Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Tramwaj i autobus na własność?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Chcesz mieć tramwaj bądź autobus tylko dla siebie, albo swoich znajomych? Nie ma problemu. Jeszcze niewiele osób we Wrocławiu o tym wie, ale MPK prowadzi wynajem swoich pojazdów. - To pomysł na najbardziej oryginalną imprezę w mieście – zachwala Krzysztof, student politechniki.
Tramwaj i autobus na własność?
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Tramwaj i autobus na własność?
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Tramwaj i autobus na własność?
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Tramwaj i autobus na własność?
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

- Od dawna myślałem sobie, że świetnie by było jechać tramwajem, który nie zatrzymuje się na przystankach, w środku sami znajomi, nie trzeba kasować biletów, po prostu jedziesz jak własnym wozem, tyle że po szynach – opowiada Krzysztof, student politechniki. - Okazało się, że nie jest to problem. Planowaliśmy imprezę, która była dwuczęściowa. Zaczynała się na Partynicach, tam w pierwszej połowie dnia zebrało się kilkadziesiąt osób. Potem mieliśmy zamiar całą grupą przenieść się na Wyspę Opatowicką. Policzyliśmy i okazało się, że wygodniej i taniej będzie zrzucić się na wynajęcie tramwaju i zorganizowanie wesołego przejazdu. To było naprawdę świetna zabawa, machaliśmy ludziom na przystankach, którzy zdziwieni patrzyli na nas jak na wycieczkę z Afryki.

Tramwaj zwany pożądaniem

Wynajem autobusów i tramwajów staje się we Wrocławiu coraz bardziej modny. Narazie korzystają z tej formy transportu w głównej mierze studenci. Ostatnio zorganizowali przejazd "Tramwajem zwanym pożądaniem".

- To pomysł na świetną zabawę, a dla nas kolejny sposób na wygenerowanie funduszy przeznaczanych na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa - mówi Agnieszka Korzeniowska z biura prasowego wrocławskiego MPK. - Zarabiamy w tej chwili na dwa sposoby – udostępniając powierzchnie reklamowe na naszych pojazdach oraz wynajmując tramwaje, autobusy i busy. Pieniądze przeznaczamy na polepszenie funkcjonowania MPK. Można więc powiedzieć, że każdy kto wynajmuje u nas pojazdy, wspiera transport zbiorowy w naszym mieście.

Oprócz możliwości wynajęcia autobusów bądź tramwajów, wrocławskie MPK oferuje również wynajem komfortowych busów.

- To bardzo wygodne pojazdy, przystosowane również dla osób niepełnosprawnych – dodaje Agnieszka Korzeniowska. - Posiadają klimatyzację oraz windy i podjazdy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.


RWo © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości we Wrocławiu