Komunikacja zbiorowa kursuje w następujący sposób (stan 23.05.2010r. Godz. 18:00):
KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA
14 i 24 - od placu Staszica kursują do pętli Marino przez ul. Reymonta, most Osobowicki, ul. Bałtycką i ul. Żmigrodzką (linie nie kursują do Osobowic).
Na odcinku pl. Staszica - Osobowice - pl. Staszica uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa (autobusy oznaczone są napisem "ZA TRAMWAJ").
KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA
C - od ul. Popowickiej kursuje przez ul. Pilczycką, ul. Hutniczą, ul. Lotniczą do pętli Pilczyce, powrót przez ul. Lotniczą, ul. Górniczą, ul. Pilczycką i dalej swoją trasą do pl. Grunwaldzkiego (autobus omija ulicę Kozanowską).
100 - od ul. Opolskiej do pętli przy ul. Tyskiej (autobus nie kursuje przez ul. Świątnicką, Księską do Mokrego Dworu).
120 - od ul. Na Niskich Łąkach kursuje tylko do skrzyżowania ul. Na Niskich Łąkach i ul. Międzyrzeckiej (autobus nie kursuje przez ul. Międzyrzecką, Opatowicką do Trestna i Blizanowic).
126 - od ul. Popowickiej kursuje przez ul. Pilczycką, ul. Hutniczą, ul. Lotniczą, ul. Górniczą, ul. Pilczycką i dalej swoją trasą do pętli Krzyki (autobus omija ulicę Kozanowską).
127 - od ul. Popowickiej kursuje przez ul. Pilczycką, ul. Hutniczą, ul. Lotniczą, ul. Górniczą, ul. Pilczycką i dalej swoją trasą do pętli przy ul. Pułtuskiej (autobus omija ulicę Kozanowską).
130 - kursuje do pętli Polanowice (autobus nie realizuje kursów do Krzyżanowic).
135 - od ul. Popowickiej kursuje przez ul. Pilczycką, ul. Hutniczą, ul. Lotniczą do pętli Pilczyce, powrót przez ul. Lotniczą, ul. Górniczą, ul. Pilczycką i dalej swoją trasą do Dworca Głównego PKP(autobus omija ulicę Gwarecką i Dokerską).
136 - od ul. Bajana kursuje przez ul. Lotniczą, ul. Górniczą, ul. Pilczycką, ul. Hutniczą, ul. Lotniczą i dalej swoją trasą do pętli Ferio Gaj (autobus omija ulicę Gwarecką i Dokerską).
245 - od ul. Popowickiej kursuje przez ul. Pilczycką, ul. Maślicką (autobus omija ulicę Kozanowską, Gwarecką i Dokerską).
246 - od ul. Bajana kursuje przez ul. Lotniczą, ul. Górniczą, ul. Pilczycką, ul. Hutniczą, ul. Lotniczą i dalej swoją trasą w kierunku Dworca PKS (autobus omija ulicę Gwarecką i Dokerską).