Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 422 informacji. Wszystkie poniżej.

Od jutra taniej do ZOO »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Zoo Wrocław, opr. PAf
Na cały sezon zimowy wrocławski ogród zoologiczny obniża ceny biletów.

Nowa Rada zaprzysiężona »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie MG
Radni zaprzysiężeni, komisja skrutacyjna wybrana, przewodniczący RM wyłoniony. Pierwsza sesja Rady Miasta w nowym składzie już za nami. My pytamy: co dalej?
Zdjęć: 12  

Znowu ewakuacja sądu »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Paf
Przestępcy znaleźli nowy sposób na odroczenie rozprawy przed sądem. Dzwonią do sekretariatu i informują o bombie.
Zdjęć: 6  

Władze Wrocławia apelują: Odśnieżajcie dachy »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie UM Wrocław
Władze Wrocławia zwracają się z apelem do zarządców wszystkich wrocławskich nieruchomości o pilne usuwanie zagrażających ludziom i ich mieniu lodowych sopli oraz nawisów śnieżnych.

Zima opóźnia kilkadziesiąt pociagów »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Pasażerowie pociągów muszą się liczyć z utrudnieniami w dwóch miejscach na trasach lokalnych - pod Lwówkiem Śląskim (woj. dolnośląskie) i Krotoszynem (woj. wielkopolskie). Ruch krajowy odbywa się bez większych zakłóceń, ale pociągi mogą być opóźnione do kilkunastu minut.

Widać już asfalt »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Paf, zdium
Walka ze śniegiem, błotem pośniegowym i lodem trwa. W miejscach o dużym natężeniu ruchu widać już nawet asfalt.

Sprawdź, gdzie nie runą dachy  »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Marta Gołębiowska
Sprawdziliśmy, czy wrocławskie supermarkety i centra handlowe zaczęły już odśnieżać dachy. Oto wyniki naszej „sondy”. Przeczytaj, gdzie zrobisz zakupy bez stresu.
Zdjęć: 10  

Trzymał psa w bagażniku »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie KWP Wrocław, opr. Paf
25-latek, gdy szedł na imprezę zamykał swojego psa w bagażniku. Dlaczego? - Czuje się w nim dobrze, często go tam zostawiam – odparł zdumionym policjantom.

Pomóżmy łabędziom »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Opr. aw
Od jakiegoś czasu obserwujemy w Polsce znaczne liczby zimujących łabędzi niemych. Ptaki nie odlatują, skuszone przez ludzi dokarmianiem. Podobnie wygląda sytuacja na zgorzeleckich zbiornikach wodnych.

"Mercedesowa" szajka rozpracowana »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie KWP Wrocław
Wrocławscy policjanci rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Na chwilę obecną funkcjonariusze udowodnili im kradzież na terenie miasta, co najmniej 6 Mercedesów Sprinterów. W sprawie zatrzymano 3 mężczyzn. Teraz za przestępstwa, których się dopuścili, odpowiedzą oni przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Tankował za darmo. Zapłata potrwa 5 lat »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie KWP Wrocław, opr. Paf
Właściciel audi był przekonany, że jest bezkarny. Oszukiwał kamery na stacjach paliw zmieniając tablice rejestracyjne w swoim samochodzie. Wpadł z powodu fotograficznej pamięci jednego z policjantów.
Zdjęć: 1  

Nowa linia autobusowa nr 723 »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie UM Wrocław
Dzięki uruchomieniu nowej linii autobusowej nr 723 od poniedziałku 6 grudnia 2010 r. poprawie ulegnie możliwość dojazdu w rejon ul. Piaskowej oraz św. Ducha. Trasa została zaplanowana w sposób umożliwiający uzupełnienie sieci połączeń tramwajowych w centrum miasta zmienionej obecnie ze względu na brak możliwości przejazdu przez zabytkowe mosty Młyńskie.

Budowa choinki rozpoczęta »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Paf
Potrwa trzy dni. Najpierw powstaje stalowa konstrukcja, na niej umocowane zostaną sztuczne gałązki.
Zdjęć: 10  

Kup wirtualnie, pomóż realnie  »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie opr. RW
Szafki z lekarstwami, biurko dla pana doktora, sprzęty medyczne, łóżka szpitalne, ale też baloniki, kwiatki, maskotki… Wszystko jasne, czyste i kolorowe. To wyposażenie idealnej kliniki, w której każdy mały pacjent z radością wracałby do zdrowia.
Zdjęć: 2  

Zmarła Gabriela Kownacka »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie bom
Po ciężkiej i długiej chorobie zmarła Gabriela Kownacka. Urodzona w 1952 roku we Wrocławiu aktorka ukończyła III LO. W 1971 roku zdała do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.
Zdjęć: 3  

5 lat za malowanie »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o malowanie farbą w sprayu jednego z tramwajów. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Precz ze sztywniactwem »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie MG
MPK obiecuje, że tej zimy w autobusach i tramwajach będzie cieplej. Trzymamy za słowo!
Zdjęć: 1  

Zima paraliżuje miasto »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie RW
Padający od trzeciej nad ranem śnieg sparaliżował Wrocław. W mieście tworzą się ogromne korki. Kierowcy mają problemy również na drogach wokół wokół Wrocławia. Piaskarki i pługi pojawiają się sporadycznie. Sytuację pogarszają liczne stłuczki do jakich dochodzi na śliskiej nawierzchni.
Zdjęć: 58  

Tiry, autobusy i letnie opony »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie MG
Korki, gruba warstwa śniegu i nieposypane piaskiem tafle lodu – oto dzisiejszy krajobraz Wrocławia. Nie można jednak winić tylko pogody i drogowców.
Zdjęć: 3  

ZDiUM: Rzuciliśmy w miasto całą flotę! »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie RW
Intensywne opady śniegu zaskoczyły kierowców. Rano wszystkie drogi dojazdowe do Wrocławia były zablokowane. W centrum tworzyły się ogromne korki. Przez śliskie nawierzchnie często dochodziło do wypadków i stłuczek. Kierowcy, jak co roku, narzekają na drogowców. Drogowcy twierdzą, że zrobili co w ich mocy.
Zdjęć: 6  

Samoloty nie latają  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie RW
Zima daje się we znaki również pilotom. Odwołany jest lot z Wrocławia do Monachium. Samolot do Warszawy będzie opóźniony o 90 minut. - Nad wieloma portami lotniczymi w Europie panują trudne warunki atmosferyczne – mówi Sylwia Chmielarz, rzeczniczka wrocławskiego portu lotniczego.
Zdjęć: 3  

Egzaminy odwołane »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie MG
Z powodu intensywnych opadów śniegu dziś we Wrocławiu zostały odwołane egzaminy na prawo jazdy motocyklem. Ale już "elki" muszą zmagać z przeciwnościami natury.

Specjalista od chorób urojonych? »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie MG
Dziś w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu rozpoczął się proces wrocławskiego ginekologa Andrzeja W.
Zdjęć: 8  

Minipługi do dzieła! »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie MG
Są tak małe, że mieszczą się na chodnikach. Pługopiaskarki chodnikowe od kilku lat wyjeżdżają na ulice Wrocławia, zastępując pracę ludzkich rąk.
Zdjęć: 3  

Jadąc z prędkością 6,8 km/h »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie as
Czy można jechać 16 km przez 2,5 godziny? Można. Przeżywamy to niemal każdego roku, gdy spadnie pierwszy większy śnieg. Nie inaczej było w poniedziałek rano. Przeżyli to niemal wszyscy mieszkańcy gminy Siechnice, którzy rano chcieli dostać się do Wrocławia.
Zdjęć: 2  

Do odwołania! »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie RW
We Wrocławiu cały czas pada śnieg. Podczas popołudniowego szczytu śliskie drogi sprawiają, że kierowcy jeżdżą z minimalną prędkością. Powoduje to potężne korki. Sparaliżowane jest praktycznie całe centrum Wrocławia. Pługi nie nadążają z udrażnianiem ulic.
Zdjęć: 2  

Po śnieżycy - tęgi mróz »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie RW / INTERIA.PL
Nawet minus 22 stopnie Celsjusza pokażą jutro termometry - zapowiada IMGW. Na szczęście śnieg przestanie we wtorek padać. Według synoptyków pogorszenie pogody ma potrwać do końca tygodnia. W niedzielę od zachodu nadejdzie strefa cieplejszego powietrza.
Zdjęć: 3  

Frank najdroższy, raty rosną »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Od początku tego tygodnia frank podrożał o ponad 6 proc., co dla osoby z kredytem na 300 tys. zł na karku oznacza wzrost miesięcznej raty o 70-90 złotych.
Zdjęć: 1  

Wrocławski salon mieszkaniowy »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
W Salonie Mieszkaniowym, w jednym miejscu i podczas jednej wizyty można zapoznać się z wieloma ofertami mieszkań i apartamentów, ich odsprzedaży i wynajmu, a także wykończenia i umeblowania. To pierwsze tego typu miejsce w stolicy Dolnego Śląska.

Rozmawiajmy o seksie »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
To, że młodych ludzi interesują tematy związane z seksem, nie jest niczym odkrywczym. Mimo to rodzice i nauczyciele nie potrafią zaspokoić ciekawości swoich podopiecznych. O tym, jak powinna przebiegać edukacja seksualna w szkole dyskutować będą polscy i francuscy specjaliści oraz przedstawiciele wrocławskich szkół.
Zdjęć: 3  

Podatek do oddania  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
Ogólna interpretacja podatkowa Ministerstwa Finansów z 5 marca 2010 r. zakłada, że wpłaty przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, odpowiadające środkom uzyskanym ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, nie mogą stanowić kosztów podatkowych w momencie przekazania ich na Fundusz.

Włamał się do myjni »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież z włamaniem do myjni samochodowej. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kiosku w nocy »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie włamania do jednego z kiosków. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamanie w krótkim rękawku »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. MG
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów w związku z podejrzeniem o włamanie w nocy do sklepu i kradzież pieniędzy z kasy. Podejrzanego funkcjonariusze znaleźli ukrywającego się pod schodami pobliskiego budynku. Choć na dworze był mróz, był on w krótkim rękawku, gdyż jego kurtka została na miejscu włamania. Pieniądze odzyskano.

45 pługów  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie MG
ZDiUM uzupełnia komunikaty dla mediów o kolejne dane, a my sprawdzamy, czy wrocławska rzeczywistość dorównuje liczbom.
Zdjęć: 4  

Oto psia rozpacz »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Paf
Mały, zaniedbany park „Na Szańcach” nie jest psim rajem. Dookoła ruchliwe ulice i huk śródmieścia. Porzucona przez właścicieli Nona traciła zmysły. Uratowana trafiła do schroniska. Podobnie jak pozostałe 700 psów może doczekać tam końca.
Zdjęć: 45  

Nowi Wrocławianie: Kob, poitou i świnka »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie ZOO Wrocław, opr. Paf
We wrocławskim ZOO przyszły na świat nowe zwierzaki. Choć za oknami coraz zimniej i zdecydowanie nie jest to pogoda na urodziny zwierząt.
Zdjęć: 9  

Drogi na planszach »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Bom
Jeszcze przez dwa tygodnie można oglądać wystawę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Zdjęć: 4  

... i wiesz, gdzie jedziesz »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Marta Gołębiowska
Wrocławska komunikacja miejska już niedługo wzbogaci się o nowe tablice informacyjne LED. My już wiemy, jak będą wyglądały.
Zdjęć: 3  

Pijani rowerzyści będą czuć się bezpieczni? »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie LZ
Niebawem w życie wejdzie nowe prawo zgodnie z którym Sąd już nie będzie miał obowiązku orzekania wobec pijanego rowerzysty zakazu prowadzenia samochodu.

Wrocław się rusza! »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie MG
Wczoraj w jednym z wrocławskich klubów fitness było naprawdę gorąco. Kilkadziesiąt osób przez trzy godziny ćwiczyło razem do utraty tchu.
Zdjęć: 30  

IPN prześwietli tych, których wybraliśmy »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie interia.pl, opr. PAf
Pion lustracyjny IPN sprawdza oświadczenia o ewentualnych związkach ze służbami specjalnymi PRL - złożone zarówno przez kandydatów, jak i osoby wybrane w tegorocznych wyborach samorządowych. Według IPN, są osoby, które złożyły oświadczenia inne niż wcześniej.

Snowboardem po Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie aw
W sobotę Wzgórze Partyzantów we Wrocławiu zamieniło się w stok snowboardowy i narciarski. Szaleństwa białego puchu oficjalnie się zaczęły.
Zdjęć: 6  

„Dopalacze” w aptekach »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Na Dolnym Śląsku rośnie liczba osób zażywających leki z pseudoefedryną – substancją psychoaktywną, której działanie można porównać do amfetaminy.
Zdjęć: 3  

Zobacz, kiedy przestanie sypać »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Paf
Potężna chmura śnieżna ma wielkość Czech. Przyszłą do nas w nocy, zaraz po niej pojawią się ogromne mrozy.

Wiemy, gdzie można palić przy piwku »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Paf, interia.pl
Palacze, wcale nie stoicie na przegranej pozycji. sprawdziliśmy ponad pięćdziesiąt najpopularniejszych pubów i kawiarni w centrum Wrocławia i już wiemy, gdzie można zapalić papierosa, a gdzie jest to surowo zakazane.
Zdjęć: 2  

-10 st. w dzień. W niedzielę podobnie »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Paf
Dziś mroźno będzie przez cały dzień. Jednak najbardziej da się we znaki wiatr.

Z sądu na imprezę »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Marta Gołębiowska
Akt "niewierności" pomałżeńskiej, wbijanie igieł w kukiełkę symbolizującą eksmałżonka i topienie obrączek w kotle – to tylko niektóre z rytuałów charakterystycznych dla imprez rozwodowych. O tym, że moda na nie dotarła także do Wrocławia, opowiada nam Maciej Olbert, współwłaściciel bezpłatnej agencji rozwodowej.
Zdjęć: 3  

Irlandzkie granie w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Opr. aw
Beltaine to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie zespół osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyka współczesna.
Zdjęć: 1  

Polowanie na serwisy »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Paf, interia.pl
Myślisz, że uda Ci się podczas tego weekendu, bez rezerwacji wymienić opony? Sprawdziliśmy. Trzeba mieć baaardzo dużo szczęścia.

Rozwalili i zażartowali »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Paf
Oto jak zostać wandalem. Trzeba kopać ile sił, albo staranować autem. Potem wspiąć się na drogowskaz i wciągnąć tam słupek.

Forsowali bramę do wojska »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Tekst i zdjęcia: kpt. Piotr Szczepański
Tłum zwiedzających forsował bramę Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu, gdzie 26 listopada br. zorga-nizowano dzień otwartych koszar.
Zdjęć: 17  

20 lat wrocławskiego internetu »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Paf
Dokładnie 27 listopada 1990 roku do Wrocławia dotarł internet.

Czesi szukają 9-latki. Apel do Polaków »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie interia.pl, opr. PAf
9-letniej Czeszki, Anny Janatkovej, poszukuje tamtejsza policja. Dziecko pochodzi z Pragi, ale mogło znaleźć się w Polsce.
Zdjęć: 1  

Dziś bezpłatne porady u notariuszy »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Izba Notarialna we Wrocławiu, opr. Paf
Porozmawiaj z notariuszem o spadkach - Dzień Otwarty Notariatu 27 listopada 2010 roku W sobotę 27 listopada w 11 miastach Polski będzie można uzyskać bezpłatne porady notariuszy na tematy związane z dziedziczeniem, spadkami, testamentami.

Mamy biały poranek. Uwaga na drogach »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Paf, fot. Kogeneracja
Przyszła zima tej jesieni. We Wrocławiu spadł pierwszy centymetr śniegu.
Zdjęć: 3  

Oto karpie w listopadzie »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie MG
W jednym z supermarketów pojawiły się już żywe karpie. Tylko kto kupi je tak wcześnie?
Zdjęć: 3  

Jak oni kopią »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie MG
Dziś przy przystanku tramwajowym na Pl. Dominikańskim pojawiła się koparka. O co chodzi?
Zdjęć: 3  

Oto możliwe koalicje »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie AW, LZ
Przedstawiamy Wam pełną listę radnych, którzy na najbliższe cztery lata zasiądą w ławach dolnośląskiego sejmiku. 15 mandatów przypadło Platformie Obywatelskiej, 9 Komitetowi Wyborczemu Rafała Dutkiewicza, 7 dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 4 dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 1 dla Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Gwiazdy światowego jeździectwa »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Opr. aw
Od 3 do 5 grudnia w Hali Stulecia odbędzie się Parada Jeździecka Wrocław 2010. Będzie to prawdziwa gratka nie tylko dla wytrawnych miłośników jeździectwa, ale także wszystkich tych, którzy zafascynowani mogą zostać niezwykłym pokazem mistrzostwa ludzi i koni na najwyższym, światowym poziomie.
Zdjęć: 1  

Kultowa Melissa Auf Der Maur  »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Była basistka Hole i Smashing Pumpkins zagra we Wrocławiu 29 listopada. Koncert będzie promował jej drugi solowy album „Out od Our Minds”.
Zdjęć: 1  

Ale numer! 777 77 77 »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie MG
- Statystycznie najwięcej osób dzwoni do nas około godziny 11, dlatego przeważnie o tej porze organizujemy konferencje prasowe – powiedział Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Są pieniądze na walkę z rakiem »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Klinika hematologii dla dzieci i dorosłych otrzyma dodatkowe 3 mln zł od NFZ. Nie ma jednak wstrzymania przyjęć pacjentów.

Wahadłowo na Bardzkiej »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Z soboty na niedzielę zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ul. Bardzkiej. Jest to związane z remontem drogi krajowej nr 395.

Strzegomska na czas? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Ulica Strzegomska ma zostać otwarta w nocy z 4 na 5 grudnia. O ile nie przeszkodzi drogowcom śnieg, powinna być gotowa na czas.
Zdjęć: 2  

Lampki już gotowe »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
6 grudnia miasto "odpali" świąteczną iluminację. Lampki wieszane są jednak już od tygodnia. Łącznie zawiśnie 1000 elementów.
Zdjęć: 11  

Jak tanio zaciągnąć kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Wybór odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego zależy od oczekiwań i potrzeb klienta. Dla każdego będzie to więc inna propozycja banku. Aby wybrać tę najlepszą należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły zawarte w ofercie, umowie, regulaminie oraz tabeli opłat i prowizji.
Zdjęć: 1  

(nie) Doceniony odkrywca »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Świat już od prawie roku zachwyca się polskim odkrywcą, w Polsce trudno mówić o sprzyjającym projektowi entuzjazmie. Czy po raz kolejny polska myśl techniczna będzie musiała rozkwitać poza krajem?

Niebezpieczne zabawki »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Ponad 80% przetestowanych zabawek zawiera szkodliwe, a nawet rakotwórcze substancje, takie jak: formaldehyd, PAH, ftalany, nonylofenol, metale ciężkie czy organiczne związki cyny.

Stragany już otwarte »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Choć oficjalne otwarcie Jarmarku bożonarodzeniowego odbędzie się w piątek o godz. 18.00, to niektóre stragany są już otwarte.
Zdjęć: 6  

Nie bądź krwiopijcą - daj się ugryźć »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Opr. aw
Już 30 listopada rusza akcja studenckiej zbiórki krwi organizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zmiany na Królewieckiej »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Opr. aw
Od soboty zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany organizacji ruchu na ul. Królewieckiej. Są one związane z budową dróg w otoczeniu stadionu.

Chłopak z allegro »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Kogo zaprosić na studniówkę? Przed takim wyborem staje wiele maturzystek. Partnera na studniówkę można nabyć podobnie jak sukienkę i buty na allegro.

Od celników dla muzeum »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Przemycana z USA do Polski zamiast na ścianie w czyimś domu wylądowała w muzeum. Mowa o medalionie antylopy widłorogiej.
Zdjęć: 3  

Maskotki Euro2012 odwiedziły Wrocław »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Paf
Slavek - Slavko, Siemko - Strimko lub Klemek– Ladko, bo wciąż nie wiadomo jak się będą nazywać, spędzili w naszym mieście cały dzień.
Zdjęć: 15  

Śmierć na stadionie »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
W piątek doszło do śmiertelnego wypadku na stadionie. Jeden z robotników spadł z 27 metrów.
Zdjęć: 1  

Zobacz maskotki na żywo »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr. aw
Jeśli chcesz zobaczyć maskotki Euro na żywo i zrobić sobie z nimi zdjęcie, masz taką okazję. Zjawią się bowiem w piątek we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Autobusy na Grunwaldzie »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr. aw
Doczekaliśmy się końca remontu nawierzchni na Rondzie Reagana. Dlatego też wróci tam komunikacja miejska.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Od 1 grudnia rządzi urbancard »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr. aw
Nieubłaganie zbliża się koniec papierowych biletów okresowych. Będą sprzedawane tylko do końca listopada.

Spuść psa ze smyczy »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
Już niedługo będzie można spuścić swojego psa ze smyczy i nie będzie za to groził mandat.
Zdjęć: 1  

Rozprują Kazimierza »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
Hucznie zapowiadane przejście przez ul. Kazimierza Wielkiego przy Pałacu Królewskim nie zostanie oddane na czas. Winne są szczątki budowli, znajdującej się pod ziemią.
Zdjęć: 1  

Wpadli przez dym marihuany »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
Ponad 180 porcji marihuany w jednym z wrocławskich mieszkań. Policjanci poczuli charakterystyczny zapach palonych narkotyków.

Próbował się wyłgać »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
Nie dość, że prowadził pijany, to jeszcze usiłując się wyłgać - skłamał. Teraz grozi mu cała lista zarzutów.

Rekord burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie INTERIA.PL
Burmistrz zalanej w sierpniu Bogatyni uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce. Na Andrzeja Grzmielewicza z PiS zagłosowało 74,75 proc. wyborców. Ponadto w gminie odnotowano jedną z najwyższych frekwencji na Dolnym Śląsku.

Jesteś inżynierem? Zostań menedżerem! »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr. RW
Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej zaprasza absolwentów kierunków inżynierskich na studia II stopnia na kierunku Zarządzanie o Profilu Menedżerskim.
Zdjęć: 1  

Gwiazdy na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
Impreza sylwestrowa odbędzie się na Rynku i zagrają...
Zdjęć: 1  

W synagodze powiew gór »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Opr. aw
Wolna Gupa Bukowina z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej będzie gościem cyklu Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem.
Zdjęć: 1  

Chory prezydent »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie MG
Po zwycięstwie w wyborach samorządowych prezydent Rafał Dutkiewicz...rozchorował się. Podobno to nic poważnego.

Od salsy po taniec brzucha »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
Wrocławianie mają do dyspozycji kolejny parkiet. W nowej szkole Esens, przy ulicy Robotniczej, miejsca jest pod dostatkiem. Dwie taneczne sale, w tym największa 200-metrowa, lustrzana, nowoczesne szatnie i wkrótce też kawiarnia – to tylko kilka atrakcji, jakie czekają na chętnych.
Zdjęć: 1  

Mikołajkowy spacer »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
Nordic Walking FAN Team zaprasza na zimowy spacer po Lesie Siechnickim, który odbędzie się 5 grudnia na trasie z Siechnic do Kotowic i z powrotem.
Zdjęć: 1  

Herbie Hancock we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Opr. aw
Legendarny pianista będzie gościem jesiennej edycji Ethno Jazz Festival 2010. 28 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia Herbie Hancock z zespołem wystąpi na koncercie promującym najnowsza płytę “The Imagine Project“.
Zdjęć: 1  

Festiwal Form Muzycznych »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Opr. aw
Spośród 130 grup ubiegających się o udział w 8 Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych na scenie ODT Światowid wystąpią 43 zespoły.
Zdjęć: 1  

Ukradł okulary 3D »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr.MG
Policjanci zatrzymali 24-latka, który ukradł z fabryki, w której pracował, m.in. okulary do oglądania telewizji 3D. Niby nic? Ale to 3,5 tys zł.

Zwierz się ze spadku notariuszowi »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Opr. aw
W sobotę, 27 listopada, w godzinach 10.00 - 16.00 wrocławscy notariusze będą udzielać bezpłatnych porad na tematy związane z dziedziczeniem, spadkami, testamentami.
Zdjęć: 1  

Jeden numer w 2011 »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie MG
W drugim kwartale przyszłego roku w Urzędzie Miejskim Wrocławia zostanie uruchomione Teleinformatyczne Centrum Kontaktu z Mieszkańcami.

Trzy promile i dziecko »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
W środę po godz. 19 patrol zatrzymał ojca z 18 - letnik chłopczykiem. Mężczyzna miał prawie 3 promile.

Remontują przystanki »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie MG
Dziś senni wrocławianie jadący rano do pracy ujrzeli na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego z Ruską niecodzienny widok.
Zdjęć: 4  

Uderzyli w drzewo »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Opr. aw
W okolicach jazu rędzińskiego doszło do wypadku. Auto uderzyło w drzewo.

Kandydaci muszą posprzątać »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
Szał rozlepiania plakatów wyborczych minął. Teraz trzeba je będzie usunąć.
Zdjęć: 1  

Pulpety z wkładką? »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie aw
Tam jeszcze ich nie znaleźli. Mowa o narkotykach ukrytych w pulpetach. Znalazł je labrador Mafio.
Zdjęć: 1  

Szczepienia kontra grypa »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Opr. aw
Trwa okres zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Jesień to najlepszy czas, by zdecydować o szczepieniu przeciw grypie, które pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania oraz sprawia, że przebieg choroby jest łagodniejszy bez groźnych dla zdrowia powikłań.

Pobaw się... azotem »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr. RW
W sobotę, 27 listopada, Politechnika Wrocławska otworzy swoje laboratoria dla wszystkich chętnych.

Tajemnicza ulica Traugutta »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Maciej Łagiewski
Jeszcze do niedawna miała opinię najniebezpieczniejszego miejsca w mieście, ale przez to zyskała sławę, jakiej nie ma żadna inna ulica we Wrocławiu. Wszyscy wrocławianie wiedzą gdzie jest ulica Traugutta, ale mało kto zna jej tajemnice.
Zdjęć: 1  

Rusza festiwal kryminału »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie bom
24 listopada rozpocznie się drugi Międzynarodowy Festiwal Kryminału (MFK). Impreza potrwa do 2 grudnia. W tym czasie zorganizowane zostaną warsztaty literackie i różne konkursy.

Wojskowa debata o rezerwie »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie bom
Jutro w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym odbędzie się debata o zabezpieczeniach przed zwolnieniami z pracy, podwyżką żołdu i opieką medyczną.

Zobacz, jak pomalowali czołgi »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas remontu czołgi na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Karkonoskiej pomalowano zwykłą zieloną farbą. Kolekcjonerzy militariów uważają, że to profanacja.
Zdjęć: 9  

Śmiertelny strzał z „korkowca” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście sztuk samopałów i pistoletów - zabawek przerobionych na broń ostrą znajduje się w sejfie Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Niektóre eksponaty mają ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.
Zdjęć: 4  

Pada śnieg, dzwonią dzwonki sań? »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie MG
Na razie mamy we Wrocławiu przelotne opady deszczu ze śniegiem, ale śniegu w czystej, choć łagodnej postaci, możemy spodziewać się już ok. 19 przez 2-3 godziny.
Zdjęć: 1  

Kradł kosiarki i biżuterię »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie bom
10 lat więzienia grozi siedemnastolatkowi, który włamywał się do mieszkań we Wrocławiu. Sprawca kradł sprzęt RTV, elektronarzędzia i nie gardził biżuterią.

Kradną węgiel i „kolejówkę” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Straż Ochrony Kolei (SOK) odnotowuje na węźle kolejowym Wrocław – Brochów więcej kradzieży węgla. Na szlakach giną również urządzenia sterowania ruchem.
Zdjęć: 4  

Z izby wytrzeźwień do szpitala »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie bom
Do szpitala trafił mężczyzna, który wczoraj w Rynku siedział przez kilkanaście minut na chodniki. Przechodnie starali się mu pomóc, ale nie było z nim żadnego kontaktu.

Jarmark już w piątek »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie UM/opr.MG
Jaki będzie tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy? Będzie wyjątkowy; chcemy, by się rozwijał i spełniał ewoluujące oczekiwania mieszkańców oraz turystów - mówi organizator Mariusz Gurgul z Pianoforte Agencji Artystycznej.
Zdjęć: 41  

Kolejna inwestycja 3M »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie bom
Za siedem miesięcy przy ulicy Kowalskiej ma powstać nowa fabryka firmy 3M. Zakład ma zatrudnić pięćdziesiąt osób. Inwestycja ma kosztować 60 mln zł.

Wysokie miejsce przyszłych lekarzy »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie bom
Wrocławska Akademia Medyczna (AM) zajęła 9 miejsce pod względem naukowym w prestiżowym rankingu SIR World Report. Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum UJ wrocławska AM wyprzedziła o 50 pozycji.

Drogi i autostrady na planszach »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie bom
80 plansz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) jeździ z wystawą po największych miastach Polski. Od wczoraj wystawę inwestycji drogowych można oglądać na placu pod Kościołem Garnizonowym.

Z pustą kieszenią po kredyt  »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Po kredyty mieszkaniowe przychodzą do banków coraz bardziej spłukani klienci. Już więcej niż jedna czwarta pożycza pieniądze na niemal całość nieruchomości, a prawie co siódmy bierze nawet więcej niż warte jest mieszkanie.
Zdjęć: 2  

Wnuk Piłsudskiego we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie bom
Wnuk Józefa Piłsudskiego wręczał nagrody uczniom w zespole szkół przy ulicy Słubickiej. Młodzież uczestniczyła w Paradzie Święta Niepodległości.

Wiózł pocisk na wózku  »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie bom
Pocisk moździerzowy zawierający ok. kilogram trotylu wiózł zbieracz złomu. Śmiercionośny przedmiot znalazł na budowie przy ul. Szczepińskiej.
Zdjęć: 2  

Cichosz: Ostrzeżenie dla partii »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. MG
Wyniki wyborów samorządowych we Wrocławiu komentuje dla nas dzisiaj Marzena Cichosz, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Siechnice: dewastacja kościoła »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. MG
Policjanci z KP Wrocław Rakowiec zatrzymali mieszkańców Siechnic podejrzanych o rozbój i kilkanaście kradzieży. Mężczyznom grozi za rozbój do 12 lat więzienia, a za włamania do 10.
Zdjęć: 1  

Znamy mistrza Wrocławia w Karaoke »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Paf
Wrocławianie wybierali w niedzielny wieczór nie tylko prezydenta, lecz także najlepiej śpiewającą osobę w karaoke we Wrocławiu.
Zdjęć: 120  

Oszuści: ojciec i syn »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa i wyłudzenie nie mniej niż 5,6 miliona złotych. Sprawcy powoływali się na wpływy w kręgach rządowych i instytucjach państwowych.

Rozboje na Psim Polu »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o rozboje na terenie Psiego Pola.

Okradli automat biletowy »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie młode osoby podejrzewane o kradzież bilonu z jednego z automatów biletowych. Okazało się, że jedna z nich ma na swoim koncie jeszcze włamania do...piwnic.

Włamanie na Barlickiego »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. MG
Wczoraj o 23.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do sklepu spożywczego przy ulicy Barlickiego.

Fałszywe euro bis »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. MG
Dolnośląscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu na terenie Słowacji i Czech fałszywych banknotów o nominałach 50 i 100 euro. Sprawcy wymieniali je w kantorach i płacili nimi w hotelach i sklepach. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Gościnne występy we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o kilkanaście kradzieży markowej odzieży o łącznej wartości ponad 2 tysięcy złotych.

Dzieci z rakiem bez pomocy? »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie MG
Klinika Hematologii we Wrocławiu znów ma problemy. NFZ odmówił jej wypłaty 4 mln zł na zaległe leczenie dzieci.

Bomba w "psychiatryku"? »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie MG
Nieznany sprawca o 9.30 zadzwonił na numer alarmowy policji i poinformował o podłożeniu bomby w budynku szpitala psychiatrycznego przy ul. Kraszewskiego we Wrocławiu.

Twórz wizerunek Nadodrza »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie UM/MG
Wrocławskie Nadodrze jest obszarem, na którym zachodzą dynamiczne zmiany. Wynikają one nie tylko ze zintensyfikowania prac związanych z rewitalizacją – inwestycjami w renowację kamienic, podwórek i placów.

Radość Dutkiewicza »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie MG
Choć oficjalne wyniki wyborów poznaliśmy dwa dni po zakończeniu głosowania, prezydent Wrocławia cieszył się już w niedzielę 21 listopada o 22. Cieszył się ostrożnie, ale słusznie.
Zdjęć: 20  

Wstępne wyniki: Rafał Dutkiewicz - 71,62 »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie RW
Po przeliczeniu 66 procent głosów z komisji wyborczych na czele samorządowego wyścigu wciąż Platforma Obywatelska. O godzinie 8.05 PKW podała nowe dane. Według nich w wyborach do sejmików województw partia rządząca uzyskała 33,42 procent głosów. Drugie, z dziesięcipunktową stratą, jest Prawo i Sprawiedliwość. Wcześniej PKW informowała o blisko 13 punktowej różnicy między tymi partiami.

''Nas nie dogoniat'', czyli krajobraz po... »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
- Dziękuję wrocławianom za okazane ponownie zaufanie - powiedział w deszczowy powyborczy poniedziałek Rafał Dutkiewicz. - Widać chcą, abym coś jeszcze zrobił dla miasta.

Poświęcony pomnik »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
Kardynał Henryk Gulbinowicz był obecny na niedzielnej uroczystości poświęcenia największej rzeźby Chrystusa na świecie, która stanęła w województwie lubuskim pod Świebodzinem.
Zdjęć: 1  

Wypadek pod Wrocławiem »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
W Wojnarowicach miał miejsce poważny wypadek. Wytyczono objazdy.

Komitet Dutkiewicza zwycięża w radzie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie RW
W wyborach do wrocławskiej rady miasta (wynik na podstawie 88,96 proc. protokołów) najwięcej osób poparło kandydatów KWW Rafała Dutkiewicza, który zdobył 41,91 proc. głosów, przed Platformą Obywatelską (26,23 proc.) i Prawem i Sprawiedliwością (17,43 proc.).
Zdjęć: 2  

W sejmiku: PO przed Dutkiewiczem »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie RW
Najwięcej głosów, bo 30,6 proc. do sejmiku dolnośląskiego zdobyła PO - wynika z nieoficjalnych danych PKW. Tuż za nią jest Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza z 24,4 proc. poparcia i PiS z 18,8 proc. głosów.

Winny urzędnik miejski »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
"Kolosalna nieostrożność i koszmarna głupota asystenta prezydenta" - to wynik kontroli w sprawie wycieku adresu mailowych osób, które korzystając z urbancard, wpisały je we wniosku.
Zdjęć: 1  

5,6 mln na lewo »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
Na swoim koncie mają oszustwa i wyłudzenia na 5,6 mln zł. Wszystko dzięki koneksjom.

Chcę szerokiej koalicji »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
- Dla jednych jestem Kaczyńskim, dla drugich Tuskiem - powiedział Rafał Dutkiewicz, obecny i przyszły prezydent Wrocławia. - Ja przede wszystkim chciałbym zawrzeć szeroką koalicję dla dobra miasta. Trzeba się zabrać ostro do roboty.
Zdjęć: 1  

Wyniki z 99 procent komisji »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie RW
Z danych cząstkowych, bo z około 99 proc. komisji, PKW wynika, że wybory prezydenckie we Wrocławiu wygrał Rafał Dutkiewicz (niezależny) zdobywając 71,61 proc. głosów, poinformowała po godz. 12.00 Państwowa Komisja Wyborcza.

Połączeni z Portugalią »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. aw
Przez Warszawę do Lizbony i dalej do Brazylii lub Afryki - linia TAP Portugal ogłosiła dziś nowe połączenie z Wrocławia. Portugalski przewoźnik obsługuje rejsy z Wrocławia do stolicy Portugalii razem z PLL LOT. Pasażerom z Polski oferuje jeszcze dalsze, bo międzykontynentalne podróże.

Miś peruwiański odszedł »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. aw
Bueno przeżył 32 lata i był najstarszym przedstawicielem swojego gatunku w europejskich ogrodach zoologicznych.
Zdjęć: 1  

Alberski: duży sukces KWW RD »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Marta Gołębiowska
- Wygranej Dutkiewicza spodziewali się wszyscy. Ale nikt nie spodziewał się, że jego komitet będzie miał większość mandatów w Radzie Miasta – powiedział Robert Alberski, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spacer po dnie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Po ojcu mógł odziedziczyć gorzelnię, ale postanowił zostać wynalazcą. Dzisiaj jego nazwisko jest we Wrocławiu prawie nieznane, a to właśnie Karl Heinrich Klingert – wrocławski mechanik i konstruktor zbudował m.in. pierwszy kompletny strój do nurkowania.
Zdjęć: 1  

Gdzie mieszkają najaktywniejsi wyborcy? »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
Najbardziej aktywni mieszkańcy Wrocławia mieszkają na Szczepinie, Popowicach, Pilczycach i Kozanowie. Frekwencja wyniosła tam 41,94 proc.
Zdjęć: 1  

Triumf PO »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. RW
Platforma Obywatelska będzie przez najbliższe cztery lata trzymała władzę zarówno w województwach, powiatach jak i gminach. Partia rządząca wygrała wybory samorządowe, ale przewaga nad konkurentami nie jest tak duża, jak wynikało z sondaży. Do sejmików wojewódzkich przedstawicieli PO oddelegowało 31,43 procent wyborców. Na ludzi z PiS głosowało 23,07 procent Polaków. Wielkim wygranym jest PSL, które uzyskało trzeci wynik.
Zdjęć: 1  

Pili na służbie? »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
Komenda miejska policji we Wrocławiu wszczęła śledztwo w sprawie picia alkoholu na służbie.

Podzielone miasto »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
Najwięcej zwolenników PiS w radzie miejskiej mieszka na Starym Mieście, za to KWW Dutkiewicza bryluje na północnym - wschodzie miasta.
Zdjęć: 2  

Zamorski w muzeum »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. aw
Drewniany „Playboy” , „Moda wiodąca” oraz kilkanaście innych dzieł zmarłego w 2008 roku wrocławskiego rzeźbiarza Ryszarda Zamorskiego można będzie oglądać na tej wystawie. Atrakcją ekspozycji będą dwie ostatnie prace artysty, powstałe przed śmiercią i nigdy niepokazywane publiczności.
Zdjęć: 2  

PiS ma stabilne poparcie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że wynik jego partii w wyborach samorządowych jest satysfakcjonujący i pokazuje, że ugrupowanie ma stabilne poparcie.

Mam SM »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. RW
Już jutro 23 listopada (wtorek) akcja „Mam SM” zawita do Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Dzięki niej przyszli lekarze będą mogli poczuć, z jakimi problemami zmagają się chorzy na stwardnienie rozsiane.
Zdjęć: 6  

Skazani na monopol? »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie aw
Dawid Jackiewicz, podsumowując wyniki wyborów samorządowych stwierdził, że przewaga obecnego KWW prezydenta w radzie miejskiej spowoduje monopolizację władzy.

Mgliste zasady głosowania »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie opr. MG
W całym kraju otwarcie 25 tys. lokali wyborczych odbyło się bez zakłóceń. Wrocławianie o 8 ruszyli do urn...we mgle.
Zdjęć: 3  

Miasto, w którym straszy? »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Marta Gołębiowska
- Mieszkam we Wrocławiu od 35 lat. Wstydzę się naszego miasta, gdy przyjeżdżają do mnie goście – mówi pani Stefania Kalinowska, emerytka mieszkająca na ul. Kolejowej.
Zdjęć: 46  

Francuzka rozkręca Nadodrze »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Ela Małoszyc
Przyjechała do Polski, bo chciała poznać inny kraj. Kraj o odmiennych obyczajach i zupełnie inaczej brzmiącym języku. I choć przebywa we Wrocławiu zaledwie od paru miesięcy, zdążyła porwać do działania liczne grono osób. Jak widać na przykładzie tej dwudziestodwuletniej Francuzki, także obcokrajowcom świetnie wychodzi promocja naszego miasta.
Zdjęć: 1  

Prac na Rynku ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie MG
Na ulicy Świdnickiej i na samym Rynku trwają prace montażowe. Już niebawem zobaczymy dekorację świąteczną i jarmark bożonarodzeniowy w pełnej okazałości.
Zdjęć: 16  

Lao Che w Alibii »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Red.
Dziś o godzinie 20 w klubie Alibii zagra zespół Lao Che.

Jeszcze 4 godziny głosowania »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie MG
Frekwencja we Wrocławiu o godz. 15 wyniosła 18,14 proc. uprawnionych do głosownia. Ten wynik plasuje go na ostatnim miejscu spośród miast wojewódzkich w Polsce oraz gmin na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 4  

Uśmiechnięty rynek »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Ela Małoszyc/MG
Dziś we Wrocławiu Dzień Życzliwości - nie tylko dla polityków.

Sztab Dutkiewicza: wino i przekąski »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Paf
Trwa wieczór wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza.

Dutkiewicz: Świętujmy! »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Paf
Wybory zakończone i choć wyników jeszcze nie ma Rafał Dutkiewicz jest pewny zwycięstwa.

Remont Szklarskiej »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie MG
W poniedziałek rusza remont kolejnej drogi we Wrocławiu. Tym razem będzie to ulica Szklarska.

Zmiany na Ślężnej »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie MG
Dziś rozpoczyna się remont torowiska tramwajowego na ulicy Ślężnej. Oznacza to tymczasowe zmiany z kursowaniu komunikacji zbiorowej.

Karambol na "35" »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie MG
Dziś ok. 8 rano na drodze krajowej nr 35 doszło do karambolu 6 aut. Do tej pory trwają tam utrudnienia w ruchu.

Fałszywe Euro »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie opr. MG
Policjanci z Brzegu Dolnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo i posługiwanie się fałszywymi banknotami Euro. Jeden ze sprawców fałszywe wręczył je w zastaw sprzedającemu samochód. Po zatrzymaniu funkcjonariusze znaleźli przy nim kolejne fałszywe banknoty.
Zdjęć: 2  

7 osób z narkotykami »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali siedem osób podejrzanych o posiadanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 650 porcji amfetaminy oraz blisko 300 porcji marihuany. Sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Stawiają jarmark »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie MG
Na ulicy Świdnickiej rozpoczęły się prace montażowe drewnianych budek kiermaszu bożonarodzeniowego.
Zdjęć: 11  

Kozanów: naruszenie ciszy wyborczej  »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie MG
W autobusie linii 127 jadącym z Kozanowa w kierunku Pułtuskiej znaleźliśmy pięć ulotek wyborczych jednej z kandydatek na prezydenta Wrocławia.
Zdjęć: 3  

Kamieńskiego: drugi przypadek naruszenia ciszy »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie MG
Nasz czytelnik informuje o drugim incydencie złamania ciszy wyborczej we Wrocławiu.

Mam Was! »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Praca detektywa to nie tylko ciemne okulary, aparat z długim obiektywem i ekstremalne pościgi samochodowe. O tym, że to także trudne, żmudne i stresujące zajęcie, rozmawiamy z wrocławskim detektywem, Romanem Apolinarskim z firmy Foks.
Zdjęć: 3  

Jak brzmi Haiku? »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie opr. aw
Już pod koniec listopada BMW Jazz Club po raz piąty zabierze amatorów muzyki jazzowej w podróż po najdalszych zakątkach świata w poszukiwaniu muzycznej przygody z Anną Marią Jopek.
Zdjęć: 1  

Ciąg dalszy afery mailowej »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
W Mennicy Polskiej i urzędzie miasta, skąd jest możliwy dostęp do bazy danych urbancard, zarządzono kontrole. Freshmail.pl zablokował jak na razie konto swojego klienta.
Zdjęć: 1  

Ostatni raz pytamy kandydatów »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska i Dorota Przybylak
Przed wyborami ostatni raz już pytamy kandydatów na prezydenta Wrocławia o najważniejsze dla mieszkańców tematy.
Zdjęć: 4  

Cicho sza »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Jest godz. 8.00 rano w piątek. Kandydaci mają jeszcze 16 godzin na agitację, a potem... cisza.

Zagłosuj w kościele »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
21 listopada wybierzemy samorządowców. Nikt się nie spodziewał, że jeden w lokali wyborczych będzie ulokowany w kościele.
Zdjęć: 1  

Rowerowy problem kierowców »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Czy może samochody problem rowerzystów? W centrum trwa cicha walka o dominację między jednośladami a "dwuśladami".
Zdjęć: 4  

Spam z urbancard czy sabotaż? »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Jakże wielkie było zdziwienie osób, które na adres mailowy, który użyły do założenia urbancard, otrzymały maila promującego filmiki z Rafałem Dutkiewiczem.
Zdjęć: 1  

Zero ciszy nocnej »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Zaczęło się po północy. W jednym z mieszkań na Muchoborze było głośno. Niestety na upomnieniu o zakłócaniu ciszy nocnej się nie skończyło.

Wielka: autobusy pojadą inaczej »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Już w sobotę rozpocznie się kolejny etap przebudowy dróg wokół Skytower. Policja prosi kierowców o ostrożniejszą jazdę i zwracanie bacznej uwagi na znaki.
Zdjęć: 1  

Ślężna bez torowiska »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
W najbliższą sobotę rozpocznie się remont torowiska na ul. Ślężnej. Robotnicy będą pracować na odcinku 110 metrów od ul. Sztabowej do ul. Wiśniowej.
Zdjęć: 1  

320 tys. światełek »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie opr. aw
320 tysięcy światełek, 130 choinek, 160 kwiatów magnolii, świetlna fontanna i występy wróżek - Magnolia otworzyła sezon świąteczny.
Zdjęć: 3  

Jarmark w Dreźnie »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Stowarzyszenie Promocji Sportu Fan zaprasza na kolejna wycieczkę z grupą FAN Tour Team. Tym razem proponują wyjazd do magicznego Drezna w czasie Jarmarku Adwentowego, który to będzie jedną z atrakcji w czasie dnia spędzonego 18 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.
Zdjęć: 1  

Wrocławski Sound »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie AW
Na płycie znajdują się utwory zespołów już znanych słuchaczom, jak Mikromusic, Indigo Tree, HooDoo Band, L.U.C.
Zdjęć: 1  

Orzeł: tramwaje wodne, akademiki i parkingi »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Z Anną Orzeł, kandydatką na prezydenta Wrocławia z Komitetu Wyborczego Ruch Społeczny Wrocławianie, rozmawiamy o jej postulatach tuż przed wyborami samorządowymi.
Zdjęć: 3  

Gitarowo w Imparcie »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie opr. MG
Dziś w Centrum Sztuki Impart rozpoczyna się 13. Wrocławski Festiwal Gitarowy i potrwa do 29 listopada.

Szybki ślub dla kredytu »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Już tylko kilka dni zostało, na decyzję o ślubie, jeśli para chce zdążyć wziąć kredyt z programu Rodzina na Swoim na dotychczasowych zasadach. I przyjąć od rządu kopertę z kilkudziesięcioma tysiącami złotych.
Zdjęć: 3  

Małoletnia złodziejka »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Dziewczyna została złapana, gdyż jest podejrzana o kradzieże ze sklepów jednej sieci.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Karaoke »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Paf
Zapraszamy w niedzielę 21.11 o godz. 20 na II Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Karaoke.

Strajk na kolei »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Strajk na PKP spowodował, że pociągi jadące i przyjeżdżające do Wrocławia mogą mieć problemy.
Zdjęć: 1  

2 promile, auto i dzieci »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Czyli doskonały przepis na tragedię. Na szczęście policja interweniowała na czas.

Przybyli monarchowie »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
O iście królewskich mieszkańców wzbogaciło się wrocławskie zoo. Są to żurawie - koronniki szare.
Zdjęć: 1  

Bomby i inne przesyłki »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Port Lotniczy Wrocław będzie mieć nowoczesny sprzęt do kontroli bagażu podręcznego i wielkogabarytowego. Urządzenie prześwietlające ma składać się z 17 części wartych 7 mln zł. Wszystko po to, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo.
Zdjęć: 1  

Marczak: sens samorządności »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
- Nie mieliśmy dużych funduszów na naszą kampanię, więc jeśli nasz wynik będzie niski, to znaczy, że wybory wygrywają pieniądze – mówi Tadeusz Marczak, kandydat na prezydenta Wrocławia z Komitetu Polski Wrocław.
Zdjęć: 3  

Sprzedawał podróbki »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Teraz grozi mu czyn kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie red.
Bilety do kina, spacery nordic walking, a potem relaks u kosmetyczki lub przy muzyce - oto co możesz mieć, dzięki smsowi.

Nie tylko fotel prezydenta »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Marta Gołębiowska
Rozgłos, promocję własnego biznesu czy osłabienie rywala? O to, co naprawdę chcą zyskać kandydaci na prezydenta Wrocławia, pytamy dr Marzenę Cichosz, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Markowski: metro we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Marta Gołębiowska
- Przygotowujemy się z kolegami do otwarcia pewnego biznesu. A wybory przy okazji. Akurat mamy trochę wolnego czasu - mówi Marcin Markowski (30), najmłodszy kandydat na prezydenta Wrocławia z Komitetu Porozumienie Obywatele dla Wrocławia, od czasu zakończenia studiów bezrobotny. Amator koniaku.
Zdjęć: 3  

Ostrowska: służba ludziom »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Marta Gołębiowska
Jest związkowcem, wiceprzewodniczącą Krajowej Sekcji Edukacji i współorganizatorką akcji „Nie chcemy rektora-plagiatora” (zawieszonego rektora AM, Ryszarda Andrzejaka). Przez kilka lat pracowała na Misji Polskiej. Sympatyzuje z ChIS i planuje wstąpić w jej szeregi. Rodzice poświęcili mi skarb najwyższy, czyli własne dzieci. W latach 1995 – 2009 uczyła w szkole podstawowej nr 118 we Wrocławiu trzech przedmiotów: muzyki, języka polskiego i nauczania zintegrowanego.
Zdjęć: 3  

Wiadukt nad AOW »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie MG
Jeszcze dziś przed południem kierowcy pojadą nowym wiaduktem nad AOW na trasie Wrocław-Świdnica.

Postaw na prezydenta »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie MG
Nie tylko afera hazardowa łączy biznes gier i zakładów z polityką. We wrocławskich zakładach buchmacherskich można obstawiać czterech z dziewięciu kandydatów na prezydenta miasta: Dutkiewicza, Piechotę, Uczkiewicza i Jackiewicza.
Zdjęć: 1  

Głosować? Ale na kogo? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie dp
Od upadku PRL- u minęło 20 lat. Jednak ciągle zastanawiamy się, czy brać udział w wyborach. Powstają nowe partie i komitety wyborcze. Czy to ma sens na poziomie lokalnym? Czy w ogóle głosujemy w wyborach samorządowych?
Zdjęć: 1  

Pociągiem do centrum? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie opr. MG
W 25 minut z Brochowa lub Psiego Pola do centrum miasta? Dzięki Wrocławskiej Kolei Metropolitalnej jest to możliwe. Wrocław testuje właśnie nowoczesne autobusy szynowe, które będą wozić mieszkańców miasta i całej Aglomeracji Wrocławskiej.
Zdjęć: 2  

One Love Sound Fest 2010  »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie opr. aw
Siódma edycja One Love Sound Fest odbędzie się we Wrocławiu 20 listopada. Festiwal na przestrzeni sześciu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie.

Jak zarobić na mieszkaniu? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Anna Kulik-Zinczuk
Od 1 stycznia przyszłego roku Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zakaz dorabiania do emerytury. Z zatrudnienia musieliby zrezygnować ci, którym często niskie świadczenie nie wystarcza na przeżycie. Wobec takich kroków państwa warto przypomnieć o odwróconej hipotece, z której korzyści można czerpać także w naszym kraju.
Zdjęć: 1  

''Kto nie jest z nami, ten jest idiotą'' »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Marta Gołębiowska
Przebieg przedwyborczej konferencji Rafała Dutkiewicza zaskoczył nawet przyzwyczajonych do oryginalnych pomysłów prezydenta dziennikarzy.
Zdjęć: 6  

Wpadł paser »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo przedmiotów z kradzieży. W wynajmowanym przez sprawcę pomieszczeniu ujawnili kilkadziesiąt rzeczy pochodzących z kradzieży.

Piechota na...balkonie »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie MG
Na balkonie jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Ścinawskiej we Wrocławiu można dostrzec rozwieszony baner wyborczy kandydata na prezydenta Wrocławia z ramienia PO, Sławomira Piechoty.
Zdjęć: 3  

''Będzie dobrze!'' »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Ela Małoszyc
„Chociaż dzisiaj pochmurny dzień… pomyśl, że jutro weekend. Uśmiechnij się!” Ten i wiele innych wpisów systematycznie zapełniało dzisiaj dwie makiety, jakie przygotowali członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Życzliwości. Jak widać, życzliwość można okazywać na różne sposoby.
Zdjęć: 8  

Bez dymka, bez problemu? »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Paf
Równo o północy w pubach miały zawisnąć kartki z zakazem palenia. Było z tym rożnie, ale tym, co nowego prawa chcieli przestrzegać pomogła pogoda.
Zdjęć: 5  

Z Osobowickiej w lewo »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Od dziś kierowcy mogą skręcać z ul. Osobowickiej w Łużycką.

Partnerstwo dla Transplantacji »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Dzisiaj rano Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski, podpisał list intencyjny w sprawie transplantacji na terenie naszego województwa.
Zdjęć: 1  

Lotnisko na Rynku »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. dp
Zobacz, dokąd można polecieć z Wrocławia! Od dziś przez dwa tygodnie na Rynku stać będzie wystawa prezentująca siatkę połączeń regionalnego lotniska. Wrocław to ostatni przystanek na trasie czteromiesięcznego tournée po 9 miastach Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Zdjęć: 3  

Niemiła niespodzianka »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Nie pierwszy raz dowiadujemy się, jak niestandardowe pomysły potrafią mieć znudzeni nastolatkowie. Tym razem rzucali sobie kamieniami w samochody.

Diler zatrzymany »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Policjanci Wydziału Kryminalnego KW we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie do obiegu co najmniej 6 kilogramów narkotyków od początku 2010 roku.

Koszykarze wracają na parkiet? »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. dp
Rafał Dutkiewicz ma zamiar reaktywować koszykarską drużynę Wrocławia. Już trwają przygotowania do rekrutacji przyszłych zawodników i rozmowy z lokalnymi biznesmenami, którzy mieliby wspierać finansowo drużynę.
Zdjęć: 1  

Trwają prace na linii 274 »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie PLK
Trwają prace na linii kolejowej nr 274 Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra. Roboty widać w Mietkowie, między Żarowem, Imbramowicami i Jaworzyną Śląską oraz na szlaku Boguszów Gorce – Boguszów Gorce Zachód.
Zdjęć: 1  

Czas na deszczowe płaszcze »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. dp
W najbliższą niedzielę 21 listopada animatorki cyklu RenoMA dizajn zapraszają wszystkie dzieci do domu handlowego Renoma na wspólne projektowanie płaszczy przeciwdeszczowych. Start o 11.00 na poziomie +2!
Zdjęć: 1  

Dutkiewicz faworytem »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Rafał Dutkiewicz (niezależny), prezydent Wrocławia od dwóch kadencji, który ubiega się o reelekcję jest zdecydowanym faworytem niedzielnych wyborów i chce wygrać już w pierwszej turze. Drugi - wg sondaży - jest poseł PiS Dawid Jackiewicz, który ma kilkakrotnie mniejsze poparcie.
Zdjęć: 1  

Oszukał pocztę »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Mężczyzna, wykorzystując skradziony wcześniej z jednej ze skrzynek pocztowych druk awizo, wyłudził 330 złotych.

"Samobójczy" precedens »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Wczoraj na terenie Ołbina doszło do interesującego zdarzenia. Mężczyzna zadzwonił po policję, bo nie mógł się wydostać z mieszkania, które okradł.

Spacer po dnie Odry »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Wszyscy, którzy kochają sporty wodne i nie tylko, mają niepowtarzalną okazję zobaczyć jak wygląda pierwszy kostium płetwonurka! W sobotę w Muzeum Archeologicznym rusza wystawa nurkowa.
Zdjęć: 2  

Stadion Euro 2012: Pierwsza umowa  »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Dziś w showroomie przy budowie stadionu przy al. Śląskiej została podpisana pierwsza umowa na wynajem powierzchni biurowych na wrocławskim stadionie.

Dzień bez długów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Masz długi? Lepiej dzisiaj je spłać. To dobry dzień na rozliczenie się ze swoimi znajomymi. W tym dniu nie wypada również pożyczać, nawet małych kwot.
Zdjęć: 1  

Mecz otwarcia z Anglią »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
W przyszłym roku Polacy zagrają mecz otwarcia nowego stadionu we Wrocławiu. Reprezentacja Polski zawalczy z Anglią.
Zdjęć: 2  

Znajdź swój lokal wyborczy »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego pojawiła się wyszukiwarka lokali wyborczych.

50 nowych policjantów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się kolejne w tym roku uroczyste ślubowanie policjantów. Przysięgę złożyło tym razem 50 nowoprzyjętych w ramach doboru powszechnego (5 kobiet i 45 mężczyzn).
Zdjęć: 3  

Opóźnione pociągi do Opola »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. dp
Pociągi kursujące na trasie Wrocław - Opole mogą być opóźnione od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Wszystko przez awarię urządzeń sterujących ruchem w pobliżu Opola. Podróżni mogą dowiedzieć się o utrudnieniach na tej trasie, korzystając z systemu kolejowej informacji SMS- owej przygotowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Nowe miejsca pracy za pół roku »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Wiosną 2011 roku międzynarodowa firma doradcza otworzy we Wrocławiu Centrum Usług Wspólnych. Nowa inwestycja pokazuje, że Polska jest nadal konkurencyjnym państwem dla inwestorów.

Kandydaci zaśmiecają miasto »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Coraz więcej plakatów pojawia się na słupach oświetleniowych, szafkach sterowniczych, barierkach i wiatach przystankowych. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta mówi stop nielegalnemu naklejaniu plakatów wyborczych.
Zdjęć: 3  

Pytamy kandydatów: e-urząd »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Dorota Przybylak
Przed wyborami pytamy głównych kandydatów na prezydenta Wrocławia o najważniejsze dla mieszkańców tematy. Dziś jesteśmy ciekawi, co kandydaci myślą na temat programu e- urząd?
Zdjęć: 4  

Dziś prokuratorzy protestują »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Paf
Prokuratorzy w całej Polsce przeprowadzają dziś akcję protestacyjną „Czerwona kartka dla Prezesa Rady Ministrów”. Jutro protest sędziów, pojutrze znów prokuratorów, a w piątek ponownie sędziowie.
Zdjęć: 2  

Kolejny gorący politycznie dzień »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Paf
Politycy nie tracą żadnego z dni pozostałych do wyborów samorządowych.

16 Polaków więcej »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Paf
Wojewoda wręczył dziś obywatelstwa szesnastu osobom. Wśród nich Palestyńczykowi, Tunezyjczykowi i osobie urodzonej w Angoli.

Dziś decyzja sądu w sporze Dutkiewicz – PO »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Paf
Czy to prawda, że głosując na Rafała Dutkiewicza oddajesz głos na PIS? Nie – mówi PIS, Tak – mówi PO, a najbardziej zainteresowany idzie do sądu. Już po raz drugi.

„Jackiewicz jest jak ś.p. Kaczyński” »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Paf
Najwięksi angażują się w kampanię prezydencką we Wrocławiu. Wczoraj swojego kandydata popierał Tusk, dziś przyjechał Ziobro, choć wrocławski PIS liczył na samego prezesa.
Zdjęć: 12  

Każdy może zagłosować »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie dp
W związku z nadchodzącymi wyborami, publikujemy najważniejsze informacje na temat tego, jak i kto może głosować w wyborach do samorządu.
Zdjęć: 1  

10 tys zł. za zniszczenie kładki »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Paf
Zniszczyli trzy szyby na nowej kładce przy Orląt Lwowskich. Teraz zapłacą. Niemal 10 tysięcy złotych.

Omijajcie Legnicką »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Paf
Od rana na ulicy Legnickiej do centrum miasta tworzą się olbrzymie korki.
Zdjęć: 5  

PO musi przeprosić i zapłacić »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie RW, paf
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał w całości wyrok Sądu Okręgowego w procesie wyborczym Platforma Obywatelska kontra Komitet Wyborczy Rafała Dutkiewicza. PO ma 48 godzin na sprostowanie nieprawdziwej informacji jaka ukazała się na łamach Gazety Wyborczej i Polska The Times. Postanowienie jest prawomocne.
Zdjęć: 5  

Bliźniacy maskotkami Euro2012 »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Paf, mat. UM Wrocław
Oto oficjalne maskotki Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Do Wrocławia przyjadą 26 listopada.
Zdjęć: 1  

"Partnerstwo dla Transplantacji" dla naszego województwa »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie DUW, opr. Paf
W środę o godz. 9 rano wojewoda Rafał Jurkowlaniec podpisuje list intencyjny w sprawie "Partnerstwa dla Transplantacji" w województwie dolnośląskim

Pokłóceni? »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie dp
Napięcie między Rafałem Dutkiewiczem, a Bogdanem Zdrojewskim rośnie. Były prezydent Wrocławia nie popiera obecnego, a jego konkurenta.
Zdjęć: 4  

Spór wokół ''Greater'' Wrocław  »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie aw
Nowy Jork, Londyn, Rzym – to miasta, które jako pierwsze przychodzą na myśl, kiedy pada słowo „metropolia”. Czy Wrocław też będzie można określić tym mianem? Czy też szansa zostanie zaprzepaszczona przez kłótnie?
Zdjęć: 2  

Polska, jakiej nie zobaczysz w TV »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie AG
Dlaczego myślenie w kategoriach państwa stało się w Polsce „obciachowe”; na czym polega dziś polska racja stanu; czy polityka rzeczywiście jest brudna, a Polacy nie są narodem, ale wspólnotą konsumentów – to tylko niektóre problemy, o których dyskutowano podczas dwudniowej sesji popularno-naukowej „Pytania o naszą niepodległość”, zorganizowanej we Wrocławiu 13 i 14 listopada przez Dolnośląski Instytut Korfantego, Klub Myśli Politycznej, Wrocławski Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego i Inicjatywę Obywatelską „Tak dla Pileckiego”.
Zdjęć: 2  

Słowo bez granic »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie aw
W piątek, 19 listopada, rozpocznie się Polsko – Niemiecki Weekend Literacki. Możemy spodziewać się niezwykłych gości.
Zdjęć: 1  

Zjazd bardów i pieśniarzy »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie aw
Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej jest cyklicznym wydarzeniem kulturalnym organizowanym z ramienia poetyckiego projektu "W górach jest wszystko co kocham". Odbywa się co roku w listopadzie.
Zdjęć: 1  

Po Wrocławiu z 2,5 promilami »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie aw
Pijani kierowcy muszą się obawiać nie tylko patroli drogówki, lecz również policjantów, którzy jadą do pracy. Nigdzie nie powinni czuć się bezpiecznie.

Niebezpieczna impreza firmowa »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie aw
Zarówno o imprezach firmowy, jak i szkoleniach można usłyszeć niestworzone historie. Jak się okazało jedna z nich miała miejsce na u. Świdnickiej.

0 Rh - pilnie poszukiwana »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie aw
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwraca się z apelem o krew. Nie pozostańmy obojętni.
Zdjęć: 1  

Łupem była komórka »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie aw
W niedzielę rozbijali się po mieście i napadli na 17 - latka, zabierając mu komórkę. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Zapaleni kibice? »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie aw
Dwóch pseudokibiców usiłowało przemycić na stadion petardy. Na szczęście zostali zatrzymani przez ochronę.

Łatwiej z Leśnicy do centrum »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie opr. aw
Już od wtorku połączenie Leśnicy z centrum zostanie usprawnione. Zmiany czekają nie tylko system przesiadek, lecz również lekka modyfikacja trasy autobusu 710.
Zdjęć: 1  

Schudnij zdrowo »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie aw
Chcesz schudnąć? Zrób to skutecznie. Sama chęć nie wystarczy – podejmij świadomą decyzję, określ realny cel i wybierz drogę, która doprowadzi Cię do zwycięskiej walki. Twoim sprzymierzeńcem w wojnie wypowiedzianej zbędnym kilogramom może być nowy lek bez recepty alli.
Zdjęć: 1  

Honorowy doktorat dla Jerzego Buzka »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie dp
Dzisiaj Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek został wyróżniony szczególnym i najwyższym stopniem naukowym, honoris causa Politechniki Wrocławskiej.
Zdjęć: 9  

Złożyli odwołanie »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie dp
Platforma Obywatelska właśnie złożyła odwołanie w sprawie wyroku sądu. Sprawa dotyczy obrazy Rafała Dutkiewicza, obecnego prezydenta miasta.
Zdjęć: 1  

Premier na AOW »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie dp
Wizyta Donalda Tuska we Wrocławiu nie skończyła się na ceremonii nadania tytułu honoris causa Jerzemu Buzkowi. Premier pojechał zobaczyć pylony na Rędzinie.
Zdjęć: 5  

Życzliwa niedziela »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie UM
21 listopada przypada dzień życzliwości. Z tej okazji zorganizowano konkursy, gry i zabawy. Przez cały dzień na wrocławskim rynku, wolontariusze będą zbierać datki dla wrocławskiego hospicjum dla dzieci. Ci, którzy będą chcieli wydać więcej pieniędzy dla dzieci, będą mogli wziąć udział w specjalnych aukcjach.
Zdjęć: 1  

Bank Działań Społecznie Użytecznych »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie UM
Masz dużo wolnego czasu? Ukończyłeś 50 lat? Chciałbyś jeszcze się realizować i rozwijać? Zgłoś się do współpracy w ramach Banku Działań Społecznie Użytecznych.
Zdjęć: 1  

OSTRY DYŻUR: Wybuch gazu w Kątach  »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie MG
Około godz. 14.15 w dwupiętrowym budynku przy ul. Kościuszki w Kątach Wrocławskich wybuchła butla z propanem-butanem.

Legenda elektroniki we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie bom
O godzinie 20 w Hali Ludowej odbędzie się koncert legendy muzyki elektronicznej Jean Michela Jarre'a Podczas występu sprzęt: syntezatory, sekwencery i moduły brzmieniowe obsługuje kilkanaście osób.
Zdjęć: 3  

Niezwykle ciepły listopad »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie bom
Kilka dni ciepłej pogody sprawiły, że na trawnikach pojawiły się fiołki i stokrotki. Wiele osób kurtkę zamieniło na koszulkę z krótkim rękawkiem.
Zdjęć: 3  

Nie śpią przez budowę »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie bom
Mieszkańcy bloku przy ulicy Powstańców Śląskich 79 - 103. nie mogą w nocy spać z powodu prac prowadzonych na Sky Tower. Przy budowie wieży robotnicy pracują na 3 zmiany.
Zdjęć: 8  

Niebezpieczne fora i przesyłki »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Port Lotniczy Wrocław będzie mieć nowoczesny sprzęt do kontroli bagażu podręcznego i wielkogabarytowego. Urządzenie prześwietlające ma składać się z 17 części wartych siedem mln zł. Wszystko po to, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo.
Zdjęć: 5  

Przystanki MPK na peronach PKP »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie bom
MPK testuje szynobusy, które mają szybko dowozić ludzi w różne rejony miasta i do pobliskich miejscowości. W sobotę (13 listopada) zorganizowano darmowy przejazd. Można było też zwiedzić kabinę maszynisty.
Zdjęć: 7  

Festiwal gier planszowych »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie bom
Dziś (13 listopada) na Uniwersytecie Przyrodniczym rozpoczęła się szósta edycja Gratislavi – Wrocławskiego Festiwalu Gier Planszowych. O godzinie 15 odbędzie się pokazowa rozgrywka gry DOOM.

Dach nad lodowiskiem »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie bom
Od poniedziałku rusza lodowisko przy ulicy Spiskiej. Deszcz już nie przeszkodzi jeżdżącym na łyżwach. Dwa miesiące trwało zadaszanie płyty obiektu.
Zdjęć: 4  

Biedronka zamiast Rumcajsa »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie bom
Padł supersam przy ul. Powstańców Śląskich w budynku, gdzie dawniej znajdowała się restauracja Rumcajs. Najlepiej zaopatrzony sklep w tym rejonie miasta nie wytrzymał podwyżki czynszu.
Zdjęć: 6  

Roboty na Politechnice »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie bom
W sobotę (13 listopada) o godzinie 19 na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się finał pokazu robotów z czterech krajów świata.

PSL nie jest sexy? »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie Marta Gołębiowska
Rozmowa Tygodnika Wrocławskiego z Iloną Antoniszyn - Klik, kandydatką PSL na prezydenta Wrocławia i wicewojewodą, o polityce widzianej kobiecym okiem i nie tylko.
Zdjęć: 3  

Pomagają mieszkańcom Nadodrza »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 7 staje na wysokości zadania. Pracownicy socjalni pod wodzą Wioletty Bodnar robią wszystko, by nie tylko budynki na Nadodrzu zmieniły swoje oblicze. To za sprawą porozumienia „Aktywne Nadodrze- moje miejsce, mój dom”.
Zdjęć: 7  

Długi weekend trwa »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Po czym poznać, że niektórzy mieszkańcy Wrocławia zrobili sobie wolne? Po pustych ulicach w mieście. Po całym Wrocławiu możemy dziś jeździć swobodnie.
Zdjęć: 2  

Utrudnienia na Psim Polu »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie ZDiUM
W sobotę rusza budowa łącznicy al. Jana III Sobieskiego do ul. Bora - Komorowskiego.
Zdjęć: 1  

Nowe szynobusy »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Dziś na dolnośląskie tory kolejowe wyjadą trzy nowe szynobusy. O 12.17 każdy będzie mógł przejechać się nową maszyną za darmo.
Zdjęć: 2  

Czołgi na Sudeckiej »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Dziś na ul. Sudeckiej filmowcy kręcą „80 milionów”. Ulica została zamknięta.
Zdjęć: 1  

Gwałtowne wichury - tysiące osób bez prądu »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
20 tysięcy domów na Dolnym Śląsku w okolicach Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Wrocławia jest pozbawionych prądu z powodu wichur, które uszkodziły linie energetyczne.
Zdjęć: 1  

Utrudnienia na Drzewieckiego »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Awaria MPWiK na ul. Drzewieckiego w obrębie skrzyżowania z ul. Balonową.

Rusza szybka kolej miejska »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Jutro ruszy SKM, czyli szybka kolej miejska. Inauguracyjny przejazd odbędzie się w sobotę o 9:57.
Zdjęć: 1  

Co jeszcze nas czeka? »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie UM
Obchody związane z 11 listopada nadal trwają. Dzięki temu, że mamy długi weekend, w mieście odbywają się różne imprezy. Zobacz co nas czeka.

Kupili skaner, by kopiować sztukę »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Został wyprodukowany w Niemczech i waży ponad tonę. Mowa o skanerze, który kupiło Muzeum Architektury we Wrocławiu. Po co? By masowo kopiować dzieła sztuki.
Zdjęć: 2  

Uszkodził 30 aut »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Dziś rano policjanci Wydziału Prewencji ze Śródmieścia zatrzymali pijanego mężczyznę, który niszczył samochody.

Perełki Nadodrza »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
We wtorek, w Szkole Podstawowej nr 108 odbędzie się impreza promująca osiedle Nadodrze. Rada osiedla zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie pt. "Perełki Nadodrza"
Zdjęć: 1  

PO: Pomoc organizacjom pozarządowym to fikcja »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Platforma Obywatelska sprawdziła, jak Rafał Dutkiewicz gospodaruje pieniędzmi dla organizacji pozarządowych. Nie podoba im się pomoc, którą oferuje obecny prezydent.
Zdjęć: 3  

Platforma odpowie za reklamę »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie dp
Sąd wydał werdykt w sprawie reklamy w dwóch lokalnych dziennikach. PO musi w tych gazetach umieścić sprostowanie i przekazać 10 tys. zł dla kliniki onkologii dziecięcej.
Zdjęć: 1  

Wypróbują AOW »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie opr. MG
Wyścig kolarski o Puchar Wojewody Dolnośląskiego już dziś. Areną zmagań będzie Autostradowa Obwodnica Wrocławia od ulicy Granicznej w kierunku Magnic, a jednym z obserwatorów zawodów będzie Ryszard Szurkowski, kilkakrotny Mistrz Polski i mistrz świata amatorów.

Piłsudski we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie opr. MG
Dziś, jak co roku, ulicami Wrocławia przejdzie Parada Niepodległości. Każdy może wziąć w niej udział.

Parada Niepodległości »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie Marta Gołębiowska
Parada Niepodległości przeszła dziś ulicami Wrocławia po raz dziewiąty. Udział wzięli: uczniowie wrocławskich szkół, harcerze, strażacy, strażnicy miejscy, orkiestra, mieszkańcy Wrocławia i oczywiście - media!
Zdjęć: 66  

Manifestacja NOP wygwizdana »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie Marta Gołębiowska
Z okazji Dnia Niepodległości członkowie Narodowego Odrodzenia Polski przeszli wrocławskim Rynkiem pod pomnik Chrobrego z pochodniami. Policja oddzielała ich od kontrmanifestacji z gwizdkami.
Zdjęć: 43  

Mamy pierwszą choinkę »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie MG
Pierwsza choinka stanęła w tym roku przed Pasażem Grunwaldzkim.
Zdjęć: 1  

Alkoholowy rekordzista »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie ech
Gdyby nie kierownica, mogłoby być kiepsko...to typowy śmiech przez łzy jeżeli pomyślimy o tym co spotkało policjantów z Niechlowa (powiat górowski).

Masz jeszcze takie banknoty? »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Paf, NBP, fot. Wikipedia.org
Myślisz, że nie są nic warte? Mylisz się. Stare banknoty i monety mogą pomóc najuboższym dzieciom w Polsce. Trzeba jednak się spieszyć. Można je wymieniać tylko końca roku.

Nie będzie podróży w czasie »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
Stephen Hawking przeprowadził eksperyment, który miał udowodnić, że podróże do przeszłości są niemożliwe. Wrocławscy fizycy nie są aż tacy sceptycznie, jednak wehikuł czasu, o ile zostanie stworzony, będzie nielegalny.

Nieuczciwy taksówkarz »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
Taksówkarz bez prawa jazdy to nie dowcip, lecz wrocławska rzeczywistość. Został zatrzymany przez wrocławskich policjantów.

Okradziona w markecie »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
Wystarczyła chwila nieuwagi, by kupująca w jednym z marketów na Grabiszynku straciła portfel z całą zawartością.

Znęcała się nad dzieckiem »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
Kiedy policjanci zobaczyli dziewczynkę, byli przerażeni. Dziecko miało siniaki na głowie i tułowiu.

Szkoła rotmistrza Pileckiego »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr. aw
Wrocławskie gimnazjum nr 39 otrzyma imię rotmistrza Witolda Pileckiego.
Zdjęć: 1  

Działka Krzywdów już miejska »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
Za dwa do trzech tygodni na działkę państwa Krzywdów wjedzie ciężki sprzęt i zacznie się wyburzanie domu.

Ksiądz upozorował porwanie »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Jacek Bomersbach
24 października proboszcz z Kryniczna zawiadomił policję w Środzie Śląskiej, że został porwany. Sprawcy mieli go pobić i podpalić w lesie jego samochód. Informacja okazała się jednak nieprawdziwa.
Zdjęć: 3  

Wypadek koło Radwanic »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie RW
Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło dzisiaj w okolicy miejscowości Radwanice koło Polkowic. Droga krajowa nr 12 Żagań - Kalisz została całkowicie zablokowana.

OSTRY DYŻUR Ewakuacja szkoły »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie RW
Trwa ewakuacja Szkoły Podstawowej nr 107 przy ulicy Bolesława Prusa 64.

Michał przyniósł na lekcję bombę »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Paf
Około czterystu uczniów trzeba było ewakuować ze szkoły przy ul. Bolesława Prusa po tym, jak piątoklasista przyszedł na zajęcia z pociskiem.
Zdjęć: 3  

Obłuda wyborcza »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
To obłuda i kłamstwo - tak reklamę wyborczą Platformy Obywatelskiej skomentował Rafał Dutkiewicz. W podobnym tonie wypowiadał się Dawid Jackiewicz.
Zdjęć: 2  

Pijany budował AOW »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
Operator ciężkiej koparki gąsienicowej był nietrzeźwy. Tłumaczył się, że wypił kieliszek na śniadanie.

Tajemnica blaszanych żołędzi »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
Wrocławski Ratusz zdobi mnóstwo elementów dekoracyjnych, ale jeden jest szczególnie zadziwiający. Bo w końcu, co maja wspólnego owoce dębu z siedzibą rady miejskiej? Odkryjmy, zatem tajemnicę blaszanych żołędzi nad dachami Ratusza.
Zdjęć: 1  

Filmowcy zamkną drogę »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
W czwartek i piątek nie będzie można przejechać przez ul. Sudecką od ul. Sztabowej do ul. Wiśniowej.

Przybywa z Islandii »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
Islandzki artysta Ólafur Arnalds wystąpi 13 listopada w klubie Firlej w ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje”.
Zdjęć: 1  

Utrudnienia na Sobieskiego »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
Znowu kierowcom z Psiego Pola zostanie podniesione ciśnienie. W sobotę rusza bowiem budowa łącznika al. Jana III Sobieskiego i ul. Bora - Komorowskiego.
Zdjęć: 1  

Dutkiewicz złożył pozew »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie aw
Sztab Rafała Dutkiewicza zgodnie z zapowiedzią złożył pozew w sprawie ogłoszenia wyborczego, zamieszczonego przez PO.
Zdjęć: 2  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie red
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Staromiejski do końca listopada »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Przebudowa parku Staromiejskiego kosztowała prawie 10 milionów złotych. Szkoda teraz to wszystko zniszczyć, dlatego Zarząd Zieleni Miejskiej podjął decyzję, by zamknąć park pod koniec listopada.
Zdjęć: 2  

Światowy dzień gry wstępnej »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Co prawda nie trzeba czekać do 9 listopada, ale dziś warto poświęcić więcej czasu dla siebie przed seksem, bo właśnie dzisiaj obchodzimy światowy dzień gry wstępnej.
Zdjęć: 1  

Pytamy kandydatów: korki »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie Dorota Przybylak
Przed wyborami pytamy głównych kandydatów na prezydenta Wrocławia o najważniejsze dla mieszkańców tematy. Dziś jesteśmy ciekawi, jak kandydaci walczyliby z korkami?
Zdjęć: 4  

OSTRY DYŻUR: Wypadek na nowej obwodnicy »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie MG
Na nowym odcinku obwodnicy nad ul. Obornicką przed godz. 18 doszło do poważnego wypadku. Tę informację mamy od naszego czytelnika.

Jackiewicz walczy o przedsiębiorstwa »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na fotel prezydenta chce walczyć o małych i średnich przedsiębiorców. Uważa, że we Wrocławiu jest już za dużo supermarketów i domów handlowych.
Zdjęć: 3  

Czarnecki: Popieram Dawida »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Eurodeputowany Ryszard Czarnecki całkowicie popiera kandydaturę Dawida Jackiewicza na fotel prezydenta Wrocławia. Europoseł przyznaje, że już dawno wiedział, że Dawid Jackiewicz będzie kandydował.
Zdjęć: 3  

Mistrzowie u prezydenta »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Dzisiaj Rafał Dutkiewicz gościł w swoim gabinecie mistrzów Nordic Walking-u. Były prezenty i obietnice.
Zdjęć: 4  

Uroczyste otwarcie… śmietnika »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie Marta Gołębiowska
W Przejściu Garncarskim od dziś funkcjonują dwa nowe, podziemne śmietniki. Zajmują mało miejsca, otwierane są kodem i kontaktują się z bazą, gdy się napełnią.
Zdjęć: 7  

Hala sportowa z boiskiem na dachu »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie Paf
W nowej hali Zespołu Szkół Nr 3 przy ul. Piotra Skargi mogłaby grać nawet reprezentacja Polski w koszykówce.
Zdjęć: 71  

Uczkiewcz walczy o ogródki »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Dzisiaj kandydat SLD na prezydenta Wrocławia spotkał się z działkowcami ROD „Oświata”. Jest przekonany, że ogródki działkowe są potrzebne.
Zdjęć: 1  

Zaniedbane prywatne zoo »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
20 kotów, pies i ptak zostało zabranych w piątek z ul. Bałuckiego. Przebywały one w skandalicznych warunkach.
Zdjęć: 16  

Oszukał 24 osoby »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Otworzył konto na swoje nazwisko, jednak wszystkie dokumenty i kartę bankomatową oddał nieznajomemu.

Ciężarówki w ogniu »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Łuna unosiła się nad ul. Jerzmianowską we Wrocławiu. W ogniu stanęło bowiem 9 ciężarówek.
Zdjęć: 1  

Słodki wandal »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Na Psim Polu jeden wandal wyżył się na szybie wystawowej cukierni. Straty oszacowano na 2 tys. zł.

Koktajl De Phazz »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Są prekursorami i twórcami mody na lounge music i downtempo. Zespół pojawi się w stolicy Dolnego Śląska przy okazji promocji nowej płyty „Lala 2.0”.
Zdjęć: 1  

Z kijkami po zamku »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
W listopadzie Stowarzyszenie Promocji Sportu Fan zaprasza na spacer po pięknych ogrodach przyległych do kompleksu Pałacowego w Mosznej.
Zdjęć: 1  

Projekt dopiero po roku »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Minął rok – w listopadzie 2009 roku zamknięto dla ruchu samochodowego mosty Młyńskie. Dyskusje na temat metody ich remontu na szczęście zakończono. Cierpliwość mieszkańców jest jednak na granicy wytrzymałości.
Zdjęć: 1  

Chaotyczne plakatowanie »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Kampania wyborcza wielkimi krokami zbliża się do końca. Stąd też plakaty straszą już nas na każdym kroku. Także tam, gdzie wisieć nie powinny.

Bitwa o działkę trwa »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Jedna działka na Maślicach urosła do miana symbolu. We wtorek zostanie przekazana miastu.

Paliwowi rozbójnicy »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Groził pracownikowi stacji czymś, co przypominało broń. Z kolegami zatankował i nie chciał zapłacić.

Zobacz nowy Nowy Targ »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Zgodnie z zapowiedziami miasta już w przyszłym roku ruszy przebudowa Nowego Targu. Sprawdź jak będzie wyglądał.
Zdjęć: 10  

Niepodległość ''na radośnie'' »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Sprawdź jak we Wrocławiu będziemy obchodzić Dzień Niepodległości. W tym roku ma być "na wesoło".

11 XI podwyższonego ryzyka »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Działacze Narodowego Odrodzenia Polski mogą urządzić manifestację, która 11 listopada przejdzie ulicami miasta.

Rowerem przez czerwone piaski »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Opr. aw
Odwiedzili słynne Wrota Piekieł na pustyni Kara-Kum, przeżyli prawdziwą burzę z ulewą na pustyni, o mało się nie zakopali i nie zgubili w piaskach Kyzył-Kum podczas omijania olbrzymiej wyrwy, którą zrobiła okresowa rzeka w asfalcie.
Zdjęć: 37  

Boisko na dachu »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie aw
Już od środy, 10 listopada, uczniowie z "trójki" będą mogli korzystać z nowej hali sportowej.

Powrót królowej »
Tekst opublikowany 2010-11-07, opracowanie Ela Małoszyc
Jej serce spoczywa przy ojcu i matce w katedrze Notre-Dame w Nancy, jej portret we Wrocławiu. Dzisiaj, oficjalnie Karolina Maria Leszczyńska zamieszkała w salonie zielonym Pałacu Królewskiego.
Zdjęć: 5  

Co z tą niepodległością? »
Tekst opublikowany 2010-11-07, opracowanie opr. dp
Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego i Inicjatywa Obywatelska "Tak dla Pileckiego" zapraszają wrocławian na sesję popularno - naukową pt. „Pytania o naszą niepodległość”.
Zdjęć: 1  

Z końcem roku lepiej nie chorować »
Tekst opublikowany 2010-11-07, opracowanie dp
Kolejki do specjalistów już się wydłużają. Lekarze pokończyli kontrakty podpisane z Narodowym Funduszem Zdrowia. Sprawdziliśmy, ile czeka się do czterech wybranych specjalistów. Przy tym natknęliśmy się na pomyłki NFZ- u...
Zdjęć: 3  

Parki na Nadodrzu do liftingu »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie dp
Prawie 11 milionów złotych kosztować będzie rewitalizacja trzech terenów zielonych na Nadodrzu. Dzięki modernizacji parków, mieszkańcy Nadodrza będą mogli milej spędzać czas.
Zdjęć: 4  

Śmierć przenika przez ściany »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Tlenek węgla - czad, powoduje cichą i bezbolesną śmierć. Gaz jest szczególnie zdradliwy, nie ma zapachu, ani koloru. Na początku dwudziestego wieku Niemcy zastosowali go w pierwszych komorach gazowych.
Zdjęć: 11  

Wyburzyć czy zostawić? »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie aw
„Trzy mecze i co dalej” – pod takim hasłem zebrali się kandydaci na prezydenta Wrocławia. O przeszłości, teraźniejszości i przyszłości stadionu rozmawiali wraz z publicznością w Instytucie Dziennikarstwa UWr.
Zdjęć: 8  

Nie tylko reklama »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Marta Gołębiowska
Rozmowa Tygodnika Wrocławskiego z Ireneuszem Kowalczukiem, kierownikiem działu marketingu wrocławskiego MPK.
Zdjęć: 5  

Akurat w sobotę »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie aw
Połączenie rocka, reggae, ska, niespożytej energii i niebanalnych tekstów – zapraszamy na koncert zespołu Akurat.
Zdjęć: 1  

Co PiS zrobi w nowej kadencji? »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie dp
Dawid Jackiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Wrocławia zaprosił do siebie posłankę Beatę Kempę i posła Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Politycy opowiadali co mają zamiar zrobić dla Wrocławia w przyszłej kadencji.
Zdjęć: 8  

Pytamy kandydatów: Tramwaj PLUS »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie Dorota Przybylak
Przed wyborami pytamy głównych kandydatów na prezydenta Wrocławia o najważniejsze dla mieszkańców tematy. Dziś jesteśmy ciekawi, co myślą na temat Tramwaju PLUS?
Zdjęć: 4  

No!No!No! w Kultowej »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Przy tym projekcie spotkali się: Tomek Makowiecki, Wojtek Powaga i Przemek Myszor. Zadebiutowali singlem, który idealnie opisuje to, co zrobili, czyli „Doskonały pomysł”.
Zdjęć: 1  

Trudny rozwód torów z autami »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Urzędnicy latem hucznie zapowiadali wydzielanie torowisk. Jak akcja „stawiania na tramwaje” wygląda w praktyce?
Zdjęć: 10  

Tylko dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Polityka prorowerowa Wrocławia potrafi zaskoczyć. Szczególnie jeśli chodzi o pomysłowość stworzenia ścieżki znikąd donikąd. Okazuje się, że to kontrapas.
Zdjęć: 7  

Odprawa przed akcją ''Zima'' »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
We Wrocławiu mamy 607 km dróg, na których ZDiUM będzie walczył ze śniegiem. Trwają przygotowania do zbliżającej się zimy stulecia – jak straszą meteorolodzy.
Zdjęć: 3  

45 porcji marihuany na osiem »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Policjanci z prewencji zatrzymali osiem osób, które są podejrzane o posiadanie narkotyków.

Dzień postaci z bajek »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Na 5 listopada przypada święto postaci z bajek. Jacy byli Wasi ulubieni bohaterowie?
Zdjęć: 3  

Problemy na Strzegomskiej »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Sobota wystawi na próbę kierowców, którzy będą chcieli przejechać przez most na Ślęzie na ul. Strzegomskiej.
Zdjęć: 1  

Weekendowe zmiany ruchu »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Zarówno w sobotę i niedzielę czekają na kierowców związane ze zmianą organizacji ruchu - informuje ZDiUM.
Zdjęć: 1  

Pogromcy lusterek »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Na ul. Bajana dwóch mężczyzn niszczyło zaparkowane samochody. Kopali w lusterka.

18 stopni w nocy »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
W nocy z czwartku na piątek temperatura sięgała niemal 18 stopni według wskazań stacji meteorologicznej na wrocławskim lotnisku.
Zdjęć: 1  

Znów bez tramwajów »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
W sobotę, 6 listopada, robotnicy wracają do pracy na ul. Grabiszyńską. Wiąże się to ze zamknięciem torowisk.
Zdjęć: 1  

Alei Stabłowickiej nie będzie? »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Nie zdążą na Euro 2012. W związku z tym połączenia między portem lotniczym a stadionem piłkarskim najwcześniej możemy się spodziewać rok później.
Zdjęć: 2  

Awantura o debatę »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
W piątek zaplanowano debatę w Instytucie Dziennikarstwa. Niestety jednego z kandydatów na niej nie będzie.

Rozbijali się po mieście »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Rozbójnicy mają po 17 i 18 lat. Działali na terenie dwóch dzielnic: Fabryczna i Psie Pole.

16 - latek okradał sklepy »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Na swój cel wybrał sobie sklepy i lokale, gdzie przebywało dużo ludzi. Wyciągał swoim ofiarom cenne przedmioty z kieszeni.

Pytania o niepodległość »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie opr. aw
Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego i Inicjatywa Obywatelska "Tak dla Pileckiego" organizuje sesję popularno-naukową pt. "Pytania o niepodległość".

Ośrodek dla niewidomych gotowy »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie KK/opr.MG
Zakończył się trzeci i zarazem ostatni etap jednej z najważniejszych inwestycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego, jaką była rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Ostatnim etapem była budowa i wyposażenie ośrodka w infrastrukturę sportowo- rehabilitacyjną.
Zdjęć: 4  

150 - kilogramowa bomba »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
II wojna światowa daje o sobie znać nie tylko poprzez podręczniki, lecz również przez "wykopaliska".

Napad się nie udał »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Wczesnym popołudniem miał miejsce napad na bank przy ul. Krynickiej. Na szczęście nic się nikomu nie stało.

Problem z pl. Kaczyńskiego »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Pl. Społeczny zostanie przemianowany na pl. Lecha Kaczyńskiego. Tak przynajmniej zapowiedział na konferencji Dawid Jackiewicz. Pojawił jednak poważny problem natury technicznej.
Zdjęć: 1  

Wrocław znów zaśpiewał »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie Paf
Zobacz zdjęcia z ostatniej, czwartkowej edycji karaoke we WroclovePub.
Zdjęć: 46  

Modlą się, aby kościół tu nie powstał »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Paf
Z okna dużego pokoju pani Alicji rozpościera się malowniczy widok na ogródki działkowe i gmach kościoła św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida. Jakież było jej zdziwienie, gdy dowiedziała się, że na terenie działek ma powstać… kolejna świątynia. Mieszkańcy powiedzieli stanowcze „nie”, ale konflikt trwa już cztery lata.
Zdjęć: 5  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie red.
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Wrocław pierwszy w social mediach »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr. MG
Według rankingu miast w social mediach zorganizowanego przez miesięcznik "Press", Wrocław zajmuje pierwsze miejsce, wyprzedzając np. Kraków aż o 10 punktów.

Jazzowy listopad »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr. MG
Wyjątkowość festiwalu Jazztopad to nie tylko obecność wielkich nazwisk, ale przede wszystkim kreowanie projektów specjalnie na nasze zamówienie.
Zdjęć: 1  

Na "lewych" numerach »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież paliwa na jednej ze stacji paliw. Okazało się, że kierowca samochodu, którym poruszali się podejrzewani, posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, oraz ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Stłuczka w Tworzyjanowie »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie MG
W Tworzyjanowie w powiecie świdnickim doszło do wypadku. Teraz tworzą się tam korki.

Ukradli na 400 tys. zł »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w przestępczy proceder kradzieży i paserstwa samochodów. To już trzecia zatrzymana osoba w tej sprawie.

Uwaga na złodziei kół »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie kradzieży kół z jednego z zaparkowanych pojazdów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Matka Królów w Pałacu Królewskim »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie RW
Jutro o godz. 12.00 do Pałacu Królewskiego we Wrocławiu przyjedzie portret Marii Leszczyńskiej, polskiej księżniczki, która została królową Francji.

Tajna wizyta Kaczyńskiego? »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie MG
Dziś o godz. 17 w auli budynku NOT-u we Wrocławiu odbędzie się Samorządowa Konwencja Wyborcza PiS.
Zdjęć: 3  

Nowocześnie, z polotem i blisko ludzi »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś Ilona Antoniszyn-Klik, wicewojewoda dolnośląski i kandydatka PSL na prezydenta Wrocławia, zaprezentowała w swoim biurze wyborczym w budynku Times na ul. Kazimierza Wielkiego swój program, spot wyborczy i hasło kampanii.
Zdjęć: 10  

Zeskanują zasoby Archiwum Budowlanego »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Paf
Taki skaner, jaki od dziś posiada Muzeum Architektury mają tylko największe światowe muzea i rosyjski Kreml. Na próbę maszyna zeskanowała rękę prezydenta Dutkiewicza.
Zdjęć: 13  

Jamajka ze szczyptą Polski »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Opr. aw
Wystarczyły im trzy lata, by swoimi jamajskimi brzmieniami podbić całą Polskę. Mowa oczywiście o EastWest Rockers.
Zdjęć: 1  

Mrozu idzie Vabank »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Opr. aw
Mrozu to utalentowany wokalista, muzyk, autor tekstów i producent z Wrocławia. 5 listopada odbędzie się jego koncert w Kultowej.

Wyłudzał pieniądze, oferując pracę w Belgii »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr. MG
Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy jako zaliczek na poczet załatwienia pracy za granicą. Miała to być praca sezonowa w Belgii. Po wpłaceniu pieniędzy przez pokrzywdzonych, kontakt z pośrednikiem urywał się.

2011 - Rok Różewicza »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie MG
Wrocławscy radni ogłosili, że przyszły rok będzie we Wrocławiu Rokiem Tadeusza Różewicza.

Jednomandatowo na Rynku »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie MG
Popierasz ideę jednomandatowych okręgów wyborczych? Przyjdź dziś o 18 na wrocławski Rynek.

Mamy biletomaty »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Janusz Krzeszowski/MG
Od dziś mieszkańcy Wrocławia mogą kupować bilety komunikacji miejskiej także w pojazdach MPK. Wrocław i Mennica Polska uruchomiły w ramach programu pilotażowego pierwsze mobilne automaty biletowe w tramwajach.
Zdjęć: 3  

Zainwestowałeś w fundusze akcji? Dobrze zrobiłeś »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po raz kolejny inwestorzy trzymający gotówkę w funduszach inwestycyjnych zacierają ręce. Pod warunkiem, że zainwestowali w fundusze akcji.

Równo koło politechniki »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Katarzyna Wiązowska
Miejsca publiczne coraz częściej zaskakują dobrym smakiem i wysokiej jakości materiałami służącymi do ich wykończenia
Zdjęć: 3  

NFZ karze szpital »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie INTERIA.PL
Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył 274 tys. zł kary na Klinikę Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu za nieprawidłowości przy badaniach histeroskopowych.
Zdjęć: 1  

Żyd, grób i... piec »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocł
W 1917 roku postanowiono wymienić piec we wrocławskiej katedrze. Zaczęto, zatem rozbierać stary, na stosie gruzu lądowały cegły, kafle i kamienie, aż w końcu znalazła się tam . . . płyta nagrobna! W ten sposób odkryto najstarszą macewę żydowską w Polsce.
Zdjęć: 2  

"Nie jestem Żydem w czasie okupacji!" »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie Marta Gołębiowska
Marlena, podobnie, jak wielu młodych ludzi mieszkających we Wrocławiu, przyjechała tu na studia i tak już została. Ostatnio próbowała zmienić miejsce zamieszkania. Zrezygnowała z wynajmowanego na Psim Polu pokoju dla atrakcyjnej oferty w centrum miasta. Jej historia to przestroga nie tylko dla studentów.
Zdjęć: 2  

Dziś próbna matura »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Właśnie trwa próba generalna licealistów. Uczniowie piszą testy z matematyki.
Zdjęć: 1  

Zwłoki na Osobowicach »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Dziś rano znaleziono martwego bezdomnego. Policję zawiadomił kolega denata.
Zdjęć: 1  

Bezpłatne szczepienia »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Nadal trwa rejestracja na bezpłatne szczepienia dzieci z rodzin wielodzietnych. Szczepionki przeciw grypie i meningokokom funduje miasto.
Zdjęć: 1  

Napad na fryzjera »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
45- letni mężczyzna chciał obrabował zakład fryzjerski. Całe szczęście został złapany. Grozi mu 12 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Dziś Hubertus »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy też mają swoje święto, to Hubertus, który obchodzony jest właśnie dzisiaj.
Zdjęć: 3  

Szybka akcja na Kołobrzeskiej »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Ekipy remontowe na Kołobrzeską weszły wczoraj i... oddadzą drogę do użytku już za kilka dni.

Śmierdzący problem »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Mieszkańcy budynku przy ul. Tyskiej 14 nie mają łatwego życia. Średnio dwa razy w miesiącu wybija im kanalizacja, przez co fekalia pływają po całej piwnicy.
Zdjęć: 5  

Jutro kupisz bilet w MPK »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Kilka tygodni temu w środkach komunikacji miejskiej pojawiły się biletomaty. Już jutro będziemy mogli z nich skorzystać.
Zdjęć: 3  

Nowi mieszkańcy ZOO »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie opr.dp
We wrocławskim ogrodzie zoologicznym wykluły się dwa gekony liścioogonowe. Gekonowe „bliźniaki” to parka.
Zdjęć: 6  

Izba o ruskich »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie Marta Gołębiowska
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o podwyżkach w barach mlecznych, spowodowanych zbyt niskimi dotacjami rządowymi. Oto odpowiedź rzeczniczki Izby Skarbowej we Wrocławiu, pośredniczącej w przydzielaniu dotacji barom mlecznym.
Zdjęć: 3  

Zablokowana droga w Jaszkotlu »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Droga w Jaszkotlu jest zablokowana. Po stłuczce samochodów osobowych, z jednego z nich wyciekło paliwo. Strażacy czekają na sorbent.
Zdjęć: 1  

Wypadek pod szpitalem »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku na ul. Traugutta. Motocyklista wjechał w dwa auta.
Zdjęć: 1  

Tragedia polskich alpinistów »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Tragedia polskich alpinistów na Grossgloeckner, w austriackich Alpach. Ojciec z dwójką swoich synów i ich znajomym chcieli pokonać górę lodową. Niestety pogoda zmieniła się na gorsze.
Zdjęć: 1  

Zderzenie trzech ciężarówek »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie MG
Dziś przed godziną 13 tuż za granicą Wrocławia doszło do niegroźnej kolizji trzech samochodów ciężarowych.

Zostali we Lwowie »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie red.
Pan Baranowski nigdy nie znał swojego ojca. Jego matka była w ciąży, kiedy ojca aresztowano. Jedyne co po nim zostało, to więzienny gryps napisany na chusteczce do nosa. Rozpaczliwe wołanie o pomoc.
Zdjęć: 3  

Gdzie ginie najwięcej osób? »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie Paf
Są w naszym rejonie odcinki dróg krajowych, na których aż 12 razy częściej dochodzi do tragicznych wypadków. Co ciekawe, ich najczęstsza przyczyną wcale nie jest alkohol czy, zbyt duża prędkość.
Zdjęć: 9  

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 3-1 »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie INTERIA.PL
Śląsk pokonał we Wrocławiu Zagłębie Lubin 3-1 w spotkaniu 11. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze derbów Dolnego Śląska od początku spotkania byli zespołem znacznie lepszym od "Miedziowych" i wygrali w pełni zasłużenie. Niewykluczone, że spotkanie we Wrocławiu było dla Marka Bajora ostatnim w roli trenera Zagłębia.

Malowany ptak z Afryki  »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. RW
Kilka dni temu otrzymaliśmy z Zoo w Edynburgu w Szkocji parę niezwykłych ptaków. Są to perlice sępie (Acryllium vulturinum), dalecy krewni naszych perlic domowych, czyli pantarek.

Strachowicki Wersal »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie Ela Małoszyc/opr. RW
Szacuje się, że za niecały rok, nowy, wciąż budowany terminal wrocławskiego portu lotniczego w Strachowicach przyciągnie niejednego klienta linii lotniczych. Zobaczyć go będą chcieli zapewne też ci, którzy nie korzystają z transportu powietrznego ale są ciekawi wyglądu nowoczesnej, szklanej konstrukcji.
Zdjęć: 6  

Wrocławscy naukowcy nie tracą energii »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. RW
Bezpieczeństwo energetyczne to wyzwanie dla współczesnej Europy. Wydolność sieci, straty na przesyłaniu energii to problem z jakim mierzy się również Polska.
Zdjęć: 1  

Podpalił stację paliw »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. MG
Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o włamanie i podpalenie jednej ze stacji paliw. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. MG
Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna chciał dojechać pod cmentarz i zaparkować swoje auto, ale "przeszkodziła" mu policja. Badanie wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że kierujący ma orzeczone dwa wyroki sądowe zakazu prowadzenia pojazdów.

Podsumowanie Akcji Znicz 2010 »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. MG
Tegoroczny okres obchodów Dnia Wszystkich Świętych na Dolnym Śląsku można zaliczyć do jednego z bardziej spokojnych. Duża liczba policjantów czuwających nad bezpieczeństwem podróżnych, wielokrotne apele o ostrożność kierowane również za pośrednictwem mediów i najprawdopodobniej rozwaga większości kierowców, przyczyniły się do tego, że 1 listopada 2010 r. na dolnośląskich drogach odnotowano tylko 4 wypadki drogowe, w których nikt nie zginął.

202 km/h z 3-miesięcznym dzieckiem »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. MG
Policjanci z wydziału ruchu drogowego we Wrocławiu zatrzymali na drodze K-18 kierującego samochodem mercedes, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Lipa na Rynku »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie MG
Dziś tuż przed barem Vega prezydent Dutkiewicz wraz ze współpracownikami posadził drzewko "Fryderyk" dedykowane Fryderykowi Chopinowi.
Zdjęć: 9  

Awantura w barze  »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. MG
Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o kierowanie gróźb pod adresem pracowników jednego z barów oraz o posiadanie środków odurzających.

Wytyczne od UEFA »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie MG
Polskie miasta-gospodarze Euro 2012, w tym Wrocław, otrzymały od UEFA wytyczne marketingowe. Sprawdzamy, co to oznacza dla mieszkańców.
Zdjęć: 3  

Dziko w muzeum »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. RW
Po raz kolejny wrocławianie mają okazję podglądać najskrytsze tajemnice dzikiej przyrody - na dodatek utrwalone przez największych mistrzów fotografii.
Zdjęć: 3  

Tutaj będzie lodowisko »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie Paf
Szóstego grudnia multimedialna fontanna przy Hali Stulecia zmieni się w lodowisko. Specjalistyczna firma już przygotowuje się do zamrożenia wody w niecce.
Zdjęć: 2  

Jedziesz na cmentarz? Sprawdź ceny »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie Paf
W najbliższej okolicy cmentarza Osobowickiego jest około stu punktów sprzedaży zniczy i kwiatów. Podobnie przy Grabiszyńskim. Przeczytaj jakie mają ceny.
Zdjęć: 3  

Prezydent kwestuje na cmentarzu »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie UM Wrocław, opr. Paf
1 listopada 2010r. w godz. 10.30 - 18.00 na 4 wrocławskich cmentarzach: Osobowickim, Grabiszyńskim, przy parafii Św. Rodziny przy ul. Smętnej i cmentarzu Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida kwestują wrocławscy radni, akademicy oraz osoby publiczne.

Do końca dnia piękna pogoda »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie Paf
Według meteorologów dziś na cmentarze parasola zabierać nie trzeba.

Zmarła siedmiolatka »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie Paf
We wrocławskim szpitalu zmarła siedmioletnia dziewczynka, jedna z ośmiu uczestników wypadku koło Kamieńca Wrocławskiego.

Dzisiaj
Piątek 12 sierpnia 2022
Imieniny
Hilarii, Juliana, Lecha

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl