. Skłodowskiej-Curie wraz z mostem Zwierzynieckim oraz remont Stadionu Olimpijskiego. To niektóre inwestycje ujęte w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym (WPI) na lata 2013-2017.
Zdjęć: 3  

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

Łapać złodzieja! I złapali »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie pol
Policjanci patrolujący okolice skrzyżowania ul. Komandorskiej i Swobodnej, usłyszeli nagle krzyki kobiety wybiegającej z galerii Arkady: Łapać złodzieja!

Bili teleskopową pałką »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie pol
Dwaj młodzi bandyci, zaatakowali teleskopową pałką innego mężczyznę i zabrali mu telefon komórkowy. Funkcjonariusze znaleźli przy nich także nóż sprężynowy.

Emocje rozładował na masce »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna wpadł chwilę po tym, jak uszkodził karoserie trzech samochodów, kopiąc i uderzając pięściami.

Policjanci pomogli rodzinie z małym dzieckiem  »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie pol
Dzięki uporowi wrocławskich policjantów, udało się pomóc bezdomnej rodzinie z małym dzieckiem i znaleźć miejsce w jednym z ośrodków pomocowych. Funkcjonariusze odnaleźli te osoby w jednej z altanek działkowych na terenie miasta.
Zdjęć: 3  

Aquarius z certyfikatem »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie rtr
Aquarius Business House powstaje u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej. Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w czerwcu 2011 roku i zakończy pod koniec listopada br. Zakończenie drugiego etapu zaplanowano na wrzesień 2013 roku. Biurowiec otrzymał certyfikat BREEAM Interim z oceną „Very Good” i bardzo wysokim wynikiem - 64.39 proc.
Zdjęć: 5  

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Jarmark już od dzisiaj »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie wroclaw.pl
Świąteczne zakupy na wrocławskim Jarmarku będziemy mogli zrobić już od dzisiaj od 17:00. Choinka rozbłyśnie uroczyście w dzień Świętego Mikołaja – 6 grudnia.
Zdjęć: 4  

Groził atrapą pistoletu »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
20 listopada około godz. 23.00 funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego i Interwencyjnego KMP we Wrocławiu otrzymali informację o napadzie do jakiego doszło w jednym ze sklepów na terenie dzielnicy Stare Miasto. Podczas rozboju sprawca miał się posługiwać przedmiotem przypominającym wyglądem broń palną.
Zdjęć: 2  

Stanął Życzliwy Regał »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Wrocław uznawany jest za miasto spotkań. Tym razem Wrocławianie oraz turyści będą mieli okazję do niezwykłego spotkania z książką.
Zdjęć: 4  

Przedszkolaki wizytowały lotnisko »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Port Lotniczy we Wrocławiu odwiedziła grupa przedszkolaków z Przedszkola Nr 71 "Chatka Małego Skrzatka" we Wrocławiu.
Zdjęć: 4  

ATAL zakończył Agrestową Aleję »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie rtr
Na Osiedlu Agrestowa Aleja powstało 160 nowoczesnych mieszkań ulokowanych w pięciu kameralnych budynkach. Obiekty zostaną oddane do użytku z końcem listopada.
Zdjęć: 2  

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Ubranie na zimę »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie
Zbliżająca się wielkimi krokami zima, zmusza nas nieubłaganie do zrewidowania zawartości naszych szaf. Problemem, z którym musimy się zmierzyć, jest nie tylko spadający z każdym dniem słupek rtęci, ale także konieczność dostosowania naszego stroju do różnicy temperatur na dworze i w pomieszczeniach.

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

Europejski jednym z najlepszych w niższych cenach »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
Hotel Europejski, znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu, został wyróżniony w plebiscycie Best Hotel Award 2012. Obiekt zdobył drugie miejsce w kategorii „Hotele 1-3* we Wrocławiu”. Nagroda przyznana została na podstawie głosów oddanych przez gości.
Zdjęć: 1  

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Północ miasta bez kompleksów »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ts
Północ Wrocławia dość długo miała kompleksy względem południa miasta, które rozrastało się bardziej dynamicznie na przestrzeni kilku ostatnich lat. Zupełnie niepotrzebnie. Osiedla takie, jak zielone Pawłowice, to wciąż ostoja dla mieszkańców aglomeracji. I propozycja godna rozpatrzenia w kontekście zakupu lokum na długie lata. Tu z propozycją wychodzi DOM.developer.
Zdjęć: 2  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

Wybierz kolor stadionu »
Tekst opublikowany 2012-11-19, opracowanie rtr
Już 21 listopada obchodzić będziemy Dzień Życzliwości. Wrocław już po raz siódmy będzie świętował z tej okazji. W tym roku, jedną z atrakcji przygotował również Stadion Wrocław.
Zdjęć: 2  

List otwarty do Prezydenta Miasta Wrocławia »
Tekst opublikowany 2012-11-18, opracowanie Leszek Cybulski Radny Rady Miasta
Szanowny Panie Prezydencie, Z niedowierzaniem, w sobotę 17 listopada 2012r, przeczytałem na oficjalnej stronie Miasta Wrocławia tekst Rzecznika Pana Pawła Czumy pt. „Superpublicysta Szymański traci siły. Co dalej z lokalnym dodatkiem Gazety Wyborczej?*”.

Superpublicysta Szymański traci siły. Co dalej z lokalnym dodatkiem Gazety Wyborczej?* »
Tekst opublikowany 2012-11-18, opracowanie Paweł Czuma rzecznik prasowy prezydenta Wrocławia
Publicysta Wojciech Szymański przez długie lata przekonywał wrocławian, że jego wiedza dotycząca świata polityki dalece przekracza granice, które są w stanie osiągnąć zwykli dziennikarze.

Weź walizkę, przyjdź na Rynek  »
Tekst opublikowany 2012-11-17, opracowanie oto
Jutro od godziny 11.30 organizatorzy Festiwalu im. Brunona Schulza zapraszają na niecodzienne spotkanie na Rynku we Wrocławiu (przy Fontannie):
Zdjęć: 2  

Soyoung Yoon – z Orkiestrą Kameralną Leopoldinum »
Tekst opublikowany 2012-11-17, opracowanie oto
Zwycięstwo Soyoung Yoon z Korei Południowej w zeszłorocznym XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego było bezapelacyjne.
Zdjęć: 1  

Miasto wesprze żużlową Spartę »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie Bartek Czekański
Na dzisiejszym briefingu urzędnicy miejscy przyznali, że go nagle zwołali i na nim ogłoszą swoje decyzje, z powodu mejli, którymi kibice żużla zarzucili Ratusz (w tym ja), a zwłaszcza z powodu tego, że ktoś (czyli ja) rozsyłał "nieprawdziwe" informacje, jakoby miasto już nie zamierzało wspomagać finansowo żużlowej Sparty!

Kapsuły czasu – oryginalna promocja recyklingu  »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie oto
Dzisiaj w okolicach ul. Latawcowej nr 2-4, grupa artystów specjalizująca się w tworzeniu sztuki recyklingowej przeprowadziła warsztaty ekologiczne dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
Zdjęć: 20  

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

Złodzieje wchodzili przez uchylone okna  »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kilkanaście włamań do mieszkań na terenie miasta. Sprawcy dostawali się do mieszkań przez uchylone okna.

Szkolenia we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie M-S-M
Mieszkańcy Wrocławia są tolerancyjni i towarzyscy, a do tego otwarci i przedsiębiorczy, nie boją się wyzwań i nie unikają możliwości do podnoszenia własnych kwalifikacji – takie jest powszechnie panujące przekonanie. Tego typu cechy z pewnością przydadzą się w obliczu zbliżającego się kryzysu.

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Kurator wezwał policję »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę, która nietrzeźwa opiekowała się trójką małych dzieci.

Podrobiona odzież na targowisku  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby handlujące odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Zabezpieczyli ponad 100 sztuk odzieży o wartości blisko 11 tysięcy złotych, natomiast wstępne straty producentów firmowych to kwota nie mniejsza niż 21 tysięcy złotych.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Recyklingowe kapsuły czasu  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
Dzisiaj (piątek) w godz. 12 – 15 w okolicach ul. Latawcowej nr 2-4, grupa artystów specjalizująca się w tworzeniu sztuki recyklingowej prowadzić będzie, warsztaty ekologiczne dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

Muzyczna bitwa rozstrzygnięta »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
Wrocławski przystanek klubowej serii Red Bull I-Battle zgromadził liczną publiczność, którą do czerwoności rozgrzały największe hity polskiego i zagranicznego popu. W pełnej emocji walce na odtwarzacze w przestrzeni klubu Bezsenność triumfowała grupa IKSS (Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów), czyli Jan Sawoniuk i Bartosz Pietraszek.

Zatrzymany po śmiertelnym potrąceniu kobiety i ucieczce  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie pol
Policjanci ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku – potrącenia kobiety oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Zatrzymany, to 50 – letni mieszkaniec Wrocławia.

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Kino Fritza Langa w DCF »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie dcf
Od listopada w każdy trzeci czwartek miesiąca Dolnośląskie Centrum Filmowe. zaprasza na cykl filmowy „Kino nieme: sagi, mity, legendy”.

Laureaci Kawałka Wrocławia »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie rtr
Po półtoragodzinnych obradach Kapituła Konkursu Kawałek Wrocławia wybrała laureatów. Jednogłośnie pierwsze miejsce zajęła Marcelina z utworem WROCLOVE (51 tyś zł). Drugie miejsce zajął duet Krautwurst/Damrych za utwór „Chwile” ( 21 tyś zł), trzecie miejsce Kapituła przyznała Dominice Barabas za utwór „Tutaj pozostać chcę” (15 tyś zł).

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

Pościg na dworcu »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie sg
Wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze placówki SG we Wrocławiu udaremnili ucieczkę obywatelowi Egiptu, który wcześniej próbował wylegitymować się dokumentami innej osoby.

Obniżka stóp zmniejsza zyski z lokat »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MR
W poprzednim tygodniu Rada Polityki Pieniężnej w końcu zdecydowała się obniżyć stopy procentowe. „ W końcu” ponieważ oczekiwano tego od dłuższego czasu.

Świdnicka w polskiej czołówce »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie
Ul. Świdnicka znalazła się w pierwszej dziesiątce najdroższych ulic handlowych w Polsce. Pierwsze miejsce zajął ponownie warszawski Nowy Świat. Causeway Bay w Hongkongu, gdzie za jeden metr kwadratowy trzeba zapłacić ponad 22 tys. euro rocznie, czyli ponad 90 tys. zł, zyskała miano najdroższej lokalizacji handlowej na świecie. To wyniki najnowszego raportu „Główne ulice handlowe na świecie” przygotowywanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield.

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Nasz stadion jak opera w Sydney »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie rt
Dziś Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Według Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na cukrzycę choruje w Polsce 2,67 mln osób, co stanowi ponad 7 proc. społeczeństwa w wieku 20-79 lat i 20 proc. osób w wieku powyżej 60 lat. W tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą włącza się również Stadion Wrocław.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Uaktywnią Kiełbaśniczą – 37 miejsc »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
ZDiUM informuje, że zgodnie z decyzjami władz miasta dotyczącymi polityki parkingowej w obrębie Starego Miasta na ulicy Kiełbaśniczej poza sezonem ogródkowym - od 15.11 do 15.03 - zostaną uaktywnione miejsca parkingowe. W liczbie 37 sztuk. Miejsca te są objęte opłatami wynikającymi z uchwały parkingowej.

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

Dzień Wolnej Sztuki »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie oto
Muzeum Narodowe zaprasza do wolnego oglądania pięciu dzieł sztuki pokazywanych na wystawach stałych. Przed każdym z nich będzie stał wolontariusz, który będzie objaśniał, pomagał w interpretacji i odpowiadał na pytania zwiedzających.

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Miasto jednak nie straci 140 mln zł? »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie wrolclaw.pl
Prezydent Wrocławia otrzymał zapewnienie z Brukseli, że przerwa w budowie Narodowego Forum Muzyki i późniejszy termin zakończenia inwestycji nie oznacza utraty 140 mln zł europejskiej dotacji.

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Parking pod Nowym Targiem »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie AM/wrocław.pl
Firma Mota-Engil, która za 40 mln zł buduje obiekt w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, przez 40 lat będzie operatorem parkingu, starając się oczywiście odzyskać zainwestowane pieniądze.

Główne wejście do ZOO zamknięte »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rr
Nigdy już nie zostanie otwarte w tej samej formie. Związane jest to z modernizacją wejścia do ogrodu. Goście chcący odwiedzić ZOO od poniedziałku 12 listopada będą mieli do dyspozycji bramę tymczasową.

Ukradł notebooka i… kask  »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie pol
Za kradzież z mieszkania przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Łupem sprawcy padł notebook i kask. Skradzione przedmioty funkcjonariusze odnaleźli w jednym z lombardów.

Niewieści atak na biletomat »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie pol
Za uszkodzenie biletomatu i usiłowanie kradzieży pieniędzy, odpowie przed sądem kobieta zatrzymana na gorącym uczynku przez wrocławskich policjantów.

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Poparadujemy sobie radośnie »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie rt
Scenariusz gotowy (poniżej). 11 listopada paradujemy radośnie. Najpierw msza, koncert pieśni, później przemówienia (w odpowiedniej kolejności) i ruszy radosna parada, też w kolejności. Prezydent, marszałek, wojewoda i… Marszałek w bryczce, straż na koniach, motocykliści na harleyach. Trasa wydłużona, namioty zamiast stoisk. Zapraszamy.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Ponad 2800 porcji marihuany nie trafi na ulicę  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci, w wyniku przeprowadzonej realizacji przechwycili marihuanę, z której można było uzyskać ponad 2800 porcji handlowych.

Maniek Myśliciel zamieszka we wrocławskim ZOO  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie rr
7 listopada przyjechał do Wrocławia długo wyczekiwany gość z francuskiego ogrodu zoologicznego CERZA w Lisieux. Manas, bo o nim mowa to nosorożec indyjski, który zamieszka we wrocławskim ZOO.

Przynieś kurtkę dla malucha »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie Justyna Libera
Zimą trudniej przeżyć nie tylko osobom bezdomnym, ale także rodzinom wielodzietnym. Koszt wyprawki zimowej dla jednego dziecka to około 500 zł. Nie wszystkich rodziców na to stać.

Podwodny świat w Magnolii »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie rr
Listopad w centrum handlowym Magnolia Park upłynie pod znakiem podwodnych przygód. Centrum zaprasza najmłodszych wrocławian na wyjątkową wyprawę na dno oceanów, dokąd zabierze ich innowacyjna wystawa edukacyjna „Tajemnice Podwodnego Świata”.

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

Zatrzymano ściganego od 11 lat  »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę poszukiwanego od 11 lat. Był poszukiwany kilkoma listami gończymi oraz Europejskimi Nakazami Aresztowania. Zatrzymanie było dla mężczyzny całkowitym zaskoczeniem.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Pościg za A6 »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rr
Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Czech. Sprawca został zatrzymany po pościgu na terenie powiatu lubińskiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzione auto Audi A 6 o wartości blisko 100 tysięcy złotych.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Tommy Emmanuel – finałowy koncert Festiwalu GITARA 2012 »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie fg
Piętnasta edycja Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA 2012 dobiega końca. Finałowy koncert odbędzie się w czwartek.

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

Odkryli rzekę spirytusu »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zabezpieczyli ponad 2200 litrów nielegalnego spirytusu o wartości rynkowej ok. 200 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymany został 51-letni mężczyzna.

NOP zaprasza na III Marsz Patriotów »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie NOP
Narodowe Odrodzenie Polski przesłało do naszej redakcji informację o organizowanym 11 listopada Marszu Patriotów.

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

Grabił altanki »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie pol
Wywiadowcy KMP Wrocław zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do altan ogrodowych i kradzież znajdującego się tam mienia. Zatrzymany to 44 – letni mieszkaniec Żmigrodu. Czynności prowadzone przez kryminalnych KP Wrocław Psie Pole doprowadziły do aresztowania mężczyzny na 3 miesiące.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

Trzy medale kickbokserów w Ankarze! »
Tekst opublikowany 2012-11-04, opracowanie BC
Podopieczna trenera Tomasza Skrzypka z kickbokserskiego Fightera Wrocław (Skrzypek jest także selekcjonerem kadry narodowej) Paulina Bieć w K-1 Rules w wadze + 70 kg w finale mistrzostw Europy w Ankarze wygrała zdecydowanie na punkty z reprezentantką Chorwacji Aną Bajic i zdobyła złoty medal!

Ukradł kartę i płacił metodą pay-pass  »
Tekst opublikowany 2012-11-03, opracowanie pol
Młody mężczyzna trafił w ręce wrocławskich policjantów, kilka dni po tym jak ukradł pieniądze i kartę bankomatową z pokoju w jednym z wrocławskich domów studenckich. Funkcjonariusze udowodnili mu kradzież, a także 26 transakcji zbliżeniowych przy użyciu funkcji pay-pass.

Koncert Białego - od lat 16 »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie BC
Już 23 listopada we Wrocławiu w 71 Brooklyn Club, wystąpi Sebastian "Biały" Białek.

Atakował kobiety z łańcuszkami »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Zrywał łańcuszki z szyi przygodnie napotkanych kobiet, a następnie uciekał. Policjanci udowodnili mu, co najmniej 8 takich ataków.

Zaginione Atelier »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie ry
Po raz pierwszy w historii wrocławskie Muzeum Miejskie prezentuje wystawę… zdjęć obrazów. Chce w ten sposób przypomnieć pracownie wrocławskich artystów pełne ich dzieł, które bezpowrotnie zaginęły w 1945 roku.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Podsumowanie Wrocławskiego Soundu »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie rr
Kolejna edycja przeglądu lokalnej wrocławskiej sceny za nami, a czwarty Wrocławski Sound przeszedł do historii. Była to edycja wyjątkowa – rekordowa pod względem frekwencji i najbardziej różnorodna muzycznie i stylistycznie.

Wyślij dziecko na warsztaty »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie mw
„Rodzinne warsztaty” to nowy cykl zajęć edukacyjnych, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 13.30 w Muzeum Współczesnym.

Uwaga na „cyfrowych monterów” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Podał się za montera telewizji cyfrowej i wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem konieczności dokonania modyfikacji w odbiorniku telewizyjnym. Za usługę zażądał stu złotych. Zabrał jednak o wiele więcej. 92-latka straciła blisko 6 tysięcy złotych.

WABCO udostępnia parking przy Cmentarzu Grabiszyńskim »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie rt
WABCO, globalny dostawca rozwiązań i systemów podnoszących bezpieczeństwo i wydajność pojazdów ciężarowych, również w tym roku udostępnia firmowy parking na potrzeby Wrocławian i przyjezdnych odwiedzających groby bliskich na Cmentarzu Grabiszyńskim.

Prekursorka sztuki feministycznej przyjeżdża do Wrocławia  »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie r
We wtorek, 6 listopada o godz. 19 w Muzeum Współczesnym Wrocław odbędzie się spotkanie z VALIE EXPORT – artystką, która jest od czterech dziesięcioleci uważana za jedną z najbardziej wpływowych, kontrowersyjnych i radykalnych postaci sztuki współczesnej.

John McLaughlin & The 4th Dimension wystąpią w Imparcie »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie rr
Wrocławski koncert Johna McLaughlina został przeniesiony z Hali Orbita do Centrum Sztuki Impart (ul. Mazowiecka 17).

Dokąd zimą z wrocławskiego lotniska? »
Tekst opublikowany 2012-10-26, opracowanie rr
Od niedzieli zacznie obowiązywać nowy rozkład lotów: 28 kierunków regularnych, w tym 21 połączeń niskokosztowyh, 7 sieciowych i 5 kierunków czarterowych, a do tego parking w promocyjnej cenie. Sezon zimowy 2012/2013 we Wrocławiu stanie pod znakiem większej liczby lotów, nowych połączeń oraz wyjątkowych promocji.

IMGW ostrzega – dzisiaj może padać śnieg! »
Tekst opublikowany 2012-10-26, opracowanie r
Według Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu od godz. 21 do godz. 21 w sobotę na Dolnym Śląsku może padać śnieg.

Oto nowa Magnolia »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie rr
Magnolia Park zostanie powiększona od strony ulicy Legnickiej o 15 000 m kw. powierzchni handlowej, na której znajdzie się 60 nowych sklepów, zapewniając najszerszą ofertę modową we Wrocławiu. W ramach rozbudowy centrum powiększy się łącznie o 20 000 m kw. Metamorfoza obejmie także rewitalizację części wnętrz obiektu. Całościowy proces zmian zakończy się na wiosnę 2014 roku.

Duma idzie pod sąd »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie mienia. Używając farby w sprayu naniósł rysunki na ściany sklepu i jednego z budynków mieszkalnych na terenie miasta.

Najlepsze psy na narkotyki »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie pol
Jack russel terrier o imieniu Baszta (a prywatnie Sonia) została najlepszym psem do wyszukiwania narkotyków. Miejsce drugie i trzecie przypadło owczarkom niemieckim.

31 trudnych pytań o Wrocław, czyli Jackiewicz prosi Dutkiewicza: upublicznijcie dokumenty! »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie (red)
Zaniepokojony wydarzeniami, do których doszło we Wrocławiu na przestrzeni ostatnich miesięcy, w imieniu wrocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości kieruję do Pana ten list, licząc na odpowiedź na postawione w nim pytania, a także - na wyjaśnienie poruszonych w nim kwestii.

Sukces wrocławskich Orlików »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie red
W miniony weekend odbył się prawdziwy maraton dla zawodników taekwondo olimpijskiego z Wrocławia.

Obraz za ćwierć miliona złotych wrócił do właściciela  »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie pol
Obraz autorstwa Wojciecha Fangora skradziony na terenie Niemiec, a odzyskany przez dolnośląskich policjantów powrócił do prawowitego właściciela. Dzieło pt. ,,M51’’, którego wartość szacuje się na kwotę 250 tys. złotych funkcjonariusze odnaleźli schowane w kanapie, w mieszkaniu u jednej z pięciu osób zatrzymanych w tej sprawie.

Polska – kraj na podsłuchu »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie rt
W naszym kraju w ciągu ostatnich 12 miesięcy zainteresowanie urządzaniami umożliwiającymi szpiegowanie podwoiło się. Chęć nakrycia niewiernego małżonka, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku czy monitorowanie poczynań konkurencji, to podstawowe powody, dla których coraz częściej podsłuchujemy i podglądamy.

Jesteś nękany przez pracodawcę? »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie rr
Twój przełożony stosuje wobec Ciebie mobbing? Zastanawiasz się nad skierowaniem sprawy do sądu? Na pytanie co można zrobić w tej sytuacji, jak udowodnić nękanie i czego można się domagać, odpowiada Agnieszka Janowska, radca prawny i ekspert prawa pracy z TGC Corporate Lawyers.

Wrocławscy deweloperzy najlepsi »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie rt
Archicom, Vantage Development, Temar, DOM.developer Wrocław, PROFIT Development - oto wrocławscy laureaci pierwszej edycji konkursu na „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy” organizowanego przez Polski Związek Firm Deweloperskich.

Sytuacja na wrocławskim lotnisku  »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie rr
W związku z poprawą sytuacji pogodowej około godziny 13.00 na wrocławskim lotnisku zaczęły znowu lądować i startować samoloty. Przewoźnicy wznowili operacje.

Zatrzymany za graffiti  »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie pol
Jak ustalili funkcjonariusze, atrzymany używając farby w sprayu naniósł napisy na elewacje kilku budynków mieszkalnych na terenie miasta.

Koniec sezonu dla motocykli »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie pol
Dolnośląska policja razem z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Tygodnikiem Katolickim „Gość Niedzielny”, zorganizowała Dolnośląskie Zamknięcie Sezonu Motocyklowego.

Upoluj ubranie »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie r
Już jutro w godz. 11:00 - 15:00 Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1 zaprasza na ZAMKOWY SWAP, czyli wymianę ubrań, butów i wszelkich dodatków

Zatrzymany niebezpieczny 15.latek  »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie pol
Funkcjonariusze Wydziału do spraw Nieletnich Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto zatrzymali 15-letniego chłopca, podejrzanego o szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Gwarantują pełną anonimowość »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie rr
Biobanki to ośrodki badawcze, które są przyszłością medycyny i badań diagnostycznych. Dzięki tego typu laboratoriom, leczenie chorób cywilizacyjnych stanie się znacznie łatwiejsze. Pierwsza tego typu placówka została otwarta we Wrocławiu przy ul. Borowskiej. To wspólny projekt Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ i Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Aplikuj do Stowarzyszenia Studenckiego WIGGOR! Ostatni dzień rekrutacji! »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie wig
Zostało już tylko kilkanaście godzin na wypełnianie ankiety rekrutacyjnej do Wiggoru! Jeżeli jesteś zainteresowany/a członkostwem w jednej z najprężniej działających organizacji studenckiej we Wrocławiu, nie zwlekaj!

XIX- wieczny schron przy ulicy Dembowskiego zagrożony wyburzeniem »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie Maciej Wołodko
Opuszczonym budynkiem zainteresowali się już złomiarze. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zniknęły dwie pary metalowych drzwi do schronu. Zdaniem znawców tematu, są to oryginalne drzwi z 1893 roku. Jedyne zachowane we Wrocławiu!

Sklep z fałszywkami »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie pol
Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej ujawnili w jednym ze sklepów motoryzacyjnych akcesoria samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych marek.

Palił altanki… z nudów  »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Kryminalnego KP Wrocław Krzyki, w ramach realizacji sprawy operacyjnej, zatrzymali 19-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzanego o serię podpaleń altan ogrodowych.

Piły od Włocha »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Wywiadowczego i Interwencyjnego KMP Wrocław zatrzymali 42-letniego obywatele Włoch, który oferował do sprzedaży piły spalinowe z podrobionymi znakami towarowymi producentów znanych marek.

Drastyczne zdjęcia ze Smoleńska – kto je wykonał? »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie rr
- Robienie podobnych zdjęć, to moja praca. To nie są przypadkowe materiały zdjęte z ukrycia jakąś komórką…

Nadchodzi „męska grypa” »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie rr
Mężczyźni twierdzą, że „męska grypa” nie istnieje, zaś kobiety z uśmiechem na ustach odpowiadają, że doskonale wiedzą o czym mowa.

Trwają poszukiwania porwanego chłopca »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie pol/rr
Po rozwodzie sąd przyznał matce chłopczyka pełne prawa do opieki. Ojciec, który nie chciał się z tym pogodzić już trzeci raz podjął próbę odzyskania synka, tym razem skuteczną.

Więcej Kopenhagi z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie rr
Linia lotnicza SAS wprowadza dodatkowe połączenie do Kopenhagi, jednego z najważniejszych centrów biznesowych i hubów przesiadkowych w Europie. Od 29 października pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław polecą do stolicy Danii aż 12 razy tygodniowo.

Oto Green Day »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie rr
Dzisiaj odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budynek biurowy Green Day, który stanie na rogu ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej. Budowa rozpoczęła się w lipcu bieżącego roku, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku.

Wyłudzili paliwo za 300 tys. złotych  »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie pol
Za oszustwa, wyłudzenia paliwa oraz paserstwo, przed sądem odpowiedzą trzej mężczyźni, ustaleni i zatrzymani przez wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze udowodnili im wyłudzenie paliwa na szkodę kilku dolnośląskich firm, o wartości nie mniejszej niż 300 tys. złotych.

Marks & Spencer przy Oławskiej »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie rr
Marks & Spencer szykuje niespodziankę dla Wrocławian, już za tydzień, we wtorek 16 października o godzinie 9, odbędzie się uroczyste otwarcie nowego sklepu tej sieci, w zabytkowej części Wrocławia, przy ulicy Oławskiej 11.

Narkotyki w pudełku po margarynie  »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków i zabezpieczyli ponad 850 porcji narkotyków, które schowane były m.in. w workach foliowych oraz pudełku po margarynie.

Jak dobrze zaplanować wypoczynek »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie
Czym kierować się przy wyborze noclegu? Czas urlopu stał się synonimem spokojnego wypoczynku. Co zrobić, by wczasy były niczym niezakłóconym okresem relaksu?

Po pościgu wpadli w ręce policji  »
Tekst opublikowany 2012-10-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Podejrzani zostali zatrzymani chwilę po tym jak z parkingu przed jednym z centrów handlowych.

Malował po elewacjach  »
Tekst opublikowany 2012-10-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie elewacji jednego z budynków.

Dialog z architekturą »
Tekst opublikowany 2012-10-14, opracowanie ma
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na otwarcie wystawy Lidii Kupczyńskiej – Jankowiak "Dialog z architekturą. Ceramika."

Ruch na lotnisku rośnie »
Tekst opublikowany 2012-10-14, opracowanie plw
Kolejny miesiąc od otwarcia nowego terminala przynosi wzrost liczby obsłużonych podróżnych w Porcie Lotniczym Wrocław. We wrześniu w stolicy Dolnego Śląska odprawiono prawie 200 tysięcy pasażerów – o ponad 11% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Nowy rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie pwt
Decyzją uprawnionych do głosowania pracowników Papieskiego Wydziału Teologicznego nowym Rektorem Uczelni wybrano ks. prof. PWT dr. hab. Andrzeja Tomko.

2,5 kg gołębia! »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie zoo
Koroniec plamoczuby, jest największym gołębiem na świecie. Wrocławski ptak wykluł się w ZOO 5 sierpnia 2012 roku.

Jesienny urlop w Szklarskiej Porębie »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie
Jesień, to okres, kiedy wielu Polaków zastanawia się co zrobić z niewykorzystanym jeszcze urlopem. Przez całe lato musieli patrzeć, jak ich współpracownicy po kolei wyjeżdżają za miasto, czy nawet za granice, nie mogąc skorzystać z lata.

Głosuj na eskortę! »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie cirs
Jak będzie po japońsku: „Bez ciebie nie idę”? - tego już 16 października będą mogły się dowiedzieć dzieci, które zostaną wybrane do udziału w dziecięcej eskorcie podczas rozgrywanego we Wrocławiu meczu Japonia – Brazylia.

Kradła w szpitalu  »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali młodą kobietę, podejrzaną o szereg kradzieży, w jednym ze szpitali na terenie miasta. 26 - latka wchodziła do placówki służby zdrowia i wykorzystując nieuwagę personelu oraz nieobecność pacjentów wynosiła z pokoi pieniądze i inne przedmioty.

Nie zgubiła 450 tysięcy złotych  »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci rozwikłali sprawę utracenia przez kobietę torby, w której znajdować się miało blisko 450 tysięcy złotych.

Toczyli skradzione paliwo  »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież oleju napędowego. Podejrzani wpadli w ręce funkcjonariuszy, gdy toczyli 100-litrową beczkę z paliwem.

Dobre życie na Brochowie »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie ces
Budynek Centrum Edukacji Społecznej na Brochowie (ul. Koreańska 1A) zmienia swoje oblicze. Wszystko dzięki zaangażowaniu młodych ludzi, którzy tworzą barwne graffiti. Obok tekstu uwspółcześnionej Dezyderaty powstaną także dwa portrety – Sokoła oraz Maksa Ehrmanna.

Finał pierwszych Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej!  »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie rr
Już w najbliższą niedzielę 14 października na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się Finał pierwszych Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej.

Pogrom aut – pijani wandale w akcji  »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie pol
Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego i Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie samochodów.

Złodziej nocną porą »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 17-letniego mężczyznę, który wykorzystując sen domowników okradł ich mieszkanie. Sprawca zabrał z pomieszczeń telefon portfel z pieniędzmi i karty kredytowe.

Cios w finanse miasta »
Tekst opublikowany 2012-10-07, opracowanie rr/wroclaw.pl/most
Początkowo koszt budowy Narodowego Forum Muzyki szacowano na ok. 330 mln. Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrał Mostostal oferując o 30 mln niższą kwotę. Teraz wycofuje się z umowy. Miasto może stracić 140 mln unijnej dotacji.

Zatrzymani za kradzież roweru miejskiego  »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru miejskiego.

Rozbój w aptece »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie pol
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, podejrzanemu o usiłowanie rozboju w jednej z wrocławskich aptek.

Posiłek bez wychodzenia z domu »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie
Przy zamawianiu jedzenia z dostawą do domu zazwyczaj korzystaliśmy z zawsze obecnych w naszych domach ulotek. Teraz wystarczy wejść do internetu i złożyć zamówienie ze swojej ulubionej restauracji.

Zanęcał marihuaną? »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i rozprowadzania środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 1500 porcji marihuany.

Włam po obrączki  »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który włamał się do mieszkania i ukradł złote obrączki.

Tonął w fosie miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który wpadł do fosy. Ostatkiem sił utrzymywał się na powierzchni wody, łapiąc zwisające gałęzie.

Dymisja wiceprezydenta Janickiego, pozew przeciwko Dynamicon »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie rr/wroclaw.pl
2 października prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zdymisjonował Michała Janickiego, wiceprezydenta miasta i przewodniczącego rady nadzorczej spółki Wrocław 2012.

Zatrzymani za rozboje  »
Tekst opublikowany 2012-10-02, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kilka napadów rabunkowych na terenie miasta, w tym również z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Łupem sprawców padały głównie telefony komórkowe, portfele i pieniądze.

„Piątka” za rozkręcony biletomat? »
Tekst opublikowany 2012-10-02, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o uszkodzenie biletomatu komunikacji miejskiej i kradzież pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wyciągał bilon z urządzenia.

Jeśli zakupy to we Wrocławiu! »
Tekst opublikowany 2012-10-02, opracowanie MR
Współczesny świat opiera się w coraz większej mierze na konsumpcjonizmie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej czasy spędzamy w sklepach. Staje się nawet tradycją, wychodzenie do galerii w weekendy i w czasie wolnym. Jednak gdzie najlepiej robić zakupy?

Bezdomni zamieszkają w hotelu Radisson Blu »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie rr
Od jutra do piątku trwać będzie we Wrocławiu zgrupowanie Reprezentacji Polski Bezdomnych, która od soboty, 6 października, weźmie udział w 10. Mistrzostwach Świata - Homless World Cup w Mexico City.

Zatrzymany za rozboje z nożem »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie pol
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu Zdrowiu KMP Wrocław podczas wspólnych działań z policjantami z Komisariatu Kolejowego zatrzymali 24 - letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, podejrzanego o szereg rozbojów. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

OFIS – oto architektura! »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie r
Od dzisiaj w Muzeum Architektury smakować można projekty pracowni OFIS na wystawie Arhitekti 2002 – 2012 Inspirujące ograniczenia.

I Mistrzostwa Aglomeracji Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie r
Zgodnie z zapowiedzią, pilotażowa edycja projektu startuje w tym roku. Gminie Wrocław partnerują przy jego realizacji Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, WKS Śląsk Wrocław S.A. oraz Oława, Środa Śląska i Trzebnica.

Jubileusz 50-lecia Piotra Bałtroczyka »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie red
Piotr Bałtroczyk i jego estradowi przyjaciele już wkrótce rozpoczną kabaretowe tournee z okazji jubileuszu pracy artystycznej Piotra Bałtroczyka. 4 października o godz. 18.30 pojawią się w Hali Stulecia.

Już nie pohandlują heroiną i amfetaminą »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie pol
Policjanci przechwycili narkotyki, głównie w postaci syntetycznej heroiny, i amfetaminy oraz marihuany. Z zabezpieczonej ilości środków odurzających można było uzyskać około 400 porcji handlowych.

2,5 promila 60 metrów nad ziemią »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego operatora dźwigu w centrum miasta. Mężczyzna mając 2,5 promila alkoholu w organizmie wykonywał swoje obowiązki na wysokości ok. 60 metrów.

Uratowana z wody  »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie pol
Szybkie działania mieszkańców i policjantów z Wrocławia prawdopodobnie uratowały życie kobiecie, która wpadła do Odry w centrum miasta.

Zatrzymany za posiadanie około 150 porcji marihuany  »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie pol
Policjanci z Wrocławia zatrzymali mieszkańca Rybnika podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponad 150 porcji marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Fałszywy policjant kradł telefony »
Tekst opublikowany 2012-09-25, opracowanie pol
Wywiadowcy KMP Wrocław zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój i kradzieże mienia. Sprawca został aresztowany na 3 miesiące.

Damian Szwarnowiecki Mistrzem Europy Juniorów w Judo! »
Tekst opublikowany 2012-09-25, opracowanie RZ
W sobotę w chorwackiej miejscowości Porec zawodnik wrocławskiej Gwardii nie dał rywalom żadnych szans. Wygrał pewnie 6 pojedynków i stanął na najwyższym stopniu podium.

M51 za ćwierć miliona złotych  »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie pol
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odzyskali obraz autorstwa Wojciecha Fangora pt. ,,M51’’, którego wartość szacuje się na kwotę 250 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymano 5 osób podejrzanych o kradzież i paserstwo.

Stadionowy 10-tysięcznik »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie rr
Dziś na Stadionie Wrocław powitano 10-tysięczną osobę która zwiedziła stadion. Szczęśliwcem okazał się Mateusz Kliś, którego nagrodziliśmy m.in. dwoma biletami na mecz Japonia - Brazylia.

Mogli spowodować tragedię »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę i jej 30-letniego kompana podejrzanych o kradzież blisko 260 metrów przewodów z kolejowego systemu ostrzegawczego.

Nielegalna uprawa konopi i blisko 600 porcji marihuany  »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie pol
Pięć osób, zatrzymanych przez wrocławskich policjantów, odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków i nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka krzewów oraz gotowe środki odurzające w postaci marihuany, z których można było uzyskać blisko 600 porcji tego narkotyku.

Weź udział w fotograficznej grze miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie rr
22 września mieszkańcy Wrocławia zostaną zwerbowani do tajnej agencji detektywistycznej. Portal ZwalczNudę.pl organizuje fotograficzną grę miejską „Foto-Agenci: Kryptonim Olympus”.

Ogromny instrument z odzysku! »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie rr
Zamień Odpady na Kulturalne Wypady to wydarzenie, które łączy świat kultury i odpadów. Zapraszając mieszkańców miasta na imprezy kulturalne pokazujemy, że kultura to również dbałość o środowisko czyli odpowiedzialne postawy społeczne. Zgodnie z zasadą, że kulturalnych ludzi segregowanie śmieci nie trudzi!

Kontrabanda rozbita pod Wrocławiem »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie pol
1,5 tony tytoniu z Mołdawii, 1500 litrów spirytusu, straty Skarbu Państwa na kwotę blisko 1,5 mln złotych.

Pancerne giganty na ulicach »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie zoo/wroclaw.pl
W różnych częściach miasta pojawiły się wielkie skrzynie z napisami „Transport nosorożca do ZOO Wrocław". To element połączonej z konkursem akcji promującej nowy nabytek wrocławskiego ZOO – nosorożców.

Nowy Jesse Cook we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie jc
„The Blue Guitar Sessions”, ósma studyjna płyta Jesse Cooka od dzisiaj jest dostępna w polskich sklepach muzycznych. W niedzielę, 23 września, gitarzysta wystąpi we wrocławskiej Hali Stulecia, koncert rozpocznie się o godzinie 18.

Multiprzestępca zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie pol
Policjanci Wrocławia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kilkanaście przestępstw. Może grozić mu 12 lat więzienia.

Pikieta NOP »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie rr
Dzisiaj o godzinie 19 na Placu Solnym odbędzie się pikieta zorganizowana przez NOP.

Kto będzie numerem 8 000 000? »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie Romuald Nowak
Jutro lub pojutrze W Panoramie Racławickiej spodziewany jest 8-milionowego widz. Muzeum Narodowe ufundowało dla niego atrakcyjną nagrodę w postaci tabletu. Upominki otrzymają także widzowie 7 999 999 oraz 8 000 001.

4 mln pasażerów Ryanaira we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie red
Wrocław przywitał czteromilionowego pasażera linii Ryanair. 7 lat temu właśnie tutaj przewoźnik rozpoczynał działalność w Polsce, a w marcu tego roku uruchomił pierwszą polską bazę operacyjną. Obecnie ze stolicy Dolnego Śląska oferuje 23 tanie połączenia w najdalsze zakątki Europy, od Oslo i Malmo po Maltę i Kretę.

Zrywał łańcuszki »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zatrzymali 19-latka podejrzanego o włamania i kradzieże.

Złodziejaszki na mopliku »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków. O północy jechali kradzionym skuterem bez kasków.

Bomby w dyskoncie nie było »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Kryminalni KP Wrocław Krzyki zatrzymali 57-letniego mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie fałszywego alarmu bombowego w jednym z dyskontów spożywczych.

Tytoń, alkohol i podrobiona Viagra »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie sg
Funkcjonariusze Straży Granicznej, CBŚ i Wywiadu Skarbowego rozbili kilkunastoosobową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem wyrobami akcyzowymi.

Rząd dokłada samorządom, burmistrz dołożyła premierowi »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie Dorota Łukomska
Na stronie internetowej urzędu miasta burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska opublikowała list, w którym „dokłada” premierowi.

Śląsk Wrocław ma sponsora »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie pr
Zespół piętnastokrotnych mistrzów Polski Śląsk Wrocław pozyskał nowego sponsora. W środę w obecności wiceprezydenta Wrocławia Michała Janickiego, prezes Śląska Paweł Krążała oraz prezes zarządu Kogeneracja SA Philippe Gagneux, podpisali umowę sponsorską.

„Nasz czas” – fotograficzny wernisaż na Oławskiej  »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie rr
Finał ogólnopolskiego konkursu „Architektura Twojego miasta” dobiegł końca. Fotografie laureatów można oglądać w centrum Wrocławia, na deptaku przy ul. Oławskiej, w dniach 10-23 września.

Śpiewaj z Angelusem »
Tekst opublikowany 2012-09-11, opracowanie red
Kameralny Chór "Angelus " ogłasza nabór do zespołu. Chór jest dofinansowany przez Gminę Wrocław. Swoja ofertę kieruje do młodych ludzi pasjonujących się śpiewem i muzyką.

Zapłacimy za parkowanie przy urzędzie »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie zdium
Od 13 września zaczynamy płacić za miejsca parkingowe na placu Powstańców Warszawy (przed Urzędem Wojewódzkim), oraz na ulicy i placu Modrzewskiego.

Nielegalny tytoń »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie pol
Zabezpieczono blisko 700 kilogramów nielegalnego tytoniu i maszyny do jego produkcji oraz zatrzymano trzy osoby.

Kup Pan wieżę (za 1,2 mln) »
Tekst opublikowany 2012-09-09, opracowanie AM/wroclaw.pl
Na nabywcę czeka jeden z ciekawszych obiektów starych wrocławskich wodociągów – zabytkowa wieża ciśnień na placu Daniłowskiego. Cena wywoławcza wynosi milion i dwieście tysięcy złotych.

Diler aresztowany  »
Tekst opublikowany 2012-09-09, opracowanie pol
Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla mężczyzny, zatrzymanego przez wrocławskich policjantów, w związku z posiadaniem narkotyków i handlem środkami odurzającymi.

Pociski rakietowe przy ul. Legnickiej »
Tekst opublikowany 2012-09-09, opracowanie pol
Dwa pociski rakietowe, o długości blisko 2 metrów każdy, znalezione zostały podczas prac ziemnych, prowadzonych na budowie przy ul. Legnickiej we Wrocławiu.

Oszpecali hurtowo »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pol
Kolejnych osiem czynów udowodnili wrocławscy policjanci zatrzymanym kilka dni temu trzem młodym mężczyznom, podejrzewanym o pomalowanie elewacji budynku i transformatora

Pożegnanie wakacji w Graficie »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie rey
W sobotę 8 września w godzinach od 10 do 16-stej w Hali Kupieckiej Grafit przy ul. Namysłowskiej 8 pod Wzgórzem Słowiańskim, odbędzie się impreza na pożegnanie wakacji i powitanie nowego roku szkolnego.

Zatrzymani na lotnisku  »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie sg
Funkcjonariusze Straży Granicznej, pełniąc służbę na wrocławskim lotnisku, zatrzymali cztery osoby, dwie z nich poszukiwane były listami gończymi.

Wrocławski maraton jednak bez limitów »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie rr
Nie ma już limitów w zapisach na 30. Hasco-Lek Wrocław Maraton - taką decyzję podjęli w środę 5 września organizatorzy imprezy.

Następca Edisona odwiedzi Wrocław  »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie red
W dniach 12-15 września na zaproszenie Prezydenta Miasta Rafała Dutkiewicza oraz Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Marka Bojarskiego przyjedzie do Wrocławia światowej sławy fizyk profesor Shuji Nakamura. Organizatorami spotkania są Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Uniwersytet Wrocławski.

Muza Christiana Louboutina z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie red
Czy to możliwe, by Polka zakręciła w głowie autorowi najbardziej pożądanych szpilek świata? Jedno jest pewne, to on zasiada w jury globalnego castingu Martini Royale i to on zdecydował, by Wrocławianka wzięła udział w międzynarodowych eliminacjach na Ibizie.

Łowili puchar komendanta »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie pol
Na kanale żeglugowym Odry przy ul. Monopolowej odbyła się kolejna – już XVII edycja spławikowych zawodów wędkarskich o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu”.

Informatyczny najazd na politechnikę »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie red
Ponad 260 osób z 37 krajów świata weźmie udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Dziedzinie Informatyki Technicznej i Ekonomicznej FedCSIS 2012.

Pijana głupota na czterech kołach »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie pol/red
Ona – 3 promile alkoholu, on – tak pijany, że nie potrafił dmuchnąć w alkomat. Ona siedziała mu na kolanach. W samochodzie. Kobieta trzymała kierownicę, mężczyzna wciskał gaz, hamulec i sprzęgło. Wieczorową porą auto jechało środkiem drogi… Żadne nie miało prawa jazdy.

Kobieca czujność w… toalecie »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie pol/red
W toalecie pociągu relacji Ustka-Katowice jedna z pasażerek odkryła zamontowaną kamerkę. Wytropiła też „normalnego inaczej” współpasażera, który urządzenie zamontował.

Jeźdźcy pamięci wyruszyli »
Tekst opublikowany 2012-09-01, opracowanie MMRK/red/archiwum
Dzisiaj o godzinie 9 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie wyruszył XII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Przejadą 6 000 kilometrów drogami Polski, Litwy, Białorusi, Rosji i Ukrainy.

Dziennikarze będą strzelać pod naszym patronatem »
Tekst opublikowany 2012-08-31, opracowanie SDRP
7 września na strzelnicy WKS Śląsk przy ulicy Świątnickiej we Wrocławiu rozegrane zostaną XXXI Mistrzostwa Strzeleckie Dziennikarzy, będące jednocześnie III Memoriałem redaktora Stanisława ŁAPETY*.

Ile kosztuje wyprawka szkolna? »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie red.
Wydatki na wyprawkę szkolną to duże obciążenie dla budżetów domowych, na same podręczniki musimy wydać średnio ponad 350zł dla jednego dziecka. Do wydatków związanych z początkiem roku szkolnego należy dodać także koszty przyborów szkolnych oraz wszelkich dodatkowych zajęć pozaszkolnych, w których będzie uczestniczyło dziecko. W sierpniu 2012 Ceneo.pl przeprowadziło ankietę , w której prezentuje średnie wydatki Polaków na wyprawkę szkolną. A to wszystko w atmosferze początku cyfryzacji polskiej szkoły.

Przeciwko kolejce linowej nad Odrą »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie RL/PF/red
Publikujemy list otwarty, jaki przeciwnicy budowy kolejki linowej nad Odrą skierowali do prezydenta Wrocławia, rektora PWr oraz przewodniczącego wrocławskiej Rady Miejskiej. Przedstawiamy także kilka pomysłów na kładki pieszo-rowerowe realizowanych w różnych zakątkach świata.

Luksus dla wybranych »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie red
Na mapie wrocławskich nieruchomości pojawiła się inwestycja - projekt znanego duetu architektów: Dziewoński - Łukaszewicz, położony przy ulicy Staromłyńskiej (Ostrów Tumski).

Uwolniona „marycha”  »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie pol
Policjanci z Ołbina zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać.

Zaatakował na Psim Polu »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie pol
Młody mężczyzna próbował ukraść samochód sprzed garażu. Broniącą swojego mienia kobietę zaatakował gazem łzawiącym. Pomogli sąsiedzi.

Dlaczego Janikowski walczy w lidze niemieckiej? »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie RG/PZZ
Już w najbliższą sobotę (1 września) brązowy medalista z Londynu stoczy walkę w lidze niemieckiej. Będzie to pierwszy pojedynek Damiana Janikowskiego, zawodnika WKS Śląsk Wrocław, od czasu Igrzysk Olimpijskich.

Wywrócona żaglówka »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie pol
Policjanci z Wrocławia uratowali dwóch mężczyzn po przewróceniu się łodzi żaglowej w okolicach Mostu Grunwaldzkiego. Jeden z nich pomimo założonej kamizelki ratunkowej miał problemy z dopłynięciem do brzegu ze względu na wysoką falę i bardzo silny nurt.

Leć tanio z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie plw
Od wyboru odpowiedniego kierunku i poszukiwania najbardziej atrakcyjnych cen biletów przez wykorzystanie możliwości taniego, a nawet bezpłatnego parkingu, aż do okazyjnych zakupów w lotniskowym sklepie. Jest wiele sposób na tanie podróżowanie – najciekawsze z nich poleca Port Lotniczy Wrocław.

Siedmiu wspaniałych z Politechniki »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie rg
7 medali zdobyli na zakończonych dziś w Paryżu XXVI Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych reprezentacji Polski.

Przekroczony limit maratończyków »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie hl
Ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony biegaczy jubileuszowym 30.Hasco-Lek Wrocław Maratonem założony w regulaminie limit 4000 uczestników został przekroczony na miesiąc przed rozpoczęciem imprezy.

Dziennie ginie 20 miejskich rowerów »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie re
Operator systemu Wrocławski Rower Miejski, firma Nextbike Polska, każdego dnia rejestruje w swoim systemie około 20 zaginionych rowerów. Większość jednośladów nie wraca do stacji z uwagi na nieodpowiednie zabezpieczanie ich podczas zwrotu przez użytkowników.

Tak mieszkają najbogatsi »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie Emmerson
Jeśli myślisz, że dysponując kwotą kilku milionów złotych mógłbyś sobie pozwolić na kupno dowolnego domu na terenie całego kraju to wyprowadzimy Cię z błędu. Przedstawiamy wykaz najdroższych domów znajdujących się aktualnie w ofercie firmy Emmerson.

Kobiety czy mężczyźni - kto lepiej parkuje?  »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie red
Dla wielu osób jazda samochodem to czysta przyjemność, której nie potrafią sobie odmówić. Jednak finalnym etapem nawet najprzyjemniejszej podróży jest manewr parkowania, który nie wszystkim sprawia już taką radość. Często bywa on przy tym elementem odwiecznej wojny damsko-męskiej.

Niebezpieczne upały »
Tekst opublikowany 2012-08-18, opracowanie r
Biuro prognoz meteorologicznych IMGW i Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzegają przed upałami.

Obserwowano inwazję cyklistów »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie wroclaw.pl/red
Największy ruch rowerowy zaobserwowano na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej, gdzie w czasie badania przejeżdżało średnio 2143 cyklistów.

WEEKEND Z ORIENTEM  »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie red
Zapraszamy do Hali Kupieckiej GRAFIT ul. Namysłowska 8 (boczna Jedności Narodowej przy Wzgórzu Słowiańskim) - 18 sierpnia, w g. 10:00 - 16:00 na rodzinną imprezę w klimatach orientalnych.

Horror na autostradzie »
Tekst opublikowany 2012-08-08, opracowanie red
Policjanci zatrzymali na autostradzie nietrzeźwego kierowcę pędzącego z prędkością blisko 200 km/h.

Rekordy wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red
Wrocławskie lotnisko śrubuje rekord z turnieju EURO 2012™. W lipcu osiągnęło najlepszy wynik w całej swojej historii obsługując prawie 240 tysięcy pasażerów. W ciągu jednego miesiąca z lotniska skorzystało tyle osób, ile 10 lat temu przez cały rok!

Piknik w Zachodnim »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red
Kolejna niedziela (12 sierpnia) w parku Zachodnim upłynie pod znakiem działań prozdrowotnych i sportowych.

Burze uderzą w nocy? »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie umw
Na podstawie danych krajowego biura prognoz meteorologicznych IMGW, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu informuje mieszkańców Wrocławia i obszaru powiatu wrocławskiego o możliwości wystąpienia silnych burz z opadami gradu.

Za 19 PLN do Irlandii »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie red
Ryanair ogłosił otwarcie nowego połączenia z Wrocławia do Cork w Irlandii (początek lotów 12 listopada). Zwiększy to liczbę miast, do których lata Ryanair z Wrocławia do 23.

Luksus na Ostrowie »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie red
Na mapie wrocławskich nieruchomości pojawiła się inwestycja, która cieszy się dużym zainteresowaniem polskich i zagranicznych inwestorów. Rezydencja Piasek to projekt znanego duetu architektów: Dziewoński - Łukaszewicz, położony przy ulicy Staromłyńskiej - Ostrów Tumski.

Nadodrze, czyli wrocławskie Soho »
Tekst opublikowany 2012-07-30, opracowanie red
Do niedawna najbardziej zaniedbana dzielnica Wrocławia powoli staje się jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji.

Zderzenie tramwajów  »
Tekst opublikowany 2012-07-26, opracowanie KWP
Pięć osób rannych, dwa tramwaje uszkodzone, zablokowane częściowo skrzyżowanie – to efekt zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem we Wrocławiu, w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Hallera.

Bielany - Łany - Długołęka coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
62,8 mln zł – tyle kosztować będzie budowa drogi wojewódzkiej z Siechnic do Żernik Wrocławskich.

Zadbaj o siebie latem »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie red.
O skórę warto dbać cały rok, jednak o każdej porze roku, nasza skóra ma swoje specyficzne wymagania. Lato to gorący czas dla naszych ciał i twarzy, a równocześnie szczególnie istotny aby zadbać o ich zdrowie. Jeśli chcemy się cieszyć promienną i piękną skórą, powinnyśmy poznać jej potrzeby i nauczyć się o nią dbać podczas najcieplejszej pory roku.

50 lat po śmierci »
Tekst opublikowany 2012-07-16, opracowanie red.
W niedzielę 5 sierpnia minie 50 lat od zagadkowej śmierci jednej z największych ikon popkultury.

Nadciąga mrok »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie opr. RW
Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego święta wszystkich miłośników mrocznych i industrialnych dźwięków. 26 lipca rozpoczyna się festiwal Castle Party w Bolkowie. Tegoroczną gwiazdą będzie znany od wielu lat zespół Alien Sex Fiend.

60 grafik Dalego w Leśnicy »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie red.
Centrum Kultury Zamek oraz Galeria Handlowa Sky Tower mają przyjemność zaprosić na wernisaż: Salvador Dali - GRAFIKA. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie mini recital kwartetu smyczkowego "Divina".

Mozart i Beethoven »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie red.
Wrocławska Orkiestra Barokowa 24 czerwca wystąpi, pod batutą holenderskiego dyrygenta Jaapa ter Lindena, specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej, w sali koncertowej Filharmonii Wrocławskiej.

Coleman we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie red.
Zapraszamy na 9. Festiwal JAZZTOPAD, którego organizatorem jest Filharmonia Wrocławska. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Ornette Coleman.

Bach jest kresem »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie red.
„Tak więc Bach jest kresem. Nic od niego nie wychodzi; wszystko tylko do niego prowadzi.” – pisał słynny biograf lipskiego kantora, Albert Schweitzer. Muzyka Jana Sebastiana stanowi horyzont, do którego prowadzić będzie cały program tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans.

Kariera w Zamku »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie red.
Awangarda dansingu, czyli wrocławski zespół KARIERA uzupełnił listę artystów, którzy wystąpią w najbliższą sobotę 23 czerwca w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy podczas obchodów Nocy Świętojańskiej.

Bracia Kliczko przed biegiem »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Stowarzyszenie AfirmART oraz klub PUZZLE ma przyjemność zaprosić na pokaz filmowy, który odbędzie się w środowy wieczór.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

R.U.T.A. w Firleju »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
W czwartek projekt R.U.T.A. po raz kolejny zawita do Wrocławia jak zwykle z koncertem pełnym niespodzianek.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Boisko bez granic »
Tekst opublikowany 2012-06-12, opracowanie red.
Nie tylko rozgrywkami w ramach Euro 2012 żyjemy we Wrocławiu. Dla tych, którzy nakibicowali się już drużynom narodowym mamy propozycje bardziej lokalną - Turniej piłkarski "Boisko bez granic".

Pobiegają, podyskutują... »
Tekst opublikowany 2012-06-12, opracowanie red.
Co nam wyjdzie, gdy połączymy filozofa ze sportowcem, a obok postawimy dziennikarzy i artystów? Wyjdzie nam dyskusja i... bieganie. A dokładnie rzecz ujmując: dyskusja podczas biegania. Wszystko zaś na dziedzińcu Muzeum Współczesnego we Wrocławiu.

Berlin we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-06-12, opracowanie red.
Niedawno Rita zawitała w Berlinie, teraz Berlin zawita w Ricie. W redakcji oraz w zaprzyjaźnionym Falansterze odbędzie się cykl zdarzeń prezentujących intrygujące berlińskie zjawiska kulturalne.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Komunikacja specjalna »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Przypominamy, że kursuje komunikacja specjalna w kierunku Stadionu.

Punkt Ticket Collection »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Punkt Ticket Collection

Uruchomią Biobank »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Przedstawiciele EIT+: Prezes Zarządu prof. Mirosław Miller i członek zarządu Tomasz Gondek podpisali umowę na uruchomienie Biobanku z reprezentantami Akademii Medycznej: prof. Zygmuntem Grzebieniakiem (prorektorem ds. nauki) i prof. Kazimierzem Gąsiorowskim (dziekanem Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej). Tym samym, zakończono proces formalny związany z uruchomieniem tego nowoczesnego ośrodka badawczego.

OUT OF STH vol.3 »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Zapraszamyna finisaż OUT OF STH vol.3, podczas którego odbędzie się prezentacja projektów strefy miejskiej.

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Impreza na poligonie Raków »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie bom
Podczas imprezy plenerowej „Operacja Zachód” widzowie obejrzeli atak na konwój oraz neutralizowanie ładunku wybuchowego. Spore emocje wzbudziła również licytacja wycofanego z użycia sprzętu wojskowego.

Gala uczniów w muzeum  »
Tekst opublikowany 2012-06-01, opracowanie bom
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu odbyła się czwarta Gala Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji pt. „Białe Noce”.

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Mobilny Wrocław »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Mar
Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem turnieju piłkarskiego, zaprezentowano nowy produkt, dedykowany wrocławianom i turystom, Wrocław – przewodnik miejski – mobilną aplikację na iPody i smartfony przygotowaną specjalnie na Euro, ale nie tylko.

2000 kamer w tramwajach i autobusach  »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Red.
W tramwajach i autobusach MPK Wrocław trwa montowanie systemu monitoringu. Łącznie w taborze MPK pojawi się około 2 tys. kamer. Jest to możliwe dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Autobus jak malowany »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Ikarus pomalowany przez artystów ulicznych wyjechał już na ulice Wrocławia. Tą inicjatywą wrocławskie MPK chce pokazać, że na taką sztukę jest otwarte, ale z wandalizmem i bezsensownym bazgraniem po autobusach i tramwajach będzie walczyć.

Ucz się pierwszej pomocy »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Red.
W najbliższy piątek - 1 czerwca 2012 r. odbędzie się Olimpiada „Asy zdrowia” oraz finał Wrocławskiej Olimpiady I Pomocy.

MPK uczy bezpiecznie podróżować  »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Pracownicy MPK uczyli najmłodszych bezpiecznych zachowań podczas podróży komunikacją miejską.

Rymowanie, Rysie i 63 Ryszardów »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Red.
We wrocławskim ZOO został otwarty nowy wybieg dla rysi. Rysiami zaopiekowało się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu.

Dzieci z Kliniki na Hawajach »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Red.
Z okazji Dnia Dziecka fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” jak co roku organizuje dla swoich podopiecznych uroczystość z mnóstwem atrakcji. Tym razem będzie to zabawa w stylu hawajskim. Dzieci nauczą się tradycyjnego pozdrowienia ALOHA, namalują ogromną hawajską flagę oraz poćwiczą taniec HULA.

Zabierz rower, bo go odetną! »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
W obrębie powstającej strefy kibica trwa demontaż mebli miejskich, takich jak ławki i kosze na śmieci.

Dzieci z Kliniki na Hawajach »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
Z okazji Dnia Dziecka fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” jak co roku organizuje dla swoich podopiecznych uroczystość z mnóstwem atrakcji. Tym razem będzie to zabawa w stylu hawajskim.

BBC: Polska to rasistowski kraj »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (MSW) protestuje przeciwko wypowiedzi w reportażu BBC byłego reprezentanta drużyny Anglii Solo Campbella: „Zostańcie w domu. Mecze obejrzyjcie w telewizji. Nie ryzykujecie, bo wrócicie w trumnie”.

Latające psy w parku »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
W najbliższy weekend, 2-3 czerwca, w Parku Południowym we Wrocławiu odbędzie się siódma edycja imprezy z cyklu DOG CHOW DISC CUP.

Filmy futbolowe »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
UEFA EURO 2012 stanowi idealną okazję, aby najlepsze elementy festiwalu 11mm zaprezentować poza granicami Niemiec. Festiwal dotrze do miłośników kina i futbolu we Wrocławiu i w Charkowie, którzy przez kilka dni będą mieli okazję poczuć piłkarskie emocje zapisane na filmowej taśmie.

PKP zmienia rozkład »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy 2011/2012. W związku z tym zmieni się rozkład jazdy pociągów na większości linii kolejowych w województwie dolnośląskim.

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Turniej Tańca w Leśnicy »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
W najbliższą sobotę 2 czerwca blisko 300 pasjonatów tańca nowoczesnego, głównie z ośrodków na Dolnym i Górnym Śląsku, zaprezentuje swoje umiejętności podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Disco Dance i Hip Hop, który odbędzie się we wrocławskiej Leśnicy.

Wielki Wybuch - Wielkie Rozdarcie »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
"Od Wielkiego Wybuchu do Wielkiego Rozdarcia, czyli o ciemnych sprawach Wszechświata" - to tytuł kolejnego wykładu z cyklu „Jaki początek”, organizowanego przez Inicjatywę Akademicką „Fides et ratio”. 30 maja o godz. 19:00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wykład wygłosi dr Paweł Preś z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Rusza Leo Festiwal »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
Filharmonia Wrocławska zaprasza na Leo Festiwal. Po raz czwarty dane nam będzie budować mosty między różnymi dziedzinami sztuki, a także między pokoleniami. Z każdą edycją festiwalu coraz silniejsze są nasze związki z Wrocławiem i coraz chętniej czerpiemy z jego dziedzictwa, m.in. organizując koncerty w historycznych wnętrzach.

Dub FX w Eterze »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
Prawdziwa legenda ulicy, niestrudzony beatboxer i wokalista – DUB FX kolejnym headlinerem cyklu City Sounds.

Po chorwacku w Panoramie  »
Tekst opublikowany 2012-05-28, opracowanie opr. bom
Język chorwacki będzie szesnastym językiem, w którym można będzie wysłuchać nagranego komentarza w Panoramie Racławickiej.

Bez(do)mnie »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie red.
W Muzeum Współczesnym (pl. Strzegomski 2a) trwa multimedialna wystawa „Bez(do)mnie”. To efekt niezwykłej współpracy, która połączyła z pozoru odmienne środowiska.

Wrocławski Park Technologiczny wyróżniony »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie red.
Wrocławski Park Technologiczny SA otrzymał prestiżowe wyróżnienie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości za realizację projektu „Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do INNOPOLIS Wrocław".

Płomienie na Dworcu Głównym »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie bom
Podczas prowadzenia prac remontowych w kanale technicznym na Dworcu Głównym zapalił się pojemnik z rozpuszczalnikiem. Ogień w porę został ugaszony.

Nowe wozy strażackie na lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie red.
Terminal, płyta postojowa, infrastruktura dojazdowa – wrocławskie lotnisko w krótkim czasie wspięło się najwyższy europejski poziom. Wizytówką nowej jakości w porcie może być również lotniskowa straż pożarna, która wysłużone wozy zamieniła na supernowoczesne pojazdy. Dzięki temu wrocławskie lotnisko ma już pełne zaplecze techniczne z zakresu bezpieczeństwa na UEFA EURO 2012.

Teoria progów »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie red.
W poniedziałek 28 maja o godzinie 16.30 gościem WSZ „Edukacja” będzie Grzegorz Przybyś, grafik i rysownik, który współpracował przy tworzeniu hitowych gier z firmą Techland. Jest także autorem rysunków do wyjątkowego projektu L.U.C-a „KOSMOSTUMOSTÓW”.

Miejsce, które niesie pomoc »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie red.
W ostatnich dniach sporo się mówi na temat bezpieczeństwa. Nikogo to raczej nie dziwi, bo rozpoczęcie Euro zbliża się wielkimi krokami. Władze stolicy Dolnego Śląska, wiedzą że na nim oszczędzać nie należy. Dlatego przy ulicy Kosmonautów we Wrocławiu powstała jedna z najnowocześniejszych strażnic w Europie.

Rowerem na szczyt »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie red.
Politechnika Wrocławska promuje kolarstwo na najwyższym poziomie - krajowym, organizując Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim (26-27 maja 2012 r., Przesieka k. Jeleniej Góry) oraz światowym, współorganizując Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym (lipiec 2014 r., Jelenia Góra).

Wymień ubranie »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie red.
Wymień się - wakacje tuż, tuż. Majowa wymiana ubrań, butów i wszelkich dodatków to wyjątkowa okazja do zdobycia nowych, szałowych ubrań na zbliżający się sezon wiosenny za niewielkie pieniądze lub nawet za darmo!

Dom dla nocka »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie Robert Borkacki
Stowarzyszenie PTPP „pro Natura” zakończyło instalację zabezpieczeń trzech zimowisk dla nietoperzy. Stalowe kraty zamontowano w wejściach do poniemieckich bunkrów w okolicach Wrocławia i Milicza.

Parkingi już zamontowano »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie bom
Po naszej interwencji zamontowano stojaki rowerowe pod Sky Tower. Łącznie pod wejściami do wieżowca ma zostać zamontowanych 80 parkingów rowerowych.

Dzień Dziecka w Zamku »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie red.
Przyjdź do Zamku i zagraj w ulubione gry, albo spróbuj tych, których jeszcze nie znasz - zapraszamy, bo to świetna okazja na inteligentną zabawę dla każdego.

Brunetki, blondynki... »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie red.
UWAGA: Nastąpiła zmiana terminu koncertu Elżbiety Mach pt. "Brunetki, blondynki.....", który odbędzie nie 27 maja, a 17 czerwca (niedziela) o godz. 17:00

Z powodu strajku zamknięte muzea »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie bom
Pensje artystów są nieregularne i często wystarczają ledwo na przetrwanie. Wiele osób po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych nie ma pracy lub pracuje na umowach śmieciowych. Artyści postanowili zastrajkować, a wraz z nimi muzea narodowe i galerie w Polsce.

Pod Sky Tower zdemontowano stojaki na rowery »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie bom
Tłumy ludzi odwiedzają Sky Tower. Wczoraj na uroczystej gali otwarcia zaproszono Lecha Wałęsa i prof. Leszka Balcerowicza. Jednak tuż przed otwarciem zdemontowano parkingi dla rowerów.

Montaż Strefy Kibica »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie red.
Dziś rozpoczyna się montaż Strefy Kibica na wrocławskim Rynku.

Nowe przystanki »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie red.
Od soboty przybędzie przystanków we Wrocławiu.

MPK wypowiada układ zbiorowy »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie red.
Dzisiejsze spotkanie z przedstawicielem władz miejskich potwierdziło stanowisko zarządu firmy w sprawie możliwości podwyżek w MPK. Nie będzie dodatkowych środków na ten cel, niż te zaplanowane w budżecie na rok 2012.

Prawo jazdy schował w bucie »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie SG
Podczas kontroli paszportowej na wrocławskim lotnisku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mieszkańca powiatu średzkiego, który poszukiwany był listem gończym w związku z kradzieżami.

Wielki Futbolowy Piknik »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
W roku akademickim 2011/2012 Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w dniu 2 czerwca b.r. za budynkiem siedziby przy ul. Ostrowskiego 22 odbędzie się Wielki Futbolowy Piknik. Do zabawy zapraszamy wszystkich, którzy chcą ten dzień spędzić naprawdę wyjątkowo! Startujemy o godz. 15:00 i bawimy się do 22:00.

Targi książki muzealnej »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
II DOLNOŚLĄSKIE TARGI KSIĄŻKI MUZEALNEJ - to jedyna okazja żeby kupić unikatowe wydawnictwa dolnośląskich muzeów w jednym miejscu. Pierwsze targi odbyły się w zeszłym roku i cieszyły się ogromną popularnością wśród wrocławian, którzy tłumnie przybyli do Ratusza w poszukiwaniu ALBUMÓW, KATALOGÓW i PRZEWODNIKÓW.

Oblężenie na dachu »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
KORA zaśpiewała na dachu Arkad Wrocławskich. Jej piątkowy koncert zgromadził blisko 1,5 tysiąca fanów. W ten sposób Centrum uświetniło obchody swoich 5. urodzin.

Uczniowie w finale National Geographic »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
Grupa uczniów z Prywatnego Gimnazjum Językowego „PARNAS” z Wrocławia stworzyła pracę w języku angielskim i pokazała, jak będzie świętować Euro 2012. Następnie młodzi ludzie swój projekt zgłosili do udziału w konkursie Moje Miejsce na Ziemi. Ich praca znalazła się w gronie wyróżnionych i teraz mają szansę na zdobycie nagrody głównej.

Premier sprawdzał »
Tekst opublikowany 2012-05-21, opracowanie Mar
Na niecałe 3 tygodnie przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy, Donald Tusk przyjechał do Wrocławia, aby skontrolować gotowość miasta do przyjęcia zawodników i kibiców piłki nożnej.

Duran Duran zagra kibicom »
Tekst opublikowany 2012-05-21, opracowanie bom
W czwartek na wrocławskim Rynku rozpocznie się budowa strefy kibica. Powstanie tam scena muzyczna, stoiska z gadżetami i duże ekrany do transmisji meczów. Całość zostanie oddzielona 2-metrową siatką.

Chodzą po rozgrzanym węglu »
Tekst opublikowany 2012-05-21, opracowanie bom
We Wrocławiu rusza Europejski Klub Ludzi Sukcesu. W trakcie szkoleń kursanci przełamują lęki chodząc po rozgrzanym węglu i łamią groty strzał na szyi. Uczą się również negocjacji w biznesie i mowy ciała.

Nocą będzie romantycznie... »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
To będzie wyjątkowo romantyczna noc, w wyjątkowo romantycznym miejscu... Wystarczy w sobotę wybrać się do Muzeum Poczty i Telekomunikacji przy ulicy Krasińskiego.

Noc w Muzeum Miejskim »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na wyjątkową Noc do Pałacu Królewskiego, Ratusza i Arsenału.

Po co nam kibicowanie? »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Zapraszamy na spotkanie z udziałem teoretyków i praktyków sportu oraz studentów, którzy opowiedzą o blaskach i cieniach kibicowania.

Noc Muzeów z MPK »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
W związku z planowaną imprezą kulturalną "Noc Muzeów we Wrocławiu 2012", która odbędzie się w nocy z 19 na 20 maja 2012 roku, zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa M1.

60-letnia hiena »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z cmentarza. Sprawca z jednego z grobów zabrał mosiężną gałązkę z sześcioma kwiatami o wartości kilkuset złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego mężczyznę.

Malował mosty »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o nanoszenie graffiti na podporę jednego z mostów. Zatrzymany posiadał przy sobie sprzęt oraz profesjonalne farby w sprayu.

Ojcu Naszemu Chwała! »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny” zapraszają na drugi organizowany przez tę wspólnotę Koncert Uwielbienia, który odbędzie się 3 czerwca w Kościele Dolnym przy ul. Bujwida.

Rosjanka podzieliła Polaków »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie RW
Jutro do Wrocławia przyjeżdża Yulianna Avdeeva - rosyjska pianistka - artystka "fenomenalna i sugestywna". Jej osoba wzbudziła niedawno spore zamieszanie podczas XVI Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina.

Krzyk Mody! »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Czy jedynym zadaniem artystów i jedyną droga pozyskania aprobaty jest szokowanie? Czy trzeba krzyczeć, żeby przebić się przez wszechobecny szum, natłok wrażeń,informacji, odczuć... Przekonajmy się o tym podczas wystawy w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy.

Nie tylko dla kupców »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA wraz z Radami Osiedla Ołbin, Nadodrze oraz Kleczków serdecznie zaprasza na wspólną imprezę łączącą otwarcie Hali Kupieckiej w Centrum Biznesu Grafit z Dniem Sąsiada. Impreza odbędzie się w dniu 26 maja 2012 r. przy ulicy Namysłowskiej 8 pod Wzgórzem Słowiańskim w godzinach od 9.00 do 22.00.

Kora na dachu »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Koncert KORY to kolejna niespodzianka, którą przygotowały Arkady Wrocławskie z okazji swoich 5. urodzin. Wokalistka wystąpi na dachu Arkad 18 maja o godzinie 20:30. Centrum rozda swoim Klientom 1400 biletów.

Król zagra na eterofonie »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Król Jerzy Bzdurny już we wtorek zaprezentuje nam swoją kosmiczną muzykę z eterofonu. Natomiast tuż obok Tedziu Kong Michałowski będzie tworzył wielkoformatowe rysunki na żywo.

Liturgia i jazz w 3 językach »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Już jutro, w sobotę 19 maja, amfiteatr Centrum Kultury Zamek gościć będzie 3 niezwykłe chóry: zamkowy Chór Ballada, duński chór Seven Sharp oraz chór Basilica Cantans z Wrocławia.

Parov Stelar Band »
Tekst opublikowany 2012-05-17, opracowanie red.
Ogłaszamy kolejnego headlinera wiosennej edycji cyklu City Sounds! Jest nim długo wyczekiwany Parov Stelar Band! Do Polski zespół przyjedzie promować swój najnowszy album zatytułowany “The Princess”.

Noc w Zamku »
Tekst opublikowany 2012-05-17, opracowanie red.
Chcesz spędzić noc w Zamku? Taka możliwość zdarza się tylko raz w roku. Już niedługo - z soboty na niedzielę - będzie to możliwe w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy.

„Wielki Brat” na Dworcu Głównym »
Tekst opublikowany 2012-05-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławski Dworzec Główny ma być najlepiej monitorowaną stacją w Polsce. Na peronach, w holu i podziemnym parkingu zamontowanych zostanie 250 kamer. Obraz z urządzeń ma być przybliżany i bardzo dobrej jakości.

Dworzec będzie miał taksówki »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie bom
Na czas Euro wrocławski Dworzec Główny będzie miał swoje taksówki. Auta w kolorze pomarańczowym mają mieć logotyp dworca na tylnej szybie.

Kolekcja, czyli emocje »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
Kolekcjonerzy pojawili się na świecie zaraz po artystach. Nie było jeszcze wtedy galerii, manszardów a nawet rynku sztuki. Kolekcjonowanie jest sensem sztuki i bez niego sztuka nie mogłaby istnieć.

Miasto kobiet »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
W ciągu niespełna kilku ostatnich lat powstało kilka interesujących przewodników po miastach śladami kobiet. Okazuje się, że rola opowiadania, tworzenie nowych, alternatywnych narracji, baśni i legend miejskich staje się coraz popularniejszym zabiegiem, który kształtuje tożsamość miejsca i ludzi.

Dni Kuchni Ukraińskiej »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
Konsulat Honorowy Ukrainy we Wrocławiu oraz Hotel Tumski zapraszają na uroczystą inaugurację Dni Kuchni Ukraińskiej, która odbędzie się 18 maja 2012 na Barce Tumskiej. W programie oprócz kulinarnych delicji możemy spodziewać się dobrej muzyki i wystawy fotografii z widokami Lwowa.

Alarm bombowy na Brochowie »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie RW
Ponad sto osób z Brochowa, z okolic ulicy Wileńskiej musiało spędzić dzisiejszą noc poza domem. Policja ewakuowała mieszkańców kilku kamienic. Powodem był tajemniczy przedmiot z wystającymi kablami, przyklejony taśmą klejącą do jednego z zaparkowanych samochodów.

Scorpions w zajezdni »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie red.
Autorzy przeboju Wind Of Change będą gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka” .

Czwartek Literacki »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie red.
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza 17 maja (czwartek) o godzinie 18.00 do kawiarni Literatka (Rynek 56/57, Wrocław) na 1045 Czwartek Literacki. Gościem wieczoru będzie Krzysztof Rudowski. Spotkanie poprowadzi Jacek Inglot.

Leje się krew »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie red.
Wampiry po raz kolejny opanują Uniwersytet Wrocławski. Od kilku dni wysysają krew na różnych wydziałach uczelni. Dziś można ich spotkać na Wydziale Prawa.

Grają i zbierają na książki »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie red.
Mieszkasz na Krzykach, grasz w tenisa stołowego, chodzisz do Szkoły Podstawowej? Nie może Cię zabraknąć na turnieju, jaki 2 czerwca będzie rozegrany w szkole nr 76.

III Festiwal Dobrego Piwa »
Tekst opublikowany 2012-05-10, opracowanie red.
Ponad 100 gatunków piwa lanego, dwa razy tyle butelkowego, 12 koncertów, pokazy filmowe, wystawy kolekcjonerskie, jarmark ekologiczny - w drugi weekend maja (11-13) na terenach okalających leśnickie Centrum Kultury "ZAMEK" odbędzie się trzecia edycja jednej z najważniejszych imprez w kraju poświęconych dobremu smakowi - Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.

Cyrkowy spektakl multimedialny »
Tekst opublikowany 2012-05-08, opracowanie red.
Zapraszamy na specjalny spektakl multimedialny pt. "Niech żyje cyrk" w wykonaniu Cyrku Korona. Dla czytelników mamy do rozlosowania zaproszenia.

Nie bądź zdrowy! »
Tekst opublikowany 2012-05-08, opracowanie red.
Pochód kalek, chromych, broczących krwią, ułomnych, dysfunkcyjnych i kulawych przejdzie przez Wrocław już w piątek. Artyści z czasopisma Rita Baum będą namawiać, żeby zostać pacjentem św. Rity.

Koncert perkusyjny »
Tekst opublikowany 2012-05-07, opracowanie red.
Krystian Skubała - Monograficzny koncert kompozytorski

Pink Freud zagra w niedzielę »
Tekst opublikowany 2012-04-26, opracowanie red.
Po półrocznej przerwie od koncertowania w Polsce jazzowy Pink Freud wraca z nowym materiałem. W tym czasie zespół zbierał inspiracje i doświadczenia oraz szlifował formę poza granicami naszego kraju. Odwiedził m.in. Japonię, Francję, Szwecję,Rumunię i Węgry.

Majówka w Ogrodzie Botanicznym »
Tekst opublikowany 2012-04-26, opracowanie red.
Już 1 maja we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się wiosenny piknik - „Majówka Tumska”. To już jedenasta edycja rodzinnej imprezy z licznymi atrakcjami i konkursami dla najmłodszych.

Noc jest w twoich rękach »
Tekst opublikowany 2012-04-26, opracowanie red.
W sobotę w Teatr Klubie odbędzie się impreza z cyklu The Night Is In Your Hands.

Nowoczesna strażnica we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-04-24, opracowanie Mar
Prezydent Rafał Dutkiewicz symbolicznie przekazał pilota do bram garaży najnowocześniejszej we Wrocławiu strażnicy, przy ulicy Lotniczej 274, komendantowi Straży Pożarnej Zbigniewowi Szklarskiemu.

Płaskie konie i żywe psy »
Tekst opublikowany 2012-04-24, opracowanie red.
W czwartek artyści i twórcy z Rity Baum zapraszają do swojej siedziby na "rytualne" oglądanie... psów naturalnej wielkości i czytanie Płaskiego konia.

Problemy na Ostrowskiego i Grabiszyńskiej »
Tekst opublikowany 2012-04-24, opracowanie red.
Od 28 kwietnia, na ponad tydzień zamknięty zostanie ruch tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Ostrowskiego i Grabiszyńskiej.

Prestiż na lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie red.
Szef Lufthansy na Europę Środkową i Wschodnią - Ofer Kisch - otworzył Lufthansa City Center. To pierwsze w Polsce biuro podróży LCC, które mieści się bezpośrednio na lotnisku. Dla nowego terminalu we Wrocławiu to dodatkowy prestiż.

Bitwa na głosy - pierwszy finalista »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Przed nami pierwszy półfinał „Bitwy na głosy”. W najbliższym odcinku nikt nie odpadnie. Widzowie wybiorą za to jednego z finalistów.

Wrocławskie lotnisko czeka »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Dla wrocławskiego lotniska UEFA EURO 2012 mogłoby się rozpocząć już dziś. Port dysponuje dwoma niezależnymi terminalami, w tym niedawno otwartym nowoczesnym obiektem spełniającym najwyższe standardy. Infrastruktura i lotniskowe służby są gotowe, by obsłużyć w ciągu godziny ponad 4 tysiące pasażerów.

Dolnośląski Klucz Sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W tej chwili trwa procedura przyjmowania zgłoszeń do XVI-ej edycji Wyróżnienia.
Zdjęć: 4  

Utrudnienia na Kochanowskiego i Pilczyckiej »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Wykonawca, firma Skanska, rozpoczyna realizację zadań „Poprawa nawierzchni ulic w zakresie: Część I – Poprawa nawierzchni w ul. Kochanowskiego - pas ruchu w stronę miasta na odcinku od Mostów Jagiellońskich do ul. Wojciecha z Brudzewa (zadanie 03640) Część II – Poprawa nawierzchni ul. Pilczyckiej - wybrane odcinki (zadanie 03650)”. Od piątku 20 kwietnia 2012 r. należy spodziewać się ograniczeń w ruchu na obu ulicach.

Nowy budynek EIT+ »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Trwają intensywne prace na Kampusie Pracze, związane z rewitalizacją budynków, a także budową nowego obiektu laboratoryjnego, pod nazwą 9A. Mamy już wizualizację jego fasady. Prace związane są z realizacją projektu inwestycyjnego pod nazwą Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Głupi żart powodem ewakuacji »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie ML
Około godziny 9 rano rozpoczęła się ewakuacja w Zespole Szkół Ekola przy ul. Zielińskiego. Wrocławscy strażacy dostali zgłoszenie o gazie rozpylonym na korytarzu.

Spór o Halę - LIST CZYTELNICZKI »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Stulecia, Ludowa czy może Poniatowskiego? Pisaliśmy o tym w ostatnim wydaniu Wielkiej Wyspy. Coraz większe zamieszanie wokół nazwy hali na Wielkiej Wyspie zaczyna powoli irytować wrocławian. Poniżej drukujemy list pani Natalii.

Smoki wracają na dworzec »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Są metalowe i wyprodukowane przez prawdziwego kowala. Po wojnie został jeden na peronie 5. Teraz będzie ich aż siedemnaście.

Nadodrze z odzysku  »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Zapraszamy na Nadodrze z odzysku – piknik ekologiczny w Łokietka 5 z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi. W sobotę – 21 kwietnia od 11:00 do wieczora będą się odbywać warsztaty artystyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych i wspólne ekologiczne gotowanie.

Coraz więcej ludzi na lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Port Lotniczy Wrocław obsłużył w marcu 2012 roku 121 654 podróżnych. To ponad 10% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Konsekwentne wzrosty lotnisko notuje od początku roku, a bogata siatka połączeń na nowy sezon pozwala przewidywać, że ta tendencja nasili się w kolejnym kwartale.

Więźniowie na bajkowo »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Czwarta edycja akcji „Malarze Uśmiechu” dobiegła końca. W miniony weekend pomieszczenia Wrocławskiej Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego nabrały nowych, weselszych barw.

Renata i Sinead razem »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Jedna z najciekawszych osobowości polskiej sceny muzyczne j - Renata Przemyk – zagra za swoim zespołem 19 czerwca podczas WrocLove Fest 2012 odbywającego się z okazji Święta Wrocławia.

CHOCHOŁ 2012 »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu zaprasza na X DOLNOŚLĄSKIE SPOTKANIA TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH „CHOCHOŁ 2012” 20-21 kwietnia 2012, Wrocław

Siatkarki na Przylądku Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” nie ustaje w propagowaniu idei budowy ,,Przylądka Nadziei’ – kliniki onkologicznej, mającej zapewnić ponad dwóm tysiącom dzieci z całej Polski leczenie na najwyższym światowym poziomie.

Smooth Jazz Night w Firleju »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Zespół SLOW, będący jednym z najnowszych objawień polskiej sceny smooth jazzowej, wystąpi 14 czerwca we wrocławskim klubie Firlej. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

Grotowski szuka aktorów i tancerzy »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Instytut im. Jerzego Grotowskiego ogłasza nabór dla aktorów, tancerzy oraz studentów kierunków artystycznych do dwuletniego projektu artystyczno-badawczego „Dynamika metamorfozy”. Jego liderem jest znany reżyser teatralny – Paweł Passini. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 kwietnia, liczba miejsc ograniczona.

Bike Maraton w deszczu »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
W minioną niedzielę na Osiedlu Malowniczym we Wrocławiu rozpoczął się kolejny, dwunasty już sezon Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce.

Scorpions i Big Cyc we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Najbardziej zakręcony polski zespół, słynni happenerzy związani z Pomarańczową Alternatywą wystąpią 31. sierpnia we Wrocławiu przed niemiecką grupą Scorpions w ramach festiwalu wROCK for Freedom – Legendy Rocka.

Nieruchomości AMW czekają na inwestorów  »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
W najbliższym czasie wrocławski Oddział Terenowy AMW przystąpi do zagospodarowania kilku nieruchomości powojskowych zlokalizowanych w stolicy Dolnego Śląska i województwie dolnośląskim.

Pięć gwiazdek w centrum miasta »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Setki kawiarni, restauracji, klubów i butików. Wokół gwar, miejski szyk i biznesowy pośpiech. To właśnie tutaj, w samym centrum tętniącego życiem Wrocławia powstanie Silence House – wielofunkcyjny budynek stworzony by oferować to, co najlepsze.

Seweryn na FECIE »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
FeTA nie jest świętem greckiego sera, lecz niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi próbujących swoich sił w teatrze - daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu z opiniami i radami jurorów doświadczonych na polu teatralnych zmagań.

Filharmonia Wrocławska zaprasza na koncerty »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
Filharmonia Wrocławska zaprasza na koncerty

Tragedia pod Osiekiem »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie Interia, PAP
Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 5 w okolicach miejscowości Osiek. W zderzeniu trzech samochodów zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne.

Czytanie w ciemnościach »
Tekst opublikowany 2012-04-15, opracowanie red.
„Czytanie w ciemnościach” to cykl słuchowisk, intermedialnych spektakli odbywających się w mroku, a więc działających na zmysły. Ideą przewodnią cyklu jest zaprezentowanie literatury w atrakcyjny, odmienny sposób.

Utrudnienia na Komuny Paryskiej »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Od piątkowej nocy - 13/14 kwietnia 2012 r.- do rana w poniedziałek 16 kwietnia 2012 r. zamknięty będzie przejazd ulicą Komuny Paryskiej przez przebudowywaną ulicę Pułaskiego.

Będzie FeTA  »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
W piątek 20 kwietnia rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA.

Jazz nad Odrą »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą” odbędzie się w terminie 18-22 kwietnia 2012 roku. Gwiazdą 48. edycji będzie amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy Branford Marsalis – to jedyny koncert tego artysty w Polsce w tym roku.

Historia Wrocławia na wesoło »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Teatr Na Bruku zaprasza na niekonwencjonalne przedstawienia teatralne. Młodzi aktorzy chcą na wesoło uczyć nas historii.

Awans szczypiornistów Śląska? »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
W sobotę 14 kwietnia (godz. 18) piłkarze ręczni Śląska zagrają w Poznaniu z MKS-em. Jeśli liderujący wrocławianie choćby zremisują z wiceliderem, to przypieczętują swój awans do I ligi.

Mała szkoła - duży kłopot »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

72 rocznica zbrodni katyńskiej »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Jutro mija 72 rocznica okrutnej zbrodni katyńskiej.

Co może jeden człowiek? »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Wrocławski Klub Anima organizuje koncert pt. "Co może jeden człowiek?"

Więźniowie malarzami  »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
W weekend 14 – 15 kwietnia, we wrocławskiej Klinice Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego zawitają niecodzienni malarze. Ich zadaniem będzie nadanie szpitalnym ścianom nowego, bajkowego wyrazu.

2 tysiące zł dla właścicieli domów »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać 2 tys. zł na budowę przyłącza kanalizacyjnego oraz będą ponosić niższe koszty odprowadzania nieczystości jeśli podłączą posesję do kanalizacji miejskiej.

Linia 917 krócej »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
W związku z planowanym remontem drogi powiatowej łączącej Wrocław z miejscowością Gałów na terenie Gminy Miękinia, od 16 do 20 kwietnia 2012 roku zostanie całkowicie zamknięty przejazd ww. drogą na odcinku od granicy miasta Wrocławia do miejscowości Gałów.

Biznesowy biegacz »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Ponad 40 lat w biznesie i ciągle nowe pomysły – Janisław Muszyński, przedsiębiorca, manager, inżynier i były polityk w jednym. Obecnie zasiada w zarządzie pierwszej, biotechnologicznej spółki typu spin-off w Polsce, którą poprowadził na NewConnect i przygotowuje do wejścia na GPW.

Włoscy mistrzowie indie elektroniki »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie red.
City Sounds zaprasza na koncert jednego z najlepszych europejskich zespołów indie elektroniki, włoskiej formacji Port-Royal. Gościem czwartkowego wieczoru w klubie Puzzle będzie reprezentantka wrocławskiej sceny muzycznej – Natalia Grosiak.

Protesty PiS i nauczycieli »
Tekst opublikowany 2012-04-10, opracowanie bom
Na godzinę 12 zaplanowano protest nauczycieli z całego regionu przeciwko polityce rządu. O godzinie 15 pod tablicą tragicznie zmarłego Jerzego Szmajdzińskiego przy ulicy Oporowskiej, rozpoczną się uroczystości drugiej rocznicy tragedii pod Smoleńskiem.

Atrakcyjna północ Wrocławia  »
Tekst opublikowany 2012-04-05, opracowanie red.
Gant Development odkrywa zalety północnej części Wrocławia, gdzie realizuje właśnie nowe osiedle mieszkaniowe. Bliskość Śródmieścia, szkół, opieki medycznej czy centrów handlowych zapewnia komfort mieszkania poza ścisłym centrum Wrocławia.

Gang kieszonkowców grasuje w mieście »
Tekst opublikowany 2012-04-05, opracowanie red.
Od tygodnia praktycznie nie ma dnia, by na policję nie zgłosiła się osoba, która została okradziona w autobusie czy tramwaju MPK.

Wielka chmura nad regionem »
Tekst opublikowany 2012-04-05, opracowanie red.
Powstaje pierwszy w Polsce i nowatorski projekt „Dolnośląskiej Chmury Edukacyjnej”. Zakłada on wykorzystywanie technologii tzw. „chmury obliczeniowej” dla potrzeb społeczności województwa ze szczególnym uwzględnieniem samych placówek edukacyjnych, jak i rozmaitych projektów realizowanych przez szkoły.

Rośnie nam Afryka »
Tekst opublikowany 2012-04-05, opracowanie RW
We wrocławskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęła się właśnie największa inwestycja w historii tej instytucji. - Budowa Afrykarium stała się faktem - obwieścił Radosław Ratajszczak, prezes zoo. Ogrodzono teren, przeniesiono zwierzęta, wytyczono nowe ścieżki.

Strajk na stadionie »
Tekst opublikowany 2012-04-05, opracowanie RW
Przed bramą wrocławskiego stadionu strajkują od rana pracownicy firmy wykonującej instalacje elektryczne. Domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń od podwykonawcy – spółki Imtech. Tymczasem Imtech... wydał właśnie oświadczenie o zerwaniu kontraktu z głównym wykonawcą – firmą Max Boegl. Jeżeli impas nie zostanie przerwany – Wrocław straci możliwość zorganizowania rozgrywek podczas Euro 2012.

Tramwaj i autobus na własność? »
Tekst opublikowany 2012-04-04, opracowanie RW
Chcesz mieć tramwaj bądź autobus tylko dla siebie, albo swoich znajomych? Nie ma problemu. Jeszcze niewiele osób we Wrocławiu o tym wie, ale MPK prowadzi wynajem swoich pojazdów. - To pomysł na najbardziej oryginalną imprezę w mieście – zachwala Krzysztof, student politechniki.

Nocny kowboj, dzienny pastuch »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie red.
Muzeum Współczesne Wrocławia zaprasza na na cykl trzech miejskich debat, podczas których będzie można podyskutować o mieście w bardziej poetycki, artystyczny sposób.

Polscy Czempioni w sieci »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie red.
Ruszyła oficjalna strona programu Polski Czempion. To unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie skupia liderów polskiego biznesu obecnych na rynkach zagranicznych. Serwis internetowy przybliży ideę programu i ma być źródłem inspiracji dla kolejnych firm z globalną wizją rozwoju.

Walczą z zemstą Stalina »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie red.
Co pewien czas media alarmują o inwazji groźnej dla zdrowia rośliny, której sok powoduje oparzenia skóry. To barszcz Sosnowskiego, chwast pochodzący z terenów dawnego ZSRR, gdzie nazywa się go „zemstą Stalina”.

Diamentowy grant »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie red.
4 studentów Politechniki Wrocławskiej znalazło się wśród beneficjentów I edycji programu „Diamentowy grant”.

Nasz Kolumb jedzie do Szwecji »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie red.
Naukowiec z Politechniki Wrocławskiej znalazł się w gronie pięciu laureatów programu Kolumb realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Uczennica zemdlała »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie red.
Funkcjonariusze Straży Granicznej pomogli młodej kobiecie, która zemdlała na ulicy.

Nowa linia autobusowa »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie red.
Nowa linia autobusowa na wrocławskie osiedla zacznie funkcjonować 16 kwietnia.

Zatrzymania na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie red.
Funkcjonariusze z Placówki SG Wrocław-Strachowice w trakcie odprawy paszportowej zatrzymali trzech Polaków.

Od maja do Lwowa »
Tekst opublikowany 2012-04-02, opracowanie red.
Wrocław zyskuje nowe połączenie. Od 16 maja ze stolicy Dolnego Śląska polecimy Eurolotem do Lwowa.

Na blasze malowany »
Tekst opublikowany 2012-04-02, opracowanie red.
W Muzeum Etnograficznym można od środy oglądać fotografie przedstawiające przydrożne krzyże. Autorką wystawy jest Maika Kosińska.

Duran Duran gwiazdą Strefy »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie red.
To już pewne - brytyjska grupa Duran Duran będzie czołową gwiazdą Strefy Kibica, która powstanie na wrocławskim Rynku w czasie Turnieju UEFA EURO 2012.

IBM i Politechnika tworzą świat »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie red.
Politechnika Wrocławska i IBM Polska organizują konferencję „World of Innovation”, poświęconą najnowszym osiągnięciom w dziedzinie IT, przede wszystkim w zakresie Cloud Computing*. W trakcie wydarzenia uczelnia oraz IBM Haifa Research Laboratory podpiszą umowę o współpracy.

Pokażą Śmietnisko »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie red.
W trakcie kolejnej edycji Café Rewitalizacji zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego „Śmietnisko” oraz dyskusję „Sztuka jako narzędzie zmiany społecznej”

Baza Ryanaira uruchomiona »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie red.
Ruszyła pierwsza polska baza Ryanaira. Dla wrocławskiego lotniska to ogromny prestiż, dla podróżnych - na początek aż 7 nowych połączeń. Baza Ryanaira jest drugą w tej części Europy, a dzięki niej linie oferują z Wrocławia rekordową liczbę 22 kierunków.

Śląsk rozgromił Tęczę »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie red.
Piłkarze ręczni Śląska rozgromili we wrocławskiej Orbicie Tęczę Kościan 35:18 (21:9) i nadal pewnie liderują w tabeli II ligi, grupy 1.

Wrocław po stronie natury  »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie red.
28 marca Wrocław odwiedzili nietypowi ambasadorzy ekologii - sosna, jawor, buk, modrzew i klon, reprezentujący program „Po stronie natury”, sprawdzali wiedzę mieszkańców na tematy związane z ekologią, a także zachęcali ich do ochrony środowiska naturalnego.

Możesz zagrać na Euro »
Tekst opublikowany 2012-03-27, opracowanie red.
W sobotę będzie można zagrać już na Euro 2012! Wystarczy wybrać się na Krzyki.

Ostatni etap ekshumacji »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie opr. as
Rozpoczął się ostatni etap prac ekshumacyjnych na kwaterach 81 A i 120 Cmentarza Osobowickiego we Wrocławiu. W miejscu, w którym badania prowadzi Instytut Pamięci Narodowej, w latach 1948-1956 pochowano ok. 350 więźniów – ofiary systemu komunistycznego.

Zatrudniają na potęgę  »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie red.
Odpowiednie do wykształcenia dochody, budowanie kariery oraz możliwość rozwoju zawodowego to najbardziej pożądane dobra wśród osób szukających pracy. Preferowana jest edukacja praktyczna, czyli taka, która w przyszłości będzie miała przełożenie na nasze życie zawodowe gwarantując nam stałe zatrudnienie.

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Podwójna szansa na karierę »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Wrocławskie Dni Kariery startują w najbliższą środę na Politechnice Wrocławskiej, a zakończą się następnego dnia na Uniwersytecie Ekonomicznym. To najlepsza okazja, żeby zapoznać się z ofertami zatrudnienia w kilkudziesięciu firmach naraz, zweryfikować swoje oczekiwania i zaaplikować na wymarzone stanowisko.

Tramwaje pojadą szybciej »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie DB
Już od najbliższego weekendu na przystanku przy ul. Piłsudskiego w stronę pl. Legionów będą się mogły jednocześnie zatrzymywać dwa tramwaje, a nie jak dotąd jeden. Niestety z powodu braku miejsca na dłuższy peron, pasażerowie będą musieli wsiadać do pojazdów prosto z jezdni.

TVP Wrocław zmienia się na wiosnę »
Tekst opublikowany 2012-03-21, opracowanie (wel)
Już od 21 marca nowa odsłona TVP Wrocław.

Science-fiction na ENEMEFie »
Tekst opublikowany 2012-03-21, opracowanie red.
Filmy S-F to propozycja dla fanów futurystycznych wizji, obcych cywilizacji i technicznych cudów i jednocześnie porywającej fabuły. Tym razem, ze względu na długość filmów (w sumie prawie 8 godzin) zaprezentowane zostaną trzy tytuły: długo wyczekiwane "Igrzyska śmierci", przełomowy "Avatar 3D" w specjalnej, reżyserskiej wersji oraz wizjonerski "Dystrykt 9".

Męski wieczór w Chopperze »
Tekst opublikowany 2012-03-20, opracowanie red.
Z myślą o facetach Chopper przygotował mocne uderzenie. 12 kwietnia zaprasza na imprezę dedykowaną tym, którzy w Dzień Kobiet musieli zostać w domu.

Wrocław wsiada na rower »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie opr. as
Ruszył drugi sezon Roweru Miejskiego. Mieszkańcy Wrocławia mogą już korzystać z bezobsługowych wypożyczalni rowerów. Czeka na nich 200 jednośladów, rozmieszczonych na 26 stacjach w różnych częściach miasta.

Dolby Laboratories wybrało Wrocław  »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie red.
Dolby Laboratories otwiera we Wrocławiu nowe centrum badawczo-rozwojowe. Siedziba centrum będzie mieściła się w kompleksie Green Towers.

Wrocław stolicą... butów »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie red.
W sobota, 17 marca Wrocław stanie się mekką... butów! W CH Korona rusza dwutygodniowy ogólnopolski Festiwal Butów! Od 17 marca do 1 kwietnia będzie można podziwiać wielką wystawę obuwia z najróżniejszych epok historycznych i regionów świata. Pojawią się także modele obuwia prosto ze światowych pokazów mody, w tym marki najbardziej znanych projektantów.

Weekend z Arlekinem »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie red.
Już dziś we Wrocławiu wystąpi Cyrk Arlekin pod dyrekcją Krzysztofa Mazura i Juliana Madeja. W tym roku Arlekin świętuje swój jubileusz 15-lecia istnienia a przez te lata stał się jednym z najbardziej znanych cyrków polskich.

Rusza budowa wału na Kozanowie  »
Tekst opublikowany 2012-03-15, opracowanie red.
Mieszkańcy wrocławskiego osiedla, które ucierpiało przez wielką wodę podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku, mogą odetchnąć. Rozpoczęła się tam budowa ponad kilometrowego wału przeciwpowodziowego, który skutecznie zabezpieczy osiedle przed żywiołem.

Prince i światowe gwiazdy piłki »
Tekst opublikowany 2012-03-13, opracowanie DB
Koncert Prince'a, mecz Brazylia – Japonia oraz turniej piłkarski z udziałem czołowych klubów Europy i Śląska Wrocław – to trzy wielki wydarzenia, które zaplanowano jeszcze w tym roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Pacjent wypadł z okna »
Tekst opublikowany 2012-03-13, opracowanie DB, bom
W poniedziałek z okna Akademickiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Borowskiej wypadł pacjent. 39-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Chleba zamiast igrzysk »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie ML
Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Manifa, zorganizowana przez Inicjatywę 8 Marca. W marszu który ruszył spod pomnika Fredry w niedzielę 11 marca, przeszło ponad 300 protestujących.

Impro, jazz i śpiew gardłowy »
Tekst opublikowany 2012-03-11, opracowanie red.
Kolejna odsłona projektu wrocławskich muzyków Impro Travel Night już we wtorek. Zaskakujące brzmienia i paradoksalne dźwięki będzie można już po raz trzeci usłyszeć w Puzzlach.

Turniej już w sobotę »
Tekst opublikowany 2012-03-11, opracowanie red.
Na Krzykach znów będą grali w piłkę! Po raz drugi organizowany jest tam Turniej Charytatywny, z którego dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin.

Sinead O’Connor wystąpi we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie opr. as
19 czerwca na wrocławskiej Wyspie Słodowej, w ramach WrocLove Fest 2012, wystąpi Sinead O’Connor. Będzie to jej pierwszy koncert w Polsce po wydaniu ostatniego albumu „How About I Be Me (And You Be You)?”.

Defibrylator w Operze »
Tekst opublikowany 2012-03-08, opracowanie red.
Opera Wrocławska jest kolejną instytucją w naszym mieście, w której umieszczony został defibrylator typu AED. Urządzenie ratujące życie posłuży każdemu, kto będzie potrzebował pomocy.

Terminal gotowy do startu »
Tekst opublikowany 2012-03-08, opracowanie red.
Wrocławskie lotnisko otrzymało zgodę od Urzędu Lotnictwa Cywilnego na korzystanie z nowego terminalu i ma już wszystkie niezbędne pozwolenia, by otworzyć obiekt dla pasażerów. Pierwsi podróżni odlecą w niedzielę, 11 marca, o godz. 5:55. Samolot poleci do Warszawy.

Z głębi serca dla małych i dużych »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie red.
11 marca w klubie Puzzle we Wrocławiu odbędzie się całodniowa akcja pod hasłem „Rak wspak”, z której dochód będzie przeznaczony na leczenie wrocławianki Karoliny Buczmy w klinice onkologicznej w Chinach.

Wrocław pamięta o Wyklętych »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie red.
Pod hasłem „Armio Wyklęta - dziś Wrocław o Was pamięta” odbyły się 1 marca w naszym mieście uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Podejrzyj Gigantów z bliska »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie opr. as
W sobotę, 3 marca w Chopperze spotkamy się nowymi zawodnikami, w tym amerykańskimi gwiazdami, Gigantów. Podczas oficjalnej prezentacji drużyny będzie można zobaczyć stroje na sezon 2012 oraz kupić karnety w specjalnej, promocyjnej cenie.

Przed nami ''Laur Ekoprzyjaźni 2011'' »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie opr. as
12 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbędzie się już IV edycja wręczenia „Laurów Ekoprzyjaźni 2011”. Przyznawane są one za działania na rzecz ekologii.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Naucz się ratować  »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie bom, www.wroclaw.pl
Cykl warsztatów "Ratuj skutecznie – Działaj bezpiecznie" organizuje wrocławski magistrat we współpracy z pogotowiem ratunkowym: - Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą wykorzystywali zdobytą podczas szkoleń wiedzę, a dzięki temu miasto będzie bardziej bezpieczne – tłumaczy Anna Szarycz, dyrektor wydziału zdrowia.

Tłumy zwiedziły nowy terminal  »
Tekst opublikowany 2012-02-27, opracowanie ML
„Poleć Wrocław” - takim hasłem witano tłumy Dolnoślązaków, które odwiedziły w sobotę nowy terminal lotniska. Takim też hasłem już wkrótce będziemy witać podróżnych przybywających drogą lotniczą do Wrocławia.

Urodzinowa gala Bartoszewskiego  »
Tekst opublikowany 2012-02-25, opracowanie Mariola Lewandowska
W czwartkowy wieczór w Sali Wielkiej Ratusza zorganizowano wielką galę z okazji 90. urodzin Honorowego Obywatela Wrocławia, którym Władysław Bartoszewski jest od 2007 roku.

Pajacki na wrocławskim Rynku  »
Tekst opublikowany 2012-02-25, opracowanie opr. as
Zdziwieni przechodnie nie wierzyli własnym oczom. Na wrocławskim rynku ponad 50 studentów wykonało jednocześnie pajacyki. W ten właśnie sposób rozgrzewali się przed majowymi Juwenaliami.

Mieszkaniowa wiosna we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie opr. as
Ustawa deweloperska, rekomendacja S, dynamiczna sytuacja makroekonomiczna oraz nowa, ciekawa i zdywersyfikowana oferta lokalnych deweloperów - to tematy, które zdominowały briefing mieszkaniowy organizowany przez wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

W sobotę dzień otwarty na lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie ML
Dyrekcja portu lotniczego zaprasza w sobotę 25 lutego wszystkich pasjonatów podróży, latania, czy też nowoczesnej architektury.

Jak uratować komuś życie »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie ML
Jeśli jesteś kobietą nieaktywną zawodowo (do 64 roku życia) i mieszkasz na terenie Dolnego Śląska, mamy dla ciebie bezpłatne i certyfikowane szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i BHP.

ENEMEF: Oscary 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie opr. as
ENEMEF: Oscary 2012 to wielkie tytuły, wielkie nazwiska i wielkie emocje - idealny repertuar na noc poprzedzającą rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Usługa Dolny Śląsk News już dostępna  »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie umwd.dolnyslask.pl
Sport, kultura, turystyka - teraz najświeższe newsy z regionu bezpośrednio w Twojej komórce. W jaki sposób być na bieżąco? To proste - wystarczy skorzystać z aplikacji Dolny Śląsk News, która błyskawicznie dostarczy na telefon komórkowy z systemem Android wszelkie niezbędne informacje o wydarzeniach organizowanych, współorganizowanych lub objętych patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Śmiecenie odpada »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie ML
Pod hasłem „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków” będzie przebiegała regionalna kampania informacyjno-edukacyjna.

Pobił i uprowadził byłą dziewczynę »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie opr. as
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o pozbawienia wolności kobiety, użycia wobec niej przemocy oraz uszkodzenia ciała. Sprawca uprowadził pokrzywdzoną z jednej z podwrocławskich miejscowości.

Reklamacje pod nowym adresem »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Biuro Obsługi Pasażera MPK zostało przeniesione z zajezdni przy ul. Powstańców Śląskich 209 na ul. Prusa 75-79!

Podwójne mistrzostwo ''sześćdziesiątki siódemki'' »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Szkoła Podstawowa nr 67 po raz kolejny zdobyła mistrzostwo Wrocławia w ramach Energa Basket Cup. Młodzi koszykarze zwyciężyli zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt, a teraz chcą powalczyć o tytuły mistrzów Polski.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Już dziś Impro Travel Night vol.4 »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Po raz czwarty wrocławscy free-jazzowcy zapraszają we wtorek na muzyczną jazdę bez trzymanki w ramach cyklu Impro Travel Night. Tym razem gościem imprezy będzie Wiktor Golc (Papadram, Gliniane Pieśni).

U nas też nieźle zarabiają »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie opr. red, money.pl
Prezesi i członkowie zarządów spółek odpowiedzialnych za przygotowania do Euro 2012 zarobili prawie 12 mln zł w trzy lata. W tym samym czasie kierowane przez nich spółki dysponowały budżetami o wartości 156,6 mln zł. Nieźle zarabiają też władze i pracownicy spółki Wrocław 2012.

Jak efektywnie sprzedawać  »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie opr. as
Często początkujący przedsiębiorcy nie pamiętają o tym, że najważniejsze dla ich firmy są kontakty z klientami i dobra strategia. Bez tego, nawet najlepszy produkt pozostanie zapomniany i niedoceniony. Jak uniknąć takiej sytuacji i zawojować rynek, dowiedzieć się będzie można podczas bezpłatnych warsztatów w ramach X edycji Wrocławskiego Dnia Coworkingu.

Projekt Cafe Rewitalizacja »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie ML
W Infopunkcie Nadodrze Łokietka 5 zainaugurowano działalność tzw. kawiarni społecznej, która działać będzie cyklicznie w wybrany dzień tygodnia.

Magnolia nie tylko dla kobiet »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie ML
Dzisiaj oficjalne otwarty został kolejny, czwarty już market budowlany sieci Castorama we Wrocławiu.

Jednokolorowe taksówki »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie DB
Władze Wrocławia chciałyby, żeby wszystkie wrocławskie taksówki były w jednym kolorze. - To standard w wielu europejskich miastach i będziemy do tego samego dążyć we Wrocławiu - mówi Rafał Dutkiewicz. Taksówkarze sceptycznie podchodzą do tego pomysłu.

Dworcowej odysei ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie ML
Od dwóch lat trwają spekulacje na temat przyszłości dworca PKS? Prywatyzacja została zawieszona, a teraz spółka Polbus chce sprzedać działkę przy ul. Suchej – z zastrzeżeniem, że dworzec nie będzie mógł zupełnie zniknąć.

Skarby z depozytów policji  »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Skarby i cenne przedmioty z Muzeum Miejskiego we Wrocławiu pojechały na wystawę do Środy Śląskiej. W przeszłości wiele zabytków policja zarekwirowała „archeologom – amatorom”.

Jacek Wójcicki dziś w Agorze »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie red.
Jacek Wójcicki - gwiazda Piwnicy Pod Baranami wystąpi podczas koncertu charytatywnego we Wrocławiu.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Prace na trasie już trwają  »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie AS
Niewiele ponad dwa miesiące pozostało do inauguracji najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce, Bike Maraton. Tradycyjnie już pierwszą edycję zaplanowano we Wrocławiu.

Spróbuj sił w rugby »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red, fot. Jakub Ryś - Rugby Wroclaw
Od 20 do 21 kwietnia drużyny Rugby Wrocław trenować będą z akademickim zespołem RC ENSAPVS Paris.

Camané, książę fado, w synagodze »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Pochodząca z Portugalii muzyka fado święci zasłużone tryumfy zarówno na całym świecie, jak i w Polsce. Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert najważniejszego męskiego głosu w muzyce fado – Camané.

Zagra Blady Koń o imieniu Death »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
A Pale Horse Named Death – amerykański zespół gothic - doom - metalowy założony w Brookhaven, zagra w Liverpoolu.

Ukraiński folk-punk-rock »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Zespół Flit od samego początku, jest autentyczną marką ukraińskiej muzyki i nie tylko na Ukrainie. Jest to grupa, z którą liczą się i muszą się liczyć, gdyż Flit na scenie jest wyrafinowany, a teksty piosenek i muzyka zawsze wywołują pozytywne emocje.

Czy Europa jest martwa? »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Martwa Europa to pierwsza książka tego australijskiego pisarza ukazująca się w Polsce.

Niewinni zagrają w Chopperze »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Zespół Niewinni to wrocławskie trio, w skład którego wchodzą doświadczeni muzycy grający na co dzień w takich zespołach jak: Twistersi, Blade Loki, Spacemen czy Sny. W najbliższą sobotę, 11 lutego, zapraszają na koncert od godziny 21 do Choppera.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

W filharmonii są w formie »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Wojciech Sitarz
- Dziś właściwie każdy nasz projekt mógłby zostać nagrany – przyznaje Agnieszka Franków - Żelazny w przerwie sesji nagraniowej nowej płyty Boba Chilcotta. Dyrektor artystyczna Chóru Filharmonii Wrocławskiej zdradza, że w najbliższych miesiącach możemy się spodziewać wysypu wydawnictw z udziałem wrocławskich śpiewaków.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Walentynkowy maraton »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie red
Już 10 lutego w Twoim kinie Helios zaserwujemy filmową ucztę dla dwojga. Daniem głównym będzie grany premierowo film „Big Love”!

''Zmotywowani'' do emerytury »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie DB
Emerytura wyższa nawet o 1000 złotych i większa odprawa. Na tyle mogą liczyć naczelnicy dolnośląskiej policji, którzy wkrótce mają odejść na emeryturę.

Centrum zarządzania za 22 mln »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie AS
Wkrótce rozpocznie się budowa Centrum Zarządzania Ruchem (CZR) i Obwodu Utrzymania Autostrady A8 (OUA). Centrum wraz z Obwodem będzie usytuowane na obszarze węzła Północ Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Taka lokalizacja zapewni sprawny i łatwy dostęp nie tylko do AOW, ale również do drogi ekspresowej S8 i przyszłej drogi ekspresowej S5.

Oszuści z tytułami »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Akademia Medyczna jest kolejną wrocławską uczelnią, która podpisała właśnie umowę z serwisem Plagiat.pl. Po zeszłorocznej aferze, kiedy byłemu rektorowi Akademii udowodniono, że popełnił plagiat pisząc swoją pracę habilitacyjną, to niewątpliwie słuszna decyzja uczelni. Czy jednak umowa z serwisem zlikwiduje coraz częstszy proceder przepisywania cudzych prac przez naukowców?

Od kładki do kolosa »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
To jedyny taki most na świecie. Pasma nośne z ułożonych na płasko blach sprawiają, że nie ma odpowiedników. To również największy most wiszący w Polsce, wzniesiony z 2400 ton granitu i 2300 ton stali. Dlatego, aż trudno uwierzyć, że pierwowzorem tego kolosa były… wiszące, drewniane kładki i niewielki mostek w Ozimku koło Opola.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Wpadli w samochodzie »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani, to mieszkańcy naszego miasta, w wieku od 22 – 35 lat. Dwaj z nich podejrzani są o posiadanie środków odurzających i handel nimi, natomiast trzeci, to mężczyzna, który kupił narkotyki.

Prezydent chce lunaparku »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Prezydent Wrocławia zapowiedział, że w naszym mieście powstanie lunapark. Wiadomo już gdzie miałby powstać ogromny park rozrywki - na Żernikach w okolicy Stadionu Miejskiego.

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Coma zagra w Eterze »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny rockowej wystąpi już 5 lutego we wrocławskim klubie Eter.

Cocotier, czyli ''palma'' w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Cocotier z języka francuskiego oznacza palma kokosowa czy też, jak w przypadku "mieć palmę na punkcie czegoś lub kogoś". Nazwa jest uniwersalna, bo któż z nas nie ma swojej "palmy".

Ludowe Buraky »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Grupa folkowa Buraky powstała w czerwcu 2001 roku. Muzycy tej formacji są bardzo otwarci na wszelkie eksperymenty łączące tradycyjną muzykę ludową z różnymi stylami czy brzmieniami.

LUX z przytupem TORPEDA »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Luxtorpeda to z jednej strony solowy projekt Litzy, z drugiej - nowy zespół czterech przyjaciół, grających ze sobą już wcześniej w wielu wspólnych projektach: Litzy, Krzyżaka, Kmiety i Drężmaka.

Udaj się w na krucjatę Wichmana »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red.
Zanim komes Wichman stanie na czele sprzymierzonych sił Wieletów i Wolinian... Zanim zmierzy się z siłami Mieszka I... Zanim nastanie pamiętny rok 967...

Seryjny morderca we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. aw
Śledztwo w sprawie serii zabójstw popełnianych na bezbronnych emerytach rozpoczyna komisarz Marek Przygodny z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

To otwarte i zdolne miasto »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. aw
TBSCG to dostawca rozwiązań IT , zajmująca się zarządzaniem treścią, hostingiem, wsparciem technologicznym, dostarczaniem treści i kreacjami graficznymi dla klientów w całej Europie. Otworzyli właśnie biuro we Wrocławiu. O szczegółach pracy rozmawiamy z Łukaszem Szostakiem, Service Delivery Director w firmie TBSCG.

Nowoczesne laboratorium GDDKiA »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. aw
W obrębie węzła Zachód (Mokronos) przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia na powierzchni ok. 20 tys. m2 powstaje nowoczesne Laboratorium Drogowe GDDKiA.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Miasto stawia SMG pod ścianą »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie AS
Negocjacje między miastem a firmą SMG, operatorem Stadionu Miejskiego, przybrały ostatnio ostry charakter. Magistrat chce, aby Amerykanie zajęli się tylko organizacją imprez, a resztę ich obowiązków przekazać spółce Wrocław 2012.

Jazda na gapę się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Red.
O tym, że jazda bez biletu nie opłaca się, przekonało się w ubiegłym roku ponad 70 tysięcy gapowiczów. Tyle wezwań do zapłaty za jazdę bez biletu wystawili w 2011 roku kontrolerzy MPK. To 20 procent więcej niż w roku poprzednim. Z tego tytułu do kasy miejskiej wpłynęło 4,5 mln złotych, czyli prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Nowe taryfy do poprawki? »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie DB
Część radnych rządzącego miastem klubu Rafała Dutkiewicza, wbrew stanowisku miasta, chce przywrócenia popularnego biletu za 80 zł zmniejszenia podwyżki biletu za 48 zł, który ma kosztować 60 zł. Większe szanse są na to pierwsze.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Żebraczy Wrocław »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red.
Na dworze przenikliwy ziąb. Spróbujcie podczas tej pogody rozsiąść się na chodniku i trwać tak przez kilka godzin. Mało tego, weźcie ze sobą roczne dziecko. Bulwersujące? Wcale nie. Wystarczy przejść się po centrum Wrocławia.

Karate po leśnicku  »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie RW
Centrum Kultury Zamek w Leśnicy po raz kolejny będzie obalało stereotypy. Tym razem tematem jest Japonia i to jak ją postrzegamy. Czy rzeczywiście w Kraju Kwitnącej Wiśni mieszkają grzeczne gejsze i wszyscy trenują karate? 2 lutego będzie się można o tym dowiedzieć podczas Leśnickiej Akademii Zamkowej.

Program 100 kamienic przestał istnieć »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie RW
Program 100 kamienic, czyli plan wyremontowania stu zabytkowych budynków w mieście właśnie przestał istnieć. Jest to dobra informacja, ponieważ plan został zrealizowany i to z naddatkiem. Problem w tym, że plan jest niewystarczający.

Koncert Frühstück już w sobotę »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red.
3 marca nakładem YoungSide Records ukaże się trzecia płyta wrocławskiego składu Frühstück – zatytułowana Quiet. W Polsce partnerem dystrybucyjnym płyty jest Slot Art Festival. Tego samego dnia zespół zagra promocyjny koncert.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

ACTA: Nie chcemy Palikota »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Organizatorzy ACTA nie chcą, aby politycy podłączali się do protestów. Chodzi o działa Janusza Palikota i jego kontrowersyjne pomysły, które mogą podzielić protestujących. 3 lutego we Wrocławiu odbędzie się kolejny protest.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Szpital ewakuowany dwa razy »
Tekst opublikowany 2012-01-29, opracowanie as
Minionej doby dwukrotnie ewakuowano pacjentów ze szpital przy ul. Kamieńskiego. Podczas drugiej akcji zmarł jeden z pacjentów, choć władze szpitala zapewniają, że nie było to związane z ewakuacją.

Bankructwa opóźniły prace na stadionie »
Tekst opublikowany 2012-01-27, opracowanie AS
Do końca marca z placu budowy Stadionu Miejskiego mają zniknąć ostatni robotnicy. - Tak zakłada harmonogram, który ustaliliśmy z miastem. Rozliczenia finansowe są jeszcze negocjowane - mówi Jens Stark, dyrektor kontraktu z Max Boegl, głównego wykonawcy inwestycji.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Zagra u nas Lamb »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Lamb to legendarny i kultowy brytyjski duet, wyrosły na stylistyce bristol sound i trip hopu. Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic, Lamb udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz.

Filharmonia Wrocławska zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
27 stycznia o godz. 19:00 wystąpi chór pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny z towarzyszeniem harfistki – Malwiny Lipiec.

Sklepowy wózek taranem? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie opr. aw
Ukradli wózek sklepowy, a potem dosłownie "rozbijali się" nim po osiedlu Kosmonautów. Zostali zatrzymani przez patrol policji.

A4 tylko dla bogaczy »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie RW
Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie się opłacało wyjeżdżać samochodem poza Wrocław, a o wakacyjnych wojażach trzeba będzie całkowicie zapomnieć. Wszystko przez dwa czynniki – drożejące paliwo i wprowadzenia opłat za przejazd autostradą A4.

Zombie w sieci »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie RW
Korzystaliście w ciągu ostatnich dni z internetu, sprawdzaliście pocztę, czytaliście informacje o ataku hakerów na strony administracji publicznej? Bez względu na to, czy popieracie czy nie, plany podpisania międzynarodowego porozumienia ACTA, to właśnie... wasze komputery mogą uczestniczyć w internetowej wojnie i robieniu bałaganu na rządowych serwerach. Niewykluczone bowiem, że bez waszej wiedzy hakerzy włączyli was do tzw. sieci komputerów zombie.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Druga odsłona WrocLove Reggae Station »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie red
Na 1 lutego 2012 roku zaplanowany został drugi koncert z cyklu WrocLove Reggae Station. We wrocławskim klubie Alibi zagrają aż dwie gwiazdy światowej sceny reggae: Turbulence i Black Prophet.

O Wojtku z Armii Andersa »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie red.
Aileen Orr przedstawia historię niezwykłego niedźwiedzia o imieniu Wojtek, opisując jego drogę od Persji po Szkocję, a także jego służbę w polskim wojsku. Obszerny epilog napisany przez Neila Aschersona podkreśla zasługi Polaków w walce z III Rzeszą.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Ryanair zanocuje we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Opr. aw
Wrocławskie lotnisko "nawiedził" Michael O'Leary. Oprócz żartów i dwuznacznych póz z miniaturką samolotu, zapowiedział otwarcie w marcu tego roku pierwszej polskiej bazy Ryanaira w stolicy Dolnego Śląska.

Niezwykła aleja Hallera »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jan Hawełko, investmap.pl
Wrocław jest miastem, w którym kryje się wiele niezwykłych zakątków. Stare ulice mają w nim swoje historie. Jedne są burzliwe, gdzieniegdzie przeszłość zakryła woalem zapomnienia miejsca o wątpliwej reputacji, inne zaś są pełne chwały i blasku. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy wziąć mapę Wrocławia, zamknąć oczy i wycelować palcem. Tak czytelniku trafiliśmy na al. Hallera…

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

XI urodziny Madnessu »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie red
Impreza urodzinowa odbędzie się 27 stycznia o godz: 19.00.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Gienek Loska Band w Madnessie »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie red
Gienek Loska, gdy tylko pojawił się na scenie jednego z telewizyjnych talent shows, od razu podbił serca milionów telewidzów. Bo przypomniał nam, o co w rock'n'rollu chodzi…

Filharmonia Wrocławska zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie red
20 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Wyburzono basen przy Ślężnej »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Po basenie przy ulicy Ślężnej pozostała tylko niecka. Parę dni temu wyburzono budynki, w których dawniej była stacja uzdatniania wody, szatnie i biura pływalni. Dwa lata temu znaleźliśmy tam chemikalia i stosy różnych dokumentów.

Naciągają na wodę i ścieki »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie AS
W skrzynkach pocztowych mieszkańców Stabłowic pojawiły się fałszywe faktury za wodę i ścieki. MPWiK ostrzega, że nie ma z nimi nic wspólnego i zaleca ostrożność.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Jego ekscelencja subiekt w Kinie Konesera »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie red
27 stycznia odbędzie się pokaz specjalny oraz spotkanie z Marcinem Szczygielskim autorem książki „Poczet królowych polskich” poświęconej przedwojennej aktorce Inie Benicie, które poprowadzi Tomasz Raczek.

Metallica we Wrocławiu?  »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie AS
Czy 28 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zagra Metallica? Tak twierdzi – nieoficjalnie - Tomasz Kasprzyk z Anty Radia. Informacji tych nie potwierdza SMG Polska, operator stadionu.

Legenda sufickiej muzyki qawwali »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert sufickiej muzyki qawwali w najlepszym wydaniu.

Siłacze i siłaczki z Choppera »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Przedstawiamy galerię zdjęć i listę zwycięzców z I otwartych mistrzostw w siłowaniu na rękę Chopper Armwrestling 2012.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

World Games lepsze od Euro? »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Artur Szkudlarek
The World Games, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, odbędą się we Wrocławiu w 2017 roku. Choć przeciętnemu kibicowi jest to impreza mało znana, może się okazać, że dla naszego miasta będzie bardziej opłacalna niż mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Okiem obcokrajowców: Wrocław jak... Pakistan »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie RW
Za kilka miesięcy Wrocław będzie zdawał swój pierwszy poważny europejski egzamin. Oczy wielu mieszkańców starego kontynentu będą zwrócone w naszą stronę – będziemy jednym z miast organizujących rozgrywki Euro 2012. Możemy się więc spodziewać tysięcy turystów, którzy opowiedzą później swoim rodakom co widzieli, jak zostali potraktowani, co im się podobało. Warto już teraz wiedzieć jaką opinię ma Wrocław wśród zagranicznych gości – co ich denerwuje i za co nas chwalą. Może kilka rzeczy uda się jeszcze zmienić.

Rewolucja cenowa w MPK »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie aw
Zdaniem urzędu miejskiego podwyżki biletów MPK nie można było uniknąć. Lecz czy inne zmiany wprowadzone przy zmianach kosztów są rzeczywiście uproszczeniem systemu?

Internet po wrocławsku »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Opr. AS
Ponad 60% Polaków posiada w domu dostęp do internetu, a ponad 40% korzysta z dostępu do sieci codziennie wykorzystując łącza o prędkości do 4Mb/s – tak wynika z najnowszych badań konsumenckich przeprowadzonych przez UKE. Jak wygląda sytuacja internauty we Wrocławiu?

Bóg nosi dres? »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie opr. aw
Dres też człowiek. Ma potrzeby, przyjaciół, przeszłość i – przede wszystkim – problemy. Głównie cudze. Pozostaje sobą, nawet w butach do garnituru. Dres też człowiek. W końcu nawet Bóg miał na sobie taki ciuch, prawda?

Parking odnowiony  »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie opr. as
Odnowione i przemalowane ciągi komunikacyjne oraz usunięcie metalowych barier i separatorów łańcuchowych – to efekt zakończonych prac remontowych na parkingu Pasażu Grunwaldzkiego.

Rodziny do Korony »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red.
W sobotę, 28 stycznia, we wrocławskiej Koronie rusza 2. edycja „Godzin dla Rodziny” - całorocznego cyklu dziesięciu weekendowych eventów skierowanych do najmłodszych i ich rodziców.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Kreskostoria Polski 5D »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie red
Twórcy kultowych „Włatców móch” przedstawiają „Kreskostorię Polski”, czyli serial historyczny jakiego jeszcze nie było!

VOO VOO zagra akustycznie »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie red
Legenda polskiej sceny muzycznej wystąpi w ramach Ethno Jazz Festivalu w specjalnym programie, z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Zabytki i strzykawki w forcie »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Cztery kule armatnie i architektoniczne detale z piaskowca znaleziono podczas prac archeologicznych w podziemiach pod Wzgórzem Polskim. Amunicję zbadali saperzy i oddali do Muzeum Historycznego we Wrocławiu.

Brzydota tymczasowa »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
- Znowu nam chcą oszpecić miasto okropnymi rurami! Zróbcie coś! - denerwują się mieszkańcy ulicy Korzeniowskiego. Od kilku tygodni na trawniku przy kanale leżą wielkie rury. Czy zostaną tam na stałe?

PiS szuka tańszej siedziby  »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Wrocławskie Prawo i Sprawiedliwość jest... bezdomne. Właśnie opuszcza swoją siedzibę na placu Solnym. Gdzie się przeprowadzą członkowie partii? Na razie nie wiadomo.

Czwarty słup »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Było ich sześć. Do czasów obecnych zachowały się tylko trzy. W zeszłym tygodniu niespodziewanie odnalazł się czwarty. Chodzi o słupy graniczne ustawione na przełomie XIX i XX wieku na trasach wylotowych z Wrocławia. Gdzie są pozostałe dwa? Czy uda się je odnaleźć?

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Piesi chodzą na skróty »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie bom
Pasażerowie wysiadający z tramwaju na skrzyżowaniu ulic Wielkiej z Powstańców Śląskich nie będą już przechodzić przez tory. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) zamontował barierki rozdzielające tory.

ZIMOWA WYPRZEDAŻ W FERIO GAJ WROCŁAW !!! »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie AS
Zimowa Wyprzedaż trwa we wszystkich sklepach i salonach Ferio Gaj we Wrocławiu. Obniżki w sklepach sięgają nawet 70% i potrwają nawet do połowy lutego 2012.

Złodzieje aut na A4 »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie Opr. aw
Okazuje się, że parkingi przy autostradzie nie są na tyle bezpieczne, by móc na nich z czystym sumieniem zostawić samochód.

Skąd wziął się pies? »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Każdy odpowie, że pies to udomowiony wilk, który już od tysięcy lat towarzyszy człowiekowi. Obecnie jednak pojawiło się kilka nowych teorii, mówiących o pochodzeniu psa.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

Little Dragon we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Pomimo niedawnej choroby basisty zespołu, Little Dragon nie zamierzają zawieść swoich polskich fanów. Zespół potwierdził właśnie nową datę wrocławskiego koncertu. Yukimi Nagano z zespołem zobaczymy na żywo w akcji już 11 marca 2012r. w klubie Eter.

Klientelizm, kumoterstwo i nepotyzm… »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Marcin Sepełowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Bielawy zwyciężył w zawodach okręgowych 53. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, rozgrywanej w sobotę (14 stycznia) w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Drugie miejsce zajęła Dorota Wieczorkowska z XIV LO z Wrocławia, a trzecie Tomasz Wojtczak z Zespołu Szkół nr 2 z Wałbrzycha.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Tłuste plamy na rzece »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od kilku dni substancja ropopochodna wycieka do rzeki Ślęzy. Strażacy blokami słomy tamują zanieczyszczenia przedostające się z kolektora burzowego.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Maturzyści zatańczyli Poloneza dla Fredry  »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie AS
Maturzyści po raz 12. zatańczyli na wrocławskim Rynku Poloneza dla Fredry. Do tańca przygrywała im policyjna orkiestra.

EUROstudniówka na lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie AS
29 lutego, a więc dokładnie na 100 dni przed EURO, do użytku zostanie oddany nowy terminal portu lotniczego we Wrocławiu. - Będzie to taka eurostudniówka na lotnisku – powiedział prezydent Rafał Dutkiewicz.

Kino kobiet z Johnnym Deppem »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie red
Śmiech, intrygi i morze rumu... To Kino Kobiet z Johnnym Deppem.

Chopper Armwrestling 2012 »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie red
Zdarzyło się wam podczas zwykłej imprezy nagle uprzątnąć stół, podwinąć rękaw i rzucić wyzwanie wszystkim obecnym? Jeśli tak, to mistrzostwa Choppera w siłowaniu na rękę są organizowane właśnie dla was.

Krystyna Meissner nie będzie dyrektorem »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie RW
Krystyna Meissner nie będzie już dyrektorem Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Piastowała tę funkcję od 1999 roku.

Tajemnicze obiekty wystające z murów »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie RW
Wrocław jest oplątany siecią... Cóż w tym dziwnego? Każdy przecież zdaje sobie sprawę z istnienia sieci tramwajowej, energetycznej, kanalizacyjnej, wodociagowej itp. O tej sieci jednak wie niewiele osób, na dodatek nie widać jej na pierwszy rzut oka. Tymczasem punkty, które ją wyznaczają, mijamy codziennie po kilka razy. Repery – tajemnicze przedmioty wystające z murów budynków to jedna z najstarszych sieci we Wrocławiu – ma ponad 100 lat.

Wrocławianka na podium  »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie red.
Wrocławianka Agnieszka Fennig zajęła drugie miejsce w konkursie Miss Kosmetyczek 2012.

Latający rekord »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie RW
Wrocławskie lotnisko obsłużyło w 2011 roku 1 mln 657 tys. podróżnych czyli o 3 tys. więcej niż w poprzednim, rekordowym roku. To daje najlepszy wynik w historii portu. Prognozy na rok 2012 - dzięki otwarciu nowego terminalu, uruchomieniu bazy linii Ryanair i UEFA EURO 2012T - są jeszcze lepsze.

Bal na 650 par »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie AS
Dziś, już po raz dziesiąty, odbędzie się Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów, którego celem jest zbiórka pieniędzy dla małych pacjentów wrocławskich szpitali.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Ulica Havla: szybko czy za pięć lat? »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie DB
To, że Vaclav Havel zostanie patronem jednej z ulic we Wrocławiu jest praktycznie przesądzone. Nie wiadomo jednak której, ani kiedy to nastąpi. Wkrótce czy za pięć lat.

Szanty Jurka Porębskiego »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Polski pieśniarz, wykonawca szant i autor piosenek o tematyce morskiej, publicysta, rybak i żeglarz, animator ruchu szantowego w Polsce.

Koszmar nie tylko pijaka »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie RW
Po raz kolejny powraca debata nad sensem istnienia jednego z ostatnich reliktów PRLu w naszym mieście – izby wytrzeźwień. Tym razem "najdroższym hotelem w mieście" zajęła się Najwyższa Izba Kontroli. Wnioski z raportu są dramatyczne.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

To nie koniec rozbudowy »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie aw
Już w pierwszej połowie lutego będziemy mogli zrobić zakupy w Castoramie w Parku Handlowym Magnolia. Jednak nie jest to koniec rozbudowy kompleksu.

Igrzyska World Games 2017 we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie as
Wrocław zorganizuje World Games 2017, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich. Taką decyzję podjęła dziś w Lozannie International World Games Association (IWGA). W ostatecznej rozgrywce Wrocław rywalizował z Budapesztem.

Posłuchaj Ciszy jak ta... »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Cisza Jak Ta to nowoczesne i przebogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Mosz batki dziś? Nowa płyta PHFNG »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
W niespełna dwa lata po premierze poprzedniej płyty katowickie PHFNG powraca z nowym materiałem.

Czy Wrocław zorganizuje World Games? W czwartek decyzja »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie AS
W czwartek poznamy gospodarza World Games 2017, czyli igrzysk sportów nieolimpijskich. Wrocław walczy o to miano z Budapesztem i Kapsztadem.

Nauka nie musi być nudna »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Już 10 stycznia rozpoczyna się druga edycja, poświęconego nauce i technice, programu edukacyjnego dla młodzieży gimnazjalnej, który tym razem swym zasięgiem obejmie Warszawę i Wrocław. Organizator, firma Bosch, we współpracy z Politechnikami Warszawską i Wrocławską, przygotował atrakcyjny program warsztatów kreatywnych.

Światowa czołówka na podium »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Opr. aw
Pavel Pfeifer po raz czwarty z rzędu zajął pierwsze miejsce w kategorii generalnej wyścigów psich zaprzęgów Husqvarna Tour, pokonując dystans prawie 150 km w czasie 3h 55min.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Rośliny, które zmieniły świat  »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Opr. aw
Dlaczego w siedemnastym wieku syfilis leczono sypianiem z czarnoskórymi dziewicami? Jak doszło do tego, że lecznicze właściwości chininowca dostrzeżono dzięki... pumom? W jaki sposób bawełna może wybuchnąć, zdmuchując z powierzchni ziemi całą fabrykę? Które rośliny znakomicie sprawdzają się w charakterze afrodyzjaku?

WrocLOVEski CUP 2012 »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Szykujcie narty, ćwiczcie kondycję i przyjeżdżajcie do Świeradowa Zdroju. 18 lutego odbędzie się WrocLOVEski CUP 2012, czyli zawody w narciarstwie alpejskim dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

Nowa Nadzieja polskiego jazzu »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Laureaci prestiżowej nagrody Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nowa Nadzieja Roku 2010 wystąpią 15 stycznia w Synagodze Pod Bialym Bocianem. inaugurując nowy sezon koncertowy Ethno Jazz Festivalu 2012.

Mój Big –Bit. Pół wieku później »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Mówią o niej objawienie tegorocznego Festiwalu w Opolu. Ania Rusowicz. Córka Ady Rusowicz, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Swoim występem na opolskiej scenie przypomniała dorobek zmarłej 20 lat temu Ady Rusowicz.

1000 km w 10 dni »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Dzisiaj Dominik Dobrowolski, który 2 stycznia wyruszył rowerem z Wrocławia do Kopenhagi, aby uczcić przekazanie przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Danii, osiągnął cel podróży.

Nożem zranił koleżankę »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie bom
Nawet 3 lata więzienia grozi 19-latkowi, który podczas imprezy nożem zranił swoją znajomą. Dziewczyna ma rozcięty policzek i zranioną nogę.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Samoobsługa w muzeum »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Red.
Samoobsługowe Muzeum to "instalacja do budowania światów". Na panoramicznej powierzchni (o szerokości 32 m) rozmieszczone są setki fotograficznych cytatów z otaczającej nas rzeczywistości - setki elementów obrazu.

Jelonek promuje nowa płytę »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie red
Michał „Jelonek” Jelonek to polski kompozytor, muzyk i skrzypek. Członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych. Były członek kieleckiej grupy Ankh. Jelonek jest współautorem 15 albumów, a na ponad dwudziestu wystąpił gościnnie.

Spotkanie gigantów, czyli Leszek Możdżer i Motion Trio »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie red
Dwie gwiazdy światowego formatu, nieprzewidywalni improwizatorzy otwarci na muzyczne eksperymenty wystąpią na jednej scenie 26 lutego. Ich wspólny koncert w ramach Ethno Jazz Festival 2012 ma szansę stać się jednym z ważniejszych wydarzeń nadchodzącego sezonu muzycznego!

Wszyscy jesteśmy Królami »
Tekst opublikowany 2012-01-06, opracowanie ML
Tradycyjnie już w święto Trzech Króli ruszył orszak królewski z Ostrowa Tumskiego. Jego celem było „Betlejem” – czyli wrocławski Rynek.

Nauczyciele nie na kieszeń samorządów »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie aw
We wrześniu tego roku weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, które podwyższyło minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli. Samorządy chcą, by odpowiedzialność za decyzje resortu pokrywać ze skarbu państwa, a nie ich lokalnych budżetów.

Natural Dread Killaz dla WOŚP »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
W najbliższą sobotę, 7 stycznia, we wrocławskim klubie Łykend odbędzie się niezwykle przyjacielsko-reggaeowy koncert! Formacja Natural Dread Killaz wystąpi na jednej scenie ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi. A wszystko to w ramach XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prawie 1000 psów na starcie »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Dziś ruszyła pierwsza gonitwa VI edycji jednego z najtrudniejszych, międzynarodowych wyścigów psich zaprzęgów – Husqvarna Tour. 70 ekip najlepszych maszerów z całego świata, w ciągu 4 dni pokona prawie 150 km trasy! Zwycięzców zawodów poznamy już w niedzielę. To wspaniałe wydarzenie przyciąga wielu kibiców - miłośników sportu, gór, psów i nie tylko!

Uciekł z domu i zasłabł »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie RW
Funkcjonariusze wrocławskiej straży granicznej prawdopodobnie uratowali życie młodemu mężczyźnie.

Ferie w Muzeum 2012 »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Muzeum Etnograficzne przygotowały z okazji ferii zimowych specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży.

Matejuk odchodzi. Będą zmiany we Wrocławiu? »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie opr. as, fot. Marek Krupa (policja.pl)
Andrzej Matejuk, pochodzący z Wrocławia Komendant Główny Policji, straci stanowisko po tym, jak z funkcji wiceministra spraw wewnętrznych i administracji odwołany został Adam Rapacki. Czy pociągnie to za sobą dalsze zmiany w dolnośląskiej policji?

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

Aby do wiosny »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie ML
Dworzec nocny jest na ukończeniu. Wszystkie prace powinny być wykonane do końca stycznia, nie wiadomo jednak ile potrwają odbiory.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Kabarety na stojąco »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Już 10 stycznia zapraszamy na kolejną odsłonę niezwykle popularnego ostatnio Stand Up'u.

Iowa Super Soccer i Samołyk w Chinach »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Iowa Super Soccer & Janek Samołyk już 26 grudnia udali się w trasę koncertową do Chin. Shanghai, Hangzhou, Nanjing to jedne z wielu miejsc, które odwiedzą.

Ostatnia w Breslau, pierwsza we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie aw
Szedł z choinką przez zaśnieżony most Uniwersytecki, spiesząc się do rodziny. Nie wiedział, że będzie to jego ostatnia wigilia we Wrocławiu. Za rok tą samą drogą będzie podążał inny mężczyzna, który przybył tutaj z Kresów Wschodnich. Jak wyglądało święta Bożego Narodzenia, które dzielił tylko jeden rok?

Zawiła historia XX wieku »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Pontyfikat Piusa XII do dziś wzbudza liczne kontrowersje i jest przedmiotem wielu opracowań naukowych i popularnonaukowych. Wydawnictwo Replika przedstawia kolejną publikację na temat stanowiska Kościoła katolickiego wobec holokaustu.

Arka Noego śpiewa kolędy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert najpiękniejszych kolęd w wykonaniu najpopularniejszego polskiego zespołu dziecięcego Arka Noego.

Filharmonia Wrocławska zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
7 stycznia o godz. 18:00 odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej, która wystąpi pod dyrekcją Maestro Jacka Kaspszyka.

Ludowy Sylwester bez wiochy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie AS
Czy wielkie, plenerowe imprezy sylwestrowe mają sens? Według mnie nie, co potwierdziła tylko impreza na wrocławskim Rynku! Nie, nie dlatego, że była kiepska. Muzycznie biła na głowę tę warszawską, jeśli jednak poczyta się fora internetowe, to zdecydowana większość wrocławian podsumowuje – klapa i beznadzieja. Dlaczego?

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Studenci w rolach unijnych parlamentarzystów »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
W Dolnośląskiej Szkole Wyższej ponad dwustu studentów z Europy i USA wcieli się role unijnych polityków i będą symulować obrady Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. To jedna z pierwszych takich inicjatyw w Polsce. Debaty organizowane będą w ramach międzynarodowej konferencji EUROSIM 2012. Potrwają od 5 do 8 stycznia.

Oceanarium będzie gotowe przed 2016r.? »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr. as
Po zakończeniu formalności związanych z przetargiem, planowanych na koniec stycznia 2012, generalny wykonawca będzie mógł rozpocząć prace we wrocławskim ZOO. Oznacza to, że przed rokiem 2016 wrocławianie będą mogli poszczycić się unikatowym na skalę europejską projektem - Oceanarium.

Kamienice po liftingu »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie ML
Dzięki pomocy z miejskiej kasy część wspólnot zniszczonych, zabytkowych kamienic może w ogóle myśleć o jakichkolwiek remontach. Wrocław dopłaca do remontu nawet 70 proc.

Chaos w aptekach »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Dorota Bronowicka
Wejście w życie ustawy refundacyjnej, pojawienie się recept z pieczątką „Refundacja do decyzji NFZ” oraz wzrost cen leków, spowodowały spore zamieszanie we wrocławskich aptekach.

Zgłoś seniora do rady »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie AS
Organizacje i instytucje prowadzące aktywność na rzecz osób starszych mogą zgłaszać swoich kandydatów na członków Wrocławskiej Rady ds. Seniorów.

Chcą ukarać konstruktorów mostu »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie bom
Miliona złotych odszkodowania domaga się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) od projektanta mostu Rędzińskiego. Powód? W projekcie zabrakło 3,5 tysiąca ton stali zbrojeniowej.

''Pranie'' na stadionie »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie ML
Stadion Miejski czeka wielkie „pranie”. Jednak rozpocznie się ono dopiero na wiosnę, gdy na samym obiekcie i w jego otoczeniu zakończone zostaną inne prace.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Do Kopenhagi przeciw CO2 »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Mariola Lewandowska
Dominik Dobrowolski wystartował w wyprawie, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej Polaków oraz konsumentów w całej Europie, 2 stycznia spod wrocławskiego pręgierza.

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Wymienią kamery w centrum »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie bom
Miasto chce wymienić 15 kamer straży miejskiej, które zamontowano w centrum miasta. Urządzenia się zestarzały i mogą wadliwie działać. Po wymianie podgląd do nich będzie mieć straż miejska oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) przy ulicy Strzegomskiej.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Poszukiwany, poszukiwana »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. as
I nie chodzi wcale o Wojciecha Pokorę z filmu Stanisława Barei pod takim tytułem, ale o właściciela 200-tysięcznej karty URBANCARD o numerze 03802971133. Czeka na niego nagroda.

Pościg za mordercą kobiet »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie red
Agent FBI Pender od jedenastu lat zmaga się ze swoim brzemieniem – bezowocnie prowadzonym dochodzeniem w sprawie serii morderstw. W podróż do mrocznych zakątków rzeczywistości zabierze nas Wydawnictwo Replika.

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl