Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 201 informacji. Wszystkie poniżej.

Wzorcowy klient na czas kryzysu »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie BrandScope
Jeśli nieruchomość, którą chcesz kupić, znajduje się w małej miejscowości, masz więcej niż 35 lat, a do tego pracujesz w firmie u szwagra, który wynagrodzenie wypłaca Ci do ręki – o kredycie na własne mieszkanie możesz zapomnieć. Jakich zatem kredytobiorców szukają banki w trudnych czasach?

Jak mądrze przyprowadzić remont? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Oprac. Europejski Instytut na rzecz Budownictwa
Jesień wielu z nas wykorzysta na remont swoich domów i mieszkań. Róbmy to rozważnie i z głową. Większość wykonanych prac to inwestycja na lata.

Znowu przybyło nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej w największych miastach Polski znajduje się już więcej nowych mieszkań, niż w szczytowym okresie boomu na rynku nieruchomości, który miał miejsce pod koniec 2007 i na początku 2008 roku. Wydaje się jednak, że deweloperzy świadomi sytuacji, zaczynają powoli ograniczać pęd do dalszego zwiększania oferty. Taki wniosek można wyciągnąć z najnowszej edycji kwartalnych raportów "Pierwotny rynek mieszkaniowy" opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.

Różnice w sekcjach zwłok Wassermanna »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie bom
- Zawsze są rozbieżności podczas przeprowadzania drugiej sekcji - informuje dr Jerzy Kawecki z Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Biegły sądowy nie chce jednak zdradzać żadnych szczegółów. Chodzi o badania pośmiertne ciała Zbigniewa Wassermanna.

Podziemne składy trefnego paliwa »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Dolnośląscy celnicy wykryli nielegalną oczyszczalnię paliw na terenie rolniczej spółdzielni produkcyjnej w małej miejscowości powiatu wałbrzyskiego. .

Kampania ''Tu mieszkam, tu kupuję'' »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Ponad połowa Polaków codzienne zakupy robi w małych sklepach osiedlowych. Klienci doceniają dostępną tam świeżą żywność, lokalne produkty, ale również jakość obsługi . Aż 94% kupujących ceni indywidualne podejście sprzedawców – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie MAKRO Cash & Carry w ramach akcji "Tu mieszkam, tu kupuję".

Jaka przyszłość czeka polski handel detaliczny? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Małe sklepy osiedlowe to nieodłączny element polskiej gospodarki i handlu detalicznego. Mamy ich w Polsce 150 000. To daje nam pozycję lidera pod względem liczby tego typu placówek w Europie. Tuż za nami plasują się Włochy, ze 134 000 sklepów. W większych od nas Niemczech liczba sklepów spożywczych nieznacznie przekracza 50 000, podobnie sytuacja wygląda w Hiszpanii. Dla porównania we Francji jest ich tylko 38 000.

Kapeluszowa parada rozpoczęła Senioralia »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Anna Kudyba
- Chodźcie z nami seniorami – zachęcali uczestnicy hucznego rozpoczęcia Dni Seniora we Wrocławiu. W kolorowym marszu seniorzy przeszli spod fontanny przy Katedrze św. Marii Magdaleny do Rynku, gdzie rozpoczęło się czterodniowe święto.

Sobotnie marsze zakorkują ulice »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Anna Markiewicz
W sobotę, 1 października we Wrocławiu odbędą się dwa marsze – „Marsz Wyzwolenia Konopii” oraz Marsz Równości „Kampanii Przeciw Homofobii”. Na niektórych ulicach możliwe będą utrudnienia w ruchu. Dodatkowo w Rynku dojdzie do kontrmanifestacji NOP-u.

Biegły obejrzy film z monitoringu »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie KSZ
- Prawdopodobnie dzisiaj zostanie powołany specjalny biegły, który oceni czy materiał filmowy z monitoringu izby wytrzeźwień przydatny będzie w wyjaśnieniu sprawy - mówi Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Rita kontra Wagenburg »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. RW
Artyści i dziennikarze z wrocławskiego czasopisma Rita Baum po raz kolejny wychodzą na boisko. Tym razem zmierzą się ze squotersami z Wagenburga. Zapowiadają ostrą rywalizację i widowisko na najwyższym poziomie.

Samolotem w Bieszczady »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie opr. as
Jak daleko jest z Wrocławia do Rzeszowa? Blisko – tylko 75 minut. Tyle właśnie potrzeba, aby pokonać tę trasę samolotem Eurolot. Dziś w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu rozpoczęła się nietypowa 4-dniowa akcja, promująca nowe połączenia eurolot.com do Rzeszowa.

PKP chce sprzedać działkę przy Suchej »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie opr. as
PKP S.A. wystawiło na sprzedaż w przetargu ponad hektarową działkę przy dworcu Wrocław Główny od strony ulicy Suchej. Cena wywoławcza to nieco ponad 35 milionów złotych.

Zwłoki w krzakach przy Cuprum »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie bom
Zwłoki bezdomnego mężczyzny znaleziono w krzakach pod budynkiem Cuprum na Jana Pawła II. Ciało prawdopodobnie leżało tam od wczoraj. Dokładną przyczynę śmierci wyjaśni sekcja.

Druga edycja szkolenia dla seniorów »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie opr. as
W sobotę na parking wrocławskiego Parku Wodnego odbędzie się druga edycja szkolenia dla seniorów z obsługi biletomatów. Początek o godz. 11.

Atak na kontrolerów »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie KSZ
Napadli na kontrolerów i wybili szybę w tramwaju linii nr 3. Coraz więcej gapowiczów, żeby uniknąć mandatu, staje się agresywnymi.

Znów utrudnienia, ale mniejsze »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie KSZ
W sobotę, 1 października czekają nas kolejne utrudnienia w okolicy stadionu. Powtórki z walki Adamek – Kliczko nie będzie, ale kierowcy i tak będą mieli spore problemy z przejazdem.

120 tablic z planem miasta »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie AM
Do końca listopada ma zakończyć się budowa bezobsługowych, podświetlanych punktów informacyjnych na terenie Wrocławia w ramach Systemu Informacji Miejskiej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie red
Bilety do kina Helios i Kina 5D, na "Muminki" we Wrocławskim Teatrze Lalek i książki "Mordercze miasto" - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Debaty i prezentacje deweloperów »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie opr. as
Tegoroczna edycja Dni Dewelopera trwała aż cztery dni - od 22 do 25 września. Wydarzenie podzielono na dwie części - biznesową i wystawową. Pierwsza zgromadziła w Hotelu Scandic niemal 300 najważniejszych osób z branży deweloperskiej. Druga przyciągnęła na Plac Solny ponad 10000 mieszkańców Wrocławia i okolic.

Seniorzy opanują Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie opr. as
Od 30 września we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku na seniorów czekają nie lada atrakcje: od występów, przez zniżki w muzeach, aż po zawody sportowe, działkowe „dożynki” i targi w Renomie.

Rekrutacja do AIESEC trwa »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie Opr. aw
Od 26 września do 21 października w dwudziestu jeden polskich miastach rusza kolejna rekrutacja do AIESEC – największej organizacji studenckiej na świecie, działającej w 110 krajach i zrzeszającej ponad 50 000 studentów.

Juarez – miasto pełne przemocy »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie aw
Okazuje się, że Meksyk to nie tylko idealne miejsce na wakacje, lecz jak każde inne skrywa w sobie mroczne tajemnice. W mieście Ciudad Juarez liczy się je w tysiącach, gdyż aż 2600 osób zginęło w zeszłym roku na jego ulicach.

Wielki powrót ''Lata Muminków'' »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie Opr. aw
Wrocławski Teatr Lalek nie chce dać się jesiennej szarudze, dlatego na deski wraca „Lato Muminków” - jeden z większych przebojów. Od 1 do 19 października teatr zaprasza codziennie - od wtorku do niedzieli.

20 tysięcy kary dla Pietrasiaka »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie opr. as
Dariusz Pietrasiak, obrońca Śląska Wrocław, który pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową, został przez klub ukarany kwotą 20 tysięcy złotych.

To logo wypromuje Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie opr. as, umwd.dolnyslask.pl
We wrześniu Dolnośląska Organizacja Turystyczna wybrała nowe logo Dolnego Śląska. Dziś zostało ono oficjalnie zaprezentowane przez marszałka Rafała Jurkowlańca i prezesa DOT Jarosława Charłampowicza.

Misiak ruszył w kawowe tournee »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie Benedykt Więcek
Przez 8 dni mieszkańcy powiatów dookoła Wrocławia będą mogli wypić kawę z Tomaszem Misiakiem, kandydującym do Senatu z listy KWW Rafała Dutkiewicza. Misiak przy małej czarnej chce odpowiadać na pytania nurtujące wyborców. Kawobus ma odwiedzić wszystkie większe miasta z tzw. obwarzanka.

Uczniowie staną w ''Kolejce'' »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie opr. as
W czwartek w Szkole Podstawowej nr 63 przy ul. Menniczej odbędzie się prezentacja gry edukacyjnej „Kolejka”, którą wydał Instytut Pamięci Narodowej.

Adamek i Hołowczyc ocenią Monster Tracki »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie opr. as
Monster Trucki już grzeją silniki na sobotnie starcie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Podczas ich popisowej dyscypliny, freestyle’u, będą oceniane przez doborowy skład sędziowski. Przy stole jury zasiądą bowiem Tomasz Adamek, Krzysztof Hołowczyc i przedstawiciel Śląska Wrocław.

Daj się porwać »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie red
Dramatyczna walka o tożsamość i mroczna tajemnica, która skrywa bolesną prawdę - to temat najnowszego thrillera Johna Singeltona, autora takich hitów kinowych, jak „Czterej bracia” czy „Za szybcy, za wściekli”. Film „Porwanie” wszedł na ekrany kin Cinema City 23 września.

Październik z Różewiczem w DCF »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie opr. as
Z początkiem września rozpoczęło swoją działalność Dolnośląskie Centrum Filmowe, które powstało w miejscu dawnego kina Warszawa. Nowoczesny, przestronny kompleks łączy elegancję z sentymentalnym klimatem retro. Do komfortowych sal zapraszają największe gwiazdy światowego kina.

Tragiczny pożar na Maślickiej »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie MCZ
Tragicznie zakończył się pożar, do którego doszło dziś na ul. Maślickiej. W ogniu zginęła ok. 40-letnia kobieta.

Za bardzo świętował... »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie opr. as
Dariusz P., stoper Śląska Wrocław, tak bardzo ucieszył się z piątkowego zwycięstwa z Lechem Poznań, że postanowił to uczcić alkoholem. Podobno wypił dwa piwa. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby potem nie usiadł za kierownicą. Sprawa się wydała, bo spowodował kolizję.

Zwłoki na Niemcewicza »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie bom
W mieszkaniu przy ulicy Niemcewicza znaleziono ciało mężczyzny. Zwłoki znalazł rano pracownik pogotowia energetycznego, który spisywał liczniki. Policja ustala przyczyny śmierci.

Skomiksuj Miłosza »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Opr. aw
3 tysiące złotych, praca na okładce miesięcznika „Odra” i pieniężne nagrody dodatkowe czekają na autorów najlepszych komiksowych rysunków związanych z Czesławem Miłoszem. Do 11 października Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu czeka na ujęcia autora „Zniewolonego umysłu”.

Objazd w korku »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie as
Tego można było się spodziewać. Remont ul. Pułaskiego i związane z nim objazdy znacznie utrudniły komunikację w tym rejonie.

Alarm bombowy w sądzie »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie bom
Podwale sparaliżowane. Po godzinie 8 rano, ktoś zadzwonił do sądu i poinformował, że w środku jest bomba. Zarządzono ewakuację. Przez ponad 2 godziny budynek przeszukiwali pirotechnicy.

Punk rock w Agorze »
Tekst opublikowany 2011-09-25, opracowanie Ida Płachta
W Centrum Kultury AGORA odbył się koncert legendarnych punkowych zespołów. GaGa - Zielone Żabki, Kryzys i Apteka to zespoły, które od wielu lat budują historię polskiego punk rocka i co najważniejsze, nie zamierzają przestać.

Śląsk wygrywa z Lechem i jest liderem »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie slaskwroclaw.pl,
Śląsk Wrocław lepszy w meczu na szczycie! Wrocławianie pokonali na własnym stadionie poznańskiego Lecha 3:1 i przynajmniej do poniedziałku będą liderem T-Mobile Ekstraklasy! Gole dla WKS-u strzelili Piotr Celeban, Łukasz Madej i Cristian Diaz.

Te fundusze zarabiają najwięcej »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W ostatnich miesiącach, za sprawą rosnących kursów euro i dolara, duże zyski notują fundusze inwestujące w papiery dłużne denominowane w tych walutach.

Mieszkanie gotowe na studenta »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie pointb
Początek roku akademickiego, to gorący okres przygotowań nie tylko dla studentów, ale i dla właścicieli mieszkań pod wynajem. Jak urządzić lokum, aby było ono funkcjonalne, wygodne, nie drogie i co ważne, aby cieszyło się zainteresowaniem młodych ludzi?

Kury na haju »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie opr. as
17 krzewów konopi indyjskiej zabezpieczyli wrocławscy policjanci w ogrodzie jednej z posesji. Właścicielka tłumaczyła funkcjonariuszom, że hodowała konopie, ponieważ... karmiła nimi kury.

Nielegalne plakaty »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie KSZ
W wyniku kontroli wrocławskich ulic pracownicy ZDiUM stwierdzili, że kilka sztabów wyborczych nielegalnie rozwiesiło plakaty w mieście.

Karol Bielecki ze Śląskiem w Orbicie »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie opr. as
W niedzielę o godz. 14.30 w hali Orbita rozpocznie się nowy rozdział w historii piłki ręcznej we Wrocławiu. To nie będzie tylko mecz reaktywowanego zespołu piętnastokrotnych mistrzów Polski z Olimpem Grodków w ramach rozgrywek II ligi.

I ty zostaniesz krasnoludkiem »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Opr. aw
Jak Wam wiadomo, już 7-8 października odbędzie się II Wrocławski Festiwal Krasnoludków. Wrocławianie będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach zaplanowanych na ten szczególny weekend. Do zabawy zaproszone są dzieci oraz dorośli – czyli wszyscy wielbiciele krasnali.

Smoki kontra rycerze »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Opr. aw
W pierwszą niedzielę października tradycyjnie już Leśnica stanie się najbardziej średniowiecznym osiedlem we Wrocławiu.

Siedem obietnic sobowtóra prezydenta »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Opr. as
Z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu pod pomnikiem Chrobrego odbył się happening przygotowany przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową. Głównym bohaterem był prezydent Rafał Dutkiewicz, a właściwie jego sobowtór, który obiecywał poprawę losu rowerzystów we Wrocławiu.

Będą korki na Traugutta? »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Opr. as
W nocy z piątku na sobotę dla ruchu zostanie całkowicie zamknięta ul. Pułaskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Traugutta do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Objazd poprowadzony jest m.in. przez ul. Traugutta, co zapowiada spore korki w tym rejonie.

Nasz wspólny dom »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Dzisiejszy rynek nieruchomości jest opanowany przez oferty sprzedaży apartamentów w ogrodach, zakątkach, willach i rezydencjach. Jak powinny wyglądać nowo powstające osiedla, by ich nazwy nie były wyłącznie zabiegiem promocyjnym deweloperów?

Najlepsze miejsce na biurko »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Agencja inPlus PR
Coraz częściej biurko w naszym domu staje się nie tylko centrum pracy ale i rozrywki. Im bardziej wydłuża się lista jego funkcji, tym trudniej znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Zanim zaczniemy przemeblowywać swoje mieszkanie w poszukiwaniu idealnej lokalizacji kącika biurowego, warto dokładnie zaplanować przestrzeń.

Overtaking w Pubie 102 »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie opr. RW
Masz ochotę na nowe brzmienie znanych utworów? Klasyka rocka i bluesa w niespotykanych i zaskakujących aranżacjach! Już 21 października w Pubie 102 wystąpi zespół OVERTAKING.

Słuch – zmysł, który nigdy nie śpi »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie pointb
Często nie zdajemy sobie sprawy, że jednym z najważniejszych zmysłów w naszym życiu jest słuch. Wpływa na zdrowie, samopoczucie lub sen. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby prawidłowo o niego zadbać. Współczesny tryb życia, szczególnie młodych ludzi, a także nieświadomych rodziców – słuchowi nie służy.Jak o niego dbać?

Odkopali powielacz Solidarności  »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Na podwórzu posesji przy ulicy Siennej na Psim Polu wykopano z ziemi oryginalny powielacz drukarski. W 1986 roku zakopali go tam w obawie przed rewizją milicji działacze Solidarności. Urządzenie trafi do Muzeum Solidarności, które ma powstać na terenie zajezdni MPK przy ulicy Grabiszyńskiej.

Rowery miejskie w smartfonach »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Opr. aw
Studenci Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego opracowali aplikację pozwalającą zlokalizować w telefonie komórkowym stacje rowerów miejskich we Wrocławiu i sprawdzić w każdym momencie liczbę dostępnych rowerów.

Komunikacyjne zmiany od soboty »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie KSZ
Od 24 września nie pojedziemy już tramwajami 0L i 0P. Linie 9, 23, 240 i 250 zmieniają trasy. Ulica Pułaskiego będzie też nieprzejezdna dla samochodów. Wszystko za sprawą rozpoczęcia przebudowy ulicy i torowisk.

Podglądamy na potęgę »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Opr. aw
Czy Polacy lubią być podglądani? Nie – wynika z badania społeczeństwa. Gdy wracają do domu po ciężkim dniu w pracy, marzą o spokoju i relaksie we własnym domu. Za najlepszy sposób ochrony przed wzrokiem niepowołanych osób badani uznali rolety zewnętrzne.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie red
Bilety do Heliosa i kina 5D, zestawy biurowe oraz karnety na Nordic Walking - to wszystko może być Twoje, wystarczy że wyślesz smsa.

Park Krajobrazowy Chełmy i Jawor  »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Opr. aw
Sekcja Nordic Walking FAN Team zaprasza 15 października na chodzenie z kijami po Parku Krajobrazowym Chełmy.

Zostaw samochód i jedź za darmo »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Monika Kawecka
Zgodnie z europejską tradycją dzisiaj we Wrocławiu trwa Europejski Dzień Bez Samochodu. Organizatorzy akcji zachęcają wszystkich, na co dzień korzystających z aut, aby pozostawili swoje cztery koła na parkingu.

Jak się czują Twoje opony? »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie opr. aw
W dniach 26 – 28 września w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu odbędzie się akcja „Sprawdź bieżnik – jedź bezpiecznie”. Akcja polegać będzie na kontroli bieżników opon samochodów znajdujących się na parkingach wybranych centrów handlowych i osiedli. Przeprowadzi ją firma Pneuhage - specjalista w dziedzinie ogumienia - sieć serwisów opon.

20 lat niebezpiecznej pracy »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska straż miejska ma już 20 lat. Z okazji jubileuszu w Ratuszu najlepsi strażnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Przy okazji w Rynku zorganizowano zbiórkę krwi.

Dutkiewicz nagrodzony we Francji »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie Monika Kawecka
Prezydent Wrocławia otrzymał dzisiaj honorowy tytuł członka Academia Europaea - prestiżowej organizacji naukowej starego kontynentu. Należą do niej przede wszystkim członkowie świata nauki, w tym 50 zdobywców Nagrody Nobla.

Czy Twój deweloper wybuduje mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie BrandScope
W ciągu ostatnich 5 lat liczba deweloperów z problemami finansowymi wzrosła według danych Krajowego Rejestru Długów aż o 365%. Wielu z nich nie dokończy rozpoczętych inwestycji także na Dolnym Śląsku gdzie dłużników jest aż 14,04% spośród wszystkich w kraju. Chociaż minęły już czasy kupowania mieszkania na etapie "dziury w ziemi", ryzyko plajty dewelopera i utraty powierzonych pieniędzy ciągle jest duże. Jak się przed nim uchronić?

Nowy dom – kupić czy wybudować? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja PR Publicon
Własny dom to marzenie niejednego człowieka. Stanowi gwarancję komfortu, prywatności i bezpieczeństwa. Jako jedna z najważniejszych inwestycji w życiu, ma służyć pokoleniom. Osoby rozważające przeprowadzkę poza miasto mogą dom wybudować lub skorzystać z oferty dewelopera. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

''1920 Bitwa Warszawska'' w 3D »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Opr. aw
"1920 Bitwa Warszawska" w reżyserii Jerzego Hoffmana to pierwszy w historii polskiego kina pełnometrażowy film fabularny w technice 3D. Zapraszamy 30 września na uroczystą premierę najbardziej oczekiwanego filmu tego roku!

Pułaskiego przed remontem »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Jacek Bomersbach
W przyszłym tygodniu rusza remont ulicy Pułaskiego. Powstanie nowe torowisko, chodniki i ścieżki rowerowe. Remont obejmie odcinek od ulicy Kościuszki do placu Wróblewskiego.

Kto odmówił The Voice Of Poland? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Opr. aw
Znany ze swojej bezkompromisowości artysta tego lata odrzucił propozycję zasilenia jury programu The Voice of Poland, aby kontynuować swoją akcję społeczną Pospolite Ruszenie, a zarazem skupić się na nowym multimedialnym projekcie, którego premiera zapowiadana jest na drugą połowę października.

Warszawa by night »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Profit Communications
Jeszcze więcej lotów do Warszawy! Swoją ofertę połączeń z Wrocławia do stolicy powiększa OLT Jet Air. Polski przewoźnik od wczoraj, czyli 19 września kursuje na tej trasie dwa razy dziennie - o godz. 7.15 i 18.30.

Komiksofon numer 5 »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Opr. aw
Komiksofon 5 będzie na piątkę? Czekają nas super goście, projekcje, rozmowy, dyskusje oraz super dodatek. To wszystko już 21 września (środa) w Puzzlach o 19:00.

Konkurs na biznesplany »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Opr. aw
Ruszyła VIII edycja Konkursu na Biznesplany. Po raz kolejny młodzi ludzie, którzy marzą o założeniu własnej firmy, mają szansę wygrać aż 10 000 zł - pierwszy wkład finansowy na poczet jej rozwoju.

Niemy ''Generał'' z muzyką na żywo »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Opr. aw
Międzyszkolny” DKF zaprasza na wydarzenie specjalne – pokaz fimu Bustera Keaton pt. „GENERAŁ” (1926 r.) z muzyką skomponowaną i wykonaną na żywo przez Dariusza Samerdaka (panista Ariel Ramirez tango Quartet, instruktor w CEDiM).

Wrocławscy reprezentanci na Monster Jam »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie opr. EP
Lista atrakcji, które zobaczą widzowie na Monster Jam 1 października, jest coraz bardziej rozbudowywana. Żużlowa drużyna Betarda Sparta Wrocław, jako motoryzacyjny akcent regionu, szykuje dynamiczny pokaz swoich zawodników na ziemnym torze zbudowanym dla Monster Trucków. Obecność zapowiedziały również dwa wrocławskie zespoły footballu amerykańskiego: Devils i The Crew. Wszystko już za 2 tygodnie na nowym Stadionie Miejskim.

Pierwszy raz… z kosmetyczką »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja inPlus PR
Od jakiego momentu należy rozpocząć pielęgnację pod okiem specjalisty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego gabinetu kosmetycznego? W jaki sposób przygotować się do zabiegu w salonie? Z pierwszą wizytą u kosmetyczki zazwyczaj wiąże się wiele pytań i wątpliwości, które szybko mijają po przestąpieniu progu profesjonalnego gabinetu.

Miejskie Dni Wolontariatu »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie opr. as
Od 26 do 30 września odbywać się będą Miejskie Dni Wolontariatu, impreza uświetniająca Europejski Rok Wolontariatu we Wrocławiu. Jej inauguracja (26 września) będzie miała miejsce na Wyspie Słodowej w godz. 11.00-17.00.

Więcej miejsc do jazdy ''pod prąd" »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Monika Kawecka
W grudniu na czterech wrocławskich ulicach powstaną dodatkowe kontrapasy dla rowerzystów. Jest to jeden z bezpieczniejszych rozwiązań komunikacyjnym i właściwie jedyny zezwalający rowerzystom na jazdę "pod prąd".

Oświetlenie w rytmie Tango »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Agencja inPlus PR
Różnorodność barw, energooszczędność i najnowsza technologia LED – to główne walory opraw oświetleniowych TANGO z serii Music Line. Ta innowacyjna propozycja od firmy SKOFF pełni funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną, dzięki czemu daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Nowy wymiar drzwi tarasowych »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie OKNOPLAST
W ofercie OKNOPLAST pojawił się nowy system drzwi tarasowych HST – VekaSlide. Dzięki niemu możemy zamienić zwykły pokój w elegancki, przestronny salon. W VekaSlide zwiększono powierzchnię szyb. Wchodzące w skład systemu okucia GU natomiast pozwalają bezpiecznie wietrzyć pomieszczenia.

Dalszy spadek liczby rozpoczynanych budów »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W sierpniu, drugi miesiąc z rzędu, wyraźnie spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W ostatnich 12 miesiącach naliczono ich 154,9 tys., najmniej od kwietnia 2010 r.

Bezpieczne umowy z deweloperem »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie opr. EP
Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jak uchronić się przed niekorzystnymi zapisami w umowie kupna i na co zwracać uwagę przy jej podpisywaniu? Porad udziela Ewa Cieślik z biura sprzedaży Apartamentów Wiśniowa.

Wszystko o górach »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
Już 20 września rozpocznie się Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Tej imprezy nie możesz przeoczyć.

Poczuć się jak pies na łańcuchu »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie ANS
Na wrocławskim Rynku odbył się happening pod hasłem „Zerwijmy łańcuchy”. Każdy chętny mógł przypiąć się do jednej z bud i choć przez chwilę wczuć się w sytuację zwierzęcia, które nierzadko na uwięzi spędza większość swojego życia.

Powódź na początek stulecia »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie aw
Tym, czym dla wrocławian była powódź z 1997 roku, tym dla mieszkańców Breslau był rok 1903. Szczyt fali był wyższy od wałów o prawie 4 metry.

63 Rajd Sudecki Trial »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
W pierwszy weekend października odbędzie się 63 Rajd Sudecki Trial. Będzie on zaliczany do IX i X rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Classic Trial.

Nietota w rytmie salsy »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
Chcecie potańczyć? Szukacie miejsca z latynoskimi rytmami? W poniedziałek 19 września rozpocznie się cykl cotygodniowych salsotek w Nietocie.

Będzie się działo na Nadodrzu »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie Marta Kawecka
Od dziś oficjalnie działa Centrum Organizacji Pozarządowych we Wrocławiu przy ul. Paulińskiej 4. Podczas uroczystej inauguracji można było poznać ciekawą ofertą i formy aktywności jakie COP proponuje mieszkańcom, zarówno tym najmłodszym, jak i młodzieży oraz dorosłym.

Gondolą na zajęcia w 2,5 minuty »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie Monika Kawecka
Za rok studenci Politechniki Wrocławskiej z kampusu głównego do właśnie powstającego kompleksu edukacyjno-badawczego Geocentrum dostaną się kolejką linowa. Umowa w sprawie budowy przeprawy została dziś podpisana przez prezydenta Rafała Dutkiewicza i prof. Tadeusza Więckowskiego, rektora Politechniki Wrocławskiej.

ABC komunikacji dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie opr. as
Dolnośląska Szkoła Wyższa i MPK we Wrocławiu będą uczyć dzieci tolerancji i zasad bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Akcja „ABC komunikacji” rusza 17 września.

Manifestacja przeciw cięciom  »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie Jacek Bomersbach
W sobotę o godzinie 13 spod Stadionu Olimpijskiego ruszy manifestacja związkowców z całej Europy. Na czele pochodu mają iść Grecy, Włosi i Niemcy. Biuro Ochrony Rządu (BOR) nie wydało zgody, aby protestujący podeszli pod Halę Stulecia.

Ułatwienia w głosowaniu dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie opr. as
Miejskie Biuro Wyborcze przypomina wyborcom niepełnosprawnym o terminach, w których muszą zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego czy też przez pełnomocnika.

Janek Samołyk rusza w trasę »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie opr. as
Wrocławski wokalista i autor piosenek wyruszą w kameralną trasę koncertową, podczas której zaprezentuje piosenki z albumu "Wrocław", a także nowe kompozycje zapowiadające kolejną płytę.

Zerwij psa z łańcucha »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie Opr. AS
W niedzielę, 18 września od godz. 12 na wrocławskim Rynku, każdy będzie mógł się poczuć jak wiejski pies. Miesięcznik „Mój Pies” we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu ogłasza akcję „Zerwijmy łańcuchy”.

Ukraińcy oglądali nasze przygotowania  »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie ANS
Delegacja z czterech ukraińskich miast-gospodarzy UEFA EURO 2012 przybyła do Wrocławia, gdzie podpatruje nasze przygotowania do mistrzostw.

Drzwi bez przeszkleń »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Intro Media
W każdym domu są takie pomieszczenia, w których najlepiej sprawdzą się drzwi pełne, to znaczy pozbawione przeszkleń. Czy taki wybór musi oznaczać aranżacyjną nudę i rezygnację z różnorodności?

Wrocław pod dobrymi skrzydłami »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie MJ
Miasto wdrożyło nowy projekt współdziałania jednostek strzegących bezpieczeństwa. Uruchomiono Centrum Zarządzania Kryzysowego, które będzie koordynować działania wszystkich służb.

Kotlina Mocy z TopGear »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Już w połowie października wystartuje pierwsza w Polsce impreza samochodowa Motozone Kotlina Mocy 2011. Pomysłodawcą jest były redaktor naczelny magazynu „TopGear” – Piotr R. Frankowski.

Małe mieszkanie - duże możliwości »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Niewielkie mieszkania stanowią bardzo istotny element polskiego rynku nieruchomości. Nawet stosunkowo wysokie ceny nie zniechęcają do nich potencjalnych klientów. Skąd tak duża siła drzemiąca w małym M?

Wielka płyta nie traci na atrakcyjności »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Emmerson S.A.
Według różnych szacunków w naszym kraju brakuje obecnie od 1,5 do 2 mln mieszkań. W kiepskiej sytuacji mieszkaniowej znajdują się szczególnie młodzi Polacy. Ze względu na niewielki staż pracy nie mają jeszcze odłożonych oszczędności, a poziom zarobków nieraz nie pozwala na zaciągnięcie kredytu na nowe mieszkanie. W takim wypadku często wybieranym rozwiązaniem jest zakup lokalu mieszkalnego z wielkiej płyty.

Jak dobrze przechowywać jedzenie? »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie opr. aw
Czy wiecie, że ręcznie można ubić pianę z białek szybciej niż mikserem elektrycznym? Czy widzieliście 100 uderzeń noża w czasie 5 sekund? Jeśli nie, to zapraszamy na kulinarne spotkanie firmy Tupperware – „Tupperware od kuchni”.

Punkowo w Agorze »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Koncert 3 kultowych kapel – Apteka, Kryzys (dawniej Brygada Kryzys), Ga-Ga-Zielone Żabki – legend polskiego punk rocka.

''Extremalna'' wymiana ciuszków »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Już w sobotę, 24 września, Kino 5D Extreme w Magnolii zaprasza na ekologiczną wymianę ubrań, akcesoriów i zabawek dziecięcych.

Oto relacja z Setki - II Zlot Pojazdów PRL »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Towarzysze stawili się przed Magnolią gromadnie, wehikułów dwu i jednośladowych nie brakowało. Ponieważ cyfry działają na wyobraźnię powiedzieć należy, iż w porywach mogła pęknąć magiczna liczba "100" pojazdów.

Na co posłowie wydają miliony? »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie money.pl
Money.pl dotarł do zestawienia wydatków na prowadzenie biur poselskich za lata 2007-2010. Od początku kadencji posłowie wydali w sumie 183 miliony 624 tysiące 583 złote, co daje w przeliczeniu około 400 tysięcy na głowę. Choć rekordziści wydali ponad pół miliona złotych. Na co poszły te pieniądze?

Mniej zamkniętych ulic, ale korków nie da się uniknąć »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie ANS
W sobotę, 17 września w zachodniej części Wrocławia znów czekają nas spore utrudnienia komunikacyjne. W związku z koncertem Georga Michaela na Stadionie Miejskim wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu wokół obiektu.

Archeolodzy na Nowym Targu  »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie KSZ
Nowy parking, który powstanie na Nowym Targu, ma pomieścić ponad 300 samochodów. Inwestycja ma zostać zrealizowana w przeciągu 3 lat.

Polacy najlepsi w Austrii »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Paulina Ruta - Kaczmarska/PSNW
W dniach 10-11.09.2011, w Austrii (Bleiburg) odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Na zawody pojechali najlepsi zawodnicy z Polski - wyjazd był jedną z nagród dla zwycięzców z dystansu 16 km podczas Benevita Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking - Złotoryja 2011 - imprezy, która odbyła się 03-04.09.2011 pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marszałka Woj. dolnośląskiego oraz Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie red
Bilety do kina, książki "Killing Bono" i naczynia Tupperware - wszystko to możesz otrzymać, wysyłając smsa.

Kaźń Profesorów Lwowskich »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie Opr. aw
W piątek, 16 września, o godz. 13.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą p.w. św. Elżbiety we Wrocławiu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Kaźń Profesorów Lwowskich. Wzgórza Wuleckie 1941”.

Poznaj tramwaje od A do Z »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie Opr. aw
Wszystkich wielbicieli komunikacji miejskiej lub po prostu ciekawskich zapraszamy 17 września na Dzień Otwarty MPK Wrocław na zajezdnię Borek (Powstańców Śląskich 209).

''Frajer'' opowiada historię U2 »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie aw
Wbrew tytułowi książka „Killing Bono” nie jest biografią zamachowca, który za cel upatrzył sobie lidera U2. To wspomnienia jego szkolnego kolegi, marzącemu o karierze na scenie.

Wraki rowerów na parkingach »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Rowery przypięte do latarni, znaków drogowych lub pozostawione przez dłuższy czas na parkingu rowerowym trafiają na złom lub do biura rzeczy znalezionych. Wrak na koszt właściciela usuwa straż miejska. Jednak w większości przypadków trudno ustalić do kogo on należy.

Potwór na wrocławskim Rynku »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie AnS
Na wrocławskim Rynku w okolicy pomnika Aleksandra Fredry stoi Grave Digger – Monster Track, promując światowej sławy zawody Monster Jam, które odbędą się 1 października na Stadionie Miejskim.

Awarie na drogach »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie AnS
Na ulicy Grabiszyńskiej doszło wczoraj do rozszczelnienia gazociągu. Z trzech pasów prowadzących ruch do pl. Legionów dwa zostały wyłączone.

Ministrowie w rozlewni wina »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Minister rolnictwa Marek Sawicki i blisko 200 delegatów z Unii Europejskiej zwiedziło winnice w Miękini. Goście obejrzeli plantację i zwiedzili linię produkcyjną. Pochwalili też trunek z Winnic Jaworek w Miękini.

Ulica Kotlarska zamknięta »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie AnS
Dzisiaj zamknięto odcinek ulicy Kotlarskiej od ulicy Szewskiej do Kuźniczej w związku z budową kanału sanitarnego.

Kibice opanowali wrocławski Rynek »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie AnS
Po sobotniej walce Adamka i Kliczki wrocławski Rynek zapełnił się kibicami. Pomimo przegranej naszego boksera, tłum bawił się znakomicie.

Nie zagrają na Pilczycach »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie AnS
Śląsk Wrocław nie zagra z Lechem Poznań na nowym stadionie na Pilczycach. Mecz zostanie rozegrany 23 września przy Oporowskiej.

Rekordowy maraton »
Tekst opublikowany 2011-09-11, opracowanie Anna Szokalska
Kenijczyk Vincent Kipchirchir z czasem 2:20:20 wygrał 29. Hasco-Lek Wrocław Maraton. Podczas biegu pobito również dwa rekordy frekwencji.

Skręcając uderzył w motocykl »
Tekst opublikowany 2011-09-11, opracowanie Anna Szokalska
Około godziny 13 doszło do wypadku w okolicy placu Grunwaldzkiego. Samochód jadący ulicą Grunwaldzką w kierunku mostu Szczytnickiego skręcając w lewo w ulicę Odona Bujwida, uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka motocykl.

Polegliśmy? »
Tekst opublikowany 2011-09-11, opracowanie aw
Walka bokserska Adamek kontra Kliczko miała być sprawdzianem dla służb i MPK. Czy wyszły z tego starcia "z tarczą" czy "na tarczy"? Subiektywnie o imprezie.

Kliczko zbił Adamka »
Tekst opublikowany 2011-09-11, opracowanie as
Nie pomógł doping 40 tysięcy gardeł i ogromna wola walki Tomasza Adamka. Witalij Kiczko nie dał żadnych szans „Góralowi” i chyba tylko przez to, że nie chciał psuć widowiska, nie znokautował Polaka w połowie walki. Tę przerwał w 10 rundzie sędzia, niemal litując się nad słaniającym się na nogach Polakiem.

Większe niż Okęcie »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie Opr. aw
237 hektarów - o tyle dokładnie powiększyło się wrocławskie lotnisko. Pod względem powierzchni jest teraz większe od warszawskiego Okęcia.

32 Plus jednak nie pojedzie na Gaj »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie red.
Tramwaj 32 Plus jednak nie pojedzie od dziś na Gaj. W związku z „problemami energetycznymi” wydłużenie trasy tramwaju przesunięto w czasie.

Wypadek na Popowickiej »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Śmierć na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie bom
Wypadek na obwodnicy Wrocławia przy zjeździe z autostrady A4 w kierunku Zgorzelca. Po godzinie 13 ciężarówka wpadła do rowu i dachowała. Kierowca zginął na miejscu.

Utrudnienia przez fajerwerki »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Maria Janki
Dziś wieczorem nie przejedziesz mostem Uniwersyteckim i Drobnera. Wszystko z powodu spektakularnego pokazu sztucznych ogni, który na Wyspie Słodowej zaprezentuje Groupe F.

Teraz dużo łatwiej o kredyt na używane auto  »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Toyota Bank wprowadza we wrześniu nowe korzystniejsze zasady finansowania samochodów używanych.

Tramwaje pojadą na Gaj i Tarnogaj »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Maria Janki
Wreszcie bez przeszkód będzie można dostać się na południe miasta. Nowoczesnym, szybkim tramwajem PLUS dojedziemy od najbliższej soboty na Gaj. Na szyny wraca również „ósemka”.

Koniec wakacyjnych uciech? Nic straconego »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Powrót do szkoły i codziennych obowiązków, oderwanie od beztroskiego wolno płynącego wakacyjnego czasu… jak zmierzyć się z tak ciężko postawionymi warunkami pierwszych tygodni września? Co zrobić gdy powoli zbliżająca się jesień uniemożliwia wszelkie aktywności na zewnątrz? Jak spędzić z dzieckiem bezpiecznie czas w sieci?

Wakacyjne remonty na uniwersytecie »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie KSZ
Większość wakacyjnych prac remontowych w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego dobiegła końca.

Dzień przed walką stadion gotowy »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie KSZ
Prezydenta Wrocławia Rafał Dutkiewicza przedstawił dziś oficjalną decyzję nadzoru budowlanego o dopuszczeniu do użytkowania stadionu i zapewnił, że jest on gotowy na sobotnią walkę Adamek – Kliczko.

Ocal dworzec! »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. as
Emocje, dynamiczna akcja, intryga i szereg postaci historycznych związanych z dworcem oraz światem fantasy na ulicach Wrocławia. To wszystko już niedługo w ramach gry miejskiej zorganizowanej przez kolejarzy dla miłośników dworca Wrocław Główny.

''Krzesło'' Kantora stoi już oficjalnie »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie ANS
Dziś oficjalnie została odsłonięta rzeźba „Krzesło” projektu Tadeusza Kantora. W uroczystości wzięły udział Maria Kantor, żona twórcy oraz Dorota Krakowska, jego córka.

W sobotę otwarcie Wałbrzyskiej  »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie IZ
Długo oczekiwane otwarcie ulicy Wałbrzyskiej oraz nowo wybudowanego ronda łączącego ulice: Wałbrzyską, Karmelkową, Czekoladową i Zabrodzką nastąpi w najbliższa sobotę, 10 września br. W związku z tym zostanie wznowiony ruch dwukierunkowy.

Obligacje za każdą cenę kupię »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Zalewu ogłoszeń o takiej treści można by się spodziewać w amerykańskich mediach, patrząc na to, co dzieje się z cenami papierów skarbowych. Szczególnym wzięciem cieszą się ostatnio te, które chronią przed inflacją.

Polacy spłacają ze strachu »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Niepewność sytuacji gospodarczej podziałała na Polaków mobilizująco. Odmawiają sobie kolejnych pokus i aby nie popaść w większe tarapaty bardziej przykładają się do spłaty narastającej puli zadłużenia. Po raz pierwszy od czterech lat lista złych dłużników, publikowana co kwartał przez BIG InfoMonitor, skróciła się o ponad 21 tys. nazwisk do 2 079 649. Dług jednak nadal rośnie. Z 30,89 mld zł w maju zwiększył się w sierpniu do 32,51 mld zł.

ZUS ostrzega przed oszustami »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Podszywają się pod inspektorów ZUS i wyłudzają dane konta. Urzędnicy apelują o ostrożność.

Ciężki los kibica bez biletu »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie IZ, AS
Już w sobotę na Stadionie Miejskim odbędzie się bokserska walka stulecia Adamek – Kliczko. Kto nie może wybrać się na stadion (bilety jeszcze są!), nie obejrzy walki w otwartej telewizji. Pozostają płatne transmisje, kablówki, albo wizyta... w knajpie.

1032 Czwartek Literacki »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie opr. EP
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza 22 września o godzinie 18 do kawiarni Literatka (Rynek 56/57, Wrocław) na 1032 Czwartek Literacki, którego gościem będzie Marek Krajewski. Spotkanie poprowadzi Leszek Duszyński.

Ile kosztują domy polskich milionerów? »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej polskim rezydencjom jeszcze daleko do cen najdroższych tego typu obiektów na świecie, które nieraz przekraczają 100 mln dolarów. Mimo tego również w naszym kraju można spotkać nieruchomości mieszkaniowe, które swoim przepychem oraz ceną mogą przyprawić o zawroty głowy.

Aquapark dla maluchów »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie opr. EP
10 września (sobota), w godzinach 9.00 - 13.00, we Wrocławskim Parku Wodnym, odbędzie się ogólnopolska akcja, promująca pływanie z małymi dziećmi (od 3 m-ca życia do 3 lat).

Złota Gloria Artis dla Stefana Arczyńskiego »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Podczas wernisażu wystawy „Europa na fotografiach Stefana Arczyńskiego” nestor polskiej fotografii, Stefan Arczyński otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zdrowie w genach »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LTM Communications
Niektórzy wierzą, że nasza przyszłość zapisana jest w gwiazdach. Ci bardziej sceptyczni mówią, że los jest ślepy i nie mamy na niego wpływu. Jednak dzisiejsza nauka znalazła sposób, by bez wróżenia z fusów przewidzieć, co może stać się z nami i naszym zdrowiem za kilkanaście lat. A my dzięki tej wiedzy już dziś możemy wpłynąć na jakość naszej przyszłości. Wszystko to dzięki innowacyjnym badaniom DNA.

Targi zajęć pozalekcyjnych »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Co można robić po szkole? 10-11 września będzie się można o tym przekonać w Pasażu Grunwaldzkim podczas Targów zajęć pozalekcyjnych.

Mieszkaniowe dylematy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to poważna inwestycja, której towarzyszą liczne rozterki i wątpliwości. Deweloperzy chcący zachować wiarygodność i popyt na swoje realizacje, muszą więc brać pod uwagę głosy płynące ze strony klientów. Na co zwrócić uwagę planując kupno nowego mieszkania?

Samolotem podczas Euro? »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie K.Sz.
Podróżowanie po Polsce podczas Euro samolotem? Może to być ciekawa alternatywa dla kibiców, bowiem przybywa lotów na trasach do miast-gospodarzy mistrzostw.

Prof. Zygmunt Bauman na DSW »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Już po raz drugi jeden z najwybitniejszych myślicieli współczesności – prof. Zygmunt Bauman, wygłosi wykład otwarty w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tematem spotkania z uczonym będzie Oświata wobec płynnie - nowoczesnych wyzwań.

Amator akcesoriów do aut »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie aw
Otworzył własny "biznes". Specjalizował się w dostarczaniu kołpaków, halogenów i wkładów do lusterek, które kradł innym.O jego dalszej karierze zdecyduje sąd.

Fajerwerki rozświetlą niebo »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie KSZ
Już jutro wrocławian czeka nie lada atrakcja. Na Wyspie Słodowej odbędzie się pokaz pirotechniczny przygotowany przez Groupe F, światowej sławy fachowców.

Dla nich nic nie było święte »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie aw
Po krótkim pościgu policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy okradali centra handlowe i... kościoły. Łącznie ich łupem padły przedmioty o wartości około 10 tys. zł.

Półmetek Wratislavia Cantans »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Program 46. edycji Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, która zaplanowana jest na trzy weekendy września 2011, zbudowana jest wokół trzech różnych tematów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie red
Bilety do kina 5D, książka "Najsłynniejsze teorie spiskowe" i rejsy po Odrze - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Skoki motocyklowe na ''Potworach'' »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie Opr. aw
Monster Jam to, oprócz zawodów Monster Trucków, wielka motoryzacyjna uczta dla najbardziej wybrednych gustów. Kolejnym pokazem towarzyszącym, ujawnionym przez organizatorów, będzie występ słynnej ekipy FMX4EVER, czyli podniebne loty na motocyklach FMX.

Pora na Poczdam »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie Opr. aw
Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zaprasza na wyjazd do Poczdamu – miasta, które dzięki swym ogrodom i pałacom powstającym za czasów Fryderyka II Wielkiego, zostało wpisane w 1990 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Za złe oceny odpowiada wada wzroku? »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie JZO (opr. aw)
Nawet do 80 proc uczniów, w zależności od wieku, może mieć problemy ze wzrokiem – podaje Główny Urząd Statystyczny. Nieleczone w dzieciństwie zaburzenia widzenia mogą w dorosłym życiu prowadzić do poważnych chorób, a jeszcze w szkole – powodować duże trudności z nauką.

Mieszkania: kolejny miesiąc wyraźnego spadku cen »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Sierpniowy indeks cen transakcyjnych mieszkań, po spadku o 0,8 proc., osiągnął najniższy poziom w swojej ponad trzyipółletniej historii.

Poczytajmy o teoriach spiskowych »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie aw
„Pamiętaj: to, że cierpisz na paranoję, wcale nie oznacza, że nie jesteś obserwowany” - to motto przyświeca całej książce Jamiego Kinga „Najsłynniejsze teorie spiskowe”, którą możemy przeczytać dzięki Wydawnictwu Replika.

Wyprawa rowerem i busem »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie Jacek Bomersbach
We Wrocławiu powstała pierwsza firma turystyczna organizująca wyprawy rowerowe. Uczestnicy na miejsce dowożeni są busem. W przyczepie wiezie się rowery i bagaże z prowiantem. Najbliższa wycieczka planowana jest w dniach 23-28 września.

Autobusy ominą Hubską i Glinianą »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Opr. as
Od środy, 7 września zaczną obowiązywać zmiany w kursowaniu autobusów jadących przez ulice Hubską i Glinianą. Inaczej pojadą linie 110, 125, 900 L i 900 P, 245 oraz 715.

Hiszpańskie oblicze Kongresu »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie IZ
- To wielka szansa dla Wrocławia na budowanie swojej marki jako kulturalnej stolicy. Jednocześnie wszyscy powinniśmy postarać się zrozumieć jakie zmiany zaszły w kulturze Wrocławia na przestrzeni ostatnich lat – powiedział dziś na konferencji prasowej wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski.

Dziura na Kazimierza Wielkiego »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie opr. as
Awaria sieci wodociągowej jest przyczyną prac drogowych na ul. Kazimierza Wielkiego zaraz za ul. Świdnicką.

Chętniej zaciągamy kredyty hipoteczne »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
W II kwartale bieżącego roku zanotowano wzrost zarówno liczby, jak i wartości nowoudzielanych kredytów hipotecznych. Oba wspomniane wskaźniki znajdują się jednak mimo wszystko na nieco niższym poziomie, niż miało to miejsce rok temu.

Do poczty na Awicenny tylko od Wiejskiej »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie opr. as
3 września został zamknięty dojazd do poczty przy ul. Awicenny od strony torów kolejowych. Teraz dojazd możliwy jest tylko od ul. Wiejskiej.

Na walkę tylko komunikacją miejską »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie IZ
W sobotę mieszkańców zachodniej części Wrocławia czekają spore utrudnienia. W związku z walką bokserską Kliczko vs. Adamek zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu kołowego wokół stadionu, wydzielone strefy parkowania oraz uruchomione dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe.

DHL uruchamia agencję celną we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie DHL Global Forwarding
Z początkiem września DHL Global Forwarding, światowy lider w zakresie logistyki, rozszerzył swoje usługi celne o nową lokalizację, uruchomiając Dział Celny oraz Magazyn Czasowego Składowania na terminalu lotniczym we Wrocławiu. Aby usprawnić oferowane przez DHL usługi celne na terenie Dolnego Śląska, do dyspozycji klientów na stałe oddelegowanych zostało dwóch pracowników firmy, którzy zajmować się będą obsługą celną towarów przywożonych i wywożonych z kraju.

Mocny dolar nie sprzyja bykom »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Schemat obowiązujący w ostatnim czasie był prosty. Gdy dolar tracił na wartości, indeksy giełdowe szły w górę. Kłopoty byków pojawiły się w maju, gdy amerykańska waluta zaczęła się umacniać.

NIP ciągle obowiązkowy także dla osób bez firmy! »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Nie masz firmy, ale wynajmujesz kilka mieszkań na cele komercyjne i osiągasz dzięki temu duży przychód? W dalszym ciągu musisz używać numeru NIP, choć teoretycznie obowiązuje on obecnie tylko prowadzących działalność.

Drzwi pod kolor  »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Intro Media
Wybierając drzwi wewnętrzne, kierujemy się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Elegancka forma, ciekawe wzornictwo i wreszcie kolorystyka, mają wpływ na ogólny charakter wnętrza.

Rośnie ruch na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Opr. as
Rośnie ruch na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która została otwarta w całości 31 sierpnia. Już pierwsze dni pokazują, że coraz więcej kierowców wybiera tę trasę, zamiast wjeżdżać do miasta.

To będzie bitwa »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie ANS
Pretendent Tomasz Adamek oraz aktualny mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej Witalij Kliczko spotkali się dziś na konferencji prasowej przed sobotnią walką o tytuł mistrza świata, która odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Szlaki konne w Borach Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
10 września otwarty zostanie szlak konny nr 1 w Borach Dolnośląskich.

Spadek na rynku kredytów samochodowych »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Polacy zaciągają coraz mniej kredytów na samochody; rynek pożyczek na auta wyniósł w drugim kwartale 2011 roku prawie 1,2 mld zł.

Fundusze: akcyjne w dół, a obligacyjne na plusie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wichura, która w pierwszych dniach sierpnia przetoczyła się nad światowymi rynkami akcji, przyczyniła się do kilkunastoprocentowych strat funduszy agresywnych.

Setka-II Zlot Pojazdów Polski Ludowej »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
Pamiętacie czerwcową inwazję warszaw, syren, maluchów i "borewiczów"? 10 września na zakończenie lata Setka i Magnolia zapraszają na drugie danie.

Będzie burzowo »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
Już po południu nad Dolny Śląsk i Opolszczyznę nadciągną chmury burzowe. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzega, że potrwają one do późnych godzin nocnych.

Za dużo państwa w państwie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie ANS
W sali konferencyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich odbyła się prezentacja kandydatów ubiegających się o mandat senatora w okręgach na Dolnym Śląsku z ramienia KW`W Rafał Dutkiewicz.

Stadion zrobił wrażenie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie ANS
W niedzielę wrocławianie mieli okazję odwiedzić nowy Stadion Miejski oraz uczestniczyć w oficjalnym treningu piłkarzy Ślaska Wrocław.

Myślami jesteśmy już na Rajdzie Polski »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red.
W mijający weekend rozegrano Rajd Dolnośląski, piątą rundę Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po udanym pierwszym dniu rywalizacji, załoga Platinum Rally Team zmuszona była wycofać się z rajdu już po drugim niedzielnym OS-ie. Powodem był brak możliwości kontynuowania jazdy spowodowany dwoma uszkodzeniami opon na OS-ach nr 8 i 9.

Listy prawie pełne »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie AS
Ponad pół tysiąca zawodników zgłosiło chęć uczestnictwa we wrześniowych Benevita Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking Złotoryja 2011. Na listach startowych jest już niemal komplet.

Rajd Dolnośląski po I etapie »
Tekst opublikowany 2011-09-03, opracowanie red.
Zakończyła się niezwykle emocjonująca rywalizacja na odcinkach specjalnych pierwszego dnia Rajdu Dolnośląskiego, rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Platinum Rally Team w składzie Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek ukończyła dzień na piątym miejscu. Różnice pomiędzy czołówką są niewielkie, jutro zapowiada się więc bardzo emocjonujący dzień...

Muzeum Współczesnego Wrocławia otwarte »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Marta Maśluszczak
W piątek zostało oficjalne otwarte Muzeum Współczesnego Wrocław.

Dożynki wojewódzkie 2011 »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Samorząd Województwa Dolnośląskiego i gmina Kondratowice zapraszają na Dożynki Wojewódzkie Dolnego Śląska, które odbędą się 4 września w Kondratowicach, w powiecie strzelińskim. Początek uroczystości o godz. 10.30.

Dywizjon 303 strzelał do mercedesów »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Paweł Rygas, Mirosław Domagała (Interia.pl)
Pierwszy września w świadomości Polaków od lat maluje się w czarnych barwach. Młodzieży data ta kojarzy się z początkiem roku szkolnego, w pamięci starszych pokoleń wciąż rozbrzmiewa huk dział pancernika Schleswig-Holstein i budzące grozę syreny nurkujących niemieckich sztukasów.

Prohibicja do sądu »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie ANS
Decyzja wojewody Marka Skorupy, który 2 sierpnia podważył uchwałę radnych o zakazie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w centrum Wrocławia, zostanie oddana do sądu administracyjnego. Tak zdecydowali radni w trakcie czwartkowego głosowania.

Nasza droga ekologia »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie BrandScope
Zakaz wprowadzania do obrotu przez producentów i hurtowników otrzymują od początku września kolejne tradycyjne żarówki – tym razem 60-watowe, za rok kolejne. Zastępujące je ekologiczne są jednak kilkanaście razy droższe. To nie jedyny dowód na to, że w Polsce nie opłaca się być pro-ekologicznym. To zabawa dla bogatych. Budowa eko domu czy kupno samochodu na prąd może zrujnować nasze finanse. Przeciętnej rodziny na Dolnym Śląsku nie stać na ekologię.

Podróże we Trzech »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
W klubie Przestrzeń Muzyczna Puzzle od wczoraj, 1 września, można oglądać wystawę zdjęć „Z nurtem Odry”. Zdjęcia stanowią dokumentację wyprawy kajakiem z Wrocławia do Dziwnowa. Załogę na wernisażu reprezentowali: kapitan Łukasz oraz pierwszy oficer, syn Rysio.

Jak zarządzać domowym budżetem? »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Już po raz drugi Akademia Rodzinnych Finansów realizować będzie bezpłatne warsztaty we Wrocławiu. 8 września uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak racjonalnie zarządzać domowym budżetem. Szkolenie w ramach programu odbędzie się w czwartek, w sali Infopunkt Nadodrze "Łokietka 5” na ul. Łokietka 5, w godzinach 18.00-21.00.

Nasze dni dziedzictwa »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Symboliczne urodziny u Freyi von Moltke w Krzyżowej, wyprawa na granicę św. Jana, wizyta białej damy w Podgórkach i zwiedzanie pałaców jeleniogórskich, w tym niedostępnego dla turystów Pałacu Dębowego w Karpnikach – to niektóre z atrakcji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku. Weźmie w nich udział 58 organizatorów, którzy przygotowali ponad 100 imprez.

Karnety na rowery miejskie »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego przygotował dla swoich Użytkowników wiele niespodzianek.

oKo w oKo z kabaretem »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
O ile do spotkań muzycznych w Nietocie wrocławska publika jest już przyzwyczajona, o tyle kabaretowa strona klubu była do tej pory praktycznie nie znana. Wszystko zmieni się już 18 września, kiedy rozpocznie się I wieczór improwizacji kabaretowych „oko w oko”.

Wicemistrz Rally America na Monster Jam »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Gościem specjalnym na Monster Jam będzie Andi Mancin, wicemistrz Rally America 2009 oraz pierwszy w historii polski kierowca zaproszony na X-Games, podczas letniej edycji w 2009 roku.

Taniej w Aquaparku »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Od dziś klienci Wrocławskiego Parku Wodnego będą mogli za niewielką opłatą wejść w posiadanie kart rabatowych, dających stałe zniżki na bilety. I to aż na 12 miesięcy.

Każdy uwielbia czekoladę! »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
Jedzenie słodyczy to szybki i niezawodny sposób na poprawienie sobie humoru.

Zadbaj o swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
Wady kręgosłupa można z pewnością zaliczyć do współczesnych chorób cywilizacyjnych. Dotykają bardzo wielu osób, często nieświadomych własnego wpływu na stan tej newralgicznej części ciała.

Chronił Wrocław przed zarazą »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Jadąc z pl. Grunwaldzkiego ulicą Marii Skłodowskiej – Curie w kierunku Sępolna i Biskupina, przekraczamy kanał Starej Odry po stalowym moście. Niektórzy twierdzą, że najpiękniejszym w mieście.

Wakacyjna Szkółka Piłki Nożnej dobiegła końca »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
EPA Wind wraz z Fundacją "Szczecińskiej Akademii Piłkarskiej" prowadziły na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego akcję Wakacyjnych Szkółek Piłki Nożnej. W całym projekcie wzięło udział 205 dzieci oraz 7 lokalnych klubów sportowych. Zwieńczeniem całej akcji był rozegrany 26 sierpnia na stadionie CWZS Zawisza Turniej z udziałem najlepszych adeptów szkółki.

Kuchnia dla wymagających »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
W kuchni spędzamy coraz więcej czasu, co wynika z faktu, że to nie tylko miejsce przygotowania posiłków. Dzięki designerskim projektom i aranżacjom oraz przemyślanemu wykorzystaniu każdej przestrzeni, staje się ona miejscem towarzyskich spotkań czy zabaw dzieci, co szczególnie podkreśla wagę jej funkcjonalnej i bezpiecznej organizacji.

Aranżacyjna sztuka łączenia »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Piotr Bugaj
Nowoczesność z tradycją, czerń z bielą, technologia z naturą. Współczesne trendy dekoratorskie opierają się w dużym stopniu na sztuce łączenia. Umiejętnie dobrane materiały oraz technologie mogą stać się źródłem oryginalnego i gustownego wystroju.

Świdnicka wśród najdroższych ulic Polski »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie opr. as
Warszawski Nowy Świat zajął 41. miejsce w rankingu najdroższych ulic handlowych świata przygotowywanym corocznie przez firmę doradczą Cushman & Wakefield. W zestawieniu najdroższych ulic w Polsce w pierwszej dziesiątce znalazła się ul. Świdnicka we Wrocławiu.

Powtórka z rekrutacji »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie LTM Communications
Ostatnie tygodnie wakacji to dla większości nowych żaków czas powrotów z wycieczek, przeprowadzek do nowego miasta i poznawania jego topografii. Jednak nie wszyscy mają możliwość relaksowania się przed październikowym rozpoczęciem roku akademickiego. Wiele osób nadal walczy o zdobycie upragnionego indeksu.

Wejdź do ''Innej Sfery'' »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Opr. aw
Po raz drugi zapraszamy miłośników fantastyki na festiwal „Inne Sfery”, którego organizatorem głównym jest Stowarzyszenie Wielosfer.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red
Bilety do kina, karnety na rower wodny i kajak czy zestaw przypraw - to wszystko możesz otrzymać, wysyłając do nas smsa.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl