Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Udany rewanż koszykarek Ślęzy Wrocław

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W meczu 14. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 76:74. Ty m samym podopieczne Radosława Czerniaka zrewanżowały się łodziankom za porażkę we Wrocławiu.

W składzie Ślęzy znalazła się pozyskana w tym tygodniu Chineze Nwagbo. Na początku meczu po punktach Pauliny Pawlak, Jhasmin Player i Joanny Czarneckiej wrocławianki szybko wyszły na prowadzenie 6:0 i przez pierwszą część pierwszej kwarty kontrolowały przebieg gry. Niestety na nieco ponad 3,5 minuty przed jej końcem po celnym rzucie z wyskoku Pawlak coś zacięło się w grze ekipy trenera Radosława Czerniaka, co szybko wykorzystały rywalki i dzięki bardzo dobrej postawie w tym fragmencie gry Roksany Schmidt i amerykanki Sarah Booth (10 punktów i 5 zbiórek) wygrały pierwsze dziesięć minut 28:22.

Druga kwarta podobnie jak pierwsza dobrze rozpoczęła się dla Ślęzy. Po czterech punktach Player i trafieniu Doroty Mistygacz, wrocławianki doprowadziły szybko do remisu 28:28, a na nieco ponad cztery minuty do zakończenia pierwszej połowy po kolejnym, tym razem trzypunktowym rzucie tejże zawodniczki ponownie wróciły na prowadzenie, tym razem 40-38. Były to jednak ostatnie punkty w tej części gry, a że przeciwnik zdobył ich pięć, do przerwy prowadziły 43-40.

Tuż po zmianie stron miejscowej publiczności celnym rzutem za 2 punkty przypomniała o sobie była koszykarka Widzewa, a obecnie wrocławskiej Ślęzy Barbara Głocka. W następnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a trzecia ćwiartka zakończyła się wynikiem 57:55.

Przez moment w połowie ostatniej części gry, kiedy po skutecznej akcji Nwagbo wrocławianki wygrywały już 8 punktami (65:57) wydawało się goście odjadą rywalkom. Niedługo potem za piąty faul spadła jednak nowa środkowa Ślęzy, a to zdekoncentrowało naszą drużynę, przez co łodzianki znów dogoniły wynik. Zapowiadało to wielkie emocje w samej końcówce. I takowe były.

Spotkanie na korzyść wrocławianek rozstrzygnęła celnym rzutem za dwa punkty tuż przed końcową syreną nie kto inny jak... Adrianne Ross. Zawodniczka, która jeszcze nie tak dawno zakładała koszulkę Widzewa zapewniła tym samym naszej ekipie bardzo cenną wygraną.

Radosław Czerniak, trener Ślęzy Wrocław: „To był bardzo trudny dla nas pojedynek, który przez praktycznie cały czas toczył się na styku. Raz w czwartej kwarcie udało nam się odskoczyć na kilka punktów, ale chwilę potem za 5 fauli spadła Nwagbo i to nieco nas zdekoncentrowało. Wykorzystały to przeciwniczki, które niedługo potem dogoniły nas. Wydaje mi się, że brakuje nam jeszcze trochę zgrania z nowymi zawodniczkami. Musimy nad tym pracować, a na pewno zaprocentuje to jeszcze lepszą naszą grą.”

Jhasmin Player, koszykarka Ślęzy Wrocław: „Dzisiaj bardzo dobrze zakończyliśmy to spotkanie, które było meczem walki. Jestem bardzo podekscytowana, że przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na pewno mamy jeszcze trochę elementów do poprawy w swojej grze, ale cieszę się, że walczyłyśmy do samego końca, co dało nam wygraną.”

Widzew Łódź – Ślęza Wrocław 74:76 (28:22, 15:18, 12:17, 19:19)

Widzew: Boothe (18), Schmidt (13), Okoye (11), Kenig (10), Bilotserkvitska (8), Niedzielska (8) Rodriguez (6)

Ślęza: Player (22), Pawlak (13), Nwagbo (10), Ross (9), Mistygacz (8), Czarnecka (8), Głocka (4), Śnieżek (2)