Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Śląsk lepszy od mistrza Chorwacji

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarze Śląska w sobotnim sparingu pokonali mistrza Chorwacji Dinamo Zagrzeb 2:1. To drugie zwycięstwo wrocławian podczas przygotowań do nowego sezonu.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Tym razem od początku spotkania wystąpili gracze teoretycznie słabsi (przynajmniej patrząc z perspektywy poprzedniego sezonu) lub aspirujący do pierwszej jedenastki. Nie przeszkodziło to jednak, żeby podopieczni Oresta Lenczyka zaprezentowali się więcej niż przyzwoicie. Co prawda Chorwaci dłużej utrzymywali się przy piłce, ale wrocławianie byli groźniejsi i skuteczniejsi.

W 25 min. Śląsk wyszedł na prowadzenie. Tomasz Szewczuk wypuścił w uliczkę Sebastiana Dudka, ten zwodem minął bramkarza, a po chwili... zrobił to jeszcze raz z nadbiegającym obrońcą i skierował piłkę do pustej bramki.

W 39 min. na 2:0 podwyższył Dariusz Pietrasiak, do którego trafiła piłka po rzucie rożnym. Piłka po strzele defensora WKS-u między nogami chorwackiego bramkarza trafiła do siatki.

W przerwie tradycyjnie trener Lenczyk zmienił całą jedenastkę, a właściwie dziesiątkę, bowiem między słupkami pozostał Marian Kelemen. Trzy minuty po zmianie stron Dinamo zdobyło kontaktowego gola po strzale Kovacicia. Ale swoje szanse mieli również wrocławianie. W 58 min. Cristian Diaz nie wykorzystał błędu bramkarza i nie trafił do pustej okazji. 6 minut później Argentyńczyka nie było już na boisku, bowiem dostał.. czerwoną kartkę, podobnie zresztą jak jego rodak Leonardo Cufre. Po pokłosie dwóch starć obu zawodników w przeciągu 3 minut.