Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Gościnnie na Oporowskiej

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Śląsk przegrał drugi mecz z rzędu na własnym stadionie. W sobotę wrocławianie nie dali rady Lechii Gdańsk ulegając 1:2.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza co prawda prowadzili od 7 minuty po golu Łukasza Madeja, nacierali i mieli kolejne doskonałe okazje bramkowe, ale swojej dominacji nie potrafili wykorzystać. Pudłował lub strzelał wprost w ręce bramkarza Lechii Vuk Sotirović. Serb walczył i próbował podwyższyć rezultat, ale za każdym razem górą był świetnie spisujący się między słupkami bramki rywali Paweł Kapsa.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się już w 13 minucie, gdy zimną krew zachował Ivan Lukjanovs i pokonał Mariana Kelemena. W drugiej połowie na szesnaście minut do końca w polu karnym Mariusz Pawelec faulował Tomasza Dawidowskiego. Rezultat meczu strzałem z 11 metrów ustalił pewnie Hubert Wołąkiewicz.

Śląsk w pierwszych trzech meczach rundy wiosennej zdobył tylko 1 punkt i zamiast zbliżać się do czołowych lokat będzie niedługo musiał uciekać przed strefą spadkową. Na razie we Wrocławiu nerwowo jeszcze nie jest, ale po spotkaniu z Legią w Warszawie, gdzie wrocławianom zawsze trudno się grało sytuacja może się już bardziej skomplikować. Tym bardziej, że nasza drużyna jest jedyną ekipą w lidze, która nie wygrała w tym sezonie pojedynku na wyjeździe.

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Łukasz Madej (7.) 1:1 Ivan Lukjanovs (13.) 1:2 Hubert Wołąkiewicz (74 - karny)

Śląsk: Kelemen - Wołczek, Fojut (77. Szewczuk), Celeban Ż, Pawelec Ż - Madej, Dudek, Mila (65. Ulatowski), Sztylka, Ćwielong Ż - Sotirović

Lechia: Kapsa - Bąk, Kożans, Wołąkiewicz, Mysona - Kaczmarek, Surma, Nowak (85. Pietrowski), Laizans, Lukjanovs (90. Wiśniewski), Dawidowski Ż (90. Piątek).