Podsumowanie 11. tygodnia ligi Spartan Cup

Poniedziałek. Politechnika niespodziewanie uległa Alpinie Floor Team 1:3. Alpina od początku pokazała, że mają jeszcze o co walczyć (chcą uniknąć spadku) i nawiązała równorzędną walkę z mistrzami XI edycji.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Podsumowanie 11. tygodnia ligi Spartan Cup

W drugim meczu Portugalia dzielnie walczyła z FC Albatrosem, ale goście mieli w swoim składzie Piotra Dubiela, który zagrał fenomenalne spotkanie, zdobył dwie bramki oraz zaliczył asystę przy trzecim trafieniu i Albatros wygrał 3:1. Mateco Huby rozgromiło WSB aż 9:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Piotr Bentkowski, który zdobył dwie bramki. . Natomiast Mateco po tym zwycięstwie jest już niemal pewne mistrzostwa, w ostatnim spotkaniu będzie się mierzyć z IS Group. W I lidze. Primavera zremisowała z Elko BIS 3:3, zdecydowanie wyróżniającą się postacią był zawodnik gości - Dawid Obstój – który zdobył dwie bramki oraz zaliczył asystę. W ostatnim tego dnia meczu Breslauer SC 08 przegrał 1:4 z FC Oranje.

Wtorek

Zawodnicy Tyrtum Pyrtum na pół godziny przed spotkaniem poinformowali, że jednak nie pojawią się na boisku, w związku z czym 3 pkt trafiły na konto The Crazy Gang. W hitowym spotkaniu I ligi Anonymous uległ Olimpii Sępolno aż 1:5.. Na koniec dnia AC Polanka przegrała z Mercaderią 0:1. Bramkę na wagę 3 pkt zdobył Daniel Przystojko. Dla gości jest to bardzo ważne zwycięstwo, dzięki któremu opuścili strefę spadkową i wciąż mają szansę utrzymać się nawet bez gry meczu barażowego.

Środa

W pierwszym meczu Hard Balls United przegrał 1:6 z Millenium AWTES.. Był to jedyny mecz ligowy, kolejne to już półfinały pucharu ligi. W pierwszym z nich Mateco Huby wygrało 3:1 z FC Albatrosem. Spotkanie niezwykle zacięte, w pierwszej połowie lepiej zaprezentowali się goście, ale nie potrafili tej przewagi udokumentować bramkami. Po zmianie stron bramkę zdobył Zarówny i do 36 minuty utrzymywał się wynik 1:0, ale znowu Zarówny wygrał starcie z bramkarzem rywali i podwyższył wynik, minutę później Albatros odpowiedział bramką z rzutu karnego, ale znowu minęło niecałe 60s i trzecią bramkę zdobywa Grzegorz Zarówny, a w efekcie Mateco przechodzi do Finału. W drugim półfinale Fidasz pokonał 8:4 WSB. Początek był dramatyczny dla gości, po 4 minutach Fidasz, a konkretnie Marcin Michalkiewicz, strzelił 3 bramki, w 11 minucie było już 4:0. WSB na szczęście trochę ożywiło spotkanie, Damian Mikołajczyk wykorzystywał kolejne sytuacje i w 22 minucie było już nawet 5:4. Fidasz jednak bezwzględnie dalej wykorzystywał słabości obrony WSB i mecz zakończył się wygrana 8:4, i to Fidasz zagra w finale z Mateco Huby. Mecz finałowy będzie 4 grudnia o godzinie 20:20.

Czwartek

Fidasz, dzięki dobrej grze w pucharze, zmuszony był do gry dzień po dniu, tym razem wygrał 4:1 ze Złodziejówką. Mecz dość wyrównany i Złodziejówka przez dłuższy czas miała szansę na remis, ale Marcin Michalkiewicz pod koniec spotkania zdobył dwie bramki i rozwiał marzenia gości. W drugim meczu Okręgowa Rada Adwokacka wygrała 2:0 z Portugalią, mecz drużyn na podobnym poziomie, Portugalia zagrała nawet lepiej niż zwykle, ale dalej zostaje na ostatnim miejscu w tabeli. ORA dzięki zwycięstwu znajduje się ponad strefą barażową. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Bartosz Jaśkowiak, który zdobył bramkę oraz zaliczył asystę przy trafieniu Łukasza Bożka. Trzeci mecz ze względu na brak zawodników MGM Systems nie odbył się i Wolves Wrocław otrzymali 3 pkt.

Piątek

Mercaderia przegrała 2:3 z Alpiną Floor Team. To gospodarze otworzyli wynik spotkania, w 7 minucie bramkę zdobył Daniel Przystojko, ale ten mecz okazał się popisem umiejętności Łukasza Majchrowicza, który zdobył bramki w 14 i 15 minucie, a w 17 asystował przy bramce Tomasza Sitki. Dzięki zwycięstwu Alpina ma 4 pkt przewagi nad strefą barażową i jest pewna utrzymania. Mercaderia w ostatnim meczu będzie walczyć o byt w ekstraklasie z Okręgową Radą Adwokacką. W 1. lidze Primavera wygrywała do połowy 2:0 z The Crazy Gang, ale po zmianie stron goście wzięli się do odrabiania strat i dzięki bramkom Beniamina i Szczepana Kusia zdołali uratować punkt i mają jeszcze niewielkie szanse na awans bezpośredni – muszą wygrać pozostałe mecze i liczyć na porażkę FC Oranje. W trzecim spotkaniu AC Polanka postawiła ciężkie warunki czwartej drużynie ekstraklasy – Kruczkom. Goście razili nieskutecznością, ale po bramkarch Kopcia, Karczewskiego i Skowronka wygrali 3:2 i w ostatnim meczu będą bronić trzeciej lokaty w meczu z WSB. AC Polanka pozostaje na 13 pozycji i w ostatnim meczu musi wygrać z ostatnim zespołem ligi i liczyć na porażkę przynajmniej jednego zespołu ze strefy barażowej. Na koniec tygodnia IS Group sensacyjnie rozgromiło Politechnikę 7:0. Bramki zdobywali: Tomala (3), Leja (2), Kazanecki i Drożdż. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Dominik Leja, który poza bramkami zanotował również dwie asysty. ISG ma 3 pkt przewagi nad strefą barażową i raczej nie będą zmuszeni do gry w barażu.

Klasyfikacja strzelców (w nawiasie bramki strzelone w tym tygodniu).