Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 407 informacji. Wszystkie poniżej.

Zamieszanie wokół Granicznej »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie red
Przez dwa miesiące nie będzie można wyjechać z Rdestowej (od strony Jerzmanowa) na ulicę Graniczną. Jest to związane z robotami drogowymi.

Tańszy parking przy lotnisku »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Centrum miasta zamyka się na samochody, likwidując część parkingów. Z kolei wrocławskie lotnisko wręcz zachęca do zatrzymania się u nich.
Zdjęć: 3  

Dolnoślązacy mają najdroższe paliwo »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie LZ
Dolnośląscy kierowcy nie mają powodów do zadowolenia. Powodem są ceny paliw na stacjach. Co prawda wszędzie są wysokie, ale w naszym województwie – najwyższe ze wszystkich województw. Tak wynika z raportu portalu zajmującego się badaniem rynku paliw. Co gorsza, ceny na stacjach będą dalej rosły.

Gaz szumiał jak wodospad »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Paf
Dobę po uszkodzeniu przez budowlańców zaworu gazu na Kozanowie mieszkańcy nadal nie rozmawiają o niczym innym. Wielu świst ulatniającego się pod ciśnieniem gazu słyszało we własnych domach.
Zdjęć: 13  

Sąd uchylił wyrok w sprawie Brauna »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wrocławski Sąd Okręgowy uchylił wyrok i skierował do ponownego rozpatrzenia sprawę dziennikarza Grzegorza Brauna oskarżonego o znieważenie policjanta i stosowanie przemocy wobec jednego z funkcjonariuszy podczas pikiety Narodowego Odrodzenia Polski w 2008 roku.

Ścieki do kanału burzowego »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Koszt odprowadzania ścieków we Wrocławiu nie należy jest drogi. Mimo to jeden z mieszkańców miasta chciał oszczędzić.
Zdjęć: 5  

Koniec pewnego lewoskrętu »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
W sobotę nie będzie można już skręcać w lewo z Krupniczej do Włodkowica.

Oddychasz - płacisz, czyli o podatkowym szaleństwie »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie opr. RW
Podatek od komina? Podatek od kart do gry? Może brzmi to nieprawdopodobnie, ale to nie żart prima aprilisowy. Takie właśnie opłaty nasze państwo serwowało swoim obywatelom w przeszłości. Dzisiaj Ministerstwu Finansów również nie brakuje wyobraźni. Płacimy podatki gdy zarabiamy, płacimy gdy wydajemy i płacimy gdy oszczędzamy. A kiedy jeszcze?

Uwaga! Trucizna w parkach »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Firmy oczyszczające nie nadążają z wywożeniem elektronicznych śmieci. Rozbite ekrany monitorów, klawiatury i części drukarek zalegają w parku Grabiszyńskim wzdłuż ulicy Eugeniusza Romera.
Zdjęć: 3  

Okradł koparkę »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Paliwo drożeje w zastraszającym tempie. Jeden desperat postanowił ukraść 300 litrów.

Miasto w Formie dla wrocławian »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie opr. RW
Już w najbliższy weekend kolejna okazja, by skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, a przy okazji zebrać punkty w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie”. A wszystko podczas dwudniowych targów „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu”, które odbędą się 2 i 3 kwietnia w Regionalnym Centrum Biznesowym we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Nowy terminal ponumerowany »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Nowy terminal na wrocławskim lotnisku ma ruszyć jesienią. W związku z tym rozpoczęto już montaż oznakowania - 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa i 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej ponumerowane
Zdjęć: 2  

Epidemia na wyspie Słodowej? »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie aw
Brak toalet na wyspie Słodowej powoduje, że spędzający tam czas ludzie załatwiają się gdzie popadnie. Nie jest to ani higieniczne ani estetyczne.
Zdjęć: 5  

Światowy Dzień Budyniu »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
- Jem tylko na ciepło, zimny kojarzy mi się z kożuchem na mleku, więc go nie ruszam - mówi Marysia z wrocławskiego przedszkola. Dziś obchodzimy święto budyniu.
Zdjęć: 2  

Hurtownia narkotyków w... meblach »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie aw
Policjanci przechwycili blisko 5600 porcji amfetaminy oraz kilka porcji marihuany. Ta swoista hurtownia narkotyków mieściła się w jednym z mieszkań na Nowym Dworze.

Znalazł i zniszczył »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie RW
To o czym myśli Mały jest w zasadzie mało skomplikowane. "Znajdź i zniszcz" – tylko te dwa słowa wibrują między jego układami scalonymi. Jego kolega – I Prawo Murphiego – również ma wbudowaną taką funkcję. Wiele nie myśleli, ale za to wiele zdobyli – dwa wrocławskie roboty zdobyły najwyższe laury podczas tegorocznej odsłony RobotChallenge2011 w Wiedniu.
Zdjęć: 9  

Opatrunków nadal nie ma  »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie bom
Nadal nie wiadomo, kiedy ruszy produkcja opatrunków z modyfikowanego genetycznie lnu, który leczy rany. - Od kilku miesięcy czekamy na podpis urzędu rejestracji leków w Warszawie.
Zdjęć: 3  

Rusza budowa pomnika  »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
We wtorek Komitet Wykonawczy Rady Miejskiej Miasta Lwowa wydał pozwolenie na budowę Pomnika Pomordowanych Profesorów Lwowskich. Teraz prace pójdą już z górki.
Zdjęć: 1  

Zamień ''śmieci'' na bilety »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Już za tydzień rozpocznie się akcja Zamień Odpady na Kulturalne Wypady. Obędzie się ona 9 kwietnia w godz. od 12.00 do 17.00

Poważne rozszczelnienie gazociągu »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Ulatniający się gaz sparaliżował wczoraj Kozanów. W czasie akcji służby zamknęły część ulic i ewakuowano kilkaset mieszkańców.

Jacek Ossowski o tajemnicach Libii »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Paf
Moja żona była zadziwiona faktem zaopatrywania nas, za darmo przez państwo w mleko, pieluchy i inne dobra konieczne do pielęgnacji dziecka. Takie tam było prawo – o Libii, Kaddafim, Libijczykach, buncie i cudach przyrody tego kraju opowiada Jacek Ossowski, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, który w Libii wraz z rodziną spędził pięć lat.
Zdjęć: 4  

Premiera płyty w więzieniu »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Paf
Kraty, za nimi więźniowie, a z drugiej strony seksowna wokalistka. Tak wyglądała dzisiejsza premiera płyty Pauli Marciniak w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu.
Zdjęć: 3  

Gazem w oczy, wódka w rękę i w nogi »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie KWP Wrocław, opr. Paf
Nawet do 15 lat pozbawienia wolności, grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, a podejrzanym o napady rabunkowe z użyciem broni i gazu na placówki handlowe we Wrocławiu i okolicach. Na chwilę obecną funkcjonariusze udowodnili im, co najmniej 6 tego typu napadów. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli atrapy pistoletów, kominiarki i miotacze gazu.

Szaleństwo gołębi na pl. Gołębim »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Paf
Zobacz, jak z włączenia fontanny Zdrój na pl. Gołębim cieszą się wrocławskie gołębie. To druga fontanna uruchomiona przez ZDiUM w tym tygodniu.
Zdjęć: 16  

Euro 2012: ostatnia szansa na bilet »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie ed
Tylko do końca marca możemy rezerwować bilety na Euro 2012. Czasu jest niewiele, już jutro ostatnia szansa na bilet!

Co robiła straż miejska »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie SM Wrocław
Pijak na chodniku, pijak na trawniku - gdyby nie nietrzeźwi mieszkańcy naszego miasta wrocławska straż miejska miałaby o wiele mniej pracy. Przeczytaj czym zajmowali się strażnicy w ciągu ostatniej doby.

Wehikuł odłożony w czasie »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie AS
Miał być wehikuł finansowy, a na razie jest węzeł. Gordyjski. Zamiast galerii handlowej, z której zyski miały zasilić piłkarski Śląsk, obok stadionu straszy dziura. A właściciel klubu nie może dojść do porozumienia z operatorem stadionu w sprawie korzystania z obiektu.
Zdjęć: 4  

Historia Polski w 5D »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Opr. aw
Animowana Historia Polski w reżyserii Tomasza Bagińskiego to wyprawa przez tysiącletnią historię Polski: od Państwa Piastów przez obrady Okrągłego Stołu i upadek komunizmu, aż po dzisiejszą demokrację. Będzie ją można zobaczyć w Kinie 5D w Magnolii.
Zdjęć: 1  

Nie znikną tak szybko »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie aw
Polskę zelektryzowała informacja o likwidacji „czarnych punktów”. Jak się okazuje, ich widok będzie zmuszał kierowców do ostrożniejszej jazdy jeszcze przez dłuższy czas.

Ruszają wrocławskie fontanny »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Paf, RW
Wodotrysk przy kościele Marii Magdaleny już tryska wodą. Kolejne wrocławskie fontanny ruszą lada moment.
Zdjęć: 1  

Odblokowana ''piątka'' »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie aw
Droga krajowa nr 5 w okolicy Trzebnicy była zablokowana w obu kierunkach. Na szczęście szybko uporano się z kolizją i kierowcy mogą już korzystać bez utrudnień z trasy na Poznań.

Marsz (NIE) Milczenia »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
3 kwietnia na wrocławskim Rynku odbędzie się Marsz (NIE) Milczenia, organizatorem jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu. Wszystko dzięki naszej publikacji o skatowanym kocie.
Zdjęć: 1  

Wrocławskie dziury inwestycyjne »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Paf, MG
Zaczyna się od wielkiej dziury, potem stają szalunki, rusztowania a w górę pną się okazałe budowle. We Wrocławiu mamy wiele dziur, które są początkiem pokaźnych inwestycji. Na niektórych szybko wyrastają nowe budynki, inne, zapomniane przez inwestorów straszą przez lata.
Zdjęć: 6  

Apelacja w sprawie protestu wyborczego  »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie INTERIA.PL/PAP
We wrocławskim sądzie apelacyjnym rozpoczęło się we wtorek rozpatrywanie apelacji od decyzji ws. protestu wyborczego dotyczącego korupcji wyborczej w Wałbrzychu. Sąd pierwszej instancji protest odrzucił i uznał wybory samorządowe za ważne.

Nowy prezes MPK »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Andrzej Łoś, przewodniczący Rady Nadzorczej MPK
Rada Nadzorcza MPK Sp. z o.o. powołała na stanowisko prezesa spółki pana Władysława Smyka, dotychczasowego dyrektora sprzedaży i wiceprezesa Volvo Polska.

Wypadek na piątce »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie INTERIA.PL
Po wypadku zablokowana jest droga krajowa nr 5 z Wrocławia do Poznania w okolicach Trzebnicy.

Staromiejski po zimie »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek zaprasza na uroczyste otwarcie po zimie. Odbędzie się ono 1 kwietnia. Na dzieci czekać będą bezpieczny plac zabaw z miękką gumową podłogą i wielka francuska karuzela.
Zdjęć: 2  

Nie wjedziesz na Parafialną i Pawią »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
Ulice Parafialna i Pawia zostały zamknięte dla ruchu samochodów. Jest to związane z robotami drogowymi.

Rybi wędkarze? »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
Akwarium we wrocławskim ZOO może poszczycić się niezwykłą ekspozycją. Są to wodni mistrzowie kamuflażu.
Zdjęć: 4  

Sprawdź datę na dowodzie »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
Dowody osobiste wydane 10 lat temu tracą swoją ważność. 17 tys. wrocławian musi je wymienić.
Zdjęć: 1  

Nowy prezes MPK »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
W poniedziałek Władysław Smyk został powołany przez radę nadzorczą MPK Sp. z o.o. na stanowisko prezesa.

Rynek placem budowy »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Paf
Zewsząd słychać uderzenia młotków i odgłosy wiertarki. W ubiegłym tygodniu był jeden, dziś ogródki powstają, jak grzyby po deszczu.
Zdjęć: 16  

Odra jak śmietnisko »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Rozpoczął się sezon żeglugowy na Odrze skanalizowanej i wolno płynącej. Wymagało to jednak od pracowników RZWG wzmożonej pracy.
Zdjęć: 1  

Zaginęła Paulina »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie opr. RW
Zaginęła Paulina Kubiaczyk. Jeżeli masz jakieś informację na temat jej pobytu - skontaktuj się z policją.
Zdjęć: 1  

To nie jest automat biletowy »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie bom
To urządzenie przywoławcze straży pożarnej (UPSP) . W latach 50 – 60 instalowano je na głównych ulicach i skrzyżowaniach miasta. Pomysł montowania alarmów narodził się przed wojną.
Zdjęć: 4  

In vitro pod gradem pytań »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Opr. aw
Jaki jest dzisiejszy stan wiedzy o zapłodnieniu in vitro? Jak wygląda bilans zysków i strat związanych ze stosowaniem tej metody? To kwestie, którymi zajmie się we wtorek, 29 marca, na seminarium Studium Generale prof. Stanisław Cebrat, genetyk z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Opera szuka „durzych” »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie TOW
Plaga błędów ortograficznych opanowała dolnoślązaków. W ubiegłym tygodniu były już szef legnickiego SLD Sławomir Skowroński namawiał do „zakópów” w Biedronce, a Opera Wrocławska ogłasza przetarg na druki małe i „durze”.
Zdjęć: 1  

A'la viagra z Egiptu »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Opr. aw
Coraz więcej nielegalnych leków trafia na polski rynek. Na wrocławskim lotnisku wpadł jeden amator egipskiej viagry.
Zdjęć: 1  

Tylko dla ''płci słabszej'' »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Opr. aw
Projekt "Drużyna Euro2012" skierowany jest wyłącznie do kobiet nieaktywnych zawodowo (bez ograniczeń wiekowych), zamieszkałych na terenie Dolnego Śląska.

Kobiety badają kości »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Archeologia sądowa zajmuje się wyjaśnianiem przyczyn przestępstw i katastrof. W październiku grupa 14 polskich archeologów przeczesała hektary ziemi w rejonie lotniska w Smoleńsku. Od marca na wydziale prawa Uniwersytetu Wrocławskiego można studiować ten kierunek.
Zdjęć: 5  

Żywe kultury muzyczne »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie opr. RW
Po trzech latach hibernacji cykl koncertów pod hasłem Żywe Kultury Muzyczne powraca do życia. Wydarzenia ŻKM, które odbywały się w latach 2006-2008 miały na celu integrację dolnośląskiej sceny muzycznej.
Zdjęć: 1  

Uciekał z zaporą drogową »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Paf
Jak zainteresować sobą patrol straży miejskiej? O godz. 4.50 nad ranem iść przez centrum Wrocławia dźwigając zaporę drogową i baner reklamowy lokalu gastronomicznego.

300 zł za wyrzucenie taboretu przez okno »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Paf
Ekipa sprzątająca mieszkanie wyrzucała wszystko przez okno. Meble spadały na podwórko. Na miejsce wezwano straż miejską.

Narkotyczne imprezy »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Trochę słońca wystarczyło, by pojawili się pierwsi "grillowicze". Po ostatnim weekendzie zostawili po sobie niechlubne ślady.

Narkotykowe imprezy nad Odrą »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Trochę słońca wystarczyło, by pojawili się pierwsi "grillowicze". Po ostatnim weekendzie zostawili po sobie niechlubne ślady.
Zdjęć: 8  

Powstanie łącznik AOW i OŚ »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Opr. aw
Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę ze Skanską na budowę łącznika żmigrodzkiego.

Powstanie łącznik AOW i OŚ »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Opr. aw
Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę ze Skanską na budowę łącznika żmigrodzkiego.
Zdjęć: 2  

''Zakaz wjazdu'' już na zawsze »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Opr. aw
Już od 2 kwietnia nie będzie można parkować, ani nawet przejeżdżać niektórymi ulicami w centrum miasta.

''Zakaz wjazdu'' już na zawsze »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Opr. aw
Już od 2 kwietnia nie będzie można parkować, ani nawet przejeżdżać niektórymi ulicami w centrum miasta.
Zdjęć: 3  

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

OSiR w Sobótce do odstrzału »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Zlikwidowano Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sobótce. Teraz organizacją meczów i zawodów sportowych zajmie się Ślężański Ośrodek Kultury, którego przemianowano na Ślężański Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sobótce.

Premie za ''wałek planetarny'' »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie RW
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej odbiorą dziś o godz. 14:00 w Warszawie nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitne krajowe osiągnięcia naukowo-techniczne za rok 2009. Uczelnia ma również laureata wśród wyróżnionych za rozprawy doktorskie.

Premie za ''wałek planetarny'' »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie RW
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej odbiorą dziś o godz. 14:00 w Warszawie nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitne krajowe osiągnięcia naukowo-techniczne za rok 2009. Uczelnia ma również laureata wśród wyróżnionych za rozprawy doktorskie.
Zdjęć: 1  

Obnażył układ, teraz go pobito »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Marta Gołębiowska, Paf. Fot. RW
Paweł Miter, wrocławianin, który ośmieszył Telewizję Polską został pobity w czwartek wieczorem na jednym z wrocławskich osiedli. Według jego relacji napad powiązany jest z aferą, którą rozpętał.

Wrocławskie dziury inwestycyjne »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Paf, MG
Zaczyna się od wielkiej dziury, potem stają szalunki, rusztowania a w górę pną się okazałe budowle. We Wrocławiu mamy wiele dziur, które są początkiem pokaźnych inwestycji. Na niektórych szybko wyrastają nowe budynki, inne, zapomniane przez inwestorów straszą przez lata.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.
Zdjęć: 3  

Wrocław zakazuje - dramat mieszkańców »
Tekst opublikowany 2011-03-26, opracowanie Paf
Wąską drogą wojewódzką nr 396 w ciągu godziny przejeżdża nawet kilkaset tirów. W ten sposób kierowcy omijają zamknięty dla ciężarówek Wrocław. Mieszkańcy rozjeżdżanych przez TIR-y wiosek zablokowali szosę. Mają dość. - Chcemy się wreszcie wyspać - mówią.

Dzisiaj zmiana czasu »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Marta Gołębiowska
W nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki z godziny 2 na 3, ale stwierdzenie, że śpimy o godzinę krócej, jest nadmiernym uproszczeniem. Przecież nawet ci, którzy w niedzielę muszą wstać o konkretnej godzinie, mogą iść o godzinę wcześniej spać.

Nietypowy rower odnaleziony »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Marta Gołębiowska
W czwartek 17 marca Stanisławowi Kośnikowi, koordynatorowi projektu Dobry Cel - "Wrocławski Rower Spotkań", skradziono specjalistyczny rower dla osób niepełnosprawnych sterowany rękoma, tzw. handbike.

Jutro załamanie pogody »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie MG
Dziś we Wrocławiu mamy 13 stopni, a już jutro możemy się spodziewać tylko… pięciu. Będzie też deszczowo. Nie ma to jak ładny wiosenny weekend!

Ranny strażak czeka na pomoc »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Marta Gołębiowska
Sławomir Wilczyński, 32 – strażak z Kątów Wrocławskich, w zderzeniu wozu strażackiego z ciężarówką 17 marca pod Pustkowem Wilczkowskim stracił obie nogi. Jego rodzina i współpracownicy apelują o wsparcie finansowe.

Wywrócony tir na drodze A4 »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Daniel Biernat
Na odcinku autostrady A4 prowadzącej z Bolesławca do Zgorzelca, wywrócił się tir przewożący bale drewna. Nikt nie odniósł obrażeń. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 2 godziny.

25 razy popisał autobus »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali nieletniego, podejrzewanego o kilkadziesiąt uszkodzeń mienia. Sprawca, używając niezmywalnego markera, umieszczał napisy na siedzeniach, tapicerce oraz wewnętrznej zabudowie autobusów. Teraz o jego dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny.

Okradali dzieci »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, podejrzewanych o rozboje i wymuszenia rozbójnicze na nieletnich. Łupem sprawców za każdym razem padały telefony komórkowe. Teraz grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Czas umierać, ale jakoś się nie chce... »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie opr. RW
... to tytuł wystawy poświęconej Igorowi Przegrodzkiemu z okazji jego 85 urodzin. To także jeden z elementów obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru jakie organizuje Muzeum Miejskie Wrocławia.

Drzewa chodziły po Rynku »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie opr. RW
Początek wiosny obfituje w różnego rodzaju niecodzienne zjawiska przyrodnicze. Przykładem mogą być drzewa... chodzące po Rynku.

Cmentarna afera, Niemcy rozgoryczeni »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Jacek Bomersbach, aw
Płyty nagrobne i fragmenty niemieckich mogił z końca dziewiętnastego wieku znaleźliśmy na pętli tramwajowej linii 9 przy ulicy Ślężnej. - Jak na razie nie ma między naszymi narodami żadnej współpracy w sprawie nekropolii niemieckich - mówi ze smutkiem Reiner Sachs z Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.
Zdjęć: 11  

Biletomaty zasilane na... latarnie »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie aw
Jak się okazało automaty do zasilania urbancard były podłączone do latarni, czyli miały zapewniony prąd stały wtedy, gdy te były włączone. Resztę czasu pracowały na akumulatorach.

Na Trawowej koniec Rajdu Dakar »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Marta Gołębiowska
Mieszkańcy nowoczesnego osiedla na Muchoborze Wielkim z pomocą Rady Osiedla od dwóch lat walczą o to, by ulica Trawowa z polnej drogi zmieniła się w końcu w cywilizowaną asfaltową jezdnię. Ich starania nie poszły na marne.
Zdjęć: 4  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Ani Dąbrowskiej, Chick Corea & Gary Burtona, Acid Drinkers, Lecha Janerki i Kim Nowaka czy Paprika Korps lub widowisko Legends of Shaolin, a wszystko za smsa.

Ania Dąbrowska klubowo  »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. aw
27 marca we wrocławskim klubie Eter wystąpi Ania Dąbrowska, jedna z najciekawszych polskich wokalistek.
Zdjęć: 1  

Spotkanie gigantów jazzu  »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie opr. aw
Po dwóch latach od wspaniałego koncertu “Five Peace Band Live” podczas którego Chick Corea wystąpił z gitarzystą Johnem McLaughlinem oraz saksofonistą Kennym Garrettem, basistą Christianem McBride’m i perkusistą Vinnim Colaiutą, legendarny pianista powraca do Wrocławia. Tym razem wystąpi w ramach Ethno Jazz Festival 2011 w duecie z wirtuozem wibrafonu Garym Burtonem.
Zdjęć: 1  

Pelargonie na latarniach »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie aw
Już niedługo na wrocławskich latarniach pojawią się czerwone pelargonie. Upiększą one centrum miasta.
Zdjęć: 1  

Powstanie Agrestowe Osiedle »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie opr. MG
Oto kolejna inwestycja we Wrocławiu. Projekt osiedla Agrestowa Aleja zakłada budowę pięciu trzypiętrowych budynków mieszkalnych. Znajdzie się w nich łącznie 160 lokali.
Zdjęć: 2  

Tramwaje pojadą inaczej - sprawdź objazdy »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie aw
Zamontowana zostanie elektryczna zwrotnica na pl. Dominikańskim. Oznacza to, że przez dobę tramwaje pojadą tam objazdami.

Z Ritą o jidysz »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie RW
Dziennikarze i artyści z wrocławskiego czasopisma Rita Baum zapraszają na kolejne fascynujące spotkanie. Tym razem podczas prezentacji nowego numeru będą rozmawiali o kulturze jidysz
Zdjęć: 2  

Dużo waży - nie wjedzie na mosty Chrobrego »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. aw
Już od piątko, 25 marca, pojazdy masie powyżej 15 ton nie będą mogły przejechać przez mosty Chrobrego.

Skąd emeryt ma na życie? »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Magdalena Szulc, LTM Communications
Koszty jedzenia i leków, rachunki, prezenty dla wnuków… to codzienność polskiego emeryta. Większości seniorów nie stać nie tylko na luksus, ale nawet zaspokojenie podstawowych potrzeb. Skąd czerpią środki na życie?
Zdjęć: 1  

Koniec świata? Odwołany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. aw
Kalendarz Majów przewidywał koniec świata na 21 grudnia 2012 roku. Okazuje się jednak że nastąpi on 104 lata później. Błąd popełnili współcześni naukowcy.

MPK zbiera pamiątki »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie opr. MG
Muzeum Miejskie Wrocławia i MPK sp. z o.o. ruszają z akcją „Twórzmy razem historię Wrocławia”. Zebrane od mieszkańców pamiątki i wspomnienia związane z komunikacją miejską zostaną w przyszłym roku zaprezentowane na wystawie poświęconej dziejom wrocławskiej komunikacji miejskiej.
Zdjęć: 1  

Uczestnik ''Tańca z gwiazdami'' zatrzymany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie mb
Jan K. znany z programu telewizyjnego "Taniec z gwiazdami" został zatrzymany w Lwówku Śląskim za jazdę pod prąd i bez prawa jazdy.

Atak na bazę, jeden żołnierz ranny »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Daniel Biernat
Żołnierz 23 Śląskiej Brygady Artylerii z Bolesławca został ranny podczas ataku talibskich rebeliantów na bazę w Świętoszowie. Na szczęście tym razem to tylko scenariusz ćwiczeń.
Zdjęć: 25  

Koniec starych Glinianek? »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie aw
Niedługo Glinianki zmienią się nie do poznania. Powstanie tam bowiem WakePark Wrocław, czyli nowoczesny kompleks, oferujący wszystko, co potrzebne jest do pływania na wakeboardzie i nartach wodnych, a zimą – na snowboardzie.
Zdjęć: 12  

Cukier kupujemy na aukcjach »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Paf
„Cukrowa panika” spowodowała, że wrocławianie cukier kupują na internetowych aukcjach.

Ostrzegamy, jutro tragedia na drogach »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Paf
Wrocław zamknął swoje drogi dla tirów, więc ciężarówki pojechały objazdem, przez okoliczne wioski. Ich mieszkańcy mają dość, jutro zablokują drogi.
Zdjęć: 2  

Piwo z puszki szkodzi »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie MG
O segregacji śmieci, kulturze ekologicznej wrocławian i problemach naszego miasta w tym zakresie rozmawiamy z Grażyną Jaworską, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Ekologów we Wrocławiu.

Pływał barką po promilach »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. aw
Ponad dwa promile alkoholu miał we krwi kapitan barki, który pływał Odrą w rejonie Opatowic.
Zdjęć: 1  

Zatrzymany za napad na lombard  »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o napad na jeden z lombardów. Sprawca zagroził pracownikowi przedmiotem przypominającym pistolet żądając wydania pieniędzy. Wobec zdecydowanej postawy pokrzywdzonego próbował użyć paralizatora. Został spłoszony przez świadka zdarzenia. Dzięki szybkiej i szczegółowej informacji o zdarzeniu, policjanci szybko zatrzymali podejrzewanego.

Sprzątają po zimie »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie opr. MG
Coraz cieplejsze dni i noce pozwoliły na rozpoczęcie wiosennych porządków na wrocławskich ulicach. Temperatura ma w tym przypadku kluczowe znaczenie, ponieważ większość prac porządkowych jest wykonywanych w godzinach nocnych. Zamiatarki pracują na drogach już od tygodnia.
Zdjęć: 1  

Książki zakwalifikowane do Silesiusa »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie opr. MG
Jury nominowało w tym roku aż 116 tomików poezji i spośród nich wybierze książkę roku, debiut roku oraz przyzna nagrodę za całokształt twórczości. Zwycięzców poznamy 7 maja podczas gali w Teatrze Współczesnym.

Za wysoki mandat - nie przyjmuj »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie aw
- No to będzie mandat – ktokolwiek słyszał te słowa wie, że oznaczają one poważne uszczuplenie stanu portfela. Kwoty do zapłacenia zwykle znajdują się bliżej górnej dopuszczalnej granicy. Czy policjanci boją się dawać niskie mandaty?
Zdjęć: 2  

Janiak i Malinowska we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie opr. MG
Przed nami spotkanie z modą i dobrym stylem. Najmodniejsza para polskiego showbiznesu przedstawi nadchodzące trendy wiosna/lato 2011. W niedzielę 27 marca program poprowadzi Olivier Janiak, a do Studiu Stylizacji zaprosi modelka i stylistka Karolina Malinowska.
Zdjęć: 1  

Szpitalny Radośnik we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Paf
W szpitalu przy ul. Traugutta dzieci mają pokój zabaw, w którym mogą zapomnieć o chorobie. Choćby na chwilę.
Zdjęć: 3  

Motolotniarz spadł do Odry. Nie żyje »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie MG
Wczoraj po godzinie 17 dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie od straży pożarnej o motolotniarzu, który w miejscowości Ścinawa Polska spadł do Odry.

Żywy psi szkielet »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie ech
Skrajnie wycieńczony, wychudzony, z licznymi ranami, bez jedzenia i picia – takie warunki Tuptusiowi przygotował jego pan. Policjanci zatrzymali 23-latka, który znęcał się nad psem.

Cyrk Arlekin we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. aw
Już w najbliższych dniach Cyrk Arlekin pod dyrekcją Krzysztofa Mazura i Juliana Madeja przedstawi mieszkańcom Wrocławia nowy atrakcyjny program sezonu 2011.
Zdjęć: 8  

Na scenie Lech Janerka i Kim Nowak »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. aw
Z okazji 30. rocznicy powstania NZS-u, wROCKfest organizuje cykl niepowtarzalnych koncertów. Od końca lutego do połowy kwietnia, we wrocławskich klubach Eter i Alibi zaprezentują się rockowe i punk rockowe zespoły, które formowały się w czasach powstawania NZS-u, które powstawały wśród studentów, komentowały wydarzenia w Polsce i na świecie, i na swój sposób walczyły z zastaną rzeczywistością.

Filharmonia Wrocławska zaprasza »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. aw
"Muzyka baśniowa, Bacewicz i Zych" i "Mendelssohn młodzieńczy" to propozycje Filharmonii Wrocławskiej na zbliżający się weekend.

Wrocławskie szympansy są jak ludzie »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Paf
Solo jest energiczna, aby dostać się do resztek jogurtu na dnie kubka po prostu go rozrywa. Natomiast Kizi prosi, aby jej tam nalać trochę herbaty, po czym energicznie potrząsa kubkiem i wypija resztki. - O szympansach z wrocławskiego ZOO opowiada Elżbieta Gajewska, ich opiekunka.

Wyciek na Brochowie »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie bom
Na Brochowie doszło do rozszczelnienia cysterny, w której przewożono płynną siarkę. Z uszkodzonego zaworu zaczął wydobywać się dym. Kolejarze zawiadomili straż pożarną.
Zdjęć: 2  

Bruce Springsteen otworzy dworzec? »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Paf, fot. Bruce Springsteen z Wikipedia.pl - Deuts
To ma być otwarcie na miarę Wrocławia i najpiękniejszego dworca kolejowego w kraju. Kto mógłby wystąpić tego dnia, aby uczcić tą chwilę? – Marzy mi się Bruce Springsteen – mówi Jacek Prześluga, prezes spółki Dworzec Polski SA. Na razie jednak zobacz jak postępują prace remontowe.
Zdjęć: 46  

Oto dziewczyny na wiosnę! »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Marta Gołębiowska
Agnieszka, szatynka (26) i Ola, brunetka (24) to wrocławianki, które robią zagraniczną karierę jako modelki. Nam opowiadają o wadach i zaletach swojej pracy, a także o zagrożeniach i ryzyku z nią związanych. Sprawdź sam, czy obalają czy raczej potwierdzają stereotypy na temat modelek.
Zdjęć: 10  

Rugbiści oddali krew  »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie bom
Zawodnicy klubu Rugby Wrocław oddali około 4 litrów krwi w centrum krwiodawstwa (RCKiK) przy ulicy Czerwonego Krzyża we Wrocławiu.
Zdjęć: 5  

Przewrócili ławki i kosze »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie bom
W nocy młodzi ludzie przewrócili rząd ławek przy ulicy Dembowskiego na Sępolnie. Rano mieszkańcy pobliskich ulic Nullo i Kasprzaka przecierali oczy ze zdumienia.
Zdjęć: 2  

Zużywamy za dużo wody »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie bom
Według danych ONZ za cztery lata blisko połowa ludności na świecie będzie narzekać na brak wody. Warto więc popracować nad rozsądnym korzystaniem z wody w łazience. Statystyczny Polak zużywa w ciągu doby o 50 litrów wody więcej niż mieszkańcy Europy.

Strażnicy sprawdzali ciężarówki »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie bom
W ramach akcji „18 ton” strażnicy miejscy kontrolowali ciężarówki wjeżdżające do miasta. Mieli też sporo wezwań do bezdomnych.

Było kino, jest śmietnisko »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Paf
Gdzie jest to miejsce? Ledwie kilkaset metrów od Rynku. Niegdyś królowała tu X Muza, dziś to nielegalny śmietnik.
Zdjęć: 12  

Stawiają ogródki w Rynku »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Paf
Wrocławscy restauratorzy poczuli wiosnę i budują w Rynku letnie ogródki. Pierwszy zacznie działać już za kilka dni.
Zdjęć: 7  

Nowy rozkład lotów »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie SC/MG
Zmiana czasu na letni dla każdego zawsze oznacza to samo - godzinę snu mniej. Przestawienie wskazówek zegara to jednak nie tylko zapowiedź zbliżającego się lata, to także czas zmiany rozkładu lotów na lotniskach. We Wrocławiu jedna godzina snu mniej to 6 nowych miast na tablicach odlotów i przylotów.
Zdjęć: 1  

Zawisła na moście »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Paf
Auto prowadzone przez kobietę przebiło barierkę na moście Osobowickim i zawisło nad przepaścią.
Zdjęć: 5  

Strach stać na balkonie »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy ulicy Piaskowej 1-13 skarżą się na fatalny stan budynku. Rok temu z czwartego piętra runęła płyta balkonowa. Na szczęście chodnikiem nikt nie przechodził.
Zdjęć: 13  

Ból, przyjemność czy trans?  »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Marta Gołębiowska
Fakirzy, leżenie na gwoździach, chodzenie po szkle, oblewanie się gorącym woskiem, to tylko niektóre z wielu elementów SideShow Night - wieczoru performance dla osób o mocnych nerwach. O zjawisku performingu rozmawiamy ze współorganizatorem imprezy, Aleksandrem Stysiem z grupy Altered States.
Zdjęć: 9  

Dziś po raz ostatni I dzień wiosny »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Paf
Już się przyzwyczailiśmy, że pierwszy dzień wiosny przypada na 21 marca. Niepotrzebnie.

Gwiazdy zagrają dla chorej Majeczki »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Maja i Andrzej Sikorowscy
Maja i Andrzej Sikorowscy zagrają dla małej Mai. Artyści będą wykonywać piosenki ze swojej drugiej płyty „Sprawa rodzinna” oraz największe przeboje grupy Pod Budą, można tu wspomnieć takie hity jak „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „A jutro znów pójdziemy na całość”. repertuar artyści zróżnicowali stylistycznie w myśl zasady jaka zawsze przyświecała Andrzejowi Sikorowskiemu, że piosenka ma być mądra i przebojowa bez względu na gatunek do jakiego zaklasyfikują ją krytycy.
Zdjęć: 1  

Utopią Jana Tomasza Grossa »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Paf
Zapowiada się gorący wieczór na wrocławskiej wyspie Słodowej. Swoją wizytę zapowiedzieli tam Wszechpolacy.

Wrocław na planszy Monopoly »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie LZ
Wrocław jako jedyne dolnośląskie miasto i jedno z 22 w Polsce, będzie się promować na planszy polskiej wersji gry Monopoly.

Biurko do wynajęcia »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie opr. MG
Pierwszy dzień wiosny przedsiębiorczy wrocławianie przywitali między innymi na Placu Solnym 15. W nowo otwartym biurze coworkingowym Idea Place obchodzono pierwszy Wrocławski Dzień Coworkingu.
Zdjęć: 8  

Ukradli 750 podzespołów na 500 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie opr. MG
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu rozpracowali grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami i paserstwem podzespołów do odbiorników telewizyjnych. Zatrzymano siedmiu podejrzanych.

Porzucony na pastwę losu »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie aw
Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie, że w Koźmicach niedaleko Ząbkowic Śląskich znajduje się pies, którego właściciel trafił do więzienia. W związku z tym, pies już od grudnia przebywał na posesji bez jakiejkolwiek opieki. Jak udało mu się przeżyć i co go teraz czeka?
Zdjęć: 11  

Zderzenie tramwajów na pl. Grunwaldzkim »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Paf
Kwadrans po godz. 15 na jednym z peronów na pl. Grunwaldzkim zderzyły się dwa tramwaje. Wjazd na perony został zablokowany. Przez najbliższą godzinę tramwaje pojadą objazdem.

Smoleńsk: śledztwo międzynarodowe? »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie opr. RW
Złożono petycję w sprawie katastrofy smoleńskiej do sekretariatu komisji petycji w Parlamencie Europejskim.
Zdjęć: 1  

Wagary pod czujnym okiem policji »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Paf
Nie ma piwa na wyspie Słodowej, nie ma głośnych okrzyków na Rynku i butelek po alkoholu w bramach. Policja „rzuciła” na miasto wzmożone siły.
Zdjęć: 8  

Skok na skok przy pl. św. Macieja »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Paf
Kilkanaście minut temu dokonano napadu na SKOK przy pl. św. Macieja. Szczegóły jeszcze nie są znane.

Francuskie klimaty »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Ela Małoszyc
We Wrocławiu rozpoczyna się festiwal, którego celem będzie promocja języka i kultury krajów francuskojęzycznych. Miłośnicy tego typu klimatów na pewno znajdą coś dla siebie, tym bardziej, że Dni krajów francuskojęzycznych potrwają aż dwadzieścia jeden dni. Rozpocznie je koncert francuskich arii operowych w wykonaniu rosyjskiego tenora Nikolay Dorozhkin, przy akompaniamencie pianistki Olgi Rusiny. Obchodom towarzyszyć będą jeszcze inne koncerty, (m. in. znanej francuskiej grupy Nouvelle Vague), a także wystawy, pokazy filmów i wiele innych atrakcji.
Zdjęć: 4  

Powstanie nowa dzielnica Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie MG
Za około 10 lat w południowej części Swojczyc powstanie nowa dzielnica mieszkaniowa Olimpia Port. Ma to być duże, samodzielne osiedle z rynkiem, kościołem i przystanią wodną.
Zdjęć: 1  

Śladami wrocławskiego samorządu »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie MG
Dziś dr Maciej Łagiewski - dyrektor Muzeum Miejskiego - oprowadził wrocławskich radnych ścieżką samorządową po Starym Ratuszu. Radni poznali historię wrocławskiego Ratusza i samorządu, oglądając jego zabytkowe wnętrza.
Zdjęć: 17  

Cenzura w więzieniach »
Tekst opublikowany 2011-03-20, opracowanie bom
Za tydzień wchodzi w życie znowelizowany kodeks karny, który zakłada m.in. dokładniejszą kontrolę paczek i cenzurowanie korespondencji w zakładach karnych. W celach zamontowanych zostanie więcej kamer.
Zdjęć: 3  

Człowiek w gumowej masce  »
Tekst opublikowany 2011-03-20, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. W chwili zatrzymania podejrzany posiadał przy sobie nóż i kajdanki. W jego samochodzie policjanci znaleźli między innymi atrapy broni i ładunku wybuchowego.
Zdjęć: 2  

Wszystkie loże biznesowe sprzedane »
Tekst opublikowany 2011-03-20, opracowanie opr. MG
Podczas specjalnego eventu zorganizowanego na wrocławskim stadionie wynajęte zostały wszystkie loże biznesowe. Te najdroższe, platynowe, za 1,5 miliona złotych kupiły trzy firmy. Ponadto, sprzedano 9 lóż złotych wartych 550 tysięcy złotych. Do kupienia były jeszcze loże srebrne (cena: 300 tysięcy złotych) i brązowe (200 tysięcy) i one również znalazły zainteresowanych wśród biznesmenów.

Powstanie pomnik profesorów lwowskich »
Tekst opublikowany 2011-03-20, opracowanie opr. MG
4 lipca tego roku przypada siedemdziesiąta rocznica mordu profesorów lwowskich. W przeddzień rocznicy, na 3 lipca na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie, wstępnie zaplanowano odsłonięcie pomnika rozstrzelanych przez nazistów naukowców.
Zdjęć: 2  

Baterie i archiwum Kieślowskiego »
Tekst opublikowany 2011-03-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Od rana na wrocławskim Rynku trwa akcja zbierania zużytych baterii. Za przyniesienie nawet kilku sztuk można otrzymać nasionka różnych kwiatów. Zbiórka potrwa do godziny 18.
Zdjęć: 11  

Niedługo otwarcie parku »
Tekst opublikowany 2011-03-20, opracowanie bom
Pierwszego kwietnia zostanie otwarty park Staromiejski przy Teatrze Lalek. Obecnie trwają ostatnie prace ziemne. Już gotowy jest plac zabaw z mini-ścianką wspinaczkową.
Zdjęć: 11  

Testowanie leków na ochotnikach »
Tekst opublikowany 2011-03-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Przy ulicy Borowskiej kończy się budowa nowego wydziału farmaceutycznego. Oprócz laboratoriów będzie tam oddział testów na zdrowych ochotnikach. Obok powstaje też lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zdjęć: 9  

Znalazła zmasakrowanego kota »
Tekst opublikowany 2011-03-19, opracowanie bom
Mieszkanka ulicy Karkonoskiej znalazła zmasakrowanego kota z uszkodzonym kręgosłupem. Po przebadaniu go okazało się, że zwierzę ma białaczkę i uszkodzony układ immunologiczny.
Zdjęć: 3  

Wernisaże w pustostanach »
Tekst opublikowany 2011-03-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Lorette na stałe mieszka we Francji. Ostatnie dziewięć miesięcy spędziła we Wrocławiu. W ramach wolontariatu prowadziła warsztaty artystyczne i fotografowała Nadodrze. W sobotę ma wernisaż.
Zdjęć: 13  

Wciąż niepokonani! »
Tekst opublikowany 2011-03-19, opracowanie as, fot. slaskwroclaw.pl
W meczu dwóch niepokonanych na wiosnę drużyn Śląsk Wrocław pokonał 2:1 Lechią Gdańsk. Bramki dla gospodarzy zdobyli, niezawodny, Przemysław Kazimierczak oraz „przełamujący się” Piotr Ćwielong. To dwunasty mecz bez porażki Śląska pod wodzą Oresta Lenczyka.

Drugi dzień targów budownictwa »
Tekst opublikowany 2011-03-19, opracowanie bom
W Hali Ludowej rozpoczął się drugi dzień targów budownictwa. W imprezie bierze udział 200 firm z całego Dolnego Śląska. Halę można odwiedzać jeszcze dziś i jutro (sobota – niedziela) w godz. 10-18.

Oto wojskowe misski »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Paf
Sala kina w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych wypełniona była po brzegi młodymi wojskowymi. Wcześniej tłoczyli się przed wejściem, każdy chciał zając najlepsze miejsce, aby zobaczyć najpiękniejsze studentki uczelni wojskowej w militarnych strojach kąpielowych.
Zdjęć: 98  

Coraz mniej mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. RW
GUS publikuje kolejne dane, z których wynika, że spada liczba budowanych w Polsce mieszkań.
Zdjęć: 5  

Zmiany na Solnym »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. MG
Od 2 kwietnia wprowadzone zostaną docelowe zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście uwzględniające wyłączenie z ruchu kołowego północnej i wschodniej pierzei pl. Solnego. Zmiany nie dotyczą rowerów.

Nie wymieniamy dowodów »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. MG
Prawie 17 tys. plastikowych dowodów osobistych, wydanych wrocławianom 10 lat temu, właśnie traci swoją ważność.

Powstanie Synergy Business Park »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. MG
Już w kwietniu firma Ghelamco rozpocznie realizację kolejnej inwestycji biurowej we Wrocławiu. Kompleks Synergy Business Park docelowo dostarczy na lokalny rynek ok. 60 000 m2 wysokiej jakości, nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Będzie to jeden z największych i najbardziej nowoczesnych obiektów biurowych w stolicy Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Tankował za darmo »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. MG
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, podejrzanemu o to, że wykorzystując skradzione wcześniej tablice rejestracyjne kradł paliwo na stacjach działających we Wrocławiu oraz innych miejscowościach Dolnego Śląska. Sprawca posługiwał się kilkoma samochodami. W jednym z nich funkcjonariusze znaleźli tablice rejestracyjne oraz przygotowane pojemniki.

Ziarno za baterię »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie RW
Tysiąc torebek z nasionami wiosennych kwiatów będzie czekać na mieszkańców Wrocławia, którzy przyniosą zużyte baterie w najbliższą niedzielę w godzinach od 10 do 18 pod pręgierz na rynku.
Zdjęć: 3  

Pasztet gigant »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie RW
W Stanowicach chcą upiec 88-kilogramowy pasztet z dziczyzny.Kucharze gigantomaniacy chcą w ten sposób pobić rekord, który należy do szefa kuchni z hotelu Wrocław.

Podwyżki stóp »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Niedawno karierę robiło określenie wojna walutowa, czyli dążenie do osłabiania walut poprzez luzowanie polityki pieniężnej. W ciągu kilku miesięcy kierunek działań radykalnie się zmienił. Podwyżki stóp zapowiada Europejski Bank Centralny i centralny bank Szwajcarii.

Wojna o mur – zawieszenie broni? »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Marta Gołębiowska
W styczniu 2012 roku dowiemy się, kiedy Dowództwo Wojsk Lądowych przeprowadzi się do Wrocławia. Na razie wojna toczy się o ich docelową siedzibę, a ma nią być zabytkowy sztab Śląskiego Okręgu Wojskowego przy ul. Pretficza.
Zdjęć: 4  

Śląsk - Lechia: zastąpić Sztylkę, zatrzymać Traore »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie as, fot. lechia.pl
Mecz przyjaźni na trybunach, ostra walka na murawie. Tak zapowiada się spotkanie Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk (sobota, godz. 17). Trener Śląska ma wielki ból głowy z zastąpieniem Dariusza Sztylki. Musi również znaleźć sposób na zatrzymanie najgroźniejszego lechistę - Abdou Razacka Traore.

Gaz do dechy »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie org
Już 20. marca rusza we Wrocławiu kolejny cykl Niskie Łąki Cup. Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy nie boją się wyzwań i lubią duże dawki pozytywnych emocji i adrenaliny.
Zdjęć: 12  

Fu Manchu ''w poszukiwaniu...'' »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Opr. aw
Fu Manchu wystąpią we Wrocławiu w ramach europejskiej trasy zespołu w 15 lat po wydaniu legendarnego albumu „In Search Of…”
Zdjęć: 1  

Nouvelle Vague po francusku »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Opr. aw
Francuscy mistrzowie muzycznych interpretacji wystąpią 25 marca w klubie Eter przy ul. Kazimierza Wielkiego.
Zdjęć: 1  

Legendarny Zespół Reprezentacyjny  »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Opr. aw
W latach 80. ściągali tłumy na programy poświęcone balladom Katalończyka Lluisa Llacha, piosenkom Francuza Georgesa Brassensa czy pieśniom sefardyjskich Żydów.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Fu Manchu, Zespołu Reprezentacyjnego, Hurt i Habakuk, Nouvelle Vague i Vavamuffin lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Metro we Wrocławiu? »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Paf
Ogromne maszyny będą drążyć tunele pod centrum Wrocławia, a wrocławskie metro połączy stolicę Dolnego Śląska z Oleśnicą, Oławą i Siechnicami. Jest jednak haczyk.
Zdjęć: 2  

Giną wózki »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Hipermarkety walczą z plagą kradzieży... wózków. Można je później znaleźć na wrocławskich podwórkach.
Zdjęć: 1  

Remont po roku »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Ul. Krakowska i Opolska mają być remontowane. ZDiUM ogłosił już przetargi.
Zdjęć: 1  

Umocnią estakadę na Społecznym »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie MG
Prawdopodobnie już w kwietniu rozpocznie się modernizacja wschodniej estakady na pl. Społecznym. Druga ze względu na lepszy stan techniczny zostanie odnowiona w przyszłym roku. Przetarg ogłosiły Wrocławskie Inwestycje.
Zdjęć: 3  

Strażak walczy o życie »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw, bom
Pod Pustkowem Wilczkowskim samochód ciężarowy zderzył się z wozem strażackim. Droga jest zablokowana. Trzech strażaków w poważnym stanie trafiło do szpitala przy ul. Weigla. Kierowca wozu strażackiego walczy o życie.
Zdjęć: 5  

Zamień baterie na kwiaty »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie opr. MG
Zbiórka zużytych baterii rozpocznie się w niedzielę 20 marca o godz. 10. Każdy, kto pod Pręgierz na wrocławskim Rynku przyniesie zużyte baterie, dostanie nasiona kwiatów.
Zdjęć: 1  

PPA już jutro »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie opr. MG
Dziesięć dni wypełnionych sztuką, na które złoży się 50 imprez – spektakli, koncertów, projekcji filmowych. Tak zapowiada się tegoroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej.
Zdjęć: 1  

Czy to oni pobili poznaniaków? »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Opr. aw
Dziś rano zostali zatrzymani podejrzani o pobicie poznaniaków na Nowym Dworze, które miało miejsce w ten weekend.

Goło i... niewesoło »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
- "Gdy ktoś paraduje nago po szatni Aquaparku, czuję się skrępowana" - napisała jedna z naszych czytelniczek. Nagość może razić, szczególnie gdy przebieralnia jest koedukacyjna. Czy są przepisy, które regulują te kwestie?
Zdjęć: 2  

Płyną do nas roztopy »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dotyczące wzrostu poziomu rzek. Będzie nimi spływać roztopiony śnieg.

Kolejne pobicie przez ochroniarzy »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie MG
Wczoraj informowaliśmy o sobotnim pobiciu przez ochroniarzy młodego mężczyzny w Pasażu Niepolda. Włodzimierz P., który leży na oddziale chirurgicznym w szpitalu na Traugutta, twierdzi, że tej samej nocy został pobity przez ochronę klubu P1. Wylądowali w tej samej szpitalnej sali.

Buduje się na Biskupinie »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Opr. aw
Biskupin to jedno z najciekawszych osiedli Wrocławia. Położony we wschodniej części miasta zachwyca pięknym otoczeniem i przedwojenną architekturą. Niedługo pojawiają się nowe możliwości, by zamieszkać na Wielkiej Wyspie.
Zdjęć: 2  

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Paf/TOW/AS
Największe polskie aglomeracje, z których do centralnego budżetu płynie największy strumień pieniędzy powiedziały stanowcze „nie” nowemu pomysłowi Ministerstwa Finansów. To największy bunt polskich samorządów po 1989 roku i swoista próba sił pomiędzy władzą centralną a samorządową. Na razie obie strony prężą muskuły a zwycięstwo w tej potyczce może znacząco wpłynąć na rozwój polskich gmin.

Zmarła Maria Zduniak »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie opr. MG
11 marca w wieku 77 lat zmarła prof. dr Maria Zduniak, wrocławska nauczycielka akademicka, szczególnie zasłużona w nadaniach nad dziejami dolnośląskiej kultury muzycznej. Pogrzeb jutro.
Zdjęć: 1  

Zdjęcia Janka »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie opr. ep
Janek Samołyk wypuścił trzeci singiel z albumu "Wrocław". Po nowoczesnym "I Ain't Gonna Give Up (Yet)" słuchacze mogą zapoznać się z nostalgiczną stroną osobowości artysty. Piosence towarzyszy teledysk, w którym tytułowe zdjęcia mieszają się z filmem rysunkowym.

Awaria nuklearna - mamy procedury »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Tragedia w Japonii każe nam przyjrzeć się własnemu podwórku. Za miedzą mamy elektrownię nuklearną w Czechach. Czy w razie awarii Wrocław i Dolny Śląsk byłyby przygotowane?

Wyskoczył z pędzącego auta »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Pościg na ulicach Wrocławia skończył się dość spektakularnie. Goniony wyskoczył z jadącego auta i chciał uciec pieszo. Nie udało mu się.

Nocą wyjdą na torowiska »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Opr. aw
Od teraz przez 7 miesięcy będą naprawiane kluczowe odcinki torowisk. Prezentujemy listę ulic.

Wraca klimat setek, ogórka i filmów Barei »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Opr. aw
Do Wrocławia wrócą kolejki. Klimat barów z filmów „Miś” czy „07 zgłoś się”, gwar ożywionych rozmów na tematy wszelakie, zapach swojskiej kuchni i bezpretensjonalna atmosfera będą cechować otwierane 18 marca nowe miejsce na rozrywkowej mapie Wrocławia. Lokal zapraszający klientów przez całą dobę 7 dni w tygodniu.
Zdjęć: 1  

Jak radzić sobie z drogim frankiem »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Jarosław Sadowski, Expander
Dla części kredytobiorców najbliższa rata może być najwyższa w historii. Z wyliczeń Expandera wynika, że będzie ona o ok. 100 zł wyższa niż przed miesiącem. Nie należy jednak panikować. Przypominamy, że w lutym 2009 r. kurs osiągnął poziom aż 3,32 zł, a już po miesiącu był poniżej 3 zł.
Zdjęć: 1  

Człowiek, który obnażył układ »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Robert Włodarek
- Nie boisz się, że tym razem to ja się podszywam? - pytam nieco prowokacyjnie. Cień niepokoju, może strachu, pojawia się na twarzy Pawła Mitera, wrocławianina który przez kilka miesięcy wodził za nos najwyższe kierownictwo Telewizji Polskiej w Warszawie. - Chyba niee... - odpowiada niepewnie, niepokój znika dopiero, gdy wręczam wizytówkę i pokazuję legitymację dziennikarską. - Nic dziwnego, że się boi – myślę. - Kto by się nie bał po tylu tygodniach nerwowej mistyfikacji, wśród ludzi z polityczno – medialnego świecznika.
Zdjęć: 5  

Pożar w Rynku »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Paf
Dziś w nocy zapaliło się poddasze kamienicy nr 15 na wrocławskim Rynku.
Zdjęć: 3  

Wielka siła maleńkiej Mai »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie red.
Maja urodziła się zdrowa w październiku 2009 r. Do 5 miesiąca życia była dobrze rozwijającym się dzieckiem i nic nie wskazywało, że ją oraz jej rodziców może spotkać wielkie nieszczęście. W marcu 2010 r. Maja zachorowała na sepsę, w wyniku, której jej ręce i nóżki zostały zaatakowane przez martwicę. Lekarze, aby ratować życie dziecka musieli zdecydować się na drastyczne posunięcie, amputację rączek i nóżek maleństwa.
Zdjęć: 1  

Będzie metro we Wrocławiu? »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Paf
Dziś Polska Akademia Nauk wraz z Politechniką Wrocławską organizują seminarium o budowie metra w naszym mieście.

Mokronos: ciężarówka w rowie »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie MG
Dziś o 7.08 dolnośląska policja otrzymała zgłoszenie o samochodzie ciężarowym, który wpadł do rowu.

Co zrobić z wrocławską palmiarnią? »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Paf
Nie można jej zburzyć, nie można do niej wejść i nie można zasadzić roślin. Ruina, która kiedyś była wrocławską palmiarnią będzie straszyć gości ogrodu botanicznego.
Zdjęć: 3  

Bezdomni zaprószyli ogień »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie MG
Dziś w nocy spaliło się poddasze kamienicy nr 15 na Rynku oraz mieszkanie na najwyższym jej piętrze. Prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia przez bezdomnych nielegalnie tam nocujących.
Zdjęć: 5  

Poprawiają płynność ruchu? »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie MG
Remonty torowisk trwają w najlepsze, a Wydział Inżynierii Ruchu Urzędu Miejskiego Wrocławia co kilka dni wprowadza kolejne poprawki do nowej organizacji ruchu w mieście. Wrocławianie korzystający z komunikacji publicznej narzekają na komunikacyjny chaos i potrafią nawet odmówić z tego powodu przyjęcia mandatu za brak biletu.
Zdjęć: 4  

Ochroniarze pobili imprezowicza »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie MG
Na youtube pojawił się krótki film pokazujący, jak trzech ochroniarzy bije młodego mężczyznę w Pasażu Niepolda. Zdarzenie miało miejsce w sobotę około 23.30.
Zdjęć: 3  

Bezczelnie się gap! »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie aw
To już nie grzech. Udowodniono, że patrzenie się na kobiece piersi działa kojąco i ma wręcz uzdrowicielską moc. Nie krępuj się więc, szczególnie że idzie wiosna, a wraz z nią pojawią się dekolty.

Na scenie Hurt i Habakuk »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Opr. aw
Z okazji 30. rocznicy powstania NZS-u, wROCKfest organizuje cykl niepowtarzalnych koncertów. W najbliższym czasie wystąpi Hurt i Habakuk.

Vavamuffin we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Opr. aw
Vavamuffin – polski zespół grający muzykę reggae oraz raggamuffin z elementami dub i dancehall.
Zdjęć: 1  

Lower Silesia Elektro »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Opr. aw
Już 17 marca w CK AGORA prawdziwa elektro uczta. Koncerty zespołów Mikrowafle i Furia Futrzaków wprowadzą wszystkich w wiosenny, taneczny nastrój.
Zdjęć: 1  

Powalczyć w meczu przyjaźni »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie AS
W najbliższą sobotę, 19 marca (godz. 17) piłkarze Śląska Wrocław zagrają z Lechią Gdańsk. Obie drużyny dobrze rozpoczęły piłkarską wiosnę, a stawką spotkania jest utrzymanie kontaktu z czołówką ekstraklasy.
Zdjęć: 1  

Badają szkielety znalezione na budowach »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilka razy w roku do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu trafiają ludzkie szkielety znalezione podczas prac budowlanych. Za pomocą specjalistycznych metod kryminalistycznych można odtworzyć wygląd osoby zmarłej.
Zdjęć: 7  

Oto nowa wrocławianka »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Paf
Ma zaledwie dwa dni i na krok nie odstępuje swojej mamy. We wrocławskim ZOO urodziła się zebra hartmanna.
Zdjęć: 4  

Kiedy otworzą ogród Staromiejski? »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie UM
W Ogrodzie Staromiejskim ruszyły prace przygotowujące teren sąsiadującego z Teatrem Lalek parku do nowego sezonu. Trawniki, klomby, fontanna, plac zabaw i karuzela już wkrótce będą dostępne dla wszystkich —a przede wszystkim najmniejszych — wrocławian.

Tchnęli życie w glinę »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Ela Małoszyc
Niebawem Muzeum Architektury we Wrocławiu wypełni klimat Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego, którego organizatorami byli: Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu oraz Związek Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu. To tutaj, prosto z Bolesławca – miejsca spotkań artystów z Polski i zagranicy, przyjadą prace reprezentujące ich różnorodne spojrzenia na otaczający świat, a co najważniejsze, będące dowodem na to, że w glinę można tchnąć życie.
Zdjęć: 6  

Tawerna do września »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie MG
Najpopularniejszy studencki klub we Wrocławiu przedłuży swój żywot o dodatkowe dwa miesiące. Choć jest to pozytywna informacja, studenci są niepocieszeni.
Zdjęć: 5  

Szklane oko, sztuczna szczęka i 60 rowerów »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Paf
Zdjęcie rentgenowskie, pamiętnik, umowa o pracę, pachołek drogowy, piła spalinowa i rowery, dużo rowerów – te przedmioty czekają na swoich właścicieli we wrocławskim biurze rzeczy znalezionych.

Strażnicy ostrzegają przed 21 marca »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie SMW, opr. PAf
21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Dla młodzieży to tradycyjny „dzień wagarowicza”, który jest dniem, kiedy młodzież jest szczególnie narażona na różnego rodzaju zagrożenia – przypomina straż miejska i przestrzega: Zwrócimy szczególną uwagę na wagarowiczów.

Kolorowy strych Muzeum Narodowego »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Muzeum Narodowe, opr. Paf
Oryginalne wnętrza dawnego strychu Muzeum Narodowego we Wrocławiu staną się miejscem prezentacji największej w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Ekspozycja rozpocznie się od Witkacego, a zakończy pracami Kozyry, Bałki i Althamera. Ozdobą nowej galerii będzie unikalny w świecie zbiór dzieł Magdaleny Abakanowicz.
Zdjęć: 8  

Numer życia lub... śmierci »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie aw
W książce telefonicznej komórki musisz mieć osobę pod nazwą ICE. To do niej zadzwonią ratownicy medyczni w razie wypadku. Czy jednak mają na to czas?

Co dało wyrzucenie tirów z miasta? »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie UM Wrocław, opr. Paf
Urząd Miejski sprawdził o ile zmniejszyło się natężenie ruchu najcięższych ciężarówek w mieście.

Rzeź już wkrótce »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Marta Gołębiowska
2 kwietnia we wrocławskim Browarze Mieszczańskim odbędzie się pierwsza w Polsce impreza Side Show Night. Chodzenie po szkle, połykanie mieczy, łoża naszpikowane ostrymi kolcami, które z łatwością mogą przebić skórę, połykanie ognia oraz setki innych sztuk fakirów w jednym miejscu i czasie.
Zdjęć: 7  

Dutkiewicz: piszcie wiersze! »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie UM Wrocław, opr. Paf
W najbliższy czwartek, 17 marca o godz. 14.00 Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia dokona uroczystej inauguracji nietypowej placówki kulturalnej.

Policjanci wciąż w kurtach zimowych »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie opr. MG
Jeszcze do końca marca policjanci noszą zimowe mundury. Kwiecień, podobnie jak październik, jest okresem przejściowym, kiedy to funkcjonariusz może dopasować strój do pogody, a od maja do końca września obowiązuje mundur letni. Ustawę o okresach przejściowych w stosowaniu umundurowania polskiej policji podpisano 20 maja 2009 roku.
Zdjęć: 3  

Pięć pól herbu »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Nie jest tak stary jak Ratusz czy katedra. Ma dopiero niecałe 500 lat. Mimo to jest najważniejszym symbolem graficznym Wrocławia. Symbolem wyjątkowym, bo w Europie niewiele jest miast, które mogą pochwalić się pięciopolowym herbem.
Zdjęć: 1  

Wypadek przy mostach Warszawskich »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie aw
Dziś rano zderzył się tramwaj i furgonetka, tuż przed wjazdem na mosty Warszawskie, jadąc od strony centrum. Tworzą się korki.
Zdjęć: 6  

Oto pierwsza wodna restauracja »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie RW
We Wrocławiu powstaje restauracja na wodzie – jest to pierwszy tego typu obiekt w naszym mieście. Przebudowana barka będzie cumowała na stałe koło Hotelu Tumskiego tuz przy Mostach Młyńskich.
Zdjęć: 7  

Nielegalne leki »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o nielegalne wprowadzanie do obrotu produktów farmaceutycznych. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi blisko 1300 tabletek środków leczniczych.

Pogoda sprzyja remontom »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie MG
Od kilku dni praktycznie mamy wiosnę. Chowamy czapki i szaliki, z szafy wyciągamy lżejsze kurtki i buty, a prace na mieście wrą.
Zdjęć: 6  

Wolimy wygodę od trawy »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie MG
Ludzka natura lubi drogi na skróty. Dlatego we Wrocławiu są miejsca, gdzie pomimo ocieplenia wcale nie rośnie trawa.
Zdjęć: 3  

Ukradli na 800 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzewanych o kradzież mienia o łącznej wartości 800 tysięcy złotych. Łupem sprawców padło między innymi 120 palet z folią maszynową o wartości 720 tysięcy złotych. Do kradzieży dochodziło na terenie jednej z fabryk.

Terminator pod wrażeniem policjanta z Jawora »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie opr. MG
Starszy aspirant Jerzy Pisulski, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, nie dał szans konkurentom podczas prestiżowych zawodów kulturystycznych - " Arnold Amateur Classic" - które odbywają się corocznie pod patronatem samego Arnolda Schwarzeneggera. W imprezie rozgrywanej w dniach 3 - 6 marca 2011 r., w amerykańskim Columbus w stanie Ohio, policjant z Jawora zdobył podwójne złoto.
Zdjęć: 4  

Policjant nie da ci mandatu? »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie MG
Biuro prasowe KWP we Wrocławiu dementuje pogłoski, jakoby dolnośląskiej policji brakowało bloczków mandatowych.

Znalazłeś rejestrację - Twój problem »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie aw
Jeden z naszych czytelników znalazł na ulicy tablicę rejestracyjną. Ciągle ma ją w bagażniku, gdyż nikt jej nie chce.
Zdjęć: 4  

Pościg policji za autobusem »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie MG
Po tym, jak ze sklepu przy ul. Micińskiego we Wrocławiu ukradli artykuły spożywcze o wartości blisko 800 złotych, próbowali uciekać autobusem komunikacji miejskiej. Wrocławscy policjanci zatrzymali ich po pościgu.

Zobacz, jak zapisać dziecko do przedszkola »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie opr. MG
18 kwietnia rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do wrocławskich przedszkoli. Informator dla rodziców z zasadami i terminami obowiązującymi w tym roku jest już dostępny na stronie internetowej www.wroclaw.pl/edukacja. Uwaga! Po kliknięciu na link rekrutacji następuje przekierowanie do bezpiecznego, szyfrowanego połączenia; w przypadku korzystania z przeglądarki Firefox, może nastąpić konieczność dodania wyjątku w celu otworzenia tej strony.

Pralnia czy Krzywy Komin? »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie opr. MG
Na wrocławskim Nadodrzu powstaje lokalne Centrum Rozwoju Zawodowego. Do 27 marca na miejskiej stronie internetowej można oddać głos na jego nazwę.
Zdjęć: 2  

Przegrana premiera „Wygranego” »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś w kinie Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego odbyła się wrocławska premiera filmu Wiesława Saniewskiego „Wygrany”. Miała być wielka gala, a była…wielka klapa.
Zdjęć: 1  

Pech wieczorową porą »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie MG
To nie był szczęśliwy dzień mieszkańca Wrocławia, któremu około godziny 23 zgasł silnik auta na środku ulicy Łęczyckiej.
Zdjęć: 3  

W ZOO budzi się Sahara »
Tekst opublikowany 2011-03-13, opracowanie ZOO, opr. Paf
Zwierzęta z kolejnych rejonów świata rozpoczynają w naszym zoo wiosnę. Po Madagaskarze budzi się Sahara.
Zdjęć: 4  

Pseudokibice pobili czterech poznaniaków »
Tekst opublikowany 2011-03-13, opracowanie MG
Wczoraj przed centrum basenowo - sportowym "Redeco" przy ul. Rogowskiej we Wrocławiu grupa nieznanych sprawców zaatakowała opiekunów drużyny Lecha Poznań.

Wiosenne miśków pranie »
Tekst opublikowany 2011-03-13, opracowanie PAf
Wiecie ile brudu i roztoczy zawierają miśki waszych dzieci? Po długiej zimie warto zrobić im porządną kąpiel.
Zdjęć: 6  

Zakupowe korki w mieście »
Tekst opublikowany 2011-03-13, opracowanie Paf
W okolicach centrów handlowych we Wrocławiu tworzą się korki.

Pierwszy wiosenny weekend »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie Paf
Wreszcie się doczekaliśmy - meteorolodzy są optymistami przewidując pogodę na ten weekend.

JKM: Polak na Marsie - to możliwe »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie Paf
Janusz Korwin-Mikke musiał przenieść spotkanie z sali na dzieciniec i wejść na stół. Tyle ludzi przyszło. - Kończy się epoka bandy czworga - zaczął i otrzymał brawa.
Zdjęć: 6  

Magnolia się rozrasta »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie opr. aw
Magnolia Park powiększy się o prawie 11 000 metrów kwadratowych. Dzięki rozbudowie, która rozpocznie się w drugiej połowie marca, centrum wzbogaci się o dwupoziomowy sklep z odzieżą i akcesoriami oraz ofertę marketu budowlanego Castorama.
Zdjęć: 2  

Kotów marcowanie »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Paf
Mówi się, że koty w marcu są bardziej pobudzone niż zwykle. Zobacz narodziny marcowych kociątek. W tym przypadku pobudzenie nastąpiło jakieś sześć tygodni wcześniej.
Zdjęć: 14  

Tramwaj w nowych barwach  »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Paf
Dziś MPK zaprezentuje najnowszy tramwaj Skoda 19 T w barwach, które wybrali pasażerowie w internetowym głosowaniu.

Strażnicy łapią tiry »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Paf, sm
Akcja „18 t.” przyniosła pierwsze efekty. Wczoraj strażnicy miejscy ukarali jednego kierowcę. Dostał mandat 50 zł.

Różewicz po wrocławsku »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie opr. MG
Czytanie poezji na ulicach i w kawiarniach, spektakle, wystawy, projekcje filmowe, wydawnictwa poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza - projekt obchodów 90 urodzin poety staje się coraz bogatszy i obejmie także Kraków, Łódź i Radomsko.
Zdjęć: 1  

Cukier drożeje? To nie słodź! »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Marta Gołębiowska
Ceny cukru w ostatnich dniach wahają się pomiędzy 4 a 5 zł za kilogram. Coraz więcej osób robi zapasy, a sklepy wprowadzają ograniczenia ilości jednorazowo kupowanych opakowań. A przecież cukier tak naprawdę nie jest nam do niczego potrzebny.
Zdjęć: 3  

Ja tylko głośno myślę »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Rozmawiał Wojciech Sitarz
Wszędzie jej pełno. Jest wulkanem pomysłów. Pracuje w niezliczonej ilości miejsc. To właśnie list od niej zainspirował dyrektora Filharmonii Andrzeja Kosendiaka do rozpoczęcia akcji „Mój pierwszy raz”. Wanda Ziembicka - Has opowiada o swoich pomysłach na upowszechnienie muzyki klasycznej.

Śmieciarki blokują ulice »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie MG
Napisał do nas czytelnik zbulwersowany faktem, że o 9 rano nie mógł przejechać ulicą Frycza - Modrzewskiego z powodu śmieciarki, która zatrzymała się przy kontenerach z odpadkami.
Zdjęć: 2  

Korki: kierowcy sami sobie winni? »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie as
Korki we Wrocławiu są rzeczą tak samo naturalną, jak to „że zimą musi być zimno”. Najdobitniej przekonują się o tym teraz kierowcy na ul. Legnickiej i w okolicach pl. Jana Pawła II. Co ciekawe, w dużej mierze kierowcy są sami sobie winni.
Zdjęć: 7  

Pokojowy projekt Niemki »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Ela Małoszyc
Każdego roku Wrocław odwiedza wielu cudzoziemców. Przyjeżdżają do niego nie tylko w celach turystycznych, czy po to, żeby studiować. Stolica Dolnego Śląska oferuje im także możliwość udziału w pracach organizacji pozarządowych oraz realizowania wewnątrz nich swoich projektów. Obcokrajowcy, tak jak Anke Szkopinski, osiągają w ten sposób swój cel i wracają do kraju bogatsi o zdobyte doświadczenie. Oto rozmowa z nią.
Zdjęć: 2  

Zobacz tramwaj od spodu »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Paf
Na razie mamy takie dwa, do wakacji ma być 10. Dziś zaprezentowano oficjalnie nową skodę, a my zaglądnęliśmy jej pod spód.
Zdjęć: 18  

Pijany skasował 4 auta »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który kierując w takim stanie samochodem, spowodował kolizję uszkadzając cztery zaparkowane pojazdy.

Rejestrujemy japońskie trzęsienia »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie ech
Sejsmografy pracujące dla KGHM zarejestrowały trzęsienie ziemi jakie miało miejsce w Japonii. Przez kilka minut urządzenia bardzo skrupulatnie zapisywały wszystkie współrzędne, niestety ze względu na charakter naszego regionu i bezpieczeństwo górników szybko trzeba było wyłączyć pełny zapis.
Zdjęć: 1  

Warszawa zdobyta: Śląsk - Legia 2:1!  »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie as, fot. legia.com
Śląsk Wrocław po dramatycznym meczu pokonał Legię w Warszawie 2:1. Bramki zdobyli Przemysław Kazimierczak i Sebastian Mila. „Kaz” mógł zdobyć kolejnego gola, ale przestrzelił rzut karny.

Dramat wrocławskiej palmiarni »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Paf
Było to jedyne miejsce, w którym rosły bananowce a przechadzając się pod ogromnymi południowymi roślinami można było poczuć się jak w tropikalnym lesie. Dziś hodowane przez dziesiątki lat rośliny obumarły a ich suche szkielety straszą w zniszczonej szklarni. Jest jednak szansa na powstanie nowoczesnej palmiarni. Wiemy gdzie.
Zdjęć: 35  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Kroke i Mai Sikorowskiej, Touch of Ireland z okazji Dnia św. Patryka, Punks Not Dead 1981 - 2011 lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Dotknij Irlandii »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie opr. aw
17 marca, w dniu patrona Irlandii św. Patryka, do Wrocławia zawita rewelacyjne przedstawienie Touch of Ireland w wykonaniu zespołów Carrantuohill oraz Reelandia.
Zdjęć: 1  

Greckie piosenki Mai i Kroke »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Opr. aw
Renoma i doświadczenie oraz młodość, talent i uroda. Piękna dziewczyna śpiewająca po grecku oraz światowej klasy zespół czujący bezbłędnie etniczne klimaty.
Zdjęć: 1  

Praga z FANem »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie opr. aw
Stowarzyszenie Promocji Sport FAN zaprasza na jednodniową wycieczkę do Pragi, którą organizują 16 kwietnia.
Zdjęć: 1  

Punks not dead »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie opr. aw
Z okazji 30. rocznicy powstania NZS-u, wROCKfest organizuje cykl niepowtarzalnych koncertów.

Koniec z alkoholem na stacjach paliw? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Paf
Gdzie kupimy mocny alkohol w nocy we Wrocławiu? Stacje paliw i sklepy nocne to najczęściej odwiedzane miejsca. Niebawem może się to zmienić. Przybędzie sklepów, ale na stacji kupimy tylko zagrychę. Ile za to zapłacimy? 10 groszy więcej za litr paliwa.
Zdjęć: 5  

Strażacy, strażnicy i pogotowie razem »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Opr. aw
W pobliżu wrocławskiej Leśnicy powstanie nowa strażnica, w której miejsce znajdzie się dla trzech rodzajów służb: straży pożarnej, straży miejskiej i zespołu wyjazdowego pogotowia ratunkowego.
Zdjęć: 1  

Uczelnie organizują dni otwarte »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Opr. aw
Wrocławskie uczelnie w najbliższych dniach organizują Dni Otwarte, podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli poznać najnowszą ofertę dydaktyczną.

NERF CHALLENGE 2011 »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie opr. MG
Wrocławski Wodny Park w dniach 11 i 12 marca 2011 r. (piątek i sobota) zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na premierę niesamowitych i emocjonujących rozgrywek NERF CHALLENGE 2011. To pierwszy z turniejów, który sprawdzi umiejętności korzystania z wyrzutni NERF w licznych konkurencjach sprawnościowych na basenie.
Zdjęć: 2  

Trwa akcja ''Pasy'' »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Dziś kierowcy i pasażerowie niech szczególną uwagę zwrócą na zapinanie pasów. Policja weźmie ich bowiem pod lupę.

Kuźnicza tylko dla szczupłych? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
- Remont remontem i rozumiem, że mogą być utrudnienia, ale na Kuźniczej już przesadzili. W niektórych miejscach dwie osoby się z trudem mijają – powiedziała pani Magda, mieszkanka ul. Igielnej.
Zdjęć: 8  

Twarze bez masek »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie RW
Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na trzecią wystawę z cyklu „Patio Młodych”.
Zdjęć: 1  

Ciemna strona miasta »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocl
Zakład Karny nr 1 przy ulicy Kleczkowskiej, popularnie zwany „Kleczki” to największy kompleks więzienny w stolicy Dolnego Śląska i jako jeden z niewielu w Polsce wpisany jest do rejestru zabytków. To także jedno z tych miejsc, o których mówi się „ciemna strona miasta”.
Zdjęć: 1  

Do ''zebry'' coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Jak bumerang wraca sprawa przejścia dla pieszych na ul. Kazimierza Wielkiego, które ma być położone przy Pałacu Królewskim. Teraz trwają tam wykopy pod kabel sygnalizacji świetlnej.
Zdjęć: 6  

Koniec Europy? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Robert Włodarek
Zbliża się do nas fala, która w pierwszej kolejności zaleje kraje Europy Zachodniej, z czasem dotrze również do Polski. Tym razem przyczyną nie jest spiętrzona woda, tylko rozprzestrzeniający się na południu...ogień. Ogień rewolucji, buntu i bratobójczych wojen który trawi Afrykę Północną. - Czeka nas największy od kilkudziesięciu lat exodus uchodźców, Europę znów zaleje fala imigrantów- twierdzą socjologowie i demografowie. Niektórzy uważają, że to koniec Europy, inni, że to... nowy początek.
Zdjęć: 15  

NIK bez zastrzeżeń, ale... »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Wszystko zgodnie z planem - w czwartek przedstawiono raport NIK dotyczący przygotowań Wrocławia do Euro 2012.

Oto odrarium »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie MG
W połowie 2011 roku we wrocławskim zoo rozpocznie się budowa kompleksu czterech basenów, w których będziemy mogli oglądać ryby żyjące w Odrze. Prace potrwają rok.
Zdjęć: 4  

Rajdowiec może dostać dożywocie »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Przeciwko rajdowcowi Krzysztofowi T. trafił do sądu akt oskarżenia o zabójstwo. Grozi mu nawet dożywocie.

Pijana Środa Popielcowa »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Opr. aw
Środa Popielcowa w tradycji kościoła rzymskokatolickiego jest dniem ścisłego postu. Okazuje się jednak, że straż miejska i w ten dzień ma ręce pełne roboty.

Na mieście porządki »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Pierwsze promienie wiosennego słońca obnażają stan okien po zimie. Podobnie rzecz ma się z chodnikami, placami zabaw i ławkami. Ruszają więc wielkie porządki.
Zdjęć: 8  

Co z tymi reklamówkami? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie MG
- Foliowe reklamówki powinny zostać zupełnie wycofane ze sklepów, niezależnie od tego, czy są płatne i bezpłatne – mówi Grażyna Jaworska, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Ekologów we Wrocławiu.

Prawomocny wyrok na Gucwińskiego »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Dziś uprawomocnił się wyrok, który w styczniu wydał sąd. Uznał w nim Antoniego Gucwińskiego winnym znęcania się nad niedźwiedziem brunatnym Mago.
Zdjęć: 1  

Zagadka leworęczności »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie INTERIA.PL
Człowiek to asymetryczne zwierzę. Na wczesnym etapie naszego rozwoju płodowego, serce wędruje na lewą stronę. Wątroba rozwija się po stronie prawej. Płuco lewe i prawe mają odmienną budowę.
Zdjęć: 1  

Gdzie jest tani cukier? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Paf, Open Finance
W lutym kosztował nieco ponad 3 zł. Dziś dochodzi do 5 zł. Co się dzieje z cukrem i gdzie kupić go najtaniej?
Zdjęć: 4  

Legia - Śląsk: Powtórzcie 2001 rok! »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie as, fot. slaskwroclaw.pl
69 spotkań - 13 zwycięstw, 18 remisów i 38 porażek. To statystki Śląska w meczach z warszawską Legią. Czy wrocławianom uda się wygrać w kolejnym spotkaniu, które już dziś (godz. 20) odbędzie się na Łazienkowskiej? Ostatni raz Śląsk z Legią wygrał 10 lat temu. Apelujemy więc – powtórzcie 2001 rok!

Oprawców kota ściga prokurator »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Paf
Do redakcji otowroclaw.com dotarł list z Komendy Miejskiej Policji. Potwierdza on rozpoczęcie śledztwa przez policję i prokuraturę w sprawie filmu, na którym widać bestialskie zamordowanie kota przez dwóch wyrostków.
Zdjęć: 1  

Dziś Środa Popielcowa »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie LZ
Dziś w Kościele obchodzona jest Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40-dniowy Wielki Post – okres przygotowania do uroczystości Wielkanocy.

Zrzucili telewizor z balkonu »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie opr. MG
Grupa młodych ludzi zrobiła sobie imprezę w mieszkaniu na piątym piętrze przy ul. Bulwar Ikara. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie pomysł, na który wpadli.

Marcowe Pijafki »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie MG
Od wczoraj na Uniwersytecie Przyrodniczym trwa akcja honorowego oddawania krwi organizowana przez klub "Pijawka", charytatywnie tworzony przez studentów i absolwentów wrocławskich uczelni.
Zdjęć: 1  

Wyłudził ciągnik  »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie opr. MG
Policjanci z Wrocławia zajmujący się sprawą wyłudzeń leasingowych zatrzymali kolejną już 15 osobę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawcy na podstawie sfałszowanej dokumentacji wyłudzili leasingi na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 milionów zł, na zakup maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych. Wobec 7 osób zastosowano areszt. Sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Zobacz malutkie wydry »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie opr. MG
Na początku zimy, w czasie największych mrozów, gdy na dworze hasał wiatr i śnieżyce, na zapleczu wybiegu wydr, w specjalnej pieczarze - niczym w niedźwiedziej gawrze - wydra LIZA urodziła parkę młodych.
Zdjęć: 4  

Czas wieszania »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie opr. MG
To już ostatni moment, aby w parkach i ogrodach zawisły budki lęgowe dla ptaków. Wkrótce rozpocznie się sezon lęgowy. Właśnie w naszym ZOO zakończyła się zimowa akcja wieszania budek i skrzynek dla ptaków oraz skrzynek dla nietoperzy.
Zdjęć: 8  

Łatwiej na Świdnickiej »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie opr. MG
Z uwagi na remont ulic Legnickiej, Piłsudskiego oraz Osi Grunwaldzkiej została wprowadzona organizacja ruchu zastępczego w rejonie skrzyżowań ulic: pl. Kościuszki –Świdnicka – Podwale oraz Kazimierza Wielkiego, Ruska, Nowy Świat i Św. Mikołaja.

Oto chłopak specjalnie dla pań! »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Marta Gołębiowska
O pracy chippendalesa, życiu prywatnym i pragnieniach kobiet rozmawiamy z Pawłem Młynarczykiem (25), zwycięzcą Mistrzostw Chippedalesów Wrocław 2011, które odbyły się 26 lutego w Hali Stulecia.
Zdjęć: 3  

Wrocławianie nie poszczą »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie MG
Jedni idą do kościoła posypać głowę popiołem, a drudzy idą do Mc Donalda na hamburgera. Środę Popielcową spędzamy różnie.
Zdjęć: 8  

Gorąca doba na izbie wytrzeźwień »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie stm, opr. Paf
Godzina po godzinie patrole straży miejskiej przeczesują Wrocław i obserwują kto łamie prawo. Zobacz jak minęła im ostatnia doba.

Co z tą wiosną? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Uparta zima może wpłynąć na termin otwarcia wrocławskiego ogrodu botanicznego dla zwiedzających. O tej porze roku powinno być już kolorowo. Jest szaro, smutno i zimno. Nawet pracownicy opiekujący się roślinami są zdziwieni.
Zdjęć: 37  

Jak przedłużyć życie kwiatom? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Amerykańscy socjaliści zaczęli, Polacy pokochali, a potem ruszyli do kwiaciarni. Dziś 8 marca - Dzień Kobiet. Radzimy, w jaki sposób przedłużyć żywot kwiatów.
Zdjęć: 13  

Płoną trawy »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Krzysztof Halla
Panująca aura - brak leżącego śniegu i opadów, wiatr oraz nocne przymrozki spowodowały, że zeszłoroczna roślinność jest wysuszona i stanowi doskonałe podłoże palne.
Zdjęć: 16  

Sky Tower z góry »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
To jedna z niewielu szans, aby zobaczyć budowę Sky Tower z góry. Wdrapaliśmy się na pobliski, 14-piętrowy galeriowiec, aby stamtąd zrobić zdjęcia budowie najwyższego wrocławskiego budynku.
Zdjęć: 33  

Urwać punkt w Białymstoku »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie AS
Dziś (godz. 18.15) w Białymstoku piłkarze Śląska Wrocław rozegrają kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia wygrała dotąd na własnym boisku wszystkie ligowe mecze, więc choćby punkt będzie dla wrocławian niezłym osiągnięciem.
Zdjęć: 1  

Nietrzeźwa matka  »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie opr. MG
Policjanci z Wrocławia zatrzymali nietrzeźwą matkę, która opiekowała się swoją 7-miesięczną córeczką. Badanie wykazało u niej ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie kobieta spacerował z wózkiem ulicami miasta. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Próbowali wyłudzić kredyt  »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o usiłowanie wyłudzenia kredytu gotówkowego w jednym z banków. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na forum o gospodarce odpadami »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Artur Szkudlarek
„Dolny Śląsk 2020 - czysty region” to temat przewodni XII Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego, które w dniach 23-25 marca 2011 r. odbędzie się w Kudowie Zdroju.
Zdjęć: 2  

Śmierć kibica - zarzuty dla... kibiców? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie mb
Szesnastoletni kibic Śląska Wrocław sam wypadł z pociągu.

Rynek pełen amantów »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Panowie i panie z kwiatami to dziś dość częsty widok na wrocławskim Rynku.
Zdjęć: 6  

Jak pokonać drogowe remonty? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie UM, opr. Paf
Z powodu remontu ulic Legnickiej, Piłsudskiego oraz Osi Grunwaldzkiej, została wprowadzona organizacja ruchu zastępczego. Zobacz jak pokonać wrocławskie ulice.

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf, um.
Rafał Dutkiewicz oraz przedstawiciele wszystkich dużych polskich miast jadą do stolicy, aby walczyć o samorządy.

Rugbyści zostaną dawcami »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie bom
14 marca rugbyści z Wrocławia oddadzą krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) we Wrocławiu. Dlaczego? Większość naszych zawodników jest dawcami krwi i zdaje sobie sprawę jak bardzo jest ona potrzebna - tłumaczy Maciej Abel.
Zdjęć: 5  

Śląsk oszukany przez liniowego? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie as, fot. jagiellonia.pl
Gdy grasz na wyjeździe z niedawnym liderem, jesteś lepszy, prowadzisz i nie wygrywasz, trudno uznać mecz za udany. Śląsk Wrocław zremisował w Białymstoku z Jagiellonią 1:1, tracąc gola po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym.

Co może komornik? »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie MG
Pani Joanna jest nie tylko dłużniczką. Jest też matką zastępczą dla wnuka, którego rodzice zmagają się z uzależnieniem od heroiny. Kredyty wzięła dla koleżanki, która zbankrutowała i popełniła samobójstwo.
Zdjęć: 4  

Od dziś koniec z tirami? »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Paf, UM Wroc.
Równo o północy Wrocław został zamknięty dla tirów. Na głównych drogach wjazdowych do miasta stanęły znaki zakazu. Wpuściliśmy ciężarówki dopiero o 4 nad ranem, ale tylko na dwie godziny. Zielone światło dla tirów będzie tylko trzy razy na dobę.
Zdjęć: 7  

Zmiany na Maślicach »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. MG
W nocy z soboty na niedzielę zmieniona została organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Królewieckiej i Pilczyckiej. Szczególnym utrudnieniem będzie ograniczenie wyjazdu z osiedla Maślice w kierunku centrum.
Zdjęć: 1  

Będzie winda w gmachu głównym »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. MG
Za najdłuższą (160 m) w naszej części Europy barokową fasadą gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego kryją się skarby architektury i malarstwa z Aulą Leopoldiną na czele, ale też pewne niedostatki techniczne. W wielkim budynku o czterech wysokich kondygnacjach i trzech klatkach schodowych nie ma ani jednej windy.
Zdjęć: 2  

Puchar Kobiet »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. MG
Dziewczyny nie potrafią kopać piłki? Będzie można przekonać się o tym podczas IV edycji turnieju o Puchar Kobiet Młodych Nóg Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Kibice zszokowani śmiercią kolegi  »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie mb
Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną tragicznej śmierci 16-letniego kibica Śląska Wrocław, który jechał do Legnicy na mecz Miedź – Tur Turek. Tajemnicą pozostaje, czy drzwi w wagonie były domknięte, czy też ktoś otworzył je w trakcie jazdy. Policja bada jak młody wrocławianin wypadł z pociągu tuż przed Legnicą. 

Trawka na Oporowie »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci podczas kontroli jednego z pojazdów znaleźli ponad 2800 porcji marihuany. Zatrzymano czterech mężczyzn.

Nauczą cię kupować bilet! »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Marta Gołębiowska
W dni powszednie, od dziś do 18 marca, Mennica Polska prowadzi akcję informacyjną dotyczącą obsługi biletomatów obsługiwanych przez UrbanCard.
Zdjęć: 5  

Chaotyczny poniedziałek »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie MG
Co prawda zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów wprowadzono w sobotę, ale wielu z nas przekonało się o tym "na własnej skórze" dopiero dzisiaj, jadąc do pracy lub szkoły.
Zdjęć: 3  

Dzień Kobiet w kinie 5D »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie red
Zamiast kwiatów czy czekoladek podaruj swojej Pani bilet do kina 5D w Magnolia Park.

Zabytkowy mur w rozbiórce »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Marta Gołębiowska
Fragment średniowiecznych miejskich fortyfikacji skutecznie zablokował budowę Narodowego Forum Muzyki na pl. Wolności i opóźnił prace o kilka miesięcy. W tym czasie wykonawca skupił się na konstrukcji wielopoziomowego parkingu.
Zdjęć: 7  

Uwaga na franka »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kurs franka szwajcarskiego jest najwyższy na przełomie miesiąca – wtedy właśnie najwięcej kredytobiorców spłaca raty kredytów hipotecznych.

Zawalenie się ściany: umorzenie sprawy »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. MG
Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieście umorzyła dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania w dniu 30 października 2009 roku we Wrocławiu katastrofy w postaci zawalenia się budowli przy ulicy B. Kominka 6.

Rynek skąpany w Słońcu »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Paf
Dziś wrocławski Rynek został zalany słonecznymi promieniami. Dzieci z utęsknieniem czekają na włączenie fontann, ale wciąż nocami mamy siarczysty mróz.
Zdjęć: 6  

Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. RW
We Wrocławiu odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne dla przedsiębiorców z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej.

Trzy lata za pobicie Konrada Imieli »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Paf
Bandyci, którzy w lecie ubiegłego roku napadli i pobili Konrada Imielę trafią do więzienia na trzy lata. Tak orzekł dziś wrocławski sąd.
Zdjęć: 4  

Oto rozkopany pl. Nankiera »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie aw
W styczniu rozpoczął się remont pl. Nankiera. Sprawdziliśmy jak idą prace.
Zdjęć: 4  

Oto ''Ratusz'' podwrocławskich Siechnic »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie AS
Za rok, aby załatwić coś w urzędzie, mieszkańcy gminy Siechnice udadzą się do nowego budynku administracyjnego. Inwestycja już trwa, a w najbliższy czwartek, 10 marca wmurowany zostanie kamień węgielny pod inwestycję. To początek budowy swoistego centrum miejscowości.
Zdjęć: 5  

Wybuch na Włodkowica »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie aw
Rozpętało się prawdziwe piekło na ziemi. Jęki rannych, pożary nie do opanowania, szaleństwo. Na szczęście działo się to w XVIII wieku, jednak do dziś widać ślady tamtego wydarzenia.
Zdjęć: 7  

Koniec snu zimowego »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie aw
ZDiUM zapewnia, że w kwietniu do odgłosów miasta dołączy plusk wody z fontann. Ich przestój się kończy.
Zdjęć: 9  

Drogi do poprawek »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie opr. aw
20% nowych dróg w Polsce wymaga poprawek - przyznała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To między innymi konsekwencja złej praktyki, zgodnie z którą głównym kryterium wyboru wykonawcy jest cena.
Zdjęć: 1  

Nie wchodź na lód  »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie aw
To być może ostatnie dni lodu, którym jeszcze do niedawna skuta była fosa i część Odry. Pod żadnym pozorem nie można korzystać z okazji i się ślizgać.
Zdjęć: 8  

Pechowy dzień na Kazimierza »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie aw
Niedziela okazała się niezbyt łaskawa dla ul. Kazimierza Wielkiego. Najpierw samochód wpadł na tory, potem - kolizja.

Zlot fantastów »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie RW
Rycerze Jedi, kosmici i cała masa fantastycznych postaci po raz kolejny opanowały Wrocław. W naszym mieście trwa CoolKon, czyli zlot fanów gier i fantastyki. Miłośnicy podniebnych eskapad bawią się i uczą w szkole nr 11 przy Kamiennej 99.
Zdjęć: 15  

Największa inwestycja III RP »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Coroczną tradycją gminy Kobierzyce jest organizacja spotkania przedsiębiorców i inwestorów. Tegoroczne spotkanie, które odbyło 24 lutego w Ślęzie, było wyjątkowe - zostało poświęcone 5. rocznicy funkcjonowania Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Wrocław-Kobierzyce położonej w Biskupicach Podgórnych.
Zdjęć: 6  

Zasłabnięcie na Nożowniczej »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie aw
Na ul. Nożowniczej w aucie zasłabł kierowca. Pomocy udzielała mu straż pożarna i pogotowie.
Zdjęć: 5  

Wizytacja UEFA »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie aw
W niedzielę przedstawiciele UEFA będą sprawdzać postępy prac na stadionie i lotnisku. Skosztują też obiadu "Pod Gryfami".

Matka Polka ma dość »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie aw
To jedno z haseł skandowanych na dzisiejszej Manifie, która zaczęła się pod pomnikiem Fredry na wrocławskim Rynku.
Zdjęć: 49  

Śmigają przez Bema »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie opr. aw
Od soboty tramwaje przez pl. Bema przejadą szybciej. Wyłączony został detektor ruchu, który miał ułatwiać jazdę komunikacji miejskiej. Niestety spowalniał ją.
Zdjęć: 1  

Sobotnia rewolucja tramwajowa »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie opr. aw
Przypominamy wrocławianom, że w sobotę rozpoczną się prace na torach na ul. Legnickiej, Piłsudskiego i rondzie Reagana. Uważnie sprawdzajcie rozkład jazdy.
Zdjęć: 1  

Odra strumyczkiem »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie aw
Niski poziom Odry zaskoczył mieszkańców Wrocławia. Ci, którzy w sobotni poranek wybrali się na spacer, nie kryli zdumienia.
Zdjęć: 15  

Statystyka ''na służbie'' »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie opr. aw
Główny Urząd Statystyczny, Urząd Statystyczny we Wrocławiu i Polskie Towarzystwo Statystyczne są organizatorami ogólnopolskiej konferencji "Statystyka publiczna w służbie samorządu terytorialnego".
Zdjęć: 2  

Dzikie parkowanie »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie aw
Parkowanie w okolicach Bema należy do sportów ekstremalnych. Być może dlatego wielu kierowców nagminnie łamie przepisy.
Zdjęć: 10  

Kwik rozpaczy, czyli chów przemysłowy »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie opr. aw
Ściany kryją mroczną tajemnicę. Gdyby były szklane – nikt nie chciałby przez nie patrzeć. Nieliczni, którzy widzieli, co dzieje się po drugiej stronie, prawdopodobnie nigdy tego nie zapomną...
Zdjęć: 1  

Pożary na wałach »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie aw
Niby nic, to tylko trawa na wałach. Jednak jej pożar może być niebezpieczny.
Zdjęć: 2  

Dzień ''Mamusi'', czyli teściowej »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie opr. aw
Teściowa do zięcia: Dziś w radiu puścili przebój mojej młodości! On na to: "Bogurodzicę"?! Złóż życzenia "Mamusi", bo dziś Dzień Teściowej.
Zdjęć: 2  

W trosce o pieszych »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie aw
Pierwszego dnia marca policjanci przeprowadzili akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Chodziło przede wszystkim o pieszych.

Pole kwiatów we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Paf
To już musi być przedwiośnie. Dowód jest w parku Słowackiego.
Zdjęć: 11  

Wrocław ma najszybszy internet bezprzewodowy »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Paf
Bezprzewodowy internet szybszy niż łącze, do którego mamy dostęp w domu? Sieci komórkowe prześcigają się w tym, kto zaoferuje więcej.

Pies Kuba wraca do zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Fundacja Mrunio, Paf
Humor mu dopisuje, a rany się goją. Ma nawet nowego przyjaciela. Została nim... kotka Kicia, której historia jest równie tragiczna. Zobacz zdjęcia.
Zdjęć: 36  

Co czeka bramę do zoo? »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Opr. aw
We wrocławskim ogrodzie zoologicznym powstanie nowe wejście. Zabytkowa, dobrze znana mieszkańcom Dolnego Śląska, brama zostanie odnowiona i otwarta na stałe, a zaraz po jej przekroczeniu odwiedzający będą korzystać z bezpiecznej strefy wewnętrznej i nowego pawilonu wejściowego.
Zdjęć: 5  

Filharmonia po raz pierwszy »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Opr. aw
Mój pierwszy raz – to najnowszy projekt Filharmonii Wrocławskiej, mający na celu zachęcić mieszkańców Wrocławia, którzy jeszcze nigdy nie przestąpili progów filharmonii, do wybrania się na koncert.
Zdjęć: 1  

Blue Berry Band, czyli zagra nam borówka »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Opr. aw
Serdecznie zapraszamy na Piątkowe Jam Session w klubie Alive. Już od ponad czterech lat w klubie pod nasypem mamy okazję słuchać i oglądać najlepszych rock / bluesmanów z polski.
Zdjęć: 1  

Na biegówki do Zieleńca »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Opr. aw
5 marca dla miłośników biegówek, w związku z organizowanym Biegiem Piastów Stowarzyszenie Promocji Sportu Fan przygotowuje wyjazd do Zieleńca
Zdjęć: 1  

Potrącona na Kazimierza »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Opr. aw
W czwartek po godz. 16.00 na przejściu dla pieszych została potrącona kobieta.

4871 »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie opr. RW
Właśnie ukazał się najnowszy numer Informatora Muzycznego 4871 (nazwa od 4 pierwszych cyfr numeru kierunkowego do Wrocławia).

Sztuka Łączy Pokolenia »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie opr. RW
III Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco we Wrocławiu w dniach 09.03. – 11.03.2011 r.

Zobacz jak załatali Pedet »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Paf
Potrzeba było sporo pianki montażowej, aby tymczasowo naprawić Renomę, w którą w środę wbił się samochód.
Zdjęć: 2  

Wiecha na wrocławskim Technopolis »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie PWR, UMDW, Paf
To ma być jedno z najbardziej nowoczesnych laboratoriów w Europie. Dziś na jego szczycie zawisła wiecha.
Zdjęć: 9  

Dostał 303 punkty karne! »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie RP KWP w Opolu
Namysłowscy policjanci zatrzymali w pościgu 17-letniego mieszkańca Nowego Dworu. Mężczyzna nie zatrzymał się samochodem do kontroli drogowej. Uciekając, stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, popełniając ponad 50 wykroczeń, za które uzbierał 303 punkty karne. Funkcjonariusze na blokadzie zatrzymali Marcina R., okazało się, że kierował pojazdem mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Gęsi uciekinierki atrakcją wrocławian »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Paf
Wylądowały tuż przy fosie na pl. JPII i przechadzały przejściem podziemnym. Choć z natury są płochliwe, te czuły się jak u siebie w domu.
Zdjęć: 14  

Kaczmarek zatrzymał Śląsk »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie as, fot. slaskwroclaw.pl
Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Śląska Wrocław nie wypadła zbyt efektownie. Bo trudno za sukces uznać bezbramkowy remis z ostatnią w tabeli Cracovią. Co prawda Śląska wypadł przyzwoicie, ale nieskutecznie. Wrocławian zatrzymał ich były bramkarz Wojciech Kaczmarek, który obronił 11 strzałów.

Wygnani z raju »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Robert Włodarek
- To były kury znoszące złote jaja, teraz mamy do czynienia, przepraszam za wyrażenie, ze zbukami – nie kryje swojej irytacji Mirosław Wojtyński, wrocławski agent turystyczny. - W zasadzie jestem bankrutem! - dodaje. W podobnej sytuacji są setki agentów z całej Polski. Ich kury – czyli Egipt i Tunezję ogarnęły fale rewolucji - procesy kompletnie nie sprzyjające turystycznemu biznesowi.
Zdjęć: 26  

Kto na otwarcie stadionu? »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie aw
Wrocław obiegła lotem błyskawicy informacja, że na otwarcie stadionu wystąpi George Michael. SMG Polska jest daleka od potwierdzenia tej informacji.

Lao Czesław Tour »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Opr. aw
Już w marcu, na wspólną trasę wyruszą dwa zespoły o niesamowitej energii i stylu – Lao Che i Czesław Śpiewa. Po raz pierwszy zespoły wystąpią na jednej scenie w dużych składach, pełnych niekonwencjonalnych dźwięków, barwnych muzyków i szerokim instrumentarium.
Zdjęć: 1  

Izrael – legenda polskiego reggae  »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Opr. aw
Polski zespół muzyczny grający muzykę reggae, utworzony przez Roberta Brylewskiego i Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego w 1982 po ustaniu działalności Brygady Kryzys.
Zdjęć: 1  

Big Cyc z Apteką »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Opr. aw
Z okazji 30. rocznicy powstania NZS-u, wROCKfest organizuje cykl niepowtarzalnych koncertów. Zaprezentują się rockowe i punk rockowe zespoły, które formowały się w czasach powstawania NZS-u, które powstawały wśród studentów, komentowały wydarzenia w Polsce i na świecie, i na swój sposób walczyły z zastaną rzeczywistością.
Zdjęć: 2  

Zwyciężył krasnal nr 16 »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie aw
Przedstawiamy wyniki naszego konkursu, w którym czytelnicy decydowali o niesztampowym przedstawieniu krasnali i Tygodnika Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Izraela, Big Cyc, Apteki czy Lao Che i Czesław Śpiewa lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Pączek po wrocławsku »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie aw
Tłusty czwartek jest jedynym dniem, gdzie wszyscy przechwalają się ile zjedli, a nie ile wypili. Jeśli chcecie spróbować niezwykłego pączka, to powinniście udać się do Pałacu Królewskiego. Tam do każdego biletu, dostaniecie słodką niespodziankę.
Zdjęć: 2  

Marzec - czas na sterylizację »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Opr. aw
Im więcej zwierząt wykastrowanych, tym mniej zwierząt bezdomnych i porzuconych. Marcowa Akcja Sterylizacji Zwierząt przeprowadzana jest co roku w trosce o naszych czworonożnych przyjaciół.
Zdjęć: 1  

Terror karmiących piersią? »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie aw
Czy kościół podczas mszy jest miejscem odpowiednim do karmienia piersią? Czy mamy do czynienia z terrorem karmiących matek?

Karkonoska stoi »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie aw
Na Karkonoskiej zderzyły się dwa samochody. Choć zdarzenie wyglądało na poważne, policja zakwalifikowała je jako kolizję.

Wielkie opóźnienia na stadionie to plotka »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Paf
Nie było miło podczas spotkania dziennikarzy z niemieckimi budowniczymi wrocławskiego stadionu, ale mamy zapewnienie, że termin zakończenia budowy zostanie dotrzymany.
Zdjęć: 6  

Jeden nabój, wiele problemów »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Beata Kreft SG Wrocław
Funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej Wrocław - Strachowice podczas kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego u jednej z pasażerek, obywatelki RP odlatującej do Liverpoolu, ujawnił jedną sztukę amunicji bojowej kal. 5,56 mm 222REM S&B z rdzeniem stalowym.
Zdjęć: 3  

Autem do Renomy »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie aw
W środę wieczór młody kierowca, podróżujący wraz z pasażerem, uderzył autem w CH Renoma.
Zdjęć: 4  

Architektura dla seniorów »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie bom
W środę 16 marca Muzeum Architektury we Wrocławiu rozpocznie nowy cykl spotkań i wykładów przeznaczonych dla emerytów, studentów uniwersytetu trzeciego wieku oraz ludzi interesujących się architekturą.

40 - metrowa kolejka po pączka »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie aw
Jak wielka jest determinacja, by zdobyć pączki w Tłusty Czwartek, przekonali się klienci Arkad Wrocławskich.
Zdjęć: 1  

Pobili za kable »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie aw
Wynosili z budowy materiały. Gdy pracownica ochrony zauważyła ich i usiłowała zadzwonić na policję, została pobita. Teraz aresztowano agresorów.

Boją się zamachu na Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Opr. aw
- Nie możemy zapominać o wnioskach wyciągniętych z zamachu podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r. czy też z ataku terrorystycznego na piłkarską reprezentacje Togo w zeszłym roku - mówił na spotkaniu ze służbami wojewoda.

Sprawdź jak nazywają się pociągi od WOŚP »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie opr. aw
Spółka PKP Intercity przeznaczyła na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawo do nazwania dwóch pociągów Twoich Linii Kolejowych (TLK). To już drugi raz kiedy PKP Intercity wsparło WOŚP. W tym roku udało się uzyskać ponad 17 600 zł na rzecz Orkiestry.
Zdjęć: 3  

Komiks z przytupem »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie aw
Piosenka „Biały Miś”, „Who wants to live forever” Queen, ścieżka dźwiękowa z Xeny, wojowniczej księżniczki i muzyka ze Skrzypka na dachu – wszystkie te melodie, jak się okazało, nadają się do wzmocnienia odbioru... komiksu.
Zdjęć: 8  

Na początek ''wiosny'' Śląsk gra z Cracovią »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie opr. as, slaskwroclaw.pl
Meczem z Cracovią (piątek, godz. 17.45) piłkarze Śląska Wrocław zainaugurują rundę wiosenną piłkarskiej ekstraklasy. Czy zamieszanie z Vukiem Sotiroviciem, który w atmosferze skandalu opuścił Wrocław, wpłynie na postawę podopiecznych Oresta Lenczyka?
Zdjęć: 1  

Zabraknie miejsc w szkołach? »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie MG
Samorządy uspokajają, a rodzice sypiają coraz gorzej. We wrześniu 2012 roku wchodzi obowiązek rozpoczęcia nauki szkolnej przez 6 - latków, a miejsc w szkołach i przedszkolach znacząco nie przybywa. Do tego czasu dziecko może iść do szkoły wcześniej, jeśli tak zdecydują jego rodzice.
Zdjęć: 1  

Tolerancyjne Euro 2012? »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Marta Gołębiowska
Przed mistrzostwami pojawiają się pierwsze kontrowersje. Tym razem nie chodzi o to, z czym nie zdążymy przed Euro. Kościół katolicki planuje budowę kaplicy na stadionie, a geje domagają się własnej loży. Nie wszystkim to się podoba.
Zdjęć: 1  

Utrudnienia na Gepperta »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
Dziś na ul. Gepperta rozpoczęły się roboty drogowe związane z przełożeniem kabla sieci energetycznej w poprzek ulicy obejmujące wykop, ułożenie kabla i odtworzenie nawierzchni.

Ważne dla akwarystów »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
Amazonka to pod względem powierzchni dorzecza największa rzeka na świecie. Żyje w niej ponad 2 tysiące gatunków ryb. We wrocławskim zoo przygotowano cztery duże zbiorniki z rybami pochodzącymi z tej rzeki.
Zdjęć: 3  

GDDKiA podsumowuje zimę »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
W tym roku GDDKiA utrzymywała ponad 1600 km dróg krajowych na Dolnym Śląsku, w tym blisko 200 - kilometrowy odcinek autostrady A4 od granicy z Niemcami do Przylesia, czyli do granicy z woj. opolskim.

Na Lotniczej już wiosna »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
Oto najnowsze zdjęcia z remontu ulicy Lotniczej.
Zdjęć: 10  

600 porcji marihuany  »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Zabezpieczyli przy nim ponad 600 porcji marihuany. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Władcy marionetek »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Marta Gołębiowska
Praca Działu Rozwoju i Analiz MPK tylko pozornie jawi się jako nudna, żmudna i czysto papierkowa. Jego pracownicy niczym władcy marionetek zdalnie sterują siecią wrocławskich autobusów i tramwajów. Poznaj mózg wrocławskiego MPK.
Zdjęć: 3  

Ratowali nurków pod lodem »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
„Cisza!” – komenda wydana zdecydowanym głosem przez kierownika nurkowania kompletnie sparaliżowała ruch w na tafli lodu. Sygnał alarmowy zostaje natychmiast przekazany na inne stanowiska nurkowania...
Zdjęć: 4  

Trzymilionowy pasażer Ryanaira  »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
Wrocław przywitał dziś trzymilionowego pasażera linii Ryanair. 6 lat temu na tutejszym lotnisku irlandzki przewoźnik oficjalnie rozpoczynał działalność w Polsce.
Zdjęć: 2  

Marsz pamięci o Żołnierzach Wyklętych »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie MG
Wczoraj około 500 osób przeszło ulicami Wrocławia, by uczcić Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, którzy w latach 1944-63 działali w podziemiu.
Zdjęć: 10  

XVI Poligon Kabaretowy »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Opr. aw
W najbliższy poniedziałek na Włodkowica 21 odbędzie się szesnasty Poligon Kabaretowy. Wystąpi pięć kabaretów, w tym gwiazda wieczoru – Kabaret Hlynur z Zielonej Góry.
Zdjęć: 2  

Komiksofon już w czwartek »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Opr. aw
Organizatorom projektu Komiksofon przyświeca zaciekawienie odbiorców kultury komiksem. Połączenie go z muzyką w odmienne wynikowo, nieco filmowe medium pozwala na przekroczenie bariery, jaką jest zła fama i niewiedza na temat komiksu.
Zdjęć: 1  

Płonie kotrabanda »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie A.Pokora Izba Celna Wrocław
Z magazynów Izby Celnej we Wrocławiu wyjechała wypełniono po brzegi ciężarówka, w której znajdowało się ponad 5 ton papierosów, tytoniu, a także podrabiane towary, które zgodnie z przepisami muszą zostać zniszczone.
Zdjęć: 5  

Fundusze zarabiają na surowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Dla amatorów funduszy inwestycyjnych luty okazał się cieplejszy od stycznia. Tym razem proporcje rozłożyły się zdecydowanie na ich korzyść, bo jedynie co piąty fundusz zakończył miesiąc stratą.
Zdjęć: 1  

Pszenica jest za tania. Albo złoto za drogie »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Gdy złoto potraktować jako punkt odniesienia dla zmian cen surowców, czyli jako pieniądz, można dojść do interesujących wniosków. Posiadanie złotych monet uchroniłoby nas przed wzrostem cen cukru i pszenicy, ale na ropie wyszlibyśmy o wiele gorzej.

Oto najgorętsza fotogaleria! »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Marta Gołębiowska
Panowie z sikawką i pałką, majtek bez majtek i kobiety w półprzezroczystej bieliźnie. Tak było wczoraj na Mistrzostwach Chippendales Wratislavia Men Wrocław 2011 w Hali Stulecia.
Zdjęć: 126  

Nowe prawa dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf, Wrocławska Inicjatywa Rowerowa
Kwiaty i owacje otrzymała dziś we Wrocławiu posłanka Ewa Wolak (PO) od wrocławskich rowerzystów. Za co? Wywalczyła przegłosowanie przez Sejm ustawy pro rowerowej.
Zdjęć: 2  

Pierwsza taka gra na świecie  »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie www.naratunek.org
Fundacja ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” której celem jest zebranie funduszy na budowę kliniki „Przylądek Nadziei”, po pierwszym w Polsce projekcie budowania ,,Wirtualnej Kliniki” wprowadza kolejną nowatorską akcję w Internecie. CliniCity to pierwsza na świecie gra łącząca charytatywność z zabawą opartą o największy serwis społecznościowy - Facebook.

Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie opr. LZ
Już 12 marca w hali sportowej przy ulicy Krupniczej 15 we Wrocławiu, odbędą się I Dolnośląskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu Sztangi Leżąc – RAW. To jedyna tego typu impreza na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Pożar przy Chińskiej »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Łukasz Telus, opr. Paf
Aż siedem zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem na poddaszu budynku przy ul. Chińskiej we Wrocławiu.
Zdjęć: 4  

Kłopot z biletami na Euro »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
Próbowaliśmy kupić bilet na Euro. Na razie zamiast biletu jest klops.

Kto będzie trzymilionowym pasażerem? »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
Jutro na wrocławskim lotnisku wyląduje trzymilionowy pasażer linii Ryanair we Wrocławiu.

Remont pętli przy Olimpijskim »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie ZDiUM, opr. Paf
Ruszyła wymiana torów na pętli przy Stadionie Olimpijskim. Potrwa do końca maja.

Dziś poznamy zasady rekrutacji do przedszkoli i SP. »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
O godz. 13 urzędnicy mają zdradzić, jak będzie wyglądała rekrutacja do szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Duże zmiany wokół Sky Tower »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie egopr, opr. Paf
Zmienia się wygląd ulic wokół Sky Tower – powstaje nowy dojazd do Szpitala Onkologicznego i rondo w miejscu apteki. Zobacz mapkę.
Zdjęć: 1  

Polsko-niemiecka akcja policyjna »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie KWP Wrocław, opr. Paf
Podczas wspólnych działań policji autostradowej z Dolnego Śląska i Saksonii, realizowanych na autostradzie po stronie polskiej i niemieckiej, zatrzymano obywateli Litwy i Ukrainy oraz odzyskano dwa samochody marki BMW, skradzione na terenie Niemiec, a które próbowały wjechać na teren naszego kraju.

Altanowy włamywacz schwytany »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie KWP Wrocław, opr. Paf
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o szereg włamań do altan ogrodowych. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz nowe oblicze PWST »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie PWST, opr. PAf
Gmach Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej jest przebudowywany, rozbudowywany i nadbudowywany.
Zdjęć: 3  

Czekasz na pociąg z Gdyni? Powodzenia! »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
Tym razem to nie zmiany w rozkładzie jazdy a wypadek zatrzymał pociąg relacji Gdynia - Wrocław.

Śmierć na torach »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
Pociąg relacji Szczecin - Przemyśl śmiertelnie potrącił pieszego. Do zdarzenia doszło pomiędzy Osobowicami a Popowicami.

Syn pobił i obrabował ojca »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf, kwp Wrocław
27-latek przyszedł do domu swego ojca. Pobił go, zabrał drobne pieniądze, papierosy i wybił szybę w oknie. Na tym skończyła się jego wizyta.

102 mln. zł. od nas dla kolei »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie umwd, opr. Paf
28 lutego 2011r. podpisana została ze spółką Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Umowa o świadczenie usług publicznych w zakresie organizowania, dotowania i wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich w województwie dolnośląskim w terminie od 1 stycznia 2011r. do 31 grudnia 2011r. W myśl podpisanej Umowy w bieżącym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekaże Przewozom Regionalnym 102 600 000 zł.

Kryminalni na tropie morderców kota »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
Wrocławska "dochodzeniówka" już rozpoczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad kotem. Policjanci podjęli śledztwo po filmie, który dostarczyliśmy do komendy.
Zdjęć: 1  

Miejscy urzędnicy na tropie zepsutych biletomatów »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf, UM Wrocław
Trudno odmówić zawziętości miejskim urzędnikom, którzy od ponad tygodnia tropią w mieście uszkodzone biletomaty.

Strażnicy się nakręcili. Na co? »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Straż Miejska Wrocław, opr. Paf
Na nakrętki. W dodatku przekonują innych: "Nakręć się i pomóż chorym dzieciom".
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Piątek 12 sierpnia 2022
Imieniny
Hilarii, Juliana, Lecha

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl