MFO to przede wszystkim święto krótkiej formy literackiej, jednak długofalowym celem festiwalu jest promowanie narracji międzykulturowych: wymiana doświadczeń pisarzy różnych stylów i narodowości, badanie oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki.
5MFO – program
- 5 października, poniedziałek
- 6 października, wtorek
- 7 października, środa
- 8 października, czwartek
- 9 października, piątek
- 10 października, sobota
- 11 października, niedziela
18.00 – Kawiarnia Literatka, Rynek 56
II Przegląd Adaptacji Filmowych cz. 1
Dino Buzzati / Andrzej Barański
Siedem pięter
czyta Szymon Czacki
18.00 – Kawiarnia Literatka
II Przegląd Adaptacji Filmowych cz. 2
Raymond Carver / Robert Altman
Na skróty
czyta Agata Kucińska
18.00 – Kawiarnia Literatka
II Przegląd Adaptacji Filmowych cz. 3
Bohumil Hrabal / Czeska nowa fala
Perełki na dnie
czyta Krystyna Krotoska
12.00 – Kawiarnia Literatka
Przywitanie gości zagranicznych
Ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród
Premiera antologii “Projekt mężczyzna”
Dyskusja z udziałem Justyny Sobolewskiej, Agnieszki Wolny-Hamkało, Janusza Andermana i Romana Kurkiewicza
14.00 – Kawiarnia Literatka
II Przegląd Adaptacji Filmowych cz.4
Lampedusa/Visconti
Gepard
czyta Krystyna Krotoska
18.00 – Centrum Sztuki WRO, Ul. Widok 7
Prezentacje cz. 1 /Projekt mężczyzna/
czytają: Piotr Siemion, Janusz Anderman, Błażej Dzikowski, Agnieszka Drotkiewicz, Michael Zadoorian, Felicitas Hoppe
22.00 – Kawiarnia Literatka
Debiuty
Maraton klubowy
15.00 – Kawiarnia Literatka
II Przegląd Adaptacji Filmowych cz.5
Hamsun/Carlsen
Głód
czyta Szymon Czacki
17.00 – Spotkanie z Diną Rubiną, Fundacja Bente Kahan, ul. Włodkowica 5
18.00 – Centrum Sztuki WRO
Prezentacje cz. 2 /Norwegia-Polska 4-2/
Czytają: Kristin Berget, Mikołaj Łoziński, Eivind Evjemo, Ignacy Karpowicz,
Kjartan Flogstad, Kjell Askildsen
22.00 – Kawiarnia Literatka
Wieczór norweski, prowadzenie Justyna Czechowska, prezentacja: prof. Harald Nilsen
Maraton klubowy
18.00 – Centrum Sztuki WRO
Prezentacje cz. 3 /unplugged?/
Czytają: Marta Dzido, Sylwia Chutnik, Janusz Rudnicki, Zahar Prilepin, Dina Rubina
22.00 – Kawiarnia Literatka
Maraton klubowy
13.00 – Centrum Sztuki WRO
Trzeci Drugi dzień dziecka
Prowadzenie: Agata Kucińska, Agnieszka Wolny-Hamkało
Udział biorą: Adriana Prodeus, Tomasz Broda, Ewa Skibińska, Mikołaj Łoziński, Marta Lipczyńska-Gil.
więcej na: opowiadanie.info