Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 155 informacji. Wszystkie poniżej.

Mniej wódki w wódce »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie MenStream.pl
Znany producent alkoholi dyskretnie zmniejszył moc popularnych trunków. Cenę pozostawił taką samą. Mało wnikliwy konsument nawet się nie zorientuje, że płaci tyle samo za nieco inny produkt.

Prokuratura w Polbusie »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie red.
Główna księgowa Polbusu zniknęła, a z nią spora gotówka. Mówi się, że w kasie brakuje 600 tys. złotych. Ministerstwo Skarbu wstrzymało prywatyzację spółki.

Historia na chodniku  »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie opr. as
W ramach przebudowy placu Nankiera w chodniku po stronie kościoła i klasztoru Urszulanek powstaje ścieżka historyczna Wrocławia.

Zwycięstwo na osłodę kiepskiej gry »
Tekst opublikowany 2011-10-30, opracowanie AS
Po słabym meczu Śląsk wygrał z Lechią Gdańsk 1:0 i utrzymał fotel lidera. Jednak nie styl był tym razem najważniejszy – inauguracja na nowym stadionie wypadła naprawdę okazale. A trybuny były wypełnione do ostatniego miejsca.

Biletów brak, będzie rekord »
Tekst opublikowany 2011-10-28, opracowanie slaskwroclaw.pl
O godz. 10 rano sprzedano ostatnią wejściówkę na wieczorne spotkanie Śląska z Lechią Gdańsk. Oznacza to, że inauguracyjny mecz na wrocławskim czterdziestotysięczniku obejrzy komplet widzów!

Szczeniak wyrzucony z auta »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Opr. aw
Na nowy dom, pełen miłości oczekuje 3 - miesięczy Nero. Został wyrzucony z auta przez poprzednich "właścicieli".

Jeździ się lepiej, a będzie... jeszcze lepiej? »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie KSZ
Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi wrocławskiego magistratu, którego przedstawiciele zapowiedzieli kolejne zmiany na wrocławskich ulicach.

Seminarium o Zgromadzeniu Regionów Europy »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie red
Promowanie regionu, lobbowanie na rzecz realizacji jego interesów oraz współpraca w ramach międzyregionalnych inicjatyw. To główne korzyści przynależności Dolnego Śląska do Zgromadzenia Regionów Europy (AER).

Mogą zaprojektować Berno »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie red
Do wszystkich uczelni architektonicznych w Polsce trafiły zaproszenia dla studentów ostatniego roku architektury do udziału w konkursie „Schindler Award 2012”. Konkurs organizuje Schindler w Szwajcarii.

Goran Bregović ze Śląskiem »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Opr. aw
Już niedługo w trzech polskich miastach wystąpi najbardziej znany muzyk regionu bałkańskiego - Goran Bregović. W towarzystwie słynnej już Orkiestry Weselno – Pogrzebowej przedstawi polskiej publiczności swoje największe, uwielbiane w naszym kraju przeboje, takie jak Kalashnikov, Ederlezi, Gas, Gas, Gas i Mesecina oraz utwory z ostatniego albumu – Alkohol.

Rugby Na Niskich Łąkach »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie opr. bom
5 listopada (sobota) na wrocławskim stadionie Oławka Na Niskich Łąkach odbędzie się jedenasty Turniej Polskiej Ligi Rugby 7 pod nazwą Wrocław Sevens. Gospodarzem turnieju jest Klub Sportowy Rugby Wrocław.

Sekretne życie klasztoru »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Opr. aw
Są miłości platoniczne. Są miłości namiętne lub skryte. I są miłości zakazane – zwłaszcza dla zakonnic.

Koncerty wokół Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie opr. aw
Przed Wszystkimi Świętymi we wrocławskiej filharmonii będziemy mogli wysłuchać wzruszającego koncertu.

Ambitne plany aglomeracyjne »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie opr. AM
W ciągu 1,5 roku przejazd z jednego końca miasta na drugi przestanie być utrapieniem kierowców. Rozwinięty zostanie system park&ride, pociągi będą kursowały tak często jak autobusy miejskie, a Wrocławska Karta Miejska będzie obowiązywała także w transporcie szynowym na terenie aglomeracji wrocławskiej.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, w tym również do Kina 5D, zaproszenia na koncerty światowej sławy gwiazd i książki - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Czy na Śląsk przyjdzie 40 tysięcy? »
Tekst opublikowany 2011-10-26, opracowanie opr. as
Na ten moment czekał cały, nie tylko piłkarski, Wrocław. Już w piątek, o godz. 20.30, piłkarze Śląska rozpoczną nową erę w historii klubu. Wtedy zabrzmi pierwszy gwizdek podczas pierwszego meczu na nowym stadionie. Do wtorku bilety kupiło 26 tys. kibiców. Czy w piątek stadion będzie pełny?

Nowe auto do pomocy małym pacjentom »
Tekst opublikowany 2011-10-26, opracowanie opr. as
Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” otrzymała dziś samochód osobowy, który jest darem od firmy Dialog. To odpowiedź operatora na dramatyczny apel hospicjum, które straciło dwa pojazdy podczas sierpniowej nawałnicy.

Sprawdź, czy masz zdrowe kości »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie NEUCA SA
W środę, 9 listopada, do Wrocławia zawita osteobus. Będzie można w nim szybko i bezpłatnie sprawdzić stan swoich kości. Przebadać w osteobusie będą się mogli wszyscy chętni, ale szczególnie mile widziane są osoby po czterdziestym roku życia – je osteoporoza dotyka najczęściej.

Przedmieście Świdnickie bez tajemnic »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie red
Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na sesję naukową „Przedmieście Świdnickie we Wrocławiu - przemiany”, która dobędzie się do 27 do 28 października. Sesji towarzyszy wystawa archiwalnych pocztówek, zdjęć i planów związanych z Przedmieściem Świdnickim.

Karta bezstykowa w co czwartym portfelu »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Na koniec trzeciego kwartału liczba kart zbliżeniowych w bankach komercyjnych przekroczyła 7,6 mln sztuk – wynika z szacunków Open Finance. Niedługo co czwarta karta na rynku będzie wydana w nowej technologii.

Nastolatek w meandrach prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie red
Około 80 proc. przestępczości nieletnich stanowią: kradzieże, włamania, bójki, pobicia oraz przestępstwa narkotykowe. Przeciętny nastolatek z takimi sytuacjami spotyka się na co dzień i bardzo często nie wie, jak na nie zareagować. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci prawa.

Samorządy stworzą kolej aglomeracyjną »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie red.
W środę, 26 października 2011 podpisane zostanie od dawna zapowiadane porozumienie w sprawie współpracy w zakresie organizowania i funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego na terenie aglomeracji wrocławskiej.

Kartę można odzyskać »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie Red.
Nawet 10 kart bankomatowych dziennie znajdują ostatnio w autobusach i tramwajach kierowcy i motorniczowie MPK. Najczęstszym powodem porzucenia karty w środku komunikacji miejskiej jest to, że osoby korzystające z biletomatów po dokonaniu transakcji zapominają wyciągnąć je z urządzeń.

Requiem dla Wojaczka »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Opr. aw
Po raz pierwszy we Wrocławiu, na scenie Centrum Kultury AGORA, ze szczególnym dla Wrocławia projektem poświęconym Rafałowi Wojaczkowi, wystąpi zespół Fonetyka.

Ostatki na Awicenny  »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie opr. as
Rozpoczął się ostatni etap przygotowań ulicy Awicenny do uruchomienia przed dniem Wszystkich Świętych.

''Dziupla'' rozbita »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn oraz odzyskali dwa skradzione samochody i quada o łącznej wartości 175 tysięcy złotych. Sprawcy wpadli w policyjną zasadzkę, gdy do „dziupli” samochodowej przyjechali skradzionym autem.

Zaginął przyszły psi ratownik »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Oprac. TOW
20 października wieczorem w Jaszkotlu koło Wrocławia zaginęła 4-miesięczna czarna suczka owczarka staroniemieckiego, długowłosa.
Zdjęć: 1  

Głosuj na film o Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Opr. aw
14 października upłynął termin zgłaszania prac na 4. edycję konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego filmu promocyjnego o Wrocławiu.

Szybkoobrotowi stróże prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie red.
Kilkunastu uczestników zamieszek po meczu żużlowym w Zielonej Górze już usłyszało zarzuty. Niszczenie policyjnych samochodów i wiat przystankowych z pewnością będzie ich drogo kosztowało. Zostali zidentyfikowani na podstawie zapisu z monitoringu miejskiego. Teraz zapłacą i będą ukarani. Dzięki takim sytuacjom uliczne kamery nie budzą już kontrowersji. Niestety w wielu miastach monitoring jest ślepy, co najmniej na jedno oko.

Futbol przewko rasizmowi »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie opr. RW
W sobotę rozpoczynają się rozgrywki sportowe PLAY FAIR.

Niemowlę oznacza spiralę długów? »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie kruk
Koszt wyprawki dla noworodka kilkukrotnie przekracza wartość 1000 zł, które otrzymują świeżo upieczeni rodzice w ramach becikowego. Wiele par nie stać na taki wydatek i dlatego decydują się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, aby móc kupić niezbędne rzeczy dla maluszka. Warto dobrze przeanalizować budżet domowy przed pojawieniem się dziecka na świecie, gdyż nasze wydatki znacznie wzrosną i szybko może okazać się, że nie stać nas na spłacanie rat.

Rekrutacja do żłobków ruszyła »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie Opr. aw
Dziś rozpoczęła się rekrutacja do niepublicznych żłobków i klubów malucha dofinansowanych przez miasto.

Rozsądna inwestycja w kryzysie »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie red
Obecny trend na rynku nieruchomości wskazuje, że istnieje coraz większe zapotrzebowanie na mieszkania o podwyższonym standardzie, zlokalizowane poza centrami dużych miast. Jedną z takich inwestycji jest, powstające w okolicach Wrocławia, osiedle Ventavia.

UFO we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie red
W czwartek, 20 października, nad jednym z wrocławskich Galeriowców przy ulicy Powstańców Śląskich pojawiły się cztery słupy dymu. Mieszkańcy przez wiele godzin zastanawiali się, co się stało.

Radosne święto, czyli jak to robią w Meksyku »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie opr. as
„Jeszcze raz razem – Aun convivimos” - w sobotę o godz. 12 w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, przy ul. Traugutta 111/113 będzie można wysłuchać wykładu Juliety Gonzalez i Nancy Pliego o obchodach Święta Zmarłych w Meksyku, połączonego z prezentacją tradycyjnego ołtarza zmarłych.

Utrudnienia w ruchu na Klecinie »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie opr. AM
Prawdopodobnie do końca listopada potrwają prace konserwacyjne na moście Klecińskim. Największe korki są na ulicy Wałbrzyskiej, Przyjaźni i Krzyckiej.

W piątek pogrzeby »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Opr. aw
W piątek, 21 października, o godz. 10.30 odbędą się pierwsze pochówki szczątków osób ekshumowanych w trakcie prac prowadzonych na polu 81a Cmentarza Osobowickiego.

Woda na Kozanowie dopiero o 17 »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie red.
Przedłuża się termin powrotu wody do kranów na Kozanowie. Najnowszy komunikat MPWiK Wrocław mówi o godz. 17.

Panorama Racławicka przygotowuje się do.... Euro  »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie opr. as
Wygodniejszy, sprawniejszy w obsłudze system nagłośnienia wprowadziła Panorama Racławicka we Wrocławiu.

Noc horrorów w Heliosie »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Opr. aw
W nocy z piątku na sobotę wrocławskie kina Helios zapraszają na maraton horrorów. Przygotuj się na dreszcze strachu i krzyki przerażenia.

Mistrzowie pustynnego bluesa »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Opr. aw
Muzyka Tinariwen to dźwięki pustyni, rytm tradycyjnej muzyki tuareskiej, afrykański blues.

Nowe koncerty w filharmonii »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Opr. aw
Filharmonia Wrocławska zaprasza na koncert koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej w ramach Dni Muzyki Ryszarda Bukowskiego i koncert Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum.

Bilety na Lechię od dziś w sprzedaży »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie opr. as, slaskwroclaw.pl
W piątek, 28 października piłkarze Śląska Wrocław zagrają po raz pierwszy na nowym Stadionie Miejskim. Rywalem będzie Lechia Gdańsk, z której kibicami przyjaźnią się wrocławscy fani. To zapowiada wspaniałą atmosferę na obiekcie. Od dzisiaj, od godz. 13 można już kupować bilety na to spotkanie.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie red
Mamy dla czytelników bilety do wrocławskich kin, na koncerty zarówno klubowe, jak i w filharmonii oraz książkę - możesz je otrzymać, wysyłając smsa.

Kremacja tylko przed pogrzebem »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Kościół chce zmian w liturgii pogrzebowej. Biskupi postulują, aby na mszy obecne było ciało zmarłego, a nie jego prochy. Zalecają, aby kremacja odbyła się dopiero po nabożeństwie. - To niemożliwe z powodów organizacyjnych - mówią specjaliści z branży pogrzebowej.

Kino Konesera »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Jesteś koneserem filmu? Oglądaj w naszym kinie filmy ważne, nagradzane na filmowych festiwalach, realizowane przez wybitnych twórców.

Jak niemiecki „Wolf” terroryzował morza? »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie Opr. aw
Niezwykły rejs niemieckiego okrętu wojennego Wolf to jeden z najmniej znanych, ale także jeden z najbardziej fascynujących epizodów I wojny światowej

Dobrze mieszkać i wypoczywać »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie aw
Już w marcu 2013 roku oddanie zostaną pierwsze mieszkania na Stabłowicach. Łącznie będzie ich ponad 1000. Jest to inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wrocław, Sp. z o.o. Gminy Wrocław.

OtoPasaż – wejdź w nowy wymiar ogłoszeń »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Właśnie wystartował odnowiony serwis ogłoszeń drobnych OtoPasaz.pl. Skierowany głównie do mieszkańców miast i gmin na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Dachowała karetka  »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie AM
Kilka minut po 12 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulicy Bardzkiej z Armii Krajowej. Dachowała karetka pogotowia z Oleśnicy wioząca pacjenta do jednego z wrocławskich szpitali.

Wrocław bazą Ryanaira »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie opr. as
6 nowych połączeń, zwiększenie ruchu, poszerzenie możliwości lotniska i wzrost zatrudnienia w sektorze obsługi pasażerskiej – to tylko niektóre korzyści wynikające ze współpracy tanich linii lotniczych Ryanair z wrocławskim lotniskiem. Najważniejsza to prestiż, bo Wrocław został pierwszą polską bazą największego niskokosztowego przewoźnika w Europie!

Z Lechią na nowym stadionie »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie Anna Markiewicz
To już pewne. 28 października Śląsk Wrocław rozegra pierwsze spotkanie na Stadionie Miejskim z Lechią Gdańsk.

Eksperymentalne brzmienie w 102 »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie RW
Eksperymentalne brzmienia znanych rockowych i bluesowych utworów zaprezentuje nam w piątek 21 października wrocławski zespół Overtaking. Koncert będzie połączony z wystawą zdjęć Małgorzaty Prońko pt. Portrety.

Dodatkowe kursy w okolicach cmentarzy »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie opr. as
Już od soboty, w związku ze wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy przed dniem Wszystkich Świętych, zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej.

Odnowią zabytkowy dworzec  »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie opr. as
Odtworzony historyczny zegar, poddana renowacji elewacja i pomieszczenia wewnętrzne to tylko niektóre z elementów modernizacji dworca Wrocław Brochów. PKP S.A. ogłosiło przetarg na wykonanie prac budowlanych.

Nie daj się chorobie »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Jesień to pora wzmożonych zachorowań. Załamanie pogody sprzyja infekcjom bakteryjnym, które często skutecznie zwalczyć można jedynie przyjmując antybiotyki. Jak postępować, jeśli już złapaliśmy infekcję i co robić, aby ustrzec się choroby? Oto 5 praktycznych „jesiennych” rad.

Dziewczyna ze spadochronem »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie red
Kolejne stacje radiowe w całej Polsce zaczynają rozgrywać singla młodej, polskiej wokalistki Meli Koteluk.

Radiowóz na sygnale uderzył w peugeota »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie opr. as
Cztery osoby trafiły na obserwację do szpitala po tym, jak na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Wyszyńskiego jadący na sygnale radiowóz uderzył w osobowego peugeota.

Chcą sprzedawać TBSy »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie aw
W internecie pojawiły się ogłoszenia dotyczące odstąpienia miejsca w kolejce do TBSów. Brzmią one podobnie: „odstąpię partycypację TBS we Wrocławiu, ul. Pomarańczowa [...] Pilne ze względu na to, że można sobie wybrać piętro i budynek”. Jednak na umowę z prawdziwego zdarzenia trzeba będzie poczekać.

Zapendowska sprawdzi ich power »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie red.
Ruszył casting do muzycznego show z Elżbietą Zapendowską „The power of Voice”. Jurorka „Idola”, „Jak oni śpiewają” i „Must be the music” przesłucha uzdolnionych wrocławian w ostatni weekend października. Wstępna selekcja kandydatów odbywa się na facebooku do 25 października.

Kto widział Agnieszkę? »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie opr. bom
Rodzina poszukuje Agnieszki Krzywy z Wrocławia. 23-latka wyszła z domu 2 września i do tej pory nie powróciła.

Krasnal segreguje śmieci »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Opr. aw
Na imię ma Recyklinek i przybył do Wrocławia z rozległego, zielonego lasu. Wyposażony w poradnik „Jak segregować” i niebieski kubełek oznaczony napisem „Papier” wyrusza codziennie na wrocławskie ulice, aby spotkać się z mieszkańcami i zachęcać do selektywnej zbiórki makulatury.

Wrocław w pierwszej 10 »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Opr. aw
Znamy zwycięzców jednego z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich turniejów programistycznych w Polsce, czyli tzw. Wielkiej Przesmyckiej.

Stand up atakuje w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Opr. aw
We wtorek, 18 października, na humor bez cenzury zaprasza klub Łykend.

Wracają na właściwe tory »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie AM
21 października zakończą się prace na torowiskach na węźle rozjazdowym przy ulicy Kołłątaja i Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ulic Dubois i Pomorskiej. Od soboty tramwaje i autobusy na wspomnianych odcinkach będą kursować dawną trasą.

R.U.T.A. – polskie pieśni buntu i niedoli »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Opr. aw
Projekt powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego – założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku.

Różne odcienie relacji damsko-męskich »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Anna Markiewicz
W Domu Kultury Bakara odbył się w sobotę spektakl „Zaklinacz kobiet”. Pełne humoru wystąpienie o problemach damsko-męskich i odmiennym spojrzeniu na życie pokazało różnice płci zupełnie inaczej, niż najnowszy film Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne”.

Zamordował z zazdrości? »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci wyjaśnili sprawę znalezionych w Odrze rozczłonkowanych zwłok mężczyzny. Mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo, którego motywem była prawdopodobnie zazdrość, grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Koszykarze przegrali w derbach »
Tekst opublikowany 2011-10-16, opracowanie slask.wroclaw.pl
Dobra gra przez dwie kwarty nie wystarczyła koszykarzom Śląska Wrocław do osiągnięcia dobrego rezultatu z PGE Turowem Zgorzelec. Wicemistrzowie Polski pokonali przed własną publicznością wrocławian 77:56.

Śląsk na kolanach »
Tekst opublikowany 2011-10-15, opracowanie AS, slaskwroclaw.pl,
Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy nie wyszła piłkarzom Śląska na dobre. Po bardzo słabym meczu przegrali w Bełchatowie z PGE GKS-em 0:3 i nie zmienia tego oceny nawet fakt, że drugi gol padł po strzale z pozycji spalonej.

Do więźniów strzelano z "tetetki" »
Tekst opublikowany 2011-10-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas ekshumacji szczątków więźniów na Cmentarzu Osobowickim znaleziono kości ok. 30 letniego mężczyzny, który zmarł na wskutek postrzału w tył głowy. W czaszce znaleziono pocisk wystrzelony z pistoletu TT „tetetka”.

Uczucia o zapachu czekolady »
Tekst opublikowany 2011-10-15, opracowanie Anna Kudyba
W wernisażu fotografii Anny Łagosz, absolwentki Warszawskiej Szkoły Fotografii, można było uczestniczyć 14 października, popijając pyszną czekoladę.

Obrazy, haiku i śpiew  »
Tekst opublikowany 2011-10-15, opracowanie Anna Kudyba
14 października w siedzibie Klubu Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu wystawione zostały płótna malarzy z Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. To właśnie tam zorganizowano "Dzień Galerii Słowa i Obrazu im. Tereniusza Nawrockiego".

Link4 otwiera się we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie red.
Towarzystwo ubezpieczeń Link4 uruchomiło punkt obsługi klienta we Wrocławiu. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogą załatwić sprawy związane ze swoją polisą bezpośrednio u konsultantów towarzystwa.

Ich projekt wygrał »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie red
Znamy laureatów pierwszego konkursu Pospolite Ruszenie! Aleksandra Midor oraz Mateusz Przybyłowski zostali zwycięzcami konkursu zorganizowanego w ramach akcji społecznej „Pospolite Ruszenie”, na której czele stoi muzyk i producent muzyczny L.U.C.

Zbliża się OPTA 2011  »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie red
Już 21 października rozpoczną się III Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Amatorskich 2011. Przedstawiamy Państwu szczegółowy program.

Us3 – legenda acid jazzu  »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Opr. aw
Us3 to najsłynniejszy zespół acid jazzowy na świecie. Są legendą jazzowej wytwórni Blue Note Records. Twórcy niezapomnianych hitów Cantaloop, We Got It Goin’ On czy Come On Everybody (Get Down). Ich muzyka to oryginalne połączenie jazzu z funkiem, rapem i orientalnymi brzmieniami.

Klasyczne wnętrza zawsze na czasie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Intro Media
Tradycyjne rozwiązania nigdy się nie starzeją. Czas płynie, a one wciąż zachęcają, aby podjąć z nimi inspirujący dialog. Są uniwersalne i z powodzeniem sprawdzą się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach.

Polacy ogarnięci ogrodowym szaleństwem »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Ponad 30% Polaków przyznaje, że jest na bieżąco z najnowszymi trendami ogrodniczymi. Na kosiarki, rośliny ozdobne, altany wydajemy coraz więcej pieniędzy. Ogród to oprócz miejsca na relaks także dobra inwestycja. Jak wynika z Globalnego Raportu Ogrodniczego 2011, stworzonego na zlecenie firmy Husqvarna – dobrze utrzymany ogród może zwiększyć rynkową wartość nieruchomości nawet o 18%.

Mieszkania: Spadek cen nabiera tempa »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wrześniowy odczyt indeksu cen transakcyjnych mieszkań w porównaniu z ubiegłym miesiącem był niższy o niemal 1,4 proc., po raz kolejny osiągając nowy minimalny poziom w jego blisko czteroletniej historii.

Jesień w ogrodzie - eksplozja kolorów! »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Miłośnicy owoców mogę cieszyć się smakiem świeżo zerwanych jabłek prosto z drzewa już od sierpnia, a za chwilę tęczowe barwy spadających liści zagwarantują niezapomniany widok zmęczonym ogrodnikom już w październiku. Z czasem te różnobarwne liście wokół domu i ogrodu mogą stać się irytujące. Trzeba się ich pozbyć! Aby w szybki sposób usunąć gór liści z trawnika GARDENA proponuję nowe, praktyczne i poręczne narzędzia z serii combisystem. Również zbieranie jabłek nigdy nie było takie proste…

Trzy głosy w Ricie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie RW
Tylko do wtorku będzie można jeszcze oglądać wystawę zdjęć niezwykłych miejsc niezwykłego miasta. Trzy głosy o Lwowie, to efekt pracy wrocławskich fotografików -Małgorzaty Prońko, Kosmy Moczka i Wojciecha Zwolińskiego. Chcesz zobaczyć inne, ukryte dla przeciętnego turysty oblicze Lwowa – przyjdź na wystawę do siedziby czasopisma Rita Baum.

Odchodzą od Kościoła »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie opr. RW
Wrocławscy artyści i intelektualiści związani ze środowiskiem czasopisma Rita Baum, po raz drugi będą manifestować swój sprzeciw wobec Kościoła Katolickiego.

Verheugen zasłużony dla Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie KSZ
Günter Verheugen został dziś odznaczony przez prezydenta Rafała Dutkiewicza medalem „Zasłużony dla Wrocławia”, m.in. za rolę, jaką odegrał podczas wstępowania Polski do Unii Europejskiej.

Szczury polują na dachach »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Szczury doskonale radzą sobie w mieście. Zadomawiają się nie tylko w piwnicach, ale również na dachach wieżowców. W sobotę rozpocznie się wielka akcja odszczurzania Wrocławia.

Sobotni Madness Festival  »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red
Będzie to czwarta edycja festiwalu pod nazwą Madness Festival. Ideą festiwalu jest promocja młodych zespołów, które będą mogły pokazać się szerszej publiczności.

Między nami sąsiadami »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Relacje z sąsiadami to nieodłączny element mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Coraz częściej koncentrujemy się na własnych sprawach, nie mając pojęcia, kto żyje tuż za ścianą. Czasem jednak trudno uniknąć konfrontacji. Jak powinno wyglądać wspólne życie pod jednym dachem?

Barok w filharmonii »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Opr. aw
14 października o godz. 19.00 odbędzie się koncert Chóru Filharmonii Wrocławskiej oraz Wrocławskiej Orkiestry Barokowej.

Drugi etap Green Towers »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red
Skanska rozpoczęła budowę drugiego budynku biurowego w kompleksie Green Towers we Wrocławiu. Podpisano dwie kolejne umowy najmu.

Ekshumacja szczątków ofiar terroru »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie opr. as
W piątek o godz. 12 na Cmentarzu Osobowickim rozpoczną się prace ekshumacyjne, które są pierwszym etapem działań prowadzących do utworzenia we Wrocławiu Kwatery Wojennej Ofiar Terroru Komunistycznego lat 1945-1956.

''Kanary'' sprawdzą rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie KSZ
Każdy kto korzysta z rowerów miejskich może w najbliższym czasie spodziewać się kontroli „kanara”. Firma m-bike zatrudniła ich, ponieważ w ostatnim czasie dochodzi do łamań regulaminów związanych z wypożyczeniem i użytkowaniem rowerów.

Minimalna porażka na inaugurację »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie slask.wroclaw.pl
Komplet publiczności, czyli około trzy tysiące kibiców oglądało pierwszy mecz koszykarzy Śląska po trzyletniej nieobecności w ekstraklasie. Niestety, wrocławianie przegrali z Zastalem Zielona Góra 69:70.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red
Bilety do kin, na koncerty w klubach i we Wrocławskiej Filharmonii - to wszystko może być Twoje, wystarczy wysłać smsa.

Jeśli była awaria, nie zapłacimy kary »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie AM
W przypadku, gdy automaty w tramwajach i autobusach będą nieczynne, mandat za jazdę bez biletu zostanie anulowany, po napisaniu stosownego maila i zapłaceniu przelewem za jednorazowy bilet. Taki przepis ma obowiązywać już wkrótce.

Cztery sposoby na niższą ratę »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kredyt hipoteczny zaciągamy na wiele lat, ale nie znaczy to, że w trakcie spłaty nie może być on elastyczny. Ze zbyt wysoką ratą można sobie poradzić, trzeba tylko wiedzieć jak.

Janicki zastąpił Obremskiego »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie bom
Zastępcą prezydenta Rafała Dutkiewicza został Michał Janicki, dotychczasowy szef Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim.

Historia moją pasją i przygodą  »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Justyna Wojciechowska
Czy historia może być pasją i przygodą? Na te pytanie odpowiedzą osoby, które z historią związały większą część swojego życia, osoby dla których poszukiwanie reliktów przeszłości i odkrywanie tajemnic II wojny światowej stały się pasją i wyzwaniem.

Kawowy savoir vivre »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie red
O sposobach przygotowania kawy napisano niejedną książkę. Ten kojarzony ze słoneczną Italią napój, ma swoich zwolenników na całym świecie. Dzięki temu włoska „mała czarna” doczekała się wielu odmian. Jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna - zasady jej podawania.

Wystąpi Anja Orthodox z zespołem »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Opr. aw
Ich nie trzeba przedstawiać – Closterkeller zagra w Alibi.

Ciało majora leżało w chłodni »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Zwłoki majora Wojciecha Rułki odnaleziono w chłodni Instytutu Patomorfologii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ciało leżało tam 4 lata. Przez ten czas mężczyznę poszukiwała rodzina i znajomi.

Platini nie ma zastrzeżeń »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Anna Markiewicz
Michel Platini odwiedził wrocławskie obiekty przygotowywane na mistrzostwa Europy w piłce nożnej. - Kiedy byłem tu ostatni raz otaczały mnie błoto i kamienie. Dzisiaj widzę przed sobą stadion, który jest wyjątkowy - powiedział Francuz.

Pralki, lodówki i pociski z Polaru »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Nikt nie wie, ile wypadków wydarzyło się na terenie starego Polaru, gdzie w latach 1952 – 1980 wytwarzano amunicję. Zamaskowane wydziały znajdowały się w bunkrach przy ul. Bierutowskiej i Kiełczowskiej.

Jak dbać o okulary jesienią? »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Agencja inPlus PR
Za oknami jesień, czas długich wieczorów i zmiennej pogody. To także trudny czas dla okularników i ich okularów. Wiedzą oni doskonale, że zaparowania, zabrudzenie czy zarysowanie na powierzchni szkieł bardzo negatywnie wpływają na komfort widzenia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że wiele z podejmowanych prób czyszczenia niszczy szkła i oprawki. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc zapewnić okularom jak najdłuższą trwałość?

Każdy bank inaczej policzy zdolność kredytową  »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ile uda się pożyczyć na mieszkanie zależy od grubości portfela, ale także od banku. Instytucje potrafią mocno różnić się w podejściu do zdolności kredytowej. Gdy jedna pożyczy 300 tys. zł przy 3,3 tys. zł dochodów netto, inna oczekuje 10 tys. zł pensji.

Pada deszcz, a więc Wrocław stoi w korkach »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Anna Markiewicz
Od dwóch dni poruszanie się po mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu, jest prawdziwym koszmarem. Dodatkowo doszło do wielu stłuczek, kolizji, a w wypadku przy ul. Orlińskiego trzy osoby zostały ranne.

Umowa na wynajem stadionu podpisana »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie slaskwroclaw.pl, as
Śląsk Wrocław za wynajem nowego stadionu będzie płacił procent ze sprzedanych biletów oraz pokrywał koszty dnia meczowego, czyli wynajęcie ochrony, media czy sprzątanie. Jeśli uda się dopiąć wszystkie formalności, piłkarze Śląska zadebiutują na nowym obiekcie już 28 października w meczu z Lechią Gdańsk.

Porażka Krasonia, status quo PO i PiS »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie AS, fot. sld.org.pl
Po raz pierwszy w historii wolnych wyborów, z okręgu wrocławskiego do Sejmu nie dostał się przedstawiciel SLD. Zastąpił go członek Ruchu Palikota. PO i PiS utrzymały ilość mandatów.

Duda, Chybicka i Obremski senatorami »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie AS
Dwóch zwycięzców z PO (Jarosław Duda i Alicja Chybicka) i jeden z komitetu Dutkiewicza (Jarosław Obremski) – tak wygląda wynik głosowania w wyborach do Senatu w okręgach 6, 7 i 8.

Platforma gromi we Wrocławiu i okolicach »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie as
Po przeliczeniu głosów z niemal 90 proc. obwodowych komisji wyborczych w okręgu nr 3 (Wrocław i okoliczne powiatu) zdecydowanie wygrała PO – 50,33 proc. Drugi PiS ma dwa razy mniejsze poparcie – 25,70 proc.

Polacy w Afganistanie głosowali »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie opr. HB
W 9 obwodowych komisjach wyborczych w Afganistanie, żołnierze i cywilni pracownicy wojska pełniący służbę w strukturach Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) wzięli udział w wyborach do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Platforma wygrywa, Palikot trzecią siłą »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie Opr. as
Według sondażu TNS OBOP dla TVP i TVN 24 wybory do Sejmu wygrała Platforma Obywatelska, która uzyskała 39,6 proc. głosów. Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość - 30,1 proc., a trzecią siłą został Ruch Palikota – 10,1 proc.

We Wrocławiu średnio, w terenie słabo  »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie as
45,7 proc. - to frekwencja z godz. 18 we Wrocławiu. To najwyższy wynik w okręgu nr 3, do którego wchodzi stolica Dolnego Śląska i powiaty dookoła.

Polityk godny zaufania? Niekoniecznie dla banku… »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie BrandScope
Zaufanie do polityków weryfikują nie tylko wyborcy. Osoby publiczne są też oceniane przez banki. Czy rozpoznawalność może jednak pomóc na rynku usług finansowych? Nie ma żadnej taryfy ulgowej. Starającego się o kredyt polityka obowiązują te same kryteria, co każdego innego klienta – sprawdzili doradcy finansowi Aspiro.

Krasnoludki harcują w mieście »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Anna Kudyba
W bajkowym Wrocławiu można było dziś spotkać karzełki. II Wrocławski Festiwal Krasnoludków rozpoczął się już o godzinie 10. Punktem kulminacyjnym święta było otwarcie wystawy „Wielki świat” na Rynku o godzinie 17.

''Co w duszy gra'' – rozstrzygnięcie konkursu!  »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Kuźnia ARt
Zakończył się właśnie konkurs fotograficzny organizowany przez Fundację Kuźnia Art. Tematem konkursu była moc twórcza i pasja drzemiąca w człowieku. Nadesłano 260 prac z całej Polski, z czego do kolejnego etapu zakwalifikowało się 230 zdjęć.

Wrocławianka 100 000 klientem »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie red
100 000 abonentów potrójnej usługi – taką okrągłą liczbę świętuje spółka Multimedia Polska, trzeci największy operator kablowy w kraju.

Deweloperzy szukają klientów »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zmiany w przepisach prawa, niepewna sytuacja gospodarcza, różne grupy docelowe czy wreszcie możliwości i potrzeby budowlane polskich miast. To tylko część czynników, które muszą brać pod uwagę deweloperzy, myśląc o przyszłych korzyściach z realizowanych inwestycji mieszkaniowych.

Psiaki i dzieciaki - wspólne zajęcia »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie red
Kinderplaneta zaprasza rodziców z dziećmi na warsztaty, podczas których najmłodsi poznają zasady zachowania się w obecności psów i opieki nad nimi. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów z Fundacji Na Rzecz Psów Pracujących Psi Ratownicy, a ich głównymi bohaterami będą psy przeszkolone do pracy z dziećmi.

Naucz się języka cerkiewnosłowiańskiego »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie red
Dzielnica Wzajemnego Szacunku zaprasza na warsztaty języka cerkiewnosłowiańskiego. Sześć spotkań poświęconych nauce podstaw języka cerkiewnosłowiańskiego poprowadzi wybitny znawca i wielbiciel tego języka ks. Stanisław Strach z Parafii Prawosławnej pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy.

Życie Wrocławia na fotografiach »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Anna Kudyba
- Kiedyś nie było programów typu Photoshop, nocami pracowaliśmy nad obróbką zdjęć w ciemni fotograficznej - powiedział Zbigniew Nowak, wrocławski fotoreporter „Wieczoru Wrocławia”, który od lat 60. XX w. fotografował miasto i zachodzące w nim zmiany.

Zobacz Hipisów'80 »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie red
Ktoś, kto w młodości nie buntował się przeciwko zastanej rzeczywistości, na starość będzie zgorzkniały…

Trzy głosy o Lwowie »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie opr. RW
Jesień zaowocowała nowym cyklem imprez organizowanych przez "Ritę Baum". Co miesiąc w nowej siedzibie odbywają się kameralne spotkania z ciekawymi twórcami reprezentującymi rozmaite dziedziny sztuki.

Tydzień Filmu Niemieckiego  »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie red
Po raz kolejny organizujemy dla Państwa Tydzień Filmu Niemieckiego we Wrocławiu.

Jazzmani wszystkich krajów łącznie się »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie red
Koncert giganta jazzu – Sonny’ego Rollinsa – rozpocznie tegoroczną edycję festiwalu Jazztopad! Premiera utworu Uri Caine’a, polsko-niemiecki maraton jazzowy, kolejna odsłona JazzPlaysEurope LABORATORY – to tylko niektóre z wydarzeń, które czekają nas podczas festiwalu.

Noc irlandzka z Carrantouhill »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Opr. aw
Zespół już od 1987 roku wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji oraz własne aranżacje oparte na celtyckich korzeniach.

Trzecia OPTA za dwa tygodnie »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie red
Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Amatorskich OPTA stwarza możliwość młodym ludziom zainteresowanych teatrem na wymianę wspólnych doświadczeń, rozwijanie kreatywności oraz prezentację amatorskich zespołów teatralnych.

Nowy sezon w Filharmonii »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Opr. aw
6 października o godz. 19.00 odbędzie się koncert Lutosławski Quartet. Z kolei Inauguracja Sezonu Artystycznego 2011/2012 odbędzie się 7 października o godz. 19:00.

Szybka wymiana nawierzchni »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie KSZ
W ciągu najbliższych dwóch miesięcy na terenie Wrocławia remontowanych będzie aż 13 ulic. Mieszkańców znowu będą czekały utrudnienia w ruchu.

Przygarnij bezdomne »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr. aw
W ramach obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt, 8 i 9 października schronisko organizuje Dni Otwarte.

W sobotę szukamy X  »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie KSZ
Wrocławski klub Mleczarnia organizuje miejską grę fotograficzną. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Zarejestruj się i wygraj!

Zbliża się inwazja krasnoludków »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr. aw
Podczas wrocławskiego święta - II Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków - nadarzy się wiele okazji, aby zamanifestować swoją sympatię do skrzatów.

Poznaj sekrety Churchilla »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr.ąw
Na życie Churchilla czyhali egipscy nacjonaliści, indyjscy separatyści i Irlandczycy z IRA. Później nagrodę za głowę brytyjskiego premiera wyznaczył Hitler. Ta książka to opowieść jego ochroniarza.

Świetliki znowu w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr. aw
W najbliższy piątek, 7 października, czeka nas energetyczny koncert zespołu Świetliki. Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy.

''Zegary Śmierci'' ostrzegają »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr. aw
Akcja Zegary Śmierci, prowadzona w ramach Kampanii Drogi Zaufania realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrada dotarła na Dolny Śląsk.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie red
Bilety na koncerty do Łykendu, bilety do wrocławskich kin i książkę - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać tylko smsa.

Szanty w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie Opr. aw
„W takiej tawernie wszystko może się przydarzyć, bo ile ludzi tyle kufli. Nie dziwota! Jeden zatańczy przy modlitwie Okudżawy, drugi zaś sądzi, że od sceny ma pilota” - to słowa piosenki „Rejs tawerną”.

Świadek historii »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie opr. as
W piątek o godz. 11 przy pręgierzu na wrocławskim Rynku rozpocznie się wernisaż wystawy „Zbigniew Nowak - świadek historii” przygotowany przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.

Kontemplacyjny trans Radia Samsara »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie opr. RW
Muzyka z całego świata w jednym miejscu! Już 7 października w Świebodzicach odbędzie się wyjątkowy koncert formacji Radio Samsara.

Wielkie WOW po raz szósty »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie AM
Już jutro odbędzie się szósta edycja znanej w całej Polsce, największej studenckiej imprezy. Aż 33 wrocławskie kluby wezmą udział w tegorocznych Wielkich Otrzęsinach Wrocławia.

Nazwa stadionu nadal tajemnicą »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie Anna Markiewicz
Za około 3 tygodnie dowiemy się, kto zostanie oficjalnym sponsorem Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Firma, która wygra negocjacje, obejmie patronat nad obiektem na co najmniej 5 lat.

W Rynku rozbrzmiał Gaudeamus igitur  »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie AS
Kilka minut po godzinie 16 studenci wrocławskich uczelni wraz z profesorami odśpiewali „Gaudeamus igitur”, czym oficjalnie zainaugurowali nowy rok akademicki.

Jak wychować dziecko, psa, kota… i faceta »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Opr. aw
Trzy specjalistki, troszczące się zawodowo o dusze ludzi i zwierząt, spotkały się, by porozmawiać o tym, jak żyć, przetrwać i być szczęśliwym w rodzinie.

Z pomocą potrzebującym »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie red.
Rok 2011 ogłoszony został przez Radę UE - Europejskim Rokiem Wolontariatu. Jego głównym przesłaniem jest propagowanie aktywności obywatelskiej. Do tej pożytecznej działalności promocyjnej włączyło się też środowisko dziennikarskie na Dolnym Śląsku.

Turystyka marką Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Rozmawiał Bogdan Kowalski
Rozmowa z Jarosławem Charłampowiczem, prezesem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Sprawdzili nasze bieżniki »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Opr. aw
4 dni, 3 miasta, 15.000 skontrolowanych samochodów – w ubiegłym tygodniu zakończyła się akcja „Sprawdź bieżnik – jedź bezpiecznie”.

Po co nam Partnerstwa Lokalne? »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Opr. aw
Partnerstwa lokalne są jedną z najlepszych metod aktywizacji, a w ich ramach podejmowanie są działania mające na celu ożywienie gospodarcze i społeczne naszych małych ojczyzn. O partnerstwach będziemy rozmawiać na zbliżającym się Forum Partnerstw Lokalnych.

1,5 mld na kwiaty, telewizory i kalesony »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Jacek Gratkiewicz, money.pl
Wydatki Kancelarii Sejmu w 2012 roku wyniosą 412 milionów złotych, to o 5 procent mniej niż w tym roku, kiedy wydano ponad 430 milionów. Money.pl postanowił sprawdzić budżet Sejmu w latach 2008-2011 i rozliczyć, na co zostały wydane te pieniądze. 30 hełmów ochronnych za 24 tysiące złotych, to tylko jeden z wielu ciekawych wydatków.

''Bitwa warszawska'' - czy wygrana? »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie Anna Markiewicz
30 września odbyła się uroczysta premiera „1920 Bitwy warszawskiej” Jerzego Hoffmana. We wrocławskim kinie Helios spotkaliśmy się z twórcami filmu i aktorami.

Śląsk gromi i nie oddaje lidera »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie slaskwroclaw.pl,
Śląsk Wrocław rozbił w meczu na szczycie 9. kolejki Polonię Warszawa 4:0 i umocnił się na pozycji lidera. Gole dla WKS-u strzelili Piotr Celeban, Sebastian Mila, Łukasz Gikiewicz i Dariusz Pietrasiak.

Przejechał milion »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie Opr. aw
Każdego dnia z AOW korzysta kilkadziesiąt tysięcy pojazdów. Przez miesiąc obwodnicą przejechało ich już milion.

Podziurawią chodniki przez NFM »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie Opr. aw
Doprowadzenie prądu do Narodowego Forum Muzyki już ruszyło. Wraz z tym przedsięwzięciem zaczęły się również kłopoty pieszych.

Jak zmniejszyć ilość wypadków? »
Tekst opublikowany 2011-10-02, opracowanie Opr. aw
Według statystyk ilość wypadków drogowych, a tym samym i ich ofiar śmiertelnych spada. Mimo to są odcinki dróg, po których strach jeździć.

Sadzić, palić, zalegalizować »
Tekst opublikowany 2011-10-01, opracowanie Jacek Bomersbach
Około 3 tysięcy osób wzięło udział we Wrocławskim Marszu Wolności Konopi. Tłum przeszedł spod Wytwórni Filmów Fabularnych na Rynek, a później na ulicę Sądową. Młodzież domaga się legalizacji marihuany na własny użytek.

Marsz w cieniu policyjnych kordonów »
Tekst opublikowany 2011-10-01, opracowanie Anna Kudyba
Rynek i okolice opanowali dziś manifestanci. Najpierw pod Pręgierzem zebrali się członkowie Narodowego Odrodzenia Polski, a później przeszedł Wrocławski Marsz Równości.

Autobus uderzył w ciężarówkę »
Tekst opublikowany 2011-10-01, opracowanie bom
Cztery osoby zostały ranne w tym dwie ciężko w wypadku autobusu linii 134 przy skrzyżowaniu Komandorskiej z Kamienną. Autobus uderzył w tył ciężarówki man podczas manewru wyprzedzania.

Dzisiaj
Piątek 12 sierpnia 2022
Imieniny
Hilarii, Juliana, Lecha

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl