46 Wrocławski Festiwal „Jazz nad Odrą”
28 lutego – 6 marca 2010
PROGRAM
28.02.2010
g. 19.00 – Hala Stulecia
Pat Metheny Solo Guitar & Orchestrion
3.03.2010
g. 16.00 – Sala Teatralna CS “Impart”
Otwarty Konkurs na Indywidualność Jazzową
Laureat Grand Prix 2009 – Daniel Soltis - Vertigo Quintet and Dorota Barová
Marcel Bárta - tenor+soprano sax
Vojtěch Procházka - piano
Oskar Törok - trumpet
Rastislav Uhrík - bass
Dorota Barová - vocal+violoncello
Daniel Šoltis – drums
Krzysztof Urbański Quartet
Michał Barański-bass
Tomasz Torres-perkusja
Paweł Tomaszewski-fortepian
Krzysztof Urbański- saksofon, leader
4.03.2010
g. 19.00 – WFF, ul.Wystawowa 1
VINCENT HERRING & EARTH JAZZ AGENTS
Vincent Herring- saxophones
Anthony Wonsey- piano
Richie Goods- bass
Joris Dudli- drums
Leszek Możdżer & Naná Vasconcelos
g. 22.30 – sala Teatralna CS “Impart”
Grzech Piotrowski „Emotronica”
Grzech Piotrowski-ss,ts,duduk
Paweł Kaczmarczyk-p
Robert Cichy-git
Piotr Żaczek-bas
Robert Luty-dr
Bugge Wesseltoft- SOLO
5.03.2010
g. 19.00 – WFF, ul.Wystawowa 1
The Golden Striker Trio
Ron Carter – b
Russel Malone – g
Jacky Terrason - p
David Sanborn – promocja nowej płyty “ONLY EVERYTHING”
David Sanborn - sax
Joey DeFrancesco - p
Gene Lake - dr
g. 22.30 – sala Teatralna CS „Impart”
Duo RAW MATERIALS
Rudresh Mahanthappa- alto sax / Vijay Iyer – piano
Obara Special Quartet
Maciej Obara- sax
Ralph Alessi - trumpet
Marke Helias- bass
Nasheet Waits- drums
Adam Wendt Power Set
Adam Wendt – saksofony
Przemysław Raminiak – instr. klawiszowe
Marcin Jahr – perkusja
6.03.2010
g.18.00 – sala Teatralna CS „Impart”
Laureat Grand Prix 2010
Gala Polskiego Jazzu
BIG FESTIVAL BAND pod kier. Zbigniewa Czwojdy i Jerzego Szymaniuka
Piotr Baron, Jerzy Główczewski, Robert Kamalski, Henryk Miśkiewicz,
Igor Pietraszewski - sax
Tomasz Kasiukiewicz, Łukasz Perek, Józef Zatwarnicki - tb
Andrzej Biskupski, Tomasz Szwecki, Zbigniew Czwojda, Robert Majewski - tp
Marcin Lutrosiński - p
Adam Skrzypek - b
Artur Lesicki – guit
Michał Czwojda – dr
ze specjalnym udziałem Urszuli Dudziak – voc, Jana Kudyka – tp, Marka Michalaka – tb, Janusza Muniaka – sax, Zbigniewa Namysłowskiego - sax i Leszka Żądło - sax
Jazz nad Odrą w Brzegu - Brzeskie Centrum Kultury, ul. Mleczna 5
- 2.03.2010 - Krzysztof Urbański Quartet, 3.03.2010 - Adam Wendt Power
Set, 4.03.2010 - Daniel Soltis - Vertigo Quintet, 5.03.2010 - Grzech Piotrowski "Emotronica"
Jazz nad Odrą w Oławie - Ośrodek Kultury w Oławie, ul. 11 Listopada 27
- 6.03.2010 - Grzech Piotrowski "Emotronica"
Jazz nad Odrą w Trzebnicy - Zespół Placówek Kultury, ul. Prusicka 12
- 7.03.2010 - Grzech Piotrowski "Emotronica", Adam Wendt Power Set
Sprzedaż i rezerwacja biletów:
CS „Impart” ul. Mazowiecka 17, 071/341-94-32, 344-39-45, rezerwacje@impart.art.pl
Punkty sprzedaży i sprzedaż internetowa: www.eventim.pl
Sklep Muzyczny DEMOLIKA, Kazimierza Wielkiego 65 071/346 89 26, www.demolika.pl