Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Ślęza przegrała z Wisłą Can-Pack i będzie walczyć o brązowy medal

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Koszykarki Ślęzy przegrały na wyjeździe z Wisłą Can-Pack Kraków 44:70 w piątym meczu półfinału Tauron Basket Ligi Kobiet. Tym samym wrocławianki uległy w serii play-off aktualnym mistrzyniom Polski 2-3 i pozostaje im walka o brązowy medal z MKS-em Polkowice.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Ślęza przegrała z Wisłą Can-Pack i będzie walczyć o brązowy medal
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Ostatni i decydujący mecz tej serii okazał się najgorszy w wykonaniu Ślęzy. Jak dotąd rywalizacja wrocławsko-krakowska była niezwykle wyrównana. Nie dość, że każda z drużyn wygrała po dwa spotkania, to do tego zdobyła taką samą liczbę punktów

W niedzielę Wisła Can-Pack zaczęła od mocnego uderzenia w ataku. Już w pierwszej kwarcie „Biała Gwiazda” zdobyła aż 21 punktów. Ślęza słabo broniła, ale nie najgorzej radziła sobie w ofensywie. W efekcie tego po 10 minutach wrocławianki przegrywały tylko 16:21. Im dłużej jednak trwało to spotkanie, zarysowywała się coraz wyraźniejsza dominacja aktualnych mistrzyń Polski.

Druga kwarta była najgorsza w wykonaniu przyjezdnych. Zdobyły tylko siedem punktów, a Wisła odskoczyła na 17 (40:23 do przerwy). Miejscowe zdobywały kosze na wiele sposobów, a Ślęza miała olbrzymie problemy ze skutecznością.

Po zmianie stron wrocławianki na moment zeszły na 12 oczek straty, ale – jak się później okazało – na więcej nie było je stać. Wisła szybko wróciła do właściwego rytmu gry i jej przewaga znów zaczęła rosnąć. Ostatecznie krakowianki wygrały 70:44 i w finale zmierzą się z Artego Bydgoszcz.

Ślęzie pozostaje walka o brąz z MKS-em Polkowice. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz w sobotę (30 kwietnia) we Wrocławiu. Drugie spotkanie 4 maja w Polkowicach, ew. trzecie 6 maja, ponownie we Wrocławiu.

Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław 70:44 (21:16, 19:7, 12:9, 18:12)

Wisła Can-Pack: Yvonne Turner 20 (2), Justyna Żurowska-Cegielska 14, Laura Nicholls 10 (1), Cristina Ouvina 10 (1), Denesha Stallworth 9, Magdalena Ziętara 7, Agnieszka Szott-Hejmej, Karolina Wilk.

Ślęza: Katarzyna Krężel 10, Agnieszka Śnieżek 10 (2), Chay Shegog 9, Sharnee Zoll 7, Agnieszka Kaczmarczyk 3 (1), Marissa Kastanek 3, Egle Sulciute 2, Magdalena Leciejewska.

Stan rywalizacji: 3-2 dla Wisły Can-Pack, która awansował do finału.

Po meczu powiedzieli:

Algirdas Paulauskas (trener Ślęzy Wrocław): - Byliśmy dziś cieniem samych siebie. Wisła zagrała bardzo dobre zawody, zarówno w obronie, jak i w ataku. Nam natomiast nic nie wychodziło. Taki dzień… Te dwie drużyny stworzyły dobrą „imprezę”. Było pięć meczów, to dobra promocja żeńskiej koszykówki. Za dziś musimy przeprosić kibiców, bo przejechali niemała drogę i byli pełni nadziei na dobry wynik.

Katarzyna Krężel (zawodniczka Ślęzy Wrocław): - To nie był nasz dzień. Wiadomo było, że ta konfrontacja wyłoni drużynę, która awansuje do finału. Nie ukrywam, że miałyśmy na to smaka po wygraniu dwóch meczów z Wisłą. Ktoś musiał jednak przegrać i niestety byliśmy to my. Miałyśmy bardzo słabą skuteczność w rzutach z gry i to na pewno wpłynęło na naszą porażkę. Dziękuję kibicom, że przyjechali do Krakowa i byli dla nas wsparciem. Obiecuję, że w meczach z Polkowicami zostawimy serce na boisku i będziemy walczyć o medal.