Zgodna porażka

Piłkarki ręczne AZS AWF nie dały rady w meczu ze Zgodą Ruda Śląska. Wrocławianki przegrały niedzielne ligowe spotkanie 25:36.

Faworytkami pojedynku w hali przy ul. Paderewskiego były rywalki zajmujące czwartą pozycję w tabeli. Wrocławianki walczące o utrzymanie dodatkowo do spotkania przystąpiły osłabione brakiem Martyny Rupp, chorującej na anginę. Udanie do drużyny powróciła za to Grażyna Pietras, ale jej dobry występ nie mógł przechylić szali zwycięstwa na korzyść AZS-u.

Już do przerwy podopieczne Marka Karpińskiego przegrywały 14:18. I choć na początku walczyły jak równy z równym, to z upływem czasu wyraźnie zaczynały odstawać od rywalek.

W drugiej połowie Zgoda szybko wypracowała sobie wysoką przewagę i nie oddała pewnego prowadzenia do końcowego gwizdka. Po tej porażce AZS AWF zajmuje 9. miejsce w tabeli i ma zaledwie 2 punkty przewagi nad miejscami zagrożonymi walką o utrzymanie się w ekstraklasie kobiet w barażach.

AZS AWF Wrocław - Zgoda Ruda Śląska 25:36 (14:18)

Skład AZS AWF: Słota, Boczkowska - Łukasik 1, Olfans 2, Perek 4, Pietras 3, Skalska 5, Szymczakowska 3, Żakowska 3, Antoszewska 1, Wynnyk 1.

Skład Zgody: Muszioł - Cebula 4, Karwacka 2, Krzymińska 10, Świszcz 2, Kucińska 6, Weselak 2, Jasińska 1, Mrozek 2, Obruśnik 1, Sikorska 3.