Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 20 informacji. Wszystkie poniżej.

Czerwoni na Księżu Małym »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie Marcin Torz
Dziesiątki żołnierzy Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich okupuje Księże Małe. Z załadowaną bronią pilnują bramy do ich odciętej od reszty świata bazy. Polacy mają tam wstęp wzbroniony.

Śmierć na izbie »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Marcin Torz
27-letni Robert Baka z Malczyc zginął na wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Trafił na nią, mimo że potwornie krwawił i mimo że miał aż 4 promile alkoholu we krwi. Prokuratura już prowadzi śledztwo z artykułu 155 kodeksu karnego (nieumyślne spowodowanie śmierci). Robert Baka zostawił żonę Katarzynę i małego synka Oskarka.

Brud i śmieci na przystanku »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie MW
Przystanek tramwajowy przy ul. Spółdzielczej na Biskupinie. Pusta wiata, mimo że na dworze upalnie i aż chciałoby się schronić w zacienionym miejscu.

Dopada strach i zmęczenie »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Być może w następnym sezonie we wrocławskim parku przygody ruszy największa atrakcja – przejazd na linie z Wyspy Opatowickiej na drugi brzeg Odry.

Trzeba go zamknąć! »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie MAT
Przy ulicy Olszewskiego jest podziemny schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Jest otwarty, z czego korzystają przede wszystkim żule.

Niewidoczne linie »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Marcin Torz
- Strach spacerować tędy z wózkiem - mówi Krystyna Kowalczyk, emerytka. – Nie wiadomo, która część chodnika jest dla pieszych, a która dla rowerzystów.

Wspomnienia wielkiej wody »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Maria Koźmińska
"To coś z wojny, te anormalne warunki życia, które tak nagle zaistniały. Bo na pewno łatwiej byłoby mi tę powódź przeżyć, gdyby nie wspomnienia wojny z dzieciństwa". Maria Koźmińska o powodzi tysiąclecia na Wielkiej Wyspie.

Pusta kasa muzeum »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Policyjni pirotechnicy odstrzelili zawiasy kasy pancernej znalezionej na wykopaliskach archeologicznych na placu Wolności. Niestety sejf był pusty.

Tramwaj zwany pożądaniem »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie Marcin Torz
Motornicza tramwaju nr 5 bezczelnie uciekała pasażerom. Dwa razy przyłapaliśmy ją na gorącym uczynku. Takie zachowanie jest karygodne i przynosi wstyd całej komunikacji miejskiej.

Nowy deptak w centrum »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie Magda Wieteska
Kuźnicza będzie nowym deptakiem we Wrocławiu. Właściwie - prawie deptakiem, bo ruch samochodowy z ulicy nie zniknie, tylko zostanie mocno ograniczony.

Wakacje na pergoli »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie Magda Wieteska
W ramach projektu „Pergola nam pięknieje” już 3 lata działa bezpłatna wypożyczalnia sprzętu i letnie kino pod chmurką. Teren przy Hali Ludowej to ulubione miejsce wielu wrocławian, a także zagranicznych turystów i przyjezdnych z pobliskich miejscowości.

Rowerzyści, idźcie prostować drogi! »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
Powstające we Wrocławiu drogi rowerowe to ciągle zwykłe buble. Sytuacji niestety nie zmieniło przyjęcie przed dwoma laty Standardów technicznych.

Nowy deptak w centrum »
Tekst opublikowany 2007-08-17, opracowanie (MW)
Kuźnicza będzie nowym deptakiem we Wrocławiu. Właściwie - prawie deptakiem, bo ruch samochodowy z ulicy nie zniknie, tylko zostanie mocno ograniczony.

Śmierć z wycieńczenia »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Magda Wieteska
Danuta S. i jej brat Marek S. spędzali wakacje na Krecie. 21 lipca wraz z przewodnikiem i grupą udali się na autokarową wycieczkę do wąwozu Samaria, oddalonego od hotelu o 170 km. Jednak do wąwozu nie weszli. Sześć dni błąkali się po skalistych górach, przekonani, że odnajdą przewodnika i resztę grupy. Pomoc nadeszła dopiero wtedy, gdy oboje już nie żyli.

O drogach we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Wojewoda Krzysztof Grzelczyk spotkał się z dyrektorem wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciechem Sozańskim. Rozmowy dotyczyły najważniejszych dla Dolnego Śląska i Wrocławia inwestycji, czyli A4 i AOW.

Zaostrzenia w więzieniu »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie RMF
Większa liczba funkcjonariuszy będzie nadzorować odwiedziny skazanych we wrocławskim zakładzie karnym, w którym podczas widzenia skazany udusił swoją konkubinę.

Szansa na nowe życie »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie Patrycja - Interia.pl
Wielu chorych, cierpiących, walczących o życie dzieci czeka, aby los się do nich uśmiechnął. Lecz nie zawsze los jest łaskawy nawet wobec dzieci.

Morderstwo opisał w książce »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie RMF FM
Wrocławski sąd nie wydał wyroku w sprawie pisarza oskarżonego o brutalne morderstwo kochanka byłej żony. Sąd zdecydował o powołaniu dodatkowych świadków i biegłego w dziedzinie telefonii komórkowej.

Srebro i złoto w modzie »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie MW
Pani Małgorzata Golińska „przygodę” z odzieżą używaną rozpoczęła pięć lat temu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu, gdzie mieścił się jej pierwszy sklep. Od trzech lat prowadzi lumpeks przy ul. Powstańców Śląskich.

Dziś 63 rocznica Powstania Warszawskiego »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (bach)
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00. Mimo wcześniejszych planów walki zbroje rozpoczęły się już przed "godziną W".

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu

OtoWroclaw.com © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl