Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Narkotykowe imprezy nad Odrą

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Trochę słońca wystarczyło, by pojawili się pierwsi "grillowicze". Po ostatnim weekendzie zostawili po sobie niechlubne ślady.

Poniedziałek na wałach jest dniem szacowania strat dla osób, które co dzień po nich spacerują. Postanowiliśmy sprawdzić, co po weekendzie zostawili po sobie imprezowicze między mostami Warszawskimi a Trzebnickim.

- Nie ma weekendu by nie przybyły dodatkowe butelki, puszki czy nadpalone drewno - powiedziała pani Asia, która wychodzi tam ze swoim wyżłem. - A teraz jeszcze to... - mówi, wskazując na stertę pudełek po lekach, a dokładnie Tramalu.

Tramal, inaczej tramadol, jest to silny lek przeciwbólowy, który przepisuje się m.in. chorym na raka. - Nastolatki coraz częściej sięgają po leki, by wprowadzić się w stan euforii czy błogostanu - powiedziała pracownica Wrocławskiego Ośrodka Profilaktyki i Wczesnej Terapii Monar. - Popularne są również acodin i biseptol. Są to związki opiatowe. Szczególnie niebezpieczne są w połączeniu z alkoholem, bo mogą doprowadzić nawet do śmierci. Można się również nimi silnie uzależnić, o czym świadczy fakt, że coraz częściej zgłaszają się do nas młodzi ludzie, który mają problem tylko i wyłącznie z ta substancją.

Zgodnie z zapewnieniem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego we Wrocławiu tramal jest sprzedawany na receptę. Ostatnio nie robiono badań, co do ilości kupowanego leku we wrocławskich aptekach.

- Raz spotkałam tutaj wąchacza kleju. Siedział na schodach z niewidzącymi oczami i wdychał coś z woreczka plastikowego - dodaje pani Asia. - To aż strach zwrócić uwagę, bo przecież nie wiadomo, co taka osoba zrobi. Może być przecież agresywna. A hałaśliwe imprezy odbywają się tutaj regularnie. Zostaje po nich, nie znajduję innego określenia jak tylko, syf. Porozrzucane butelki, chusteczki higieniczne, opakowania po lekach czy słodyczach, a nikogo to nie obchodzi. Czasami tylko psiarze zbierają szkła i nic więcej. Apeluję, aby policja i straż miejska wreszcie się tym zajęła, bo nie chcemy żyć tutaj jak na dyskotece i śmietnisku w jednym.

Zarówno policja, jak i straż miejska zapewniają, że wraz z wiosną zostaną zwiększone patrole w okolicach miejsc popularnych wśród grillowiczów. Niedługo również na wały wyjadą konne patrole.


awo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Niedziela 29 listopada 2020
Imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości