Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 207 informacji. Wszystkie poniżej.

Czytelnicy piszą: Kraj kontrastów w zasięgu ręki! »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Budowa wału na Kozanowie na wiosnę »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie ANS
Po wielu latach sporów wiosną ma ruszyć budowa wału przeciwpowodziowego dla Kozanowa.

Odnowili zebry przed szkołą »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie opr. AS
W ramach tegorocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta odnowił 156 przejść dla pieszych w sąsiedztwie szkół oraz na trasach prowadzących dzieci z przystanków i dalszych części osiedli do placówek oświatowych.

Z kijkami na Jasną Górę i ruiny zamku »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
24 września Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zaprasza na wyjazd do Częstochowy i Olsztyna. Będzie to wyjazd na 2 grupy: NW FAN Team i Klub Aktywnego Seniora.

Wystawa po wyprawie »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie Opr. aw
O niezwykłej wyprawie trójki podróżników: Łukasza Montygierda – Łoyby, jego czteroletniego syna Ryszarda i Amora, kota pokładowego i strażnika prowiantu pisaliśmy już wielokrotnie.

Europa w obiektywie wrocławianina »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
Nawiązując do Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na wystawę fotografii przedstawiających europejskie miasta i miasteczka utrwalone w obiektywie Stefana Arczyńskiego.

Premiery w Heliosie »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
"Colombiana" i "Postrach nocy 3D" - te filmy wchodzą na ekrany kin w tym tygodniu. Zobacz kiedy będzie je można obejrzeć w kinie Helios na ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu.

Jesienna adrenalina »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
Aktywny wypoczynek wciąż nie należy do ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Polaków – najczęstszą rozrywką statystycznego Kowalskiego jest po prostu oglądanie telewizji. Problem nie leży jednak w lenistwie, a w funduszach – znaczna część atrakcji spod znaku ekstremalnej zabawy, przekracza możliwości finansowe przeciętnego Polaka. Jak, gdzie i za ile możemy rozerwać się w Polsce?

Na pożegnanie wakacji »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
W sobotę, 3 września, w Parku Południowym będziemy żegnać wakacje w doskonałym towarzystwie.

Poznajmy się na warsztatach »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
Wrzesień to pierwszy dzwonek, a dla wielu osób także nowa szkoła i klasa. Z myślą o młodych ludziach, którzy już za kilka dni będą musieli się odnaleźć w tej trudnej, powakacyjnej szkolnej rzeczywistości, CIRS – Centrum Edukacji Społecznej przygotowało specjalną ofertę bezpłatnych warsztatów integracyjnych.

Wygra klacz czy ogier? »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
Już w najbliższą niedzielę, 4 września, czeka nas najważniejsze wydarzenie wyścigowe na wrocławskich Partynicach. Tego dnia rozegrane zostaną Derby Półkrwi o Nagrodę Prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

Tragedia na pasach »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie ANS, bom
W środę rano na skrzyżowaniu ulic Drukarskiej i Kamiennej doszło do tragicznego wypadku. Starsza kobieta przechodząc przez przejście dla pieszych, została potrącona przez nadjeżdżający samochód.

Cała obwodnica przejezdna »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie Opr. as
W środę oddany zostanie do użytku ostatni odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, który zamyka całą inwestycję. Prowadzone prace budowlane od węzła Lotnisko do węzła Północ (ok. 20 km) z Mostem Rędzińskim trwały 29 miesięcy i kosztowały 2 mld zł.

McBaton i Szeryf Grzanka »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Red
Po pracowitych wakacjach, podczas których Wrocławski Teatr Lalek zagrał zarówno spektakle repertuarowe na deskach Teatru, jak i plenerowe pokazy spektakli Bajkobusu, z przyjemnością ogłasza inaugurację nowego sezonu teatralnego 2011/2012.

W rocznicę napaści »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie red
1 września odbędą się obchody uroczystości upamiętniającej 72. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Teologia w obrazach »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie red
Ikony są drugim, obok śpiewu cerkiewnego, elementem najbardziej wyróżniającym religię prawosławną. Zajmują szczególne miejsce nie tylko w świątyni, ale także w codziennym życiu wiernych.

PIN od tyłu nie zmyli złodzieja  »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Karta płatnicza nie ochroni nas przed złodziejem, jeśli sami będziemy ułatwiali mu pracę. Powszechne jest to, że PIN zapisujemy na kartce, którą nosimy w portfelu. Ci bardziej ostrożni zapisują go od tyłu uważając, że taki szyfr nie zostanie złamany przez przestępcę. Natomiast najbardziej beztroscy PIN zapisują bezpośrednio na karcie, a potem gubią ją przy bankomacie.

Opuszczona ulica Powstańców Śląskich »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie red
Firmy Elektrotim i Przedsiębiorstwo Budowlane Miazga w piątek, 26 sierpnia, zakończyły przebudowę zachodniej części ulicy Powstańców Śląskich. Oznacza to, że od weekendu robotnicy opuścili trasę, a wrocławscy kierowcy mogą w pełni korzystać z wszystkich sześciu pasów wyremontowanej jezdni – trzech w kierunku Bielan i trzech prowadzących w stronę centrum miasta.

Emocje na Rajdzie Dolnośląskim »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie red.
Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski przekroczyły półmetek. Już za kilka dni odbędzie się kolejna, piąta runda serialu – Rajd Dolnośląski. Sytuacja punktowa przed ostatnimi trzema imprezami cyklu jest bardzo interesująca.

Odrą popłyną smoki »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie red
17 września na wrocławskiej Wyspie Bielarskiej odbędą się wyścigi smoczych łodzi, czyli Tumski Cup 2011. Zmaganiom zawodników będą towarzyszyć koncerty, konkursy, gry i zabawy dla całej rodziny.

Straż miejska otrzymała sztandar »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Marta Maśluszczak
29 sierpnia, w dniu święta Straży Miejskiej, na dziedzińcu Arsenału Wrocławskiego odbyła się uroczystość nadania sztandaru wrocławskim strażnikom.

Pokoje nie tylko dla turystów »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Piotr Bugaj
Dobiega końca kolejny sezon urlopowy. Tego lata wypoczynek w kraju był pod znakiem niepewności o stan pogody. Jednak branża hotelarska nie ma chyba powodów do narzekania na brak popytu.

Mieszkańcy zdecydowali – będzie Most Rędziński »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie MS
Do wyboru było kilkanaście nazw, m.in. Śląski, Wratislavia, Dolnośląski, Zachodni, Promienisty czy Most na Wantach. Zdecydowaną przewagą 55 % głosów wygrała jednak nazwa Most Rędziński.

Peron 3 do remontu »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Marta Maśluszczak
Od 1 września pasażerów, którzy będą chcieli odjechać z Dworca Głównego we Wrocławiu, czeka nowe utrudnienie - peron 3 zostaje oddany do remontu. W związku z tym czeka nas sporo zmian w rozkładach.

Nie wpadają w rutynę »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie aw
W ODT Światowid większość sekcji wznowiła zajęcia już na początku września. Jednak jest jeszcze czas się zapisać, jeśli przegapiłeś pierwszy termin.

Skradziono psy - pomóżmy »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Opr. aw
Z ogrodzonego terenu zginęły dwie suczki. Na znalazcę czeka nagroda.

Śląsk przegrał i nie został liderem  »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Opr. AS, fot. slaskwroclaw.pl,
Śląsk przegrał na własnym boisku z Widzewem Łódź 1:2. Wrocławianie w pierwszej połowie zagrali bardzo słabo i przegrywali 0:2. Atak gospodarzy w drugiej części dał tylko bramkę honorową Sebastiana Mili.

DB PBC bierze rozwód z Rodziną na Swoim »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kredyty z państwowymi dopłatami do odsetek od środy tracą na atrakcyjności. Tracą też jeden z 21 oferujących je banków. Wspólnej przyszłości nie widzi już Deutsche Bank PBC.

Telefoniczny savoir vivre po wakacjach »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie red.
65% nastolatków korzysta z telefonu komórkowego w trakcie lekcji w szkole, a co piąty robi to w trakcie sprawdzianów i klasówek – wynika z raportu kampanii "Uwaga! Fonoholizm". Jak radzić sobie z nadmiernym korzystaniem z telefonu przez młodzież w szkole? Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Sisters of Sheynville w synagodze »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie red
The Sisters of Sheynville – żeński sekstet wokalny z Kanady śpiewa żydowskie piosenki w Synagodze pod Białym Bocianem.

Nowy parking na lotnisku »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie red
Wrocławskie lotnisko oddało do użytku wyremontowaną płytę południową dla prywatnych samolotów. Ułatwi to ruch podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Tramwaj na Legnickiej »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie opr. aw
Przejazd próbny tramwaju na ul. Legnickiej wypadł pomyślnie. Oznacza to, że remont torowiska zakończy się zgodnie z planem.

Wrocławska nikolascha  »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Wiadomo, że Wrocław stał niegdyś piwem. Ale również inne trunki były w mieście popularne. Chętnie pito importowane wina w wytwornych winiarniach, kolorowe likiery i... wódkę. Tej ostatniej dawni wrocławianie wypijali rocznie ogromne ilości.

PiS pokazał listy i hasło »
Tekst opublikowany 2011-08-27, opracowanie opr. as
We Wrocławiu odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, podczas której zaprezentowano liderów list wyborczych oraz hasło wyborcze: Polacy zasługują na więcej!

Premier obiecuje: obwodnica będzie bezpłatna »
Tekst opublikowany 2011-08-27, opracowanie opr. as
Podczas dnia otwartego na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia premier Donald Tusk zapowiedział, że obwodnica będzie bezpłatna.

Jarmark Renesansowy na zamku »
Tekst opublikowany 2011-08-27, opracowanie red
Już 11 września tego roku w leśnickim zamku i jego okolicach będzie można cofnąć się w czasie aż do okresu renesansu, czyli 500 lat wstecz.

Na strychu Muzeum Narodowego »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
Oryginalne wnętrza dawnego strychu Muzeum Narodowego we Wrocławiu staną się miejscem prezentacji największej w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Ekspozycja rozpocznie się od Witkacego, a zakończy pracami Kozyry, Bałki i Althamera. Ozdobą nowej galerii będzie unikalny w świecie zbiór dzieł Magdaleny Abakanowicz.

Piękno polskich rzek »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
Prezentowana wystawa pt. "Rzeki Polski – Rivers of Poland” , przedstawia fascynujące piękno polskich rzek widziane oczyma znakomitych fotografików i obserwatorów przyrody: Artura Tabora, Macieja Omelaniuka i Grzegorza Leśniewskiego.

Ciąg dalszy zabójstwa na stacji »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie MS
Wrocławscy Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn w sprawie zabójstwa na stacji paliw Orlen. Podejrzewani są oni o współudział w zaplanowaniu napadu oraz o pomoc w ukrywaniu się sprawcy zabójstwa. Ponadto u jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli 700 porcji marihuany.

Gdzie na ostatni rodzinny wakacyjny weekend?  »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie czasdzieci.pl
Nadchodzi nieuniknione… koniec wakacji, powrót do szkoły, pracy, codziennych obowiązków. Ostatni weekend sierpnia to najlepsza okazja na wakacyjny wypad razem z dziećmi poza miasto. Pojawia się jednak pytanie gdzie najlepiej spędzić ostatnie wolne wakacyjne chwile? Jak wśród tysięcy wspaniałych miejsc w Polsce znaleźć to odpowiednie dla siebie i swojej rodziny?

W weekend oddaj krew »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie MS
27 i 28 sierpnia na Rynku o godzinie od 11.00 do 16.00 pod pomnikiem Fredry już po raz kolejny odbędzie się zbiórka tego bezcennego daru życia, jakim jest krew.

Koniec wakacji, ale nie remontów »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Monika Kawecka
W najbliższym czasie we Wrocławiu rozpoczną się remonty kolejnych ulic. Na liście wytypowanych do szybkiej wymiany nawierzchni znalazły się m.in. Karkonoska, Fabryczna, Wagonowa oraz Ślężna.

Spójrz w gwiazdy »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Maria Janki
Taka okazja pojawi się podczas Pikniku astronomicznego. Uczestnicy obejrzą meteoryty i poobserwują gwiazdozbiory letniego nieba.

Masa rowerzystów na ulicach »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Maria Janki
Dziś na placu Bema zagości Masa Krytyczna, czyli comiesięczny przejazd miłośników dwóch kółek. Chcą oni zwrócić uwagę wrocławian na problemy bezpieczeństwa i rozbudowę infrastruktury rowerowej. Mają też pomysł na rozładowanie korków.

Ostatni wakacyjny weekend pełen atrakcji »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Marta Maśluszczak
Dla osób, które nie zaplanowały jeszcze swojego weekendu mamy krótki przewodnik po wydarzeniach nadchodzących dni. Będzie w czym wybierać.

Zabawki na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Opr. aw
Na terenie jednego z wrocławskich sklepów z zabawkami, funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli ponad 3000 sztuk podrabianych towarów.

Zapisy do biegu rodzinnego  »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
W poniedziałek, 29 sierpnia, rozpoczynają się zapisy do biegu rodzinnego Natur Kaps Mila Olimpijska, który jest imprezą towarzyszącą 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonowi. Bieg przeznaczony jest dla tych wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Pomogą Ci w angielskim »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna 5. edycję programu Youngster – akcji wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez naukę języka angielskiego.

Przerwa w Aquaparku »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
Od poniedziałku, 29 sierpnia, z powodu planowej przerwy konserwacyjnej, nieczynny będzie basen sportowy we wrocławskim Aquaparku.

Barbabura zagra w Synagodze »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
W niedzielę, 28 sierpnia, o godzinie 17.00 w Synagodze pod Białym Bocianem zagości słowacka formacja Barbabura.

U nas żar tropików »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Opr. aw
Meteorolodzy już są pewni - dziś jest najcieplejszy dzień w roku. Temperatura na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie osiągnie nawet 34 stopnie.

Czy czeka go wyrok śmierci? »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie opr. aw
To piękny szczeniak rasy owczarek niemiecki długowłosy. Czeka go uśpienie, gdyż jest niewidomy.

3 grzechy główne doradców finansowych »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie BrandScope
Rynek doradców finansowych profesjonalizuje się. Jest coraz więcej osób trzymających wysokie standardy. Niestety do zawodu ciągle trafia zbyt wielu przypadkowych ludzi popełniających poważne błędy. Nowa fala kryzysu i zawirowania walutowe powinny wyczyścić rynek z niby-doradców – mówi Artur Luterek z Finhouse, dostawcy rozwiązań do sprzedaży kredytów hipotecznych.

Historyczna zajezdnia zmieni się w muzeum »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Marta Maśluszczak
W 2014 roku zajezdnia MPK przy ul. Grabiszyńskiej z pomocą wrocławian ma zostać miejscem interaktywnych wystaw związanych z powojenną historią Wrocławia oraz Solidarnością. - Będzie to przestrzeń do spotkań ze znajomymi jak i do ważnych debat – informuje Marek Mutor, dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

Bez lewoskrętów na Wyszyńskiego »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie MK, fot. maps.google.pl
W nocy z czwartku na piątek nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej z Wyszyńskiego.

Otwórzmy drzwi kina »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Centrum Kultury Wrocław-Zachód już po raz kolejny organizuje projekt "Drzwi Otwarte - Integracja" tym razem pod hasłem "Otwórzmy Kina".

Nasze zdrowe warzywa i owoce »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Na rynku krajowym w 2011 roku wykryto dotychczas jedynie 4 proc. nieprawidłowości. W ogóle nie odnotowano ich w województwach: dolnośląskim, zachodnio-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i łódzkim.

11. konkurs „zDolny Śląsk” rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Fundacja Edukacji Międzynarodowej ogłasza rozpoczęcie jedenastej edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.

Wypadek to nie przypadek »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Jak zmniejszyć liczbę ofiar na drogach? Jak zmienić postawy i mentalność użytkowników dróg? 27 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się happening promujący bezpieczną jazdę oraz zwracający uwagę na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Nawiedzony młyn na Barce »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie WTL
Już dziś odbędzie się premiera nowego spektaklu przygotowanego przez Wrocławski Teatr Lalek. Przedstawienie będzie grane na pokładzie Barki Tumskiej - pierwszej we Wrocławiu restauracji na wodzie!

Monster Jam przesunięty, ale gala niezagrożona? »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Marta Maśluszczak
Monster Jam, który miał być pierwszą imprezą na Stadionie Miejskim we Wrocławiu został przesunięty z 3 września na 1 października. Oficjalnie, z powodu wysokich wymagań produkcji walki bokserskiej Kliczko vs. Adamek. Nie jest jednak tajemnicą, że stadion wciąż jest placem budowy.

Pod okiem amerykańskich studentów  »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Ponad 40 studentów z Ameryki prowadziło obserwacje i analizy nad historycznymi pomnikami Dolnego Śląska i Wrocławia związanymi z tematem kulturowego pogranicza. W sobotę, 27 sierpnia, w Księgarni Partnerskiej DSW Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań.

30 osób rannych w wypadku »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie aw
Autobus najechał na tył ciężarówki na trasie krajowej nr 3 między Polkowicami a Lubinem. 32 osoby zostały ranne.

Nowy budynek na Wiśniowej »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
W pobliżu centrum miasta, na osiedlu Borek, powstaje kompleks mieszkalno-usługowy. Położona u zbiegu ul. Ślężnej i al. Wiśniowej inwestycja zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2012 roku.

Czy Wrocław obroni tytuł mistrzowski? »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
32 najlepsze dzikie drużyny z całej Polski zagrają w finałach Mistrzostw Polski Playarena. Rok temu wygrali wrocławianie. Czy zwycięski puchar pozostanie na Dolnym Śląsku? Przekonamy się już 27 i 28 sierpnia

Spójrz na świat oczami dziecka »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie opr. as
Trwa kolejna edycja skierowanej do rodziców akcji edukacyjnej Akademii Zdrowego Rozwoju, która pozwala spojrzeć na świat oczami dziecka i zrozumieć, jak pozornie proste czynności mogą być trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe do wykonania dla rosnącego maluszka.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Seanse w kinie Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego lub w kinie 5D w Magnolii, rejsy statkiem po Odrze czy też rower wodny - wszystko to możesz u nas dostać, wystarczy, że wyślesz smsa.

Premiery w Heliosie »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie red
"Agnozja", "O północy w Paryżu" i" Król Lew" w 3D - te filmy wchodzą na ekrany kin w tym tygodniu. Zobacz kiedy będzie je można obejrzeć w kinie Helios na ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu.

Remont w zgodzie z naturą »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Piotr Bugaj
Współczesne standardy w pracach budowlanych i remontowych opierają się w dużym stopniu o dyrektywy i normy związane z ochroną środowiska. Ekologia nie jest już dla firm produkcyjnych lotnym hasłem reklamowym, lecz wymogiem funkcjonowania na rynku.

Inwestycja w oszczędność »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Marek Siemieniewski
Odpowiednie docieplenie budynku przyczynia się do poprawy klimatu i komfortu cieplnego panującego wewnątrz pomieszczeń. Im wyższa jest temperatura powierzchni ściany, tym przytulniej jest w mieszkaniu. Im cieplejsze są ściany, tym łatwiej i szybciej ogrzewa się powietrze wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się wprost na zmniejszenie wydatków ponoszonych na ogrzewanie. O krokach, jakie należy podjąć, by zaoszczędzić na rachunkach za ciepło, na co się zdecydować i jakich błędów się wystrzegać mówi Marek Siemieniewski, Product Manager - Systemy ociepleń z firmy Baumit.

Apartament w cenie mieszkania »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Emmerson S.A.
Kryzys gospodarczy, którego początek przypadł na połowę 2008 r. wywarł znaczny wpływ na sytuację na rynku nieruchomości mieszkaniowych, także tych z najwyższej półki cenowej. Zawirowania gospodarcze sprawiły, że deweloperzy dostosowując ofertę do nowych wymogów rynkowych zaczęli w większym stopniu koncentrować swoją aktywność na tańszych projektach, składających się z mieszkań o niższym standardzie, powierzchni i cenie.

Spekulanci zrezygnują z franka. Wezmą na cel korony »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Money.pl
Posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich mogą odetchnąć z ulgą. Szczyt tej waluty już za nami, bo inwestorzy uznali, że dużo więcej już na niej raczej nie zarobią. Teraz ich uwaga może skupić się na koronie czeskiej, norweskiej, szwedzkiej, czy egzotycznym dolarze singapurskim - pisze Łukasz Pałka, analityk portalu Money.pl.

Porażony prądem z płotu »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Pięć lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi Miękini za nieumyślne spowodowanie śmierci Arka K. z Zaboru Wielkiego. Podczas Festiwalu Lata czterdziestolatek podłączył pod prąd ogrodzenie swojej posesji. Arkadiusz K. został porażony i zmarł, mimo reanimacji.

Z FANem do Lichenia »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie red
Stowarzyszenie Promocji Sportu Fan zaprasza serdecznie na wyjazd do Lichenia, który odbędzie się 17 września. Tym razem w programie wyjazdu jest także las grąbliński, w którym znajduje się miejsce objawień. Dodatkowo będzie okazja zobaczyć panoramę okolicy z wieży Sanktuarium.

Wraz z upałem idą burze »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie LZ
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed nadchodzącymi burzami. Mogą one występować na terenie Dolnego Śląska do jutra w nocy.

Zaatakował 16-latkę siekierą »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie MS
19-letni mieszkaniec Wrocławia rzucił się z siekiera na 16-letnią dziewczynę. Gdyby nie pomoc okolicznych mieszkańców z Miłoszyc, którzy natychmiast ruszyli nastolatce na pomoc, doszłoby do tragedii. Dziewczyna jednak nie uniknęła zadawanych jej ciosów w głowę i ramię. Obecnie przebywa w szpitalu.

Kinowe podróże z pasją »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie red
Podróż pierwsza to opowieść o miłości, namiętności i pokusach, które czyhają w Paryżu na bohaterów najbardziej kasowej komedii „O północy w Paryżu” w reżyserii Woody Allena - mistrza sarkastycznego, intelektualnego humoru, parokrotnego zdobywcy Oskara

Chopper parkuje we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie red
Już 15 września w ścisłym centrum Wrocławia zostanie otwarty lokal jakiego wrocławianie jeszcze nie widzieli.

Nadciągają tropikalne upały »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie opr. EP
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega przed nadchodzącymi w najbliższych dniach upałami. Ostatnie dni wakacji będą obfitować w bardzo wysokie temperatury.

Urządź sobie piknik »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie red
Nie masz pomysłu na weekend czy rodzinny sposób spędzania czasu? Wybierz się z bliskimi na piknik do urokliwego Parku Południowego i dla odmiany zjedz pyszny obiad pod chmurką.

Walczą ze wścieklizną »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie red
Od 1 do 10 września w całym województwie dolnośląskim zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Pożyczyłeś franka to spłacaj we franku »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kup franka u nas na spłatę kredytu u konkurencji! – zachęcają już Citi Handlowy, PKO BP i Alior. Banki te widzą we wchodzącej w życie w piątek ustawie antyspreadowej szansę na przyciągnięcie do siebie klientów niezadowolonych z wysokich kursów walut przy obsłudze kredytu. Niewykluczone, że wkrótce ich śladem pójdą kolejne instytucje.

Sprzedano już 85% "złotych miejsc" na wrocławskie mecze EURO 2012 »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie opr. EP
"Złote" pakiety korporacyjne UEFA Club Prestige Gold na przyszłoroczne rozgrywki finałowe UEFA Euro 2012™ zyskują coraz większą popularność. Na mecze w samym tylko Wrocławiu sprzedano już 85% "złotych" pakietów z serii stadionowej Wrocław 3. Ich sprzedaż ruszyła w połowie kwietnia.

Rozciąganie czasu »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LTM Communications
Często narzekamy na brak czasu, choć w większości pochłaniają nam go rutynowe czynności. O ile jednak pewne sprawy są konieczne, to w ciągu dnia wykonujemy tak naprawdę mnóstwo innych zajęć, które moglibyśmy bez problemu skrócić lub porzucić całkowicie. W końcu czas to pieniądz.

Majątek prywatny można wykorzystać w firmie »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Tax Care
Osoby prowadzące działalność gospodarczą często wykorzystują na potrzeby firmy składniki majątku nabyte wcześniej na cele prywatne. Przepisy nie zabraniają wprowadzania do majątku firmy składników majątku nabytych i użytkowanych uprzednio do celów prywatnych – np. mieszkania czy samochodu.

Piknik Rodzinny na Brochowie »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju
Brochów, niedziela, godzina 13.00. Z otwartych okien kamienic otaczających Ośrodek Integracyjny przy ul. Koreańskiej 1A dochodzą odgłosy i zapachy niepozostawiające złudzeń – pora obiadowa. Tymczasem przed Ośrodkiem stoją już przygotowane atrakcje: ścianka wspinaczkowa, dmuchane boisko do gry w ludzkie piłkarzyki, scena, sprzęt sportowy, leżaki i wiele innych.

Rosnący pokój dziecka »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Umeblowanie dziecięcego pokoju to niemały wydatek. Nasze pociechy stale rosną i dość szybko przekonujemy się, że zakupiony dla nich mebel szybko staje się za mały i bezużyteczny. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Projektowanie mebli, które "rosną" razem z dzieckiem - to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale i ekonomiczne.

Sky Tower pełen nowoczesnych rozwiązań »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Core PR
Jeśli nic nie pokrzyżuje planów inwestora, Sky Tower już niebawem osiągnie docelową wysokość, czyli 212 metrów. Wieżowiec będzie naszpikowany nowoczesnymi urządzeniami i technologiami.

Sekretne życie szafki  »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Wyobraźmy sobie dobrze oświetlony barek pełen wykwintnych trunków, witrynkę z podświetlanymi półkami, na których stoją nasze ulubione książki, czy przepastną komodę, w której bez trudu znajdziemy każdy przedmiot, bo pomaga nam w tym światło wbudowane w szufladę. I choć takie rozwiązania wciąż nie stanowią jeszcze standardu na rynku meblarskim, to coraz częściej zauważamy, że dzięki dodatkowemu źródłu światła meble zyskują na funkcjonalności oraz estetyce.

Fotografowanie na polanie  »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju
W trzecim tygodniu organizowanego przez Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju konkursu "Fotografowanie na polanie" zwyciężyło zdjęcie "Nad Odrą" Agnieszki Woszczek.

Pościgają się smoczymi łodziami »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie opr. MK
17 września na wrocławskiej Wyspie Bielarskiej odbędą się wyścigi smoczych łodzi, czyli Tumski Cup 2011. Zmaganiom zawodników będą towarzyszyć koncerty, konkursy, gry i zabawy dla całej rodziny.

W nowym ''starym'' kinie »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Zuzanna Gunia
Już 2 września kino Warszawa otworzy po raz kolejny swoje drzwi dla miłośników dobrego, niekomercyjnego kina. Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza do swoich nowych wnętrz po 11 miesiącach remontu.

Brama wykorzystanych szans »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie opr. as
Wrocławska brama poparcia kandydatury Wrocławia w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2016 przez ponad rok funkcjonowania zżyła się z mieszkańcami miasta i skutecznie konkurowała z pręgierzem o zainteresowanie turystów.

Zamykanie drzwi bez klucza – zamek autoLock  »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie gutpr
Pośpiech jest złym doradcą – to przysłowie dobrze znane każdemu z nas. Zdarza się, że zapominamy zamknąć drzwi wejściowe, bo „goni nas czas ”. Konsekwencje takich działań mogą być dotkliwe - albo narażamy się na kradzież albo spóźniamy na umówione spotkanie. Tymczasem można sobie ułatwić życie – wymyślono już taki zamek, który nie wymaga ryglowania kluczem.

Kulturalne atrakcje kongresu »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie ZG
Europejski Kongres Kultury dopiero we wrześniu, jednak już dzisiaj prezydent Rafał Dutkiewicz, Minister Kultury Bogdan Zdrojewski oraz dyrektor Instytutu Audiowizualnego Michał Merczyński przedstawili jego program.

Festiwal Sztuki Włókna »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie red
Festiwal Sztuki Włókna jest dolnośląskim wydarzeniem artystycznym, obejmującym wszystkie działania twórcze odbywające się podczas dwutygodniowego pobytu artystów na Międzynarodowym Sympozjum „Warsztat Twórczy - Kowary” w Kowarach.

W weekend ruszają jaworskie Targi Chleba »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie TOW
Na zakończenie wakacji Jawor zaprasza na prawdziwą ucztę dla żołądka. W najbliższy piątek rozpoczynają się. 15. Międzynarodowe Targi Chleba.

Przed wielką przeprowadzką »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie ANS
Handlowcy z targowiska przy pl. Zielińskiego jesienią przyszłego roku przeniosą się na nowy plac targowy, który będzie usytuowany między ulicami Swobodną a Nasypową. Ruszyły tam już prace rozbiórkowe starych budynków.

Warszawa ponownie zdobyta  »
Tekst opublikowany 2011-08-21, opracowanie Opr. AS, slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław wygrał 2:1 z Legią w Warszawie. To trzecie z rzędu zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie wrocławian, którzy ponownie okazali się lepsi od Legii na jej boisku. Dzięki trzem punktom podopieczni Oresta Lenczyka utrzymali 2. miejsce w tabeli.

Nie bądź jak Grecja i Portugalia »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie BrandScope
Kryzys finansowy z 2008 roku oraz ostatnie problemy Grecji, Portugalii, a także Włoch, powinny dać każdemu dużo do myślenia. Dlaczego? W zarządzaniu domowym i państwowym budżetem jest wiele analogii. Często popełniamy te same błędy, które duże gospodarki zaprowadziły na skraj bankructwa. Podpowiadamy więc dzisiaj jak prowadzić bezpieczne finanse, by nie stać się Grecją, Portugalią, a zwłaszcza mądrym Polakiem po szkodzie.

Burze mogą spowodować wezbranie rzek »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Oprac. TOW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwym przekroczeniu stanów wód w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Określono drugi stopień zagrożenia z możliwością lokalnych podtopień.

Zwiedź Wrocław w letni poranek »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Maria Janki
Tajemniczą historię księżniczki egipskiej, Ostrowia Tumskiego, kościoła im. Jedenastu Tysięcy Dziewic, Ossolineum i Uniwersytetu Wrocławskiego poznasz wędrując po Wrocławiu w ramach VIII Spacery z przewodnikiem po Wrocławiu.

Podczas kontroli wpadli z marihuaną »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Opr. MS
Wrocławscy policjanci podczas kontroli drogowej jednego znaleźli w aucie marihuanę. Jej ilość w zupełności wystarczyłaby na uzyskanie 1300 porcji. Kierowca znajdował się pod wpływem środków odurzających. Do aresztu trafiło dwóch mężczyzn.

Wrocław walczy z komarami »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Zuzanna Gunia
W ostatnim czasie nasiliła się aktywność komarów co wyraźnie widać po bąblach na skórze wrocławian. Sprawdziliśmy jak miasto radzi sobie z problemem i jak my możemy w tym pomóc.

Nowe oblicze Hali Stulecia »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Edyta Piotrowska
Kończą się prace przy modernizacji wnętrza Hali Stulecia, która musi być gotowa na 8 września, kiedy rozpocznie się Europejski Kongres Kultury. Prace mają skończyć się do 25 sierpnia. Rewitalizacja Hali i jej otoczenia zupełnie odmieni oblicze wpisanego na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO obiektu.

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie opr. as
Teraz we Wrocławiu i okolicznych powiatach jest gorąco i parno. Ale wkrótce może się to zmienić. Nad Wrocław i okolice nadciągają burze z gradem.

Rapid stłamsił Śląsk i zasłużenie wygrał »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie AS, fot. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław przegrał z Rapidem Bukareszt 1:3 w pierwszym meczu IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej i praktycznie pogrzebał szanse na awans do fazy grupowej rozgrywek.

Konkurs dla amatorów fotografii »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Kuźnia ARt
Pokaż pasję! Pokaż moc twórczą drzemiącą w człowieku, sprawność jego rąk, gibkość umysłu, piękno ruchu, siłę dźwięku. Pokaż, co daje radość, pozwala żyć, ładuje energią. Pokaż, co w duszy gra!

Konkurs dla przedsiębiorczych wsi »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie D. Lejkowska
Stowarzyszenie Sposób na Sukces w imieniu wszystkich organizatorów zaprasza do udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces". Konkurs ma charakter niekomercyjny a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Happening EKO-puzzle we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. EP
Fundacja Ekologiczna Arka jest organizatorem happeningu edukacyjnego EKO-puzzle, który odbędzie się w ramach kampanii „II Ogólnopolski Dzień Recyklingu”, objętej honorowym patronatem Ministra Środowiska, dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie właściwej gospodarki odpadami, promocja segregacji śmieci i recyklingu. Akcja odbędzie się we Wrocławiu na Rynku / plac Gołębi/, 23 sierpnia, o godz. 11.00.

Kolejna obniżka cen paliw na stacjach ORLENU  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. EP
PKN ORLEN wprowadził kolejną w tym sezonie wakacyjnym obniżkę detalicznych cen paliw na stacjach własnych. Obowiązujące maksymalne ceny paliw na stacjach Koncernu są takie same dla benzyny EU-95 oraz ON i wynoszą obecnie 5,09 zł/litr, co oznacza spadek o 10 gr dla benzyny i 5 gr dla oleju napędowego.

Po mBanku i MultiBanku franka porzucił też Alior »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Huśtawka nerwów jaką zafundował szalejący kurs franka okazała się zbyt mocnym doświadczeniem dla banków. Z grona siedmiu instytucji gotowych pożyczyć na mieszkanie w CHF pozostały już tylko cztery, a w praktyce dwie: Nordea i BPH. I to od ich decyzji będzie zależało czy frank zniknie z polskiego rynku.

Pomieszczenia w jasnym świetle  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie pointb
Salon, kuchnia czy gabinet – w każdym z tych pomieszczeń bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Podpowiadamy jak dobrać je tak, aby spełniało swoje najważniejsze funkcje.

Nie ma tłumów po kredyty z dopłatami do odsetek »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Co bardziej przezorni zdążyli już wiosną wziąć kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim. Jak informuje odpowiedzialny za niego Bank Gospodarstwa Krajowego, na 13 dni przed końcem udzielania kredytów z dopłatami na korzystnych zasadach, ruch w bankach jest już znacznie mniejszy.

Dalej dojedziesz rowerem miejskim  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Maria Janki
Na przełomie sierpnia i września powstanie 18 nowych stacji roweru miejskiego. Do Euro 2012 ma być ich w sumie 135, w których będzie można wypożyczyć ponad tysiąc rowerów.

Wrocławscy Juniorzy triumfują w golfie »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. EP
Juniorzy Toya Golf & Country Club zajęli wszystkie miejsca na podium rozegranego pod Wrocławiem piątego turnieju serii PZGolf Junior Series. To już kolejny sukces młodych wrocławskich golfistów, którzy swoimi wynikami potwierdzają skuteczność metody treningowej David Leadbetter Golf Academy Toya.

Decydujące głosowanie »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. as
Rozpoczęło się – na stronie www.nazwijmost.pop.pl - ostateczne głosowanie w plebiscycie na nazwę dla mostu na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Okienna biżuteria »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie OKNOPLAST
Okna w naszym domu nie muszą być nudne. Dzięki drobnym dodatkom możemy sprawić, że staną się one prawdziwą ozdobą wnętrza i elewacji. Odpowiednio dopasowane szprosy, klamki, czy parapety podkreślą styl domu i uprzyjemnią życie jego mieszkańcom.

Podejrzany o zabójstwo ''Stopa'' zatrzymany »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie MS
Policjanci zatrzymali dziś Wiktora C., pseudonim „Stopa”, podejrzanego o zabójstwo pracownika stacji paliw Orlen przy ul. Krzywoustego. Był poszukiwany od końca lipca.

Zlikwidować strach przed Rapidem »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie AS, fot. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław zmierzy się dziś (godz. 20, transmisja w Polsacie) z Rapidem Bukareszt w pierwszym meczu IV rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Stawką dwumeczu jest faza grupowa rozgrywek. - W drużynie jest dużo mobilizacji, mało strachu. Mam nadzieję, że do meczu ten strach zniknie zupełnie – mówi trener Orest Lenczyk

Za daleko nie uciekli »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. as
Wrocławscy policjanci zatrzymali 7 osób podejrzewanych o kradzież rowerów z wypożyczalni miejskiej. Wartość trzech skradzionych jednośladów oszacowano na ponad 6 tys. złotych.

Sen – przepis na zdrowie i wypoczynek »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Adam Wróbel
Wakacje, urządzanie mieszkania, zdrowie i jeden wspólny element – sen. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ma on ogromne znaczenie w codziennym życiu, zarówno u młodych jak i dorosłych osób. Jednak, aby przynosił nam korzyści, musimy pamiętać o kilku ważnych regułach – związanych nie tylko z ilością, ale i jakością snu.

Pirotechnicy ''odstrzelili'' atrapę bomby »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Maria Janki
Okolice Ronda Reagana zostały dziś sparaliżowane przez podejrzany pakunek przypominający bombę. Z ruchu wyłączona została ulica Curie – Skłodowskiej aż do mostu Zwierzynieckiego, a z Grunwaldzki Center ewakuowano 450 osób. Atrapę bomby ''odstrzelili'' pirotechnicy.

''Podchody'' w Rynku »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Paweł Ślimko
Wrocławski Rynek stanie się planszą dla gry miejskiej, która będzie pełnym rywalizacji widowiskiem. W rolę graczy wcieli się młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy zaczynają się już w czwartek.

Doba bez pociągów »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie PŚ
Dzisiaj o północy (z 16 na 17 sierpnia) pracownicy Przewozów Regionalnych rozpoczną strajk generalny, który potrwa równą dobę. Minister Infrastruktury będzie jeszcze negocjował jego odwołanie.

Zwłoki zostawione na przystanku »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Anna Szokalska
Przez godzinę zwłoki starszego mężczyzny leżały na przystanku autobusowym. Zostawili je tam policjanci po stwierdzeniu zgonu przez lekarza. Zanim zostały zabrane, pasażerowie przechodzili nad i obok ciała wsiadając do autobusu.

Świercz mistrzem świata w szachach! »
Tekst opublikowany 2011-08-15, opracowanie opr. as
Reprezentant Polonii Wrocław Dariusz Świercz został mistrzem świata do lat 20 w szachach.

Bez pół litra można żyć »
Tekst opublikowany 2011-08-15, opracowanie Anna Szokalska
W miniony weekend miała miejsce kolejna odsłona Wrocławskiej Akcji Krew organizowanej przez Fundację Votum oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK). Współorganizatorem jest miejski program Miasto w Formie.

Tramwaje jeżdżą objazdami »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie opr. as
Od dziś (sobota) 12 linii będzie kursuje objazdami. Zmiany nie ominęły także autobusów, ale w znacznie mniejszym zakresie.

Jak zaoszczędzić na szkolnych podręcznikach?  »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie dotpr
Rozpoczęcie roku szkolnego nie należy do ulubionych dat w uczniowskim kalendarzu. Września nie wypatrują również rodzice, którzy na podręczniki do podstawówki wydadzą nawet 400 zł, a do gimnazjum 500 zł. Gdzie szukać oszczędności i jak kupować taniej? Jedną z możliwości są zakupy podręczników w sieci – tam kosztują nawet o 25-30% taniej niż w księgarniach tradycyjnych.

Czego pragną faceci? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie BrandScope
Mel Gibson w jednym z filmów dosyć boleśnie poznawał kobiecą naturę. Ponieważ taka sama próba poznania męskich nawyków przez kobiety mogła by się okazać katastrofalna w skutkach, odkrywamy dzisiaj - całkiem bezboleśnie - kilka męskich pragnień zakupowych. Wydawać by się mogło, że „zakupowe szaleństwa” to termin zarezerwowany tylko dla kobiet. Jak się jednak okazuje, mężczyźni, tak samo jak panie, lubią wydawać pieniądze i spełniać swoje najróżniejsze, często bardzo kosztowne zachcianki. Razem z analitykiem Aspiro sprawdziliśmy, w co najczęściej inwestują panowie, o czym marzą i w jaki sposób te pragnienia finansują.

''Świat w 3D'' we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie opr. EP
Od 6 sierpnia w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu można oglądać wyjątkową wystawę trójwymiarowych zdjęć National Geographic. Atrakcją towarzyszącą wystawie są warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Nowy wygląd poszukiwanego ''Stopy'' »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie opr. as
Tak teraz może wyglądać „Stopa”, czyli Wiktor Szewczyk, 23-letni wrocławianin poszukiwany listem gończym.

Moc na stadionie »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie opr. as
System nagłośnieniowy na Stadionie Miejskim we Wrocławiu będzie miał moc 373 200 Wat. Zainstaluje go firma ESS Audio.

Komunikacyjne zmiany na gorsze? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie Anna Szokalska
Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej, które zaczną obowiązywać od września, wywołują spore kontrowersje wśród wrocławian. Zaniepokojeni są zwłaszcza mieszkańcy Tarnogaju i Sępolna.

W szpitalach brakuje krwi »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie MM
W szpitalach we Wrocławiu brakuje krwi. Okres wakacyjny jest szczególnie trudny, ponieważ brakuje dawców, a zapotrzebowanie zwiększa się. Krew oddaje się średnio 8 minut. Pamiętajmy, że ten czas i nasza krew może uratować czyjeś życie.
Zdjęć: 3  

Pomysł na pięć basenów w mieście »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie Maria Janki
Nowoczesne baseny z otwieranym dachem i otoczone piękną plażą we Wrocławiu? Gmina Wrocław rozpoczyna poszukiwania prywatnych inwestorów zainteresowanych taką inwestycją.

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie polkaty.pl
Jesteśmy na półmetku upragnionych przez wszystkich wakacji. Ten rok jest nieco innym, jeśli chodzi popularność wyjazdów do Egiptu czy Tunezji. Wszyscy pamiętamy zamieszki, do jakich dochodziło kilka miesięcy temu. Spowodowało to spadek zainteresowania tymi krajami, ale zarazem też obniżenie cen wielu wycieczek. Dla tych, którzy nie chcą wybierać się do wymienionych wcześniej krajów, Agencja Turystyczna Polkąty z Kątów Wrocławskich przygotowała alternatywne oferty.
Zdjęć: 1  

Dzień z chorobą oparzeniową  »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie MJ
Na wrocławskim Rynku odbył się dzisiaj happening poświęcony groźnym oparzeniom. Można było nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Zebrane pieniądze posłużą na pomoc poszkodowanym w wyniku oparzeń.

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Z plaży do domu – czar piaskowych dekoracji »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Wakacyjne kolory we wnętrzach to nie tylko sposób na przeniesienie do domu wspomnień ze słonecznej plaży. Odpowiednio dobrane dekoracje ścienne pozwalają stworzyć ciekawy efekt aranżacyjny, ożywiając pomieszczenie na cały rok.

Wjechał pod tramwaj  »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Anna Szokalska
Przed godziną 8 dostawczy bus zderzył się z tramwajem linii 3 poruszającym się po torowisku na ul. św. Mikołaja. Kierowca samochodu trafił do szpitala.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Filmy 5D i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Oszukać przeznaczenie 5 3D - przedpremierowo »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie opr. EP
Kino Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu "Oszukać przeznaczenie 5 3D", który odbędzie się 11 sierpnia (czwartek) o godz. 22:00.

Duże ryzyko, duże zyski »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie BrandScope
Choć podaż ziemi jest duża, do transakcji dochodzi rzadko, gdyż działki inwestycyjne są przeszacowane a tanie, rolne oferty wymagają wiele czasu i wysiłku by móc na nich budować. Zatem kupno ziemi rolnej, jej odrolnienie, przygotowanie pod inwestycje i odsprzedaż to ryzykowny ale dochodowy interes.

Nowe stypendia miejskie  »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie Maria Janki
Po wakacjach zacznie obowiązywać we Wrocławiu nowy system stypendialny. Od nowego roku akademickiego na studentów i doktorantów czekają stypendia w wysokości 2000 zł.

Stawiają nowe wiaty »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie Paweł Ślimko
Przystanki tramwajowe na głównych trasach komunikacyjnych nabiorą całkiem nowego oblicza. A to za sprawą nowych, rozbudowanych wiat, które zastąpią stare przystanki i wiatokioski.

Strajk generalny 17 sierpnia »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie Opr. MM
W nocy z 16 na 17 sierpnia staną wszystkie pociągi spółki Przewozy Regionalne i nie będą kursować przez całą dobę. Na samym Dolnym Śląsku nie pojedzie 300 pociągów, co utrudni podróżowanie prawie 30 tys. osób. Jak funkcjonuje komunikacja zastępcza, i czy w ogóle taka będzie - przekonamy się na własnej skórze.

Wrocławski Sąd Apelacyjny gubi akta »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie LZ
Jak wynika ze statystyk Ministerstwa Sprawiedliwości, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu jest w niechlubnej czołówce sądów z których co roku ginie mnóstwo akt sądowych spraw.

Pomoc dla nieuleczalnie chorego Wojtusia »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie opr. W.Maj
W sklepach CHATA POLSKA na Biskupinie we Wrocławiu prowadzona jest zbiórka pieniężna do puszek na rzecz chorego 8-letniego Wojtusia. Czas zbiórki: sierpień – 31 grudzień 2011r.

Pijany zaatakował siekierą dwie osoby »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie MS
Po południu w okolicy stacji benzynowej Róża przy ul. Swojszyckiej we Wrocławiu pojawił się mężczyzna, który miał ze sobą siekierę. Zaczął on atakować przechodniów, którzy przypadkowo znaleźli się na jego drodze.

Policja na tropie ''Stopy'' »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie Maria Janki
Policjanci zatrzymali dwie osoby, które ukrywały ściganego listem gończym Wiktora Szewczyka ps. „Stopa”, podejrzanego o zabójstwo na stacji Orlenu. Funkcjonariusze są coraz bliżej schwytania 23-latka.

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Próba obciążeniowa, czyli 1600 ton na moście Rędzińskim »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie red.
We wtorek rozpocznie się próbne obciążenie mostu Rędzińskiego. Potrwa do środy, kiedy na most wjedzie 40 ciężarówek ważących po 40 ton.

Legniczanie obejrzeli trening reprezentacji »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie LZ
Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła w Legnicy trzydniowe zgrupowanie przed towarzyskim meczem z Gruzją. Legniczanie mogli obejrzeć wieczorny trening kadry Franciszka Smudy.

Chaos w okolicy Dyrekcyjnej  »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Anna Szokalska
W weekend zamknięto skrzyżowanie ul. Dyrekcyjnej i Borowskiej. Spowodowało to chaos i spore korki w okolicy. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia.

Kamienne miejsce spotkań »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Maria Janki
We wrześniu ruszy budowa Miejsca Spotkań. Powstanie ono na skrzyżowaniu ulic św. Antoniego i Kazimierza Wielkiego.

Pokochał Wrocław i już w nim został »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Do Wrocławia nie chciał przyjechać. Dopiero za trzecim razem udało się namówić Theodora von Gosena na objęcie posady kierownika pracowni rzeźby tutejszej Królewskiej Szkoły Sztuki. Planował zostać na chwilę, ale pokochał stolicę Dolnego Śląska i już jej nie opuścił. A jego rzeźby do dziś zdobią nasze miasto.

Nankiera później przez wykopaliska »
Tekst opublikowany 2011-08-07, opracowanie Maria Janki
Przebudowa pl. Nankiera miała zakończyć się do końca lipca. Na około 1/3 długości ulicy wciąż prowadzone są prace. Opóźnienie powstało w związku z odkryciem średniowiecznych murów i cmentarza.

Śląsk rozbił 4:0 słaby ŁKS »
Tekst opublikowany 2011-08-07, opracowanie AS, fot. slaskwroclaw.pl
Grający w mocno zmienionym składzie Śląsk Wrocław bez problemów pokonał ŁKS Łódź 4:0. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Dariusz Sztylka, a po jednym dołożyli Johan Voskamp i Łukasz Madej.

Szczęście w losowaniu - Rapid Bukareszt rywalem Śląska  »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie as
Z Rapidem Bukareszt zagra Śląsk Wrocław w rundzie barażowej Ligi Europejskiej. Pierwszy mecz odbędzie się w 18 sierpnia we Wrocławiu. Rewanż tydzień później w Bukareszcie. Stawką jest faza grupowa LE.

Zmiana tras autobusów 409, 243 i 253 »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie opr. as
W związku z remontem nawierzchni ulicy Kosmonautów na odcinku od ulicy Starogajowej do ulicy Jeleniogórskiej, 5 sierpnia od godziny 22 zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

Przygotuj się do wyborów »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie red
Wybory parlamentarne odbędą się 9 października. Przedstawiamy kalendarz wyborczy, czyli wszytko o wnioskach i terminach.

Nieznane oblicza hinduizmu »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie red
Figurki bóstw, malarstwo z Radżasthanu, stroje do tańca, tradycyjna i współczesna biżuteria oraz koszule khadi, których produkcję zainicjował sam Mahatma Gandhi – między innymi takie eksponaty można będzie oglądać na tej wystawie.

List gończy za Wiktorem Szewczykiem »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie opr. as
Policji we Wrocławiu, na podstawie listu gończego wydanego 4 sierpnia przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Psie Pole, prowadzi poszukiwania Wiktora Szewczyka, pseudonim „Stopa”, który podejrzany jest o dokonanie w nocy z 26 na 27 lipca br. rozboju i zabójstwa pracownika stacji paliw we Wrocławiu.

Kelemen dał awans Śląskowi »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław zremisował w Sofii 0:0 w rewanżowym spotkaniu 3. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. Podopieczni Oresta Lenczyka awansowali do kolejnych gier dzięki zwycięstwu w rzutach karnych 4:3. Dwie jedenastki obronił Marian Kelemen.

Historia uniwersytetu na 40 planszach »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Maria Janki
Czy wiesz, że odkrywca Neptuna pracował na Uniwersytecie Wrocławskim a pierwsze organizacje studenckie nosiły nazwę ziomkostw? Jeśli nie, koniecznie zajrzyj na wystawę prezentującą historię pierwszej państwowej uczelni Wrocławia ustawioną pod pręgierzem.

Kłopotliwe 4,60 zł za franka »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Dopiero 4,60 zł za franka szwajcarskiego mogłoby rzucić na kolana spłacających kredyty w szwajcarskiej walucie zaciągnięte w szczycie ich popularności w 2008 roku.

Lato ze Światowidem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
W sierpniu Światowid zaprasza dzieci w wieku 7 - 10 lat na pięciodniowe turnusy rekreacyjne. Jeden z nich zaczyna się już 8 sierpnia. Dzieci, które lato spędzają w mieście, nie muszą się nudzić.

Na luzie o biznesie »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Emporium Business Boat
Kilkudziesięciu przedsiębiorców prowadzących swoje firmy na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego oraz przedstawicieli branży finansowej wybrało się w ostatni piątek lipca w biznesowy rejs po Odrze. Organizatorem imprezy Business Boat 2011 była wrocławska grupa finansowo–doradcza Emporium Group.

Do bankowej stolicy na bank z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Stolica Dolnego Śląska łączy się z bankowo-biznesową stolicą świata. 6 września z wrocławskiego lotniska odleci pierwszy samolot do Zurychu. Połączenie z największym miastem w Szwajcarii uruchamia niemiecki przewoźnik Jetisfaction.

Pracowałem nad sobą i motocyklem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Rozmowa z Wojciechem Renczem - byłym Mistrzem Świata i wielokrotnym Mistrzem Polski, uczestnikiem Rajdu Paryż – Dakar, który po poważnej kontuzji nogi zdecydował wziąć udział w Rajdzie Wrocław - Drezno 2011. I wygrał.

Rodzina na Swoim ''last minute'' »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Rodzinie na Swoim. To oznacza, że na skorzystanie z programu w dotychczasowym kształcie pozostały dwa tygodnie z małym okładem.

Popływaj z FANem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Zajęcia rozpoczną się już od września 2011. Zajęcia na basenie odbywać się będą na terenie Wrocławskiego Parku Wodnego.

Zapoluj na volvo z aparatem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Opr. aw
Zrób zdjęcie samochodowi marki Volvo i wygraj wymarzoną podróż, sprzęt fotograficzny, akcesoria samochodowe i wiele innych nagród.

Gitarowy Piknik w parku »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Red
W piątek, 5 sierpnia, w Parku Staromiejskim odbędzie się Gitarowy Piknik organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe. Głównym punktem wydarzenia, oprócz doskonałej zabawy, będzie koncert wybitnych artystów, którzy wystąpią na Scenie Letniej Wrocławskiego Teatru Lalek. Impreza rozpocznie się o 16.30 i potrwa do około godziny 21.30.

TOZ prosi o pomoc dla kociąt »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, oddział we Wrocławiu, zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc materialną w formie żwirków i karmy dla kociąt.

Letni Festiwal Gitary w Krzyżowej »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej kolejny raz gościć będzie wybitnych gitarzystów. A to za sprawą Letniego Festiwalu Gitary Krzyżowa 2011, który potrwa do 8 sierpnia.

Otwarcie Muzeum Współczesnego »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Kamil Nowelli
2 września w Schronie przy placu Strzegomskim zostanie otworzona tymczasowa siedziba Muzeum Współczesnego Wrocław.

Mistrz Świata Monster Jam we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Charlie Pauken, zdobywca tytułu Mistrza Świata w kategorii freestyle za kierownicą półciężarówki Monster Mutt, podczas zawodów we Wrocławiu usiądzie za kierownicą ikony Monster Jam, czyli Grave Diggera. Zbliża się druga polska edycja imprezy, która odbędzie się na nowym Stadionie Miejskim we Wrocławiu już 3 września.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
"Geneza Planety Małp", filmy w 5D, a potem rejs statkiem czy możliwość wypożyczenia roweru wodnego - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Dom (nie)spokojnej starości »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie Joanna Kołodziej
Jedyny w Polsce dom dla seniorów – profesorów i kadry środowiska akademickiego wrocławskich wyższych uczelni ma kłopoty z zachowaniem idei ośrodka społecznego. Wszystko przez brak porozumienia między fundacją i spółdzielnią, co do przyszłości ośrodka.

Areszt dla podejrzanych o napad »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie MS
Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt dla mężczyzn podejrzanych o morderstwo na stacji paliw Orlenu przy ul. Krzywoustego.

Z Janem Pawłem II na Jasna Górę »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie Maria Janki
XXXI Piesza Pielgrzymka Wrocławska wyruszyła dziś rano spod Katedry. Zakończy się 10 sierpnia uroczystą mszą świętą na Jasnej Górze.

Prohibicja unieważniona  »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie MS
Dziś przed południem Aleksander Marek Skorupa wojewoda dolnośląski podpisał dokument o unieważnieniu nocnej prohibicji.

Kinofani i filmożercy… »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie Nowe Horyzonty
Projektory filmowe zgasły, na salach kinowych cisza i mrok. Zakończono już pokazy, dyskusje, koncerty. Wrocław pożegnał ostatnich gości największego festiwalu filmowego w Polsce – 11. edycji Nowych Horyzontów.

''Świat w 3D'' we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
Już w sobotę, 6 sierpnia, w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu zostanie otwarta wyjątkowa wystawa trójwymiarowych zdjęć National Geographic. Atrakcją towarzyszącą wystawie będą warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Uwaga - zmiany w stypendiach »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie um
Doktoranci, a także studenci ostatnich lat studiów będą mogli ubiegać się o nowe miejskie stypendia. To efekt zmian wprowadzonych przez Radę Miejską w Studenckim Programie Stypendialnym.

Piknik w parku Zachodnim »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
Tu nas jeszcze nie było! W pierwszą niedzielę sierpnia „Wrocławianie na Polanie” zawitają do parku Zachodniego.

Wylosowali OFE »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
109 275 osób otrzymało w drodze losowania przydział do siedmiu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Afgańczyk ratował Polaka »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie opr. Daniel Biernat
Afgański policjant, narażając własne życie, ewakuował ciężko rannego polskiego żołnierza spod ostrzału rebeliantów.

Nabór filmów do festiwalu ''Okiem Młodych'' »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
Został już tylko miesiąc na zgłoszenie filmów do konkursu IV Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, który odbędzie się od 14 do 16 października.

Wrocław pod obserwacją »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie Zuzanna Gunia
Piętnaście kamer monitoruje wrocławski Rynek i Ostrów Tumski. Przed ekranami zasiadają strażnicy miejscy, którzy niemal bezzwłocznie reagują na wydarzenia w centrum. A zdarzają się ciekawe rzeczy...

Na nową drogę życia dla młodych »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie pointb.pl
Przejście przez próg własnego mieszkania to dla wielu nowożeńców jeden z ważniejszych momentów na nowej drodze. Co roku ponad 200 tysięcy par rozpoczyna wspólne życie. Nie wszyscy od razu mają szansę na swoje „4 ściany”.

Rozpoczął się remont na Podwalu »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie opr. as
Ruszył remont Podwala od ul. Traugutta do ul. Kołłątaja. W związku z tym przesunięty został przystanek autobusowy przy Eurece, a także nie ma możliwości parkowania po lewej stronie od Dworcowej do Kołłątaja.

Meta Przemiana w muzeum »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
Najnowszy projekt Andrzeja Dudka – Dürera to prezentacja wybranych realizacji: fotografii, grafiki, obiektów oraz wybranych prac video. Ideą wystawy jest ukazanie procesu przemiany, transformacji wynikających z bardzo subiektywnych doświadczeń - świadomość reinkarnacji jak i obiektywnych, śmierci ojca i brata.

Przesłuchają Cię w PKP »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
W sierpniu PKP Intercity planuje przeprowadzenie w pociągach TLK i niektórych pociągach międzynarodowych badań marketingowych.

Wakacyjny surfing »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie TwojaBateria.pl
Wakacje, kojarzą się nam z wycieczkami, urlopami, a nie rzadko też z remontem i nadrabianiem całorocznych obowiązków. Paradoksalny brak czasu na zakupy przed wyjazdem, upalna pogoda, czy wygoda przeglądania produktów w sieci, skłania nas do zakupów przez Internet – szybkich i często tańszych. O czym szczególnie warto pamiętać podczas wakacyjnego surfowania w sieci?

Blues nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Red
Latem na Zamku w Kliczkowie będzie naprawdę głośno. W średniowiecznych murach rozbrzmi śpiew i dźwięki gitar. Wszystko z powodu, kultowego już dziś, festiwalu Blues nad Bobrem. W pięknej scenerii Borów Dolnośląskich wystąpią między innymi Krystyna Prońko, Marek Napiórkowski i Wojtek Pilichowski.

Syreny o 17.00 »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
W poniedziałek, 1 sierpnia, w całej Polsce o godz. 17.00 zostaną włączone syreny. Tak się stanie również i we Wrocławiu.

Pieniądze na badania chorób oczu »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie opr. as
Ponad milion zł na stypendia dla dziewięciu młodych badaczy przeznaczy Fundacja na rzecz Nauki Polskiej w ramach VII edycji programu "Ventures". 154 tysięcy złotych na realizację innowacyjnego projektu otrzyma mgr inż. Monika Danielewska.

Samolotem nad Bałtyk »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
Kilkadziesiąt minut lotu, a potem prosto na plażę - polską lub niemiecką. Taki wybór daje pasażerom, wylatującym z wrocławskiego lotniska, firma Jet Air. Od sierpnia z Wrocławia lecimy do niemieckiego Heringsdorfu na wyspie Uznam, skąd szybko dostaniemy się do Świnoujścia.

Na ratunek czworonogom  »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
Przez cały sierpień wrocławianie mogą ratować zwierzęta, wspierając akcję wrocławskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz sieci sklepów Żabka w tym mieście. Podczas trzech ostatnich edycji udało się zebrać ponad 17 tys. złotych. Kolejne zwierzęta czekają na pomoc.

Remis ze wskazaniem na (nieskuteczny) Śląsk »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie AS, slaskwroclaw.pl
Na inaugurację nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy Śląsk zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1. Wrocławianie, podobnie jak w pucharowym meczu z Lokomotivem Sofia, razili nieskutecznością. Trzeba jednak przyznać, że i goście mieli swoje okazje na podwyższenie rezultatu.

Nie ma siły na silnego franka »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Mocny frank dokucza nie tylko posiadaczom kredytów w tej walucie, ale także szwajcarskiej gospodarce. Trudno jednak liczyć, że niższe tempo jej wzrostu osłabi rekordowo mocną walutę.

Nowe horyzonty przed greckim ''Attenbergiem''  »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red.
W niedzielę 31 lipca premierowym pokazem filmu „Skóra, w której żyję” w reżyserii Pedro Almodóvara, zakończył się 11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Grand Prix festiwalu zdobył grecki film „Attenberg”.

Polonijne igrzyska trwają we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie umwd.dolnyslask.pl
Bieg na dystansie 1 mili (1609m) rozpoczął XV Światowe Letnie Igrzyska Polonijne - Dolny Śląsk 2011. Alejkami Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu pobiegli sportowcy, amatorzy, mieszkańcy Wrocławia i regionu oraz turyści. Na starcie stanęły także władze samorządowe województwa - marszałek Rafał Jurkowlaniec, wicemarszałek Marek Łapiński i członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

Dzisiaj
Piątek 12 sierpnia 2022
Imieniny
Hilarii, Juliana, Lecha

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl