Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 133 informacji. Wszystkie poniżej.

Skonfrontują się rockowo »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie opr. aw
Po rocznej przerwie, po licznych prośbach fanów, powraca do Wrocławia największa rockowa impreza jesieni – Konfrontacje Rockowe – wROCK 2011! 3 grudnia w świeżo wyremontowanej Hali Stulecia wystąpią, jak zawsze, najlepsi wykonawcy polskiej muzyki rockowej.

Nadszedł czas zombie »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Opr. aw
R nie ma imienia, wspomnień, pulsu. Wraz z innymi zombie zamieszkuje opuszczone lotnisko. Żadne z nich nie pamięta, jaka katastrofa zamieniła świat w przerażające i puste miejsce, a ich – w chodzących Martwych. Żeby podtrzymać swoją egzystencję, muszą polować na Żywych, ukrywających się w opuszczonym mieście.

Ondřej Havelka and his Melody Makers »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Opr. aw
Już 3 grudnia w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu gościć ekscytujące muzyczne show w wykonaniu Ondřeja Havelki i jego Melody Makers.

Poznaj Wrocław ze Sky Tower »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie aw
Dzięki doskonałej pogodzie udało się nam zrobić zdjęcia z dachu Wrocławia. Oto najważniejsze miejsca naszego miasta widziane niemal z lotu ptaka.

Galeria przy stadionie - rozmowy ostatniej szansy »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Artur Szkudlarek
Do końca miesiąca miała zapaść decyzja czy będzie budowana galeria handlowa przy Stadionie Miejskim. Władze miasta tracą już cierpliwość i chcą sprzedać grunt. Czy Józef Birka przekona prezydenta Rafała Dutkiewicza do pomysłu ostatniej szansy?

Usiłowali wyłudzić 150 tysięcy »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie JP
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytu gotówkowego w wysokości 150 tys. zł.

Daj Dianie dom »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Opr. aw
Diana całe swoje życie spędziła uwiązana do rozpadającej się budy. Nigdy nie wyszła poza teren posesji. Nie przeszła więcej niż metr od swojej budy. Nigdy nie zaznała dobroci człowieka, ani nie doświadczyła dotyku ludzkiej ręki. Nikt nigdy nie powiedział, że jest ważna, ani że komuś na niej zależy.

Remonty kamienic przez wyburzenie? »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Opr. aw
Już nie zobaczymy zniszczonych budynków przy ul. Krzywoustego 313 i 315. Zarząd Inwestycji Miejskich prowadzi tam bowiem rozbiórkę starych i budowę nowych kamienic.

Nie zapłacisz pod lotniskiem »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie red
Pod nowy terminalem będzie można na chwilę zatrzymać samochód i spokojnie wyładować lub zapakować bagaże osób, które odprowadzamy. Tak zgodnie z europejskimi standardami zadecydowało wrocławskie lotnisko.

Wypatrzył przestępcę »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie JP
W czasie wolnym od służby policjant z wydziału kryminalnego wrocławskiej policji wypatrzył poszukiwanego listem gończym.

Chcemy Anglii we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Opr. as
Czy 17 października 2012 roku do Wrocławia zawita reprezentacja Anglii? Władze miasta i operator stadionu chcą powalczyć o organizację meczu w ramach eliminacji mistrzostw świata w 2014 r.

Kradł damskie torebki  »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie JP
Kradł torebki starszym kobietom, na ulicy lub klatkach schodowych. Wpadł na gorącym uczynku.

Wrocławscy naukowcy nominowani »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie opr. as
Dwaj wrocławscy naukowcy - prof. Tadeusz Dobosz i prof. dr hab. Bogusław Pawłowski - zostali nominowani w plebiscycie „Soczewki Focusa” w kategorii „przełom”. Nagroda ta przyznawana jest za wybitny wkład w naukę oraz odkrycia, które pozwoliły lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Dłużej bezpłatna A4 »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Opr. aw
Bramki na autostradzie A4 w kierunku Opola miały powstać do Wigilii. Wykonawcy Egis i Starbag nie zdążą. Z opóźnienia skorzystają kierowcy, gdyż pojadą za darmo.

Medycy sądowi zbadają kości »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie bom
Szczątki ludzkie znalezione na polu między Pasikurowicami, a Siedlcami zbadają specjaliści z medycyny sądowej. Z kości pobrano wycinki do badań DNA.

Można już poczuć święta »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie AS
Co prawda do świąt Bożego Narodzenia zostały jeszcze niemal cztery tygodnie, ale od kilku dni wrocławianie mogą poczuć już świąteczny klimat. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który tradycyjnie „rozgościł” się w Rynku i na ul. Świdnickiej.

Losowanie i emocje w Rynku »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie as
Niemcy, Chorwacja i Dania, a może Anglia, Portugalia i Francja? Grupowych rywali podczas mistrzostw Europy poznamy już w najbliższy piątek. Losowanie będzie można obejrzeć również na wrocławskim Rynku.

Czytanie w ciemnościach »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie opr. RW
„Czytanie w ciemnościach” to cykl pięciu premierowych słuchowisk, intermedialnych spektakli odbywających się w mroku, a więc działających na inne zmysły.

Likwidacja ścieżki rowerowej »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie bom
Z powodu skarg lokatorów zlikwidowano ścieżkę rowerową przy ulicy Legnickiej. Zamazano białą linię oddzielającą ścieżkę od chodnika i wyznaczono ciąg pieszo-rowerowy.

Wkrótce wystartuje kulturalny wehikuł »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie AS
Przygotowaniem i organizacją imprez w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 zajmie się jedna instytucja, która powstanie z połączenia Centrum Sztuki Impart i Instytucji Kultury Wrocław 2016.

Samochody ''naznaczone'' »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie Opr. as
120 kierowców oznakowało swoje pojazdy w ramach akcji „Twój pojazd - Twoja własność”, którą w dwie ostatnie soboty przeprowadzili wrocławscy policjanci wspólnie z pracownikami autoryzowanej stacji obsługi pojazdów.

Przed jubileuszowym finałem WOŚP »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie opr. as
Centrum wydarzeń wrocławskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie tradycyjnie Rynek. Tam właśnie 8 stycznia stanie główna scena, gastronomia i WOŚP-owe sklepiki, a o godz. 20 zza sceny wystrzeli światełko do nieba.

Szybkie zwycięstwo rugbistów »
Tekst opublikowany 2011-11-27, opracowanie opr. bom
Wysokie zwycięstwo, bo aż 68 - 10 odnieśli wrocławscy rugbiści w sobotnim meczu sparingowym przeciwko drużynie Barbarians.

Zginął w Odrze na Ostrowie Tumskim »
Tekst opublikowany 2011-11-27, opracowanie JP
Dziś, w niedzielę, około godz. 10 rano na Ostrowie Tumskim do Odry wpadł mężczyzna. Mimo szybkiej akcji nie udało się go uratować. Niewykluczone, że zginął od uderzenia głową w kamień.

Sukces na targach Brussels Innova 2011 »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as
Innowacyjne produkty naukowe zaprezentowane przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zdobyły aż cztery nagrody podczas prestiżowych targów wynalazczości i transferu technologii Brussels Innova 2011.

Patrole Czystości pod stadionem »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as
Przed meczem Śląska Wrocław z Wisłą Kraków pod wrocławskim stadionem i w jego okolicach Patrole Czystości będą zbierać podpisy pod petycją o poprawę standardu toalet publicznych we Wrocławiu przed EURO 2012.

Uwaga na Dokerskiej »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as
Od soboty kierowcy muszą szczególnie uważać przejeżdżając przez skrzyżowaniu ulic Pilczyckiej i Dokerskiej, gdzie będzie zmodyfikowana organizacja ruchu.

W sobotę utrudnienia na Zaporoskiej  »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as
W najbliższą sobotę, 26 listopada, na 100-metorwym odcinku jezdni wlotowej ul. Zaporoskiej do ul. Grabiszyńskiej będzie układana ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej.

Koniec kawałów o policjantach  »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as
O około 30% wzrosła skuteczność działań straży miejskich, które wdrożyły elektroniczny system wspomagania - wynika z danych firmy Sprint zebranych także na Dolnym Śląsku.

Lenczyk: Jesteśmy ścigani »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as, slaskwroclaw.pl
- W poprzednim sezonie goniliśmy pozostałe zespoły, natomiast teraz musimy oglądać się za siebie, bo to my jesteśmy ścigani - mówi trener Orest Lenczyk, który w czwartek spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Zapraszamy do lektury całego przedmeczowego komentarza szkoleniowca WKS-u.

Na banknot wraca Maria Skłodowska-Curie  »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as
Dzisiaj, 25 listopada Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu nowy banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł z wizerunkiem Marii Skłodowskiej-Curie. W ten sposób NBP upamiętni 100. rocznicę przyznania Nagrody Nobla wybitnej uczonej.

4-milionowy klient w aquaparku »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie red.
O godzinie 13.30 w holu głównym wrocławskiego aquaparku zjawiła się dziś Jadwiga Sobczak z 2,5-roczną córeczką Hanią. To właśnie one okazały się gośćmi aquaparku nr 4 000 000 i 4 000 001.

Jarmark Bożonarodzeniowy »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie UM Wrocław
Jarmark Bożonarodzeniowy zagości we Wrocławiu do 23 grudnia. Przez niemal miesiąc będziemy mogli wczuć się w magiczną atmosferę nadchodzących świąt. Oficjalne otwarcie odbędzie się 25 listopada o godz. 17.

W czwartek głośniej wokół stadionu »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie opr. JP
Dzisiaj (czwartek 24 listopada) w godzinach miedzy 20 a 22 może wystąpić podwyższone natężenie dźwięku w okolicach stadionu.

Ranny uczeń wypisany do domu »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie bom
Ze szpitala wypisano 15-letniego ucznia, który kilka dni temu został dźgnięty nożem w bok przez kolegę. Do zdarzenia doszło na boisku Gimnazjum nr 39 przy ulicy Brücknera we Wrocławiu.

Nie daj się zabić na drodze »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie KSZ
„Mój samochód szybki, zrywny, teraz leżę w trumnie sztywny!” - to jedno z haseł, które można było usłyszeć na terenie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie studenci zorganizowali akcję, która miała przestrzec młodych ludzi przed brawurą na drodze.

Dni Honorowego Krwiodawstwa »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie opr. JP
Trwają Dni Honorowego Krwiodawstwa. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęca do oddawania krwi potrzebującym.

Topielec przy elektrowni  »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie bom
Po dwudniowych poszukiwaniach z Odry wyłowiono zwłoki 30-letniego mężczyzny. Ciało przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

Komunikacja na mecz Śląsk – Wisła  »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie UM Wrocław
W związku z meczem piłkarskim na Stadionie Miejskim w dniu 25 listopada 2011 roku pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisła Kraków zostaną uruchomione dodatkowo następujące specjalne linie tramwajowe i autobusowe

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty, do Aquaparku Granit czy zestawy Noodle w Pudle - to wszystko masz w zasięgu ręki, wystarczy wysłać smsa.

Dlaczego strzelano im w twarz »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Przy szczątkach wykopanych na Osobowicach są medaliki oraz guziki z więziennych drelichów. Znaleziono też szczątki mężczyzn pochowanych w gumiakach i oficerkach. Niektórzy stalinowscy kaci strzelali ofiarom prosto w twarz.

Wielkie odliczanie na lotnisku »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie red
Kibice odliczają dni do inauguracji UEFA Euro 201, a Wrocław czeka z niecierpliwością na otwarcie nowego terminalu lotniska. Do sportowego święta pozostało niecałe 200 dni, a do otwarcia portu już tylko 3%. Wszystkie prace zakończą się w grudniu.

Krzywa od Mastertona »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie red
Nieuchwytny morderca. Brutalna tajemnica. Polityczny spisek. Mistrz thrillera i powieści sensacyjnej w najwyższej formie, czyli Krzywa Sweetmana Graham Masterton.

Andreya Triana we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie red
Obdarzona niepowtarzalną barwą głosu, brytyjska wokalistka neo-soulowa Andreya Triana pojawi się 27 listopada na występie we wrocławskim klubie Eter. Dla fanów Simona Greena i jego zespołu, koncert ten będzie dopełnieniem niezapomnianego występu Bonobo Live Band zorganizowanego przez nas na początku kwietnia.

Festyn Rodzin Zaprzyjaźnionych »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie KP
W najbliższą sobotę, 26 listopada, w godzinach od 10 do16 w Zespole Szkół Miejskich nr 4 przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu odbędzie się Festyn Rodzin Zaprzyjaźnionych.

Odprężenie na wyciągnięcie ręki »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie red
Hydroterapia jest niezwykle skuteczną metodą niwelowania stresu. Pozwala ona na oderwanie się od rzeczywistości i całkowite odprężenie. Aquapark Granit w Strzelinie, stawiając na rozrywkę, nie zapomniał również o możliwości zadbania o zdrowie klientów. Dzięki wodnym kuracjom pozbędziemy się bólu i stresu, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Płyną w Odrze w temp. 4 stopni »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie Jacek Bomersbach
7 osób płynie Odrą wpław z czeskiej Ostrawy do Szczecina. Zmieniają się, co godzinę. Chcą pokonać dystans 741 kilometrów. Osobie płynącej towarzyszy łódź, w której jest zmiennik i lekarz. Jednego z morsów spotkaliśmy na stopniu wodnym Różanka.

Manewrował z 3 promilami »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie opr. as
Inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali przy zbiegu ul. Kasprowicza i Potockiego we Wrocławiu kierowcę, który miał w organizmie 3,2 promila zawartości alkoholu.

Złoty Kufel Setki 2011 »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie red
Towarzysze, chwyćcie kufle w dłoń i stańcie do braterskiej rywalizacji. Setka – Bar Polski Ludowej postanowił rozstrzygnąć odwieczne spory o to kto, ile i jak szybko może.

ONEwrocław – konkurs filmów krótkometrażowych »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie red
Weź udział w konkursie na filmik o Wrocławiu i wygraj noclegi dla siebie i znajomych w oryginalnych, kapsułach noclegowych w samym sercu miasta. Konkurs organizuje nowootwarty, położony w Rynku hostel The One.

Dzień małych firm na informatyce »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie opr. as
Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na spotkanie z małymi i średnimi wrocławskimi firmami. W wydarzeniu, które odbędzie się w najbliższy piątek (25 listopada) mogą wziąć udział studenci informatyki wszystkich wrocławskich uczelni, a także uczniowie szkół średnich i wszyscy zainteresowani karierą w zawodzie informatyka.

Maraton w obiektywie »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie opr. as
Od dziś do 4 grudnia na wrocławskim Rynku można oglądać wystawę zdjęć fotograficznych pn. „29. Hasco-Lek Wrocław Maraton w obiektywie”.

Noc Reklamożerców »
Tekst opublikowany 2011-11-21, opracowanie red
Noc Reklamożerców 2011 odbędzie się w piątek, 25 listopada, godz. 21:30 w 15 kinach sieci Multikino.

Na Żmigrodzkiej w obie strony »
Tekst opublikowany 2011-11-21, opracowanie opr. as
Od soboty do dyspozycji kierowców są obie jezdnie na Łączniku Żmigrodzkim, czyli przebudowanym połączenia obwodnicy śródmiejskiej z autostradową obwodnicą Wrocławia.

Dzień życzliwości, czyli załóż różowe okulary »
Tekst opublikowany 2011-11-20, opracowanie opr. as, wroclaw.pl
Mimo chłodu i szarówki, załóż różowe okulary i przyjdź w poniedziałek, 21 listopada na wrocławski Rynek. Z okazji Dnia Życzliwości zaplanowano tu szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Oznakuj swojego fiata »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie opr. as
Wrocławscy policjanci zapraszają właścicieli fiatów do programu prewencyjnego „Twój pojazd – Twoja własność”. Akcja odbędzie się w sobotę, 19 listopada w stacji obsługi pojazdów przy ulicy Robotniczej 94. Początek o godz. 10.

Niebezpiecznie na lotnisku »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie opr. as
We wtorek mogło dojść do tragedii na wrocławskim lotnisku. Samolot Eurolotu do Gdańska, zamiast z pasa startowego, wzbił się w niebo z... drogi do kołowania. Powodem pomyłki była prawdopodobnie mgła, która mocno ograniczała widoczność.

Park Avenue w centrum Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie red
Bulwar Park Avenue to jedna z najbardziej znanych ulic Nowego Jorku. Aleja ta prowadzi ruch z Manhattanu na północ i południe. Co ciekawe, miejsce to mimo położenia w ścisłym centrum amerykańskiej metropolii, pełne jest zieleni oraz miejsc do odpoczynku. Wrocławska spółka Park Avenue pragnie przenieść nowojorski klimat do centrum Wrocławia i buduje rezydencję o identycznie brzmiącej nazwie.

Biblioteka ''bez książek'' za trzy lata »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie opr. as, wroclaw.pl
Za trzy lata ma zakończyć się budowa Środowiskowej Bibliotece Nauk Ścisłych i Technicznych. Nie będzie w niej jednak papierowych woluminów, a wszystkie książki będą dostępne w wersji elektronicznej.

Niedźwiedź Wojtek u Andersa »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie red
22 listopada o godz 22:50 TVP 2 wyemituje film o jego niezwykłych losach.

Zagra The Vermont Joy Parade »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie red
W klubie muzycznym Nietota 20 listopada spotkamy się z The Vermont Joy Parade.

Wstęp wolny na szczypiornistów Śląska »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie opr. as
Trwa zwycięski marsz piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław w II lidze. Dziś (godz. 19) w hali Orbita zmierzą się AZS-em Zielona Góra. Wstęp wolny.

Dwa znaki zapytania przed EURO »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie opr. as, duw.pl
Remont Dworca Głównego PKP oraz drogi ekspresowej S 8 do Warszawy to dwie inwestycje, które mogą nie zostać skończone do EURO 2012. Takie wnioski płyną z dzisiejszego posiedzenia Dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy.

Wsparcie gospodarki elektronicznej »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie Aleksandra Zając
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako instytucja wdrażająca w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013, ogłosiła konkurs projektów w ramach działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”.

Sekret, czyli sztuka pomaga zwierzętom  »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
18 listopada nadarzy się niezwykła okazja, aby miło spędzić czas wśród „Sekretnej” magii i dodatkowo poznać historię tych, których serca zaznały bólu, strachu i cierpienia, ale mimo to, dalej chcą żyć.

Zmienią się w przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
Jak poradzi sobie przedsiębiorca, którego klienci nie płacą na czas, brakuje wynagrodzeń na pensje, a do drzwi firmy puka kontrola ze skarbówki? Nie będzie łatwo, zwłaszcza, jeśli ten przedsiębiorca ma dopiero... piętnaście lat. Fundacja Banku Zachodniego WBK i miasto Wrocław przygotowały edukacyjną grę ekonomiczną dla wrocławskich uczniów.

Szansa na dobry start »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
Problem bezrobocia dotyczy coraz większej liczby osób młodych. Według badań GUS średnia stopa bezrobocia wśród osób w wieku 15-24 wynosi ponad 24 %. Jak zdobyć pierwszą pracę, gdy pracodawcy oczekują od pracowników doświadczenia zawodowego, a młodzi nie mają gdzie go zdobyć? Rozwiązaniem może być uczestnictwo w stażu zawodowym.

Serowa feta w Koronie »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
„Powiedz: ser!” – to tytuł najbliższego eventu w CH Korona, który odbędzie się na zakończenie tegorocznego cyklu „Godziny dla Rodziny”. Odnosząc się również do oryginalnego pochodzenia tego słynnego hasła (Say: cheese!”) listopadowa feta dotyczyć będzie nie tylko sera, ale także fotografii. Na finał rodzinnego cyklu przygotowano między innymi warsztaty fotograficzne, degustacje serowych przysmaków i atrakcyjne promocje.

Schetyna poza rządem, Zdrojewski zostaje »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie AS
Bogdan Zdrojewski pozostanie na stanowisku ministra kultury. W rządzie zabrakło natomiast miejsca dla Grzegorza Schetyny.

Orientuj się na Orient »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
Kulinarna mapa Wrocławia wzbogaciła się o 2 nowe miejsca, oferujące orientalną podróż po wyjątkowej galerii smaków kuchni Wschodu i nie tylko. Sieć restauracji Noodle w Pudle otwiera kolejne lokale z azjatyckimi potrawami, podawanymi w niebanalnej formie.

Kieł w Kinie Konesera »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
Jesteś koneserem filmu? Oglądaj w naszym kinie filmy ważne, nagradzane na filmowych festiwalach, realizowane przez wybitnych twórców. Zdobądź Kartę Kina Konesera i korzystaj ze zniżek.

Drogowe utrudnienia w weekend »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie opr. as
W weekend kierowcy muszą szczególnie uważać na ul. Krzywoustego i Grabiszyńskiej, gdzie będą prowadzone roboty drogowe.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty w Synagodze pod Białym Bocianem i w Filharmonii Wrocławskiej czy zestawy ProSzkliwo - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz smsa.

Jazzopad we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie red
19 listopada o godz. 18:00 odbędzie się koncert Dave’a Liebmana i Richiego Beiracha. 20 listopada o godz. 18:00 będziemy świadkami wyniku pracy trzeciego już laboratorium jazzowego – JazzLab, które jest kontynuacją inicjatywy JazzPlaysEurope – międzynarodowej platformy dla młodych jazzmanów z Europy.

Muzyka celtycka w Synagodze »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie red
Beltaine to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie Beltaine osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyka współczesna.

Śpiewają pieśni Żydów sefardyjskich »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie Red
W latach 80. Zespół Reprezentacyjny ściągał tłumy (studentów i nie tylko) na programy poświęcone balladom Katalończyka Lluisa Llacha, piosenkom Francuza Georgesa Brassensa czy pieśniom sefardyjskich Żydów. Sami je tłumaczyli i opracowywali.

Śmierć w płomieniach »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie AM
16 listopada po godzinie 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie. Pomimo szybkiej akcji ratunkowej, starszy mężczyzna zginął w pożarze, który wybuchł w kamienicy przy ul. Wygodnej.

Chciał zawrócić i wjechał pod tramwaj »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie Anna Markiewicz
Pięć osób, w tym dziecko, zostało rannych w wypadku, który miał miejsce po godzinie 10 przy ul. Piłsudskiego.

Świąteczna iluminacja rozbłyśnie 25 listopada »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie opr. as, ZDiUM
Rozpoczął się montaż świątecznej iluminacji na wrocławskich ulicach. Na jarmarku świątecznym rozbłyśnie ona 25 listopada, w całym mieście 6 grudnia. Całkowity koszt montażu, napraw i demontażu wszystkich elementów dekoracyjnych wyniesie 1,3 mln zł.

''Uwolnij historię'' i przekaż pamiątki  »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie opr. as
„Uwolnij historię” - z takim apelem zwraca się do wrocławian Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, który zorganizował wielką zbiórkę dokumentów, zdjęć i pamiątek historycznych!

Codziennie dla szkliwa »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie red
W najbliższy weekend listopada w wybranych lokalizacjach sieci sklepów Tesco w województwie dolnośląskim, mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad konsultantów w zakresie kompleksowej higieny jamy ustnej.

Prezydenci we Wrocławiu. Janukowycz spóźniony »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie RW
Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Niemiec Christian Wulff o godz. 9 złożyli kwiaty pod pomnikiem pomordowanych profesorów lwowskich. Na uroczystość nie dotarł prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.

Za półtora w roku w nowym komisariacie »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie opr. as, UM Wrocław
Przy ul. Ślężnej, za cmentarzem żydowskim, powstanie nowy komisariat Policji Wrocław-Krzyki. Prace budowlane ruszyły pod koniec października. Dziś podpisano akt erekcyjny, który został wmurowany w miejsce budowy.

Wsiądziesz i wysiądziesz przy stadionie »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie opr. as
Na zintegrowanym węźle przesiadkowym przy Stadionie Miejskim zatrzymują się już tramwaje. Cała inwestycja ma być gotowa do końca roku.

Zdrowe Zatoki we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie red
Od 18 do 20 listopada w Centrum Handlowym Magnolia we Wrocławiu odbędą się bezpłatne badania przesiewowe w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych, w ramach X, jubileuszowej edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zdrowe Zatoki”.

WOŚP dla kobiet z cukrzycą w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie red
Zakup pomp insulinowych dla kobiet z cukrzycą w ciąży to jeden z celów najbliższego XX Finału WOŚP.

Pięknieje okolica Dworca Głównego »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie red
Wrocławski Dworzec Główny pięknieje w oczach, a wraz z nim jego okolica. Remont ulicy Pułaskiego oraz nowe inwestycje spowodują, że w niedługim czasie rejon ten odzyska swoje dawne znaczenie oraz świetność. W trend ten wpisuje się Villa Vratislavia, kolejna już we Wrocławiu inwestycja Grupy Deweloperskiej GEO.

Nieuczciwi sprzedawcy kredytów »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Sanatoria, pielgrzymki, bezpłatne badania – okazują się „świetną okazją” do zaciągnięcia niechcianego kredytu. Z kolei od spragnionych pożyczek oszukańcze firmy coraz częściej wyłudzają tysiące złotych. W większości przypadków ofiarami nadużyć są osoby starsze – alarmuje Rzecznik Konsumentów.

Goran Bregović z zespołem ''Śląsk'' »
Tekst opublikowany 2011-11-12, opracowanie Opr. aw
Już niedługo w trzech polskich miastach wystąpi najbardziej znany muzyk regionu bałkańskiego - Goran Bregović. Na scenie wspólnie z artystą wystąpi orkiestra, balet i męski chór Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który jest uznawany za jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek artystycznych na świecie. To będzie prawdziwa wybuchowa mieszanka różnych kultur i nacji.

Latały race, petardy, pochodnie... »
Tekst opublikowany 2011-11-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Po godzinie 18 na rogu ulic Świdnickiej i Oławskiej narodowcy starli się z manifestacją środowisk lewicowych. W powietrzu latały petardy, race i pochodnie. Lekarze udzielili pomocy kilku rannym osobom.

Patricia Barber we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-11-11, opracowanie red
Wrocławska publiczność miała okazję do podziwiania talentu Particii Barber w roku 2004 podczas 40. Festiwalu Jazz nad Odrą, czas więc najwyższy na powrót artystki do naszego miasta.

Monitoring w ciągu roku »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie Opr. as
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu podpisało umowę z hiszpańską firmą Indra Sistemas, która zwyciężyła w przetargu na zbudowanie systemu monitoringu wizyjnego, informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu napełnień w MPK.

Reklamowy kolos na placu Solidarności »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie AS
Na parkingu przy pl. Solidarności stanął mobilskyboard, czyli wielka reklama na ciężarówce i specjalnej platformie. Zdecydowanie góruje nad okolicą. Czy podoba się Państwu taka forma reklamy? Komentujcie!

Co się dzieje 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie red
11 listopada zapowiada się ciekawie nie tylko ze względu na mecz Polska - Włochy, lecz przede wszystkim z powodu 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

723 już nie pojedzie »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie KSZ
Od poniedziałku przestanie kursować kolejna linia autobusowa, tym razem padło na 723.

Już jutro radosna parada niepodległości »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie KSZ
11 listopada po ulicach Wrocławia przejdzie Radosna Parada Niepodległości. Weźmie w niej udział, jak co roku, marszałek Józef Piłsudski.

Nneka – nowa gwiazda muzyki soul  »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie red
Nneka to czarnoskóra wokalistka i poetka soul. Podobnie jak Ayo ma korzenie afrykańskie (urodziła się w Nigerii), ale mieszka na stałe w Niemczech. Jej debiutancki album Victim Of Truth (2005), brytyjski Sunday Times określił mianem równie dobrą, co The Misseducation Of – Lauryn Hill.

Pieśni żołnierzy wyklętych »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie red
Stowarzyszenie Odra - Niemen zorganizowało koncert poświęcony Żołnierzom Wyklętym, chcąc w ten sposób zaznaczyć pamięć o bohaterach Antykomunistycznego Powstania.

Czy z Wrocławia podbiją świat? »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie Iryna Kukharuk
AB, Clarena, Hasko-Lek, Impel, Koelner, REC, Selena, TelForceOne, Toya, Xantus. To lokalne firmy, które wezmą udział w pilotażowym programie „Polscy Czempioni”. Czy dzięki temu odniosą sukces na międzynarodowym rynku?

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie red
Bilety do kina Helios, Multikina i kina 5D, zaproszenia na operę rockową i koncerty jazzowe, soulu czy wrocławskiej filharmonii - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Jak zarobić na deweloperach? »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Mieszkania tanieją, rentowność najmu jest na poziomie przeciętnej lokaty bankowej, a akcje deweloperów dotknęła mocna przecena. Na rynku nieruchomości wciąż jednak można zarabiać powyżej 10 proc. w skali roku. Wystarczy pożyczyć deweloperowi pieniądze.

Filharmonia zaprasza na koncerty »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie red
12 listopada odbędzie się koncert Freda Herscha, wirtuoza fortepianu. Dzień później Filharmonia Wrocławska zaprasza na występ Bobo Stensona i Jonem Fälta.

Krzyżacy na rockowo »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie red
Krzyżacy, rock opera, na podstawie klasycznej powieści Henryka Sienkiewicza, to z pewnością najbardziej zaskakujące wydarzenie muzyczne ostatniego sezonu kulturalnego.

Tiry zablokowały drogę »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Opr. aw
Droga krajowa nr 94, łącząca Wrocław i Środę Śląską, jest zablokowana. Wszystko z powodu wypadku.

Wytańcz pomysł na biznes »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie red
Kochasz dobrą zabawę, a jednocześnie twardo stąpasz po ziemi i poważnie myślisz o swojej przyszłości? Dla takich ludzi jak Ty Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przygotowały cykl imprez taneczno-biznesowych ”Wytańcz Pomysł Na Biznes”.

Kino Kobiet »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie red
Zapraszamy wszystkie Panie... i tylko Panie na wieczór filmowy dla Kobiet! Mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami! 25.11.11 godzina 18:30 pokaz filmu "Listy do M.".

Radykalne nastroje przed marszem »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie red.
Z okazji Dnia Niepodległości członkowie Narodowego Odrodzenia Polski organizują Marsz Patriotów. Kontrmanifestację zapowiada „Porozumienie 11 listopada Wrocław”, która zarzuca narodowcom, że pod przykryciem patriotycznych haseł propagują rasizm, homofobię, skrajny nacjonalizm czy wręcz faszyzm. Nastroje w obu grupach radykalizują się.

Dojechać na mecz i z niego wrócić... »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Opr. aw
W związku z planowanym meczem towarzyskim Polska - Włochy na Stadionie Miejskim, który zostanie rozegrany 11 listopada o godzinie 20:45 zostaną wprowadzone zmiany ruchu aut wokół stadionu.

Na Włochów bez ''orła'' »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie AS, fot. nike.com
W piątek Polska zmierzy się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu z Włochami. Kibice jednak zamiast o formie podopiecznych Franciszka Smudy, więcej dyskutują o nowych koszulkach... z logiem PZPN-u zamiast tradycyjnego orzełka.

Maraton Zmierzch »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie red
Już niedługo premiera najnowszej części arcypopularnej filmowej sagi, czyli „Zmierzchu”.

Odszkodowania od MPK »
Tekst opublikowany 2011-11-08, opracowanie Opr. aw
Odszkodowaniami dla osób, które były lub są poszkodowane w wyniku wypadku tramwajów z 4 listopada, ze strony MPK zajmuje się Regionalne Centrum Likwidacji Szkód Grupy PZU we Wrocławiu.

Już 122 osoby zatruły się czadem »
Tekst opublikowany 2011-11-08, opracowanie opr. bom
Od jutra (9 listopada) rusza kampania „Nie dla czadu”. Jej celem jest uświadomienie ludziom o zagrożeniach związanych z zatruciami tlenkiem węgla.

Po turnieju rugby »
Tekst opublikowany 2011-11-08, opracowanie opr. bom
5 listopada na wrocławskim Stadionie Oławka na Niskich Łąkach odbył się jedenasty turniej Polskiej Ligi Rugby 7 . W zawodach wzięło udział 10 zespołów, w tym sześciu finalistów ostatniego sezonu, Akademicki Mistrz Polski - drużyna AZS AWF Katowice oraz ubiegłoroczny uczestnik Ekstraligi Rugby 7 - Biało-Czarni Nowy Sącz.

Hubertus na Partynicach »
Tekst opublikowany 2011-11-08, opracowanie opr. bom
11 listopada o godzinie 11 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice, wystartuje bieg myśliwski „Hubertus”.

Ustalenia komisji: zawinił czynnik ludzki »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie as
Nie problemy techniczne czy brak zasilania, a czynnik ludzki był przyczyną piątkowego wypadku, w którym zderzyły się trzy tramwaje a 30 osób zostało poszkodowanych. Takie są ustalenia zespołu kryzysowego powołanego przez prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Trwa rewitalizacja podwórek Nadodrza  »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie opr. as
Sześć gminnych podwórek w tak zwanym obszarze wsparcia - czyli na wrocławskim Nadodrzu - zaczyna się zmieniać. Zarząd Zasobu Komunalnego rozpoczął ich rewitalizację za pieniądze z UE i z budżetu gminy.

Komiksofon vol 6 »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie Opr. aw
To już szósta edycja eksperymentalnego projektu, w którym polscy twórcy komiksowi mierzą się z interpretacją muzyczną swoich rysunków.

Po bilety znów trzeba stać w kolejce »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie AS
Kłopoty z kupnem biletów to już chyba wrocławska specjalność. Dziś ruszyła otwarta sprzedaż wejściówek na mecz Polska – Włochy i od razu kibice utknęli w ogromnych kolejkach.

Podaruj przedmiot na aukcję  »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie opr. as
Już 21 listopada we Wrocławiu odbedą się kolejne obchody Dnia Życzliwości. Podobnie jak przed rokiem, jednym z najważniejszych wydarzeń tego dnia będzie aukcja na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Już dziś każdy może, wzorem Kingi Preis, Sebastiana Mili i Pawła Rańdy oraz drużyny Śląska Wrocław, dołączyć do grona darczyńców i przekazać dowolny przedmiot na aukcję.

Opłaty na A-4 niższe i później »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie MM, fot. www.autostrada-a4.pl
Dobre informacje dla kierowców. Opłaty za przejazd autostradą A4 zostaną wprowadzone później niż planowano. Co więcej, ceny za przejazd spadną o połowę.

Śląsk gromi Zagłębie w Lubinie »
Tekst opublikowany 2011-11-06, opracowanie AS, fot. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław wygrał 5:1 w derbowym meczu z Zagłębiem Lubin i to na wyjeździe. Wrocławianie dominowali przez cały mecz, a dzięki zwycięstwu wrocławianie umocnili się na fotelu lidera T-Mobile Ekstraklasy.

Cysterski piknik w Krzeszowie »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie red
W sobotę, 5 listopada, zostanie zainaugurowany „Południowo-zachodni Szlak Cysterski”. Z tej okazji, na terenie historycznego opactwa cysterskiego w Krzeszowie, odbędzie się piknik, na który organizatorzy zapraszają m.in. przedstawicieli władz samorządowych, organizacje turystyczne, a także mieszkańców i fanów średniowiecznych rozrywek.

Fragment ul. Kościuszki zamknięty »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie opr. as
W nocy z piątku na sobotę (4/5 listopada) zamknięta dla ruchu zostanie ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Pułaskiego w kierunku ulicy Dąbrowskiego.

Wrocław zaraz po wojnie »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie opr. as
Jak wyglądał Wrocław w pierwszych miesiącach po wojnie? Jaką metamorfozę przeszło miasto w przeciągu kilku dekad?

Zespół kryzysowy zbada wypadek »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie opr. as
Prezydent Wrocławia powołał sztab kryzysowy, który ma wyjaśnić przyczyny wypadku tramwajów na ul. Legnickiej.

21 rannych w zderzeniu tramwajów »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie aw, as
Trzy tramwaje zderzyły się na ul. Legnickiej przy Magnolii. W wyniku wypadku 21 osób zostało poszkodowanych, część trafiła do szpitala.

Fontanny poczekają do wiosny  »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie opr. as
Dobiegł końca sezon działania wrocławskich fontann. Ponownie woda z nich tryśnie dopiero na wiosnę.

Sonny Rollins na Jazzopadzie »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie red
Koncert giganta jazzu – Sonny’ego Rollinsa – rozpocznie tegoroczną edycję festiwalu Jazztopad. Premiera utworu Uri Caine’a, polsko-niemiecki maraton jazzowy, kolejna odsłona JazzPlaysEurope Laboratory – to tylko niektóre z wydarzeń, które czekają nas podczas festiwalu.

Przygodowy rajd na orientację »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie Opr. aw
Przygodowy rajd na orientację, czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, możliwość sprawdzenia się w ekstremalnych warunkach i – najważniejsze – niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół.

Jedź na Wyjazd Integracyjny »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie red
Kino Helios zaprasza na pokaz przedpremierowy filmu "Wyjazd integracyjny".Pokaz odbędzie się w kinie Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego w nocy z 3 na 4 listopada o godzinie 00:01. Bilety już w sprzedaży.

Komunikacja zbiorowa najbezpieczniejsza »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie opr. as
Wrocławska komunikacja publiczna jest najbezpieczniejszym środkiem transportu w mieście. Więcej rannych niż w tramwajach i autobusach jest nawet wśród rowerzystów. Tak wynika z oficjalnych statystyk zdarzeń drogowych za I półrocze KMP we Wrocławiu.

Przeprowadź kredyt i oszczędź 100 zł na racie »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Na refinansowaniu kredytu można dziś nieźle zyskać. Po zmianie banku rata kredytu sprzed dwóch lat może być niższa o co najmniej 100 zł na każde 100 tys. zł kredytu.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie red
Bilety do kina Helios i kina 5D, zaproszenia na koncerty do wrocławskiej filharmonii, porady dietetyczne i nordic walking - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl