Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 228 informacji. Wszystkie poniżej.

Wielcy nieobecni w Agorze »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie Opr. KT
Zaduszki Poetycki w Centrum Kultury Agora przypomną twórczość dwóch największych bardów rosyjskich – Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Miłośnicy ich talentu powinni zarezerwować sobie poniedziałkowy i wtorkowy wieczór.
Zdjęć: 6  

Taksówka uderzyła w radiowóz »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie KT
O godz. 4.30, w nocy z piątku na sobotę, doszło do poważnego wypadku na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Świdnickiej. Dwóch policjantów trafiło do szpitala.
Zdjęć: 1  

Dokończyli rozbiórkę »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie kt
Firmie budowlanej udało się wczoraj dokończyć wyburzanie kamienicy na rogu ul. Wyszyńskiego i Kominka. Na razie nie wiadomo, kto poniesie odpowiedzialność za zdarzenie.
Zdjęć: 3  

Potrącił policjanta »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie kt
Sobota była wyjątkowo pechowym dniem dla funkcjonariuszy wrocławskiej policji. Po porannym wypadku z udziałem radiowozu, doszło do potrącenia policjanta kierującego ruchem.
Zdjęć: 1  

Permanentna inwigilacja! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Robert Włodarek
"Nie podsłuchuj, to nieładnie", to jedno z upomnień, które nie odnosiło pożądanego skutku. Nie ma się co oszukiwać - podsłuchujemy się nawzajem, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. To część naszych atawistycznych zachowań, które w prehistorii pomagały przeżyć.
Zdjęć: 3  

Protest jednorękich »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie bom
Protestują dolnośląscy właściciele kasyn i klubów z grami hazardowymi. Twierdzą, że zmiany, które przygotowuje rząd przyniosą straty dla budżetu i zwolnienia pracowników.
Zdjęć: 3  

Matma jak... kryminał »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
Rytmy Chemii, Matematyka Reaktywacja - okazuje się, że przedmioty ścisłe mogą być interesujące, a nawet budzić emocje. O godzinie 10 na wrocławskiej politechnice rozpoczyna się VI Konferencja Regionalna - Matematyka, fizyka i chemia w szkole i na studiach
Zdjęć: 4  

Milenijny już przejezdny »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
Prawie trzy godziny strażacy usuwali ogromną kałużę paliwa, jaka rozlała się na niemal całej szerokości Mostu Milenijnego we Wrocławiu. Po godzinie 6 doszło tam do zderzenia dwóch ciężarówek. Jedna osoba w stanie ciężkim została odwieziona do szpitala.

Sprawdź dojazd »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
Wszystkich Świętych dopiero w niedzielę, jednak wrocławianie już dzisiaj będą odwiedzać i porządkować groby. Oznacza to większy ruch w rejonie wrocławskich cmentarzy. Jeżeli chcesz sprawnie i szybko dotrzeć na miejsce – sprawdź trasy i możliwości dojazdu na mapkach.
Zdjęć: 5  

Zatrzymali sędziów »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali kolejne dwie osoby, podejrzane o korupcję w sporcie. Tym razem zatrzymani to 36 - letni sędzia III - ligowy oraz 39 - letni sędzia ekstraklasy.

Uwaga! Epidemia! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
W związku z epidemią świńskiej grypy lekarze z wrocławskiego sanepidu odradzają wyjazd na Ukrainę. U naszych sąsiadów najnowsza odmiana A/H1N1 zabiła już prawie 40 osób.

Zły rozkład »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
- W tym mieście to nawet na rozkład jazdy nie ma co liczyć! – denerwuje się pani Wanda. Na przystanku tramwaju linii 23 przy Kazimierza Wielkiego i Ruskiej powieszono zły rozkład jazdy. Mieszkańcy i przyjezdni są zdezorientowani.
Zdjęć: 5  

Docenili młodych artystów »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
- No! W końcu będzie mnie stać na kupienie kolekcji Chopina – cieszy się Natalia Lentas, studentka wrocławskiej Akademii Muzycznej. Od dziś, co miesiąc, będzie dostawała od miasta 350 złotych. Podobnie jak 64 innych uczniów i studentów, którym przyznano właśnie Stypendia Prezydenta Wrocławia.
Zdjęć: 18  

Tempo na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie AS
Nabierają tempa prace przy budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia. Obecnie powstaje odcinek z Siechnic do Łan. To najtrudniejszy etap obwodnicy, która połączy autostradą A4 z drogą krajową S8.
Zdjęć: 3  

Dzikie piękno »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
Fotografie zapierające dech w piersiach pokaże już niedługo Muzeum Miejskie we Wrocławiu. Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody, wybrane przez fachowców z BBC Wildlife Magazin oraz Natural History Museum w Londynie, będzie można oglądać już od 4 listopada.
Zdjęć: 3  

Runeła ściana kamienicy »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
Podczas wyburzania kamienicy przy ul. Kominka we Wrocławiu doszło do katastrofy budowlanej. Na skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej runęła ściana. Przejazd jest utrudniony. Na miejsce jedzie policja.

Słoneczne święta »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
Podczas Wszystkich Świętych Wrocław będzie jednym z najcieplejszych miast w Polsce. Termometry pokażą do 10 stopni Celsjusza. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu. Problemem może być jedynie mgła.

Wpadli przez... pseudonimy »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie RW
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na nieletnich gimnazjalistach. Sprawca zabrał chłopcom telefon komórkowy i odtwarzacz mp3. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Innowacyjna spółka z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie MTM
Wrocławska firma ATON-HT zwyciężyła w prestiżowym Konkursie Innowatorów, organizowanym podczas międzynarodowej konferencji Globe Forum 2009, która odbyła się po raz pierwszy w Polsce w dniach 28 - 29 października w Gdańsku.

Ściana runęła na jezdnię »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Kornelia Trytko
Towarzyszyliśmy robotnikom, którzy rozbierali kamienicę na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Kominka. Nagle coś poszło nie tak…
Zdjęć: 32  

Leżał między grobami »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie bom
Pijanego mężczyznę leżącego pośród nagrobków znaleźli pracownicy Cmentarza Osobowickiego. Na pomoc wezwano strażników miejskich.

W góry na biegówkach »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie AW
Stowarzyszenie promocji sportu FAN organizuje cykliczne wyjazdy na narty biegowe do Jakuszyc.

Posmakuj Tabu »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie AW
Dobrą imprezę w Łykendzie tym razem rozkręcać będzie zespół Tabu. Ich muzyka to mieszanka reggae, ska, dubu i rocksteady. Wizytówką zespołu jest niewątpliwie ich niekonwencjonalny styl i fantastyczna energia, którą tworzą podczas swoich koncertów.
Zdjęć: 1  

Kult w wytwórni »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie AW
To już świecka tradycja. Przyszła jesień, a wraz z nią zespół Kult, który zaprezentuje się we Wrocławiu 29 października, by po raz kolejny porwać niezwykłą atmosferą koncertu i na długi czas pozostać w pamięci publiczności.
Zdjęć: 1  

Na Średzkiej zginęły 2 osoby »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie bom
Po godzinie 10 doszło do poważnego wypadku w Leśnicy. Na prostym odcinku drogi zderzyły się 2 samochody osobowe. Śmierć poniosły dwie osoby.
Zdjęć: 1  

Podpalali i dewastowali »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie bom
Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dla zabawy podpalali śmietniki w mieście, zniszczyli drzwi kafejki internetowej i próbowali włamać się do kiosku. Wartość strat – ponad 4 tys. zł.

Parkują w kałużach »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie bom
60 złotych miesięcznie płacą mieszkańcy ul. Bezpiecznej za parkowanie samochodów pod domem. Skarżą się na wygórowaną opłatę, dziury i kałuże w miejscach parkingowych.
Zdjęć: 3  

Żydowska nekropolia »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Maciej Łagiewski
Koniec października to najlepszy czas, aby odwiedzić Stary Cmentarz Żydowski we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Lalki dla każdego »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie opr. kt
Mateusz Pakuła został nazwany “męskim wcieleniem Masłowskiej”. 7 listopada, w Teatrze Lalek zobaczymy premierę jego najnowszej sztuki.

W nocy zamkną Poświęcką  »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie kt
W związku z budową obwodnicy śródmiejskiej w nocy ze środy na czwartek roku zostanie zamknięty przejazd przez ulicę Poświęcką.

Chłopcy z fotografii  »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Kornelia Trytko
Co czuje dwunastolatek widząc swoją książkę na półkach księgarni? Skąd u niego zainteresowanie bronią, wojną i historią Festung Breslau? O trudach procesu twórczego i tajemniczym zdjęciu rozmawiamy z Adamem Seredyńskim, autorem wydanej własnie powieści „Przyjaciele z Breslau”.
Zdjęć: 2  

Korzystał z 15 rowerów? »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie kt
Wrocławscy policjanci zatrzymali 59 – latka, u którego w mieszkaniu, piwnicy i na strychu znaleziono 15 rowerów różnych marek. Mężczyzna jest podejrzany o paserstwo.
Zdjęć: 1  

Prawko bez egzaminu »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie kt
Wrocławscy policjanci z wydziału do walki z korupcją zatrzymali kolejne dwie osoby, podejrzane o wręczenie łapówki w zamian za otrzymanie prawa jazdy. W podobnych okolicznościach zatrzymano już 255 osób.
Zdjęć: 1  

Paliwo prosto z...baku »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie kt
W ciągu tygodnia ukradł 1,7 tys. litrów oleju napędowego z zaparkowanych ciężarówek. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Robert Włodarek
Jeszcze nie przebrzmiały echa światowej histerii dotyczącej zmutowanej grypy, a epidemiolodzy ostrzegają przed kolejnym mutantem – tym razem gruźlicy. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 3  

Widziałeś go? Zadzwoń! »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie opr. kt
Policja przygotowała portret pamięciowy sprawcy dwóch napadów na banki we Wrocławiu. Do zdarzeń doszło 10 września przy ul. Rysiej i 15 września przy ul. Horbaczewskiego.
Zdjęć: 1  

Wielkie mycie »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie kt
Cegła po cegle, pracownicy specjalistycznej firmy z Gdańska oczyszczają elewację wrocławskiej estakady kolejowej. Prace na odcinku od ul. Świdnickiej do u. Zielińskiego potrwają około miesiąca.
Zdjęć: 5  

Problem z krawężnikiem »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
Wielką niespodziankę przygotowali budowlańcy rowerzystom przy skrzyżowaniu Szybowcowej i Na Ostatnim Groszu. Przy zjeździe ze ścieżki ułożyli wysoki krawężnik. Na szczęście zareagowali na protesty rowerzystów. Został jednak jeszcze jeden problem – studzienka kanalizacyjna.
Zdjęć: 3  

Bił "na ostro" »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
Bił swoje ofiary butelką po głowie, wbijał nożyczki w udo, ciął nożem – wszystko oczywiście pod wpływem alkoholu. Na szczęście został właśnie złapany przez wrocławskich policjantów. Wobec 39-latka zastosowano 3-miesięczny areszt.
Zdjęć: 1  

Stadion wychodzi z ziemi »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
Inwestycja na wrocławskich Maślicach w ramach Euro 2012 powoli wychodzi na powierzchnię. Pierwsze ponad ziemię wzniosły się konstrukcje garażu wielopoziomowego, który powstaje w sąsiedztwie areny. Gotowa jest również niemal połowa ścian parteru stadionu.
Zdjęć: 4  

Ranczo w zoo »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
Kolejne remonty i inwestycje we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Rozstrzygnięto właśnie przetargi na rozbudowę dziecięcego zoo oraz basenu fok. - Będzie więcej atrakcji – zapewnia Radosław Ratajszczak, dyrektor zoo.
Zdjęć: 5  

Autobusy inaczej »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
W związku z wdrożeniem kolejnego etapu budowy obwodnicy Śródmiejskiej w nocy ze środy na czwartek zostanie wprowadzona zmiana w organizacji komunikacji autobusowej linii 129 i 247

Więcej linii na święta »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
Wrocławscy urzędnicy już od jutra wprowadzają zmiany we wrocławskiej komunikacji w związku z dniem Wszystkich Świetych. Miedzy cmentarzami będzie kursowała dodatkowa linia 322. Wydłużone zostaną trasy linii A oraz 131.
Zdjęć: 2  

Ucz się dyplomacji na... morzu »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
Jeszcze tylko 4 dni trwa rekrutacja do Akademii Młodych Dyplomatów. Roczny program przygotowuje studentów ostatnich lat studiów i młodych absolwentów do pracy w polskich służbach zagranicznych, w służbie cywilnej oraz w instytucjach międzynarodowych.

Kary dla narodowców »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
We wrocławskim sądzie zapadły pierwsze wyroki wobec narodowców, którzy chcieli zakłócić sobotni Marsz Równości zorganizowany przez gejów i lesbijki.

Poniedziałek bez wody »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie kt
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje o przerwach w dostawie wody. W poniedziałek muszą się na nie przygotować m.in. mieszkańcy ul. Legnickiej i Koreańskiej.
Zdjęć: 1  

Bus w ogniu »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Kornelia Trytko
Samochód przewożący niepełnosprawnych zapalił się w czasie jazdy. Pięć osób z poparzeniami trafiło do szpitala.
Zdjęć: 8  

Teatr Śląski we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie aw
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na gościnne spektakle Teatru Śląskiego z Katowic.

Atakował kobiety na Krzykach »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie kt
Pobił, okradł i zmuszał do czynności seksualnych – wrocławscy policjanci zatrzymali 18 – latka, który w sobotę rano napadł na dwie młode kobiety.

Esko Aho we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie red.
Wiceprezes koncernu Nokia i były premier Finlandii będzie we wtorek gościem Uniwersytetu Wrocławskiego. W Auli Leopoldyńskiej opowie o nowych mechanizmach rozwoju gospodarczego.
Zdjęć: 1  

Sztuka na pomoc dzieciom »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie opr. kt
W czwartek 29 października, wrocławską restaurację Vapiano opanują słonie, lwy i żyrafy. Wykonane z metaloplastyki figury będą częścią wystawy „Zwierzęta Serengeti - ona i on”.
Zdjęć: 2  

Miejsca nie zawsze spokojne »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie opr. kt
Święto Zmarłych jest dla jednych czasem refleksji i zadumy, a dla innych okazją do łatwego „zarobku” . Policja apeluje: uważajmy na kieszonkowców!

Przełamanie i co dalej? »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Artur Szkudlarek
Kibice Śląska odetchnęli z ulgą. Po siedmiu meczach bez zwycięstwa, wrocławianie w końcu zdobyli trzy punkty. I to od razu w derbach Dolnego Śląska, pokonując Zagłębie Lubin 2:0.

Kradł pieniądze z automatów »
Tekst opublikowany 2009-10-25, opracowanie bom
Od czerwca piętnastolatek z Wrocławia dokonał 28 włamań do automatów biletowych na przystankach. Pieniądze wydawał na własne potrzeby.
Zdjęć: 1  

Wyszukiwarka grobów bliskich »
Tekst opublikowany 2009-10-25, opracowanie bom
Na portalu miejskim Wrocławia uruchomiono wyszukiwarkę miejsc pochówku. Można tam znaleźć kwaterę, pole i cmentarz, na którym pochowano rodzinę lub znajomych.

Zmiana czasu - godzinę do tyłu  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przestawić swoich zegarków o godzinę do tyłu. Tym samym przechodzimy z czasu letniego na zimowy.

Najlepszy jest we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie Wojciech Sitarz
Wrocławski Park Wodny został uznany za najlepszy aquapark w Europie.
Zdjęć: 1  

Ułatwienia na Wszystkich Świętych  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie Wojciech Sitarz
Z myślą o zbliżającym się dniu Wszystkich Świętych przygotowano udogodnienia mające ułatwić życie odwiedzającym wrocławskie nekropolie.

NFM – znamy wykonawcę  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie Wojciech Sitarz
W piątek ogłoszono zwycięzcę przetargu, który miał wyłonić wykonawcę Narodowego Forum Muzyki.

Piękna legniczanka Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
22-letnia Marysia Nowakowska z Legnicy została Miss Polonia 2009! W ścisłym finale urodziwa legniczanka pokonała czwórkę dziewcząt. Z Łodzi, gdzie odbył się dziś konkurs, królowa wyjedzie nowym Fiatem 500 Sport.

Tęcza kontra wystrzyżone głowy »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie opr. aw
W sobotę, 24 października, wrocławski rynek był świadkiem zderzenia dwóch światopoglądów. Spotkali się tam zwolennicy Kampanii Przeciw Homofobii i narodowcy.
Zdjęć: 1  

Inny Słowacki »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie aw
Przedstawienie można scharakteryzować jako luźno oparte na motywach biografii poety. Jakiej muzyki słuchał, co robił w wolnym czasie, czy eksperymentował z różnymi używkami – tego wszystkiego dowiemy się ze spektaklu. Zrzucamy Słowackiego z piedestału i czynimy go człowiekiem.
Zdjęć: 1  

Wypadek na rondzie »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie bom
Po godzinie szóstej na rondzie przy Powstańców Śląskich autobus należący do prywatnego przewoźnika zderzył się z samochodem osobowym i tramwajem.

Reggae, reggae, reggae »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie AW
Historia zespołu Bethel zaczęła się pod koniec 2006 roku, kiedy to powiew ciepłego wiatru znad Jamajki i boża iskra w sercach spowodowała u kilkorga młodych ludzi potrzebę wspólnego tworzenia pozytywnych rytmów.
Zdjęć: 1  

Coraz więcej wraków »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie bom
Co robić z wrakami rowerów przypiętych do stojaków przy centrach handlowych i na Rynku? Na razie nikt nie ma pomysłu, co z nimi robić.
Zdjęć: 3  

Duch Hasa nad WFF »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie RW
Produkcja filmów fabularnych we Wrocławiu to, przynajmniej na razie, odległa przyszłość, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przestronnych halach filmy... oglądać i na dodatek dyskutować z ich twórcami. W WFF trwa 3 edycja Interscenario, czyli Międzynarodowy Festiwal Scenarzystów.
Zdjęć: 3  

Policjant strzelał w oponę »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie bom
Patrol policji próbował zatrzymać BMW, które popełniło wykroczenie. Auto staranowało radiowóz. Policjant oddał strzał ostrzegawczy w kierunku uciekającego pojazdu.

Pierwszy polski list  »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie RW
Już na długo przed sławnym apelem Mikołaja Reja - "Polacy nie gęsi, swój język mają" - nasi rodacy pisali w języku ojczystym. Pierwszy list po polsku został napisany w 1519 roku. Oryginał trafił właśnie do Wrocławia.
Zdjęć: 2  

Kto podsłuchiwał spółkę »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie bom
W 2007 roku w budynku dyrekcji targowiska „Targpiast”, odkryto wysokiej klasy podsłuch. Urządzenia znalazła wynajęta, specjalistyczna firma. Jednak prokuratura umorzyła sprawę.
Zdjęć: 1  

Nagroda dla twórcy endoprotez »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie bom
Prof. Romuald Będziński z Politechniki Wrocławskiej otrzymał prestiżową nagrodę ministra szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe w kategorii badań na rzecz rozwoju gospodarki.

Zobacz „zarekwirowaną” wystawę »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie bom
29 artystów z Czech wzięło udział w wystawie pt. „Zarekwirowano”, którą zorganizowano w Arsenale. W dwóch salach wyeksponowano 102 obrazy.
Zdjęć: 6  

Zobacz „Zarekwirowane” »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie opr. aw
Wystawa nawiązuje do losów zatrzymanych na granicy przez czechosłowacką służbę bezpieczeństwa prac artystów – dysydentów, które miały zostać pokazane we Wrocławiu w listopadzie 1989 roku przy okazji Festiwalu Czeskiej i Słowackiej Kultury Niezależnej.
Zdjęć: 2  

Nasyp do mycia »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Kornelia Trytko
Już w najbliższy poniedziałek rusza kolejny etap renowacji wrocławskiej estakady kolejowej. Specjalistyczna firma oczyści elewację pomiędzy ul. Świdnicką i Zielińskiego. Właściciele lokali pod nasypem mają nadzieję, że to dopiero początek zmian na lepsze.
Zdjęć: 1  

7 aniołów już wybranych »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Opr. AW
20 października, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Wrocławia, poznaliśmy 7 finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.
Zdjęć: 1  

Przeczytaj „Ekran kontrolny”  »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie aw
Po ostatnich wydawnictwach prozatorskich i translatorskich Jacek Dehnel powraca z książką poetycką. Jego „Ekran kontrolny” ukaże się 22 października nakładem Biura Literackiego.
Zdjęć: 1  

3 edycja Festiwalu Horrorów »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Red.
W dniach 22 - 24 października w Multikinie Wrocław (Arkady i Pasaż Grunwaldzki) odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Horrorów.
Zdjęć: 1  

Czesio przemówi w Leśnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie opr. kt
Gratka dla miłośników kultowego serialu „Włatcy móch”. Spotkanie z Bartkiem Kędzierskim już dzisiaj o 19 w Centrum Kultury "Zamek".
Zdjęć: 1  

Problem z biletami »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie kt
Planujesz podróż pociągiem w Dzień Zaduszny? Możesz mieć problem z kupieniem biletu. PKP Intercity wprowadza zmiany w systemie.

Po studiach ciągle trudno »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie kt
Kryzys na rynku pracy jeszcze się nie skończył. Taki wniosek można wyciągnąć po odwiedzeniu Akademickich Targów Pracy na Politechnice Wrocławskiej . - Kiedyś wystawców było nawet 80, dzisiaj jest dwudziestu kilku - wzdycha Wojciech Dyba, przedstawiciel organizatora.
Zdjęć: 4  

Rowerowy gang nieletnich »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie kt
Policjanci zatrzymali trzech nastolatków, którzy od marca kradli rowery na terenie Wrocławia. Potem sprzedawali je przypadkowym osobom.
Zdjęć: 1  

Zabraknie wody na Krętej »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie red.
MPWiK informuje o planowanych przerwach w dostawie wody. Utrudnienia czekają mieszkańców ul Krętej i Koreańskiej.

Smsy w trumnie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziś, podobnie jak sześć tysięcy lat temu, bardzo często zmarłych chowamy z przedmiotami, z którymi się nie rozstawali za życia. Rodzina często wkłada do trumny okulary, telefon komórkowy, alkohol…
Zdjęć: 3  

Złodzieje z Hiszpanii  »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
Dwóch 22-letnich obywateli Hiszpani zatrzymała policja po tym, jak próbowali ukraść odzież ze sklepu w Śródmieściu.

Debata o stosunkach »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
O stosunkach polsko – niemieckich będą rozmawiać w piątek m.in. politycy i historycy: Rafał Dutkiewicz, prof. Norman Davis i Andrzej Tomaszewski. Do dyskusji zaproszono również eurodeputowaną Różę Thun.

Nie zdążyli się włamać »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
W nocy dwóch sprawców próbowało się włamać do sklepu spożywczego niedaleko ul. Kasprowicza. Jednak nie zdążyli nic ukraść, bo spłoszyli ich przechodnie.
Zdjęć: 2  

Rekord świata na linie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
Jan Gałek, student AWF z Wrocławia, który niedawno chodził w Warszawie na rozpiętej między domami handlowymi linie, chce w listopadzie pobić rekord świata w tej dyscyplinie.

Warsztaty wrażliwości »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
Licealiści będą rozmawiać z psychologiem, rysować domy, podwórka i miejsca, w których najczęściej przebywają. Akcja rozpocznie się 24 października w galerii Design przy ul. Świdnickiej.

Abakanowicz na dachu »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bom
Światowej sławy artystka Magdalena Abakanowicz zwiedziła schron przy placu Strzegomskim. Do 2012 roku ma tu powstać galeria z centrum sztuki.
Zdjęć: 4  

Szczury przychodzą nocą »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Jacek Bomersbach
U kresu wytrzymałości jest mieszkanka ul. św. Wincentego. Wszystko z powodu szczurów, które rurami kanalizacyjnymi przechodzą do jej mieszkania. Nie pomógł szczurołap ani zarządca budynku.
Zdjęć: 3  

Zapach tajemnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Robert Włodarek
Najlepszym sposobem, żeby do niego trafić to iść za... zapachem. Kościółek św. Jana Nepomucena wydziela intensywną woń impregnowanego drewna. Każdy kto w nim był wspomina tajemniczą aurę. Być może ona sprawiła, że został wybrany na kryjówkę przez... złodziei dzieł sztuki.
Zdjęć: 5  

Nazwisko, które znaczy muzyka »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Opr. AW
To znana na całym świecie osobowość, od ponad dwóch dekad wywierająca wpływ na muzykę popularną. Osobowość, która w sposób niedościgniony połączyła różne style muzyczne.
Zdjęć: 1  

Zwężą A4 »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Spore utrudnienia czekają dzisiaj od godziny 10 wszystkich kierowców jadących po autostradzie A4. Na 146 kilometrze drogowcy będą rozbierać rusztowanie wiaduktu.

Autobusy pojadą inaczej »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Drogowcy nie ustają w wysiłkach, żeby skomplikować życie wrocławianom. Zaczynają się właśnie prace remontowe na ulicy Świeradowskiej. Oznacza to zmiany w rozkładach jazdy autobusów i tramwajów.

Strachocin i Wojnów podłączone »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Mieszkańcy wrocławskich osiedli Strachocin i Wojnów mogą już przyłączać się do nowo powstałej sieci kanalizacyjnej. MPWiK wydało 70 mln zł na wybudowanie nowej sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz na remont wodociągów.
Zdjęć: 3  

Zablokowana droga do Świdnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Do groźnego wypadku doszło tuż po godzinie 10 na drodze z Wrocławia w kierunku Świdnicy. Jedna osoba została ciężko ranna. Przejazd jest zablokowany. Policja wytycza objazdy.

Granica obrazu - wystawa malarstwa »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Red.
22 października o godz. 18.00 w Galerii Szczytnicka 51 (róg Szczytnickiej i Polaka w Księgarni PWN) odbędzie się wernisaż malarstwa Eweliny Krawczyk.

"Dziurkacze" odchodzą do historii »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Robert Włodarek
- Pamiętam jak "dziurkacze" były w każdym autobusie czy tramwaju – wspomina Paweł, mieszkaniec Wrocławia. - Prasowało się wtedy żelazkiem bilety nasączone wodą z cukrem. Za kilka miesięcy ze środków komunikacji znikną ostatnie kasowniki dziurkujące.
Zdjęć: 4  

Niebezpiecznie na Rozbrat »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
- Strach tędy chodzić, kto wie co mi na głowę spadnie – mówi z niepokojem pani Bożena, mieszkanka ulicy Rozbrat. - Te tynki to jeszcze wojnę pamiętają. Mieszkańcy ulicy skarżą się na odpadające cegły i tynk z budynku. Ostatnio spadający gruz uszkodził samochód.
Zdjęć: 6  

Geje i lesbijki wyjdą na ulicę »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Pierwszy we Wrocławiu Marsz Równości odbędzie się w sobotę 24 października. Jak zapowiadają organizatorzy – z Placu Uniwersyteckiego może wyjść pochód nawet kilku tysięcy osób. - Nie spodziewamy się kontrmanifestacji, ale poprosiliśmy o ochronę policji – zapewniają organizatorzy.
Zdjęć: 2  

Fałszywy inkasent »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Uwaga na fałszywego inkasenta wyłudzającego pieniądze na wrocławskich osiedlach. Policja ostrzega przed mężczyzną podającym się za pracownika administracji mieszkaniowej. W ten sposób oszukał już dwie osoby.

Most życzeń? »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie Kornelia Trytko
Wszyscy zgadzają się co do tego, że budowa nowego połączenia Wielkiej Wyspy z resztą miasta jest niezbędna. Przebieg i kształt drogi wciąż jednak budzą kontrowersje.
Zdjęć: 10  

Bez luksusów, ale z klasą »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Kornelia Trytko
Jeszcze w tym tygodniu zakończą się odbiory w nowym budynku Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Za miesiąc skorzystają z niego pierwsi klienci.
Zdjęć: 3  

Czas żaków »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Łukasz Montygierd-Łoyba
1 października uroczystym odśpiewaniem Gaudamus na wrocławskim rynku rozpoczął się oficjalnie w naszym mieście nowy rok akademicki. Wrocław już od wielu lat jest uważany za jedno z najbardziej przyjaznych studentom miejsc w Polsce.
Zdjęć: 3  

Sprawdź kolejkę »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. kt
Urząd Miejski we Wrocławiu wprowadził kolejne ułatwienia dla klientów Centrów Obsługi Mieszkańca. Oprócz elektronicznej rezerwacji numerków kolejkowych, można sprawdzić w Internecie liczbę oczekujących osób.
Zdjęć: 1  

Lewe skarpety »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie kt
Handlowali podróbkami na wrocławskich targowiskach, teraz grozi im nawet 5 lat więzienia.

Zagrają legendy rocka »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Opr. aw
20 października w ramach cyklu „wRockFest prezentuje...” będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo jeden z najważniejszych zespołów bluesowo - rockowych ubiegłego stulecia.
Zdjęć: 1  

Poniedziałek bez wody »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie red.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje o przerwach w dostawie wody. W poniedziałek muszą się na nie przygotować mieszkańcy ul. Irysowej i Pasłęckiej.
Zdjęć: 1  

IPN rozdaje książki »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. kt
20 października, wrocławski oddział IPN podpisze umowę z bibliotekami, do których będą regularnie trafiały wydawane przez Instytut książki.

Pseudo – artyści w rękach policji »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie kt
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch grafficiarzy, podejrzanych o zniszczenie ściany na klatce schodowej w bloku na Ołbinie.
Zdjęć: 1  

Tańsze, ale fałszywe »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie kt
Nawet 8 lat więzienia grozi młodemu mężczyźnie, który sprzedawał podrobione bilety na koncert w jednym z wrocławskich klubów.
Zdjęć: 2  

Zapaleńcy i marzyciele »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie kt
Wrocław bez barier. Rzeczywistość czy odległa perspektywa? - Bez wątpienia rzeczywistość – twierdzi poseł Sławomir Piechota. Ludzie przedstawieni na wystawie są tego najlepszym dowodem.
Zdjęć: 5  

Wystawa Mariusza Mikołajka »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Red.
Jeszcze do końca października oglądać można wystawę retrospektywną wrocławskiego artysty malarza Mariusza Mikołajka.

Zbiórka elektro - śmieci »
Tekst opublikowany 2009-10-18, opracowanie bom
Ponad tonę elektronicznych śmieci zebrano podczas zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego na wrocławskich Krzykach. Mieszkańcy za darmo oddawali sprzęt RTV i AGD.
Zdjęć: 3  

Nie odkładaj słuchawki »
Tekst opublikowany 2009-10-18, opracowanie bom
Centrum Zarządzania Kryzysowego rozpoczęło kampanię przypominającą o zasadach telefonowania na ratunkowy numer 112. Umożliwia on darmowe połączenie z policją, pogotowiem i strażą pożarną.

Ambasadorowie z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-10-18, opracowanie MTM
Osiemnaście osób - głównie przedstawicieli polskiego środowiska naukowego - otrzyma w tym roku tytuł Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich. Wśród wyróżnionych nie zabrakło również wrocławian: prof. Wojciecha Witkiewicza z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza.

Ręce do góry »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie kt
Wrocław przyłączył się do ogólnoświatowej akcji „Wstań i zacznij działać na rzecz Milenijnych Celów Rozwoju”. Swoje poparcie dla inicjatywy można wyrazić przez podniesienie ręki na jedną minutę.
Zdjęć: 1  

Śmierć tajemniczego pasażera »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie kt
Policja ze Strzelec Opolskich poszukuje osób, które w nocy z 1 na 2 października jechały autobusem PKS z Krosna do Wrocławia. Pasażer, który w dziwnych okolicznościach wysiadł z autobusu, zginął w wypadku drogowym.
Zdjęć: 1  

Poznaniaka sposób na kredyt »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie kt
Wyłudzał kredyty posługując się fałszywymi dokumentami. Wpadł w ręce wrocławskich policjantów.

Spotkania trzeciego stopnia »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie kt
Chcesz poznać wiek swojej duszy, zdjąć klątwę, uwolnić się od demonów? A może szukasz pomysłów na zdrowe odżywianie albo masz ochotę na spacer po rozżarzonych węgłach? Przyjdź do Hali Stulecia na Wrocławskie Spotkania Zdrowia, Wróżb i Medycyny Niekonwencjonalnej.
Zdjęć: 6  

Dolnośląskie finanse »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Opr. AW
Ogólnopolska akcja edukacyjna „Finanse dla wszystkich” tym razem zawita na Dolnym Śląsku. Organizowane przez Związek Firm Doradztwa Finansowego bezpłatne konsultacje u doradców finansowych odbędą się 21 października we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Na piątych urodzinach East West Rockers  »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Opr. AW
18 października kolejny koncert z cyklu Wroc Love Exclusive Stage. Tym razem w Alibi swoje piąte urodziny obchodzić będzie świetnie znany publiczności spod znaku ragga i dancehall zespół EastWest Rockers.
Zdjęć: 1  

Uzależnieni od jednorękiego »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Hazard podobnie jak narkotyk silnie uzależnia. Uzależniamy się grając nie tylko w kasynach, ale również na wyścigach konnych, podczas gry na giełdzie i w totolotka.
Zdjęć: 3  

Okradał auta i altanki »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie bom
Policjanci zatrzymali 15-latka, który okradał altanki i włamywał się do samochodów zaparkowanych na Krzykach. Wcześniej nastolatek był już notowany za kradzieże.

Koncert amerykańskiej orkiestry »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie bom
20 października (wtorek) we wrocławskiej filharmonii wystąpi Orkiestra Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (USAFE). Tourne muzyków po kraju odbywa się z okazji 90. rocznicy nawiązania polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych.

Patrol w węźle ciepłowniczym »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie bom
Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej (MOPS), rozpoczęli akcję pomocy osobom bezdomnym i samotnym.

Nowe drzewa i krzewy »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie bom
We wtorek (20 października) pracownicy zieleni miejskiej rozpoczną sadzenie nowych ośmiuset drzew. Klony, lipy, dęby i jesiony będą uzupełnieniem zieleni zniszczonej przez wichury i wandali.

Gangsterzy czyścili konta »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie bom
Pracownik banku przekazywał numery kont gangowi działającemu na terenie województwa dolnośląskiego i małopolskiego. Po uzyskaniu kodów do kont sprawcy wyłudzili 140 tysięcy zł.

Zagłosuj na "swój" rynek »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Gdzie jest najpiękniejszy w Polsce rynek? Spory wśród znajomych trwają już od dawna. Teraz każdy może zagłosować na rynek w swojej miejscowości.

Przy jakiej ulicy stanie stadion? »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Od 19 października będzie można wziąć udział w konkursie wyboru nazwy dla nowo wybudowanej ulicy w okolicy stadionu piłkarskiego.
Zdjęć: 1  

Piesi kontra auta »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie RW
- No przecież to już niemożliwe! - denerwuje się pani Wiesława, mieszkanka ulicy Inowrocławskiej. - Nie dosyć, że na całej ulicy jakieś remonty, to jeszcze teraz nie można przejść przez te samochody!
Zdjęć: 5  

W co gra MPK? »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Robert Włodarek
"MPK w ch... gra", "Wydział transportu Urzędu Miejskiego nas oszukał" – takie napisy można przeczytać na tablicy z rozkładem jazdy na przystanku przy ulicy Litewskiej. W taki dosadny sposób mieszkańcy Psiego Pola wyrażają swoją dezaprobatę dla "ulepszeń" jakie zafundowali im urzędnicy.
Zdjęć: 5  

Zamknęli skrót przez Trestno »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie RW
Koniec ze skrótem z Wrocławia w kierunku Siechnic i Oławy. Droga przez ulicę Na Grobli i dalej przez Mokry Dwór została właśnie zamknięta między Trestnem a Blizanowicami. Dokładnie na środku jezdni powstanie przyczółek wiaduktu.
Zdjęć: 5  

Wpadł podczas zasadzki »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie RW
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który żądał pieniędzy w zamian za zwrot samochodu, skradzionego na terenie Holandii. Pokrzywdzony na spotkanie wybrał się w asyście policjantów. Samochód odnaleziono na jednym z osiedlowych parkingów.

Milenium Litwy we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie RW
Muzeum Sztuki Mieszczańskiej we wrocławskim Ratuszu zaprasza na wystawy zorganizowane z okazji 1000-lecia Litwy. Organizatorzy zaplanowali otwarcie trzech ekspozycji poświęconych historii i krajobrazom naszych sąsiadów.
Zdjęć: 2  

Robotnik włamywacz »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie RW
Najpierw remontował mieszkanie, a kilka tygodni później chciał je okraść. Został nakryty na gorącym uczynku przez nastolatkę, którą pobił uciekając z miejsca przestępstwa.
Zdjęć: 1  

Kierowcy pomogli choremu »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie RW
"Nie jesteś sam na drodze" – właśnie to hasło, powtarzane do znudzenia przez policjantów z drogówki, wzięli sobie do serca kierowcy jadący dzisiaj po autostradzie A4. Pomogli mężczyźnie w momencie, gdy dostał ataku padaczki

Spadł z mostu »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Do poważnego wypadku doszło na Moście Średzkim we Wrocławiu. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody, jeden z nich rozbił barierkę i spadł na nabrzeże.
Zdjęć: 12  

Napad z bronią w ręku »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Czterech groźnych przestępców złapali wrocławscy policjanci. Sprawcy ukradli broń i chcieli okraść sklep. Na ich koncie są prawdopodobnie rozboje i kradzieże na terenie całego miasta. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

Julia Pitera oskarża »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Robert Włodarek
Minister Julia Pitera twierdzi, że odkryła na Dolnym Śląsku aferę korupcyjną. Oskarża Katarzynę Kiek, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy o to, że przez kilka miesięcy "pozostawała na polu służbowym w konflikcie interesów". - To kłamstwo – oburza się Katarzyna Kiek.
Zdjęć: 2  

Atak już nadchodzi »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Wieczorem i w nocy we Wrocławiu będzie padał śnieg – ostrzegają meteorolodzy. Temperatura spadnie poniżej zera, będzie wiał porywisty wiatr. Zima zaatakowała już na południu Dolnego Śląska. Na Śnieżce jest 20 centymetrów śniegu. Droga do Czech na przełęczy Okraj jest nieprzejezdna.
Zdjęć: 1  

Policja szuka ofiar oszusta »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Policja szuka osób poszkodowanych z Wrocławia i okolic, którzy leczyli się z zatruć alkoholowych. Bezprawnego udzielania świadczeń zdrowotnych udzielał mężczyzna, który podawał się za lekarza. Oszust zamieszczał ogłoszenia w lokalnej prasie w całej Polsce.

Ostatnie dni Enigmy »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Tylko do 18 października we wrocławskim Muzeum Poczty i Telekomunikacji można oglądać Enigmę – niemiecką maszynę szyfrującą, używaną podczas II wojny światowej przez wszystkie jednostki wojsk niemieckich, łącznie z kwaterą główną Hitlera.
Zdjęć: 2  

Po wypadku: alkomaty w pociągach »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Są już pierwsze reakcje i decyzje po wypadku kolejowym, do którego doszło wczoraj w miejscowości Szewce na Dolnym Śląsku. Maszynista, który prowadził pociąg został zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

Portugalski Madredeus »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie opr. aw
Grupa Madredeus pochodzi z Lizbony, a swoją tajemniczą nazwę zapożyczyła od klasztoru Madre de Deus położonego we wschodniej części miasta. Można powiedzieć, że Madredeus jest zespołem, który wypromował w Europie oryginalną portugalską muzykę fado.
Zdjęć: 1  

Al-Jazeera we Wrocławiu? »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie RW
Podczas rozgrywek Euro w 2012 roku oprócz gwiazd piłki nożnej w stolicy Dolnego Śląska będziemy też gościć gwiazdy telewizji... Al-Jazeera. UEFA sprzedała właśnie tej stacji prawa do transmisji mistrzostw Europy na terenie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.
Zdjęć: 3  

Pijany maszynista wykoleił pociąg »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie KT
Tuż po godzinie 1 w nocy, w Szewcach pod Wrocławiem wykoleiło się 12 wagonów pociągu relacji Kraków – Świnoujście. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Maszynista miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Zdjęć: 4  

Powrót na „starą” Lotniczą »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie KT
Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się budowa tymczasowej drogi, po której kierowcy ominą w przyszłości remontowany fragment ul. Lotniczej. Niestety, ruch będą tam spowalniały przejeżdżające pociągi.
Zdjęć: 1  

Motor przegrał z samochodem »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie opr. kt
W ubiegłą niedzielę po godz. 19, na skrzyżowaniu ul. Nabycińskiej i Ziemowita zderzyły się motocykl Kawasaki i samochód marki Volkswagen. Ranny motocyklista trafił do szpitala.
Zdjęć: 6  

Zderzenie tirów na A4 »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie kt
W wyniku nocnego wypadku, kierowcy jadący autostradą z Wrocławia do Legnicy musieli korzystać z objazdów przez Strzegom i Rawicz. Dopiero o godz. 11 otwarto jeden pas ruchu.

Najpierw groził, potem podpalił »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie kt
Policjanci zatrzymali 75 – letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie drewnianej podłogi na klatce schodowej jednej z wrocławskich kamienic.
Zdjęć: 1  

Sztuka niszczenia »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Kornelia Trytko
Chociaż w Polsce wyburzenia nie są tak spektakularne jak likwidacja hoteli w Las Vegas, i tak robią ogromne wrażenie na obserwatorach. Na Dolnym Śląsku jest ponad dwadzieścia firm, które potrafią zamienić w proch dowolną, nawet najbardziej wytrzymałą konstrukcję.
Zdjęć: 6  

Brak wody »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie RW
Brygady remontowe MPWiK rozpoczęły kolejny tydzień pracy. Mieszkańców Wroclawia czekają przerwy w dostawie wody.

Grabiszyńska na finiszu »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie RW
Dobra wiadomość dla wrocławskich kierowców jeżdżących po ulicy Grabiszyńskiej. Drogowcy, którzy od wielu miesięcy modernizują drogę zapowiedzieli – finiszujemy 1 listopada!... Ale nie do końca...
Zdjęć: 3  

Fontanna ma przerwę »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie RW
Nie widziałeś jeszcze multimedialnych pokazów fontanny na wrocławskiej Pergoli? W tym roku już ich nie zobaczysz. Fontanna została wyłączona i będzie konserwowana. Jednak nie wszystko stracone – pokazy można oglądać na stronie internetowej.
Zdjęć: 2  

Oszustka zatrzymana »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie RW
Chciała sprzedać mieszkanie kilku osobom. Pobrała zaliczki na kwotę 450 tysięcy złotych. Z uzyskanych pieniędzy kupiła dom na drugim końcu Polski i wyjechała tam. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Strażacy uratowali słonia! »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie RW
Chwile grozy przeżyli pracownicy wrocławskiego ogrodu zoologicznego, gdy zastali nad ranem słonicę Rani bezwładnie leżącą w swoim boksie noclegowym. - Byłem pewny, że ją stracimy – opowiada opiekun z zoo. - Pomogli nam... strażacy!
Zdjęć: 5  

Święto piwa »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie RW
Uwaga Piwosze z Wrocławia i okolic! Szykujcie się największą w Polsce degustację złocistego napoju. 20 października w stolicy Dolnego Śląska odbędą się XVII Jesienne Spotkania Browarników. Udział zapowiedziały niemal wszystkie lokalne i regionalme browary z kraju.
Zdjęć: 1  

Radni szybcy jak serwery »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie RW
To była najkrótsza sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Radni zebrali się w nadzwyczajnym trybie, żeby zagłosować za utworzeniem we Wrocławiu części Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na potrzeby inwestycji koncernu IBM. Wniosek przeszedł jednogłośnie.

Pieniądze dla szpitali »
Tekst opublikowany 2009-10-11, opracowanie bom
Kwotę 75 mln zł otrzymają szpitale na Dolnym Śląsku, które znajdują w złej sytuacji finansowej. Pieniądze w przyszłym tygodniu mają trafić do dolnośląskiego oddziału NFZ.

Kradli kawę i herbatę »
Tekst opublikowany 2009-10-11, opracowanie bom
Kradli ze sklepów papierosy, kawę i inne artykuły spożywcze. Nie gardzili pieniędzmi zostawionymi w kasie. Za włamania grozi im 10 lat więzienia.

Złodziejka udawaczka »
Tekst opublikowany 2009-10-11, opracowanie bom
Pięć lat więzienia grozi 45-letniej oszustce z Wrocławia, która podstępnie okradała starszych ludzi. Kobietę zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Traugutta.

Dyniowi giganci »
Tekst opublikowany 2009-10-11, opracowanie bom
Około 7 tys. osób odwiedziło Dolnośląski Festiwal Dyni, który po raz szósty zorganizowano w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. Podziwiano rzeźby z dyń i największe okazy przywiezione przez hodowców z całej Polski.
Zdjęć: 5  

Czas na Dialog »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie Wojciech Sitarz
Dwadzieścia pięć spektakli na ośmiu scenach, piętnaście tytułów, kilkuset gości z całego świata i ponad stu akredytowanych dziennikarzy. Od dziś Wrocław stanie się na tydzień europejską stolicą teatralną. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław.
Zdjęć: 1  

Piłka na siedząco  »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie Wojciech Sitarz
Co zrobić gdy Reprezentacja Polski wygra w finale z Brazylią? Wyłączyć komputer i iść spać. W prawdziwym życiu takie wydarzenia nie mogą mieć miejsca, ale w świecie gier wszystko jest możliwe.
Zdjęć: 1  

Zakaz skrętu »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie Wojciech Sitarz
Od soboty wchodzi w życie zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w okolicy Capitolu.

Paweł Gołębski Show w Vapiano »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie red.
Spotkanie z rozrywkową wizytówką Wrocławia już 9 października w restauracji Vapiano. Paweł Gołębski, znany również pod pseudonimem „Amadeusz”, to człowiek „mający na sumieniu” niejedną artystyczną prowokację.

Święto odnowionego mostu »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie opr. aw
Weź udział w uroczystym zakończeniu modernizacji linii kolejowej na odcinki Legnica – Węgliniec i przejedź się pociągiem retro po nowym moście.
Zdjęć: 3  

TSA w Liverpoolu »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie Red.
Dzisiaj (09.10.09) we wrocławskim klubie Liverpool o godz 20 odbędzie się koncert legendarnej polskiej kapeli TSA.
Zdjęć: 1  

Dramat chorych dzieci i rodziców  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie bom
Dramatyczna sytuacja we wrocławskiej Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Z powodu braku pieniędzy dyrekcja placówki postanowiła wstrzymać operację chorych na nowotwory dzieci. Funduszy może zabraknąć również na zakup leków.

Zostań dawcą narządów »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie bom
Na Dolnym Śląsku ruszyła kampania „Podziel się sercem”. Celem akcji jest uświadamianie ludzi i promocja pobierania narządów.

Piłsudskiego bez lewoskrętu »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie aw
Polityka miasta zmierza do wspierania komunikacji miejskiej i obniżenia ilości samochodów w centrum. W związku z tym wprowadzane są zmiany organizacji ruchu. Ta dotyczy lewoskrętu z Piłsudskiego.

Obejrzyj ekslibrisy  »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie bom
Od piątku (9 października) można oglądać wystawę Janusza Halickiego, jednego z najbardziej cenionych wrocławskich artystów. W Ratuszu autor prezentuje grafikę z lat 1967-2006.

Złapano nieletniego bandytę »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie bom
Policjanci złapali piętnastolatka, który podejrzany jest 17 rozbojów i kradzieży na terenie Wrocławia. Młodociany odpowie za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Legenda o naszych krasnalach »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie aw
Dawno, dawno temu, w miejscu dzisiejszego Wrocławia rosła gęsta puszcza. Żyły w niej skrzaty leśne zwane krasnoludkami…
Zdjęć: 1  

Ochraniał złodzieja »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
Złodzieja i jego... ochroniarza zatrzymali właśnie wrocławscy policjanci. Złodziej kradł drogie kosmetyki w sklepie, a ochroniarz udawał, że nic nie widzi. Po udanej akcji dzielili się łupem. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Muzeum hologramów? »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Robert Włodarek
- To może być nowa epoka w muzealnictwie – tłumaczy z zapałem dr Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia. - Zamiast obrazów – historyczne postacie chodzące po korytarzach, albo obracające się w przestrzeni eksponaty!
Zdjęć: 2  

Obserwator PZPN zatrzymany »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
Afera korupcyjna w polskiej piłce nożnej zatacza coraz szersze kręgi. Policjanci zatrzymali właśnie kolejną podejrzaną osobę. Tym razem jest to 63 – letni były I-ligowy obserwator PZPN.

Studencie jedź do Brazylii! »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
AIESEC po raz kolejny zaprasza osoby do rozpoczęcia dodatkowej działalności lub wyjazdu na międzynarodowe praktyki. Aplikacje można składać do 11 października

Wojna z gryzoniami »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
We Wrocławiu przez miesiąc będzie trwała wojna ze... szczurami. Władze miasta wyznaczyły termin obowiązkowej deratyzacji. Właściciele nieruchomości muszą walczyć z gryzoniami od 15 października do 15 listopada.

Znów sucho w kranach »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
Brygady remontowe MPWiK nie próżnują. Chcą zdążyć z modernizacją rur wodociągowych jeszcze przezd okresem zimowym. Oznacza to brak wody w kranach.

Szukamy dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Red.
Poszukiwane są osoby, które chcą i potrafią swoją pasją i zaangażowaniem dzielić się z innymi. Doceniając ich pracę i bezinteresowną chęć pomagania zorganizowany został konkurs pn. „Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009”.
Zdjęć: 1  

Naukowcy wyróżnieni »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
Wśród tegorocznych laureatów IX edycji akcji stypendialnej tygodnika „Polityka” pod hasłem „Zostańcie z nami!” znalazło się 3 wybitnych młodych naukowców z Politechniki Wrocławskiej.

Studenci kradną? »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie RW
Nadchodzą ciężkie czasy dla studentów. Życie żakom mają zamiar utrudniać... wrocławscy policjanci. – Nie wolno kopiować książek i podręczników – ostrzegają funkcjonariusze. – Trzeba będzie się bunkrować – ripostują studenci.
Zdjęć: 1  

Rejestrator wypadków tramwajowych »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie Jacek Bomersbach
W maju na Grabiszynku doszło do śmiertelnego wypadku. Rozpędzony na torowisku tramwaj potrącił człowieka. Zdarzenie miało miejsce dokładnie osiem po ósmej i 22 sekundy. Droga hamowania: 23 metry i osiem centymetrów. To dane z zapisu czarnej skrzynki.
Zdjęć: 4  

Ankiety dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bom
Ankieterzy zapytają wrocławian - jak się czują, czy mają problemy życiowe i czy są zadowoleni z miejsca, w którym mieszkają. Ankieta zawiera 90 pytań i skierowana jest do osób w wieku od 15 do 64 lat.

Linią E bez biletu »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie RW
Wrocławianie, którzy w środę i czwartek mają zamiar jeździć autobusem linii E nie muszą kasować biletu. Dotyczy to tylko godzin szczytu, czyli okresu od 6 do 9 i od 14 do 18. Zamiast biletu dostaną w tym czasie od kierowcy blankiet okolicznościowy.
Zdjęć: 1  

Fontanna do konserwacji »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bom
Z powodu nadejścia chłodów i konieczność konserwacji zakończono sezon pokazów fontanny multimedialnej. Pokazy z nowym programem rozpoczną się wiosną.

Mniej zwierząt w schronisku »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bom
Trzydzieści psów i tyle samo kotów udało się rozdać we wrocławskim schronisku przy ul. Skarbowców. Adopcji można było dokonać za darmo podczas Światowego Dnia Zwierząt.

Szewc, wampiry i pokutnice »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie RW
Lekcje historii nie muszą już być nudnym wkuwaniem dat i nazwisk. Pracownicy Pałacu Królewskiego we Wrocławiu rozpoczynają właśnie kolejny sezon lekcji muzealnych. Oferta jest skierowana do przedszkolaków, młodzieży z gimnazjów i szkół średnich.
Zdjęć: 4  

Wpadli z narkotykami »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bom
Policjanci z Wrocławia zabezpieczyli pół tysiąca porcji marihuany i metaamfetaminy. Zatrzymano też dilerów podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

Ostatnie pływanie kajakiem »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bom
Na Odrze kończy się sezon wioślarski. To oznacza, że kajakiem będziemy mogli popływać dopiero na wiosnę. 10 października organizatorzy (klub Pegaz) przygotowują uroczyste zakończenie.

„Smooth i soul”  »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie AW
Gośćmi wieczoru będą Asia Smajdor i Kasia Kowalczuk, młode wokalistki, które wyrażają swoje emocje i osobowość w muzyce jazz, smooth jazz i soul.
Zdjęć: 1  

Zablokowana trójka »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie RW
Problemy z przejazdem mają wszyscy kierowcy jadący po drodze numer 3 w okolicach miejscowości Świny. Po godzinie 8 rano ciężarówka wpadła w tym miejscu do rowu.

Ekologiczny autobus »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie RW
Lada dzień na wrocławskich ulicach pojawi się ekologiczny autobus. Urzędnicy z wrocławskiego MPK chwalą się, że nowy wóz będzie zużywać od 20 do 30 procent paliwa mniej.
Zdjęć: 2  

WOW! nadchodzi »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie RW
Już po raz czwarty we Wrocławiu wszyscy pierwszoroczni studenci będą mogli się... trząść aż do upadłego! 7 października nadejdzie WOW! czyli Wielkie Otrzęsiny Wrocławia – impreza, która w zeszłym roku zgromadziła ponad 10 tysiecy uczestników.
Zdjęć: 1  

Sucho w kranach »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie RW
Trwa remont sieci wodociagowej na południu Wrocławia. Brygady MPWiK pojawiły się dzisiaj na Krzykach.

Bombowy Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Robert Włodarek
Chcesz znaleźć bombę? Wykop dołek, a masz spore prawdopodobieństwo, że natrafisz na wybuchową niespodziankę pozostawioną przez niemieckich lub radzieckich żołnierzy. - Mieszkamy na beczce prochu – mówi dr Tomasz Szulc, specjalista od wojskowości z Politechniki Wrocławskiej.
Zdjęć: 3  

Alkoholowy rekordzista »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie RW
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie, miał 22-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym. Nie dość, że pijany, to jeszcze nie miał prawa prowadzić auta.

Współpraca z Hiszpanami »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie opr. Red.
W piątek 2 października Politechnika Wrocławska podpisała umowę o współpracy z Universidad de Málaga.

Festiwal Opowiadania  »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Red.
W 2009 roku odbywa się już piąta edycja MFO. Ideę spotkań pisarzy tworzących krótkie formy prozą zaszczepiła pięć lat temu we Wrocławiu Olga Tokarczuk.

Pojedyncze życie Weroniki »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie AW
6 października kolejna odsłona babskiego „Kina na obcasach”.
Zdjęć: 1  

Żurek powalił na kolana »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Opr. RH
W centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu odbyła się kolejna już, regionalna edycja popularnej imprezy„Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.
Zdjęć: 1  

Wrocławski Dzień Seniora »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie opr. red.
We wtorek 6 października Wrocław będzie uroczyście obchodził Dzień Seniora, międzynarodowe święto osób po 60 roku życia.
Zdjęć: 1  

Młoda sztuka w Pałacyku »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Red.
Planowana na 15 października wystawa fotografii "Wrocław magiczny. Miejsca niebanalne i piękne inaczej" to próba przywrócenia Pałacykowi drugiej młodości. Swoje prace pokażą fotograficy wyłonieni na drodze konkursu prac nadesłanych.

Krok czy dwa? »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Kornelia Trytko
Jednych doprowadzają do szewskiej pasji, inni twierdzą, że w uroczy sposób zmieniają rytm spaceru po mieście. Chociaż właśnie kończy się remont schodów prowadzących do przejścia podziemnego na ul. Świdnickiej, ich specyficzny charakter pozostanie bez zmian.
Zdjęć: 3  

Ostrzej z dłużnikami »
Tekst opublikowany 2009-10-04, opracowanie RW
Wrocławscy urzędnicy rzucają większe siły i środki mające na celu egzekwowanie zaległych opłat od najemców lokali komunalnych. W normalnych działaniach egzekucyjnych prowadzonych przez Zarząd Zasobów Komunalnych urzędników będą wspierały wyspecjalizowane firmy windykacyjne.

Mięsożerna roślina uratowana »
Tekst opublikowany 2009-10-04, opracowanie RW
Zakończyła się, trwająca dwa tygodnie akcja przenoszenia pływacza zwyczajnego z terenu budowy wrocławskiego stadionu do nowego zbiornika. To już druga akcja, mająca na celu zachowanie chronionych gatunków.
Zdjęć: 3  

Hobby z pianką »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie Kornelia Trytko
Dla domowych piwowarów, powiedzenie „nawarzyć sobie piwa” ma wyłącznie pozytywny wydźwięk. Z roku na rok przybywa ludzi, którym przestaje wystarczać oferta dominujących na rynku grup piwowarskich. Wolą wziąć sprawy we własne ręce.
Zdjęć: 5  

Adoptuj psa lub kota »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie bom
W sobotę i niedzielę (3-4 października) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu organizuje „Dni Otwarte”. Każdy zaadoptowany za darmo pies lub kot otrzyma prezent – wyprawkę.

Pijany pracownik socjalny »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie bom
Ponad promil alkoholu we krwi miała przyszła pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu (MOPS). Kobieta miała opiekować się 68-letnią lokatorką z ul. św. Wincentego.

O Marlenie Dietrich »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie aw
W Teatrze Lalek we Wrocławiu wystawiany jest niezwykły monodram – Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich. Anna Skubik na scenie nie pozwala widzom na chwilę wytchnienia.
Zdjęć: 1  

ITAKA poszukuje kobiety »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie kt
Zaginiona Małgorzata Grzeczka ma 44 lata, 165 cm wzrostu i zielone oczy. Ostatni raz widziano ją we Wrocławiu 3 czerwca.
Zdjęć: 1  

Ryzykowna gra »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie red.
Zbigniew Chlebowski, dolnośląski poseł PO, stracił stanowisko szefa klubu tej partii. Wszystko za sprawą ujawnionych przez „Rzeczpospolitą” nagrań rozmów polityka z biznesmenami z branży gier hazardowych.
Zdjęć: 1  

Poszukiwani i zaginieni w sieci »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie red.
Dzięki nowym serwisom policyjnym, od czwartku każdy może zapoznać się z listą osób poszukiwanych i zaginionych. Baza jest dostępna dla użytkowników na całym świecie pod adresami poszukiwani.policja.pl i zaginieni.policja.pl.

Ekonomia w czasach kryzysu »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie red.
We Wrocławiu kończy się dzisiaj konferencja „Economic Freedom in Times of Crises”. Dzięki staraniom miasta i Centrum im. Adama Smitha, stolicę Dolnego Śląska odwiedzili ekonomiści światowej sławy.
Zdjęć: 3  

Wpadła ze skradzioną odzieżą »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie kt
26-letnia kobieta jest podejrzana o kradzież 15 sztuk odzieży, z przynajmniej dwóch sklepów na terenie Starego Miasta. Wpadła podczas kontroli drogowej.

Prawnicy pomogą za darmo »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie red.
W sobotę 3 października, adwokaci w całej Polsce będą udzielali bezpłatnych porad osobom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Na Dolnym Śląsku dyżurować będzie ponad 40 prawników

Akurat w Łykendzie »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie aw
„Najradośniejszy polski zespół”, znany jest z pełnych pozytywnej energii występów na żywo. Niektórzy widzą w Akurat polski odpowiednik Manu Chao czy the Madness. Inni odrzucają te porównania, wskazując na niepowtarzalny styl grania zespołu.
Zdjęć: 1  

Pl. Grunwaldzki bez świateł »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie aw
1 października w godzinach 9.00 – 12.00 nie będzie działać sygnalizacja na skrzyżowaniu osi Grunwaldzkiej z ul. Polaka.

Kajakowe Nordic Walking »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie aw
Ruszyły zapisy na połączony wyjazd kajaków i spaceru Nordic Walking.

Z nieba deszcz, w kranach – sucho  »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie aw
MPWiK przerwie dostawy wody przy niektórych ulicach w Śródmieściu. Utrudnienia są spowodowane remontem.

Więcej połączeń lotniczych »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie opr. aw
Linie lotnicze Wizz Air uruchamiają bazę operacyjną we Wrocławiu. Będzie 6 nowych połączeń.

Zamiast szczurów otruli psy »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie Agata Wojciechowska
Vi, szczeniak owczarka pirenejskiego, zwanego potocznie pyrą lub piranią, musiała zostać uśpiona z powodu trutki rozsypanej w parku Tołpy.
Zdjęć: 5  

Terroryzowali Śródmieście  »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie aw
Bezwzględni wobec swoich ofiar – tak w skrócie można scharakteryzować czteroosobową bandę, która napadała na wrocławian.

Tak dla korytarza transportowego »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie aw
CETC-ROUTE65 to korytarz transportowy o długości około 1600 km, który ma połączyć Bałtyk z Adriatykiem. Sztafeta wioząca deklaracja poparcia dla tej inicjatywy zawitała w czwartek, 1 października do Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Po trawce za kółkiem »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie aw
Zaczęło się od niezapiętych pasów, a skończyło na areszcie śledczym. Okazało się, że kierowca posiadał i był po użyciu narkotyków.

Chóry na Rynku »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie aw
„Gaudeamus igitur” to pieśń, która jednoznacznie kojarzy się z inauguracją roku akademickiego. Z pompą 1 października uczciło 11 chórów – akademickich i licealnych.
Zdjęć: 3  

Maraton rowerowy »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie Red.
We Wrocławiu odbył się, zorganizowany pod hasłem „Z sercem dla serca”, maraton.
Zdjęć: 5  

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl