Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Gwardzistki wykoleiły lokomotywę

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Siatkarki Gwardii pokonały Lokomotiv Baku 3:1 w pierwszym meczu Challenge Cup. Zwycięstwo daje realne szanse na awans do następnej rundy pucharowych rozgrywek.

Już po raz trzeci w tym sezonie doszło do konfrontacji wrocławianek z drużyną z Azerbejdżanu. Kilka tygodni temu Gwardia walczyła z innym azerskim zespołem Rabitą Baku w ramach Pucharu CEV, jednak po dwóch porażkach odpadła z rozgrywek.

W Challenge Cup, w którym grają obecnie wrocławianki miało być już o wiele łatwiej. Jednym z powodów miał być mniej uciążliwy wyjazd niż do Baku, tymczasem po losowaniu par okazało się, że podopieczne Rafała Błaszczyka zmierzą się z Lokomotivem... Baku. Nikt nie zamierzał jednak odpuszczać już na starcie i gwardzistki pokazały, że są w stanie wyeliminować zespół z Azerbejdżanu.

We wtorek w Orbicie nasze siatkarki zagrały bardzo nierówno. Pierwszego seta za sprawą dobrej gry Katarzyny Mroczkowskiej i Moniki Czypiruk wygrały aż 25:14, w kolejnym przegrały do 21 i zrobiło się w setach 1-1. Trzecie odsłona znów należała do Gwardii, choć na początku seta rywalki miały sporą przewagę. Świetna gra Czypiruk pozwoliła jednak na wygranie trzeciego seta. W czwartym kibice zgromadzeni w Orbicie oglądali już tylko popisy miejscowych siatkarek. Przeciwniczki niemal nie istniały na parkiecie i zostały zdemolowane 25:9. W pewnym momencie na tablicy wyników widniał rzadko spotykany rezultat 16:3!

Jeśli team Błaszczyka zagra we wtorkowym rewanżu tak jak we Wrocławiu to nie powinien mieć problemów z awansem do dalszej rundy.

Gwardia Wrocław - Lokomotiv Baku 3:1 (25:14, 21:25, 25:23, 25:9)

Składy obu drużyn:

Gwardia: Katarzyna Mroczkowska, Monika Czypiruk, Bogumiła Barańska, Joanna Wołosz, Dominika Sobolska, Zuzanna Efimienko, Aleksandra Krzos (libero) oraz Olga Owczynnikowa, Marta Czerwińska, Agnieszka Jagiełło, Aleksandra Szafraniec.

Lokomotiv: Kseniya Kovalenko, Kremena Kamenova, Yelena Parkhomenko, Lyubka Deberlieva, Oksana Mammadyarova, Tsvetelina Zarkova, Svitłana Obolonska (libero) oraz Tanya Sabkova, Lala Baghiyeva.