Porażka piłkarzy ręcznych Śląska

Wrocławianom nie udało się wygrać piątego meczu z rzędu. Świetną passę przerwali gracze Travelandu Olsztyn, którzy wygrali we Wrocławiu 33:27.

W czwartkowym spotkaniu wynik cały czas oscylował wokół remisu. Pierwsza niezwykle wyrównana połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości 14:13.

Na początku drugiej odsłony Śląsk zmienił jednak sposób gry. Na 16 minut przed końcem spotkania zespół Tadeusza Jednoroga prowadził 23:19 i publiczności w hali Orbita wydawało się, że piąte z kolei zwycięstwo "wojskowych" jest bardzo blisko.

Tymczasem od tego momentu do głosu doszli olsztynianie. Wspaniale bronił bramkarz przyjezdnych, a skutecznością w ataku popisywali się jego koledzy. Traveland zdobywał gola niemal co minutę, a Śląsk odpowiedział tylko czterema trafieniami. Ostatecznie mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Travelandu.

W tabeli wrocławianie nadal zajmują 8. pozycję. Traveland zrównał się punktami z trzecim MMTS-em Kwidzyn.

AS-BAU Śląsk Wrocław - Traveland Społem Olsztyn 27:33 (13:14)

AS-BAU Śląsk: Banisz, Stachera - Piętak 8, Gujski 7, Tórz 3, Garbacz 3, Swat 3, Sadowski 2, Marciniak 1, Kłos 0, Haczkiewicz 0, Świątek 0.

Treveland Społem: Wolański, Sokołowski - Boneczko 10, Frelek 7, Masiak 2, Krawczyk 2, Ćwikliński 4, Zyśk 4, Kopyciński 2, Urbanowicz 2, Szymkowiak 0, Kłosowski 0, Waśko 0.