Śląsk wygrywa z Lechem i jest liderem

Śląsk Wrocław lepszy w meczu na szczycie! Wrocławianie pokonali na własnym stadionie poznańskiego Lecha 3:1 i przynajmniej do poniedziałku będą liderem T-Mobile Ekstraklasy! Gole dla WKS-u strzelili Piotr Celeban, Łukasz Madej i Cristian Diaz.

Spotkanie to zapowiadane było jako hit 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Jak na szlagier przystało, na trybunach stadionu przy ulicy Oporowskiej pojawił się komplet publiczności. Przed tym starciem Lech Poznań i Śląsk Wrocław zajmowały odpowiednio drugie i trzecie miejsce w ligowej tabeli, zatem był to mecz "o sześć punktów".

Na początku meczu gra toczyła się głównie w środku pola, obie drużyny wzajemnie się "badały", choć to Śląsk zaczął osiągać optyczną przewagę. W 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiana Mili bliski zdobycia gola był Rok Elsner, ale jego uderzenie głową Krzysztof Komorowski obronił z największym trudem. Chwilę potem wicemistrzowie Polski mogli cieszyć się z prowadzenia. Tadeusz Socha zagrał na lewe skrzydło do Mili, ten dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Piotr Celeban, który wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki. Śląsk prowadził z Lechem 1:0!

Niedługo później, bo w 16. minucie Lech miał wyśmienitą sytuację do wyrównania stanu meczu. Artiom Rudnev po podaniu Semira Stilicia znalazł się w sytuacji sam na sam z Marianem Kelemenem, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Poznaniacy stworzyli sobie w pierwszej połowie parę niezłych okazji, ale albo lepszy okazywał się golkiper Śląska albo strzały minimalnie okazywały się niecelne (vide uderzenie Rudneva z końcówki pierwszej połowy).

Niemniej podopieczni Oresta Lenczyka również atakowali i stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. W 38. minucie Dariusz Pietrasiak z rzutu wolnego pod własną bramką zagrał do Waldemara Soboty, ten odegrał piłkę przed pole karne do wbiegającego Łukasza Madeja. Pomocnik płaskim strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Kotorowskiego. Wrocławianie wygrywali już 2:0! Do przerwy taki stan rzeczy nie uległ zmianie i po 45 minutach gospodarze prowadzili jak najbardziej zasłużenie.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gra wciąż toczyła się głównie w środku pola z niewielką przewagą Śląska. Lech starał się przedrzeć pod bramkę Kelemena, ale obrońcy WKS-u stanowili zaporę nie do przejścia. Najlepszą okazję do zdobycia kontaktowego gola miał Rafał Murawski. Po jego strzale w 57. minucie Marian Kelemen sparował piłkę na poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund później wrocławianie mogli zdobyć 3 gola, ale główkujący Johan Voskamp pomylił się o centymetry.

W 67. minucie holenderskiego snajpera zmienił Cristian Diaz i jak się kilka chwil później okazało, była to bardzo dobra zmiana. Argentyńczyk bowiem w 73. minucie strzelił trzeciego gola dla WKS-u. Ogromny błąd popełnił bramkarz Lecha, Krzysztof Kotorowski, który wyszedł za pole karne chcąc wybić piłkę, jednak zrobił to tak niefortunnie, że przechwycił ją właśnie Diaz. Napastnik lobem z kilkudziesięciu metrów pokonał bramkarza Kolejorza po raz trzeci.

Lech nie składał jednak broni, a nawet przeciwnie. Z upływem czasu ataki przyjezdnych się wzmagały, aż w 81. minucie dopięli swego. Po zagraniu z prawego skrzydła Marian Kelemen nie złapał pewnie piłki, a wykorzystał to snajper Kolejorza, Artiom Rudnev, który mocnym strzałem zdobył bramkę.

Jak się potem okazało, szczęśliwie dla wrocławian, było to jedynie honorowe trafienie dla Lecha. Ostatecznie podopieczni Oresta Lenczyka pewnie zwyciężyli rywali z Poznania 3:1 i przynajmniej do poniedziałku będą liderem T-Mobile Ekstraklasy.