Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Sotirović katem Piasta

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Śląsk Wrocław pokonał 2:1 Piasta Gliwice w 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Trzy punkty wrocławianom zapewnił Vuk Sotirović, który w ciągu czterech minut zdobył dwie bramki.

Vuk Sotirović w tym sezonie spędził na boisku 238 minut. W tym czasie zdobył cztery bramki, wydatnie przyczyniając się do zdobycia przez Śląsk 7 punktów. Biorąc pod uwagę fakt, że wrocławianie dotąd zdobyli 13 oczek, widać że Serb jest dla drużyny niemal niezbędny. Tym bardziej szkoda, że dotąd większość część sezony spędził na leczeniu urazów.

Być może teraz karta się odmieni i Śląsk, z Sotiroviciem w składzie, zacznie piąć się w górę tabeli. Aby to osiągnąć, wrocławianie muszą jednak zacząć lepiej grać. Mimo zwycięstwa, w meczu z Piastem nie zachwycili. Od początku spotkania to podopieczni trenera Dariusza Fornalaka nadawali ton wydarzeniom na boisku. Na szczęście niewiele z tego wynikało pod bramką Wojciecha Kaczmarka.

W 35 minucie we własnym polu karnym obrońca Piasta tak nieszczęśliwie wybijał piłkę, że ta odbiła się od nogi Janusza Gancarczyka i trafiła do niepilnowanego Sotirovicia. Serb nie zmarnował takiego prezentu. Cztery minuty później stało się coś, co trener gości nazwał „bramką samobójczą”. Niedaleko własnego pola karnego Mariusz Muszalik stracił piłkę na rzecz Sebastiana Mili, ten świetnie podał do napastnika Śląska, a ten strzałem zewnętrzną częścią stopy zdobył drugą bramkę dla WKS-u.

Po przerwie zawodnicy Piasta grali ambitnie, ale to nie wystarczyło na dobrze grający Śląsk. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza nie narzucili zbyt wysokiego tempa, ale długo utrzymywali się przy piłce. W końcu 72 min. goście zdobyli bramkę kontaktową. Najsprytniejszy w polu karnym gospodarzy okazał się Łukasz Krzycki, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki WKS-u. Na więcej przyjezdnych w tym meczu już stać nie było i Śląsk zdobył bardzo ważne trzy punkty.

Śląsk Wrocław 2:1 (2:0) Piast Gliwice. Bramki: Sotirović 2 (35, 39) oraz Krzycki (72).

Widzów:
5000. Żk: Ulatowski, Łukasiewicz, Szewczuk oraz Smektała (Piast). Sędziował: Marcin Borski.

Śląsk: Kaczmarek – Socha, Celeban, Fojut (86 Sztylka), Pawelec – Szewczuk, Łukasiewicz (66 Dudek), Ulatowski, Mila, J.Gancarczyk – Sotirović (77 Madej).

Piast: Kwapisz - Michniewicz, Gamla (10 Matuszek, 81 Maciejak), Glik, Chylaszek - Smektała, Krzycki, Muszalik, Wilczek (67 Pietroń) - Biskup, Olszar.