Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Strach stać na balkonie

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Mieszkańcy ulicy Piaskowej 1-13 skarżą się na fatalny stan budynku. Rok temu z czwartego piętra runęła płyta balkonowa. Na szczęście chodnikiem nikt nie przechodził.

Lokatorzy chwalą okolicę i przekonują, że nie chcieliby mieszkać, gdzie indziej.

- Halę targową odwiedza mnóstwo turystów. Ale nasz budynek straszy. Ludzie boją się wychodzić na balkon. Przez 40 lat nikt nie robił tu żadnego remontu – skarży się Anna Bednarska, jedna z lokatorek.

Z budynków sypie się tynk, ruszają się płyty balkonowe. Nieszczelny jest dach budynku. W wielu mieszkaniach tworzą się zacieki i grzyb. Lokatorzy tłumaczą, że zarządca jest głuchy na ich prośby o interwencję. Niedawno jedna z lokatorek zgłosiła problem w Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

- Opowiedziałam o sytuacji dyżurnemu w centrum. Po wysłuchaniu odesłał mnie do zarządcy przy ulicy Łaciarskiej – opowiada Marzena Raszewska, jedna z mieszkanek, która dodaje, że w fatalnym stanie są również klatki schodowe i balkony.

Płyta balkonowa, która spadła z czwartego piętra rok temu runęła na chodnik obok zaparkowanego samochodu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po zdarzeniu ciągnięto komisję, którą sprawdziła stan balkonów. Od tej pory cisza – dodaje Anna Bednarska.

Dodatkowo mieszkańcy skarżą się na samochody, które parkują na ich podwórku. Lokatorzy wkopują w ziemię paliki, aby utrudnić życie kierowcom. Podwórko przy Piaskowej 1-13 należy do miasta. Mieszkańcy mówią, że to jedyne miejsce, gdzie za darmo można parkować.

Zarządca przekonuje nas, że wszystko jest pod kontrolą i inspektorzy kontrolowali stan budynku.

- Niestety właściciele mieszkań nie rozumieją, że za remonty i różne prace trzeba płacić. Mieszkańcy nie przyjmują do wiadomości, że zmieniły się czasy w jakich żyją – przekonuje pracownik pionu technicznego spółki Centrum przy ulicy Łaciarskiej, który nie chciał się przedstawić.


Jacek Bomersbacho © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Sobota 28 listopada 2020
Imieniny
Jakuba, Stefana, Romy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości