Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Ślęza Wrocław szóstą drużyną mistrzostw Polski

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Koszykarki MOS-u Ślęzy Wrocław przegrały z Basketem 25 Bydgoszcz 46:72 w meczu o piąte miejsce turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 22.

Faworytem spotkania był miejscowy zespół, organizator zmagań najlepszych drużyn w kraju. Po dziesięciu minutach Basket 25 prowadził już 24:10, ale wrocławianki dzielnie walczyły w dalszej fazie spotkania. W drugiej kwarcie poprawiły obronę i pozwoliły rywalkom zdobyć tylko 14 punktów.

- Nawet wysoko przegrywając, nasze dziewczyny momentami pokazywały bardzo dobrą koszykówkę – mówi trener MOS-u Ślęzy Ingrida Ryng.

Najsłabsza w wykonaniu wrocławianek był trzecia kwarta. Po niej już było jasne, że zwycięstwo padnie łupem bydgoszczanek. Pewnym usprawiedliwieniem porażki MOS-u Ślęzy mogą być problemy zdrowotne. Anna Matras podkręciła staw skokowy, a Zuzanna Sklepowicz rozchorowała się i na do gry przystąpiła niemal prosto z łóżka.

- Basket Bydgoszcz gra szybką i agresywną koszykówkę. Mają zawodniczki, które mogą grać w ekstraklasie. To był czwarty mecz w ciągu czterech dni.

Widać było, że nasze dziewczyny były już zmęczone – mówi trener Ryng.

Mimo porażki w ostatnim meczu występ MOS-u Ślęzy na turnieju w Bydgoszczy był udany. Szóste miejsce w rywalizacji najlepszych drużyn w Polsce do lat22 to sukces młodych wrocławianek.

- Jestem zadowolona z gry dziewczyn. Zagraliśmy dwa bardzo dobre, wygrane mecze: z MUKS-em Poznań i UKS-em Aleksandrów Łódzki. Pod kątem szkoleniowym to był dla nas bardzo udany turniej. Widzę postępy w grze zespołu – kończy Ryng.