Piłkarze ręczni Śląska wygrali w Głogowie

Wrocławianie odnieśli niezwykle ważne derbowe zwycięstwo 35:30 w wyjazdowym pojedynku z Chrobrym Głogów.

Szczypiorniści ze stolicy Dolnego Śląska do sobotniego meczu przystępowali osłabieni brakiem Mariusza Gujskiego. Kilku innych zawodników narzekało na problemy ze zdrowiem.

To jednak Śląsk od początku spotkania nadawał tempo gry i miał inicjatywę. Po pierwszej wyrównanej połowie prowadził 15:14.

Druga odsłona spotkania początkowo należała do Chrobrego. Jeszcze na 15 minut przed końcem podopieczni Jacka Okpisza prowadzili 26:23. Śląsk szybko zaczął stosować inną obronę, a dobrą zmianę na bramce dał doświadczony Artur Banisz. Wrocławianie zdobyli 7 bramek z rzędu. W ostatnich minutach kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i udało im się dowieźć niezwykle ważne zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Dzięki temu triumfowi zespół prowadzony przez Tadeusza Jednoroga oddalił się od strefy spadkowej i z ośmioma punktami zajmuje 9. pozycję w tabeli ekstraklasy mężczyzn.

SPR Chrobry Głogów - AS-BAU Śląsk Wrocław 30:35 (14:15)

Chrobry: Zapora, Musiał - Paluch 3, Żak , Świtała 5, Kuta 6, Szymyślik 4, Misiaczyk, Stodtko , Wita 1, Ścigaj 3, Łucak, Achruk, Piotrowski 8.

Śląsk: Schodowski, Banisz, Stachera - Tórz 3, Kłos, Marciniak 2, Sadowski 6, Haczkiewicz, Swat 2, Świątek 3, Frąszczak 2, Garbacz 5, Piętak 12.