Tragiczny mecz Śląska

Przebywający na zgrupowaniu na Cyprze piłkarze Śląska przegrali w sparingu z Mordowiją Sarańsk. Rosyjska drużyna wbiła wrocławianom aż sześć goli.

Po strzale Piotra Celebana w 11 minucie to Śląsk objął prowadzenie. Siedem minut później było już jednak 3:1 dla rywali. Pod koniec pierwszej połowy gola dla drużyny Ryszarda Tarasiewicza zdobył Vuk Sotirović, ale to było wszystko, co Śląsk mógł przeciwstawić rywalom. Po przerwie nasi piłkarze stracili aż trzy gole i ostatecznie zostali zmiażdżeni przez Rosjan aż 2:6.

Wcześniej zespół z Wrocławia przegrał na Cyprze z FK Jablonec 0:1 i zremisował z RAD Belgrad 1:1.

W środę wrocławianie zagrają w kolejnym meczu kontrolnym. Ich rywalem będzie szwajcarski zespół SC Zofingen. Mecz rozegrany zostanie na Cyprze.

Śląsk Wrocław - Mordowija Sarańsk 2:6 (2:3)

Skład Śląska: Kelemen - Celeban, Fojut, Spahić, Pawelec - Madej, Sztylka, Łukasiewicz, Mila, Ćwielong - Sotirović.