
Muzeum Narodowe
Jeżeli interesują cię zagadnienia historyczne, artystyczne czy etnograficzne, koniecznie sprawdź, co oferuje w tym zakresie wirtualne Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Aby poznać historię rzeźbiarek śląskich, czy zagłębić się w życie kulturalne królewiczów Sobieskich, wcale nie musisz zjawić się u progu muzeum. Wystarczy, że wejdziesz na stronę instytucji lub jej kanał na YouTube i zapoznasz się z interaktywnymi materiałami w formie wideo. Profesjonalnie przygotowane filmy to połączenie wykładów wygłaszanych przez profesorów wraz z prezentacją dokumentacji fotograficznej dotyczącej omawianych zdarzeń, zabytków, obrazów czy szkiców.
Muzeum Współczesne we Wrocławiu
Aby kroczyć korytarzami Muzeum Współczesnego we Wrocławiu, możesz znajdować się nawet na drugim końcu Polski. Wystarczy odwiedzić stronę internetową dostępną pod adresem muzeumwspolczesne.pl i wybrać opcję Wirtualny Spacer. Tym sposobem przeniesiesz się na witrynę, na której widoczne będzie okienko przedstawiające wnętrze budynku. Po najechaniu kursorem na środek prezentowanej grafiki pojawią się strzałki, za pomocą których możesz poruszać się w określonych kierunkach.
Zwiedzający mają do dyspozycji funkcję oddalania i przybliżania, co pozwala dokładnie obejrzeć eksponaty, na przykład zdjęcia, materiały prasowe czy grafiki. Wygodnym rozwiązaniem jest także możliwość przełączania się pomiędzy poszczególnymi polami za pomocą przycisków od 0 do 6, co ułatwia proces przemieszczania się wirtualnymi korytarzami. Do przeglądania bogatych zasobów Muzeum Współczesnego we Wrocławiu polecamy szybkie i stabilne łącze internetowe – aktualne oferty operatorów można sprawdzić pod adresem https://komorkomat.pl/internet-stacjonarny/wroclaw/.
Muzeum Politechniki Wrocławskiej – nowoczesność w służbie historii
Ciekawi Cię, jak wygląda wyprodukowany ponad 100 lat temu kalkulator? Zastanawiasz się, jak działa i prezentuje się jeden z pierwszych projektorów filmowych? A może chcesz dowiedzieć się, jakie funkcje posiada urządzenie kryjące się pod nazwą Termohygrograf? W takim razie wystarczy, że wybierzesz się na wirtualny spacer po Muzeum Politechniki Wrocławskiej. Organizacja udostępnia online bardzo szeroką bazę eksponatów technicznych, a zbiory uzupełniają także bardzo cenne zdjęcia, dokumentacja czy drobne przedmioty pamiątkowe związane z funkcjonowaniem uczelni.
Muzeum Farmacji we Wrocławiu
Muzeum online przedstawia część ekspozycji zlokalizowanych we Wrocławiu w kamienicy na ulicy Kurzy Targ 4, więc z eksponatami związanymi z produkcją czy podawaniem leków można zapoznać się z każdego miejsca na ziemi. Twórcy zadbali o przygotowanie kompleksowego schematu, dzięki czemu osoba zwiedzająca wirtualne muzeum, może obejrzeć każdy eksponat z wykorzystaniem interaktywnych technologii przedstawiających przedmioty w trójwymiarowej formie. Każdy przedmiot jest opatrzony opisem, a jeśli z historią danego przedmiotu chce zapoznać się osoba niedowidząca czy dziecko niepotrafiące jeszcze czytać, może skorzystać z opisu w formie audio.