Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Terror karmiących piersią?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Czy kościół podczas mszy jest miejscem odpowiednim do karmienia piersią? Czy mamy do czynienia z terrorem karmiących matek?

Napisała do nas zbulwersowana czytelniczka. Uczestniczyła ona na mszy w kościele przy ul. Kasprowicza. Po czytaniu dziecko, które leżało w nosidełku obok niej zaczęło płakać. Mama siedząca obok, niewiele myśląc, wzięła dziecko na ręce, rozpięła kurtkę i zaczęła je karmić piersią.

- Czy to jest aby odpowiednie miejsce do tego - powiedziała nam pani Anna. - Od razu wokół niej zrobił się rumor. Stanowiła niezłą sensację, a wyciszenie podczas modlitwy uciekło. Nie mam nic przeciwko karmieniu piersią. Kilkakrotnie widziałam, jak kobiety robią to subtelnie w parkach, na placach zabaw czy w restauracjach. Jednak w kościele i to podczas mszy... Nie wiem, może zostałam wychowana na purytankę, ale nie przechodzi mi to przez myśl.

Zapytaliśmy więc wrocławskie mamy co sądzą o tym zdarzeniu? - Gdy karmiłam piersią, traktowałam je jako butelki z mlekiem - powiedziała pani Dorota, mama sześcioletniego Wojtka. - Gdy dziecko chciało jeść, po prostu je karmiłam i tyle. Nie wzburza mnie sytuacja z kościoła.

- Ja bym chociaż wyszła do zakrystii, usiadła za konfesjonałem czy nakarmiła dziecko w samochodzie - mówi pani Renata. - To że mi to nie przeszkadzało, bo miałam zupełną "olewkę" na innych, nie znaczy, że nie mam zwracać jednak uwagi na to, co robię. Nie chciałabym, aby przeze mnie ktoś czuł się niekomfortowo, szczególnie w kościele.

A co na to wrocławska kuria?

- Tutaj sytuacja jest jasna: jest matka i jej dziecko - powiedział ksiądz Piotr. - To bardzo delikatna sprawa, lecz równocześnie bardzo ludzka. Większość z nas była karmiona przez matki piersią, nawet papież. W żaden sposób nie będziemy zakazywać takich praktyk. Tutaj można się tylko spierać czy nie lepiej byłoby udać się do zakrystii. Dyskretne karmienie piersią dziecka to piękna sprawa, o ile nie odbywa się to triumfalnie i pokazowo dla reszty wiernych w kościele.

Jakie jest Wasze zdanie, co do miejsc, gdzie powinno się lub nie powinno karmić piersią? Napisz w komentarzach.


awo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Piątek 4 grudnia 2020
Imieniny
Barbary, Hieronima, Krystiana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości