Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Efektowne zwycięstwo koszykarek Ślęzy

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W meczu 21. Kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy rozgromiły na własnym parkiecie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 78:47. Wobec porażki MKS-u Polkowice z MKK Siedlce wrocławianki powróciły na trzecie miejsce w tabeli.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Efektowne zwycięstwo koszykarek Ślęzy
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Do zakończenia sezonu zasadniczego ekstraklasy pozostała już tylko jedna kolejka.

W meczu z KSSSE AZS-em PWSZ Ślęza była faworytem i ze swojej roli wywiązała się znakomicie. Po pierwszej kwarcie wrocławianki prowadziły już 20:6, a połowę punktów dla miejscowych zdobyła Sharnee Zoll. Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Algirdasa Paulauskasa trzymać Amerykankę na ławce rezerwowych w drugiej części spotkania, by oszczędzać jej siły. Mimo to przewaga Ślęzy stale rosła. W drugich 10 minutach świetnie spisywała się Katarzyna Krężel, która tym razem rozpoczęła mecz na ławce rezerwowych. Skrzydłowa Ślęzy zdobyła w drugiej kwarcie aż 14 punktów, a wrocławianki prowadziły na półmetku 39:18.

Po trzeciej kwarcie ich przewaga była jeszcze większa (58:29). Losy meczu były w zasadzie rozstrzygnięte. Jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa Ślęzy. Ostatecznie skończyło się na wyniku 78:47. Wygrana wrocławianek jest okazała, choć – co ciekawe – przegrały one walkę pod tablicami (36:42). Gorzowianki aż 19 razy zbierały piłkę na atakowanym koszu. Pozostałe statystyki przemawiają jednak zdecydowanie za podopiecznymi Algirdasa Paulauskasa. Za dwa trafiały ze skutecznością 64 proc., z kolei gorzowianki zaledwie 29 proc..

Ślęzę czeka jeszcze jeden mecz w sezonie zasadniczym TBLK. W sobotę (godz. 18:00) wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z JAS-FBG Zagłębiem.

Ślęza Wrocław – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 78:47 (20:6, 19:12, 19:11, 20:18)

Ślęza: Katarzyna Krężel 25 (2), Sharnee Zoll 14, Chay Shegog 10, Sandra Linkeviciene 7, Egle Sulciute 7 (1), Agnieszka Kaczmarczyk 4, Marissa Kastanek 4 (1), Agnieszka Śnieżek 4, Zuzanna Sklepowicz 3 (1), Magdalena Leciejewska, Dorota Mistygacz.

KSSSE AZS PWSZ: Kelley Cain 13, Angel Goodrich 12 (1), Daria Stelmach 8 (2), Magdalena Szajtauer 4, Katarzyna Jaworska 3, Katarzyna Dźwigalska 2, Monika Naczk 2, Cassandra Brown 2, Beata Jaworska 1, Klaudia Czarnodolska.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Maciejewski (trener KSSSE AZS-u PWSZ): - Z przebiegu meczu to było niezagrożone zwycięstwo Ślęzy. Zespół z Wrocławia grał bardzo dobrze, szybko, zdecydowanie. Wszystkie atuty były dziś po stronie Ślęzy. To nie jest nasz poziom. Podobny wynik i podobna gra były w pierwszym meczu w Gorzowie. Musimy koncentrować się na najważniejszych meczach, które na nas czekają. Myślę, że przystąpimy do nich mocniejsi psychicznie. Dzisiaj widziałem po dziewczynach, że ochota do grania szybko im wyszła z głowy.

Trzeba szukać pozytywów, a takim na pewno jest Daria (Stelmach – dop. red.), która grała odważnie, nie waliła głową w mur. Kiedy jest pozycja, trzeba podjąć decyzję i oddać rzut. To mi się podoba, a jak dobrą decyzję podejmuje młoda zawodnicza, to cieszę jeszcze bardziej.

Daria Stelmach (zawodniczka KSSSE AZS-u PWSZ): - Byłyśmy nastawione na bardzo ciężki mecz. Dziewczyny z Wrocławia walczyły o każdy kawałek parkietu. My natomiast zaprezentowałyśmy się słabo w obronie, co skutkowało tym, że traciłyśmy łatwe punkty z kontrataku. W ataku nie było skuteczności. Mimo porażki trzeba myśleć pozytywnie o najbliższych mecze i na nich się koncentrować.

Algirdas Paulauskas (trener Ślęzy Wrocław): - Mecz bez historii. Nasz zespół jest bardziej doświadczony, wykonał swoją pracą. Cieszy mnie skuteczność, ale tyle piłek, co zespół z Gorzowa zebrał pod naszym koszem, to wystarczy na trzy mecze. Mamy nad czym pracować. Zespół AZS-u miał dużą wolę walki, bo te piłki na tablicach nie wpadały im do rąk same.

Agnieszka Kaczmarczyk (zawodniczka Ślęzy Wrocław): - Cieszę się, że udało nam się odbudować po tym ostatnim meczu w Bydgoszczy. Wyszłyśmy bardzo skoncentrowane i tę koncentrację utrzymaliśmy przez cały mecz. Cieszy mnie zwłaszcza postawa w obronie. Teraz trzeba się przygotowywać się do play-offów.