Gwardzistki ograły siatkarki z Piły

Drugi rok z rzędu siatkarki Gwardii Wrocław wygrywają spotkanie z Farmutilem w Pile. To ważne zwycięstwo, bo pozwoliło wyprzedzić drużynę przeciwniczek w ligowej tabeli.

Gwardzistki świetnie rozpoczęły spotkanie. Najpierw na przewagi wygrały pierwszego seta 27:25. W drugim zagrały wyśmienicie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i prowadziły już 2:0. Wydawało się, że mecz powinien zakończyć się łatwym zwycięstwem naszych siatkarek. Od tego momentu zawodniczki Rafała Błaszczyka jednak kompletnie stanęły i dały odebrać sobie inicjatywę. Pilanki bardzo szybko to wykorzystały i w trzecim secie zmiażdżyły przyjezdne 25:13. W końcówce czwartego seta wrocławianki miały szansę na zwycięstwo, ale obronną ręką z opresji wyszły zawodniczki z Piły.

W ostatniej decydującej odsłonie więcej zimnej krwi zachowały jednak podopieczne Błaszczyka i z triumfu mogła cieszyć się Gwardia. Po tym zwycięstwe nasze zawodniczki z dorobkiem dwunastu punktów zajmują 5. miejsce w tabeli PlusLigi Kobiet.

PTPS Farmutil Piła - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (25:27, 17:25, 25:13, 25:22, 11:15)

Piła: Agnieszka Kosmatka, Maja Tokarska, Klaudia Kaczorowska, Gabriela Wojtowicz, Ewa Matyjaszek, Katarzyna Konieczna, Paulina Maj (libero) oraz Marta Szczygielska, Monika Martałek, Ewa Kasprów.

Gwardia: Bogumiła Barańska, Joanna Wołoszyn, Aleksandra Szafraniec, Dominika Sobolska, Monika Czypiruk, Katarzyna Mroczkowska, Aleksandra Krzos (libero) oraz Olga Owczynnikowa, Marta Czerwińska, Agnieszka Jagiełło, Zuzanna Efimienko.