Ślęza Wrocław rozpoczyna 2014 rok

Koszykarki Ślęzy Wrocław po powrocie do ligowych zmagań po świątecznej przerwie, pokonały na wyjeździe JAS-FBG Sosnowiec 64:59.

Znakomite zawody rozegrała Kinga Bandyk (19 punktów i 14 zbiórek). Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej, Ślęza Wrocław pozostanie liderem grupy B 1 Ligi Koszykówki Kobiet. Już w środę 8 stycznia Ślęza podejmie UKS Basket Aleksandrów Łódzki, który wygrał u siebie z faworyzowaną Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

„Cieszę się, że wygrałyśmy to spotkanie, choć było ciężko bo mocno trenujemy. Pokazałyśmy charakter w obronie i to był klucz do zwycięstwa, bo w drugiej połowie miałyśmy słabą skuteczność” – skomentowała mecz Monika Jasnowska, zawodniczka Ślęzy Wrocław.

„Dziewczyny są od kilku dni w ciężkim treningu i to było widać na boisku. Zagraliśmy dziś poprawnie w obronie. Jechaliśmy do Sosnowca po zwycięstwo i cieszę się, że udało nam się ten cel zrealizować” – powiedział po meczu Radosław Czerniak, trener koszykarek Ślęzy Wrocław.

JAS FBG Sosnowiec – Ślęza Wrocław 59:64 (9:26, 20:18, 16:8, 14:12)

JAS FBG: Deko (18), Kaczor (11), Dąbkowska (11), Stawowska (8), Szelewicka (8), Kosałka (3), Jaworska (0), Piędel (0), Hajduk (0)

Ślęza: Bandyk (19), Śnieżek (12), Kuras (10), Łata (8), Czarnecka (6), Winnicka (3), Jasnowska (3), Zuchora (3), Pelc (0), Czmochowska (0), Stachnik (0)

Następny mecz, Ślęza rozegra 8 stycznia (środa). Do Wrocławia przyjedzie UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Wszystkich serdecznie zapraszamy do hali sportowej przy ulicy Wojciecha

z Brudzewa 12a we Wrocławiu. Początek spotkania o 17:30. Wstęp wolny.