Podsumowanie 10. tygodnia ligi Spartan Cup

W poniedziałek, jako pierwsi, trzy punkty zdobyli zawodnicy Hard Balls United i to w dodatku bez gry, gdyż ich przeciwnik nie zebrał wymaganej regulaminem liczby zawodników (min 6). W najciekawszym wydarzeniu dnia, a wg naszych zapowiedzi - całego tygodnia, Fidasz pokonał 4:1 FC Albatros.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Podsumowanie 10. tygodnia ligi Spartan Cup

O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała przed wszystkim pierwsza połowa gdzie padły 3 z 4 bramek. FC Albatros odpowiedział dopiero w ostatniej minucie gdy Kiepał strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Sporo emocji mieliśmy w meczu Anonymous – Primavera, gospodarze po ciężkim meczu wygrali 3:2, a najlepszym zawodnikiem wybrany został Robert Latawiec, który strzelił dwie pierwsze bramki dla gospodarzy. Anonymous dzięki zwycięstwu objął prowadzenie w 1. lidze. AC Polanka zremisowała 3:3 z Politechniką. Mecz dość niezwykły, gdy tylko jedna z drużyn wychodziła na prowadzenie, przeciwnik w odstępie nie większym niż 120s doprowadzał do remisu. Najlepszym zawodnikiem został Michał Rabel, który zdobył wszystkie bramki dla AC Polanki. Na koniec dnia Breslauer SC 08 pokonał Fairpay 2:1, mecz w pierwszej połowie dość jednostronny, goście dopiero po strzelonym karnym w 25 minucie zaczęli częściej atakować licząc przynajmniej na 1 pkt, jednak Breslauer utrzymał zwycięstwo i ciągle liczy się w walce o mistrzostwo 1. ligi

We wtorek WSB pewnie wygrało z Portugalią 5:0. Każdą bramkę dla gospodarzy zdobywał inny zawodnik - Świszcz, Wanzek, Mikołajczyk, Walkiewicz, Nowakowski. WSB po zwycięstwie dalej utrzymuje się w czołowej trójce ligi i wciąż ma szansę na mistrzostwo. Portugalia bez zmian na ostatnim miejscu. Mercadiera, grająca bez jednego zawodnika przez całe spotkanie, przegrała 3:5 z IS Group, najlepszy zawodnik Rafał Tomala zdobył dwie bramki i zanotował dwie asysty. Dzięki zwycięstwu ISG uciekło ze strefy spadkowej zostawiając Mercaderię na 13 pozycji. Na koniec wtorkowych zmagań Tyrtum Pyrtum niespodziewanie pokonało Olimpię Sępolno. Do połowy to goście prowadzili jedną bramką, ale w 29 minucie Jakub Wyszywacz potężnym uderzeniem z ponad 20 metrów zdobył bramkę i dał znak do ataku. Gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki, a dzięki zwycięstwu wciąż mają jeszcze szanse by dostać się do strefy barażowej.

Środa. Primavera podejmowała Tyrtum Pyrtum, w 22 minucie goście wygrywali już trzema bramkami i wyglądało, że już nic ciekawego się nie wydarzy. W 28 minucie Primavera zdobyła bramkę kontaktową, chwilę później kontuzji doznaje zawodnik gości, a ze względu na brak rezerwowych staje na bramce. Gospodarze wykorzystują okazję i strzelają kolejne dwie bramki, a w ostatnich sekundach trafiają na 4:3 i zdobywają komplet punktów. Zawodnikiem meczu Marcin Drobnikowski, który strzelił dla gospodarzy 3 gole. Okręgowa Rada Adwokacka postawiła ciężkie warunki Kruczkom, do przerwy było 1:1 ale błąd obrony ORY w drugiej połowie wykorzystał niezawodny Szymon Kopeć i zapewnił Kruczkom 3 pkt. Mateco Huby nie dało szans Złodziejówce i wygrało 4:1, zawodnikiem meczu został Konrad Hajdamowicz, który strzelił bramkę już w 1 minucie, a także zaliczył asystę przy drugim trafieniu. Mateco po wygranej zostaje na fotelu lidera z 2 pkt przewagi nad Fidaszem. Breslauer SC 08 wygrał 3:1 z Wolves Wrocław, mecz ten był popisem Damiana Duszy, który zdobył wszystkie trzy bramki dla swojego zespołu.

W czwartek już na samym początku byliśmy świadkami sensacyjnego zwycięstwa Elektrotimu z FC Albatros i to aż 3:0. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Marcin Jakiel, z którym wyraźnie nie radzili sobie obrońcy gości. Elko BIS nie zebrał składu i MGM System wygrało swój pierwszy mecz w sezonie, jednak żeby wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli, MGM musiałoby wygrać w ostatnim meczu z Wolves Wrocław i jeszcze liczyć na porażkę HBU w meczu z Millenium. W trzecim meczu Anonymous zremisował z The Crazy Gang 3:3 i choć przed meczem pewnie oczekiwali więcej, to mogą się cieszyć z tego jednego punktu, bo do przerwy ich sytuacja wyglądała fatalnie – przegrywali 0:3. Po zmianie stron jednak wykorzystali dwa stałe fragmenty (rzut karny i rzut wolny), a w 35 minucie remis uratował Łukasz Szczepanik. Zawodnikiem meczu Szczepan Kuś z The Crazy Gang, który zdobył dwie pierwsze bramki oraz asystował przy bramce Tomasza Trebendy.

W piątek Millenium wygrało z Fairpay 4:2 Duży udział w zwycięstwie gospodarzy miał Najlepszy Zawodnik 1. ligi ubiegłego tygodnia – Krzystof Lizak, który zdobył dwie bramki oraz asystował przy pierwszej bramce. Elko BIS, które do przerwy remisowało z Olimpią Sępolno 2:2, w drugiej połowie oddało inicjatywę gościom i ostatecznie uległo Olimpii aż 3:8. Najlepszym zawodnikiem był Michał Furmanek, który zdobył 3 bramki, a także asystował przy jednej z bramek. W trzecim meczu WSB pokonało IS Group 5:1, cztery bramki dla gospodarzy zdobył Damian Mikołajczyk. WSB dzięki zwycięstwu ciągle ma szansę na mistrzostwo choć będzie to niesamowicie trudne, muszą przed wszystkim wygrać z Mateco Huby, ale nawet jeśli to się uda muszą też strzelić w ostatnich dwóch meczach o 8 bramek więcej niż Fidasz (przy założeniu, że oba zespoły zdobędą komplet punktów do końca sezonu)*. Na koniec tygodnia Elektrotim, który dzień wcześniej pokonał FC Albatros, tym razem musiał uznać wyższość Kruczków. Co prawda to właśnie gospodarze w 6 minucie po strzale Maciejewskiego objęli prowadzenie, ale Kruczki szybko się otrząsnęły i do przerwy wygrywali już 2:1. Po zmianie stron Kruczki strzeliły jeszcze dwie bramki, a Elektrotim odpowiedział jednym trafieniem już na sam koniec spotkania. Najlepszym zawodnikiem został tradycyjnie Szymon Kopeć, który strzelił dwie bramki.

*wg regulaminu:

6. O kolejności w tabeli decydują:

a. większą liczba zdobytych punktów

b. wynik bezpośredniego spotkania między drużynami (w przypadku trzech lub więcej drużyn „mała tabela” uwzględniająca wynik bezpośrednich spotkań)