Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Takich mieszkań szukają młodzi ludzie we Wrocławiu

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Otwarta kuchnia powoli odchodzi w zapomnienie. Ważna jest za to korzystna oferta i dobra lokalizacja. Młodzi ludzie doskonale wiedzą, jakie ma być ich wymarzone „M” i z determinacją go poszukują. Biorąc pod uwagę obecnie powstające mieszkania na sprzedaż, Wrocław zdecydowanie stawia na miejsca dobrze skomunikowane z centrum.
Takich mieszkań szukają młodzi ludzie we Wrocławiu

Mieszkania z programu MdM

Wkroczenie w dorosłość to czas, w którym niejeden decyduje się na zakup mieszkania. To dobra i pewna inwestycja. – Nasi klienci w wieku 18–35 lat stanowią znaczący procent kupujących, średnio między 30% a 40%. W tej grupie znajdują się zarówno single, jak i pary. Wielu z nich skorzystało z programu Mieszkanie dla Młodych – opowiada Tomasz Bednarek z biura sprzedaży wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Priorytetem jest dla nich zarówno cena, jak i lokalizacja. Ci, którzy zdecydowali się skorzystać z rządowego programu dopłat, wybierali mieszkania zlokalizowane nieco dalej od centrum, lecz wciąż z dobrym połączeniem z innymi dzielnicami. Jest to spowodowane ceną za metr kwadratowy mieszkania, która maleje wraz z oddaleniem od centrum.

Otwarta kuchnia już nie jest tak pożądana

Dla młodych ludzi ważny jest także układ mieszkania. Dziś klient jest świadomy swoich potrzeb. Wie też, że oferta na rynku nieruchomości jest naprawdę duża, dlatego nie ustaje w poszukiwaniach zbyt szybko. – Coraz częściej obserwujemy, że kupującym zależy na zamkniętej kuchni. To interesujące, bo wcale nie tak dawno panował trend na otwartą kuchnię – komentuje Bednarek. – Dostrzegamy również większą tendencję do kupowania mieszkania z myślą o aktualnych potrzebach niż o przyszłości.

Istotnie, dzisiaj sprzedaż mieszkania nie jest aż tak trudnym przedsięwzięciem w porównaniu z wcześniejszymi latami. Wielu ludzi jest gotowych zdecydować się na lokum z rynku wtórnego, a ceny nieruchomości są obecnie wyjątkowo korzystne. Nierzadko można natrafić na oferty wymiany mieszkań z dopłatą.

Z widokiem na panoramę miasta

– Młodzi ludzie często wybierają inwestycję Słoneczny Zakątek. We wszystkich naszych osiedlach mieszkalnych zdecydowanie chętniej decydują się na mieszkania na wyższych piętrach, choć zdarzają się i tacy klienci, którym zależy na posiadaniu ogródka. Wiele tu zależy od finansów – tłumaczy Tomasz Bednarek.

Dodaje, że w poszukiwaniu mieszkania z rynku pierwotnego niezwykle istotne jest dla nich bezpieczeństwo i pewność transakcji. Sprawdzony deweloper to jeden ze sposobów na uchronienie się przed niepowodzeniem. Osoby młode najchętniej wybierają inwestycje już gotowe, z prawomocnym pozwoleniem na użytkowanie. To gwarantuje im, że nic niepokojącego nie może się zdarzyć. Niektórzy jednak decydują się na zakup już wtedy, gdy budynek jest jeszcze w trakcie realizacji, a mieszkanie spełnia wymogi zarówno pod względem ceny, jak i lokalizacji.


otomedia.plo © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Środa 7 czerwca 2023
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl