Szybkie zwycięstwo rugbistów

Wysokie zwycięstwo, bo aż 68 - 10 odnieśli wrocławscy rugbiści w sobotnim meczu sparingowym przeciwko drużynie Barbarians.

Wrocławianie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, zdobywając punkty już w pierwszej akcji meczu. Po świetnej grze nowego nabytku wrocławian - wielokrotnego reprezentanta Polski - Marcina Grzesiaka, pierwsza połowa okazała się zupełną dominacja drużyny "żółto-czarnych" zakończoną wynikiem 41-5 dla gospodarzy.

W drugiej połowie trener Dariusz Święs zdecydował na sprawdzenie nowych zawodników z tegorocznego naboru. Kilku z nich pokazało się z dobrej strony, przyczyniając się do dalszej solidnej gry całego zespołu. Mecz zakończył się wynikiem 68-10 dla wrocławian, ukazując tym samym spory potencjał drzemiący w zawodnikach ze stolicy Dolnego Śląska. MVP meczu został wspomniany wcześniej Marcin Grzesiak.

Mecz był doskonałym sprawdzianem dla "żółto-czarnych", którzy dopiero aspirują do występów w lidze 15-stek. Warto również zwrócić uwagę na występ pierwszej wrocławskiej rugbistki Tanji Schmitz, która stała się prekursorką do stworzenia żeńskiej sekcji rugby we Wrocławiu. Kolejne mecze sparingowe "żółto-czarni" rozegrają na wiosnę.