Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Sukces młodych koszykarek z Wrocławia

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zespół MKS MOS Deichmann Ślęza wywalczył złoty medal mistrzostw Polski do lat 14 na turnieju, który odbył się w Gorzowie Wlkp. W finale podopieczne Mariana Czajkowskiego pokonały MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski różnicą dwóch punktów.

Wrocławianki w pełni zasłużenie zdobyły mistrzowski tytuł. W przekroju całego sezonu były zdecydowanie najlepsze w kraju i nie przegrały ani jednego meczu. Począwszy od eliminacji, przez turniej półfinałowy, a na finale kończąc.

W fazie grupowej zmagań w Gorzowie Wlkp. MKS MOS Deichmann Ślęza ograła miejscowy AZS PWSZ (66:51), Pałac Młodzieży Tarnów (53:49) oraz Tęczę Leszno (63:38). W półfinale wrocławianki nie dały szans zespołowi MUKS WSG Supravis Bydgoszcz (49:31).

Finałowa potyczka o złoty medal z ekipą z Sokołowa Podlaskiego była bardzo zacięta i wyrównana. Losy mistrzostwa Polski decydowały się na samym finiszu. Ostateczne MKS MOS Deichmann Ślęza wygrała 32:30.