Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 371 informacji. Wszystkie poniżej.

Na motocyklu przez Australię »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Opr. aw
20. kwietnia wrocławski podróżnik i motocyklista Tadeusz Szumiński wyruszył w dwumiesięczną podróż po bezdrożach najdalszego zakątka świata. Ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011 potrwa do 20. czerwca

Hipoteki: spadek dostępności kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
W związku ze spadkiem średniej pensji i wzrostem stawki WIBOR, Indeks Dostępności Kredytowej spadł w maju o ponad 2 pkt., ale i tak jest o 7,5 proc. wyżej niż rok temu.

Kronika strażników miejskich »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie bom
Straż miejska zabezpieczyła samochód, który płonął niedaleko urzędu wojewódzkiego i udzieliła pomocy rannemu kierowcy opla.

AOW: kto winny fuszerki?  »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie RW
Mamy już pierwsze problemy na budowie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. W kilku miejscach pod asfaltem pojawiły się bąble, świeżo położona nawierzchnia zaczęła pękać. - To problemy z izolacją – tłumaczy Michał Nowakowski z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Malowane listy »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr. RW
Muzeum Poczty i Telekomunikacji zaprasza na wernisaż wystawy „Okolice”. Otwarcie odbędzie się 3 czerwca 2011 roku o godzinie 17.30.

Bankowy wyścig na celebrytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Już co drugi bank ma na swoim koncie reklamy telewizyjne z celebrytą. W ciągu kilku ostatnich lat instytucje finansowe namówiły do swojej oferty, używając przynajmniej 50 znanych twarzy.

Bociany mają swoje święto »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. To świetna okazja do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptaki te zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ich ochrony.

31 maja - Światowy Dzień bez Papierosa »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr. EP
Polska jest jednym ze 173 państw, które podpisały Ramowa Konwencje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o Ograniczeniu Użycia Tytoniu. To narzędzie, które ma za zadanie zatrzymać śmiercionośną epidemię, jaką jest używanie tytoniu, zabijające rocznie aż 6 000 000 ludzi w skali świata. Jakie zaostrzenia czekają Polskę? Jak daleka droga przed nami, aby osiągnąć światowe standardy w kwestii zdrowia? Stowarzyszenie MANKO, organizator kampanii społecznych Lokal Bez Papierosa.pl oraz Polska Bez Dymu, udziela odpowiedzi na te pytania.

Kolizja przy moście »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie aw
Przy moście Sikorskiego miała miejsce kolizja busa z tramwajem. Na razie ruch tramwajowy w kierunku pl. Jana Pawła II jest tam niemożliwy.

Szczytnicka piątka »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie OMW
W sobotę, 4 czerwca wystartuje drugi z cyklu czterech biegów długich rozgrywanych w ramach 19. Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Tym razem długodystansowcy będą się ścigać w parku Szczytnickim.

Dbam, to mam! »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie opr. EP
To hasło było motywem przewodnim happeningu, promującego dbałość i troskę o otaczającą nas przestrzeń. Impreza odbyła się w śródmiejskim kwartale ulic Reja–Ładna–Grunwaldzka a jej główną atrakcją było malowanie murali na ścianach okolicznych kamienic. Partnerem akcji i sponsorem farb była wrocławska marka Dekoral.

25 mln za wał na Kozanowie »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie opr. RW
Marszałek Rafał Jurkowlaniec podpisał dziś porozumienie w sprawie budowy wału przeciwpowodziowego na Kozanowie. Umowa, której sygnatariuszem jest też gmina Wrocław, zakłada, że nowy wał będzie miał ponad kilometr długości. Jego budowa ma pochłonąć 25 mln zł. 10 mln zł przeznaczy na ten cel budżet państwa z „Programu dla Odry 2006”. Kolejne 10 mln zł wyłoży na ten cel Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ostatnie 5 mln zł musi dopłacić gmina Wrocław.

Wyłudził ponad 30.000 zł »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie KMP Wrocław
Kryminalni Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole zatrzymali 31-latka, podejrzewanego o 29 oszustw. Do pierwszego ze zdarzeń doszło latem 2007 roku.

Stresujący stresssss… »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LTM Communications
Niewielkie dawki stresu i codzienny wyrzut adrenaliny są dla naszego organizmu bodźcem mobilizującym do działania i podejmowania nowych wyzwań. Jednak pozytywnych rezultatów nadmiernej pobudliwości nerwowej jest zdecydowanie mniej, niż jej groźnych skutków. Częsty, nawet niewielki, ale powtarzający się stres, może powodować bowiem wiele problemów zdrowotnych, dlatego powinniśmy nauczyć się z nim radzić.

Nie ma już SLD w radzie »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie RW
Leszek Cybulski nie jest już członkiem wrocławskiego SLD. W piątek dostarczył swoją rezygnację do siedziby partii. Powodem jest konflikt Cybulskiego z regionalnymi władzami. Jako jedyny radny wstrzymał się od głosowania podczas uchwalania przez radę miasta podwyżek opłat za żłobki.

''Piknik Rodzinny'' »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie opr. EP
Już w najbliższą niedzielę 5 czerwca w parku Staszica odbędzie się impreza plenerowa "Piknik Rodzinny", na którą organizatorzy akcji Wrocławianie na Polanie zapraszają wszystkich wrocławian.

Zabawa ''po przejściach'' »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie aw
Nana i Fart doznały w życiu wiele krzywd, jednak teraz ich los się powoli odwraca. Pod opieką wrocławskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dochodzą do siebie.

PAN od matematyki »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie RW
Prof. Krzysztof Bogdan z Politechniki Wrocławskiej został laureatem prestiżowej nagrody Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk (PAN) za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie matematyki.

Marihuana w doniczkach »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie aw
Nerwowo zerkali na policjantów i usiłowali ukryć się w pobliskiej klatce schodowej - funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Okazało się, że trafili na trop miniplantacji konopi indyjskich.

Nowi muzycy w Męskim Graniu »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie opr. EP
Siły Męskiego Grania wzmocnili nowi artyści. Oprócz muzyków, którzy wzięli udział w nagraniu singla "Kobiety nam wybaczą", na siedmiu koncertach w całym kraju będzie można usłyszeć i zobaczyć na żywo między innymi zespoły Myslovitz, Raz Dwa Trzy, Pink Freud, Kumka Olik, a także Janusza Staszewskiego, Abradaba i Olafa Deriglassoffa.

Najazd rycerzy na Arsenał »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Opr. aw
Mieszczanie mili słuchajcie! Na wielki turniej rycerski w dniu 4 czerwca (sobota) roku pańskiego 2011 do Arsenału naszego prosim a turnieju onym zabawę i konkurencyję gwarantujem kwiat rycerstwa ciągnąc do Arsenału bedzie a mieczy i zbroi nie żałując tako w sobotę inscenizacje turnieju czynić bedziem.

Cała Polska Chodzi Boso - harmonogram »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie opr. EP
Cała Polska Chodzi Boso pozytywna akcja społeczna o charakterze proekologicznym i prozdrowotnym, która promuje tworzenie zielonej przestrzeni w miastach - od architektury do stylu życia. Jest nastawiona na promocję rekreacji, debaty o zrównoważonym rozwoju oraz roli środowiska naturalnego w życiu współczesnych metropolii. Akcja odbywa się równolegle we Wrocławiu, Trójmieście i Katowicach.

Jak bezpiecznie latać samolotem w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie dotPR
Co jest potrzebne przed podróżą? W którym trymestrze najlepiej planować wylot? Gdzie usiąść w samolocie i jak zapinać pasy? Wątpliwościom nie ma końca, kiedy kobieta nie leci sama, a z dodatkowym pasażerem… w brzuchu.

Płonące auto »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie aw
W niedzielę po południu na moście Grunwaldzkim zapaliło się auto. Dym widać było z daleka.

Nierozliczony mord bałkański »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Wojciech Haller
Niedawne zatrzymanie Ratko Mladicia zwróciło uwagę świata na problem rozliczania zbrodni popełnionych w czasie wojen w byłej Jugosławii. Generał Mladić jak mało kto zasłużył na aresztowanie. Jednak nie on jedyny...

Polaku załap się na fundusz socjalny! »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Interia.pl
Pracodawca, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników (w przeliczeniu na etaty) - na dzień 1 stycznia danego roku, powinien utworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie wydatki można sfinansować z jego środków.

Tramwaje wrócą na Grunwaldzki »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Opr. aw
Nie tylko dzieci otrzymają prezent 1 czerwca. Wtedy właśnie zakończy się remont torów od ronda Reagana do mostu Grunwaldzkiego.

Majówkowe Targi Przedszkolaka już w ten weekend »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie targiprzedszkolaka.pl
Zaczynamy wielkie odliczanie do kolejnego spotkania z przedszkolakami, ich rodzicami i opiekunami, w ramach drugiej edycji TARGÓW PRZEDSZKOLAKA. Niedawno spędziliśmy fantastyczny rodzinny weekend w Warszawie; teraz czas na Wrocław. Zapraszamy już 28-29 maja do hali IASE przy ul. Wystawowej 1. W ciągu dwóch dni targowych na rodziny odwiedzające Targi będzie czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. Warto zaplanować ten czas na wspólną, rodzinną zabawę.

Śląsk gromi i jest wicemistrzem »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie AS, fot. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław rozbił Arkę Gdynia 5:0 i został wicemistrzem Polski! Trzy bramki zdobył Cristian Diaz, a jedną dołożył... bramkarz Marian Kelemen. Wrocławianie po 24 latach znów awansowali do europejskich pucharów.

Koncertowe podwórko  »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie RW
Dziś już ostatni dzień Podwórkowej Rewolucji w pasażu między ulicą św. Antoniego i Ruską. O godzinie 18 zagra zespół Kormorany. - Niesamowita impreza – zachwycała się w sobotę Karolina, wrocławska studentka. - Okazuje się, że można się świetnie bawić nawet na takim, wydawało by się, niepozornym podwórku.

Zabawa na Targach Przedszkolaka »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie bom
Dziś kolejny dzień Targów Przedszkolaka. Impreza odbywa się w hali IASE przy ulicy Wystawowej.

Zobacz latające psy »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie Paf
W Parku Południowym trwa drugi dzień zawodów w psich lotach. Zobacz, jakich ewolucji wymaga złapanie frisbee w locie.

Wykład o szamanach »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie bom
O godzinie 12 w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu rozpocznie się wykład Konrada Górnego pt. „Szamani są wśród nas”.

Walczyła o fotel rektora »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Trzy panie i mężczyzna walczyli o fotel rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu. Wygrał prof. Marek Ziętek, stomatolog. Rozmowa z prof. Anną Abramczyk, szefową pielęgniarek, która ubiegała się o to stanowisko.

Tragiczny wypadek »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie RW
Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 5. W miejscowości Przywsie, gmina Żmigród samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Kierowca zmarł.

Ograniczony doping w ramach protestu »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie as
W niedzielę piłkarze Śląska staną przed olbrzymią szansą na największy sukces od lat 80. Wiele wskazuje na to, że kibice pomogą im w walce tylko połowicznie. Zapowiadają, że w ramach protesty, będą dopingować tylko w drugiej połowie.

Niecodzienny Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie opr. EP
Nie traktujmy Dnia Dziecka jako kolejnej okazji do zasypania malca nowymi zabawkami. Dajmy się ponieść dziecięcej wyobraźni i zastanówmy się, jak wyglądałby idealny dzień według naszej pociechy. Wcielmy pomysły w życie i sprawmy, że maluch w dniu swojego święta poczuje się naprawdę wyjątkowo!

Dobre Strony we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie opr. EP
Trwają DOBRE STRONY – ogólnopolskie targi książki dla dzieci i młodzieży. Wrocławski Rynek tonie w bajkach i molach książkowych, a najmłodsi świętują kilkudniowy Dzień Dziecka z Dobrymi Stronami, który potrwa aż do niedzieli, 29 maja.

Frankowe kredyty kosztują Polaków dodatkowo 30 mld zł »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ryzyko walutowe kredytów można już liczyć w dziesiątkach miliardów. Zadłużenie osób, które w latach 2007-2009 pożyczyły na nieruchomości 68 mld zł we franku szwajcarskim, skoczyło już prawie do 100 mld zł.

Finał EUROpean Cultural Cup – Wrocław 2011 »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie opr. EP
Już dzisiaj o godzinie 16:15 na Polach Marsowych we Wrocławiu mecz finałowy rozstrzygnie, która z europejskich drużyn młodzieżowych zwycięży w turnieju EUROpean Cultural Cup – Wrocław 2011. Imprezę rozpoczną mecze ćwierćfinałowe o godzinie 09:30. Do godz. 16:00 okaże się, kto zagra w finale. Dla fanów piłki nożnej wstęp wolny na wszystkie mecze tego dnia.

''Wyginam śmiało ciało'' »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie opr. EP
Uniwersytet Dzieci serdecznie zaprasza na piknik naukowy, który odbędzie się już jutro (28 maja) w parku przy ulicach Tęczowej i Kolejowej. W czasie pikniku na dzieci w wieku 6-13 lat czekają aktywności sportowe oraz warsztaty naukowe na temat zdrowia prowadzone przez wykładowców z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego.

Przejazd prawie zamknięty do poniedziałku »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Od czwartku wieczór do godz. 5 w poniedziałek ograniczony zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Borowskiej.

Nowe lotnisko w ''necie'' »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Nowoczesna, przejrzysta i funkcjonalna - taka będzie nowa strona internetowa wrocławskiego lotniska. Konkurs na www portu wygrała wrocławska firma Lama Media.

Jaka działalność wymaga koncesji? »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Tax Care
Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą musi mieć na uwadze, że niektóre rodzaje prowadzonej działalności wymagają koncesji lub zezwolenia na jej wykonywanie.

Przeciskał się tirem »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie aw
Znaki na ul. Długiej, jadąc w kierunku Kozanowa, ostrzegają przed niskim wiaduktem kolejowym. Niestety co jakiś czas zdarza się kierowca, który się zagapi, a wtedy...

Wyspa dla bogaczy »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie RW
- Jeszcze miesiąc temu tego nie było, a teraz już prawie cały budynek postawili - dziwiła się Dorota, studentka uniwersytetu, spacerując po wyspie Piasek. Na polanie jest realizowana nowa inwestycja. Powstają ekskluzywne apartamenty – Rezydencja Piasek.

Historia cienkiego kawałka lateksu »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie aw
Kalendarz zgotował nam niespodziankę: 28 maja mamy Dzień Bez Prezerwatywy, a dwa dni później, 30 maja, Dzień Bez Stanika.

Bez poślizgu na Uniwersyteckim »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie RW
Chodnik na moście Uniwersyteckim nareszcie nie będzie śliski po deszczu albo w zimie. Dokładnie rzecz biorąc - jego część – tzw. od górnej wody, czyli od ulicy Grodzkiej do pomnika Powodzianki. Trwa wymiana płytek chodnika.

Impreza jak w latach 20. »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Wrocławianie będą mieli okazję przenieść się w czasie do szalonych lat dwudziestych już 4 czerwca. Zaklęte Rewiry otwierają swoje podwoje w sobotni wieczór stylowym koncertem, usłyszymy standardy od jazzu i swingu po rock and roll.

20 chętnych na most »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Dwadzieścia firm wyraziło swe zainteresowanie partnerstwem publiczno - prywatnym przy projekcie "Budowa Mostu Wschodniego we Wrocławiu". Zgłosili swoje kandydatury miastu.

Intercity dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Sezon rowerowy już w pełni, dlatego PKP Intercity zaprasza wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Fizyk od mózgu »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie opr. RW
Od poniedziałku 30 maja, do czwartku 2 czerwca we Wrocławiu będzie przebywał prof. Marek Czosnyka z University of Cambridge.

Spłonął autobus »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie RW
Dziś w nocy zapalił się autobus wrocławskiego MPK.

Obrączka Pileckiego »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie aw
Na bulwarze stanął pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. Jakie są pierwsze wrażenia wrocławian?

Truskawki tanieją, zatruć nie będzie »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie RW
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników truskawek – te aromatyczne i sezonowe owoce coraz częściej pojawiają się we wrocławskich warzywniakach. Ich cena spada z dnia na dzień. Tymczasem coraz więcej osób spogląda z nieufnością na sezonowe warzywa – u naszych sąsiadów spowodowały serię zatruć.

Przez błędy GUS będzie spisywał jeszcze raz »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie RW/INTERIA.PL
GUS chce jeszcze raz spisać Polaków już wcześniej spisanych przez rachmistrzów. Jak ustaliła reporterka radia RMF FM, problem dotyczy 18 tysięcy osób, głównie mieszkańców domów jednorodzinnych. Spis trzeba powtórzyć przez błędy w rejestrach z adresami.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Victor to niż, który będzie odpowiedzialny za najbliższe załamanie pogody. Nastąpi ono dziś w nocy.

Konsultanci finansowi potrzebni od zaraz »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Daria Wancicka
Polscy pracodawcy już kilka lat temu zauważyli zalety zatrudniania na kluczowe stanowiska finansowe kandydatów z firm doradczo-consultingowych.

Grodzą Rynek, żeby zakwitł »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie RW
Część Rynku wokół pręgierza jest odgrodzona siatką. - Chyba nie będą teraz robić tu jakiś remontów? – pytała z obawą Krystyna, wrocławianka. Bez obaw – za kilka dni ogrodzenie zniknie, pojawią się za to... wspaniałe ogrody i mnóstwo roślin.

Sztuka improwizacji »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Projekt Art of Improvisation stwarza rzadką okazję prezentacji znakomitych artystów awangardowej sceny muzyki improwizowanej - autorytetów międzynarodowych, skonfrontowanych z kreatywną i świeżą młodą polską sceną muzyczną oraz środowiskiem wrocławskim.

Młyńskie do remontu »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Piesi chodzą jeszcze swobodnie, ale już pierwsze ekipy pojawiły się na mostach Młyńskich. Na północnym już trwają prace robotników z Pol - Dróg Piła.

Franki wciąż popularne »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Do niemal 700 tys. osób, które mają problem z kredytem we franku szwajcarskim, dołączają kolejne. Frank utrzymuje swoją pozycję w sprzedaży kredytów mieszkaniowych, w przeciwieństwie do euro, którego ubywa z miesiąca na miesiąc.

Już zakasali rękawy »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie aw
Pierwsze prace przy rozbudowie Pasażu Grunwaldzkiego ruszą już w lipcu. Budynek ma być gotowy w 2012 roku.
Zdjęć: 5  

Poleć do Gdańska »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Tego lata będziesz mógł polecieć z Wrocławia nad polskie morze! W czerwcu rejsy na trasie Wrocław-Gdańsk uruchamia linia Eurolot. Spółka córka PLL LOT realizuje ambitny plan połączeń regionalnych lotnisk w Polsce.

Punkt od pucharów »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie AS
Zwycięstwo Śląska z Ruchem Chorzów 2:1 i wyniki innych spotkań sprawiły, że wrocławianie są o krok, a właściwie jeden punkt, od europejskich pucharów. Wystarczy zremisować w niedzielnym meczu z broniącą się przed spadkiem Arką Gdynia. Niestety, w meczu nie zagra kapitan drużyny Sebastian Mila.

Posadź wygodnie swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie MM Collection
Współczesny tryb życia to dla wielu osób ciągły stres, pośpiech i praca. Niestety wszystko niesie za sobą konsekwencje. Zazwyczaj odbija się to na naszym zdrowiu, samopoczuciu i.. kręgosłupie. Obecnie 40% ludzi w Polsce cierpi na różnego rodzaju bóle kręgosłupa – o czym należy więc pamiętać?

Masz mało narkotyków? Nie martw się »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę: Będzie można odstąpić od ścigania, gdy dana osoba ma nieznaczne ilości środków odurzających na własny użytek i nie jest dilerem.

Polaków stać wreszcie na wakacyjny wyjazd »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. EP
Ubiegłoroczne wakacje niemal połowa Polaków spędziła w swoich domach. Pozostali szczęściarze, którzy mieli okazję skorzystania z wypoczynku choć w innym regionie kraju, najczęściej stacjonowali u rodziny. Tylko co trzeciego rodaka stać było na wynajęcie hotelu lub domku letniskowego. Wakacje 2011 mogą diametralnie zmienić te statystyki. W jaki sposób? Dzięki gorączce zakupów grupowych, z których korzystało już ponad 3 mln Polaków.

Żywa pochodnia na komendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie aw
W środę po południu do komendy powiatowej policji wszedł mężczyzna. Oblał się cieczą i podpalił.

Powstanie nowy most »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie ers
W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Aleksander Skorupa podpisał zezwolenie na budowę mostu na rzece Odrze, który połączy Brzeg Dolny i Głoskę. – To jedna z przyjemniejszych moich decyzji – przyznał wojewoda.

Motocyklista w szpitalu »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Wypadek z udziałem motocyklisty zdarzył się dziś rano po godz. 9 przy skrzyżowaniu ul. Mościckiego i Koreańskiej.

Otwierają kąpieliska »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
1 czerwca Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław otwiera kąpieliska - Morskie Oko oraz basen Kłokoczyce. Ze względu na przebudowę ul. Kosmonautów kąpielisko Glinianki zostanie udostępnione dopiero 15 czerwca. Będzie się w nich można kąpać do 31 sierpnia.

Napadał na banki »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie aw
Jest podejrzany o kilka napadów na banki w Legnicy i we Wrocławiu. Okradał nie tylko sejfy, lecz i portfele klientów, którzy akurat znaleźli się w banku. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Kup miejsce biznesowe, zobaczysz walkę za darmo »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. as
Bilet na wrześniową walkę bokserską Tomasz Adamek – Witalij Kliczko za darmo? Tak, ale tylko dla pierwszych 500 osób, które kupią miejsce biznesowe na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Dzień Mamy w Tygodniku »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
26 maja to Dzień Mamy. Wszyscy biegną wtedy z kwiatami lub laurkami. Zobacz jakie życzenia swoim Mamom złożyli czytelnicy Tygodnika Wrocławskiego.

Baśnie nie z tego miasta »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
W Dzień Dziecka o godzinie 17.00 rozpocznie się promocja książki „Baśnie nie z tego miasta. Opowieść wrocławskich dzieci”.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
Koncert Berlińczyków, kino, rejsy po Odrze czy Targi Przedszkolaka - wszystko to w zasięgu ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Dzień dziecka w Heliosie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
W weekend 28 – 29 maja oraz 1 czerwca kino Helios będzie rozdawać zaproszenia do "Wioski Indiańskiej - Tipi Town" oraz "Zoolandia - mini parku linowego". A do tego w dniu 1 czerwca malowanie buziek, zabawy z Clownami i wiele innych atrakcji.

Letni prysznic – szybko i oszczędnie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Kąpiel pod prysznicem to około 3-4-krotnie niższe zużycie wody w porównaniu do pełnej wanny. Pod prysznicem oszczędzamy również coraz cenniejszy dla nas czas. Z drugiej jednak strony kąpiel z pianką jest o wiele bardziej relaksująca po intensywnym dniu pracy. Co zatem wybrać?

Dolnośląski noblista »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. RW
Wojciech Wodo, student V roku Informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki został laureatem dolnośląskiego etapu konkursu Studencki Nobel 2011 w branży nauk ścisłych oraz laureatem uczelnianym Politechniki Wrocławskiej.

III Leo Festiwal »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Opr. aw
Filharmonia Wrocławska zaprasza do wzięcia udziału w III Leo Festiwal, który odbędzie się od 24 – 29 maja.

Doliną Bystrzycy do Wrocławia  »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Opr. aw
Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN na spacer z kijkami w Dolinie Bystrzycy. Tym razem proponujemy trasę biegnącą wzdłuż rzeki Bystrzycy z Kątów Wrocławskich do Jarnołtowa (dzielnicy Wrocławia). Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i regenerację sił we wrocławskim Parku Wodnym w strefie saun.

Polityka wasza - bieda nasza »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie RW
Śmierć z kosą i związkowcy przebrani za członków rządu - tak przebiegał we Wrocławiu protest związkowców z Solidarności.

Wrocławianie powitają Słońce  »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Już jutro, 26 maja, będzie miała miejsce akcja "Wrocławski Surynamaskar na Rynku". Po raz pierwszy we Wrocławiu!

W ciąży trudniej o kredyt »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przychodzi kobieta w ciąży po kredyt i może mieć problem. Część banków w obawie, że przyszła mama nie wróci do pracy, albo też pracodawca nie będzie chciał jej przyjąć, może z dystansem podejść do jej zdolności kredytowej.

Przed walką Adamek - Kliczko »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie as
Czasem konferencje bokserów przed walką przypominają cyrk - wyzwiska, obrażanie się nawzajem, a w najlepszym wypadku nie podanie sobie ręki. Tym razem było zupełnie inaczej. W bardzo kurtuazyjnej atmosferze upłynęło pierwsze spotkanie Tomasza Adamka i Witalija Kliczko, którzy 10 września na Stadionie Miejskim stoczą walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Instytut Informatyki UWr wyróżniony »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Wiktor Pastucha
Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał wyróżnienie Państwowej Komisji Akredytacyjnej działającej na rzecz doskonalenia jakości kształcenia. Poza IIUWr najwyższą ocenę wśród kierunków informatycznych w Polsce zdobyły jeszcze tylko Uniwersytety Warszawski i Jagielloński.

Przechwycili kamizelki terrorystów »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. Daniel Biernat/ fot. PKW
Polscy żołnierze w Afganistanie zlikwidowali kolejne skrytki na broń, amunicję oraz materiały wybuchowe. Najbardziej niebezpiecznym przedmiotem przechwyconym przez Polaków były 2 kamizelki samobójcy.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie inPlus PR
Schorzenia kręgosłupa są jednymi z najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Szacuje się, że cierpi na nie blisko 90% dzieci i młodzieży, a ich przyczyną jest m.in. zła postawa podczas siedzenia.

Dobre Strony już jutro! »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Już jutro, 26 maja, ruszają we Wrocławiu DOBRE STRONY – II edycja Ogólnopolskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży. Weź kupon od Bajarza i wygraj książkę!

Alkohol serwowali gratis »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie bom
Strażnicy zbadali sprawę alkoholu podawanego gratis w 3 hotelach przy ul. Kochanowskiego. Udzieli też pomocy kobiecie potrąconej przez samochód i byli wzywani do 16-latka, który na skuterze zderzył się z matizem.

Wrocław jakiego nie znaliście »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Marzena Smolak
Jak wyglądał Wrocław w latach sześćdziesiątych możemy zobaczyć na zdjęciach Tomasza Olszewskiego, fotografika zatrudnionego w latach 1960–1969 w Pracowni Urbanistycznej Wydziału Budownictwa Urbanistyki i Architektury Rady Narodowej miasta Wrocławia.

Windą na peron tymczasowy »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie bom
Niepełnosprawni mogą już wjeżdżać na peron 6 wrocławskiego Dworca Głównego. Dziś przy wejściu od ulicy Suchej zamontowano windę dla osób na wózkach.

Pierwszy wieżowiec Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Dzisiaj jego wysokość ani rozmiary na nikim nie robią wrażenia, ale w latach 20. XX wieku budowa tego gmachu była wielkim wydarzeniem. Takim, jakim obecnie jest wznoszenie Sky Tower. Oto historia pierwszego wrocławskiego wieżowca.

Wybudują płytę postojową na lotnisku »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. RW
Port Lotniczy Wrocław rozstrzygnął przetarg, do którego oferty złożyły 4 firmy. Inwestycja będzie kosztować 62,4 mln zł brutto.

Nie będzie kapać »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie RW
Nie będzie nam już kapać woda na głowę podczas opadów w przejściu podziemnym pod placem Jana Pawła II. Nie będzie również niebezpieczeństwa, że spadnie na nas kawałek stropu. Trwa naprawa belek podtrzymujących strop.

To najlepszy moment na inwestycje? »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. EP
Mieszkania kupowane tylko po to, by z zyskiem sprzedać je niemalże 24h później, walka o najciekawsze na rynku oferty i rosnąca w zastraszającym tempie liczba mieszkań – tak wyglądał boom mieszkaniowy, który ogarnął największe polskie miasta pod koniec ubiegłej dekady. Po szaleństwie na rynku nieruchomości nastąpił kryzys. Jak teraz kształtuje się sytuacja i czym możemy już śmiało mówić o jego zażegnaniu?

Startuj do UAMO »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. RW
UAMO, organizacja z Monachium, zaprasza na kolejną edycję festiwalu pod tą samą nazwą. Tegorocznym hasłem przewodnim jest „Ultra Social”. Po raz pierwszy na trasie UAMO City Tour znalazł się Wrocław.

Horror! Czerwie w kinie »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. RW
Padlina zaatakowała jako pierwsza - około 2004 roku. Potem było coraz bardziej psychodelicznie, a teraz będzie strasznie. W Kalamburze zapowiada się kolejna niesztampowa impreza. Alternatywa z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu w połączeniu z niemieckim horrorem. Tylko dla widzów o mocnych nerwach i silnej psychice. Grupa Czerwie będzie na żywo grała do najsławniejszego horroru.

Podwórkowa rewolucja »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie RW
Zaczęło się od kilku nieśmiałych murali w bezimiennym pasażu. To było dwa lata temu. Teraz to już nie tylko impreza. To prawdziwa podwórkowa rewolucja.

Szczypiorniści pomogą chorym dzieciom »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. EP
Już we wrześniu odbędzie się aukcja piłek z autografami reprezentantów Polski w piłce ręcznej. Dochód z licytacji zasili konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Dzień Dziecka potrwa trzy dni! »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie Wrocławski Teatr Lalek
We wrocławskim Teatrze Lalek Dzień Dziecka trwa trzy dni! Najweselsze święto w roku zaczniemy celebrować już 28 maja.

Latające psy we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie Opr. aw
W sobotę, 28 maja, w Parku Południowym we Wrocławiu rozpocznie się szósta już impreza z cyklu Dog Chow Disc Cup.

AfryKamera już wkrótce! »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. EP
AfryKamera – jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal kina afrykańskiego, rusza po raz szósty w Polsce i piąty we Wrocławiu!

Miał chronić przed promieniowaniem »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Potężny bunkier dowodzenia znajduje się w miejscowości Wysoka za Ołtaszynem. Obiekt ma kilka pięter w dół. W środku znajdują się centrale telefoniczne i pomieszczenia dla wojska.

Jestem wolny, więc jem »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie RW
Tylko we Wrocławiu można było wpaść na tak oryginalne uczczenie najbardziej przełomowego wydarzenia w historii naszego kraju. 4 czerwca – z okazji rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce wrocławianie będą... wykwintnie jeść, dobrze pić i doskonale się bawić. Na Rynku odbędzie się III edycja "Europy na widelcu" – wolnościowej biesiady.

Wrocławianie na Polanie »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie CIRS
W sobotę 28 maja w parku Słowackiego (za Panoramą Racławicką) odbędzie się impreza plenerowa "Piknik Rodzinny", na którą organizatorzy akcji Wrocławianie na Polanie zapraszają wszystkich wrocławian.

Na Dzień Dziecka konto zamiast zabawki? »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki coraz częściej adresują ofertę kont osobistych bezpośrednio do nastolatków. Taktyka tanich usług finansowych dla młodzieży w przyszłości może zaprocentować podwójnie.

Wkrótce otwarcie Barki Tumskiej »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie red
Pierwsza wrocławska restauracja na wodzie już w czerwcu zaprosi gości na swój pokład. Barka Tumska, zacumowana rok temu w samym sercu miasta, przed otwarciem przechodzi ostatnie fazy przygotowań.

Mieszkania: spadek nowych inwestycji »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Niemal pod każdym względem kwiecień br. był dla budownictwa mieszkaniowego gorszy od kwietnia roku ubiegłego. Poprawili się tylko inwestorzy indywidualni, którzy dostali o kilkadziesiąt pozwoleń na budowę więcej niż przed rokiem.

Bajarze opanowują Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Opr. aw
W niedzielę, 22 maja, na ulice Wrocławia wyszli Bajarze – brodate postaci w cylindrach, binoklach i szerokich spodniach z okazałymi guzikami. Można je spotkać w tramwajach, autobusach, a nawet w Aquaparku i w ZOO. Najwięcej ich pojawi się na Rynku w trakcie Dobrych Stron – targów książki dla dzieci i młodzieży.

Zabiorą ci połowę pensji  »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Kancelaria Prawna Skarbiec
Kodeks pracy upoważnia pracodawcę do potrącenia należności z pensji pracownika bez jego zgody z tytułu zaciągniętych przez niego zobowiązań. Są one potrącane z wynagrodzenia netto, czyli po odliczeniu składek na ZUS i zaliczki na podatek dochodowy.

Rozmawiają o sztucznej inteligencji »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie opr. RW
Systemy wspomagania diagnostyki medycznej, identyfikacja twarzy w systemach bezpieczeństwa oraz nowatorskie algorytmy z dziedziny sztucznej inteligencji to niektóre z zagadnień, jakimi od poniedziałku zajmą się uczestnicy konferencji CORES i HAIS na Politechnice Wrocławskiej.

Pogoda się załamie... »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie aw
... a przy okazji załamią się osoby, którym upały odpowiadają. Nadciągają bowiem zimniejsze dni.

Kolejna wrocławska panorama »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
Wielkimi krokami zbliża się VII Wrocławska Panorama Kabaretu. Zarezerwuj sobie czas 30 maja.

Coraz bliżej Mostu Wschodniego »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
Jeszcze tylko trzy dni mają inwestorzy prywatni zainteresowani partnerstwem publiczno - prywatnym przy projekcie "Budowa Mostu Wschodniego we Wrocławiu", by zgłosić swoją kandydaturę miastu.

Rdestowa przejezdna... za tydzień »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
W nocy z 27 na 28 maja zostanie otwarte skrzyżowanie Rdestowej z Graniczną. Jest ono zamknięte od końca marca, kiedy to rozpoczęto przebudowę Granicznej od ronda przy ul. Skarżyńskiego do lotniska.

Znowu uziemieni przez wulkan? »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie aw
Islandzki wulkan znowu straszy. Czy pasażerowie podróżujący z i na wrocławskie lotnisko powinni się obawiać?

Uważajcie na rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
W poniedziałek czeka nas wzmożony ruch na drogach po weekendzie. Należy pamiętać o zmianie przepisów dotyczących rowerzystów.

Czeski bus wpadł do rowu »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie AS
Na autostradowej obwodnicy Wrocławia na wysokości węzła Smolec-Lotnisko czeski bus wpadł do rowu.

TIR zderzył się z busem wiozącym dzieci »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie AS
Do zdarzenia doszło po godz. 10 na drodze między Oleśnicą i Namysłowem. Bus wiozący dzieci z Węgier zderzył się z TIR-em. 12 osób zostało rannych.

Zwierzęta - mieszczuchy »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie Paf
Kaczka w dziupli na drzewie, Jerzyk w klatce wentylacyjnej, sroka w niemowlęcym wózku a lis w kępie zieleni, tuż przy skrzyżowaniu – zwierzęta coraz częściej stają się mieszczuchami. W centrach miast możemy spotkać gatunki, które wzbudzają nasze zaciekawienie nawet w środku lasu.

Odra rzeką życia czy śmie(r)ci? »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie opr. EP
W piątek 20 maja RZGW we Wrocławiu zorganizował obchody "Światowego Dnia Ziemi" pod hasłem "ODRA RZEKĄ ŻYCIA, NIE ŚMIE®CI". Akcja zbiorowego sprzątania miała pokazać mieszkańcom, jakim problemem są wszechobecne na odrzańskich wałach śmieci i o ile lepiej by nam się spacerowało, wypoczywało i żyło nad Odrą, gdyby ich nie było.

Strzelili trzy gole i przegrali »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie AS, fot. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław przegrał w Zabrzu z Górnikiem 1:3. Trudno jednak wygrać, jeśli się traci dwie bramki samobójcze. Podopieczni Oresta Lenczyka próbowali gonić rywala, ale nie mieli już tyle szczęścia i determinacji, jak tydzień temu, gdy przegrywali z GKS-em Bełchatów a mimo to wygrali.

Zawalił się budynek - jedna osoba nie żyje »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie opr. EP
Dziś w Świebodzicach (woj. dolnośląskie) doszło do zawalenia się starego budynku. W wyniku zdarzenia jeden mężczyzna nie żyje, a dwaj zostali ciężko ranni.

Walczyć o puchary? Oto jest pytanie... »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie AS
Piłkarze Śląska Wrocław zagrają dziś (godz. 20) w Zabrzu z Górnikiem. Wrocławianie stoją przed niepowtarzalną szansą wywalczenia awansu do europejskich pucharów. Tylko czy obecnie jest sens pchać się do Europy?

Fukushima a sprawa Polska »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie opr. RW
We wtorek, 24 maja o godz. 10.00 w auli gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej rozpocznie się seminarium pt. „Co się stało w Fukushimie i co z tego wynika dla Polski?” (wyb. Wyspiańskiego 27). Wstęp wolny.

Mała odwilż w kredytach konsumpcyjnych »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nadal liczą na kredyty hipoteczne, ale z obawy przed rosnącym udziałem złych kredytów mieszkaniowych hamują luzowanie polityki kredytowej. Po trzech latach zimy zanosi się natomiast na niewielką odwilż w finansowaniu konsumpcji. Na największe fory w najbliższym czasie mogą jednak liczyć małe i średnie firmy. Tu dojdzie do ostrej walki o każdego klienta gotowego wziąć kredyt – wynika z raportu NBP „Sytuacja na rynku kredytowym w II kwartale 2011 roku”.

Kosztowne wpłaty na własne konto »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Tax Care
Za wpłaty gotówkowe banki liczą sobie niebagatelne kwoty. Przynosząc do oddziału 3 tys. zł, przedsiębiorca za zasilenie własnego konta może zapłacić nawet 18 zł prowizji. Na palcach jednej ręki można policzyć te instytucje finansowe, które za wpłatę gotówki nie policzą nic.

Pijane alfa romeo »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie aw
W nocy odbył się pościg po ulicach Wrocławia. Policjanci gonili niepokornego kierowcę w alfa romeo.

Walka z minami - pułapkami  »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie kpt. Piotr Szczepański
Od 9 do 20 maja w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu przeprowadzony został krajowy kurs instruktorów przeciwdziałania improwizowanym urządzeniom wybuchowym (C-IED).

''Szklana Kropla'' »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie DUW, opr. EP
W sobotę 21 maja odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy ''Szklana Kropla'' kończące konkurs na najlepszy projekt statuetki bądź innej, przestrzennej formy plastycznej, która swoim wyglądem będzie nawiązywać do ''Szklanej Kropli'' – symbolu aktywności i wkładu kobiet w życie publiczne. Statuetki zostaną wręczone jako trofeum podczas czerwcowej gali dla najlepszych inicjatyw, instytucji i osób, zaangażowanych na rzecz aktywności publicznej kobiet na Dolnym Śląsku.

Na Piłsudskiego wrócą tramwaje »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Opr. aw
Już za tydzień tramwaje linii 0, 5, 11 i 15 wrócą na swoją trasę. Zakończony zostanie bowiem remont torowiska od pl. Legionów do Świdnicka.

Żaglowce i myśliwce pod dachem »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Opr. aw
Wszystkie konkursowe prace, czyli ok. 200 plastikowych modeli będzie można zobaczyć 29 maja, na urządzonej w sali widowiskowej Ośrodka Działań Twórczych Światowid wystawie.

Koniec świata to standard »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie aw
Jeden z amerykańskich kaznodziejów Harold Camping zapowiedział koniec świata na sobotę, 21 maja 2011 roku. Miał to obliczyć dzięki informacjom zawartym w Biblii. Czy sekty często straszą nas Armageddonem?

Śląski Rembrandt powrócił  »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie RW
Obraz autorstwa wybitnego malarza , żyjącego w latach 1630 – 1706, zwanego „śląskim Rembrandtem” został odnaleziony w 2010 roku na strychu kościoła św. Antoniego we Wrocławiu.

Uszkodzona zwrotnica w centrum »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
MPK poinformowało właśnie o uszkodzonej zwrotnicy przy Arkadach Wrocławskich. Tramwaje jeżdżą objazdami.

Hipokryci czy obrońcy? »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie RW
- O! Sierpień'80 się kręci, pewnie zaraz będzie rozróba – mówiła ze strachem Barbara pracująca w jednej z restauracji w Rynku. Na szczęście związkowcy, znani z dość ostrych i radykalnych wystąpień, dziś tylko rozdawali przechodniom gazety i informowali o tym, jak wielkim złem jest prywatyzacja szpitali. - To hipokryzja! - oburzali się niektórzy wrocławianie.

Fascynacja bębnami »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie red
Zespół „Foliba” powstał w 2005 roku w Brzegu, założony przez Łukasza Dembińskiego. W skład zespołu wchodzi pięć osób z Wrocławia.

Bez przymusu na informatyce »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie red
„Nie zmuszamy do bycia wyjątkowym” - to hasło rozpoczętej 13 maja ogólnopolskiej akcji promocyjnej Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Filharmonia zaprasza  »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
"Smak dźwięki" i finał Festiwalu Musica Electronica Nova to najbliższe wydarzenia, na które zaprasza Filharmonia Wrocławska.

Budynek jak złoto Meksyku »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie opr. RW
Architekci z wrocławskiej pracowni ArC2, znani z nietypowych pomysłów na budownictwo mieszkaniowe (ostatnio charakterystyczna szeregówka MikMak), znowu zaskakują.

Harcerze opanują Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie phm. Dorota Chomiak
21 maja Wrocław stanie się stolicą dolnośląskich harcerzy! Tego dnia odbędzie się Zlot Chorągwi Dolnośląskiej, organizowany przez Komendę Hufca ZHP we Wrocławiu oraz Chorągiew Dolnośląską ZHP. Na imprezę przybędzie ok. 700 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów oraz seniorów.

Znasz Bory Dolnośląskie? »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
W poszukiwaniu pięknych krajobrazów i odpoczynku na łonie natury, nie trzeba wcale jechać za siódmą górę. Najbliższe okolice pełne są zachwycających terenów, które wciąż czekają na odkrycie. Czy wszyscy słyszeli o Borach Dolnośląskich?

Korki od Leśnicy do centrum »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie aw
Trasa od Leśnicy do pl. Jana Pawła II zajmuje mniej więcej godzinę. Korki są spowodowane wypadkiem.

Geniusze na kolanach »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Robert Włodarek
Pisano o nich, że są geniuszami z Polski. Rzucali na kolana międzynarodowe jury w Hiszpanii, Francji, Niemczech... Interpretacje najtrudniejszych symfonii wzbudzały zachwyt zachodnich dziennikarzy. Triumfują w Europie i Azji. Na koncerty jeżdżą za własne pieniądze, najtańszymi środkami transportu. Śpią w obskurnych hotelach, zatruli się jedzeniem na Syberii, rozsławiają Wrocław, a Wrocław... nawet ich nie zna.

Pomarańczowe przez spalony procesor »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie AS
Pulsacyjne, pomarańczowe światło na skrzyżowaniu Traugutta i Krasińskiego dziś rano kompletnie zdezorganizowało komunikację w tym miejscu.

Uwaga rowerzyści – przeszkoda »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie RW
Wywrócił się słupek informacyjny na ścieżkę rowerową na promenadzie przy fosie koło Urzędu Stanu Cywilnego.

Kup na aukcji od miasta »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie aw
Kieliszki, witraże, samowar, świecznik Chanuka i wiele innych rzeczy zostanie wystawionych na aukcję przez gminę Wrocław.

Cała Polska Chodzi Boso »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie opr. EP
Tworzymy zieloną przestrzeń w miastach – to hasło promujące pierwszą edycję ogólnopolskiej akcji Cała Polska Chodzi Boso, która odbędzie się dniach 3-5 czerwca we Wrocławiu, Katowicach i Trójmieście. Przedsięwzięcie będzie miało charakter otwartej imprezy, gdzie główne wydarzenia rozegrają się na olbrzymich platformach utworzonych z naturalnej trawy.

Tramwaje stoją na Osobowicach »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie aw
Z powodu kolizji zablokowany jest ruch tramwajów na Osobowice. Trzeba przesiąść się w autobus.

Hipoteki: wzrost sprzedaży kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 53 tys. kredytów hipotecznych udzieliły banki w pierwszym kwartale 2011 roku. To wprawdzie o 13,76 proc. mniej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ale porównując do analogicznego okresu z 2010 roku, zanotowaliśmy wzrost o 14,51 proc. Wartościowo rynek wyniósł 11,2 mld zł, a wzrost rok do roku przekroczył 19,5 proc.

Baśnie nie z tego miasta »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
Książka zawiera 12 baśni przekazanych przez 12 rodzin mieszkających we Wrocławiu, różniących się pochodzeniem etnicznym, narodowym, religią (baśnie: japońska, azerska, ukraińska, palestyńska, romska, francuska, niemiecka, czeska, amerykańska, polska, kameruńska, hinduska).

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie red
Bilety do kina, na koncerty i karnety na kajaki na Odrze - to wszystko możesz mieć za smsa.

Dostań Słodki Całus od Buby »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
Początki zespołu Słodki Całus od Buby sięgają 1986 roku, kiedy to trzech wyznawców Belona, Kaczmarskiego i Rock and Rolla postanowiło założyć zespół muzyczny celem występowania na scenach popularnych wówczas festiwali piosenki studenckiej. Posłuchaj ich w Łykandzie.

Bezpłatne badania densytometryczne »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Od 25 maja do 1 czerwca w województwie dolnośląskim odbywać się będą bezpłatne badania densytometryczne oraz konsultacje lekarzy specjalistów w zakresie osteoporozy w ramach akcji "Dzień Zdrowych Kości".

Wypadek na ul. Kazimierza Wlk »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Po godz. 15 doszło do wypadku na torowisku przy ul. Kazmierza Wielkiego na skrzyżowaniu z ul. Widok i Szewską.

Nikt już nie pisze takich listów »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na pierwszą w Polsce wystawę listów miłosnych, które Franciszek Starowiejski pisał przez niemal 20 lat do swojej żony Teresy.

Awaria na Traugutta »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Ciężarówka zepsuła się na ul. Traugutta. Niestety blokuje nie tylko ruch kołowy, lecz również i cześć torowiska.

Biletomaty bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Mennica Polska zapewnia, że wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu Wrocławskiej Karty Miejskiej - Urbancard osiadają, stosowane w tego typu systemach, zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem. Słowem są bezpieczne przed hakerami.

Les Ejectes, francuskie reggae »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Niech was jednak nie zmyli ich długie już doświadczenie sceniczne. W ich występach nie ma nic z rutyny, mimo że zagrali już niemal tysiąc koncertów. Gościli już także w Polsce i za każdym razem porywali publiczność.

Pontonem po Nysie Kłodzkiej »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Nową propozycją sekcji FAN Tour Team jest spływ pontonowy, który będzie prawdziwą przygodą w polskich górach.

Czasem słońce, czasem burza »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Koniec tego tygodnia szykuje nam pogodę w kratkę. Na szczęście jedno jest pewne - będzie ciepło.

The Strażmiejska w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Zespół The Strażmiejska to projekt muzyków zespołu Birma. Postanowili oni w chwili wolnej od tworzenia własnego materiału zmierzyć się z nowym wyzwaniem i oddać hołd zespołowi The Police, tworząc tribute band, który będzie wykonywał ich utwory.

Obozy letnie dla diabetyków typu 1 »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Firma Medtronic po raz czwarty zaprasza dzieci chore na cukrzycę typu 1 na dwa letnie obozy. W tym roku młodzi diabetycy w wieku od 10 do 17 lat spędzą wakacje w Gościńcu Wiecha pod Warszawą. Dla większości będą to pierwsze samodzielne wakacje z dala od domu i rodziców.

Zmiana zasad dystrybucji biletów jednorazowych »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Mennica Polska S.A., operator systemu URBANCARD Wrocławskiej Karty Miejskiej informuje, że zgodnie z umową zawartą z gminą Wrocław, od 6 czerwca 2011 ulegną zmianie zasady dystrybucji jednorazowych biletów papierowych.

Wrocławski Krwiobieg - podziel się życiem! »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Na 1000 mieszkańców Dolnego Śląska przypada zaledwie 40 dawców krwi, a jeden dawca krwi ratuje życie aż 3 osobom. To bardzo mało w porównaniu z zapotrzebowaniem na ten cenny lek. Dlatego już po raz trzeci organizujemy akcję zbierania krwi dla dzieci z wrocławskich szpitali pod hasłem: Wrocławski Krwiobieg - podziel się życiem! 21 i 22 maja od godziny 11.15 zapraszamy wszystkich na wrocławski Rynek. Tegoroczna akcja będzie mieć charakter ogólnopolski i przeprowadzona zostanie w 16 oddziałach Fundacji Mam Marzenie, czyli w 16 największych miastach w Polsce.

Moda na śmieci »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie RW
Wrocławskie Dzieci Zbierają Śmieci – pod takim hasłem odbywają się w Rynku imprezy z okazji Dnia Ziemi, czyli VI edycja konkursu Zielony Wrocław.

V Ogólnopolski Konkurs Językowy ''Słowo daję'' »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Jerzy Tarnacki
Zapraszamy na finał ustny zawodów centralnych ogólnopolskiego konkursu językowego (opowiadania 37 uczniów z kraju i zagranicy na wylosowany temat), którego główna część odbędzie się 21 maja br. w godz. 8.00 - 15.30 w sali konferencyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu, ul. Szewska 37; jury przewodniczy prof. Jan Miodek.

Intelektualne doładowanie we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie ENH
Już za dwa miesiące do Wrocławia po raz kolejny zjadą dziesiątki tysięcy wielbicieli ambitnego kina i artystycznych wyzwań, którzy od X Muzy oczekują innych przeżyć i emocji, niż te, które proponuje im kino masowe. Bezprecedensowa popularność festiwalu Era Nowe Horyzonty wśród widzów jest fenomenem na skalę Polski, jeśli nie Europy. Komentatorzy zjawisk społecznych mówią wręcz o pewnej "nowohoryzontowej" pozytywnej i aspiracyjnej modzie na kino ambitne, wymagające od widza przygotowania, wrażliwości i zaangażowania w odbiór.

Podatek liniowy popularny w dużych miastach »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Tax Care
Przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych najczęściej wybierają skalę progresywną do opodatkowania swoich dochodów. Podatek liniowy wybierany jest częściej w dużych miastach w porównaniu z danymi dla całej Polski. Ryczałt i karta podatkowa wybierane są przez nielicznych.

W 2008 w Polsce zmarło na to 2563 osób »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Hill & Knowlton Poland
Rak nerki jest trzecim pod względem zachorowań nowotworem urologicznym w Polsce. Z roku na rok odnotowuje się wzrost zachorowań na ten nowotwór o 2-3%. U większości pacjentów wykrywany jest w bardzo zaawansowanym stadium rozwoju, kiedy pojawiły się już przerzuty na inne organy. Mimo postępu w medycynie, dającego nowe szanse dla chorych na raka nerki, w Polsce chorzy mają wciąż ograniczony dostęp do nowoczesnych metod leczenia. Sytuacja pacjentów z rakiem nerki w naszym kraju jest jedną z najgorszych w Unii Europejskiej.

Zakupy na rynku… nieruchomości »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Piotr Bugaj
Polacy są coraz bardziej świadomymi i wymagającymi klientami rynku nieruchomości. Według raportu Home Broker aż 46% nabywców decyduje się na zakup lokalu, chcąc poprawić swoje dotychczasowe warunki mieszkaniowe.

VII Regaty Żeglarskie »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie KWP Wrocław
Już po raz VII Klub Żeglarski „Wodnik” przy Niezależnych Samorządnych Związkach Zawodowych Policjantów Garnizonu Wrocławskiego i Zarząd Terenowy KPP Świdnica organizują regaty żeglarskie w klasie OMEGA o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz Przewodniczącego NSZZ Policjantów we Wrocławiu.

''Wytrysk'' do kasacji »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Robert Włodarek
Architekci z Politechniki Wrocławskiej określili go mianem „architektonicznego wytrysku”. Kiedyś kolorowy i pstrokaty, dziś poszarzały i nadszarpnięty zębem czasu. Zawsze jednak wzbudzał kontrowersje. W 1993 roku mówiono o nim – tandeta. Teraz, gdy zapadła decyzja o jego wyburzeniu – wielu uważa go za symbol początków wolnej Polski i odradzającego się Wrocławia.

Uważajmy nad wodą »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie KWP Wrocław
Uwaga, nadchodzą upały. W związku z tym zachowajmy szczególną ostrożności podczas wypoczynku nad zbiornikami wodnymi. Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszą przyczyna utonięć jest kąpiel osób w miejscach niedozwolonych oraz kąpiel po wypiciu alkoholu.

Co budzi lęk, samo drży ze strachu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie CK Agora
Od 19 maja do 13 czerwca zapraszamy do CK Agory na wystawę prac Piotra Flądro i Kamila Stańczaka, pt. "co budzi lęk, samo drży ze strachu". Wstęp wolny!

Rzeka życia »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. RW
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach „Światowego Dnia Ziemi” w dniu 20 maja 2011r. (w godz. 9.00-16.00) pod hasłem: „ODRA RZEKĄ ŻYCIA, NIE ŚMIErCI”

Pożar w Kamieńcu Wrocławskim »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie RW
Spłonął magazyn w Kamieńcu Wrocławskim, w którym składowano elementy wyposażenia hipermarketów.

Zmarła Ewa Szumańska »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Pisarka, reportażystka, autorka słuchowisk radiowych i niezapomniany głos "Z pamiętnika młodej lekarki", Ewa Szumańska zmarła we wtorek we wrocławskim szpitalu - poinformował dyrektor wydziału kultury wrocławskiego Urzędu Miejskiego Jarosław Broda.

Pies skończył w Odrze »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie aw
Kiedyś był pięknym psem – skończył w Odrze ze śladami po ogniu. Nie wiadomo czy był przed śmiercią dręczony czy właściciel w nieudolny sposób próbował się pozbyć zwłok.

Prędkość jest niewinna »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie RMF
Katastrofalny stan dróg to jedna z głównych przyczyn wypadków. Tak wynika z raportu o bezpieczeństwie na drogach opublikowanego przez NIK.

Budujesz dom? Możesz zyskać ponad 30 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Osoby, które wykańczają, remontują mieszkanie lub budują dom, mogą uzyskać zwrot części podatku VAT za materiały budowlane. Fiskus może im zwrócić ponad 30 tys. złotych.

Wałbrzych: Kruczkowski składa apelację »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski złoży dziś apelację od wyroku sądu świdnickiego, który pod koniec kwietnia uznał wybory na prezydenta Wałbrzycha za nieważne i unieważnił jego mandat.

Kredyt, który zjada ostatnią transzę »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Samo oszacowanie kosztów budowy domu i potrzebnego na ten cel kredytu stanowi nie lada wyzwanie. Dołożenie do tego ryzyka w postaci denominowanego kredytu walutowego to gra w ruletkę.

Rosjanie nas obserwują »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ramach międzynarodowego traktatu o otwartych przestworzach grupa rosyjskich inspektorów rozpoczęła lot obserwacyjny nad terytorium Polski w samolocie zwiadowczym An-30B - poinformowała agencja ITAR-TASS powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.

Rektor Politechniki w kapitule »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie opr. RW
Prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej, został członkiem Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czerwony Baron »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Dla jednych był bohaterem, dla innych największym zagrożeniem. Czy mówili o nim przyjaciele czy wrogowie wszyscy podkreślali jego odwagę. Do dziś baron Manfred von Richthofen zwany Czerwonym Baronem budzi podziw, nie tylko wśród miłośników lotnictwa.

Tajemnicze rozmnożenie pand we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie opr. as
Do tajemniczego rozmnożenia pand na wybiegu wrocławskiego ZOO doszło we wtorek, 17 maja. - Była jedna, są już dwie! – takie słowa cisnęły się na usta opiekunom, którzy przetransportowali nowe zwierzę z kwarantanny na wybieg pand i mundżaków.

Pijany kierowca, pięć osób w szpitalu »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie RW
Pijany 20 latek staranował wczoraj wieczorem cztery samochody i potrącił dwie kobiety.

Co kryje stadion Olimpijski? »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Paf
Podziemne fabryki, ogromne magazyny czy sieć tuneli – oto tajemnice Wrocławia. Co jest prawdą, a co legendą do końca wciąż nie wiadomo. Badania trwają a dowodów na istnienie podziemnego miasta nie ma.

Stypendia dla najlepszych nauczycieli »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Piętnastu nauczycieli informatyki i matematyki z siedmiu szkół, najwyżej sklasyfikowanych pod względem osiągnięć w olimpiadach informatycznych w latach 2007-2010, odebrało we Wrocławiu stypendia Fundacji im. Jana Łukaszewicza.

Nowa ASP »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie opr. RW
Pracownie projektowe, studia ceramiki i szkła oraz mini huta do wytopu szkła znajdą się w nowym budynku wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wmurowano kamień węgielny pod powstającą inwestycję.

KAN 2011 – Pokaz Specjalny »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie opr. RW
Filmy nie mogą za długo leżeć odłogiem – tak więc Pokazy Specjalne KAN zapraszają na kolejną pófinałową projekcję obrazów nagrodzonych w dwunastej edycji festiwalu. Tym razem pojawimy się w klubie Bezsenność. Repertuar – bez zmian – czyli to, co najlepsze.

Krasnal w sądzie »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Interia.pl/PAP
Przed wrocławskim sądem rozpoczął się dziś proces Waldemara Fydrycha, "Majora", twórcy Pomarańczowej Alternatywy i jej symbolu - krasnala, przeciwko miastu Wrocław, które z krasnala właśnie uczyniło swój promocyjny gadżet.

Haniebne zachowanie Brauna? »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Rektor KUL ks. prof. Stanisław Wilk przeprosił za zachowanie wrocławskiego reżysera Grzegorza Brauna, który podczas spotkania ze studentami tej uczelni obraził pamięć zmarłego abp. Józefa Życińskiego.

Asertywny klient płaci drożej »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Wydaje się niemożliwe, aby wyjść z banku wyłącznie z kredytem mieszkaniowym bez walizki innych produktów bankowych. Da się to zrobić, ale zamiast bagażu z kontem, kartami, ubezpieczeniami i różnymi pomysłami na inwestycję, klient wyniesie co najmniej o połowę wyższą marżę kredytu.

Z peronu wózkiem nie zjedziesz »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie bom
Na wrocławskim Dworcu Głównym uruchomiono tymczasowy peron 6. Wejście znajduje się przy przystanku autobusowym od ulicy Suchej.

Stwórzmy COOLturalną Polskę »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie OKiS Wrocław
Jeszcze do 25 maja można się zgłosić do udziału w warsztatach i konferencji w ramach Akademii Liderów Kultury. - Do udziału zapraszamy osoby w wieku studenckim, praktyków życia kulturalnego i młodych naukowców zainteresowanych sektorem badaniem kultury - mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Remontują kładkę »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie RW
Rozpoczął się remont zabytkowej kładki św. Antoniego nad fosą koło Akademii Muzycznej. Od zeszłego roku przejście było zamknięte - kładka była w fatalnym stanie technicznym.

Tymczasowy peron na dworcu »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Dodatkowy, tymczasowy peron nr 6 zostanie w poniedziałek otwarty przy remontowanym dworcu kolejowym Wrocław Główny. Jego głównym zadaniem będzie obsługa podróżnych podczas remontu peronów nr 1, 2 i 3.

HooDoo Band bez prądu »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie opr. EP
Już 17. maja (wtorek) o g. 20.00 w Centrum Sztuki Impart odbędzie się koncert wrocławskiego zespołu HooDoo Band. Koncert wyjątkowy, ponieważ zagrany akustycznie. Materiał przedstawiony publiczności tego dnia zostanie zarejestrowany i wydany jesienią w postaci albumu zatytułowanego "HooDoo Unplugged". Będzie to drugi krążek formacji, a warto wspomnieć, że ich debiutancki album w ciągu zaledwie trzech miesięcy zyskał status Złotej Płyty.

Rośnie apetyt firm na kredyty »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przedsiębiorstwa naprawdę zaczęły pożyczać. Po marcowym skoku zadłużenia firm, kwietniowe dane Narodowego Banku Polskiego okazały się jeszcze lepsze. Przedsiębiorstwom przybyło ponad 4 mld zł kredytów.

Wrocław biegał »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie MCS Wrocław
W niedzielę 15 maja wrocławianie wzięli udział w akcji "Polska biega". Mimo niepogody na Stadionie Olimpijskim pojawiło się aż 214 osób.

Metamorfozy w Zamku »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie opr. RW
Wielka Wymiana Ubrań, Butów i Wszelkich Dodatków oraz sesje stylistyczne "Metamorfozy" już 21 maja w sobotę, godz. 11.00 – 15.00 w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy.

Odkryli plantację konopii »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Daniel Biernat, fot. KPP Lwówek Śląski
Ponad 5 tysięcy porcji marihuany oraz blisko 40 krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli lwóweccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Lubania. Podejrzanego w tej sprawie 59-letniego mężczyznę zatrzymano.

Ponad rok spędzamy w korkach »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie opr. as
Rok i dwadzieścia dób w ciągu życia zawodowego, 264 godziny rocznie, 11 miesięcznie i 5 godzin 30 minut tygodniowo – to czas, który mieszkańcy Wrocławia tracą w korkach, jeżdżąc z domu do pracy i z powrotem.

Zwolnienia pod lupą »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie Opr. aw
Ponad 41 mln zł wstrzymanych bądź cofniętych świadczeń chorobowych z ubezpieczenia społecznego - to efekt przeprowadzonej przez ZUS w pierwszym kwartale tego roku kontroli zwolnień lekarskich.

Wrocław dla pięknych przestrzeni? »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie red
I tym razem ta maksyma ma uzasadnienie. W piątek wysłano bowiem drugą aplikację w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Nietypowy Dzień Dziecka - z książką »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie Opr. aw
Pływająca biblioteka, spotkania z aktorami i autorami, zabawy i noc w bibliotece - oto cykl imprez przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu z okazji Dnia Dziecka.

Zaplanuj czerwcowy długi weekend »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie red
Przed nami kolejne święto i kolejny długi weekend - Boże Ciało, które wypada w czwartek, 23 czerwca. To znów okazja, by wziąć kilka dni urlopu i zaplanować wylot z wrocławskiego lotniska.

Kapryśna komunia »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie aw
Niedziele w maju są pod znakiem komunii. Niestety dziś pogoda sprawiła psikusa – rano padał deszcz.

Jedna wielka rozróba »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie aw
Juwenalia to święto studentów. Jednak czy ma ono być równoznaczne z horrorem dla innych mieszkańców?

Dzieła sztuki i radia analogowe »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie bom
Tysiące osób zwiedzało w nocy muzea. W Arsenale oprócz wystaw można było obejrzeć wystawę kart pocztowych i pokazy walk rycerskich. Po raz pierwszy unikatowy sprzęt prezentowano w Radiu Wrocław.

Każdy może zostać aktorem »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie Opr. aw
Jeszcze tylko godzina została wrocławianom, którzy chcą wziąć udział w kręceniu filmu na Rynku. Słowo "akcja" padnie w samo południe obok fontanny.

17 tys. osób w muzeum »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie Opr. aw
Muzeum Narodowe we Wrocławiu zwiedziło podczas Nocy Muzeów ponad 17 tysięcy osób, z czego aż 80% stanowili młodzi ludzie.

Dzieciaki z kasą »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie BrandScope, opr. EP
Sezon pierwszokomunijny w pełni. Zapytaliśmy doradcę, co młody "milioner" może zrobić z prezentami w kopertach.

Odrodzenie Śląska po przerwie »
Tekst opublikowany 2011-05-14, opracowanie as, fot. slaskwroclaw.pl
Fatalna pierwsza połowa i odrodzenie po przerwie. Śląsk przegrywał z Bełchatowem, ale wygrał 4:2 i awansował na 2. miejsce w tabeli. Nosem trenerskim wykazał się trener Orest Lenczyk, bo to zmiennik Cristian Diaz, na spółkę z Tomaszem Szewczukiem, odmienili losy meczu. Szkoda, że nie mogli zobaczyć tego kibice, którzy dopingowali drużynę spod stadionu.

Kibice protestowali i dopingowali »
Tekst opublikowany 2011-05-14, opracowanie bom
Kilkuset kibiców Śląska Wrocław przyszło dopingować swoją drużynę przed bramę stadionu przy ulicy Oporowskiej. Wystrzeliło kilka petard, ale policja nie interweniowała.

Noc Muzeów w 25 instytucjach »
Tekst opublikowany 2011-05-14, opracowanie opr.bom
Noc Muzeów we Wrocławiu odbędzie się z 14 na 15 maja. W Radiu Wrocław można będzie odsłuchać przemówienia prezydenta Bolesława Bieruta oraz zobaczyć stare magnetofony reporterskie, mikrofony i różny analogowy sprzęt.

Zagraj w teledysku o Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-14, opracowanie bom
Każdy może wziąć udział w teledysku o Wrocławiu. Wystarczy przyjść jutro o godzinie 12 na Rynek w pobliżu fontanny.

Majówka z salsą »
Tekst opublikowany 2011-05-14, opracowanie bom
Od godziny 12 pod Halą Ludową rozpocznie się Majówka 8 Scen. Będą gry plenerowe, pokazy jazdy konnej straży miejskiej i przejażdżka wojskowym hamerem.

Śląsk walczy o 2. miejsce w tabeli »
Tekst opublikowany 2011-05-14, opracowanie AS
Po piątkowym remisie Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa 0:0, piłkarze Śląska Wrocław mają szansę na awans na drugie miejsce w tabeli. Muszą jednak wygrać dziś (godz. 17) z GKS-em Bełchatów. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Władze Śląska zaskoczone, zwrot pieniędzy za bilety »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie opr. AS
„Decyzja Pana Wojewody jest niezrozumiała i godzi nie tylko w Klub, ale przede wszystkim w 8,5 tysiąca wrocławskich kibiców, którzy w sobotę mieli pojawić się na trybunach stadionu przy ul. Oporowskiej, by dopingować swoją drużynę w walce o europejskie puchary” - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Śląsk Wrocław.

Wrocław i piwo w rękach studentów »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Paf
Co musiał zrobić student, który podczas juwenaliów zgubił legitymację? Zobacz.

Stadion Śląska zamknięty dla kibiców »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie as
Wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa przychylił się do wniosku policji i zamknął stadiony Śląska Wrocław oraz Zagłębia Lubin dla kibiców na jeden mecz. Oznacza to, że w najbliższą sobotę podopieczni Oresta Lenczyka zagrają z GKS-em Bełchatów przy pustych trybunach.

Noc w IPNie »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Opr. aw
Oddział IPN we Wrocławiu otworzy się dla zwiedzających i weźmie udział w "Nocy Muzeów".

Górą przez Lotniczą »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie opr. aw
W nocy z soboty na niedzielę zostaną otwarte dla ruchu wiadukty nad linią kolejową i nad al. Śląską. Kierowcy pojadą więc górą.

Pandzia dziewczynka już u nas »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Naturschutz-Tierpark Görlitz
W środę 11 maja opuściła Zoo w Goerlitz urodzona 22 czerwca 2010 pandzia dziewczynka. Teraz jej domem będzie Wrocławskie Zoo, gdzie wraz z jej pochodzącym z Francji partnerem będą starać się o potomstwo.

Odra Cup 2011 »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Opr. aw
Już w najbliższą niedzielę, 15 maja, o godz. 11.00 przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego zapraszamy na zawody międzynarodowych regaty wioślarskich ósemek - Odra Cup 2011.

Sukcesy wrocławskich judoków »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie red
W ubiegły weekend rywalizacja w Pucharze Europy Juniorów w judo przeniesiona została do Kowna. Kolejne dwa medale wywalczyli wrocławscy Gwardziści: Piotrek Płoński (kategorii do 73kg) i Damian Szwarnowiecki (kategoria do 66kg) zajęli trzecie miejsca.

Syberyjski bard w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Opr. aw
Do Wrocławia przyjeżdża Evgen Malinovskiy. Jego niesamowity głos będzie można usłyszeć w Łykendzie w poniedziałek, 23 maja.

700 podróbek »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie aw
Akcesoria do aut i odzież z podrobionymi znakami towarowymi jednej z firm samochodowych przechwyciła wrocławska policja.

U kogo duty free? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Opr. aw
Przeważającą cześć z 560 metrów kwadratowych na lotnisku zajmą papierosy i alkohole. Niemiecka firma Gebr. Heinemann KG została najemcą sklepów wolnocłowych w nowym terminalu wrocławskiego lotniska.

Praca za 20 000 zł miesięcznie? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Antal International
Kogo aktualnie poszukują pracodawcy z sektora inżynierii? Jacy specjaliści mają największe szanse na znalezienie pracy? Jakie są oczekiwania pracodawców i ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach?

Tragedia na Kosmonautów »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie aw
Na skrzyżowaniu ul. Kosmonautów z Kamiennogórską tramwaj nr 72 potrącił pieszego. Mężczyzna nie żyje.

Karolek w oknie życia »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie aw, mg
Dzwonek w oknie życia zaalarmował siostry zakonne po raz drugi. Znalazły w nim małego chłopczyka.

Gigant pod Wrocławiem »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Opr. aw
Nowe centrum logistyczne powstanie w Magnicach w gminie Kobierzyce i będzie jednym z nowocześniejszych centrów logistycznych w regionie.

Przekuj pomysł na pieniądze! »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Polska Projektowa
Zmieniają się czasy, zmienia się moda – nie opłaca się przenosić swoich pomysłów na kartkę, która pożółknie w szufladzie. Zamiast tego stawia się na realizację. Kimkolwiek jesteś i jakiekolwiek są Twoje marzenia, już dziś możesz je urzeczywistnić. Dołącz do grona wynalazców, których skupia internetowa platforma PolskaProjektowa.pl i przekuj swój pomysł na pieniądze!

Międzynarodowy Dzień Rodziny »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Opr. aw
Już jutro, 14 maja 2011 r., odbędzie się kolejna odsłona cyklu Godziny dla rodziny w CH Korona. Chustonoszenie, pieluszkowanie, giełda opiekunek, Trening Skutecznego Rodzica, warsztaty taneczne i porady logopedy oraz konkursy i zabawy dla dzieci to tylko część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Koronę, przygotowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Drezno, porcelana i pałace »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Opr. aw
FAN Tour Team zaprasza na wspólne zwiedzanie Drezna i okolic. Termin wyjazdu wypada 18 czerwca. Będzie możliwość zwiedzenia Manufaktury Meissen (muzeum porcelany) i zamku na wodzie w Moritzburgu.

Zawsze będę skrzypkiem »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Rozmawiał: Wojciech Sitarz
W sercu nadal jestem skrzypkiem – rozmowa z Ernstem Kovaciciem, który od czterech lat prowadzi Wrocławską Orkiestrę Kameralną Leopoldinum.

Zagrzmi i popada »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie opr. as
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB we Wrocławiu ostrzega, że dziś po południu mogą wystąpić gwałtowne burze.

Elektryczny krasnal »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie RW
We Wrocławiu pojawił się kolejny krasnal.

Perfumowane ch... na podwórku »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie PP, opr. RW
Nie lubisz artystycznego blichtru? Mierzi cię establishment? Na poczynania komercyjnych zespołów masz alergię? Jeśli tak, to Pink Piknik jest właśnie dla ciebie.

Raty kredytów wzrosną w lipcu »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi tej wiosny podniosła stopy procentowe. Na szczęście dla większości kredytobiorców oprocentowanie hipotek najczęściej uaktualniane jest na początku kwartału, czyli podwyżki odczują oni w... lipcu.

Eksperyment - Wisielec »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Powojenna architektura Wrocławia zdecydowanie nie jest symbolem naszego miasta. Ale mimo to wrocławianie mają swoje ulubione budynki tego okresu. Wśród nich jest słynny Trzonolinowiec.

Zamkną Oporowską za jedną racę? »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie AS
Czy stadion Śląska Wrocław zostanie zamknięty, bo podczas niedawnych derbów została rzucona jedna raca? Nie można tego wykluczyć. Jeśli tak by się stało, byłby to zły krok w, słusznej, walce ze stadionowym bandytyzmem.

Lucyna Letki w Zamku »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie opr. RW
Centrum Kultury Zamek w Leśnicy zaprasza na wernisaż wystawy Lucyny Letki.

Wypadek na stadionie, runął szalunek »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie RW
Wypadek na budowie wrocławskiego stadionu. Jeden z pracowników spadł z wysokości kilku metrów. Poobijany został przewieziony do szpitala.

Kapryśny związek dolara z akcjami »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Choć ujemna korelacja między dolarem a sytuacją na rynkach akcji jest niezaprzeczalna, to jednak zdarzają się od tej zasady odstępstwa. Inwestorzy giełdowi powinni więc patrzeć z uwagą na to, co dzieje się na rynku walutowym.

TIR przewrócił się na autostradzie »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie opr. as
Na autostradzie A 4 na pasie w kierunku Wrocławia przy zjeździe na Pietrzykowice wywrócił się TIR

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie red
Bilety na czwartą cześć przygód Jacka Sparrowa, na ENEMEF: Noc Oscarową, koncerty syberyjskiego barda i Ana Moura - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Rita zmiotła Wagenburg »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie RW
Trwa wyśmienita passa artystów i dziennikarzy Rity Baum. Ich drużyna piłkarska rozgromiła po raz kolejny przeciwników. Tym razem pokonali squotersów z Wagenburga 9:3.

Jack Sparrow powraca »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie red
Dołącz do Jacka w podróży do osławionego Źródła Młodości. Niesamowita przygoda zaprowadzi go na nowe horyzonty i postawi w obliczu syren, zombie i nowych nieprzyjaciół, a także słynnego Czarnobrodego. W rejs zabierze nas kino Helios.

Gorący wrzesień na stadionie »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie opr. as
Zgodnie z przewidywaniami gwiazdą, która uświetni oficjalne otwarcie wrocławskiego stadionu będzie George Michael. Koncert odbędzie się 17 września.

Oto EkoNadodrze »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Fundacja EkoRozwoju
Fundacja EkoRozwoju zorganizowała 11 maja pokaz malowania muralu o tematyce ekologicznej, który rozpoczyna program uczynienia dzielnicy Nadodrze ekologicznym centrum miasta.

Pan Bronek i Pan Tadek »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Paf
Błyskawiczna wizyta prezydenta RP na Dolnym Śląsku. W ciągu kilku godzin spędzonych we Wrocławiu zdołał zobaczyć most, rękopis Pana Tadeusza, przejść się po Rynku i zjeść obiad.

Ryzykowna dotacja na e-biznes »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
By sięgnąć po duże pieniądze na e-biznes, trzeba mieć… pieniądze. Dobry biznesplan pozwoli je zdobyć, ale zbyt dobry – ze wskaźnikami naciąganymi pod urzędników – może spowodować, że dotację trzeba będzie zwrócić.

Śląsk wygrywa i rządzi w regionie »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie as, fot. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław pokonał po golu Piotra Celebana Zagłębie Lubin 1:0 i potwierdził swoją supremację na Dolnym Śląsku. Wrocławianie awansowali na 3. miejsce w tabeli i mają coraz większe szanse na awans do europejskich pucharów.

''Kupuj z głową'', czyli sposób na wzrosty cen »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Andrzej Krzywaniak, Aspiro Wrocław
Ceny wielu towarów poszybowały. Rosnąca inflacja i podwyżki podatków ogołacają nasze portfele. Sprawdziliśmy, jak mądrze planować zakupy unikając schematów i fikcyjnych promocji.

Pokażmy Polskę w Street View »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. EP
Google rozpoczyna przygotowanie zdjęć do Street View w Polsce i zaprasza Polaków, aby wybrali w plebiscycie miejsce, które będzie zdjęciową wizytówką naszego kraju.

Znaleźli zaginionego? »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie RW
Przy jazie miedzy mostem Warszawskim a mostem Pomorskim znaleziono zwłoki mężczyzny. Prawdopodobnie jest to ciało 16 latka, który na początku maja utopił się koło jazu Bartoszowickiego.

Mila: Wygrali lepsi »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie ks
- Wygrała drużyna lepsza – tak na gorąco zaraz po meczu derbowym jego wynik skomentował Sebastian Mila, lider Śląska Wrocław.

Polscy żołnierze ranni w Afganistanie »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Trzech polskich żołnierzy zostało rannych podczas wymiany ognia z rebeliantami w centralnej części prowincji Ghazni.

Trzy minuty myślenia o Miłoszu »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie opr. RW
Tego wieczoru nie zapomnicie! Czesław Miłosz, Świetliki i mikrofon dla chętnych i odważnych. Wyraź wierszem to, co myślisz o Miłoszu. Masz trzy minuty i ani sekundy dłużej.

Noc Muzeów - cofnij się w czasie »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie opr. RW
Noc Muzeów 2011 w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu to w tym roku wyjątkowa podróż w XIX wiek: przejażdżki historycznym dyliżansem przy dźwiękach trąbki pocztowej, kalejdoskop postaci z epoki przechadzających się po muzealnych wnętrzach oraz dwa specjalnie zaaranżowane atelier fotograficzne, a w nich możliwość wzięcia udziału w sesji zdjęciowej w otoczeniu zabytkowych przedmiotów i barwnych rekwizytów.

Fryderyki dla Orkiestry Filharmonicznej »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Olga Karwacka Dział marketingu i promocji
FRYDERYKI 2011 dla Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej.

Gdyby Białoruś napadła na Polskę... »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Marcin Ogdowski/ Interia.pl
... mielibyśmy nie lada problem. Większość sił Wojska Polskiego znajduje się na zachodzie kraju - czy zdążyłby wejść do walki, nim agresor zająłby Warszawę?

Żmije na wolności »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Opr. aw
W regionie słychać o pojawieniu się żmij. Sprawdź jak można uniknąć zagrożenia.

Zeznanie PIT: kto trafi pod lupę fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Tax Care
Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku. W tym czasie fiskus ma prawo nas skontrolować. Pod jego lupą znajdą się przede wszystkim ci, którzy czekają na zwrot podatku.

Jak zarobić na własnym pomyśle? »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie JWP
Już 31maja! bezpłatne warsztaty edukacyjne dla przedsiębiorców!

Nie licz na zmienne oprocentowanie lokat »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki, ustalając oprocentowanie depozytów, są coraz mniej wrażliwe na poziom stóp procentowych. Korzystnym dla klientów rozwiązaniem byłoby indeksowanie lokat do rynkowych wskaźników WIBID i WIBOR. Jednak konsumenci nie mają czego szukać w bankach, bo na rynku są tylko cztery takie oferty, a ich atrakcyjność jest wątpliwa.

Leć na weekend z Wrocławia do Kopenhagi »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Sylwia Chmielarz
Od 2 maja cztery razy w tygodniu można polecieć do Kopenhagi z wrocławskiego lotniska. To nowość w ofercie portu. Zaplanuj city-break w mieście Hansa Christiana Andersena i poleć do Kopenhagi z Wrocławia.

Czas na Zielone Nadodrze »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Fundacja EkoRozwoju
Przyjdź na pokaz malowania muralu i zobacz jak dzielnica Nadodrze staje się stopniowo ekologicznym centrum miasta.

Euro 2012 – nie tylko piłka »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Piotr Bugaj
Stan przygotowania bazy noclegowej na Euro 2012 nie spędza snu z oczu przedstawicielom spółki PL.2012. Polskie Miasta-Gospodarze deklarują gotowość do przyjęcia kibiców, którzy już za rok zapełnią nasze ulice, restauracje, hotele, a przede wszystkim stadiony.

Dolnośląskie derby z polityką w tle »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie AS, KS, fot. slaskwroclaw.pl, zaglebie-lubin.pl
Mecz Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław (wtorek, godz. 20.45) to spotkanie o symboliczne panowanie na Dolnym Śląsku. Oprócz emocji na murawie, z pewnością gorąco będzie również na trybunach. Miejmy nadzieję, że pomarańczowo-zielona „wojna” ograniczy się do walki na jak najlepszy doping.

Idzie Glacjał - zima będzie trwała... cały rok »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Robert Włodarek
Zaskoczyły cię majowe opady śniegu sprzed kilku dni? Okazuje się, że powrót zimy, to nic niezwykłego. Co więcej – już niedługo trzeba się spodziewać coraz częstszych śnieżyc, nawet... w lecie. Zbliża się bowiem kolejna epoka lodowcowa, do której musimy się przygotować. Przepowiadają ją naukowcy oraz... wrocławscy Glacjaliści.

Frasyniuk z rekomendacją »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie AS
Władysław Frasyniuk został rekomendowany do tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia.

Wpadł 18-letni diler narkotyków »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie opr. RW
Wrocławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ilość marihuany pozwalającą na uzyskanie ponad 200 porcji tego narkotyku.

ENEMEF: Noc Oscarowa »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie opr. EP
Noc Oscarowa to wielkie tytuły, wielkie nazwiska i wielkie emocje. W tym wyjątkowym repertuarze znalazły się cztery filmy, które otrzymały 32 nominacje Amerykańskiej Akademii Filmowej i zdobyły aż 11 statuetek: "Jak zostać królem", "Incepcja", "Czarny łabędź" i "Fighter".

Jutro gówno się pali... »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie opr. RW
Czy nie zatruje to atmosfery? Wręcz przeciwnie - spowoduje dużo śmiechu, szczególnie, że będzie można napić się przy okazji czeskiego piwa. We wtorek Petr Šabach będzie opowiadał o swojej książce "Gówno się pali".

Złapali fono-pirata »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Aleksandra Pokora Rzecznik prasowy IC Wrocław
Dolnośląscy funkcjonariusze celni w wyniku przeprowadzonej kontroli na wrocławskiej ,,Giełdzie elektronicznej,, w dniu 8 maja 2011 r. ujawnili i zlikwidowali nielegalnie działający punkt kopiowania pirackich płyt.

Przed Glacjałem - ocieplenie! »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie RW/ INTERIA.PL/ PAP
Co prawda wielkimi krokami zbliżamy się do epoki lodowcowej, ale zanim to nastąpi możemy jeszcze nacieszyć się słońcem i upałami. Synoptycy zapowiadają na najbliższe dni ocieplenie. Potem jednak nadejdą burze.

Prezydent Wałbrzycha zrezygnował »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski zrezygnował w poniedziałek z urzędu. Poinformował o tym w oświadczeniu przesłanym PAP. Kruczkowski podjął taką decyzję po orzeczeniu sądu o wygaszeniu jego mandatu.

Solidarność dla... niewidomych »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie opr. RW
Wrocławski IPN zaprasza na promocję wydawnictwa "Solidarność – narodziny legendy". Są to materiały edukacyjne dla młodzieży niewidomej i słabowidzącej.

Trójwymiarowy National Geographic »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie opr. RW
Pierwsza trójwymiarowa wystawa National Geographic w Polsce.

Geo - erekcja »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie RW
Przy dźwiękach orkiestry górniczej PGE KWB Turów SA. rozpocznie się dziś budowa kompleksu edukacyjno-badawczego GEOCENTRUM Politechniki Wrocławskiej.

Pijany kierowca busa »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 31-letni kierowca autobusu, którego zatrzymali wrocławscy policjanci. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Rosną odsetki od depozytów »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
W ostatnim miesiącu dziesięć instytucji finansowych zaczęło więcej płacić za oszczędności klientów indywidualnych. Powodem rosnącej aktywności banków bynajmniej nie jest polityka pieniężna prowadzona przez Narodowy Bank Polski i wysoka dynamika inflacji, a próba wyeliminowania lokat antypodatkowych przez Ministerstwo Finansów.

Poznamy Honorowego Obywatela »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie opr. RW
Jutro radni miejscy zdecydują kto zostanie Honorowym Obywatelem Wrocławia.

Ewakuacja lotniska »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie RW
700 osób zostało ewakuowanych z portu lotniczego na Strachowicach. Powodem była podejrzana torba. Ze sporym opóźnieniem odleciały 3 samoloty.

Leje się piwo, gra muzyka »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie RW
Miłośnicy złocistego trunku świętują dziś już drugi dzień. W Centrum Kultury Zamek w Leśnicy trwa II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. To jedyna tego typu impreza w Polsce.

Ściga cię komornik? Nie licz na zwrot podatku »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Joanna Szlęzak-Matusewicz
Nie zapłaciłeś mandatu lub ściga cię komornik za zaległą ratę w banku? Czeka cię przykra niespodzianka. Musisz się liczyć z tym, że zwrot podatku wynikający z rocznego rozliczenia PIT otrzymasz tylko w części lub pożegnasz się z nim w ogóle.

Prawie mamy obwodnicę »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie Paf
Kilka dekad czekaliśmy na obwodnicę Wrocławia, a gdy jest już niemal gotowa urzędnicy miejscy i GDDKiA pokłóciły o datę otwarcia kolejnego odcinka, poszło o dwa dni. Ale to nie koniec problemów. Pierwszy odcinek jest już otwarty, ale wjazd z autostrady A4 rozmyślnie zablokowano, do lata.

Momenty to za mało, żeby wygrać »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie as, fot. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował Polonią Bytom. Goście walczący o utrzymanie zagrali z wielką determinacją i zasłużenie wywieźli z Wrocławia punkt. Wrocławianie zagrali niemrawo i tylko momentami przypominali drużynę walczą o europejskie puchary.

Alkoholowe okulary »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie Jacek Bomersbach
W parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek lekarze objaśniali jak udzielać pierwszej pomocy. Za pomocą specjalnych okularów każdy mógł zobaczyć jak postrzega się rzeczywistość po wypiciu alkoholu.

Lądowisko i ostrzegawcze kule  »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie bom
Położono betonową nawierzchnię na lądowisku przy ulicy Borowskiej. Trwa montaż instalacji, która będzie podgrzewać płytę i nawigacji naprowadzającej śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Popieramy zamykanie stadionów »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie bom
Większość Polaków (54 procent) popiera zamykanie stadionów piłkarskich. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badania Opini Homo – Homini.

Degustacje i wybory najlepszego piwa »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie opr.bom
O godzinie 12 rozpocznie się II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Do udziału zaproszono 27 browarów różnych krajów m.in. Niemiec, Czech, Belgii i Polski.

Król na Rynku, królowa w szpitalu »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Paf
Zakończyła się wizyta szwedzkiej pary królewskiej we Wrocławiu. Podczas, gdy on dawał wykład o bezpieczeństwie, ona odwiedzała chore dzieci. Spotkali się dopiero w Ratuszu.

Rusza szachowa liga: hit na początek »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. as
We Wrocławiu rozpoczęły się dziś rozgrywki szachowej ekstraligi seniorów, których gospodarzami są Polski Związek Szachowy oraz Polonia Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska zjawili się najlepsi polscy szachiści, którzy walczą o drużynowe mistrzostwo Polski. Pierwszy zjazd, podczas którego rozegrają trzy rundy, potrwa do niedzieli.

Dworzec Mikołajów po remoncie »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. as
Podróżni mogą już korzystać z dworca Wrocław Mikołajów, który został otwarty po kompleksowej modernizacji.

Kibice Śląska pomagają Pogoni Lwów  »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. as
Reaktywowana Pogoń Lwów, jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w historii Polski, potrzebuje pomocy. Na apele działaczy odpowiedzieli kibice z całego kraju, również z Wrocławia. Na najbliższym meczu Śląska z Polonią Bytom będą zbierane środki dla Polaków grających we Lwowie.

Dylematy Lenczyka przed meczem z Polonią »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie AS
Trener Śląska Orest Lenczyk wciąż nie wie, z jakich piłkarzy będzie mógł skorzystać w sobotnim meczu (godz. 17) z Polonią Bytom. A od tego w dużej mierze zależy taktyka wrocławian - „grać tak, jak chociażby w ostatnich pojedynkach z Wisłą czy Polonią Warszawa, czy tak, jak chociażby z Górnikiem Zabrze w poprzedniej rundzie”.

Benzyna drożeje - prowadź oszczędniej »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Opr. aw
Podczas Tygodnia Mistrzów od 9 do 14 maja w salonie Mercedes - Benz Frączak każdy może skorzystać z bezpłatnego szkolenia z zakresu ekonomicznej jazdy mercedesami vito i viano.

Złodziej transwestyta »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. RW
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego kilkanaście kradzieży sklepowych oraz kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie miasta. Sprawca kradnąc m. in. spódnice i płaszcze damskie.

Nie ma jak polskie akcje »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W kwietniu wśród funduszy przynoszących największe zyski najwięcej było tych inwestujących w Polsce. Na wyniki pozostałych negatywnie wpłynęło umocnienie złotego.

Banki sprzedają złe długi »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki z coraz mniejszą kulą u nogi – marzec przyniósł spadek wartości złych kredytów o blisko miliard. Wciąż jednak gospodarstwa domowe nie dają sobie rady z obsługą kredytów za ponad 35 mld zł. To dwukrotnie więcej niż wiosną 2009 roku.

Para królewska we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Paf, fot. wikimedia.pl
Oficerowie BOR na ulicach, specjalne wytyczne szwedzkiego dworu, ściśle określony i napięty program - dziś rozpoczyna się wizyta króla Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii.

Historyczne Monte Carlo »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Beata Gancarz - Skrobotowicz
XIV Rajd Monte Carlo Historique , to rajd szczególny- jubileuszowy, odbywał się bowiem w setną rocznicę pierwszego Rajdu Monte Carlo.

Fora nienawiści »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Paf
Sąsiedzkie kłótnie dziś mają się tak samo dobrze, jak za czasów Kargula i Pawlaka. Tylko, że teraz zamiast grozić sobie palcem, coraz częściej używamy klawiatury. Siedząc przed komputerem, rzucamy epitetami po całym osiedlu.

Fundusz remontowy – płacić czy nie płacić? »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie redNet Management
Członkowie wspólnoty mieszkaniowej, którzy regularnie opłacają składki na fundusz remontowy nierzadko mają do czynienia z osobami, które od płacenie się uchylają. Co zatem robić, aby wszyscy solidarnie ponosili koszty niezbędnych remontów?

Stworzył swój własny parking »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Niejeden kierowca wychodzi z siebie, gdy musi szukać miejsca do parkowania we Wrocławiu. Jeden z mieszkańców postanowił temu zaradzić. Na własną rękę.

Zmiany na rondzie Pileckiego »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Przez węzeł AOW na ul. Granicznej zmieni się pierwszeństwo przejazdu na rondzie Witolda Pileckiego, które znajduje się u zbiegu ulic Granicznej, Mińskiej i Strzegomskiej.

Amator damskich ubrań i słodyczy »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Specjalizował się w kradzieżach sklepowych i włamaniach do samochodów. Jego łupy ocenia się na 10 tys. zł.

Królewska wizyta - sernik i snajperzy »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie RW
Jutro Wrocław odwiedzi królewska para ze Szwecji. O godzinie 10 na strachowickim lotnisku wyląduje samolot z królem Karolem Gustawem i jego żona Sylwią.

Komiksofon vol 3 »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Już 11 maja, w dwa tygodnie po poprzedniej edycji, będziemy mogli nasycić się kolejną porcją połączenia muzyki i komiksu. Tym razem eksperymentu twórczego podejmą się Robert Sienicki i Agata Wawryniuk.

W nocy na minusie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Kierowcy i piesi powinni uważać. Dziś w nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Winne są kleszcze »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Czasami spacer po parku wystarczy, by wrócić do domu z nieproszonym gościem wbitym w skórę. Co zrobić, gdy zauważymy na sobie kleszcza?

Ściga cię komornik? Nie licz na zwrot podatku »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Tax Care
Nie zapłaciłeś mandatu lub ściga cię komornik za zaległą ratę w banku? Czeka cię przykra niespodzianka. Musisz się liczyć z tym, że zwrot podatku wynikający z rocznego rozliczenia PIT otrzymasz tylko w części lub pożegnasz się z nim w ogóle.

Wystarczy pies i kompas »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Dogtrekking, czyli turystyka piesza z psem. Wielkimi krokami zbliżają się II Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu w Złotym Stoku. Ruszają już 7 maja.

Juwenalia polibudy - sprawdź program »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie opr. RW
Już w poniedziałek, 9 maja na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się największe studenckie święto w całym roku akademickim – juwenalia.

Początkujący też kręcą Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Biuro Promocji Miasta oraz Multimedia Polska zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszego filmu promującego Wrocław.

Bijatyka w KGHM »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie ks
Wielką bijatyką zakończyło się spotkanie pracowników Polskiej Miedzi z zarządem spółki. Prezes Herberth Wirth uciekał w popłochu przed agresywnym tłumem.

Za bilet powrotny płaci PKP »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
W nocy z 14 na 15 maja tłumy miłośników sztuki jak co roku ruszą na bezpłatne zwiedzanie instytucji kultury w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Nocy Muzeów. PKP Intercity po raz kolejny przyłącza się do tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego ze specjalną ofertą „Noc Muzeów z Intercity”.

Kolejne szynobusy w trasie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Od środy mkną po torach nowe żółte szynobusy. Dzięki nim podróż do Leśnicy zajmuje... 15 min.

4. Wrocławska Olimpiada Młodzieży »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie MCS Wrocław
MCS Wrocław wspólnie z dolnośląskimi związkami sportowymi organizuje 4. Wrocławską Olimpiadę Młodzieży, której celem jest upowszechnianie sportu wśród wrocławskiej młodzieży.

Powalcz w internecie o indeks »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Do 17 czerwca mają czas przyszli studenci, by wziąć udział w internetowym konkursie o stypendia. 3000 zł może czekać na Ciebie.

Sępolno bez tramwajów »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Na szczęście tylko przez najbliższy weekend. Tramwaje nie będą jeździły z powodu przebudowy torowiska na ul. Mickiewicza.

Chcesz zostać ławnikiem? Musisz poczekać »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Biuro rady miejskiej wstrzymało na razie nabór ławników. Jest to spowodowane pracami parlamentu nad zmianą ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Zasłuż na miano Tropiciela »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Tropiciel - Przygodowy Rajd na Orientację - odbędzie się w Bystrzycy koło Wrocławia (powiat Oławski) w nocy z 27 na 28 mają.

Wypad do Doliny Baryczy  »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
FAN Tour Team zaprasza na wspólny wyjazd miłośników kajaków oraz rowerów. Proponujemy 28 maja do wyboru spływ kajakowy po Baryczy (trasa: Żmigród - Wąsosz) lub wycieczkę rowerową z pętlą wokół Żmigrodu i przejazdem do Wąsosza.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie red
Kino 5D, koncert Any Moura, rejs Odrą - zobacz co jeszcze czeka na Twojego smsa.

Ana Moura w synagodze »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Ana Moura, gwiazda młodego pokolenia fado, zaśpiewa w Synagodze Pod Białym Bocianem 12 maja.

Zmiana na skrzyżowaniu »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Ewa Mazur Rzecznik Prasowy Zarząd Dróg i Utrzymani
W sobotę zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Zielińskiego Piłsudskiego.

W hołdzie Grantowi McLennanowi »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Opr. aw
6 maja 2011 to piąta rocznica śmierci Granta McLennana, jednego z liderów grupy The Go-Betweens. Piosenki The Go-Betweens zostaną przypomniane na niepowtarzalnym koncercie przez grupę wrocławskich muzyków zebraną przez wokalistę Janka Samołyka.

Nie chcemy sporów z sąsiadem »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Daniel Biernat
Czy Bogatynia otrzyma ziemię od Czechów? Władze samorządowe ostrożnie odnoszą się do kwestii, tzw. długu granicznego.

Tramwaje pojadą inaczej »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. RW
W związku z przebudową przejazdu tramwajowego w ciągu ulicy Mickiewicza na wysokości Akademii Wychowania Fizycznego w dniach 7 i 8 maja 2011 roku (sobota i niedziela) zostanie wyłączone z ruchu torowisko tramwajowe do pętli na Sępolnie.

Wielki profesor we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie UM Wrocław, opr. EP
W najbliższych dniach gościć we Wrocławiu będzie wybitny naukowiec prof. Fritz Melchers - immunolog, wieloletni dyrektor Instytutu Immunologii w Bazylei, słynnej "kuźni noblistów".

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Zderzyły się 3 samochody »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Łukasz Telus
Trzy samochody osobowe zderzyły się około godziny 15 na skrzyżowaniu ulic Strachowskiego i Kutrzeby. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej, karetka pogotowia i policja.

Nurkowie poszukują 16-latka »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie bom
Nadal trwają poszukiwania 16-latka, który wypadł z przewróconej motorówki przy jazie Opatowickim. Szanse na odnalezienie go żywego maleją z godziny na godzinę.

400 dni do EURO »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. EP
Już w najbliższy czwartek, 5 maja, Wrocław – Miasto Gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie rozpoczyna odliczanie ostatnich 400 dni do otwarcia Turnieju UEFA EURO 2012™!

Kiedy nie trzeba płacić podatku VAT? »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Tax Care
Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT – do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

Sprawdź, czy masz zdrowe kości »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. EP
W piątek, 13 maja do Wrocławia zawita osteobus. Będzie można w nim szybko i bezpłatnie sprawdzić stan swoich kości. Przebadać w osteobusie będą się mogli wszyscy chętni, ale szczególnie mile widziane są osoby po czterdziestym roku życia – je osteoporoza dotyka najczęściej.

Znowu korki przez remont »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie aw
Drogi od strony Psiego Pola były dziś zakorkowane. Auta musiały ustawiać się w długim sznureczku już przy skrzyżowaniu z ul. Nowowiejską.

Orest Lenczyk wywoła wojnę? »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Konrad Kaźmierczak/interia.pl, fot. slaskwroclaw.p
"Ej! Solorz, zarząd i reszta - na nowy stadion nie idziemy bez Oresta!" - takim hasłem zatytułowana jest akcja mająca na celu zatrzymać szkoleniowca Śląska na przyszły sezon.

Pijany zamachowiec? »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. RW
Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie fałszywego alarmu bombowego w centrum miasta. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Zasnął na kierownicy »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. RW
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie dwóch pojazdów. Sprawca po dostaniu się do jednego z samochodów, będąc kompletnie pijany zasnął na kierownicy. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Oskar Odkrywca »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Współczesna medycyna zalicza cukrzycę do tzw. chorób cywilizacyjnych. Choć jest nieuleczalna - jej objawy można skutecznie łagodzić. Codziennie na całym świecie miliony chorych na nią ludzi ma szansę normalnie funkcjonować dzięki dawce cudownego leku – insuliny.

Las Rzeczy na żywo »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie opr. RW
Trzeci na wiosnę koncert w ramach Żywych Kultur Muzycznych to występ formacji Las Rzeczy, która zaprezentuje kilka nowych utworów, a w niektórych wystąpią specjalnie na tę okazję zaproszeni goście, którymi będą Marek Wojciechowski i Michał Litwiniec znany z grania w Kormoranach, Karbido i Glinianych Pieśniach, których koncert odbył się w ramach ŻKM w kwietniu tego roku w Puzzlach.

Paliwo do twojego auta zdrożeje o 7-10 groszy? »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Z dniem 1 maja zniknęły ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw i biokomponentów. W praktyce oznacza to, że ceny paliw mogą pójść w górę.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Zatrzymany podejrzany o fałszywy alarm bombowy  »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie KMP Wrocław, opr. EP
Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie fałszywego alarmu bombowego w centrum miasta. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat trzech.

Mocny złoty osłabi inflację »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rząd znalazł sposób na obniżenie inflacji. Wymieniając bezpośrednio na rynku euro napływające z unijnych źródeł oraz z emisji obligacji nominowanych w walutach, będzie umacniał złotego, co zmniejszy presję inflacyjną.

Mini Lotto: ponad 265 000 zł padło we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie opr. EP
Początek majowego długiego weekendu okazał się być szczęśliwy dla Gracza, który w sobotnim losowaniu Mini Lotto wygrał aż 265 675,30 zł. To nie wszystko. Nasz Klient trafił także siedem "czwórek" wartych 542,20 zł każda. Wygrana padła we wrocławskiej kolekturze LOTTO przy ulicy Ślężnej 129a. Gratulujemy tak wysokiej wygranej!

Wysyłasz PIT kurierem? Możesz nie zdążyć »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Tax Care
Dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie rocznego rozliczenia podatku. Również do dzisiaj należy wpłacić podatek wynikający z deklaracji. Spóźnialskim grozi kara.

Przekazali dowodzenie »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie (opr. Daniel Biernat/ fot: archiwum PKW-A)
VIII zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego przekazała dowodzenie w polskiej bazie Giro w Afganistanie swoim następcom.

Wznowiono poszukiwania 16-latka »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Policja wodna wznowiła w poniedziałek rano poszukiwania 16-latka, który w niedzielę we Wrocławiu wpadł do Odry w okolicach Jazu Bartoszowice. Motorówka, którą nastolatek płynął razem z dwoma mężczyznami, wywróciła się.

Rodzina na Swoim jednak dla singli? »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz kolejny zmianie uległa koncepcja nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim - być może będą mogli z niej korzystać single, a rynek wtórny nie zostanie wykluczony z programu.

Ruszył kolejny etap robót na Kuźniczej »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie opr. EP
2 maja na ulicy Kuźniczej odcinku od Kotlarskiej do Nożowniczej ruch kołowy zostanie wstrzymany, a wykonawca przebudowy Kuźniczej i placu Uniwersyteckiego przystąpi do usuwania nawierzchni i przygotowania wykopów pod sieć kanalizacyjno - sanitarną. Na przygotowany do badań plac budowy wkroczą pracownicy Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Mieszkania: Jeśli nowe – to dwupokojowe! »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Emmerson S.A.
Wraz z nadejściem wiosny poprawiły się nastroje na rynku nieruchomości. Na początku roku w większości miast zwiększyła się oferta na rynku pierwotnym, a deweloperzy już zapowiadają kolejne inwestycje. Z drugiej strony pomimo faktu, że polska gospodarka przyśpiesza, to osoby poszukujące nowego lokum w swoich decyzjach nadal kierują się jeszcze "kryzysowymi" wytycznymi.

Czarny dym nad Wrocławiem »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie RW/tvn24
Zdążyli opanować jeden duży pożar, gdy na niebie pojawiła się kolejna chmura dymu. Przed godziną 16 we Wrocławiu doszło do pożaru składowiska zużytych opon. To już drugie takie zdarzenie w ciągu jednego dnia - wcześniej paliła się hala z plastikiem na ul. Północnej. Straż pożarna nie wyklucza, że przyczyną obydwu zdarzeń było podpalenie.

Oblężenie zoo »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie aw
Ci, którzy 1 maja mieli ochotę odwiedzić zoo, musieli uzbroić się w cierpliwość, która charakteryzuje tylko świętych. Żeby wejść do ogrodu, trzeba było poświęcić mniej więcej 1,5 godziny.

Remis Betardu z Marmą  »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie as, fot. wts.pl
Po niezwykle zaciętym meczu Betard Sparta Wrocław zremisował na własnym torze PGE Marmą Rzeszów 45:45.

Gniewni pod urzędem »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie aw
- Wyklęty powstań, ludu ziemi. Powstańcie, których dręczy głód... - słowami Międzynarodówki zakończył się Dzień Gniewu wobec Drożyzny. Protestujący zebrali się pod urzędem wojewódzkim.

Spłonęła sortowania odpadów  »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie as
Ogień strzelający na kilkanaście metrów i kłęby czarnego dymu widoczne z najdalszych zakątków Wrocławia – to efekt pożaru, który wybuchł w sortowni odpadów przy ul. Północnej na wrocławskich Maślicach. W akcji gaśniczej brało udział 16 jednostek straży pożarnej.

Beatyfikacja na żywo w Rynku »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie Paf, fot. UM Wrocław.
Na dwóch wielkich telebimach na Rynku można oglądać na żywo mszę beatyfikacyjną w Watykanie.

Zobacz witraż z Papieżem »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie Paf
Wczoraj wieczorem w kościele św. Elżbiety odsłonięto witraż z wizerunkiem Jana Pawła II.

Osłabiony Śląsk pokonał Polonię »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie as, fot. slaskwroclaw.pl
Przetrzebiony przez kontuzje Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Polonię Warszawa i awansował na 3. miejsce w tabeli. Zwycięską bramkę zdobył rezerwowy Waldemar Sobota. Trzy punkty w końcówce uratował wrocławianom bramkarz Marian Kelemen.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl