BUDOWA ZINTEGROWANEGO WĘZŁA PRZESIADKOWEGO W REJONIE DWORCÓW PKP I PKS - zmiany tras linii tramwajowych
30 kwietnia 2011 r. rozpocznie się budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego na skrzyżowaniu ulic: Borowska – Sucha – Swobodna (rejon Dworców PKP i PKS) oraz remont torowiska tramwajowego na ulicy Glinianej i Hubskiej.
Na czas trwania ww. robót uruchomiona zostanie linia autobusowa 715 kursująca na trasie z Tarnogaju do Dworca Głównego PKP przez ulicę Tarnogajską, Armii Krajowej, Bardzką, Hubską, Glinianą, Borowską i Peronową. Węzeł przesiadkowy z autobusu linii 715będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Peronowej, Piłsudskiego i Kołłątaja.
Zmiany tras linii tramwajowych:
Linia 8
Zawalna - most Trzebnicki – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny – Świdnicka – Piłsudskiego – Dw. Główny PKP
Dw. Główny PKP – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański - bł. Czesława -
św. Katarzyny - Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego - pl. Powstańców Wielkopolskich - Trzebnicka – most Trzebnicki - Zawalna
Linia 9
Park Południowy - Ślężna - Dyrekcyjna – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego - Sienkiewicza - Grunwaldzka - most Szczytnicki - Różyckiego - Paderewskiego - Mickiewicza - Sępolno
Sępolno - Mickiewicza - Paderewskiego - Różyckiego - most Szczytnicki - Grunwaldzka - Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl.Społeczny – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego - Dyrekcyjna - Ślężna – Park Południowy
Linia 15
Marino - Żmigrodzka – Bałtycka - most Osobowicki - Reymonta - pl. Staszica - Pomorska - Dubois - most Mieszczański - Jagiełły - Mostowa - most Sikorskiego - pl. Jana Pawła II - Podwale – Świdnicka - Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – Dyrekcyjna – Ślężna – Park Południowy
Park Południowy – Ślężna – Dyrekcyjna – Pułaskiego - Piłsudskiego – Świdnicka - Podwale - pl. Jana Pawła II - Podwale - Mostowa - Jagiełły - most Mieszczański - Dubois - Pomorska - pl. Staszica – Bałtycka - Żmigrodzka – Marino
Linia 17
Klecina - Przyjaźni - Karkonoska - Powstańców Śląskich - Świdnicka - Piłsudskiego - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - bł. Czesława - św. Katarzyny - Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera - pl. Bema - Sienkiewicza - Grunwaldzka - most Szczytnicki - Różyckiego - Paderewskiego - Mickiewicza – Sępolno
Sępolno - Mickiewicza - Paderewskiego - Różyckiego - most Szczytnicki - Grunwaldzka - Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny – Teatralna - Kołłątaja - Piłsudskiego - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Karkonoska - Przyjaźni – Klecina
POBIERZ SCHEMAT KOMUNIKACJI TRAMWAJOWEJ
POBIERZ ZASADY KORZYSTANIA Z BILETÓW
BUDOWA TOROWISKA NA UL. PILCZYCKIEJ - częściowe zamknięcie ul. Kozanowskiej
30 kwietnia 2011 roku zostanie zamknięty wlot ulicy Kozanowskiej do ulicy Pilczyckiej. Wyjazd z osiedla Kozanów możliwy będzie ulicą Kozanowską od strony ulicy Dokerskiej do Pilczyckiej.
Czas trwania etapu, to miesiąc od dnia 30 kwietnia 2011r., zakończenie inwestycji to koniec roku 2011.
Trasa objazdu dla komunikacji autobusowej:
Autobusy linii C, 126 i 127 od ulicy Pilczyckiej będą kursowały przez pętlę na Kozanowie, ulicę Kozanowską do tymczasowej pętli zlokalizowanej przy skrzyżowaniu z ulicą Pałucką. Natomiast autobusy linii 103 i 245 będą kursowały przez ulicę Pilczycką z pominięciem ulicy Kozanowskiej.
POBIERZ SZCZEGÓŁOWY WYKAZ TRAS LINII C, 103, 126, 127, 245
ESTAKADA WSCHODNIA PL. SPOŁECZNYM
2 maja rozpocznie się remont estakady wschodniej na tzw. placu Społecznym – to ta przeprawa, którą samochody jadą z pl. Grunwaldzkiego w kierunku ul. Traugutta. Prace remontowe potrwają cztery miesiące. Konstrukcja przejdzie gruntowną konserwację, przy okazji wymieniona zostanie nawierzchnia oraz betonowe elementy, które w tej chwili zabezpieczone są siatką, nowe będą też barierki oraz system odwadniający a teren pod wiaduktem zostanie uporządkowany tak, by nie gromadziła się tam woda.
W nocy z 1 na 2 maja zostanie wdrożona nowa organizacja ruchu.
Objazd zamkniętej estakady wschodniej poprowadzony będzie od mostu Grunwaldzkiego, przez zjazd w prawo na parking Urzędu Wojewódzkiego z obustronną eliminacją parkowania oraz ruchu pojazdów ciężarowych. Przeprojektowano sposób parkowania na placu przed Urzędem Wojewódzkim oraz odgrodzono drogę prowadzącą objazd od parkingu. Utrzymano istniejące przejście piesze przez parking i zabezpieczono miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Wyjazd z parkingu w ulicę Wyszyńskiego prowadzony jest dwoma pasami, pas lewy w lewo, pas prawy w lewo, na wprost i prawo.
Od strony ul. Purkyniego na skrzyżowaniu z ulicą Wyszyńskiego pozostawiono możliwość wyjazdu jedynie w prawo na strzałce jazdy warunkowej. Od ulic Słowackiego i Purkyniego dojazd do ulicy Wyszyńskiego i Urzędu Wojewódzkiego kierowany jest ulicami Podwale w lewo w Traugutta i na estakadę w stronę Mostu Pokoju. Z 7-dniowym wyprzedzeniem ustawione zostaną w rejonie mostu Grunwaldzkiego tablice informujące o zamknięciu estakady.
Zmiany w programach sygnalizacji zaprojektowano na następujących skrzyżowaniach:
Plac Społeczny
Wyszyńskiego – Purkyniego,
Podwale – Traugutta.
WEEKEND MAJOWY - zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej
W dniach 1- 3 maja 2011 roku zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji komunikacji tramwajowej i autobusowej:
1 maja 2011 roku (niedziela)
Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały zgodnie z niedzielnymi rozkładami jazdy.
2 maja 2011 roku (poniedziałek)
1. Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały zgodnie z sobotnimi rozkładami jazdy z wyjątkiem linii 602 i 607.
2. Autobusy linii 602 będą kursowały zgodnie z roboczymi rozkładam jazdy.
3. Zawieszone zostaną kursy linii 602:
- o godz. 6:10, 6:40, 13:00 i 21:50 z Dworca Głównego PKP
- o godz. 14:30, 15:30, 17:20 i 22:30 z koncernu LG.
4. Zawieszone zostaną kursy linii 607:
- o godz. 6:00 i 16:10 z pl. Jana Pawła II
- o godz. 7:20 i 17:20 z koncernu LG
3 maja 2011 roku (wtorek)
Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały zgodnie z niedzielnymi rozkładami jazdy.